BUITENLAND. Gemeng-d Nieuws en Allerlei. verschillende oplossingen van een aantal vraag- i Wilhelm. Verder luidt de profetie, dat de ko- stukken, is niet aangenaam. Hij is echter nog veel aangenamer dan een toestand van oorlog. Wij mogen dus tevreden zijn met hetgeen wij hebben. Groote zorgeloosheid of groot vertrouwen in de toekomst zou ook alweer niet aan te raden zijn, want onverwacht kan de eerlijke makelaar" uit de Wilhelmsstrasse te Berlijn, de heer von Bis- marck, ons eene verrassing bezorgen. Dat is meer gebeurd De volgende historische anecdote brengt dit in herinnering. Lord Palmerston sprak eens over de Sleeswijk-Holsteinsche quaestie. Hij beweerde dat er maar drie staatslieden in Engeland waren die deze operatie hadden begrepenprins Albert van Engeland, toen reeds overleden, een Duitsch mi nister die gek was geworden en hij, Palmerston, wien de geheele quaestie door het hoofd was ge gaan. Lord Palmerston had eenvoudig Bismarck ver geten. Die begreep de Sleeswijk-Holsteinsche quaestie op zijne manier, voor hem was zij het uitgangspunt van zijne politiek, welke eindigde met het uitwerpen van Oostenrijk uit het Duitsche verband en met de eenheid van Duitschland on der leiding van Pruissen. Zou iets dergelijks met de Oostersche quaestie zich ook niet kunnen voordoen? Er zijn eenige verschijnselen in de politieke wereld die dit doen veronderstellen. Men weet dat de Engelsche regeering met macht en kracht van de conventie inet Turkije over Egypte een jubileum-staatsstuk wilde maken. Dat wil zeggen dat op het jubileum van Koningin Victoria lord Salisbury dit verdrag, dat Engelauds uitsluitend recht van bezftten van Egypte door Engeland erkende, als zijne groote diplomatieke overwinning wilde voorleggen. Dat plan is deer lijk mislukt door het ernstig verzet van Rusland en Frankrijk, die al hun invloed hebben aange wend om den Sultan van Turkije te doen begrij pen dat als hij deze conventie ging teekenen, Frankrijk en Rusland ook een stuk van de taart moesten hebben. De Turksche Groote Heer is van den stelregel tijd gewonnen veel gewonnen en hij heeft dus, ondanks alle vertoogen van Engelsche zijde, ge- eischt hem tijd voor beslissing te laten tot 3 Juli. Waarschijnlijk zal nu een of ander Turksch mi nister worden opgeofferd en de zaken zullen blij ven zoo als zij zijn. Maar nu is een bericht opgedoken dat Duitsch land voor zijnen krachtigen steun van Engeland in deze zaak, het protectoraat over Syrië eischt. En daar nu blijkbaar op bevel uit Berlijn de Duitsche gezant te Konstantinopel, de heer van Radowitz, zijnen post nog niet verlaten heeft, komt dit bericht ons niet zoo dwaas voor, en zou de eerlijke makelaar zich dus in alle stilte bezig houden om de Oostersche quaestie op te lossenen er natuurlijk zelf iets aan verdienen willen. Die Oostersche quaestie is eene nog lastige zaak voor Bismarck, omdat zij Rusland hoe langer hoe meer van Duitschland vervreemdt en tot Frank rijk doet naderen. De pressie op Bismarck wordt met den dag grooter, omdat de Russische adel belangrijke schade lijdt door de jongste ukase van den Czaar, dat alle Duitschers uit staatsbe- betrekkingen in Rusland moeten ontslagen wor den. Onder die ambtenaren worden in Rusland ook begrepen de rentmeesters, welke de landgoe deren voor den Russischen adel beheeren. Hoe geslepen Bismarck zij, wij vermoeden dat hij de Oostersche quaestie minder gemakkelijk zal beheerschen dan de Deensehe, zelfs al is hij niet zoo ziek als de berichten melden. Wellicht is zijne ziekte