BUITENLAND. BINNENLAND. Gemengd Nieuws en Allerlei. dat Boulanger het reldheersgenie heeft, dat men bij voorbeeld in Molke eerbiedigt. Na eene zeer gerekte lijdensgeschiedenis is dan toch het nieuwe Fransche kabinet verrezen, het kabinet-Rouvier, dat, als het zoo kort leeft als het in en buiten het Parlement slecht ontvangen is, spoedig den geest zal geven. Nog nooit is een ministerieel programma zoo slecht ontvangen in de Fransche Kamer van Af gevaardigden. Wat anders nooit gebeurt, terwijl de minister-president het voorlas, werd hij tel kens zoo heftig in de rede gevallen, dat de voor zitter der Kamer, de heer Floquet, telkens aan eenige leden het zwijgen moest opleggen. Onmiddellijk na ae voorlezing van het pro gramma (dat in hoofdzaak hervormingen in het binnenlandsch bestuur belooft) ontwikkelde de aanvoerder der radicale partij eene motie van wantrouwen. De heer Rouvier had de schijnbare stoutheid te zeggen, dat hij slechts een votum van ver trouwen van de republikeinsche meerderheid aan nam. Hij wist zeer goed dat de monarchalen hem hunnen steun hadden toegezegd als be looning voor de verwijdering van Boulanger. (Die generaal was hun steeds een doorn in het oog omdat hij de prinsen van Orleans uit het leger had verwijderd). De overeenkomst is trouw nagekomen. De motie van wantrouwen werd met groote meer derheid verworpen, maar naar eene betrouwbare berekening behoorden tot de 285 leden die voor het kabinet stemd»n 100 a 130 tot de monarchale partij. Het kabinet-Rouvier is dus den eersten dag van zijn optreden gered door de monarchalen, en het moet op hen steunen wil het staande blijven. Die verhouding is niet goed, en had door eene ontbinding der Kamer voorkomen kunnen zijn. Buiten de Kamer was de ontvangst ook al niet hartelijk. Men kan aan geschreeuw van kwa jongens tegen een ministerie niet veel hechten, maar de manifestatie op de plaats van de opera tegen het kabinet en voor generaal Boulanger was meer dan dat. Men zag den bekenden staats man Clémenceau onder de volksmenigte, terwijl de directeur der opera hem vergezelde. Openlijk liet de heer Clémenceau zich zeer streng uit over het kabinet, dat zulk een vertoon met soldaten en dienders maakte tegen deze vreedzame mani festatie. Men had zelfs het paleis van den presi dent der republiek door troepen omringd, alsof het leven van den heer Grévy gevaar liep. Men zou zeggen dat men in Duitschland, waar men zoo geraasd heeft over Boulanger, wel blij moest zijn over zijne aftreding. Toch is het niet zoo. De Duitsche bladen hebben er nu op uit gevonden dat de generaal Feron, zijn opvolger, eigenlijk veel bekwamer generaal is dan Boulanger en dat bij gevolg het gevaar voor een oorlog tusschen Frankrijk en Duitschland eer grooter dan kleiner geworden is door het aftreden van Boulanger. Dit noemt menspijkers op laag water zoeken Men kan zich in Duitschland evenwel troosten met de gedachte dat het nieuwe Fransche mi nisterie (de geestige Franschen noemen het het kabinet der equilibristen") wel niet een zeer hoo- gen leeftijd zal bereiken. Bewondering wekt weder de Duitsche Keizer, die op zijnen zoo hoogen leeftijd, weder op reis is om de vermoeienissen van een openingsfeest bij te wonen. Te Kiel namelijk zal de eerste spade in den grond worden gestoken voor het kanaal dat eenmaal Oost- en Noordzee zal ver binden. Donderdag verliet Keizer Wilhelm Ber lijn en heden (Vrijdag) verwachtte men hem te Lubeck. De Keizer moet over de keelongesteld heid van den Kroonprins zeer ongerust wezen. Hij heeft in deze omstandigheden verzocht van feestelijken omhaal zooveel mogelijk verschoond te blijven. Aanstaanden Maandag zullen de Engelsche ka mers hare zittingen hervatten. Ongetwijfeld zal dan een belangwekkend debat gevoerd worden over de jongste overeenkomst tusschen Engeland en Turkije, omtrent Egypte. Er komt namelijk eene bepaling in deze overeenkomst voor, welke