Het Haxitoor N&weide Bericht vmInzet. VERKOOPEN Jaarmarkt te Waalwijk VERPLAATST Openbare V"erliuring onder BERN. JAla r\ n r» rl n 1UQ7 Een perceel BOU WLAND, gelegen te Ouclhensden, ge naamd „de Bon dedans". Notaris YanMeerten. De Notaris VERBERNE te Dussen, 7 pre mie (f 40) behaald door Deugd,* eigenaar B. \V. Schippers te Charlois, en de 4e premie door Freule,eigenaar G. Barendresrt te Ba- rendrecht. Bij de harddraverij voor paarden, aange spannen voor Noord-flollandsche of Friesche chais, waaraan 13 paarden deelnamen, behaalde de Vitesse,* eigenaar A. de Koning te Strijen, de le premie (f 100) en de YVilheluiina, eigenaar G. Barendregt te Barendrecht, de 2e premie. Een 100-jarig weesmeisje, dat reeds ruim 90 jaar in hetzelfde weeshuis bevindt, behoort zeker tot de zeldzaamheden. Te Amsterdam doet zich eerlang zulk een geval voor. Op 9 November hoopt nl. in het Burgerweeshuis Alida Maria Pruman haar eeuwfeest te vieren. Den 3n Mei 1797 werd zij als wees in dat gesticht opge nomen en toen zij den leeftijd had bereikt dat zij het huis kon verlaten, trad zij als dienstbode in dienst. o Dat het vervoer tusschen Den Haag en Scheve- ningen enorm druk is, bewijst den dag van Zondag. De Rijnstoomtram vervoerde dien dag ruim elfduizend reizigers. o Onder de gemeento Yianen is een arbeider in het veld door stier aangevallen en overleden. o Met het plukken der tabak is te YVagenin- gen een begin gemaakt. Door de aanhoudende droogte in Juni en Juli is de plant weinig ont wikkeld, en het blad dik en klein gebleven. De oogst zal volgens oordeel van de planters die van 188G niet overtreffen. In Friesland wordt thans de cichorei opge kocht tegen f 1G de 1000 kilo. De boeren, die niet zijn afgeschrikt door den lagen prijs van het vorige jaar en deze vrucht weer verbouw den, maken thans goede .zaken. De prijs is een derde liooger dan verleden jaar. o Het gewas van één notenboom onder Nieuw- poort is uit de hand verkocht voor f 100; de vruchten zijn van zeldzame grootte, en men schat de opbrengst op minstens 16 mud. o Een winkelier in Friesland vroeg in eene advertentie eenen winkelbediende voor het krui deniersvak. Niet minder dan 37 liefhebbers kwamen hunne diensten aanbieden, waaronder één in het bezit van het diploma van eind examen der H. B. S., en 3 hulponderwij zers. De laatsten liepen reeds sedert langer dan een half jaar met de akte in hunnen zak, solliciteerden steeds, maar konden bij den over vloed geen plaats in eene school krijgen. Zondag morgen kwam een houtvlot, bemand met ongeveer een 25-tal personen de Waal af drijven, waarop een eigen gerechtigde strafvol trekking plaats had. Een der manschappen toch werd op de hoogte van Dodewaard eerst ge ducht afgeranseld en daarna in den feilen stroom geworpen. Men schoot reeds toe om hulp te bieden, doch het bleek dat de persoon in quaestie een goed zwemmer was, die spoedig den wal bereikte. Door welwillende lieden werd hem de gelegenheid gegeven zich te droogen en op te knappen, waarna hij te voet naar Rotterdam moest. Wat de oorzaak van deze vreemde straf oefening was, is niet bekend. De man, die te Deventer bij een horloge maker een ruit indrukte en tal van horloges stal, is te Zwolle gevat. Hij had alle 38 horloges nog in zijn bezit. Eerst onlangs was hij, zekere Dorfmeijer, uit de Ommerschans ontslagen. Een jongen van 