meer van diplomatischen dan van physiologischen aard. In elk geval schijnt Bismarck al het mogelijke gedaan te hebben om dezen zomer weder eene samenkomst der drie keizers te doen plaats heb ben. Op de bepaalde weigering van den Czaar moet dit plan afgestuit zijn. De Czaar zal zijnen schoonvader, den Koning van Denemarken, eenige weken te Kopenhagen gezelschap houden en daarna terstond naar Petersburg terugkeeren. De groote Oostersche quaestie heeft verschil lende onder-quaesties b. v. de Egyptische, de Bulgaarsche, thans ook de Servische. Na den val van het Oostenrijksehgezind kabinet is Ko ning Milan een twee drie naar Weenen gereisd, om bij alle goden te zweren, dat Servië zeer be paald Oostenrijkschgezind bleef, ondanks de veran dering van ministerie. Of het den Koning is gelukt de keizerlijke regeering te Weenen dit fabeltje te doen gelooven Men gelooft gaarne wat men wenscht, maar dit zou toch wel wat kras wezen. Er liepen reeds geruchten, dat de Koning zijn kroon maar zou neerleggen en als vrijwillige balling te Weenen zou blijven. De eischen der hooge poli tiek laten dit niet toe. De Koning vertrekt einde dezer week weer naar Belgrado, en wie weet of hij nog niet meer opziet tegen de ontmoeting- met zijne vrouw dan met den minister-president. De pret te Londen, naar aanleiding van het jubileum der Koningin, is nog volstrekt niet uit. Dagelijks hebben nog recepties en feesten plaats, waaraan al de te Londen nog tegenwooi-dig zijnde vox-stelijke personen deelnemen. De Koningin heeft natuurlijk thans met haar gouden tafelser viezen, die in gewonen tijd op het kasteel te Windsor achter zware ijzeren deuren zijn gebor gen, gepronkt. Het gouden tafelservies, onder George IV aangeschaft, is voldoende voor 130 personen. Daartoe behoort ook eene reusachtige vaas voor het koelen van champagne; twee pex-- sonen kunnen in die vaas plaats nemen. Onder de sieraden behoort verder een pauw in goud, met edelgesteenten bewerkt. Zoo ook een gouden tijger kop. Deze voorwerpen, welke eene waarde van tonnen gouds vertegenwoordigen, zijn onder de regeering van Geox-ge 111 in lndië buitgemaakt. Er zijn ook een aantal stukken bij, die afkom stig zijn van de zoogenaamde Onoverwinnelijke Vloot van Spanje. De Duitsche kroonprins, die nog geruimen tijd in Londen zal vertoeven, zal waax-schijnlijk niet zoo heel feestelijk gestemd zijn. Zijne geheim zinnige-keelkwaal is volstx-ekt nog niet bedwon gen. Maandag heeft dr. Mackenzie weer een aan getast gedeelte uit de keel weggenomen en dit naar Berlijn opgezonden, ter onderzoek door den geleerden professor Virehow. Het Duitsche volk, bij wien de kx-oonprins zeer'bemind is, bevalt de geheimzinnige kwaal volstrekt niet. Het bijgeloof heeft zich zelfs reeds meester ge maakt van deze toestanden en in Duitschland geldt het thans bij de gx-oote massa als een feit, dat 650 jaren geleden reeds is voox-speld, dat de kroonprins den troon niet beklimmen zal. Toen was er, natuurlijk een monnik, Hermann von Lehnin, die in 100 Latijnsche verzen eene voorspelling deed, de Vaticinium Lehninense. In deze profetie wordt voorspeld, dat een koning met witte haren schitterende overwinningen op zijne vijanden zal behalen en Pruisen aan het ning met witte haren zal opgevolgd worden door een prins met slechts één arm. Dat's natuurlijk prins Wilhelm, de kleinzoon des Keizers, wiens rechterarm sinds zijne geboorte reeds bijna ge heel verlamd en krachteloos is. Volgens het Duitsche bijgeloof is de kwaal van den kx-oon- prins derhalve ongeneeslijk. Wij besluiten voor ditmaal met de mededee- ling, welke de Figaro doet en waarvan wij niets gelooven, maar welke wij te grappig vinden om ze niet over te nemen, dat de Koning van België een landgoed in Hongarije heeft aangekocht voor 28 millioen om dit aan den kroonprins van Oostenrijk, zijnen schoonzoon, ten geschenke aan te bieden. Zelfs de Brusselsche bladen nemen dit verzinsel over en schijnen niet te begrijpen dat dit den koning, die millioenenloos is, alles behalve px-ettig zal stemmen. DUITSCHLAND. 