Muziekuitvoering een Bouwmanswoning. Hypotheekbank* De Lingel GORINCHEM. Lil- ea de volgende Jaarmarkten: Petroleumtoestellen, Vierwielige Tapijtvegers te BURGERLIJKE STAND. AANBESTEDINGEN. Boekaankondiging. Gemengd Nieuws en Allerlei. MARKTBERICHTEN. ADYËRTENTIEN. Zaterdagmorgen tot on met Maandag, P. M. VAX II TIC PT V de Harmonie v de Eendracht11 Zondag 1 Mei a.s. Openbare Yerkooping Zuid-Hollandsche A. van Delft te Heusden. Houthandel. Stoom Houtzagerij sn Schavsrij VERKOOPM: Een B o uw mans woning te Wijkter plaatse genaamd i/de Kerkverreweide'', groot 18 Aren, 17 Centi aren. En een Huis en Erf, bij het voorgaande, groot 50 Centiaren, m 1 Huishoudelijke Artikelen en Keukengereedschappen. f HAARLEM, 26 Mei. De voorziening der boor den v/h Noord-Hollaudsch kanaal, in 3 perceelen. Raming le perc, 7600, 2e perc. 8350, 3e perc. 16.300. Aanw. 20 Mei. t WAALWIJK, 29 April. Op de heden gebon den markt was de aanvoer van vee groot, de handel vlugger. Aangevoerd werden 511 KG. boter, die ƒ0.82 a 0.94 per kilogram gold. van HERPT en BERN, in hunne Muziekzaal, ten Koffiehuize van den Heer J. BUIJS, te H e r p t. De Notaris VAN MEERTEN, teAndel, zal te Wijk, in de herberg van H. van der Made, op Woensdagen 4 en 11 Mei 1887, /Al Véritable objet utile pour salons, magasins, ateliers, jardins, bals, etc. portative. Dépense Al 2 centimes a Vheure. 12 jjm Fürnoüx, 7 Rue des Mars do ia Roqnette, yjj Paris, (France). ir voorkomend en goed behandeld. De moeder £te het dochtertje laatstelijk het huis uit, voor- vende haren zieken zoon, te Utrecht in garni- en, te willen bezoeken. Armoede was de d.ijf- :er van dit drama. Aan den Hoek van Holland, onder 's Grave- inde, had een treurig ongeval plaats. Voor 5 laanden beviel aldaar de vrouw van eene der t jksambtenaren. Daarna werd zij krankzinnig en rerd naar het geneeskundig gesticht voor krank- innigen te Delft overgebracht. Ka eenigen tijd :eerde zij terug, doch moest later opnieuw daar- teen vervoerd worden. Donderdag was zij weder intslagen en terwijl haar man zich even naar bo zen begaf om iets te halen, had zij zich met haar kind naar buiten begeven, en viel of sprong zij met het kind in een waterput. De ongeluk kige werd er nog levend uitgehaald, het kindje was reeds verdronken- Men heeft haar weder naar het gesticht vervoerd. De ochtendsneltrein uit Zwolle heeft te Hattem een wisselwachter over reden. Een kleine jongen te Baarn, die voor eenigen tijd door een hond was gebeten, welk dier onmiddellijk is afgemaakt, is 9 weken na den beet onder hevige benauwdheden bezweken. Te Ede is in de Boschlaan het huis van den heer G. van Ree afgebrand. De inboedel werd gedeel telijk gered. Een tweejarig meisje is aldaar in een kuip met water gevallen en er levenloos uit gehaald. Op de werkplaatsen der Staatsspoor wegen te Zwolle geraakte de werkman B. met de hand onder een circelzaag. Hij verloor daarbij 4 vingers en werd naar het ziekenhuis ter ver pleging overgebracht. De Rotterdamsche poli tie is sedert eenigen tijd werkzaam om een bende zakkenrollers, die zich daar ophouden, in handen te krijgen. Er zijn er o. a. twee opgepakt. Te Bergen is een kind van 4 jaar uit de ouderlijke woning geloopen, te water geraakt en verdron ken. Een 92-jarige weduwe te Amsterdam heeft bij het aanleggen van haar kachel zulke zware brandwonden bekomen dat haar overbren ging naar het gasthuis noodzakelijk was. Te Stampersgat onder Gastel (N.