Bomv-en Weiland, Naweide Veilen en Verkoopen: EEN HUIS, Openbare Verhuring HOOITOEMAAT. Daniël Duijser, Schuur en Erf, te Heusden. Openbare Verhuring VERKOOPING Deensche Stoom-Roomboterfabriek L. Yeerman te Heusden. VEILEN en VERK00PEN: 4.83.70 hectaren onder BERN, 1.24.40 liect. Weiland, 1.48.30 liect. Weiland, 0.96.40 liect. Bouwland, 1.97.00 heet. Weiland, 1.06.30 heet. Weiland, De Naweide en de Hooi- toemaat op verschillende per ceelen. YERHUREN Om te Hooien of te Weiden Schneidemuhl, Posen, Xeustettin, Bromberg, Thorn, Mariëuwerder, Mlawa, Allenstein, om ons alleen bij Duitschland te bepalen, zien de eklips totaal. Voor de plaatsen, die in het midden dier strook licroren, duurt de totaliteit 2 minuten. Naarmate de schaduw voortging, bereikte zij deelen der aardoppervlakte, die tijdens «le eklips dichter bij de maan lagen, de schaduw werd dan ook breeder, deto'aüteit duurde langer; voor Siberië, n.l. in de nabijheid vau Irkutsk, was de duur der totale ek'ips zelfs 3.9 ininuteu. Te Utrecht kwam de zon te 4 u. 50 in. op, doch toen was het midden der verduistering reeds eenigen tijd voorbijzij kwam uus ge deeltelijk verduisterd op, deu vorm hebbende van een sikkel, waarvan de grootste dikte on geveer een tiende van de middellijn der zon be Iroeg. Spoedig nam de dikte van dien sikkel toe en te 5 u. 26 m. 7 s. ongeveer had het einde der eklips plaats. Voegen wij hierbij nog deze kleine mede- deeling, dat deze zon-eklips de laatste dezer eeuw was. (U. Dbl.) KANTONGERECHT TE HEUSDEN. Zitting 5 Aug. O C. G. te Almkerk, dronkenschap, f 2, subs. 1 dag; M. K. te Veen, afsnijden en wegnemen van gras op eens anders eigendom, f 6, subs. 4 d.A. li. en H. v. d. G., beiden te Heusden, uithalen van vogelnesten, ieder f 2, subs. 1 d.A. v. D. te Giessen, gebruik voertuig met te smalle velgen, f 2, subs. 1 d.P. v. d. W. te Waspik, dieren mishandeling f 4, subs. 2 d.H. II. te Giessen, dronkenschap f 2, subs. 1 d. W. H. te Giessen, als voren, f 2, subs. 1 d.J. d. J. Pz. te Wou- drichem, dronkenschap binnen één jaar na vroe gere overtreding bij tweede herhaling, 3 w.N. v. d. S. te Aalburg, dronkenschap als voren, 10 dagen en 4 maanden in rijkswerkinrichtingJ. J. G. te Heusden, als voren wegens eerste herha ling, 5 d.; A. C. J. S., J. B. d. B., H. J. d. B, Th. d. V. en Th. R., allen te Heusden, loopen in een perceel hoogras zonder daartoe gerechtigd te zijn, ieder 50 ct., subs. 1 d.A. M. V. en A. H., beiden te Heusden, verstoring nachtrust, ieder f 2, subs. 1 d.J. V. Az. te Veen, vischdelict, 2 geldb. elk van f 2, subs 1 d. voor elke boete. Kerknieuws. Ned. Hkrv. Kerk. Aangenomen: Naar Werkendam, door ds. J. van Ilaeringen, pred. te Vroomshoop. Gemengd Nieuws en Allerlei. Uit Kleef schrijft men aan liet Dbl. v. Z.