9 jaar heeft te Rockanje, toen hij een houtje wilde doorhakken, zijn 7-jarig broertje twee vingers afgehakt. Ten huize van den heer S. v. W. te Breda heeft een hevige gasontploffing plaats gehad. Er was een lek en toen men daarnaar met een brandende lucifer zocht, had de ontploffing plaats. De zoon des huizes kreeg zware brandwonden. In de Batavierstraat te Amsterdam heeft zich een man opgehangen. Onlangs deed een bewoner der Van Swindenstraat aldaar bij de politie aangifte van het ontvreemden van een gouden horloge uit zijne woning. liet is thans gebleken, dat zijn eigen dochter de dievegge is, die het uur werk had beleend. Te Utrecht heeft zich een in het krankzinnigengesticht aldaar verpleegde dame door ophanging van het leven beroofd. Een 7-jarig knaapje is aan de Weesperzijde te Amsterdam in den Amstel gevallen, en, ofschoon men op het hulpgeroep van zijn ouderen broeder spoedig toesnelde, levenloos opgehaald. Een man, werkzaam op een baggermachine, liggende in het IJ aan de Westerdoksluis te Amsterdam, geraakte door het breken van een ketting tusschen de emmers. Ofschoon de ma- o i chine zoo spoedig mogelijk tot stilstaan werd gebracht, werd slechts het verminkte lijk van den ongelukkige te voorschijn gehaald. Te Beerta is een arbeider van den landbouwer C. Post van eenen boerenwagen gevallen. De man brak den nek en was bijna oogenblikkeli)k een lijk. Van de familie Pluim te Muntendam, bestaande uit 8 personen, bevinden zich op dit oogenblik alle leden in de gevangenis, wegens verschillende misdrijven. Door eigen onvoor zichtigheid geraakte te Amsterdam een werk man bij liet rangeeren der treinen aan de Han del skade tusschen de buffers der waggons, zoo- 1WW 11 "|W r zijn van geoliede goederen aan de Geldersche Kade aldaar is in kokende lijnolie gevallen. Deerlijk verwond is hij naar het Binnengast huis vervoerd. Burgerlijke Stand Heusden, van 1825 Aug. Geboren: Johannes Leonardosz. v. Carel Arnoklus Hansen en Philippina Pieternella Baaijens. Overleden: Josephus Marinus Spieren- burgh, ongehuwd, 55 jaren. Afloop van Aanbestedingen. Aan het Depart, van Waterstaat te 's Hage werd aanbesteedhet verlengen van 9 Rijks- kribben, tot verbetering van de rivier den IJsel, in het Veesserrak, boven Wijbe, tusschen do kilometerraaien 83 en 85. Minste inschrijver de heer F. E. Terwindt te Pannerden voor f 4823. 325e STAAT3LOTE RIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 3e Klasse. Trekking van 23 Aug. Prijs van f2000: no. 14822; f200: nos. 2100,' 10945 en 11382; f 100: nos. 6477, 7GG0, 16138, 17885, 19100 en 20976. 3e Klasse. Trekking vau 24 Aug. Prijs van f25,000: no. 1497; f 1500: nos. 1062* en 15329; f 1000: nos. 7184 en 17592; f 400nos. 8243 en 13118; f 200 nos. 8771 en 19611; f 100: nos. 13915 en 17668. 3de Klasse. Trekking van 25 Aug. Prijs van f 5000: no. 14690; f'400: nos. 2881 en 5332; f 100: nos. 4059 en 14329. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. De meeste menschen worden niet ongelukkig, omdat het hun aan de noodige kennis, maar omdat het hun aan de noodige kracht ontbreekt. 