veel gelijkt op een eeuwigdurend recht van be zetting. Deze namelijk, dat als binnenlandsclie onlusten of buitenlandsche verwikkelingen het noodig maken, Engeland ten allen tijde het recht zal hebben Egypte weder te bezetten. De Engelsche regeering zou die bepaling ver dedigen met de bewering dat Duitschland, Oos tenrijk en Italië haar hebben goedgekeurd, om dat dus doende Engelands overwicht in de Mid- dellandsche zee kan worden gehandhaafd tegen over Rusland, dat het oog houdt op Konstantinopel, en Frankrijk dat op Marokko loert. Het zal te bezien staan of dit Parlement zich door deze diplomatieke spitsvondigheden zal laten overtuigen. Voor het overige is de toestand in Engeland over het algemeen meer vreedzamer dan hij in lang geweest is. De Bulgaarsche verwikkeling is geheel op den achtergrond. Het verschil over de regeling der grens tusschen Rusland en Af ghanistan wordt bijgelegd. Ja zelfs, de Koning van Italië en de Paus worden gezegd op het punt te staan den vrede te sluiten. Volgens het Parijsche dagblad Le Temps worden de onderhandelingen tusschen het Italiaansche gouvernement en de Paus door vertrouwde per sonen in het geheim gevoerd. Zij zouden al zoo ver gevorderd zijn dat de Koning aan den mi nister Crispi (een der vurigste bestrijders van de wereldlijke macht der pausen) zou gezegd heb ben, dat hij niet verlangt dat het ministerie eenige moeielijkheden in den weg legt. In de Italiaansche Kamer is het minder vreed zaam omdat men er debatteert over den onge- lukkigen afloop van den eersten veldtocht in Abyssinie (het Atjeh van Italië). Het was eene origineele manier waarop de oud-minister van oorlog, onder wiens bestuur de nederlaag geleden werd, deze vergoelijkt. De oorzaak van de neder laag lag in eene handeling tegen het bevel der regeering in, gedaan, maar," zeide de heer Ri- cotti, ,/in elk geval heeft hij dezen dienst aan Italië bewezen, dat zij heeft getoond dat het een leger heelt waarop Italië rekenen kan. Wij betwijfelen sterk of de Italianen dat door bloedige nederlagen willen te weten komen. De Belgische Senaat heeft aan het wetsontwerp bepalende het heffen van een invoerrecht op vee, zijne goedkeuring gehecht. kost. Lord Randolph richtte een beroep tot de natie, om beslist en krachtig hare stem te ver heffen tegen het schandelijke stelsel van beheer over leger en vloot. FRANKRIJK. In een onlangs te Parijs gehouden zitting der commissie voor de legerhervorming, heeft de mi nister van oorlog medegedeeld, dat hij aan de Kamer machtiging zou vragen om in twee ge deelten, gedurende eenige dagen, de manschap pen, die ter zake van onderhoud in de behoeften van hun gezin, van werkelijken dienst zijn vrij gesteld, onder de wapenen te roepen. Het aan tal der aldus op te roepen manschappen bedraagt 250,000. BELGIË. Toen de Koning van België Vrijdag over de brug van het kasteel Laeken reed, werden de paarden door eenige mannen aangegrepen en sprong een hunner tegen het rijtuig op en dreigde den vorst met de vuist. De politie schoot toe en nam hem in hechtenis. Men schijnt echter meer aan baldadigheid te moeten denken. De Koln. Zeit. meldt echter het volgende: Ter wijl de Koning met een adjudant over de Lae- kensche brug reed, ontmoetten zij op de brug een kar waarop vier halfdronken mannen zaten, van wie één de vuist tegen den Koning balde. Een politieagent, dit dat zag, bracht den man naar het bureau. Deze verklaarde daar, dat hij den Koning met deze handbeweging had willen groeten en werd terstond weer vrijgelaten. GELSENKIRCHEN (Westfalen 8 Juni). In de mijn Hibernia heeft eene ontploffing plaats gehad. Tot nu zijn reeds 41 dooden boven gebracht men vreest dat meer dan 60 mijnwerkers het leven verloren hebben. MADRID, 8 Juni. Te Fiqueros hebben, bij gelegenheid van eene Carlistische processie, on geregeldheden plaats gehad. Het volk wierp zich op de deelnemers, welke de politie vruchteloos