Eene Werkplaats» en Billartfabriek Amcrikaansclie BOENWAS, VERKOOPEN Te Huur: Chr. KUIJK, Oppert 148. Rotterdam. Ph. de J01TG-H, „DE LINGE," Op Woensdag 27 Juli 1887, die onder Aalburg, Gansoijen, Heesbeen, Op- en Neder Andel. Op Donderdag 28 Juli 188T, die onder Werkendam en V E R G V N N IN G. Koffiehuis //de Koornbeurs" L. Veerman te Heusden. Notaris LANDRÉ te Vlij men, A. Onder Oudheusden: 1. Een HERBERG met ver gunning, Schuur en Tuin, waarin twee Koepels, alles voor uitspanning zeer gun stig gelegen, nabij Heus den, aan den straatweg van Heusden naar Drunen, ka dastraal hekend Sectie A no. 845, groot 25 Aren 40 Centiaren. B. Onder Heusden: 2. Een SCHUUR, geschikt voor stalling, Sectie A no. 814, groot 59 Centiaren. 3. Een SCHUUR, geschikt voor stalling, met Erf, Sectie A no. 672, groot 1 Are 70 Centiaren. 4. De massa der heide vorige perceelen. H, W. KRUIJS ZOON, HOUTHANDEL. STOOM-HOUTZACTERIJ EN SCHAVERIJ Te Arnhem heeft ineen voornaam mocle- .ijn een brand plaats gehad, die door j rand weer en de waterleiding in korten tijd erd gebluscht, ofst.li. on vu 1 s-cbade uoor vuur :ii water werd toegebracht. De Amsterdam- iche politie heeft eer. kaïAorbediende gearresteerd, die f 2500 ten nadeele van zijn patroon had ontvreemd. De metst laar VV. te Meersen, ver dacht van den rijksveldwachter Wijekntans met een geweerschot te hebben verwond, is weder op vrije voeten gesteld. De vroegere vader uit het werkhuis te Hongeveen, verdacht van uit dat werkhuis diverse goederen te hebben medegenomen, is in vrijheid gesteld, terwijl zijn zaak gedeeltelijk verwezen is naar de openbare zitting, gedeeltelijk buiten vervolging gesteld. oor de politie te Helder wordt onderzoek ge- txan naar een poging tot brandstichting in de kermistent van den heer van Lier, aldaar voor stellingen gevende Men vond zorgvuldig op gestapelde brandstoffen onder de tent. Gelukkig werd het gevaar door voorbijgangers ontdekt en spoedig bedwongen. De sedert 12 Juli bij het koloniaal werfdepot vermiste soldaten Joseph Vin niger en Jules Adolphe Lamarque, zijn den vol genden dag te Ermeloo, de soldaat Michel Junc- ker, sedert 6 Juli vermist, is 11 Juli te Zutfen gearresteerd. Uit den Buiten-Amstel nabij de Rustenburgerstraat te Amsterdam is gisteren morgen in verregaanden staat van ontbinding het lijk opgehaald van een manspersoon. Te Bleiswijk is de hofstede van J. Verhaar door brand in het zomerhuis, geheel in asch gelegd. Gisterenmorgen omstreeks 7 uur is in de Maas voor Schiedam opgevischt het lijk van den 10-jari- gen P. W., den schipperszoon, die op 12 Juli jl. in de Koningshaven te Rotterdam overboord is °slagen en verdronken. Door den rijksveld- hter te Bolnes en twee andere personen zijn eren te Slikkerveer op de Maas met een roei- t gered twee heeren en een vierjarig jongentje, e met een zeilboot op de rivier waren omge- agen. Te Posterholt is de woning, met meu- els, stal en schuur, van de wed. J. W. ver- brand. Een geit en twee varkens kwamen in 'e vlammen om. Te Ivapelle (N.-B.) is een -jarig knaapje uit een sloot achter de ouder lijke woning levenloos opgehaald. Een 2-jarig knaapje te Ierseke sloop ongekleed 't huisfiiit, om op den Dam te gaan spelen. Kort daarop vond men het bij de sluis verdronken. Nabij Geertruidenberg is een milicien in de Donge onder het zwemmen verdronken. Te Zuiddorpe is een kind van 14 maanden door het inslik ken van een stukje ham gestikt. Dezer dagen werd jhr. H. J. Orth Van Schonauwen, directeur der Westlandsclie Stoomtram-maatschappij, op Nieuw-Kijkduin zoodanig door een hond gebe ten, dat het grootste deel van een zijner vin gers moet worden afgezet. Een vreeselijk ongeluk heeft Zaterdag te Lei den plaats gehad. Eenige kinderen speelden in de poort van het bekende glasmagazijn der fir ma G. en (Jo. aan de Aalmarkt, trokken een spiegelkist om, en één hunner, een knaapje van 8 jaren, raakte er onder. Men haalde er het kind als lijk onder uit. De heer B., die voor