't Is verwonderlijk, 't is verrukkelijk, hoe lief lijke herinneringen uit de jeugd ous levenslang goed doen, troosten, opbeuren, voorlichten, ster ken, soms in onze grijsheid nog tot reddende engelen kunnen worden. De mensch is slechts een riet, het zwakste der natuur, maar hij is een denkend riet. Het is on- noodig, dat het gansche heelal zich wapene om hem te verplettereneen ademtocht, een droppel water is voldoende om hem te dooden. Maar verpletterde het heelal hem, dan wist hij dat hij stierf en het heelal weet er niets van. Er is een geloof, dat rijk is in woorden en een ander, dat ternauwernood woorden kan vinden. Het eerste gelijkt op rijkdommen, die door erfenis tot ons komen, het laatste op het dagelijksch brood, waarvoor ieder in het zweet zijns aan- schijns moet werken. Wij hebben behoefte aan minder geloofsbelij denissen en meer vertrouwenaan minder plech tigheden en meer arbeidaan minder deftigheid en meer rechtschapenheid aan minder leerstel lingen en meer liefde. De mensch is zoo groot, dat zijn grootheid zelfs hieruit blijkt, dat hij weet hoe ellendig hij is. Meu heeft er misschien nooit aan gedacht er zich over te bedroeven, dat men geen drie oogen heeft, maar men is ontroostbaar als men slechts over één beschikken kan. Weest dankbaar voor uwe verveling, zij is uw laatste kenmerk van mannenkracht. Niet ieder zingenot brengt de ziel een neder laag toe, maar ieder zingenot is toch een tijdelijk verwijlen der ziel buiten haar binnenst heiligdom. Gelijk bij een aandacht zonder nadenken niets verzameld wordt, zoo wordt ook met behoed zaamheid zonder liefde niets gewonnen. Wij zijn niet aangelegd op louter onthouding. Iets in ous moet altijd genieten. Zoolang de ziel niets eischt, eischen de zinuen des te meer. Van onzen arbeid blijft iets over, dat voort- werkt tot in de eeuwigheidwanneer wij er namelijk deu stempel vau ouzen geest op wisten te drukken, wanneer hij de openbaring ware van den gloed en de liefde onzes harten. Is onze eeuw oud, het is nog geen reden voor de jonge menschen om het ook te zijn; de vraagstukken, die zich aan onze kinderen zullen opdringen, belmoren niet tot die, welke men oplost zonder jong van hart te zijn. Gemengd Nieuws en Allerlei. Een zeer zwaarlijvig heer nam het besluit, om een kuur te beginnen, teneinde zooveel moge lijk de noodige slankheid terug te krijgen. De man deed plechtig afstand van zijn bittertje en glas bier en at slechts die spijzen, welke de kuur in de hand werkten. Van dat oogenblik afkon de brave man geen weegschaal of weegtoestel met rust laten eu offerde hij aan de nieuwe machines, die men tegenwoordig overal aantreft, heel wat van zijn spaarduitjes. Maandag bevond hij zich op het marktplein der Voedingstentoonstelling te Amsterdam, en indachtig aan het feit, dat hij veertien dageu geleden bij »Kras« 98 kilo bleek te wegen, wilde hij thans eens zien, of zijn gewicht ook was afgenomen. Hij stapte op een toestel voor het raadhuis geplaatst, offerde drie centen eu zie, de wijzer wees 85 kilo aan. Onze vriend glom letterlijk vau pleizier en had schik voor drie; later echter rees twijfel in zijn ziel, hij probeerde het met een toestel aan 't begin van 't plein en thans wees de wijzer onverbiddelijk op 98|. met alle geweld centen in een gleufje wil werpen, 't beste doet die in den spaarpot van zijn kroost te stoppen. (Rott. Nbl.) De volgende echt Amerikaansche anecdote doet tegenwoordig de ronde in de Engelsche courauten De redacteur van eene courant in Reading (U. S.) plaatste eene advertentie, dat hij een jaar abonnement op zijn courant ia b -taling gaf voor een goeden hond. Den volgenden dag werden er reeds 43 hou- den op zijn bureau gezonden en deu daarop volgenden morgen werd het aaubod ook bekend in de naburige landstreek. 