VERHUREN: Ruim S heet. Weilaud Ongeveer 4';2 h. Weiland (ie Instantané, Ir. TI. G. A. SLINGELAND. Notaris KERKHOVEN, 3 heet. 28 a. 20 cent. WEILAND, ic'leln kwestie Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEIJNEN, gevestigd te 's Hertogenbosch, STEENHOUWERIJ correspondeerende S. treinen. O De pleiziertocht naar den Hoek van Holland per salonboot »M erwt de I* van do hh. Fop Qmit Co., en van daar per »Wodan« naar Jieveningen en terug, gaf bijzonder veel ge noegen aan de talrijke passagiers met hun dames. De tocht werd opgeluisterd door de kapel der infanterie uit Breda. Tot algemeen gelach moest O o een gedeelte der passagiers op den tocht de tol aan de zee betalenzelfs een muzikant werd in zulk een toestand omlaag gedragen. Te 5 O O O uur landde men in goeden welstand weder te Rotterdam. o De Noord-Brabantsche Maatschappij van Land bouw heeft het voornemen, in Noord-Brabant af- deelingen te vormen van de vereeniging »het Xe- lerlandsche Rundvee-Stamboek.Nadat daarorn- :rent reeds besprekingen plaats vonden te Waal wijk en te Oss, zal op 5 Augustus te Breda eene vergadering worden gehouden, om tot het be oogde doel te geraken. o De keuringen, welke van wege de Vereeniging »Het Pas -den-Stamboek* op 4 Augustus a. s. te Grorffigen zullen hebben, beloven hoogst be langrijk te zullen ziju. Voor de afd. stweejaiige engsten« zijn niet minder dan 40 der beste exem- ..aren uit de noordelijke pro\inciën aangegeven, •rwijl voor de afd. »meiriën met veulen« alleen .nogen mededingen die mer:iën, waarvan het veulen afstamt van een stamhengst en die 'ens goedgekeurd zijn op de vóórkeuringen, e in deze maand hebben plaats gehad. Ten .oeve van deze afdeeling zijn door den Commis- .s des Rollings, door den heer J. E. Scholten en onderscheidene Vereenigen en corporatiën, ^«langrijke prijzen in geld uitgeloofd. Met het oog op de belangrijkheid dezer keuringen, ook voor de bereden korpsen van het leger, is door den Minister van Oorlog aan de remonte-com missie opgedragen deze keuringen bij te wonen. Men meldt uit Beemster De feestviering ter herdenking aan het 275jarig bestaan van de Beemster op 24 en 25 Augus tus a. s., beloofd zeer luisterrijk te worden. Volgens 't programma zal op eerstgenoemden dag een feest in de Midden-Beemster gehouden worden, voor alle schoolgaande kinderen in de gemeente, gevolgd door eene openbare uitvoe ring van de gymnastiek-vereeniging »Hercules« ildaar. Op den tweeden dag heeft eene tentoonstelling an vee en andere voortbrengselen uit de Beem ster plaats, terwijl een historische optocht, volks vermaken en harddraverij het verdere deel der jestviering waardig zullen besluiten. Ter gelegenheid van den zoogenaamden Beem- er biddag op Zondag jl., is bovengenoemd bilé door den predikant der Herv. gemeente merkelijk herdacht. o Het bestuur der A mstel Suikerraffinaderij heeft een bekendmaking aan haar werklieden gericht. Zij luidt als volgt: »De tijdsomstandigheden zijn tegenwoordig zoo slecht, dat het onmogelijk is op deze wijze voort te werken, zoodat wij, met de aanstaande week te beginnen, alleen over dag zullen werken. Daarentegen zullen wij de werklieden voorloopig 'n de fabiiek behouden, doch mocht de toestand .iet spoedig verbeteren, dan zullen wij er toe .-f, en overgaan, i£i -o- ambachtsheer der gemeente Amerongen, graaf Aldenburgh Bentinck, is voornemens al daar een groote steenfabriek op te richten, waarop jaarlijks 8 a 9 steéiien 'kun nen wp/uóü verwerkt. o Eenige te Deutichem en omliggende plaatsen wonende klompenmakers hebben een vakveree- ';ging opgericht en besloten zich tot de Tweede Kamer te wenden, met het verzoek dat invoer recht worde geheven van klompen. o Naar men ons bericht, zanden alle veroor deelden ter zake van het zoogenaamde paling oproer fc 7 ryyn hebben en in vrijheid gesteld zijn. o Als een teeken van achteruitgang van den landbouw kan dienen, dat bij een te Zutfen gehouden verpachting van een boerenerve, toe- ■ehoorende aan het Oude en Nieuwe Gasthuis klaar, geen enkele inschrijving is ingekomen. o Wegens 't niet betalen van kosten van een verloren rechtsgeding