trachtte te beschermen, en plunderde de winkels waarin rozenkransen en heilige beelden verkocht worden. ENGELAND. Lord Randolph Churchill voerde te Wolver hampton het woord. Hij betoogde dat, ondanks de zeer groote uitgaven voor leger en vloot, En geland volstrekt niet toegerust was tot eenen mogelijken oorlog. De wapens zijn zeer slecht, HEUSDEN, 11 Juni. Door de Kon. Maréchaussée is verbaal opge maakt tegen twee personen uit deze gemeente, 15 en 16 jaar oud, wegens het verstoren der vo gelnesten, het uithalen van de eieren dier vogels en het vei-ovei-en daarvan. Menigeen zal hierin eene niet noemenswaardige overtreding zien, ja sommigen zullen spreken van overdreven dienst ver, doch zoomin het een als het ander is waar. Al wordt het feit niet met een bedriegelijk oogmerk bedreven en is dit meer als eene gewone jongensstreek te beschouwen, toch verbiedt het de thans vigeerende wet en is de politie verplicht, zooals ons werd ingelicht, om iedei^ te verbaliseeren die zich aan een der bo vengenoemde overtredingen schuldig maakt. Mochten de jeugdige Lezers van dit blad hier van nota willen nemen, het zou ons, in hun belang, aangenaam zijn. Mochten de ouders er hunne zoontjes opmerkzaam op willen maken, zij zouden kunnen voorkomen, dat zij niet later de boete daarvoor behoefden te betalen. De liefelijke jeugd alhier, die altijd het een of ander kattekwaad moet uitrichten, had het dezer dagen gemunt op enkele ledig staande wo ningen in de Pompstraat gelegen. Zondag middag hadden zich daartoe weder eenige jongens van 11 tot 15 jaar vereenigd, en weldra vlogen de ruiten in volgorde uit de ramenechter minder tot vermaak van den eigenaar, de Heer B. C., die de politie hiermede in kennis stelde. Met het oog op de jeugd der bedrijvers liep het nu, naar wij vernemen, met eene ernstige vermaning af, van de zijde van den Commandant der Maré chaussée. Meerdere dusdanige overtredingen zou den echter naar eisch gestraft worden, waarop zij, met hun gewone vernielzucht, wel indachtig mogen zijn. Heden had* de plechtige teraardebestelling plaats van den jongenheer Marcelis, die enkele dagen geleden zoo jammerlijk om het leven kwam. Gedragen door zijne schoolmakkers en gevolgd door familie, buren en al de leerlingen der z.g. Fransche school alhier, stelde de stoet zich lang zaam in beweging. Algemeen wekte dit somber tooneel diepe verslagenheid en medegevoel op. Aan de groeve sprak Ds. Wieland eenige woor den van troost tot familie en vriendjes, welke woorden weerklank vonden bij de toehoorders, getuige de vele blijken van aandoening, die zich bij de omstanders openbaarde. Het wassende water der laatste dagen maakt het vooruitzicht op de a. s. hooigrasverpachtingen der uitei-waarden minder gunstig. Op verschil lende punten wordt druk gewerkt om kaden te verhoogen, ten einde de opkomende vijand zoo lang mogelijk te bekampen. o BAARDWIJK, 1 Juni. De grasverpachting dezer gemeente in de Yeldsteeg is opgehouden, wijl geene hoogere som dan 400 geboden werd. BEKE1VDMAKIISG. SCHOUWVOERING. Burgemeester en Wethouders van Heusden, brengen ter kennis van de ingezetenen, dat op Zaterdag den 18 Juni a. s., des namiddags, schouw zal worden gevoerd over straten, goten en riolen binnen deze gemeente. Een ieder wordt herinnerd aan de betrekkelijke voorschriften der Algemeene Politie-verordening, volgens welke de straten, goten en riolen alsdan behoorlijk moeten zijn gereinigd, zooals gebruike lijk is, op straffe, bij die verordening bepaald. Heusden, 8 Juni i887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. van Beest, L. B. De Secretaris, H. J. van Eggelen. OPENBARE KENNISGEVING. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en WTethouders van Heusden;* Gelet op art. 8 der wet van den 2 Juni 1875 (Stbl. n°. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken Doen te weten dat op heden aan A. van der Pas en zyne recht verkrijgenden vergunning is verleend tot het op richten van eene Koperslagerij in liet pand wijk Z N°. 