's Hertogenboscli. Postelstraat, loet Fucliterstraat. een Bouwmanswoning. m ras a O.-Maasbade No. 53, ROTTERDAM. Biljartballen AANSTEKELIJKE ZIEKTEN KIEZERS! Ondergeteekende Amerikaansche ORGELS, PH. VAN WIJK, Thee- en Koffie-Handel, MARKTBERICHTEN. advertenttën: Tandarts met I MEI BURGERLIJKE STAND. AANBESTEDINGEN. Afloop van Aanbestedingen. Gemengd Nieuws eu Allerlei. Openbare Verkooping VERROOPEN: Een Bouwmans woning te Wijk, ter plaatse genaamd f/de Kerk verre weide7', groot 18 Aren, 17 Centi aren. En een Huis en Erf, bij liet voorgaande, groot 50 Centiaren, 0 F. A. OPHOF, :sr BOTERSLOOT 125, ROTTERDAM, Met warmte wordt II als eersten candidaat bij de op Vrijdag 29 April e. k. te houden verkiezing van een Hoogheemraad voor liet ,/Land van Oud-Altena7' aan bevolen te Woudrichem. Vele stemgerechtigde Ingelanden Horlogiemaker, Gorinchem, GEDACHTEN. f HEUSDEN, 23 April. Boter 53 55 ct. por stuk van 6 ons. Eieren 2J/2 3 ct, per stuk. 's HERTOGENBOSCH, 25 April. De Notaris VAN MEERTEN, te Andel, zal te Wijk, in de herberg van H. van der Made, op Woensdagen 4 en 11 Mei 1887, „De Spiegel* der Jeugd1' e'espékance, Neemt oude bal- - len in rnil en koopt dezelve. kar te Wamel. Het paard schrikte van een ocipède, met het ongelukkig gevolg dat de orman van de kar sloeg en er onder geraakte. aar gewond werd hij naar zijn huis gebracht, hij kort daarop overleed. Te Irnsum i ^ronk een meisje van 3 jaar. De justitie ft te Bussum onderzoek in verband met het vinden van het lijkje van een kind, waarvan ongehuwde vrouw eenige dagen geleden hei- iijk bevallen was. Jit den Amstel, onder Nieuwer-Amstel, is op- iald het eenigzins in staat van ontbinding eerende lijk vau een onbekend meisje, oud gissing ongeveer 15 a 16 jaar gekleed o. a. grijsachtig bukskin manteltje, blauwachtig nen kleedje, ongemerkt ondergoed, hooge laarsjes met knoopjes. Op onze drenkeling ronden een paar gouden oorbelletjes en een glimmend metalen armband, terwijl zich aan inkerhand bevindt een donkerkleurige katoe- handschoen. Het lijk heeft op het voorhoofd, beneden het haar, een gapende wonde, zoo- e een verwonding boven het rechteroor, mist rts den rechter onderarm en heeft om de inouw den linkerarm tusschen deu elleboog en de Is gestrikt een rood katoenen, eenigzins in el- aar gedraaide das, welke vermoedelijk gediend eeft om beide armen bij elkaar te binden, zijnde en met die das gemaakte lus (waarin de rechter- rm gestoken geweest zal zijn) vast toegeknoopt. e commissaris van politie te Nieuwer-Amstel /erzoekt inlichtingen. Een ongeveer 60-jarig 'man heeft heden te Arnhem door zich op te han gen een einde aan zijn leven gemaakt. Te Lcenen is een jongen van 2 jaren met zijn arm n een pot met kokend bietwater gevallen. Hij ekwam zware brandwonden. De justitie heeft e Tilburg bij mej. S. P. een huiszoeking gedaan, er opsporing van een Belgisch ambtenaar, die lens valschheid in geschrifte vervolgd wordt en vluchtig is. Te Halsteren werd uit een k.et lijk opgehaald van een 25-jarig meisje, tgegaan was om hout te sprokkelen, en en noodlottig toeval te water is geraakt, n arbeider is te Groningen in de jenever t. Uit een publiek privaat op de Beek- te Arnhem is het lijkje van een pasgebo- ineisje gehaald. De politie doet onderzoek. Stadskanaal is de vrouw van den arbeider te Nieuw-Buinen