-Br.) is het 3-jarig zoom je van J. van H. onder het spelen in de dijksloot gevallen en verdronken. Te Leersum is het 3-jarig kind van G. Willemse in een pot met kokend water gevallen en aan de bekomen wonden overleden. Een werkman in de zoutziederij van den heer M. te Maastricht viel Dinsdag in eene zoutpan en is gisteren nacht aan de gevolgen overleden. Te IJselstein viel een schilder, die in de R. K. kerk aan het plafond werkzaam was. De man was onmiddellijk een lijk. handleidingen zijn, bevelen wij bovendien deze serie aan. Zij zullen er voor hun zelf nog menig nieuw gezichtspunt in ont waren, terwijl zij er vele geschikte voorbeelden tot eigen oefe ning voor hunne leerlingen in zullen ontdekken. Met recht kan hierbij nog gevoegd worden dat de prijs de aanschaffing niet in den weg staat. Wie eenige liefde voor zijn vak heeft, zal zich toch de uitgaaf van f 1.50 niet ontzeggen, wanneer daardoor eenige meerdere kennis kan worden verkregen. Zie verder achterstaande advertentie. Ondertrouwd: P. Kieviet, jm. 22 j. en J. Diepenhorst, jd, 23 j.J. L. Braber, jm. 27 j. en C. L. Braber, jd. 25 j.L. Huizer, jm. 22 j. en J. Trom mel, jd. 20 j. Geboren: Arie, z. v. P. Kasteleijn en M. v. d. Valk; Wilhelmina, d. v. J. Hoedemans en P. Hijmans. f ASSEN, 31 Mei. Het vergrooten en veranderen van eene wacbterswoning bij de over de Drentscbe Hoofdvaart liggende Witterbrug te Assen. Aanw. 24 Mei. t 's HAGE, 1 Juni. Het onderhoud van het kanaal met de schutsluis aan het benedeneind van Rozen burg, van 1 Juli '8730 Juni 1888. Ram. 3520. Aanw. 25 Mei. f 's HAGE, 1 Juni. Het maken van 10 nieuwe kribben, het verlengen van 2 Rijkskribben, het ver lengen, verbroeden en verboogen van 3 particuliere kribben en het maken van glooiingen van 4 op 1 aan 3 bestaande Rijkskribben tot verbetering v/d Geld. IJssel b/d Krommendijk, tusschen de kilome- terraaien 92 en 93. Ram. 13.250. Aanw. 25 Mei. f MIDDELBURG, 27 Mei. Het leveren en storten van steen tot voortzetting van de oeververded ging vóór Terneuzen. Aanw. 20 en 21 Mei. f's HAGE, 1 Juni. Hot uitvoeren van herstellin gen en vernieuwingen aan de Rijksrivierwerken op de Boven-, Beneden- en Nieuwe Merwede, met het onderhoud dier werken van af 1 Juli'8730 Juni 1888, in 4 perceelen. Raming le perc. 24.700, 2e perc. 16.100, 3e perc./ 23.500, 4e perc. 26.500, Aanw. 25 Mei. Wie heeft zich niet meermalen in eene vreemde plaats den tijd gekort met het bestudeeren der verschillende uithang- en aanplakborden en welken indruk maakte die studie? Was het niet dal men hij de beschouwing van sierlijke let teren onwillekeurig respect kreeg voor den vervaardiger en dat men telkens met genoegen de hand van denzelfden meester op eene andere plaats ontdekte? Maar werd ook niet meermalen de lachlust bij u opgewekt, wanneer ge den lettervorm op eene vreeselijke wijze mishan deld zaagt en werd ge niet met spijt vervuld, wanneer ge me nig overigens