-H.:« Indien ge in Den Haag geloof mocht slaan aan de sensatie-berichten »Galignani's Messenger, overgenomen door Fransche en Belgische bladen, en volgens welke een verbond tusschen Duitscli- laud, Frankrijk en Rusland zou gesloten worden, ten einde Engeland in bedwang te houden en Holland met zijne kolonieën te annexeeren, dan kan ilc u gelukkig van de grenzen melden dat de zaken nog lang zoo ver niet zijn. Wel worden op sommige plaatsen versterkin gen aangebracht, of, zooals te Simpel veld bij Aken, de stationsemplacementen vergroot, om in geval van oorlog, meer treinen te kunnen ber gen. Ook zullen van 7 tot 16 September groote legermanoeuvies plaats hebben tusschen Kleef en en Goch, en heel wat inkwartieringen daarvan het gevolg zijn. (Jonkheer Steengracht van Mooyland krijgt voor zijn deel twee generaals met vijftig bereden manschappen op zijn kasteel.) Maar dat alles bewijst nog niet dat de oor log op handen is, nu de uitvoer van paarden weer is toegestaan, kunnen we voorloopig nog wel op den lieve vrede rekenen. Zoo denken althans de talrijke vreemdelingen die rusiig den zomer te Kleef doorbrengen, en wier getal nog zeer zal vermeerderen, blijkens de vele bestellin gen voor de Septemberweek bij de verschillende hotels, als het hötel-Stirum, Bad-Hötel, enz. in gekomen. Mocht ge met u allen de campagne mede willen maken, dan zult ge welkom zijn: er gaau veel makke schapen in één hole. Zekere James Mac Gregor heeft de reis van Londen naar Dundee op stelten afgelegd in 28$ dag. Uit Mayenf-ld, in Grauwbunderland, wordt gemeld, dat op den »Falknis« 3 reizigers in een afgrond gestort en gedood zijn. Een krankzinnige te Dyon klom op het kruis, dat op den 50 meter hoogen toren van de ka pel van het gesticht is geplaatst en bleef daar van 's nachts 4 uren tot 's avonds laat zonder voedselmiddelerwijl viel er een hevig onweer. Men durfde hem niet naderen, uit vrees voor een ongeluk, maar vreesde dat de ongelukkige ten slotte van uitputting zou neerstorten. De luchtreizigers Jovis en Mallet zijn in wel stand te Parijs terug gekeerd. Op een hoogte van 6000 meter viel Mallet flauw, maar met behulp van zuurstof kwam hij bij; hetzelfde her haalde zich op een hoogte van 6500 meter. Jo vis werd een beetje doof aan een oor, maar dit hield spoedig op. Van de twee duiven werd een op een hoogte van 4000 meter afgelaten; de ander, die niet wel was geworden, eerst nadat de ballon op den grond was gekomen. Tot hier toe had men van de duiven niets gehoord. 4c Op zijn beurt opgepast. De prins van Wa les, de Engelsche troonopvolger, ontving dezer dageu de mededeeling, dat de 94-jarige Marie Scarry, die in zijn prilste jeugd zijne eerste kin dermeid was geweest, op sterven lag. Dadelijk zocht hij de trouwe ziel op, die hem, toen hij weder wilde vertrekken, niet wilde laten gaan eenige uren voor mij opofferen Geduldig ging de prins weder zitten eu bleef tot 3 uur iu den nacht bij de stervende, die hem tot aan haar laatsten ademtocht herinne ringen uit zijn kindsche jaren vertelde. Op het oogenblik vau haar dood zeido de onde vrouw: Prins Albert (de vader van den Prins) was altijd een braaf en gewillig man.De troonop- Het raadslid: »Dan vraag ik het woord, mijn heer de voorzitter. volger waarts. keerde o o met roodgekreten O oogen huis- In België, ze^t L-; Figaro«, heeft men een aardig middeltje verzonnen om de verkiezings- manoeuvres te vergemakkelijken. De liberalen zijn gewoon hunne duken blauw, de Katholie ken ze rood te verwen. Stijgt men nu met een luchtballon in de hoogte, dan kan men spoedig eeu overzicht van de politieke verhoudingen krijgen