verdronken. Zij was als kvrouw bij iemand in het werk en geraakte het halen van een emmer water in het kanaal, rst na verloop van eenige dagen is haar lijk H pgevischt. Het volgende treurige ongeluk had Doornspijk plaats. Het ruim een-jarig meisje van den arbeider B. Bomhoff werd door de moe- ■;er, die zich even naar een winkel wilde begeven, pn een bij het vuur staande wieg alleen gelaten. ■Waarschijnlijk door het spelen van het kind is 'e wieg van haar plaats en zoo kort bij het vuur eraakt, dat de vlammen zich daaraan hebben kun- 'nen mededeelen, althans toen de moeder terug kwam, vond zij de wieg voor het grootste gedeel te verbrand en het meisje aan de bekomen brand wonden overledeu. f Heusden, van 17 tot 25 April. Ondertrouwd: Andries Arnoldus en Wil- ihelmina van der Pol. Geboren: Adrianus Josephus, z. v. Adriauus lexspoor en Maria Bankers. Overleden: Elisabeth Kramer, wed. v. W. leef, 59 j. f LEEUWARDEN, 27 Mei. Het vernieuwen van Krncr no. 15, genaamd de Platte brug, gelegen bij ■ollum, over het Rijkskanaal van Dokkum naar Berbeu-Alles-Verlaat, (prov. Friesland). Raming Hf 4270. Aanwijzing 20 Mei. t MIDDELBURG, 27 Mei. Het gedeeltelijk af- raven van den vestingwal aan den oostelijken arm van het kanaal en het gedeeltelijk ophoogen van het ravelijn VIVII der vestingwerken van Neu zen. Raming 2620. Aanw. 20 en 21 Mei. t ARNHEM, 27 Mei. Het aanbrengen van een rijksbeslag-werk met brikbestorting langs het Zuid westelijk talud van den Rijks Ellecomschen dijk in den weg van Dieren naar Doesburg. Raming ƒ4500. Aanw. 20 en 21 Mei. Den 22n April is in het gebouw van het Prov. .bestuur te 's-Bosch aanbesteed: 1. Het voortzetten der steenglooiïngen langs de Zuid-Willemsvaart, tusschen de Dungensche brug en 's-Hertogenboschraming ƒ4800. Minst inge schreven door den heer D. de Kok te Kerkdriel, voor 3632. 2. Het voortzetten der Vilvoordsche steenglooi ing langs den zuidwestelijken oever der haven te Moerdijk, alsmede van de bestorting vóór en langs den kop van het zeehoofd aldaar, behoorende tot de havenwerken in de prov. Noord-Brabant; ram. 3250. Minst ingeschreven door den heer Mart. Lan Houwelingen te Sliedrecht, voor 2766. Aan verschillende schrijvers ontleend. Ir blijft altijd een hoogere trede te beklimmen, grooter prijs te winnen en nooit is de eer- ■btige voldaan. oprecht en edel karakter is zeer aantrekke lijk, vooral nadat men vermoeid werd door meer stoffelijke bekoorlijkheden. Niemand, dan hun Schepper, kan de harten on derzoeken en beproeven, zonder ze te schaden. l)e publieke opinie is een grimmig spook dat zelfs den dappere ontmoedigen kan. Er zijn ouden van dagen, die jong van hart blij ven in spijt van rimpels en grijze harenzij we ten nog met kinderen te sympathiseeren in hun kleine zorgen en vreugden; de kleinen voelen zich bij hen geheel thuis en ouder het vroolijk spel weet de wijze goede leering to strooien. Tegenspoed zette u aan tot inspanning van alle krachten; liefde boziele u met een edel motief; eu ondervinding voltooie u verder tot hetgeon ge worden moet een man met een roeping en een vasten wil om die te vei vullen. Elke diepgevoelde levenservaring, die waardig gedragen werd, laat zijn stempel na en geeft vaak kracht terug voor geduld en een fijne bekoorlijk heid aan het gelaat, welks jeugd het verwoeste. Uw