27 dezer is een keizex-lijk besluit openbaar ge maakt betreffende het openstellen eener 3i per cents leening, tot een gezamenlijk bedx-ag van 238,004,970 M., hoofdzakelijk ter bestrijding van de door den Rijksdag toegestane uitgaven voor het leger en de spoorwegen. Blijkens een officieel bericht omtrent den toe stand van den krankzinnigen Koning Otto van Beieren, is hij ovex-dag bij afwisseling eenigen tijd of soms den geheelen dag, zeer opgewonden, of anders omtx-ent alles onvex-schillig. Zijn tijd van slapen is zeer onx-egelmatig en duurt gemiddeld negen uur. Dikwijls slaapt hij lang overdag. Op andere tijden bx-engt hij, zonder in bed te komen, tien uur of langer in vermoeiende posi- tiën dooi-. Hij gebruikt genoeg voedsel, maar doet het onx-egelmatig. Zijn lichamelijke toestand i blijft nog onveranderd en ook zijn uiterlijk aan zien is niets vex-beterd. Uit Berlijn wordt aan de Indépendance Beige ge seind Met Prins Bismax-ck gaat het niets beter. Zijne gemalin heeft afgezien van hare jaarlijksche reis naar Hessen. De geneeskundigen zijn niet ge rust. Dr. Schwenninger heeft twee andere ge neeskundigen aan zich toegevoegd. Desniette genstaande kan hij zich niet vei'wijderen, gelijk hij vroeger deed om dx-iemaal 's weeks bij de faculteit te Berlijn een clinische cux-sus te gaan houden. Alle werkzaam heden zijn den Rijkskan selier verboden. Hij antwoordt zelfs niet op par ticuliere bx-ieven. ENGELAND. De Morningpost bericht, dat de Fransche regee- ring haren gezant te Konstantinopel gelastte alle betrekkingen te verbreken en het beschermheer schap voor Frankrijk over de heilige plaatsen in het Oosteix op te eischen, terwijl de Russische ge zant verklaarde, dat Rusland in de x-igting van Erzeruin voor de benadeeliixg zijner belangen ver goeding eischt, als de Egyptische coxxventie zou wox-den geteekend. FRANKRIJK. De afgevaardigden Dreyfus en Wickerheimer hebben bij de Kamer het volgende wetsvoorstel ingediend. Iedere in Frankrijk wonende vx-eem- deling, die lid is van eene in het buitenland op gelichte vereeniging, welke een aanval op het gx-ondgebied of op de belangen van Frankrijk ten doel heeft, zal met 3 maanden tot 2 jaren ge- vangenistx-af en van 50 tot 1000 francs geldboete worden gestraft. Na de straf te hebben onder gaan, zal hij worden verbannen en bij terugkeer in het land in eene vesting worden opgesloten. Wegens de weigering van vele mogendheden om deel te nemen aan de wereldtentooixstelling te Parijs in 1889, zal men van die tentoonstelling een universeele nationale tentoonstelling maken, maar met toelating van vreexxxde producten. Deze zullen met de Fx-ansche van dezelfde soort wor den uitgestald, even als dit met de schilderijen in den Salon het geval is. Alleen de landen van het Oosten zulleix elk afzonderlijk exposeeren. HEUSDEN, 1 Juli. Maandag middag reed een dochtertje vaxx J. Brouwers aan de Demerkade met een kinderwa gentje, waarin een zusje gezeten was. Op het hellend gedeelte gekomen, had de kleine