140, kadaster Sectie A N°. 492, ge legen in de Breestraat, alhier. Heusden, 8 Juni 1887. Burgemeester en Wethouders voornoemd, S. van Beest, L. B. De Secretaris, H. J. van Eggelen. I i NEDERHEMERT. Bij den heer E. Smits al hier streek Dinsdag 1.1. eene vreemde duif neder, die kort na aankomst dood nederviel. Het bleek eene postduif te zijn die den koers was kwijt ge raakt en, door vermoeienis gedwongen, was neer gekomen. Op een der veêren aan den staart droeg zij het navolgend kenmerkSociëteit Witte Duif. Ledeberg, Gent. o HERPT. Door de maréchaussée te Heusden zijn alhier aangehouden twee personen (Duitschers van geboorte), die bevonden werden geen legi- matiepapieren te bezitten en volgens hunne ver klaring het land afreisden om werk te verkrijgen. Na vooraf vóór den burgemeester te zijn gebracht, zijn ze op ZEA. last buiten de grenzen van het rijk, in de richting van hun vaderland gezonden. Meermalen werden klachten vernomen over het stelen van veldvruchten in deze en de na burige gemeenten. De ijverige brigade maré chaussée alhier, hiervan verwittigd, ging direct op surveillance uit en had het succès op laatst leden Zondag-morgen 3^ uur twee personen on der deze gemeente op heeterdaad te betrappen, die bezig waren klaver te stelen. Beide perso nen, I). v. D., oud 22 jaar, en J. v. D., oud 21 jaar, waren uit Heusden afkomstig en gaven blijken van gaarne konijnen te bezitten en die te voeden ten koste an anderen. De Harmonie de Eendracht alhier heeft haren beschermheer, den heer J. Buijs, Burgemeester, een gouden eeremetaal aangeboden, als blijk van erkentelijkheid voor de vele welwillende diensten door Z.E.A. aan de Harmonie bewezen. o HAARSTEEG, 5 Juni. De handboogschutterij Oefening en Vermaak alhier gaf in den tuin van de weduwe P. Eekels een zoogenaamd bondconcours, waaraan 12 gezelschappen deelnamen. Begunstigd door het heerlijke weder en opgeluisterd door eenige degelijke muziekstukken van de harmonie Cecilia, lokte deze vreedzame wedstrijd vele vreem delingen naar ons stil en nederig dorpje. De le prijs werd behaald door het gezelschap Ons Genoegen van Herpt; de 2e door het gezel schap Victoria van Elshout; de rozenprijs door Zomerlust van Drunen, en eindelijk het eerekruis door den heer J. Brok van het gezelschap Zomer lust van Drunen. Den heer A. Kalberg te 's Bosch komt een woord van lof toe voor de sierlijke en smaakvolle medailles enz., welke hij leverde. Dank aan de goede zorgen van het bestuur van Oefening en Vermaak liep alles in de beste orde af. o WERKENDAM, 4 Juni. Beroepen bij de Christ. Ger. Gein. alhier J. J. Impeta, te Schiedam. VEENENDAAL. Alhier hebben van de 150 personen, die tot doleering wenschten over te gaan, na mededeeling van den Heer Roodhuizen, wethouder aldaar, dat er behalve handteekeningen ook geld noodig was, zich niet minder dan 129 teruggetrokken o ALMKERK, 8 Juni 1887. Op den 19 Juli a. s. moet alhier eene verkiezing plaats hebben, dewijl de raadsleden Z. Middelkoop, W. van Eeten en P. van Dusseldorp, volgens den rooster, op den len Dinsdag van Sept. dezes jaars moeten aftreden. o HEDIKHUIZEN. Bij de alhier gehouden ver pachting van hooilanden was de opbrengst ruim 100 hooger dan het vorig jaar. o TILBURG, 7 Juni. De Noordbr. Maatsch. van Landbouw hield heden alhier in de Societeitzaal Souvenirs des Montagnards eene algemeene verga dering. De te behandelen punten volgens het programma waren 1°. Aanvrage subsidie tentoonstelling Ossen- drecht. Toegekend eene subsidie van 100 voor den besten hengst van inlandsch ras of gekruist ras. 2°. Vaststelling jaarwedde van den nieuw te benoemen algem. secrt.-penningm. Overeenkom stig het voorstel van het dag. bestuur vastgesteld op 400, benevens 10 cents per lid 's jaars. 