is voor een waarde van i 500 beslag gelegd op de gemeentekas van Op- sfcerland. o-- Naar Engelsch gebruik was Maandagavond n het lokaal van het Leger des Heils in de Uerard Doustraat te Amsterdam een thee-meeting georganiseerd. Tegen betaling van vijf-en-veertig ent bekwam men toegang. In de zaal stonden erschillende tafels gereed, waarop brood, vleesch, de werkkeden om de andere k te laten verzuimen, wanneer zij alsdan opig een ondersteuning zullen ontvangen. aan een der tafels plaats te nemen en naar hartelust van de gereed staande spijzen te ge- bluiken. Aan elk der tafels had een dame of meisje zich met de bediening belast. De officie- ren vau het leger, die met het overzicht over het geheel belast waren, kwamen telkenmale, na een gebed verricht te hebben, rond en maanden dringend aan, toch nog meer van de spijzen te gebruiken. o Nabij de Tol bij Klingelbeek te Arnhem is door den stoomtram een paard aangereden, ge spannen voor een rijtuigje, waarmede een fn- millie zich naar Oosterbeek begaf. Het paard is bezweken. De personen bleven ongedeerd. Uit de Muider trekvaart te Diemen is opge haald het lijk cener 40-jarige burgervrouw. Haar kleedercn waren gemerkt G. L. 10 en G. L. 6. Gouden oorknopjes met granaten droeg zij. In den Ouden IJsel te Etten is gevon den het lijk van H. B., die bij het zwemmen daar was verdronken. In gezelschap eener dienstbode, die een rekening moest gaan betalen, zijn 14 dagen geleden een paar militairen uit Roermond gedeserteerd. Zij zijn teruggekomen toen het geld der rekening verteerd was en zullen te Den Bosch voor den krijgsraad terecht staan. Tc Oldelamer is een eenjarig kind, tijdens de afwezigheid van de moeder, in de sloot achter de woning verdronken. De kleine was aan het oog des vaders ont3tapt. Een 15-jarige jongen is te Kralingen van een ladder, waarop hij stond te werken, gevallen en op het hoofd neergekomen. Zwaar verwond en bewusteloos werd hij naar huis gebracht. Te Tilburg is inbraak gepleegd in de villa Tivoli. De dief heeft zich moester gemaakt van eenig zilverwerk, en van een beurs met f 20. Hij wordt gezocht. Onder Zuid-Beierland, te Nieuwendijk, is een boerenwoning afgebrand. Een daglooner ti Deutichem, die door zonne steek getroffen werd is daaraan overleden. Te Amsterdam werd uit het IJ een kassiersboek opgevischt waaraan een ijzer was bevestigd, klaar blijkelijk met het doel het boek te doen zinken. De milicien W., van het 4e reg. vest.-art., te Den Helder in garnizoen is bij het baden in de gar- nizoens-badinrichting verdronken. Vermoedelijk is hij in het water door kramp aangetasteens klaps zonk hij in de diepte weg. Zijn lijk werd later opgehaald. In de suikerraffinaderij van de heeren Spalker Tetterode te Amster- is een man tusschen de machine geraakt, zon der dat dit werd opgemerkt. Later ontdekte men zijn vreeselijlc verminkt lijk. nen: gevangenis o O Landbouw. HEUSDEN. Bij eene Zaterdag 1.1. alhier gehouden verkoop van haver, gelegen onder Eethen, redelijk gewas, werd voor beplanting van 7 hectaren de som van 915 besteed. De vlasoogst in 't noorden van Friesland is over 't algemeen niet slecht. Hoewel 't vlas zeer kort is, weegt daartegen weer op, dat de knop tot vollen wasdom is gekomen. IHUIIIM WMMBWBHHf ll I1MIII i lllllil I •gPWglMinM1 .WWBMBMMMMM Kerknieuws. Ned. Hkkv. Keek. UITWIJK. Door den kerkeraad van Uit wijk en Waardhuizen is, ter vervulling van de vacature, naar collatierecht den ambachtsheer aangeboden het volgende tweetalJ. A. van Tuinen te Borselen en Ynsonides te Waspik. Afloop van Aanbestedingen. BRAKEL, 28 Juli. Het verhoogen en ver zwaren van den Benedendijk te Poederooiën, ter lengte van ongeveer 1000 M., is hier heden herbesteed. Raming 6028. Aannemer is ge worden G. Looijen, te Herwijnen, voor f 6449. Er waren 10 inschrijvers. