J. FRANS GOSTELIEJzn., m, 's-i KIJFHOEK. V erhuren HfB BERT verkoopen: «lis jtóÉlf is geopend. P. XH. ¥AI HERPEN, f berichten den ontvangst eener groote keuze in voor Dames en Kinderen. ii3 jPk lip fi F F8 E l^l« p-ebreide Goederen, lingeries, Passementeries en verder alle NOUVEAUTÉS VOOR HET SEIZOEN. Kastelein „CONCORDIA", Heusden. BuckskinsKamgarensMantelstoffengekleurde KatoenenCretonnesGordijn- Neteldoeken in alle genres, BURGERLIJKE STAND. 1LA'NcTÊN T ÜINBOU w7 INGEZONDEN. ADVERTENTIEN. Sigarenfabrikant. 324ste Staatsloterij, Gemengd Nieuws en Allerlei. Ongeveer 130 Hectaren extra goed Hooiland van den polder „Kijfhoek11 onder Dussen, om ééns of tweemaal te hooien. te YEEN. Een HUIS, ingericht cn die nende tot HERBERG met Y ergunning,n benevens ERE en BOOMGAARD te Veenkadaster sectie A, Nummers 733 en 735,groot 35 Aren, 40 Centiaren. MARKTBERICHTEN GEURIGE SIGAREN tegen BILLIJKE PRIJZEN. men zegt ten behoeve van nieuw geworven man nen. De uniform voor ons land is aldus vastge steld blauwe pet met roode bies en kenteeke- nen van den rang; roode wapenrok met dubbele rij groene knoopen, versierd met. een in groeu gestikte afbeelding van een zandlooper en voor de borst het zinnebeeld van het Leger des Heils: een vlammend vuur, waaronder de letters „Bloed en Vuur.// Ook de onderkleeding is uniform, doch deze draagt de initalen L. d. H., terwijl de bovenkleederen met S. S. gemerkt zijn. Dagen achtereen levert thans de Heldersche zeewering een levendig schouwspel op, als onze kustvisschers aan de landhoofden met de geep- vangst bezig zijn. In het begin van de teelt werd deze vischsoort in Nieuwediep tot zeer hoogen prijs verkocht. Nu zijn, bij grooter aan voer, de prijzen aanmerkelijk gedaald. De geep wordt, zooals bekend is, bij de groote visscherij als aas gebezigd. Vandaar de tamelijk hooge prijzen die voor deze visch aanvankelijk betaald worden, want tot spijs wordt de geep slechts bij uitzondering gebruikt. De graten, groen van kleur als ze zijn, schijnen menigeen van 't gebruik dezer visch af te schrikken. Toch is het algemeen bekend dat hierbij aan geen vergiftige bestanddeelen te denken valt. De geep- visschers hebben dezer dagen herhaaldelijk zalmen in hun netten aangetroffen. Dat zijn zeer wel kome gasten. Uit Roon wordt gemeld Sedert verscheidene jaren zijn de eieren in deze streek niet zoo laag in prijs geweest als thans. Men besteedde heden voor de kipeieren slechts ƒ2.50 per 100 stuks. Bij afwezigheid der moeder viel te Amsterdam een kind uit het venster eener derde verdieping. Zwaar gewond werd het naar het gasthuis gebracht. Te Haarlem is een vrouw, die aan de tafel in haar binnenvertrek zat te slapen, door het om vallen vau de petroleumlamp in brand geraakt. Zij had nog de tegenwoordigheid van geest om op straat te vluchten, waar zij door een buurman werd geholpen, die de vlammen heeft uitgedoofd. De vrouw heeft belangrijke en gevaarlijke brand wonden, vooral aan het onderlichaam, bekomen, en is per brancard naar het gasthuis overgebracht. Door de politie te Vlissingen is de hand ge- gelegd op een jongmensch van 14 jaren, uit Rotter dam, die zich sedert een paar dagen in een lo gement te Vlissingen bevond en bleek zich te hebben schuldig gemaakt aan verduistering van ,een som van ƒ50. Hij is naar Rotterdam ge transporteerd. Een 12jarige inbreker en dief is te Venloo opgepakt. Een driejarig meisje viel te Koog a/d. Zaan in het water en verdronk. Te Wormerveer is Dinsdag jl. het 3-jarig zoontje vau een werkman, van de bewaarschool naar huis gaande, in een moddersloot gevallen. Eerst na lang zoeken vond de moeder haar kind, doch te laat. Het knaapje was reeds bezweken. Te Haarlem is uit het Spaarne aan den Kou- denhorn opgehaald het lijk van een 5O-jarigen schipper. In de nabijheid lag zijn vaartuig, waarom men vermoedt dat hij bij ongeluk te water is geloopen. Te Staphorst zijn dezer dagen vele runderen ziek geweest en gestorven. Men kent de oorzaak der ongesteldheid niet, doch ver moedt dat zij toegeschreven moet worden aan schimmel- of andere vergiftige planten tusschen het gras, hetwelk de dieren tegelijk daarmede genuttigd hebben. Te