vrij verdienstelijk werk, juist door die verkeerde keuze van, of die onjuiste voorstelling der letteren zaagt ontsierd Aldus is het vermoedelijk ook den samensteller gegaan van het Letter-Album ten dienste van Architecten, Huisschilders en Steenhouwers, waarvan ons een exemplaar ter kennisname werd toegezonden, en heeft hij deor zijne practische handleiding aan het genoemde euvel willen tegemoet komen. Met belangstelling hebben wij de verschillende lettersoorten nagegaan en wij twijfelen dan ook niet of deze uitgaaf zal een welverdiend succes hebben. Allen die zich op het Huis- en Decoratieschilderen, op de Architectuur en op het Steenhouwen toeleggen, kunnen wij vrijmoedig de aanschaffing van dit Album aanbevelen. Ook de Patroons, die voorzeker reeds in het bezit van eene of meerdere Men meldt uit Ridderkerk: Iedereen weet dat onder onze inlandscha vogels de kraai een van de slimste is. Dat zij echter zoo zeer met de menschen mee doen, dat ze zelfs kraam visites maken, is misschien minder bekend. Toch is het zoo. In een boseh alhier, waar eenige hooge iepen staan, hadden heel vroeg in het voorjaar een paar kraaien haar nest gemaakt; do eieren werden ge legd, de kraaien gingen er om beurten op zitten en na verloop van weinige weken kwamen de jon gen te voorschijn. Hoe ueze gewichtige gebeurtenis zoo spoedig al gemeen bekend werd, is moeilijk te gissen, doch op zekeren dag kwamen tieutallen bij tientallen kraaien aauvliegen, die onder oorverdoovend ge jubel twee aan twee naar het hooge kraambed vlogen, op den rand van het nest gingen zitten, vroolijk met. de vleugels klapwiekten en zich dan met g oot geraas verwijderden. Opmerkelijk is het tevens dat zij hare bezoeken hoogstens ééne minuut rekten, met het oogmerk om moeder en kinderen niet te veel te vermoeien. Hieraan mochten vele menschen-kraamvrouwen-be- zoekers wel een voorbeeld nemen. Een eerzaam boertje kwam dezer dagen op een station in Limburg en vroeg een kaartje naar Den Bosch. Asjeblieft 2 roept de klerk. Och, mijn goede vriend! zou je het niet wat minder kunnen doen? Wat blroept de chef, denk je dat het hier een komeneiswinkel is. Ja, maar... antwoordde de landbouwer, die zich niet uit het veld liet slaan, de boter is zóó goed koop, voor het vee besteedt men spotprijzen en de aardappelen gelden niets, en dns, als ge het niet voor wat minder wilt doen, dan rijd ik van mijn leven niet meer meö. Het spoor vertrok enliet ons boertje staan. Zorg der overheid! Te Groningen verzoeken B. en W. belanghebbenden om, daar de algemeene verhuisdag, 1 Mei, dit jaar invalt op Zondag, dit maal te verhuizen niet op Zondag, maar op Maandag 2 Mei. Een sGelderschman* beschrijft in het »Handels- bladi zijn avonturen, te Amsterdam ondervonden. Op weg naar de galjoot, raakte hij op de Heeren - gracht, tusschen twee benden ingekomen, zjjn hoed kwijt. Hij laat vrouw en dochter even los om hem te grijpen, maar iu minder dan geen tijd heeft bij ze alle drie verloren. Om zich tegen de kou te dekken, neemt hij den roodzijden foulard van zijn dochter, dieu hij in den achterzak heeft, en knoopt dien gauw om zijn hoofd. Wat gebeurt er toen Onder den kreet Levende Mie