eenige dagen te Rotterdam met een rijwiel een ongeluk bekwam, is nog steeds bewusteloos. Aan den Iloogen Boezem aldaar kreeg een ouw een warm strijkijzer, uit een raam op de tweede verdieping vallende, op 't hoofd en be kwam een belangrijke wond. Een 11-jarig meisje te Vlaardingen heeft in de koffie voor haar vader en moeder bruine verf gemengd, om hen ziek te maken, en dan in een gesticht te komen. Een hond uit Haastrecht, die verle den week eenige andere honden gebeten had, is op de landhoeve Veldhuisonder Iïarmelen door een landbouwer doodgeschoten, nadat hij een koe en twee schapen gebeten had. Aan de Veeartsenijschool te Utrecht is geconstateerd, dat hij aan hevige dolheid lijdende was. Het vier jarig dochtertje van den heer G., dat ook door dien hond gebeten was, is naar Parijs gezon den ten einde onder behandeling van prof. Pas teur te komen. Het lijk van zekeren M., een oud man, slager en metselaar te Doesburg, is in den IJsel bij het Kal verbosch opgevischt. Hij werd sedert eenige dagen vermist. Bij het afbreken eener huizinge te Gerkesklooster viel een balk op het hoofd van een der timmerlieden, waardoor een hevige bloedstorting ontstemdbinnen een paar minuten overleed de man. Te Tilburg (op Broekhoven) zijn een herberg en boerderij, be woond door Snellen en toebehoorende aan den heer Eras, in asch <releord. Ook verbrandde de o o boerderij van Van Hoof. Ia de Drentsehe en omliggende venen heerscht allenvege brand. In het »Eekhoutsblok« te Smilde, en te Hijker Smilde in het boekweitveen stijgen de vlammen hoog op en richten aanzienlijke schade aan. Bij Dalen heeft het vuur de turt in het hovenveen aangetast. In het Annermoeras bij Zuidlaren heeft 't het vaste veen bereikt en reeds menige stobbe baggerturf vernield. Burgerlijke Stand. Heusden, van 1118 Juli. Geboren: da, d. v. E. B. de Bruijn en D. van Oversteeg. Overleden: H. M. C. Malingré, 17 j. Bertha en Franciscus Hexspoor, 2 m. Kerknieuws. De kerkeraad te Werkendam en De Werken heeft met algemeene stemmen afwijzend geant woord op het verzoek van eenige personen, om met de Synodale organisatie te breken. Afloop van Aanbestedingen. Voor de door de directie der Rijnspoorweg maatschappij gehouden aanbesteding van de levering van 210,000 K.G. hooi, zijn G inschrij vingen bij haar ontvangen, waarvan die van de heeren Huisman Lankhuijzen te Raams- donk ad f 36.70 per 1000 KG. de laagste is. Van de 'L ipsrhriivmJiii de, aanheafedinnr, Benedendijk onder Poederooien, ter kngte van ongeveer 1000 M., is het werk voor f 4740 fecund aan C. Vervoorn Lz. te Brakel. o o Landbouw. De markt pi ijs van het hooi te Waspik i.s vastgesteld oj) f14 de 500 kiio, waarvoor reeds eenige partijen zijn verkocht. o De kersen worden thans Ie Nijmegen zoo overvloedig aangevoerd dat de knepers slechts 2 en 3 cent voor de 5 ons betalen. Ingezonden. Volgens Staatscourant No. 129 tot No. 134, bracht een Zuid-Westenwind den stand van water te Gorinchem van 1.89 M. -f- A.P. bij hoog- en 1.52 M. -f- A.P. bij laag water, tot aan het peil van 3.20 M. -f- A.P.zoo als te lezen staat in het stuk Hoog water in Juni in de Provinciale Gelder- sche en Nijmeegsche Courantno. 112 van dit jaar. Te gel ijker tijd waaide met dien zelfden wes ten wind een bericht over, dat men voornemens was in het land van Heusden en Altena verga deringen te beleggen, door de hoofden der ver schillende polderbesturen, met doel, om in geza menlijk overleg, tot een besluit te geraken een ingenieur aan te stellen, ten einde te onderzoeken in hoeverre en in welke opzichten zij zouden kun nen benadeeld worden, door de werken van den Nieuwen Maasmond, en zich alsdan met gegronde redenen nogmaals daarover te beklagen bij de Regeering en bij heeren leden der 2de Kamer Staten-Generaal. Mogelijk zal dan eene kleine toelichting en opheldering van den toekomstigen toestand niet onwelkom wezen; waarom besloten is een over zicht te geven van den toekomstigen toestand van het land van