bestuux-ster niet meer de kracht om het voertuigje te doen keeren en een oogenblik later spartelden beiden in den Demer. Gelukkig werd de netelige toe stand der kleinen tex-stond door voorbijgangers opgemerkt, die ze op het drooge brachten, waar door het met schrik en een nat pakje afliep. o DALEM. Betreffende de landbouw-producten kan van hier het volgende gemeld worden Het winterkoren en de haver staan uitmuntend, paax-deboonen zijn middelmatig, beetwortelen vrij goed. Ofschoon de aax-dappelen vóór eenige we ken uitmuntend te veld stonden, hebben ze dooi de droogte en vooral door den aanhoudenden wind veel geleden. De hooibouw, welke thans in vollen gang is, valt over het geheel niet tegen, maar belooft een middelmatig beschot; prijs vaxi het hooi, gewas 1886, 13.50 de 1000 K.G. Het spx-eekwoordu vóór St. Jan de grootste ma len room in de kan" wox-dt ook hier bewaarheid de weilanden zijn nl. in de laatst verloopen 14 dagen kort gewoi-den, zoodat de koeien veel in de melk vermindex-d zijn. De gezondheidstoestand van het vee laat niets te wenschen over. Vrijdag heeft de verpachting der hooilanden in de Gorkuxnsche Avelingexx bijna niets kunnen opbrengen. De meeste en vooral de beste stuk ken, die andex-s verpacht wex-den tegen 150 per H.A., moesten nu besteed worden om te maaien en op te ruimen voor 8 tot 15 p. H.A. Ofschoon de px-ijs van het beste dekriet nog ruim 40 pCt. lager is dan vóór eenige jaren, wordt er in de laatste weken weder veel x-iet verkocht en vlug opgex-uimd. WERKENDAM. Dat de goede trouw hoe lan ger hoe minder wordt, vindt zeker zijne oorzaak in de vele kwade praktijken, waaraan men tel kens blootgesteld wordt. Deze week was het een winkelier alhier, bij wien de goede trouw moest onderdoen voor px-aktische ervaring. Trots de vex-klaring eener boerin, dat zij onder eede zou willen bevestigen, dat haar boter vrij van alle fabriekmatige inmenging was, moest de weten schap, bij scheikundig ondex-zoek, toch het tegen deel aantoonen en bleek ook hier dat men gaarne kunstboter van circa 30 cent, tot een verhoogd bedrag als natuurboter aan den man wilde brengen. Naar wij vernemen wox-dt ook naar vex-schil- lende plaatsen, in het land van Heusden even- klein gevestigd is. Waartoe zouden toch al die zendingen dienen? WOUDRICHEM. Van 19 tot 25 Juni werden op den afslag aangevoerd61 zalmen, prijs 65 ct. a 1.10; 3 kleine zalmen, 50 ct., en 1 steur van 185 h. K.G., 131 ct., alles per lx. K.G. De linten- vangst is geëindigd. Ook onder den Oudendijk zullen 3 Norton- pompen geplaatst worden, welke zijn aanbesteed voor 400. UITWIJK. Door de max-éehaussée van Wou- drichem werd geattendeerd op het hoeden van koeien door kinderen beneden de 12 jaar oud en den eigenaax-s aangezegd, dat zij hun vee niet meer aan de zorg dezer kindex-en mochten toe vertrouwen. gevolg te geven. Daarmee was 't incident uit. Eenige dagen daarna werd de wacht aan de Kamer, met een paar politie-agenten versterkt en de commissaris van politie vond 't niet over bodig naast den heer W. K. op de gereserveerde tribune in de Kamer een oog in 't zeil te hou den. Het bleef intusschen bij het voorgevallene en alles wat men vex-haalt omtrent werkelijke mishandelingen van den Minister door den heer W. K., hetzij op straat, hetzij in zijn bureaux, is eenvoudig verzonnen; en evenzeer dat hij den heer Sprenger van Eijk zou hebben gedreigd hem van de tribune der Kamer dood te schieten. eens, geregeld kunstboter verzondentepwiil er_ ces-verbaaLie laten nnmaken maar ..d