Een schoenmaker, zekere Varadi, heeft te Goedoelloe (Hongarije), zijn 3 kinderen, een meisje van 9 jaren en 2 jongens van 7 en 1 jaar, geworgd en daarna zich zelf opgehangen. Men denkt dat de man, door een Ongeneeslijke ziekte wanhopig geworden, deze daad pleegde in een aanval van verstandsverbijstering. Een grondeigenaar in Thïiringen was met zijn knecht beziy met het inoojrsten van de roerde, O O toen mannen op een naburig veld hulpkreten vernamen. Zij zagen den wagen, die reeds ge deeltelijk door den eigenaar beladen was, in den grond wegzinken. Naderbij gekomen bleek dat de wagen en de paarden, alsook de eigen aai en de knecht, in den grond waren verdwenen, en op de plaats zelve had zich eene opening gevormd van 23 meters in doorsnede. Deze opening werd steeds grooter, zoodat alle pogingen tot redding onmogelijk waren. Uit de omstandigheid dat de kuil met vuil, naar zwaveldamp riekend water is gevuld, maakt men op dat zich daar ter plaatse een zwavel bron heeft gevormd, zooals voor eenige jaren ook bij Sachsenburg voorkwam. Het schijnt vast te staan dat de brug, over welke dezer dagen de spoorwegtrein te Chatsworth ver ongelukte, moedwillig in brand is gestoken door gewetenlooze schurken, die zich van de bezittin gen der slachtoffers wilden meester maken. Een jonkman, die tot den graad van doctor zou bevorderd worden, schreef eene verhande ling over beenbreuken en have genezing en haalde daarbij een zeer merkwaardig geval aan, dat hij van zijn oom had vernomen en op wien hij zich dan ook beriep. Een scheepskapitein, wien een kanonskogel een been had verbrij zeld, zou het namelijk met touwen bijeen heb ben gebonden en zoo nog eenige uren het be vel gevoerd hebben. De professoren waren over dit geval zeer verbaasd. Men vraagt, men twij felt. Eindelijk moet de oom inlichtingen geven, die hierop neerkomen, dat het been van hout was geweest. Dit had de geleerde neef over het hoofd gezien. Zeker dichter las Voltaire een blijspel voor, dat hij gemaakt had. In het vijfde bedrijf zei de dichterhier beginf de ridder te lachen. Dan is hij wel gelukkig, zei Voltaire en geeuwde. Aristippus vroeg eens aan Diony.sius, tiran van Syracuse, om een talent, welke som hij juist noodig had. Ik dacht, zei de koning, dat ge me meermalen gezegd hadt, dat den wijze niets ontbreekt Hierin heb ik waarheid gespro ken, zei Aristippus, we zullen straks daarover spreken; geef me eerst het geld. Zoodra bij de som ontvangen had, zei hij ziet ge wel dat ik waarheid gesproken heb? 4c De loftuitingen, zei Hendrik IV, koning van Frankrijk, zouden veel waard zijn, als ze ons de volmuuktheden gaven, waarvan ze spreken. 4c 4c Toen Frederik III koning van Denemarken werd, was er een wet welke bepaalde dat ieder edelman voor het dooden van een burger of boer een daalder boete moest betalen. De ko ning kon die wet niet opheffen, maar hij be paalde dat elke burger of boer voor het doo den van een edelman twee daalders zou beta len sinds dien tijd maakte de adel van zijn voorrecht geen gebruik. Chevreux verhaalt in zijne wereldgeschiedenis, om de grootte van het oude Rome te bewijzen, dat keizer Heliogabalus door zijne slaven alle spinnewebben in