oog kan de wereld donker of licht voor n maken; zij lacht of weent, al naar gij haar be schouwt. Den willige leidt het lot, den weêrstrevende sleept het voort. Uit volgzaamheid jegens de wereld en om niet onvriendelijk eu ondankbaar te schijnen laat men zich dikwijls zijn eigen ik ontnemen. Daartegen willen wij waken; ieder moet zich zelf zijn en dan eerst naar de wereld vragen. Wie dat niet kan, is het gemeen goed der wereldhij bezit zich zeiven niet meer. Gewichtiger nog dan het lot zelf is de wijze, waarop de monsch het opneemt. Hoe nietiger het leven, des te grooter de mensch die het weet te veredelen. Vele menschen trekken door het leven als slaven van de maag en van den slaap, zonder hoogere ont wikkeling; blijkbaar is op onnatuurlijke wijze het lichaam hun tot lust, de geest tot last. De mensch wordt grooter, naar de mate hij zich zelf en zijn kracht leert kennen. Geef den mensch het bewustzijn van hetgeen hij is en hij zal ook leeren te zijn, wat hij moet wezen. Denkende menschen zullen altijd critisch wezen; maar zij mogen wel acht geven dat zij in plaats van critisceren niet vitten. Een oud millionair werd eens gevraagd, hoe hij er in geslaagd was zijn vermogen te krijgen en te behouden. Heel eenvoudig, was het antwoord. Toen ik arm was zei ik dat ik rijk was, en toen ik rijk was dat ik arm was. Bloemen en ridderlintjes hebben dit met elkaar gemeen, dat men zich dikwijls bukken moet eer men ze in 't knoopsgat kan steken. Dwalen is menschelijk, zegt een oud spreekwoord. Er zijn intusschen menschen, bij wie dwalen het eenige teeken van hun menschelijkheid is. Andersen, do bekende Deensche dichter, hnmorist en groote menschenkennor, zegt over z>het drinken* het volgende: Het eerste glas, dat is het glas der gezondheid Neemt ge het tweede glas! Nu, daar vliegt een kleine vogel uit, die onschuldig, vroolijk zingt, zoodat het deu mensch zijno zorgen doet vergeten en hij misschien medezingt: het leven is schoon, wij willen het hoofd niet laten hangen, moedig voorui'Uit het derde glas komt «en klein gevleu geld knaapje; eou engelenbeeld kan men 't niet noemen, want hij heeft het bloed van een kwel- duiveltje, hij plaagt evenwel niet, maar schertst slechts een beetje. Hij fluistert ons allerlei aardige invallen en denkbeelden in 't oor, hij maakt ons opgewekt, zoodat men uitgelaten en volgens oor deel der anderen een aardige kerel wordt. In het vierde glas is noch kracht, noch vogel, noch een gevleugeld knaapje; daarin ligt de grens van het verstand en die grens moet men niet overschrij den. Neemt gij hot vijfde glas, dan weent ge over u zeiven, het wordt u zoo vreemd te moede, ge zijt zoo zalig geroerd: uit het glas springt vroo lijk en uitgelaten Jan Klaassen. Hij sleept u mede gij vergeet uwe waardigheid; gij vergeet meer dau gij vergeten moet of moogt. Alles is dans, gezang en vroolijkheid ontrok u aan deze zinsbegoo cheling zoo ge nog kunt! In het zesde glas! Daar zit de duivel zelf in, een klein, zeer aardig en beleefd mannetje, die u o zoo goed begrijpt, die u in alles gelijk geeft, die uw eigen ik isHij komt met een lantaarn en brengt u naar huis. Er is eene oude legende, die verhaalt, dat ie mand tusschen een van de zeven hoofdzonden moest kiezen en die uitkoos, die hem het geringst toe scheen, de dronkenschap, maar