ZEVENHUIZEN, 22 Juni. Als een bewijs, dat de drankwet goed werkt, kan dienen, dat Maan dag bij de inspectie van de miliciens van deze en omliggende gemeenten geen enkel geval van dronkenschap is voorgekomen. Alles liep rustig en bedaard af. Heden avond had hier een tx-effend ongeluk plaats. Een jonkman had een varken aan een touw in de eene hand. Met de andere hand hield hij de zeis, die hij op den schouder had in evenwicht. Het varken rukte evenwel aan het touw, zoodat de arm van den jonkman even boven den pols een gapende wonde bekwam, doordat de zeis in den arm sloeg. Terstond wex-d geneeskundige hulp ingex-oepen. De pijn van den lijder was vreeselijk. Ovex-al langs den weg waren sporen van bloed te ontdekken, tot zelfs op een kwar tier afstand van de plaats des onheils. De hooibouw is druk aan den gang. De boex-en zijn zeer tevreden over de qualiteit, zoo wel als over de quantiteit van het hooi. Het weder werkt zeer mede tot het goed winnen van het hooi. Van sommige weilanden wordt zelfs tot 16,01)0 KG. hooi per H.A. gewonnen. Ook de andere gewassen staan goed te velde. De prijzen der kaas varieex-en van 18 tot 25 gulden. Een man, in de kx-acht van zijn leven, timmex-- man van beroep, viel plotseling dood in zijne werkplaats nedei-. Vijf minuten vóór het ont dekken van zijn ovex-lijden had zijn vrouw hem nog zien loopen. Men schrijft zijn dood aan een beroerte toe. HERPT. Bij het Zondag 11. gehouden con cours van handboogschutterijen te Engelen, be haalde het schutters-gezelschap Ons Genoegen te Herpt den eersten prijs. o WIJK. De Raad dezer gemeente benoemde in zijne laatste vergadering tot leden van het stembux-eau de heeren J. Bouman en R. Pullen. Tot lid van het polderbestuur alhier is in plaats van wijlen den heer J. van der Beek nxet alge- meene stemmen gekozen de heer J. Nieuwkoop Gz. Als een gx-oote zeldzanmheid vermelden wij, dat in den tuin van den heer W. alhier een perenboom staat, die flink beladen is met goed gezette pex-en, terwijl sedert een paar dagen zich bloesem vertoont aan het jonge lot, dat eerst sedert eenige weken uitgeloopen is. De collecte voor den gewapendexx dienst heeft alhier opgebracht 11.47^. o ALMKERK. De collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft opgebracht 32.10. Op eenen nader te bepalen dag in de maand September dezes jaars, zal door de afd. Almkerk der Noord-Brabantsche Maatschappij van Land bouw te Woudrichem worden gehouden een wed strijd van paarden en vee, met uitloving van pre- miën. De volgende px-ijzen zullen worden toe gekend Voor lljarige hengsten: le premie 50, 2e premie 30, 3e px-emie 20. Voor lljarige stiex-en: le pr. 25, 2e pr. 15, 3e pr. 10. Voor '1 Jjarige merriën uit de afdeeling: le pr. een zilveren medaille of 5, 2e px-. een getuig schrift. Voor 2jjarige merriën uit de afdeeling: le px-. een zilveren medaille of 5, 2e pr. een getuig schrift. Voor 3ijarige merriën uit de afdeeling: le pr. een zilvex-en medaille of 5, 2e pr. een getuig schrift. Voor lxandelspaax-den van 46 jaren uit de af deeling le pr. een zilvex-en medaille of 5, 2e pr. een getuigschx-ift. Voor hengst-veulens, geboren in 1887le pr. een zilveren medaille of 5, 2e pr. een getuig schrift. \oox merrie-veulens, geboren in 1887 le pr. een zilveren medaille of 5, 2e pr. een getuig schrift. Tot leden der keux-ings-commissie zijn benoemd de lxeex-en Z. Middelkoop en W. N. de Leeuw, te Almkerk, en J. H. Stael, te Dussen. o Langs den IJsel is het gras door het rivierslib bijna geheel bedorven. Dezer dagen werd