400 pachters zonden per expres ieder twee honden, met het bericht: betaling bij ontvangst. In dien tusschentijd had de ongelukkige annonce ook haren weg gevonden door de om liggende Staten, en vóór het einde der week oo waren or 8000 honden op de plaats des redac teurs, allen dooreen aan touwen aan elkander gebonden. Een paar honderd trokken de touwen stuk en liepen de trappen op, verspreiden zich door de gangen, huilden en blaften voor het heiligdom van den journalist, en snuffelden onder de deuren, alsof zij een ontzettenden lust hadden de redac teur op te peuzelen. De radelooze journalist vloog nu uit het venster, klauterde lungs de goot nuur den nok en weende. Gedurende zes dagen werd er geen krant uitgegeven en den vrienden van den redacteur bleef geen ander middel over om hun armen kameraad in het leven te houden, dan door hem het voedsel per ballon op het dak te sturen. Eindelijk kwam iemand op de gedachte een vat arsenicum en drie tonnen vleesch te koopen om de honden gezamentlijk te vergiftigen. De redacteur kwam toen van zijn verheven stand punt naar beneden en vond tot zijn schrik, op den lessenaar van zijn kantoor eene rekening van den burgemeester der stad van 8000 dollars, voor plaatselijke hondenbelasting, gerekend op een dollar per hond. De genoemde journalist heeft het voor het vervolg opgegeven, om op een dergelijke wijze abonné's te verkrijgen. Een dorstig mensch. Dat smaakt! Zoo'n dorst als van daag, heb ik sinds gisteren niet gehad Een goede hond. Op het einde der vorige maand werd op het stadhuis te Cardiff den kapi tein Thompson van de stoomboot »Muley IIassan« de zilveren medaille toegekend, omdat zijn hond een drenkeling het leven had gered. Toen hij namelijk door de straat van Gibraltar stoomde, gaf de hond van den kapitein, een groote »retrie- ver,« hevige teekenen van onrust. Plotseling begon hij te blaften en sprong over boord. Men liet een bood in zee en weldra ontdekte men den hond, die een bewusteloozen matroos bij den kraag voortsleepte en naar het schip zwom. De drenkeling lag op twee roeiriemen, aan welke hij zich vastgeklampt had. Later ontdekte men, dat deze matroos de eenig overgeblevene was van de bemanning van een Spaansch schip, dat vier uur te voren gezonken was. r Zondagavond zette een uit Chatellerault ko mende trein aan het station Tricherie ongeveer 200 reizigers af. Er moest een trein uit Bor deaux voorbij komen, en de aangekomenen mochten den weg niet oversteken. Zij wilden het echter toch wagen en lieten zich niet terug houden door de spoorweg-beambten, die hen eindelijk met stokslagen terug dreven. Het was toen tijd ook; de trein kwam in volle vaart aanrijden en drie jongelieden, die niet tijdig van het spoor konden komen, werden verpletterd. Zonder het krachtig optreden van de spoor weg-beambten zouden er zeker wel vijftig slacht offers zijn geweest. W A T E R HOOG T E KEUL E N. 23 Aug. 2.20 M. boven 0. 24 Aug. 2.27 M. 25 Aug. 2.28 M. Marktberichten. DIJSSEN, 25 Aug. Aangevoerd 118 kilo boter. Prijs f 1.39f 1.50. WAALWIJK, 26 Ang. Vee, veel aanvoer, handel vlug. Boter, aangevoerd 519 K.G., prijs f 1.21 a 1.34 per kilo. 