3°. Benoeming van een algem. secretaris-pen ningmeester. Als zoodanig werd benoemd de heer L. G. P. Max te 's Bosch met 215 stemmen. De overige stemmen waren verdeeld over de heeren van Beusekorn, Adan, Veerman en van de Well. 4°. Adres van de onderafdeeling Stratum, be trekkelijk den wederinvoer van levend vee in Engeland. Met algemeene stemmen goedgekeurd. 5°. Adres aan de Tweede Kamer omtrent de afschaffing van den zoutaccijns, werd mede met algemeene stemmen goedgekeurd. o DALEM. In de laatste weken wordt het lot, vooral in enkele binnengrienden, erg geplaagd door kleine insecten, waardoor het jeugdige hout veel heeft geleden. DRONGELEN. Bij gelegenheid van de aan komst der stoomboot Krimpel a.td. Lek op 11. Maan dag, had het zoontje van P. N. het ongeluk in het Pontegat te water te geraken. Door spoedig aangebrachte hulp mocht het gelukken het knaapje ongedeerd op het droge te brengen. o Aan den heer Veltman, gewezen postdirecteur te SIiedrecht, is bij zijn vertrek naar Helmond door vele ingezetenen een fraai geschenk aange boden, bestaande in een canapé met zes stoelen, als waardeering van de welwillendheid, welke hij in zijn betrekking aldaar jegens iedereen heeft betoond. o Naar wij vernemen, zal de veiligheidsdienst bij het leger eenige uitbreiding ondergaan door aanvulling met veiligheidsmaatregelen tegen re porters of m courantenschrijvers", gelijk de mili taire uitdrukking luidt. Bij het regiment grenadiers en jagers werden in de afgeloopen week deze maatregelen reeds toegepast en liet lokaal, waar de bespreking van eene manoeuvre zou plaats hebben, op daartoe ontvangen order, door een officier, bijgestaan door een onderofficier, van boven tot onder doorzocht om te zien of zich ook ergens zoo'n //couranten- schrijver" verscholen had. Hoewel de doorzoekings-patrouille nauwgezet haar taak vervulde, hadden de meeste bladen 's avonds toch uitvoerige verslagen van de ge- houdene bespreking. o Uit den Hoekschen Waard is een adres van in stemming gezonden met dat van den heer B. Op- BRAKEL. Tot hoofdgeërfden van het polder- adres is voorzien van 112 handteekeningen. Een district Bommelerwaard beneden den Meidijk zijn gelijk adres, voorzien van 66 handteekeningen, herkozen de heeren J. P. H. M. L. van Dam, te van landbouwers, veehandelaars en enkele bur- Wageningen, met 17 en M. H. Bok, te Herwij- gemeesters, is uit den Alblasserwaard en het nen, met 27 van de 27 uitgebrachte stemmen. Land van Altena verzonden. Voor de verkiezing van 5 hoofdgeërfden in het polderdistrict Tielerwaard werden herkozen de heeren A. J. Mijnlieff, J. W. van Gellikum, C. J. H. van Kessel, Mr. P. H. A. Tydeman en G. van Wijk. o Door het tegen 1 Aug. a. s. op zijn verzoek verleend eervol ontslag van den heer H. E. Wul- lings komt de openbare school te Hellouw, gem. Haaften, tegen genoemden datum vacant. Aan den heer Veltman, gewezen postdirecteur te Sliedrecht, is bij zijn vertrek naar Helmond door vele iugetenen een fraai geschenk aangebo den, bestaande in eene canapé met zes stoelen, als waardeering van de welwillendheid, welke hij in zijne betrekking aldaar jegens iedereen heeft betoond. o De voordracht voor de benoeming van een secretaris-penningmeester van den Alblasserwaard met Arkel beneden de Zouwe, is door dijkgraaf en hoogheemraden opgemaakt en bestaat uit de heerenmr. A. C. Visser te Gorinchem, secretaris penningmeester van den Overwaard, en H. H. C. Castend ijk te Vollenhove, ontvanger van het le dijkdistrict in Overijsel. o Mr. H. J. Dijckmeester, te Gorinchem, heeft de candidatuur voor de Tweede Kamer, hem dooi de kiesvereeniging Vrijheid en Orde te Deventer aangeboden, aangenomen. Zoo ook Mr. W. G. Baron Brantsen van de Zijp de candidatuur van Nederland en Oranje. o— Te Helder openbaart zich bij vele soldaten van het aldaar garnizoen houdend bataljon infanterie in vrij hevige mate keelontsteking. Het garni- zoens-hospitaal is met lijders aan deze ziekte, waaronder