Rome liet verzamelen, en dat ze tienduizend pond wogen. Als 't waar is, zijn onze vrouwen zindelijker dan de Romeinsche. Een franschman vertelt, dat hij in een Duit- sche herberg eens niet slapen kon, omdat een Duitscher zoo geweldig snorkte, dat met elke ademhaling de deur openvloog. Toen men zei dat dit maar eens kon gebeuren, voegde hij er bij, dat in de kamer daar naast een ander Duitscher haar geregeld dichtsnorkte. Kapitein vuurvreter (onder zijn diner tegen een knecht)Zorg er oogenblikkelijk voor dat de lijken van het slagveld verwijderd worden nieuwe mondbehoeften aanrukken de open plaat sen onmiddellijk verschanst worden door het opstellen van versterkte batterijen. Met versnelde pas, ingerukt, marsch Henri (student). Zeg, Karei! ben jij goed bij kas? Ivarel (óók student). Zeg, Henriben jij goed bij je zinnen? Dat 't op sommige plaatsen in den gemeen teraad soms vreemd toegaat, blijkt weder uit onderstaand Uit den raad van Nieuwe-Tonge. Een dei- leden begint te spreken over een aan de orde OT.sfa.ld ondevwern De voorzitter: >Dat weiger ik.« W ATERIIOOGTE KEÜLE N. 16 A nar. 1.86 M. boven 0. 17 Aug. 1.86 M. 18 Aug. 1.84 M. Marktberichten. WAALWIJK, 19 Ang. Vee, veel aanvoer, handel vlugger. Boter, aangevoerd 513 K.G., prijs f 1.71 a 1.89 per kilo. 's-HERTOGENBOSCH, 15 Aug. Op de lieden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 106 vette kalveren en vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 42 a 46 ct., 2e kw. 38 a 42 ct., 3e kw. 34 a 38 ct. per kilo. De vette var kens golden a ct. per kilo. ZALTBOMMEL, 16 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt: Boter f 1.62 per Kg. Aangevoerd 250 Kg. Tarwe f 7.75 a 8.00. Garst f 4.25 a 4 50. Haver f 3.25 a 3.50, alles per HL. Eieren f 0.95 a 1.10 per 26 stuks. ROTTERDAM, 16 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 4717 runderen, 270 vette en graskalveren, 38 nuchtere kalveren, 1234 schapen of lammeren, 529 varkens, 70 biggen, 3 bokken, 5 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 64 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 57 a 00 ct., kalve ren le kw. 82^ ct., 2e kw. 75 a 70 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; vai-kens le kw. 23 a ct., 2e kw. 21 a ct., 3e kw. 20 ct., licht soort 00 a 00 ct. per 5 ons. Op de botermarkt werden aangevoerd 111/8 en 3101/16 ton en 1176 stukken van een half k. prijs le kw. f 56, 2e kw. f 52, 3e kw. f 48, per half kilo 00 a 00 ct. BODEGRAVEN, 16 Aug. Op de weekmarkt werd heden aangevoerdKaas 237 wagens, te zamen 13,834 stuks, wegende pl. m. 74,296 kilo. Prijs: le s. Goudsche 1 24.00 a 27.00, 2e s. f 21.00 a 23.00. Hieronder 38 wagens Derbykaas, le s. f 23.00 a 26.00, 2e s. f 21.00 a 22.50, 25 wagens Edammer, le s. f 28.00 a 00.00, 2e s. f 22.00 a 25.00, 0 wagens Leidsche, f 00.00 schippond. Boter 00 halve kilo's, f 00. 