een perceel gegund met 5 toe. Tegen den heer E. A., te 's Hei-togenbosch, die aan den noodrem van een spoortx-ein had getrok ken, omdat hij meende vonken op den wagen te zien en door het piepen en sissen van het rijtuig ongerust was gewox-den, is door het kantongerecht van Tilbux-g f 75 boete geëischt. Te Arkel heeft Zaterdag de heer H. G. van der Hoorn zijn 25jarig jubilé gevierd als op zichter bij den aanleg van Staatsspoorwegen. De waardige man, thans opzichter le kl., ontving op dien dag van vele zijden de warmste blijken van waardeering en hoogachting. o De officier, die dezer dagen op het Binnenhof den Minister van Koloniën ruw toesprak, was de heer Willink Ketjen. Uit de behandeling zijner zaak in de Tweede Kamer is bekend, dat hij stukken terugeischt, die de Minister van Kolo niën niet wil geven. Omtx-ent het voorval op de stx-aat schrijft de Haagsche correspondent van de N. Gr an. Ct. Door de wijze, waarop men hem aan de px-aat hield", tot vertwijfeling gebracht, kwam hij op zekeren middag op 't Binnenhof den Minister van Koloniën, vergezeld van den px-emier en den heer Bloem, tegen. In opgewondenheid loopt hij naar den heer Sprenger van Eijk en voegt hem toei, Gij hebt nog stukken van mij onder uw berusting; ik verlang die terug; gij onthoudt ze mij wederrechtelijk; zoo gij ze mij niet geeft, zal ik u met een karwats afranselen, zooals we dat in lndië gewoon zijn honden te doen." Ik kan me voorstellen dat de premiex-, bevend van angst, een politie-agent riep. Hij verzocht den heer W. K. zijne woox-den in tegenwoordigheid van den politiedienaar te herhalen, oxn dan pro- Door eenige notabelen, waaronder hoogleex-aren in de x-echtsgeleerdheid, is dezer dagen opnieuw een adres aan den Koning gericht, met overleg ging van een rechtskundig advies, waarin op gronden van billijkheid en wet werd aangedx-on- 1 gen op het vex-leenen van gx-atie aan den heer Domela Nieuwenlxuis. Ook hierop is, zonder op gave van redenen, van den Minister van Justitie een afwijzende beschikking ontvangen. De N. R. Ct. deelt mede, dat de minister van waterstaat afwijzend heeft beschikt op een ver zoek van eenige particulieren te Amsterdam, om kosteloos alle benoodigde graaf- en baggerwex*- ken aan de geprojeeteex-de visschex-shaven en de toeleidingskanalen voor de nieuwe sluiswerken te IJmuiden uit te voex-en. De weigering is gegrond op den wensch der regeering om ook de bedoelde wei-ken waar van alleen de uitvoei-ing vex-scheidene tonnen kos ten zal onder beheer van het rijk" tot stand te brengen. Wanneer men weet, dat in en nabij Amster dam het baggerzand veel waarde heeft als bal last voor de schepen, dan schijnt het verzoek der Amsterdamsclxe ondernemers, die natuurlijk de beschikking over den uitgegraven gx-ond zouden wenschen, niet zoo zonderling, als men oppervlak kig meenen zou; in elk geval minder zondex-ling dan de weigering des ministex-s. Het ministex-ie van koloniën heeft besloten tot het doen aanmaken van ontsmettingsovens, voor den dienst in Atjeh en op andex-e plaatsen. Weldra zullen de eerste ovens, van de firma de Jongh C°. te Oudewatex-, derwaarts worden afgezonden. o Een der grootste fabrieken van stoomwerktui gen de Atlas" te Amsterdam, is Zatex-dag 11. gesloten. De ax-beidex-s, 160 in getal, zijn ontsla gen. De reden van de staking der werkzaam- heden is het ontbreken van bedrijfskapitaal. Er is eene rex-gadex-ing van aandeellxoudei's belegd, waarin besloten is de commissarissen en den dix-ekteur te machtigen, de faillietverklaring dei- vennootschap aan te vragen. o Uit IJmuiden wox-dt van Maandag gemeldt: Heden werd de eex-ste visch afgeslagen in onze px-achtige vischhal, door den afslager M. den Dunk. De visch was van schipper Engel Schui ten, van IJmuiden, en werd gekocht door C. Bx-oek, van Egmond aan Zee. ip mart Uit Vlissingen scln-ijft men aan de Middelb. Ct. .