waarmede hij echter tegelijkertijd alle zes andere hoofdzonden genomen had. Mensch en duivel vermengen hun bloed met elkaar; dat geschiedt bij het zosde glas en dan woekeren in ons alle slechte kiemen voort. Over den >drank« dien hij bedoelt, zegt Andersen niets zeer waarschijnlijk bedoeld hij dus wijn, want het echte bier kende men toen nog zoo algemeen in Kopenhagen niet. Wanneer nu in 't zesde glas wijn de duivel reeds zit, wat, moet er dan wel in het zesde glas bier zitten? Diens geheele familie? En wat in het zesde glas jenever? Door een jongmensch te Hoogland, oud 15 jaar, zijn op éen middag 23 hoendereieren met 17 sneden wittebrood en den avond van denzelfden dag 17 eieren met 23 sneden wittebrood genuttigd. In de »A. Ct.« wordt gevraagd een bekwaam per soon vcor hulp in een kleinen netten heerenstal. Keukenmeid. Is dat het geluk dat u mij kan voor spellen Waarzegster. Wat? Wou je voor vijftig centen nog méér geluk hebben? In België worden tegenwoordig proeven genomen met een nieuw ontploffingsmiddel, uitgevonden door den heer Faner, een gewezen Fransch genie-officier en zóó krachtig dat men, naar verzekerd wordt, in eene steengroeve met een half kilogram een rotsblok van ongeveer 16 kubiek meter volkomen aan stukken heeft doen springen. Bovendien heeft deze stof op andere stoffen van dien aard dit vóór dat zij niet aan bederf onderhevig is en men er zonder gevaar op hameren, ja, haar iu het vuur werpen kan, daar men haar slechts door één middel kan doen ontploffen. Terwijl men er zich op toelegt door de uitvinding en verbetering van schietwapenen den oorlog hoe langer zoo vreeselijker te maken, heeft nu een philantroop een Dnitsch scheikundige in Ame rika eene uitvinding gedaan van tegenoverge stelde strekking. Hij maakt kogels die niet dooden. Toch zijn zij niet geheel zonder uitwerking. Zij bedwelmen de getroffenen gedurende twaalf uren. In dien tusschentijd heeft men gelegenheid om hen, welke in dien toestand verkeeren, krijgsgevangen te maken. Een Deensch doctor in de philosophie, Dr. Berg- soe, heeft een merkwaardig boekje over den meikever uitgegeven, waarin hij o. a. middelen aan de hand doet om dit voor den landbouw zoo schadelijk in sect uit te roeien. Hij prijst b. v. eene nieuwe methode aan om hem 's nachts bij kunstlicht te vangen. Het Ministeiie van Binnenlandsche Zaken heeft verscheidene duizende exemplaren van dit werkje laten uitdeelen onder de landbouwers. Snel groeiende dieren hebben meestal een sterk gebit en groote vraatzucht. Zulk een vraatzuchtig dier is de zalm, die niet alleen tanden in beide kaken maar ook in het verhemelte, keel en tong bezit. Daardoor kan hij ook de stekelbaars, die door zijn stekelvinnen tegen groote roofvisschen gewapend is, in menigte verteren. In de zee leeft de zalm grootendeels van schaaldieren en groeit daarbij sterk, daar deze in menigte aanwezig zijn. In zoet water wordt hij mager, daar hij zich daar slechts onvoldoende kan voeden met visschen eu insecten. De Wiener Allgemeine Zeitung* vertelt het volgende van ons vorstelijk gezin »Het was den morgen van den 70en verjaardag des Kouings van Holland. Koningin Emma, met een gelaat, stralend van vreugde, vroeg haar gemaal haar toe te staan, dat haar verjaring3bonquet door haar hofdames in de kamer zou worden gedragen bij was voor haar te zwaar. Lachend gaf de Koning zijn toestemming en kort daarna brachten twee dames oen reusachtige, uit witte en roode rozen gemaakte bouquet binnen, waartusschon het kopje van Prinses Wilhelmina te voorschijn kwam. De rozen waren zoo dicht tegen elkaar gelegd, dat zij het Prinsesje geheel omhulden.