'ROTTERDAM, 23 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1289 runderen, 199 vette en graskalveren, 1 7 nuchtere kalveren, 12 schapen of lammeren, 000 varkens, 64 biggen, 0 bokken, 9 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 66 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 55 a 00 ct., kalve ren le kw. 82i ct., 2e kw. 75 a 00 ct3e kw. 70 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 22 a 00 ct., 2e kw. 21 a 00 ct., 3e kw. 20 ct, licht soort 19 a 00 ct. per 5 ons. Stieren f 60 a 140, hokkelingen dito f 00 a 00 melkkoeien f 120 a 210, kalfkoeien f 130 a 240, vaarzen f 50 a 120, pinken f 40 a 90, paarden f30 a 60. Op de botermarkt werden aangevoerd 105/8 en 109/16 ton en 1248 stukken van een half k. prijs le kw. f 58, 2e kw. f 54, 3e kw. f 50, per half kilo 55 a 70 ct. ZALTBOMMEL, 23 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt: Boter f 1.45 per Kg. Aangevoerd 250 Kg. Tarwe f 7.00 a 7.50. Garst f 3.75 ii 4 25. Haver f 3.00 ii 3.40, alles per HL. Eieren f 0.95 a 1.10 per 26 stuks. Advertentiën. Getrouwd A. VOORHOEVE, Weduwnaar vauM. Pijnacker-Hordijk, kn M. W. VAN DER LITEL De Heer en Mevrouw VOORHOEVEVan der Lrnr, betuigen hunnen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. van den RIJKS-ONTVANGER te Heusden wordt a.s. MAANDAG 29 AUGUSTUS naar de Militiezaal op het Stadhuis. van De Notaris DE GIER te Heusden, zal op Zaterdag 27 Augustus 1887, om 11 ure des voormiddags, ten huize van den Heer H. Mouiuk te Heusden PUBLIEK VERHUREN: Voor den Heer SE GE LI VERHAGEN te Heusden. Het NAGRAS op de navolgende Uiterwaarden onder Bern als De Acht morgen, de Zes morgen, de Roode waard, de Ilooge Varkens waard, het Lage Varkenszand, het Middelzand en de Staart van den Ossendijk. Om te hooien in perceelen, zooals zijn afgebakend of om te weiden, elke waard afzonderlijk. Voor de Hervormde Kerk te Oadhcusden, voor den tijd van zeven jaren. Die van ouds schuldig zijn, worden niet aan genomen als pachters of borgen. Pachters moeten stellen bekende en gegoede borgen. De ONROERENDE GOEDEREN van Hendrik van Wijk te Wijk, zijn ingezet en verhoogd als volgt: le Koopf 2800. 2e Koop- 3300. 3e Koop- 2000. 4e Koop- 3550. 5e Koop- 1000. 6e Koop- 300. 7e Koop- 2500. Massa van de 5e, 6e en 7e Koop - 4500. 8e Koop- 500. TOEWIJZING, 6 SEPTEMBER; voormid dag 10 ure, bij Van der. Maadkn te Wijk. zal te Heusden in de Korenbeursop Zater dag 3 September 1887, voorm. 11 uur, in het openbaar FINAAL A. 2.03.30 Heet. BOUWLAND, te Aalburg, gem. Wijk, in het Buitenblok, sectie C no. 34, ingezet en verhoogd tot f 5300. R. 2.80.40 Heet. WEILAND aldaar, achter den vorigen Koop, sectie C nos. 33 en 35, ingezet op f 6300. De beide koopen worden ook in massa afgeslagen. OP I o o IToe men aan een hnnd komt. O O BODEGRAVEN, 23 Aug. Op de wc ik markt werd heden aangevoerd: Kaas 181 W2iorens, te zauieu 10.119 stuks, wegende pl. m. 55.804 kilo. Prijs: le s. GouUche f 24,00 ii 27,00; 2e s. f21,00 a 23,00. Hieronder 24 wagens Derbykaas, le s. f23,00 a 261; 2; s. f 21,00 a 22|. ;i8 wagens Edammer, le s. f23,00 a 00,00; 2e s. f 22,00 a 25,00. 0 wagens Leidsche, f 00,00 schippond. Boter ha! - kilo's, f 00,0. 0 kalf, 0 schap n, 0 varkens, 17 biggen, 0 paarden. Varkens f 00 a 00, biggen f 5 a 12. Katwijk aan Zee, I 23 A stus 1887 Utrecht, BOUWLAND.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3