- Naar wij vernemen wordt thans door de be kende firma Thomas Cook Son te Londen uit voering gegeven aan haar voornemen oxn, in ver band met den dagdienst der maatschappij Zeeland, vaste pleiziertx-einen te ox-ganiseex-en van Londen naar Vlissingen en vice versa. Er zouden goed- koope kaarten uitgegeven worden, om des Za terdags te vertrekken van Londen en 's Maandags of Dinsdags terug te keeren. De kaarten geven recht op pension in het Grand-IIótel alhier. o Het eerste stoomschip van Australië met versch vleesch naar Europa is te Antwex-pen aangeko men. Aangevoerd wex-den 7058 schapen, 950 lam meren en 1110 schapenbouten. o Tot opening van een cux-sus om beschaafde vrouwen tot bakex-s op te leiden, heeft het hoofd bestuur der Algemeene Nederlandsche Vrouwen- vereeniging t, Tesselschade" zich tot vex-schillende geneeskundigen gewend, tot heden echter zonder succes. o Zondag namiddag ontstond in Zijdex-veld, bij Vianen, een hevige brand. Twee hofsteden, toe- behoorende aan Gebr. Bronkhorst en de wed. de Vos, werden in korten tijd in asclx gelegd. Van den inboedel is zeer weinig gered. Alle rijtui gen, landbouwgereedschappen en eene hoeveel heid kaas werden de px-ooi van het vernielend element. Omtrent de oorzaak van den brand is geen de minste zekerheid; alleen weet men, dat de woning van Gebi\ B. het eex-st is aangetast. Alles was tegen bx-andschade vex-zekex-d. o Tot de leden van de Tweede Kamer, die het voornemen hebben, zich bij de eerstvolgende af treding niet meer verkiesbaar te stellen, behoort, naar men verneemt, ook de heer Corver Hooft. o Maandag avond passeerden te Klundert drie wagens met hooi, bestemd naar Standdaarbuiten. Op den hoogen dijk onder die gemeente sloeg de scheef geladen vracht hooi van een der wagens plotseling af, met het noodlottig gevolg dat 2 meisjes, van 10 en 17 jaax-, en 2 jongelingen van 19 jaar, die zich op den hooiwagen bevonden, in de aan den voet van den dijk gelegen sloot terecht kwamen en daar, met uitzondering van een der jongelingen, den dood vonden. o— Het vex-moeden, dat de inbraak in de Balistraat in den Haag gepleegd zou zijn door een knaap, heeft zich bevestigd. Gisteren avond toch arx-es- teerde de hoofdagent van politie de Groot aan de Koninginnegracht een ongeveer 13jarigen jongen, bekend als een onverbeterlijken stx-aatslijper en genaamd van den Heuvel. Op dezen knaap had de politie, onmiddellijk nadat haar bekend was geworden dat de buren een knaap van 15 jaren het huis hadden zien vex-laten, verdenking, welke is gebleken gegrond te zijn geweest. De jonge deugniet heeft, naar wij vernemen, zijn nachtelijk bezoek aan de woning in de Balistraat ten volle bekend. Bij zijne aanhouding droeg hij kleeding- stukken gemex-kt met de letter K. en afkomstig uit genoemde woning. o Er is op den Parijschen ceintuurspoorweg al weder een moordaanslag gepleegd. Toen Zondag avond trein 67 hij het station Clxaronne aan kwam, hoox-de men hulpgex-oep uit een waggon 2e klasse. Vex-scheidene treinbeainbten snelden daarheen, maar zij werden op zij gedrongen door een veert [en Xa. 1 mannen die nil fjej \va.o-o-nn anrgn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 2