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Men zegt wel eens dat een vrijmoedig mensch door de fortuin begunstigd wordt, maar als hij niet slaagt dan noemt men hem vermetel. In ons oog zijn er geen oprechte loftuitingen dan die tot ons gericht zijn. Groote lichten ontvlammen in den storm, kleine"1 d®oove£ï uit als zij niet beschut worden. Het hart ma# niet gejond worden ten koste van de verlichting van het versland. De mensehen zoeken naar ter, en toch han delen zij somtijds of zij niet weten wat eerbaar en wat verachtelijk is. verplichtingen. Eene vrouw van 30 jaar heeft de wereld gezien, zij kent het kwaad, zelfs al heeft zij niets dan goed gedaan. Het is beleefder te bewonderen dan te prijzen. De fantasie, die voor den kunstenaar en schrijver onmisbaar is, is de slechtste leidsvrouw in zaken en in het dagelijksch leven. Gemengd Nieuws en Allerlei. »Wat is dwaas Dwaas is, bij 't spe len geld te verliezen en zich daarover boos te makente verwachten, dat een' redacteur met omgaande post antwoorden zal; een kastelein te vragen of zijn wijn goed is; 's avonds naar een partij te gaan, en den volgenden morgen over pijn in 't haar te klagenin April zijne kachels te doen wegnemen, wijl die maand een paar warme dagen heeft; iemand voor braaf te houden, wijl hij geen kerktijd overslaat; dood moe en afgemat niet naar bed te gaan, wijl het nog de gebruikelijke slapenstijd niet is; zijn eigen geheimen uit te brengen en te ver- een dief zonder middel van bestaan nit de te ontslaan en te vergen dat hij zijn eerlijk brood zal eten; iets voor goedkoop te houden, wijl het weinig kost; iemand openlijk beschaamd te maken om hem te verbeteren vijftig jaren oud te zijn en nog te betwijfelen dat deze en veel andere dwaze dffigen dagelijks gebeuren. lid voor het Lagerhuis ge- De te Brixton tot kozen lord Carmarthen is nog vrij jong en ziet er ook bijzonder jeugdig uit. Op zijn jongens achtig voorkomen waren door zijne tegenstan ders verscheidene toespelingen gemaakt. Eenige dagen vóór de verkiezing trad hij te Brixton in een meeting van stemgerechtigden op en zette zijn programma uiteen. Midden in zijn betoog werd hij in de rede gevallen door eeu zwaar gebouwd koopman in ijzer, die hem met for- sche stem toeriep »Weet je moeder wel, dat je uit bent?« Doch eer dat het gelach algemeen werd, riep de jonge candidaat met de volle kracht zijner longen uit: »Ja, zeker weet mijne moeder, dat ik uit ben en Dinsdag zal zij ook weten, dat ik in de Kamer ben.« En hij vervolgde zijn betoog, alsof er niets gebeurd was. Deze gevatheid, deze kunst van een spreker om zich nooit, ook niet door spot en gelach, uit het veld te laten slaan, deden hem de stemmen van al degenen die naar hem luisterden, winnen en den volgenden Dinsdag was hij iuderdaad in de Kamer, zooals hij had voorspeld. Op papa's verjaardag. Mama. Paul, morgen is papa jarig. Wil je dan niet een mooi versje voor hem opzeggen? Paul. O ja, ik weet er al een, heel mooi! Mama. Zoo? Laat dan eens hooren. Paul (ernstig): O, ezel met uw lange ooren, Wat ben je toch een leelijk dier. Een verliefd paar te Oud-Ruppiu, in Duitsch- hmd, nam het dolle besluit om uit het leven te scheiden, en de jongelui waren dwaas genoeg om naar den spoorweg te loopen ten einde zich door een trein te laten overrijden. Het was een donkere avond, toen zij op een stil en eenzaam plekje aankwamen. In de verte hoorde men reeds het geraas van een naderenden trein, en de vurige lichten der locomotief schitterden met bloedrooden glans. De ongelukkigen gingen met de hoofden op de rails liggen en donderende rolde de trein voorbij. Twee menschenlevens warenbehouden gebleven, want de stumpers hadden de verkeerde rails uitgekozen. Een onzer schrandere staatkundigen, de heer N., die bekend staat wegens zijn verwaarloosde kleeding en wiens handen er gewoonlijk uitzien alsof hij er meê in den grond had gewerkt, riep onlangs, toen zijn zin niet kon »Welnu, gaat uw gang, maar ik wasch mijn handen in onschuld. »Dat Mr. X. zijn handen wascht,« hernam een lid der tegenpartij, »kan zeker niet scha den, en dat hij het in onschuld en niet met opzet doet, gelooven we gaarne. Om ons dat te vertellen, behoefde hij zich dus zoo boos niet te maken. Een arme vrouw kreeg onlangs van een acht baar burgemeester een vrij aanzienlijke gift, wat de vrouw dankbaar deed uitroepen »Dank, burgemeester, ik hoop dat uwe familie nog heden-nacht in