0 kalf, 0 schapen, 0 varkens, 27 biggen, 0 paarden. Varkens f 00 a 00, biggen f 5.00 a 13.00. Advertentiën. Heden ochtend overleed alhier tot onze diepe droefheid onze innig geliefde Broeder en Behuwdbroeder, de Heer J. A. J. GERLACH, Oud-Griffier hij het Kantongerecht te Heusden. E. J. M. GERLACH. S. GERLACH. A. J. A. GIUNTA d'ALBANI Gerlach. J. GIUNTA d'ALBANI. J. W. R. GERLACH. W. B. GERLACH—Dolk. s-Iïdge14 Aug. '87. Eenige en algemeene kennisgeving. van Van af Zaterdag 13 dezer te bekomen: VETTE KAAS in Goudsche en Edammer vorm, HALFVETTE of WITTE KAAS, LEIDSCHE- of KOMIJNKAAS, tot concurreerende prijzen. voorradig in den Boekhandel van Stoombootreederij L. de Beer Co. Gorinchem Hensden. In rechtstreeks verkeer met de Stoombootreederij Fop Smit Co. Voorloopige Winterdienst aanv. 24 Aug. 1887. Van Heusden naar Gorinchem. Maandag: vm. 2.30, ca. 4.30, ca. 7, nm. ca. 1.30 u. en 4.15. Dinsdag: vm. 5.30 en nm. ca. 2 u. (In corresp. vm. 7.30 en nm. 4.45 naar Rotterdam. Overige dagen: vm. 5.30, nm. 12.30 ca. 2 u. (In corresp. vm. 7.30 en nm. 3 en 4.45 u. naar Rotterdam. Zondags: vm. 8 en nm. 2.45 u. (In corresp. vm. 10 en nm. 4.45 naar Rotterdam). Van Gorinchem naar Heusden Maandag: vm. ca. 4.30, en ca. 11.30, nm. 1, ca. 4 en ca. 6.30 u. Dinsdag: vm. 9 en nm. 6.30 u., na aankomst der boot van 6 u. vm. en 3.30 nm. uit Rotterdam. Overige dagen: vm. 9,nm. 2.45en 6.30 u., na aankomst der boot van vm. en 11, en nm. 3.30 u. uit Rotterdam. De Notaris VERBERXE te DusseD, zal te Heusdenin de Korenbeurs, op Zaterdagen 20 Augustus en 3 September -1887, telken dage voorin. 11 ure, krachtens regterlijke magtiging, in het openbaar te Aalburg, in het Buitenblok, in 2 perceelen en in Massa. van De Notaris DE GIER te Heusden, zal op Zaterdag 27 Augustus 1887, om 11 ure des voormiddags, ten huize van den Heer H. Mourik te Heusden PIPBLIEK VERHUREN: Voor den Heer SEGER VERHAGEN te Heusden. Het NAGRAS op de navolgende Uiterwaarden onder B e r n als De Acht morgen, de Zes morgen, de Roode waard, de Hooge Varkens waard, het Lage Varkenszand, het Middelzand en dé Staart van den Ossendijlc. Om te hooien in perceelen, zooals zijn afgebakend of om te weiden, elke waard afzonderlijk. Die van ouds schuldig zijn, worden niet aan genomen als pachters of borgen. Pachters moeten stellen bekende en gegoede borgen. Notaris VAN MEERTEN te Andel, zal in de herberg van H. van der Maaden te Wijk, op DINSDAGEN den 23 AUGUSTUS en O SEPTEMBER 1887, telken dage des voormid dags 10 ure, in het openbaar op de Kerk verre weide te Wijk. op de Hoeven te Wijk. aldaar, genaamd »de Poortkamp.c op den Kortslaag te Wijk. met BOOMGAARD en WEILAND, te Wijk, aan de Veldstraat, te zamen groot 1.90.19 Hectare. op het Pompveld te Veen. Alles breeder bij biljetten omschreven. Nadere inlichtingen worden gegeven door den Notaris P. C. A. KUIJPERS te Breda en door genoemden Notaris VAN MEERTEN. van en van Het College van Regenten over de Gods huizen te Heusden, zal op DONDERDAG 25 AUGUSTUS 1887, 's voormiddags 11 ure, in de Koornbeurs verhuren en verkoopen: Bij biljetten breeder omschreven. 'i 111 van Notaris DE GIER te Heusdenzal op ZATER DAG 20 AUGUSTUS 1887, des namiddags ten vijf ure, ter herberge van J. A. Buijs, te Herptpubliek Voor het College van Oude Schutters. Onder Bern. De groote Schutterswaard. De kleine Schutterswaard. De binnen Aanwas. Onder Oudheusden. *-* 1 viqi'/iaol m i- - n r—nmjmm i mi i Pcrgaiiient-papiei*, NAWEIDE 94 NAWEIDE.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3