Utrecht viel eene vrouw door dronkenschap van de trap barer woning. Zij werd naar het stedelijk ziekenhuis vervoerd, al waar zij reeds den volgenden dag overleed, nadat zij geweigerd had toe te stemmen dat haar been zou worden afgezet, hoewel dit noodzakelijk was. Te Dronrrjp is een rijtuig met zeven per sonen bij het log. ment „de Prins* te water geraakt. Eene vrouw, moeder van vijf kinderen, heeft daarbij het leven verloren. Een 3-jarig jongetje, wonende aan de Lange kade, viel in het water van den Kralingschen plas, en werd, ofschoon er spoedig hulp aanwe zig was, daaruit levenloos opgehaald. Iemand uit Nijega (Smallingerland) begaf zich naar zeke ren D. te Houtigehage en maande hem tot be- O n taling van schuld. Deze werd daardoor zoo woe dend, dat hij zijn crediteur met een broodmes in de borst stak. Er is hoop op behoud van den patiënt. Een kind van anderhalf jaar is te Nieuw Amsterdam in een sloot geraakt en ver dronken. Door de politie te Rotterdam zijn aangehouden twee personen, oude bekenden bij de politie cn justitie, die zich schuldig maakten aan diefstal van een vat rum en dat verkochten aan een tapper. Te Ilpendam is een 16-jarig meisje, dat aan verstandsverbijstering leed, in de vaart gevallen en verdronken. lilt f Heusden, van 216 Mei. Getrouwd: Albertus Kraaij, jm. 36 j. «n Maaike van Koijck, jd. 28 j.Andries Arnoldus, jna. 28 j. en Wilhelmina van der Pol, jd. 20 j. Geboren: Johanna Anna Elisabeth Cornelia, d. v. Jacobus Antonius van Bavel en Johanna Maria vau ScbijndelHendrika Maria, d. v. Theo doras Boeren en Cornelia VerhoevenBastiaan Huibertns, z. v. B. van Balsvoort en H. van Knik Baitel Antonius, z. v. B. van Balsvoort en H. van KuikCornelis Henricns, z. v. J. C. Swagemakers en E. E. van GhertAdriana Elisabeth, d. v. J. A. van Herwaarden en M. van Turnhout. Overleden: Bastiaan Huibertns van Bals voort, 5 d.Bartel Antonius van Balsvoort, 5 d. Kantongerecht te Hensden. (Zitting van 13 Mei.) Veroordeeld wegens overtreding: A. K. te Elshout, diefstal van hout, de kantonrechter heeft zich onbevoegd verklaard van de zaak kennis te nemen; J. v. G. Hz. te Raamsdonk, visscherij overtreding, 2 subs. 1 dag hecht.; J. M. en H. M. te Werkendam, visch.overtreding, ieder 2 boeten van 5 subs. 2 d. voor elke boete, verbeurd- verkl. schrobnet, bevel tot uitlevering of betaling der waarde ad ƒ5 subs- 2 d. hechtenis voor ieder; P. K. te De Werken, straatschenderij, fa subs. 2d.; C. M. te 's Gravenmoer, visch.-overtreding, f 3 subs. 2 d., verbeurdverklaring van de aalschaar, bevel tot uitlevering of betalen der waarde, ad f 1 subs. 1 dag b.A. C. te Almkerlc, dronkenschap, f 2 subs. 1 dag; J. v. D. te Bussen, dronkenschap eerste keer, f 3 subs. 2 d.; W. C., onbekend, dronkenschap, f 2 subs. ld. K. W., onbekend, dronkenschap, 2 subs, ld.; C. H. v. W. te Meeuwen, voervvezen, f 3 subs, ld.; J. v. II. te's Bosch, jachtovertrcding, vrijgesprokenA. N. te Eethen, dronken schap, 2 subs. 1 d.; W. v. II. te Haarsteeg, jacbtovertre- ding, f 1 subs. 1 dag. De regen, die in do laatste dagen is gevallen, komt den landman zeer ten goede; gras is er iu overvloed, het vee is nagenoeg overal in de weiden en is in prijs gestegen. Rogge en tarwe staan goed. De aardappelen vertoonen zich reeds boven den grond. Haver komt weelderig voor den dag.. De appel-, pero-, prnime- en berseboomen staan in vollen bloei en beloven een ruim beschot. Met het schillen van akkermaalshout zal een begin gemaakt worden, zoo het open weder blijft. Het onde hout geldt tegenwoordig nog 6.75 a 7 de 104 bossen. Mijnheer de Redacteur! Gelief mij nog een plaatsje te vergunnen in zake de red middelen bij brand. Dezer dagen een goed vriend mijne poging mededeelende om iets aan te geven dat in zulk geval met vrucht kan worden aangewend, was zijne vraag: „Heb je de wereldberoemde brand weer van Amsterdam al eens aan 't werk gezien?