Heusden en Altena na de daarstelling van den Nieuwen Maasmond, en ook na de daarstelling, indien men er nog toe besluiten kon, van de sluizen op de Nieuwe Merwede. Door het maken van den Nieuwen Maasmond, komt er een afsluitdam in de rivier de Maas te Arnlel; zoodat het peil beneden die plaats niets verandert en even als vroeger zal blij ren beheerd worden door de rivier de Waal, die in meeste gevallen te St. Audries aanmerkelijk lioo- ger is dan de Maas, en waardoor het peil te Gorinchem de rivier de Maas verplicht aan een hooger peil te blijven, dan wanneer die haar' eigen en vrijen uitloop zal hebben door den Nieuwen Maasmond. Hierdoor zal de stand op de Maas boven An- del zeer veel verlagen en men aldaar verlost worden van die kwel van water, waardoor al de dorpen, langs den Maasdijk gelegen, zoo zeer geteisterd worden. Beneden Andel zal de stand op de Maas, die gevoed wordt door de Waal, omdat dat gedeelfe rivier als het ware in een stilstaand kanaal verandert, en bij hooge standen te Go rinchem, veroorzaakt door de opstuwing van de Nieuwe Merwede, veroorzaken dat die stand te Loevestein, in diezelfde gevallen, eerder hoo ger dun lager zal zijn, omdat de Heerewaard- sche overlaat alsdan gedicht of gesloten is, waar door die fatale kwel gewis zal vermeerderen. Dit is nog slechts bij noord- en noordoosten wind in den winter, doch bij zuid- en zuidwes ter stormen zal in het tegenovergestelde de stand boven Andel hooger te verwachten zijn dan beneden Andel, zooals beschreven staat in 't stuk: »De Maas in Limburg«, in de Provinci ale Noordbrabantsche en 's Hertogenbossche cou- rant No. 18 en in de Provinciale Limburgscke en Maastrichtsche courant No. 6 van dit jaar, i en zal het zeer raadzaam wezen de sluis in dienj dam in de Maas gesloten te houden, omdat do drift van water, door het verschil dezer twee standen, te sterk zul wezen. Aan de benedenzijde van het Land van Heus den en Altena, te Keizersveer of daaromtrent, zal de tegenwoordige toestand geheel veranderen. Door de doorsnijding van dat land door den Nieuwen Maasmond krijgt elk gedeelte zijne eigene waterlossing. Het beneden of zuidelijk gedeelte, dat zijne uitwatering op het Oude Maasje behoudt, zal de verandering ondergaan,' dat dit riviertje door eene sluis zal uitwateren op den Nieuwen Maasmond en het noordelijk of bovengedeelte zal een afzonderlijk, daartoe nieuw te graven kanaal verkrijgen, dat evenzooï en bijna op hetzelfde punt door eene sluis zal uitwateren op dien zelfden Nieuwen Maasmond. De afwatering van die twee gescheiden land- streken zal dan afhankelijk zijn van het peil, dut de Nieuwe Maasmond aldaar verkrijgen zal. (Slot volgt.) Boekaankondiging. Het bekende weekblad voor meisjes, getiteld:] Lelie en Rozeknoppen«, is met het nummer van 13 Juli van hoofd-redactrice veranderd en; zal voortaan door mejuffrouw M. E. Pijn appel] te Leiden worden gedirigeerd en bes'emd zijn) voor meisjes van 10 tot 15 jaar. Of het blad onder deze verandering zal win-1 nen of verliezen, dat moet de tijd leeren. In het hoofdartikel: Aan mijne lezeressen geeft de schrijfster reeds n. o. m. het bewijs] dat zij den goeden toon weet aan te slaan.] Eenvoudig en lief, zonder daarom te veel af tel dalen, alsof zij uitsluitend tot kinderen sprak,] deelt de schrijfster haar programma mede. Wij] v.'ilien dit overnemen onder dezelfde bewoor dingen. »IIet programma van hetgeen »Lelie- en Ro-I zeknoppen voortaan bevatten zal, wil ik u hier| even mecdeelen. lo. Een novelle of comediestukje. 2o. Onderwerpen van verschillenden aard. 3o. Kortere verhaaltjes, fabels, sprookjes of:: iets dergelijks. 4o. Allerlei, zooals versjes, anecdoten, spreu ken, enz. ■^"..lllt de n.i nnv ni+ Imf Lip-ah flor tfiArun «f. Go. Kunstjes en raadsels. 7o. Correspondentie. In deze correspondentie zal aan de abonnécs de ge!