Zeizon, levende Mie Zeizon, Alle Zozejalen in een harington, vallen ze verhaalt bij op me aan ontrekken me dien foulard, een ding dat 4.90 heeft gekost, aan fiirdeu. Ik zeg: menschen zijn jelui bezeten, mijn hoed is onder den voet geraakt, ik ben geen sociaal. ^Niettemin ze wilden me te lijf, toen er opeens een stem als een bullebak schreeuwt: »hei dat is de man van miju meissie, dat is geen zozejaal, hoor.i Ik kijk op en daar zie ik me vrouw aan den arm van een dragonder staan snikken. Ik begreep dat de man haar in het gedrang had op gevangen en schreeuwde »waar is Truitje En wat kreeg ik ten antwoord: »Zeg, goochemert, je oudje heb je nou weerom, laat ons de jonge nou maar honen.En ze zouden er waarachtig met het kind van door zijn gegaan, als ze zich niet verweerd had als eene leeuwin. Onder ons gezegd, Truitje ziet er drommels aardig uit, sprekend mijn vrouw, maar toen ze een dertig jaar jonger was. Enfin, met een hoeraatje krijg ik haar weerom. Ik stop den redder van mijne tweede helft een lossen gulden in zijn hand en wat roept het uils kuiken? iKijk ereis, Toon, dien vent breng ik zijn vrouw weerom, en hij geeft nog een pop toe Nu Aaron, hoe ben je gevaren in Amsterdam? Best, man, ze hebben letterlijk om me gevochten 1 Hoe dat zoo? Wel als ik eerst bij Jacob ben gekomen en met hem naar Levi ben gegaan, hét Levi tegen Jacob gezeid: hoü jij hem ten eten, waarop Jacob tegen Levi zeide: ach kom, hou jij hem liever. Zoo zie je hebben ze om me gevochten Minnebrief van een rekenmeester. lig beminde Clara! Deze is dienende om u te melden, dat de 2spalt nog blijft aanhouden, doch als 't noodig wordt zullen wij er 3st op inhakken. Zoodra dit grapje voorbij is, krijg ik mijn paspoort en dan 4ren wij terstond onze bruiloft. Weet gg nog wel, toen wij bij dien 5er door uw heer over rompeld werden Dat was een malle historie. On der het schrijven de6 ontvang ik een brief uit 7aar, dat Janneef gaat trouwen. Geef toch goed 8 op uwe zuster; zij is nog zoo jong en hare ge9heid voor den mallen knecht van MarlOnet kon haar wel eens niet lekker smaken. Den gerookten lit heb ik ontvangen en is mg goed bekomen. Maar daar slaat de klok 12; ik heb geen tijd meer te schrijven. Ontvang in gedachten 1000 kussen. Ik breek af met de pen, maar niet met het hart en blijf steeds uw vurige minnaar Klaas Drooghaar, die zich vleit voor uw hart altijd te zija no. 1. Een beroemd geneesheer zeide eens: »Er zijn twee soorten van patiënten die men nooit zal kunnen genezen, n.l. de blinden en de dooven.« Gelukkigerwijze vergiste zich de geleerde man, want de dooven hooren tegenwoordig met behulp van de kunstmatige trommelvliezen van den heer Nichol son, 4, rue Drouot, Parijs. Tegen toezending van cents ontvangt men franco de uitleggende brochure van 80 bladzijden. f ZALT-BOMMEL, 26 April. Boter 0.40 a 0.48 per half kilo. Eieren 0.65 a f 0.70 de 26 stuks. De ondergeteekende neemt de vrijheid het geachte publiek te be richten, dat het KOFFIEHUIS >CONCORDIA< zal gesloten zijn van af wegens vertrek van den heer Korput. Tevens beveelt zich de ondergeteekende aan en zal trachten door prompte en nette bediening zich waardig te maken. Kastelein »Concordia,Heusden. VAN voor H.H. Honoraire Leden, met hunne Dames, OP van rmm tt De Bank sluit leeningen onder verband van éérste Hypotheek op gebouwen en ongebouwde eigendommen tegen matige rente en administratie-kosten. Zij geeft pandbrieven uit van f 1000.500. 