* Op mijn ontkennend antwoord, maar dat ik er wel van bad gehoord, vervolgde hij„Nu daar hebben ze alles en in overvloed veel meer dan jij in tien jaar zondt kunnen droomen of be denken." Deed mij deze zoo flatteerende opmerking aan den eenen kant genoegen, wegeDS het vele goede dat reeds bestond, zoo voelde ik mij aanvankelijk toch wel wat uit bet veld ge slagen over mijn zoo gewaagd streven om tot iets bruik baars den weg te banen. Toen mijn vriendelijke vriend er echter nog bijvoegde: „dat die brandweermannen allen speciali teiten zijn in vlugheid en krachtaltijd vaardig en bereidals katten tegen de muren opklauterende, maar dat dit alles veel, zeer veel geld kost," toen nam ik de mogelijkheid aan, dat meer eenvoudige middelen toch nog wel dienstbaar zouden kunnen wezen voor plaatsen waar men noch over zooveel geld, noch over zoo'n uitnemend geoefend en begaafd personeel be schikken kan. Dit wekte mij zelfs op om, bij bet in uo. 583 voorgestelde nog te voegen a. Ligte bouten ladders van p. m. 3 meter, onder voorzien van ijzeren pennen om, bij anders niet te bereiken hoogte, op den bovensten toawladder, niet ver van den top, in daartoe aangebrachte lussen te worden opgesteld en vervolgens, ter voorkoming van kantelen enz., stevig aan de reep vastgebonden. b. Harde, sterke knssens, met gleuf en sluiting, die de reep, daarin vastgemaakt, op eenigen afstand van den muur houden, ten einde het afklimmen te vergemakkelijken. Met dank voor de welwillendheid en belofte van „niet meer doen» M. d. R., hoogachtend, UEd. Dw. IJ. Z. Heden overleed onze geliefde echtgenoot en vader, de heer A. VAN DER VELDE Az., Referendaris aan het Ministerie vau Binnenlandsche Zaken. Wed. A. v. d. VELDE Az. Geb. M. Th. v. Eijk. A. W. v. d. VELDE. 's Gravenhage, 12 Mei 1887. 5e Klasse. Trekking van 16 Mei. Prijs vaD 1500 no. 12196 1000 no. 5458 ƒ400: nos. 9582, 11346, 17705, 19398; ƒ200: no. 2133, 7524, 19881 ƒ100: nos. 626, 9846, 18110, 18291, 20187. De hoogste prijs der Antwerpsche premie-leenin gen, 100,000 francs, is ditmaal eens in Nederland gevalleneen weduwe te Oosterbeek verheugt zich in dat buitenkansje. Uit Vljjmen wordt aan de >N. R. Ct.« gemeld: Een allertreurigst voorbeeld van laakbare on voorzichtigheid met het schieten is thans voor de tweede maal binnen een paar jaren geleverd. Da eerste maal werd een ond man bij gelegenheid van het Doelen-schieten met een prop in zijn been ge schoten, ten gevolge waarvan hij weken achtereen ziek is geweest. Op den 29en April jl. begaf zich een bruidspaar naar het raadhuis, vergezeld van enkele met geweren voorziene vrienden. Een hun ner gaf de bruid een schampschot aan den arm, zoodat haar kleed in brand raakte en do arm ver wond werd. Evenwel ging de plechtigheid door, doch terngkeerendo gaf dezelfde onhandige schut ter deu bruidegom een schot in een van de bee- nen, achter in de kuit. Het was eene groote wond on het bleek dat geduchte verwoestingen waren aangericht in de weefsels en spieren, die daar lig gen. Hij werd in het huis der bruid ingedragen, waar hij is overleden. Door den schrik en de spauniug is ook de toestand der bruid verre van bevredigend. In hoeverre dergelijke bewijzen van vriendschap, als hier gebracht zijn, strafbaar zijn, zal de justitie wel uitmaken. Monsterkisten worden tegen rembours toegezonden. Notaris J. KERKHOVEN te Werkendam, zal Woensdag 1 Juni 1887, 's voormiddags 10 uur, op nagemelden Polder, voor de Herren Vermeulen en de Roon Notaris VAN MEERTEN te And el, zal op Donderdagen 26 Mei en 2 Juni 1887, telkens des voormiddags 11 ure, in de herberg van Jan Vos te Veen, krachtens Art. 1223 B. W\, in het openbaar Aanvaarding 1 Juli 1887. t HEUSDEN, 14 Mei. BotefSS i 57 ct. per stuk van 6 ons. Eieren 2J/2 3 ct.. por stuk. 's HERTOGENBOSCH, 9 Mei. Op de bedou Maandag gebonden markt van vette kalveren waren aangevoerd 105 stuks. De prijs was le kwal. van 0.44 tot 0.48; 2e kwal. van 0.40 tot 0.44 3e kwal. van 0.36 tot 0.40 per kilogram. De handel was zeer levendig, zoodat spoedig oen en ander oprnimde. De prijs der boter was 0.90 a 1.10. Met deze beu ik zoo vrij het geachte publiek te berichten dat het Minzaam beveelt de ondergeteekende zich aan en hoopt door eene prompte en uetto bediening zich waardig te maken. Tevens gelegenheid tot het stallen van PAARDEN en plaatsen van RIJTUIGEN. uoriiiciiem VOORJAAR- en ZOMERMANTELS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3