* Te Bernburg overleed dezer dagen do redacteur van het >Bernlmrger Wochenblatt.* Alexander Meyer, die eene unieke plaats onder de dagblad redacteuren vervulde. Hij schreef toch nooit een regel en leverde toch zijn copie vlugger af dan eenig ander. Hij zette haar namelijk zelf. De re dacteur-letterzetter was spoediger met een artikel gereed dan een zijner collega's en zorgde wel dat er weinig correctie in was. Bij de steeds toenemende volmaking der schrijf machine en der zetmachine is het te verwachten, dat in de toekomst redacteur en zetter elkander zullen ontmoeten, maar tot nog toe was Meyer als bijzonderheid ver buiten de grenzen van Anhalt- Bernburg bekend. mag-ro. y* xr~: Op de heden Maandag gehouden markt van vette kalveren waren aangevoerd 186 stuks. De prijs was le kwal. van 0.50 tot 0.54; 2e kwal. van 0.46 tot 0.50 3e kwal. van 0.42 tot 0.46 per kilogram. De handel was zeer levendig, zoodat spoedig een en ander opruimde. De prijs der boter was 0.80 a 1.04. j JL X l 3. wa er, Is alle werkdagen te consulteeren van 10 3 ure. Tarieven voor Kunsttanden en verdere tand heelkundige bewerkingen verkrijgbaar. VAN voormiddag 11 UPÖ, In twee perceelen en in-massa. Aanvaarding 1 Juni 1887. De kiem «fles <S wordt in menig jong en krachtig leven door jeugdige dwalingen gelegd. Herstel der ge zondheid is in deze gevallen moeielijk en dickwijls onmogelijk. Een methode ter ge nezing, die dickwijls beweezen heeft doel treffend te zijn, wordt in het geschrift: als manuscript voor patiënten gedruckt aan bevolen. Dit boek is tegen inzending van 1 Gulden Holl. te verkrijgen hij deu Boekhandel D. J. v. d. Veen te Winsenót. u. La lumière électrique est une lumière quin'a pas de fumée ni chaleurplus d'allumctte, plus diexplosion ni d'incendie. Veritable objet utile pour salons, magasins ateliers, jardins, bals, etc. portative. Dépense 2 centimes a Vheure. No. 1 éclalrant 8 volts, prix8 francs. No. 2 16 t> 12 franco en gare la plus rapprochée, contre mandats ou cheques. Furnoux, 7 Rue des Murs do la Roquet te, Paris, (France). VERZIJL G Particulieren en Winkeliers gevraagd tegen ruime provisie. Inlichtingen te bekomen f- 3 o V) 3 pl in alle afmetingen, voorhanden bij over het Ledenmatenhuis. J\T.B. Aan 't zelfde adres te koop, een partij BEUKEN PLATEN. «r 3 A3 De Inspuiting van het Rode Kruis van A. Bouvier, apo theker te Pariis, geneest in weinige dagen zonder eenige andere behandeling,pas ontstane of verouderde vloeingen. witten vloed enz. De uitstekende resultaten van ditmiadel en de duizenden genezingen sedert 25 jaren,zijn er deu best en waarborg voor. Men volge nauwkeurig het voorschrift. DEPOT IN ALLE GOEDE APOTHEKEN de Heer M. SCHAAP, heeft de eer door deze kennis te geven dat hij zijn zaak iu horlogiën, klokken, pendules, regulateurs, wekkers, barometers en van den Langend ijk naar de HOOGSTRAAT B 727, naast de Tabakszaak van den Heer C. A. van Kuijk en houdt zich daar minzaam aanbevolen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3