< g nheid worden geopend om elkander vragen te doen en antwoorden ie geven, na tuurlijk over algemtene onderwerpt n. De prijs is ook geen bezwaar, 1.25 en franko per post 1.40. W ij noodigen onze jonge lezeressen, maar niet minder de ouders, uit, om een proefnum mer aan te vragen, dat overal, ook bij den uilgever d. zes. verkr: gbaar is. c c Gemengd Nieuws en Allerlei. In het laboratorium-Pasteur, dat te Turijn in werking is, zijn reeds 1G0 personen van honds dolheid genezen. Verschillende gemeentebestu ren zenden de patiënten op kosten der gemeen ten daarheen. o De heer John Sherman, sinus 4 Mei 1885 vice-president der Vereenigde Staten van Noord- Amerika, is te New-York overleden. De Bcuis werd als teeken van rouw gesloten. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. De grafzerk is dikwijls pas het eerste voet stuk ter eere van een groot man. o Het bijgeloof neemt slechts langzaam af, voor het geheel verdwijnt, evenals de eikenbladeren, die pas afvallen om voor de nieuwe plaats te maken. o De kleine tegenspoeden in het leven verdwij nen, evenals de bizonderheden van een land schap aan het oog ontgaan, als men het boven op een berg beschouwt. o Hoe meer men er over nadenkt, hoe meer men zal ondervinden dat de ware wijsbegeerte in een goed humeur gelegen is. Een rein geweten, gesteund door eene wel voorziene beurs, geeft een ongeloofelijk over wicht aan het meest bescheiden karakter. o Wanneer wij van een meening veranderen, zouden wij willen dat iedereen zulks deed, en het stemt ons onaangenaam onze oude mee ningen door anderen te hooren uiten. WATERHOOGTE KEULEN. 15 Juli. 38.27 M. -j- A.P. Was 0.02 M. 1G Juli. 38.25 M. -}- A.P. Val 0.02 M. 17 Juli. 38.24 M. A.P. Val 0.01 M. 18 Juli. 38.24 M. -(- A.P. Geen verand. Marktberichten. HEUSDEN, 16 Juli. Boter 8085 cent per stuk van G ons. Eieren 1 en cent. 's-HERTOGENBOSCH, 18 Juli. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 109 vette kalveren en 16 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 40 a 44 ct., 2e kw. 36 a 40 ct., 3e kw. 32 a 36 ct. per kilo. De vette var kens golden 34 a 45 ct. per kilo. Den 18 Juli was de prijs der boter 110 tot 140 cent. Advertentiën. 391 Heden overleed tot onze diepe droef heid onze geliefde jongste Dochter en Zuster, Mejuffrouw HENRIETTE MARIA COR NELIA, na tijdig voorzien te zijn geweest van de HH. Sacramenten der stervenden, in den ouderdom van bijna 18 jaren. CORNELIS M. MALINGRÉ. M. M. J. A. MALINGRÉ, geb. IIeijligers. M. A. E. J. MALINGRÉ. R. J. MALINGRÉ. A. C. M. MALINGRÉ. De ONTVANGER DER REGISTRATIE en DOMEINEN te Werkendam, zal de domaniale Tiendvrnchten oogst 1887. des voormiddags ten elf ure, ten herberge van Moukik te Heusdenten overstaan van Notaris De Gier aldaar, des namiddags ten één ure, ten herberge van Wink te Werkendamten overstaan van Notaris Kerkhoven aldaar, ook gfe.-chikt voor Pakhuis. Te bevragen bij don Boekhandelaar L. VEERMAN, te Heusden. Terstond uit de hand te liuur het van ouds bekende en druk beklante te Heusden, met stalling. Te bevragen bij de Wed. Th. BOEREN. voorradig in den Boekhandel van zal op WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1887 bij inzet en op WOENS DAG 17' AUGUSTUS 1887 bij toe sla g, telkens des avonds ten 6 are, in het Koffiehuis »de Koornbeurs« te Heusden, krach tens art. 1223 B. W. SIGARENFABRIKANT, HEUSDEN. Bekroond op de AMSTERDAMSCHE WERELDTENTOONSTELLING. De zoo zeer gerenommeerde voor Meubels, Marmer en gevernisd Houtwerk, van Handelaren in Verfwaren en Vensterglas te 's-HERTOGENBOSCH, is steeds verkrijgbaar in fleschjes a 17| Cent en bij de Heeren: J. BOEREN te Heusden, A. JANSEN te \lijmen, G. G. VAN HULTEN te Waalwijk, H. CASTELIJNS te Baardwijk, A. VAN DEN OORD te Nieuwkuiky J. DE GOUW te Drunen, Mej. D. VUGTS te HaarsteegH. MOLEN SCHOT te Kaatsheuvel. Plaatsen waar nog geen dépots gevestigd zijn worden gevraagd. HET KEIZERS VEER. Heusden12 Juli 1887. Monsterkistjes worden bij verrek en-pakket toege zonden. Fabrieksmerk gedeponeerd. A S TE> T'ATTÏ 7 TIT UT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3