een groot aantal miliciens, bijna ge heel gevuld. o De directeur der Heldring-gestichten te Zetten, de heer H. Pierson, gesteund door de dames regentessen van het gesticht //Bethel", heeft zich met eene circulaire tot weldadigen in ons land gewend, waarin o. a. wordt medegedeeld, dat de inrichting //Bethel" op 20 Juni a. s, haar 25-jarig bestaan feestelijk zal herdenken. Sedert dien tijd zijn bijna 800 meisjes in deze inrichting verpleegd. Voorts wordt er op gewezen, dat de inrichting nog belangrijke verbeteringen moet ondergaan. Negen jaren geleden werd in deze inrichting het stelsel van afzonderlijke slaapkamertjes door aan bouw gedeeltelijk toegepast, doch het is nog niet volledig en er zouden eenige duizenden guldens noodig zijn om het geheel te voltooien. Ook biedt de naaikamer, wanneer het gesticht vol is, te weinig ruimte aan, terwijl de ziekenkamer op eene plaats is gelegen, waar de zieke geen rust heeft. Besmettelijke zieken 'zijn dan ook bijna niet buiten aanraking te houden met de andere verpleegden. Daarom wordt men dringend uitge- noodigd op den feestdag een milde feestgave te schenken, niet alleen om dit werk te kunnen voortzetten, maar ook om de genoemde verbete ringen tot stand te kunnen brengen. o Den 4 dezer vertrokken vier weezen van Neerbosch, onder geleide van Dr. Ot.te van Rot terdam, naar Noord-Amerika. o De opbrengst van de fancy-fair, ten behoeve van de kinder-vacantie-kolonies in liet Volks paleis te Amsterdam gehouden, bracht netto 37,000 op. o In de maand April zijn, volgens //Veritas" ver ongelukt 82 zeilschepen (waaronder 3 Nederland- sche) en 16 stoomschepen. Te Heusden wilden zich vier jongens van 14 tot 16 jaar in de Maas met zwemmen vermaken. Een hunner waagde zich te ver en verdween in de diepte. Eenige oogenblikken later heeft men zijn lijk opgehaald. o Te Enschedé en te Almelo zijn des nachts in verschillende wijken weder een aantal socialisti sche biljetten aangeplakt met het opschrift: Hoe de fabrikant spreekt in 't openbaar en denkt in 't geheim," en hoonend voor de heeren Stork C°. o Een hevige slagregen heeft in korten tijd op de grenzen van Utrecht en Gelderland eene bui tengewone schade op de roggevelden aangebragt. Groot is het aantal hectaren, waarvan het gewas nu tegen den grond ligt, en tlians geene waarde dan als veevoeder meer heeft. o Als eene zeldzaamheid kan gemeld worden, dat te Dalem, bij den landbouwer G. v. d. Gie- sen, een paard van 32 jaren dezer dagen nog een veulen heeft ter wereld gebracht. Bedoeld paard heeft nu reeds 18 veulens voortgebracht, van welke de meeste op ruim 4jarigen leeftijd voor 7U0 a 800 verkocht werden. o Të Rotterdam is aanbesteed de bemetseling van ovens met toebehooren in de vierde stokerij der Gemeente-Gasfabriek. Er waren elf inschrijvers, waarvan de laagste was de heer Boef, te Rotter dam, en de hoogste de heer v. d. Meijden te Hardingsveld voor 46,484. o Te Zwijndrecht is blijkens een bericht in de Dordr. Ct. een nieuw ontdekker van het perpetuum mobile. Een boerenzoon aldaar, Huig van Peit genaamd, heeft namelijk een vierwielig rijtuigje vervaardigd, dat voldoen moet aan het begrip van eeuwigdurende beweging. Hij schijnt het geheim zijner vinding echter aan niemand te willen verkoopen. o In den goederenwagen, die dagelijks dienst doet bij de personen-treinen van de lijn Lage ZwaluweMoerdijk, hebben twee zwaluwen hun nest gebouwd. Gedurende den rit vliegen zij in en uit of vertoonen zich op hun nest, terw ijl de beambten zich in den wagen bevinden. Men schrijft ons uit Nijmegen van 7 dezer Door den feilen was der rivier zijn alle uiter waarden, de loskade aan de Veldhuizen en de lage kade voor de Groote straat ondergeloopen, terwijl de strekdam voor de stad gedeeltelijk on der water staat. Veel schade wordt daardoor aan wei- en hooiland toegebracht. Het vee heeft

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 2