100.en f 50.rentende 4T/2 a pari, aflos baar bij uitloting. Agent voor HEUSDEN en OMSTREKEN, de Heer 50 Soorten KINDERWAGENS zijn steeds in onze Magazijnen geëxposeerd. 59- voormiddag 11 ure, In twee perceelen en in massa. Aanvaarding 1 Juni 1887. Bij den Boekhandelaar VEERMAN, to Heusden, ziet het licht: Letter-Albue ten dienste van Architecten, Huisschilders en Steen houwers. Verzameling van de Nieuwste Lettersoorten. Dit Album, in groot 4° formaat, gedrukt op stevig papier, bevat 5 nummers, elk van 8imdel- bladeu, met een sierlijk gelithographeerden omslag"; dus in het geheel 40 raodelbladen, met 40 Alpha- bethen van afwisselend lettersoort. Men vindt hieronder Eenvoudige-, Blok- en Kunstletters met enkele, dubbele en ook zonder schaduw. Bij elk lettersoort is een afstandsruit aangebracht, waar door het overbrengen, op de juiste afmeting, zeer gemakkelijk wordt gemaakt. Prijs der gebeele Serie 2.50. Ter bevordering eener spoedige en algemeene verspreiding, wordt hierop eene tijdelijke: pi'ijsvermindermfï geopend en worden alle inkomende bestellingen gedurende de maand IVlei tegen den prijs van 1.50 afgeleverd en franco toegezonden, na inzending eener postwissel van bovengenoemd bedrag aan het adres van den Boekhandelaar Veerman, te Hensden. La lumiere électrique est une lumière qui n'a pas de furnêe ni chaleur; plus d'allumette, plus d'explosion ni d'incendie. No. 1 éclairant 8 volts, prix: 8 francs. M/ No. 2 16 («ftfranco en gare la plus rapprochée, contre «n W mandats ou cheques. 1W/ FABRIEK VAN GROOTSTE MAGAZIJNEN VAN ONTVANGEN een groote collectie der nieuwste welke niet doorlekken, waarvan de pitten nooit scheefdraaien en welke nimmer reparatie behoeven. ATTENTEERT op de welke geen stof veroorzaken en door hunne doel matigheid en soliditeit op proef worden geleverd. II- MARKTEN BURGEMEESTER en WETHOUDERS te Waalwijk, gelet op het door Heeren Gedeputeerde Staten van Noordbrabant goedgekeurd besluit van den Raad dezer Gemeente van 1 Maart 1887, waai bij verandering is gebracht in het getal en de dagen waarop de jaarmarkten in deze Ge meente worden gehouden, maken bekend, dat te Waalwijk in het vervolg zullen worden gehouden Den 3n Donderdag vóór Vastenavond. Den ln Woensdag na Aschdag. Paardenmarkt Donderdag vóór Palmzondag. Den 2n Donderdag na Paschen. Den ln Donderdag in Mei. Den 2n Woensdag na Pinksteren. Den ln Donderdag in Juli. Voorts eiken Vrijdag WEEKMARKT Den ln Donderdag in Augustus. Woensdag vóór Maria Geboorte. Paardenmarkt den 21 September, zijnde daags vóór de Bommelsche Paardenmarkt. Donderdag na den In October. Donderdag na 8 November. Kermis den 2n Zondag in Juli. voor Vee, Landbouwvoortbrengselen en Koop waren en BEURS voor Graan, Huiden, Leder en Schors. Burgemeester en Wethouders van Waalwijk, F. W. VAN LIEMPT, AUG. VAN GROTENHUIS, Secretaris Burgemeester.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3