den moogt komen. Gij zijt wel goed, vrouwtje, antwoordde de burgervader, gij kondt ons niets beters toe gij niet zoo precies gö en Hemel f wenschenslechts behoefdet den tijd aan te geven. Den goeverneur van den Ainerikaanschen Staat Zuid-Carolina is onlangs een zeer naïef antwoord gegeven door een neger. De goeverneur, de heer Moses, gebruikte het middagmaal in een restauratie te Charleston en had opgemerkt, dat voortdurend een neger achter zijn stoel bleef staan. De heer Moses, meenende dat men hem een beleefdheid wilde bewijzen, zeido "tot den zwarte Gij kunt w< heengaan, mannetje. »N( ui, neen, mijnheer,* antwoordde de neger, »i!i ben verantwoordelijk voor het zilver. per half kilo. 00 schapen, f 0 a f 00. 326 biggen, f 6 a f 12 per stuk. Boter 80 a 85 c. per half kilo. Efèren f 0.75 a f 0.80 per 26 stuks. Kippen f 0.60 ïi f 0.80 per stuk. ROTTERDAM, 1 Ang. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd88 runderen, 97 vette en graskalveren, 4 nuchtere kalveren, 1655 schapen of lammeren, 701 varkens, 000 biggen, 0 bokken, 0 paardeq, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 66 ct., 2e kw. 62 ct., 3e kw. 58 a 00 ct., kalve ren le kw. 82 ct., 2e kw. 70 a 00 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 19 a ct., 2e kw. 18 a ct., 3e kw. 17 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. WATERHOOGTE KEULEN. 29 Juli. 2.47 M. boven 0. 30 Juli. 2.35 M. 31 Juli. 2.34 M. 1 Aug. 2.30 M. Advertentiën. te Werkendamzal DONDERDAG 4 AUGUSTUS 1887, 's namiddags 6 uur, te Meeuwenin het Rechthuis voor het nog loopende seizoen lo. Voor den Heer Gulden. te Meeuwenaan de sluis, en genaamd »de Lutterdijk« onder Drongelen. Aanwijzer G. Smits te Meeuwen, en 2o. Voor den Heer P. van Tienhoven. aan de Oude Weidsche steeg, onder Eethen. Aanwijzer Jac. Staal te Eethen. Alles in perceelen. (Voorheen A. G. SCHULL.) Fotograaf van Z. M. den Koning). Atelier tot vervaardiging van alle soorten FotografiënKooldrukLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf. Marktberichten. DUSSEN, 28 Juli. Aangevoerd 138 kilo boter. Prijs f 1.21f 1.33. DORDRECH 129 Juli. De prijzen van Boter J- F- M. van Boeckel. zijn: Gras, stukken 80 a 70 ct. tonnen f 12.50 a 11.00. Hooi, stukken a ct., tonnen f Vei, stukken 57 <i 45 ct. Kunstboter 33 a 28 ct. Eieren f 3.50 a 3.25 per 100 stuks. HEUSDEN, 30 Juli. Boter 8790 cent per stuk van 6 ons. Eieren 31 en 4 cent. 's-HERTOG EN 1 lOSCH, 1 Aug. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 170 vette kalveren en vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 44 a 46 ct., 2e kw. 40 a 44 ct., 3e kw. 36 a 40 ct. per kilo. De vette var- kms golden a ct. per kilo. Den 1 Aug. was de prijs der boter 110 tot 150 cent. Aug. voou het KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Wil- lébois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de Bommelerwaard, Eethen: M. A. Boll; Gorinchem: O. J. Loe ven GeertruidenbergN. MeijersHeusden W. Posthumus en G. H. Malingré; Kaatsheu vel P. van Dortmond Gz.SprangJ. Dor- renboom; Sleeuwijk: L. J. W. Struik; Vlij men: A. van den Tillaart Jr.; Woudrichem: R. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Yerbunt van Overbeek; Waspik: J. Teunen; Zalt-Bommel: GORINCHEM, 1 Aangevoerd 132 runderen. £ware Kalf koeien f180 a f200. valf koeien f 000 a f 000. ïalfvaarzen f 100 a 150. Vlelkkoeien f 120 a 160. kaarkoeien f 100 a f 140. SLnderhalf-jarige Ossen f80 a 120. tuiste Vaarzen f 90 a f 130. ?inken f 40 a f 80. traskalveren f20 a f40. VAN te 's HERTOGENBOSCH, Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamentenver- sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af- metingen buitengewoon goedkoop. Privaattrechters, Portland-Cement eerste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel- Iedere leeftijd heeft zijn voordeel en zijne j p. p. c. Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz. Vaste premiën. Dobbe van Pelt, Orthenstraat, bij de Vischstraat. Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer- ken en alles wat tot het vak behoort.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3