Winkelknecht. Bericht fan Inzet, "Wedstrijd om Premiën, TE WAALWIJK, wedstrijd VERKOOPEN HOOIGRAS VEEN. 1 HOLM'S Hitslaj der veriiezim van Leden voor Ie Tweede Kamer. ie Harmonie „DE EENDRACHT" Voor iet tate Th-jarip YeÉn, Voor let leste vette Rund, Bekendmaking. I] J 21 September e.k. van de Ravenswaarcl 22 Herpt en Bern, Notaris Yax Meertex. DINSDAG den 20 SEPTEMBER e.k-, De Notaris VERBERNE te Dussen, Openbare Yerkooping Het Hooigras van de Havens- waard onder Yeen perceelen. De Kill in 10 perceelen. De Hoeuff in 5 perceelen en liet plaatje in 2 perceelen. De Eerste Nederlandsche Landbouw. GENDEREN. Werd er de laatste tijd ge klaagd dat er weinig gras was voor het vee, nu begint het er door de regen anders uit te ziende weilanden, die anders op een heide geleken, beginnen weder groen te worden. De oogst is zoo goed als afgeloopen, het winterko ren is bijzonder goed van kwaliteit, ook de kwantiteit laat niets te wenschen overhet zo merkoren is door de langdurende droogte min der; de aardappelen staan nog groen; men vreest dat zij zullen doorwassen. o- - DALEM. De fruit-verpachtingen hebben reeds hier en daar plaats gehad. Niettegenstaande vooral appelen en peren klein van stuk zijn, worden vele boomgaarden tegen f3 a f5 per ILL. verpacht. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Niet een bepaald voorwerp, maar een zeker proces, een zekere toestand van ons gemoed is het, wat wij geluk noemenniet een ding, maar onze verhouding tot de dingen. Het grootste genot, dat geen onaangenamen bijsmaak geeft, is in gezonden toestand rust na arbeid. Dit is het eigenaardige in het leven, dat, wa. neer men in het geheel niet aan geluk of ongeluk denkt, maar alleen aan strenge, vol hardende plichtsvervulling, het geluk van zelf komt, ook bij een leven van moeite en ont bering. Er zijn menschen, die alleen in den zonne schijn der liefde zachtmoedig worden, en hier toe beliooren dikwijls de krachtigste en flink ste karakters. Hardheid en trotschheid zijn dik wijls een verborgen leed en stugheid een in wendig weenen. Een vast teeken, waaraan gij den gewonen en den meer verheven mensch kunt herkennen, ligt daarin, dat gene zijn geluk alleen dan vindt, wanneer hij zich zelf vergeet, deze, wan neer hij tot zich zelf inkeertgene, wanneer hij zich zelf verliest, deze, wanneer hij zich zelf bezit. Wij hebben allen kracht genoeg om het leed van anderen te dragen. Wacht u leed of heeft het u reeds getroffen, bedenk, dat gij het niet vernietigt, wanneer gij er u afwendt. Zie het vast onder de oogen. Gemengd Nieuws en Allerlei. Duizend dubbeltjes op een plank neergelegd, in de winkelkast van een sigarenhandelaar in de Hoogstraat te Amsterdam, en die als prij zen waren uitgeloofd voor bons, afgegeven bij den verkoop van sigaren, zijn door inbraak gestolen. De dief is gearresteerd. Men hoort wel eens van tweelingen, die één dag in leeftijd verschillen. Te 's Hage heeft zich het geval voorgedaan dat een vrouw, die Zon dag beviel, Dinsdag aan de tweeling het levens licht schonk. de plaats dood gebleven. Ifij laat eene weduwe met 10 jonge kinderen na. Een tienjarig meisje te Haarlem heeft zich door middel van insluiping schuldig gemaakt aan diefstal van een partijtje metselaars,ereedschap j en eenige kleedingstukken. Zij hoeft het ge- stolene verkocht en de opbrengst versnoept. Te Weespercarspel, in den Bijlmer: ucerpolder, is een landbouwerswoning, toebehooronde aan en bewoond door den veehouder De Brce, door on bekende oorzaak afgebrand. Van den inboedel kon bijna niets gered worden. De veehouder v. D. te Achttienhoven, die bij de laatst te Ab- koude gehouden paardenmarkt een slag van een paard tegen het onderlijf kreeg, is aan de ge volgen overleden. Bij den roei- en zeilwed strijd, die op den IJsel vóór Kampen plaats had, sloeg den sterken wind een zeilsehuit, waarin 5 personen waren, om, met het noodlottig ge volg, dat een 22-jarig jongeling verdronk. Herkozen werden de afgetreden leden de volgende districten Amsterdam, Arnhem, Assen, Appingadam, jiersfoort. Brielle, Breda, Boxmeer. Dordrecht, Deventer, Delft. Eindhoven. 's Gravenhage, Gouda, Gorinchem, Groningen. 's Hertogenbosch, Haarlem, Hilversum, Haar lemmermeer, Hoorn. Leeuwarden. Maastricht. Nijmegen. Rotterdam, Roermond. Steenwijk, Sneek. Tiel, Tilburg. Utrecht. Zevenbergen, Zwolle, Zuidhorn, Zutfen. AlmeloHerkozen den heer J. van Al phen. Gekozen mr. W. C. J. J. Cremers. Leiden Herstemming tusschen de h.h. O. baron Van Wassenaer Catwijck, J. H. Don- ner, mr. J. P. Srueele en J. P. Th. van Nuen. Winschoten: Herkozen mr. H. Goeman Borgesius. Herstemming tusschen de h.h. mr. H. L. Drucker en A. Winckler Prins. De uitslag in de districten Dokkum, Alkmaar, Zierikzee, Goes en Middelburg wordt eerst Za terdag bekend. Er is door 't geheele land met weinig animo gestemd. De verkiezing heeft vooralsnog geen wijziging gebracht in de samenstelling der Kamer. zekeren Vautrey, brullende van pijn, zich over de straat wentelen. Bij onderzoek bleek dat hij van eene bank was opgesprongen en eensklaps uitgeroepen had: »ik heb er genoeg van, ik ga mijn pijp inslikkenen het woord bij de daad voegende, nam hij de pijp uit zijn mond, brak deze in stukken en slokte alles met één slok naar binnen, mitsgaders de brandende tabak, die er in zat. Daar dit onbegrijpelijk geval ernstige gevol gen kan hebben, werd de pijpslikker naar een ziekenhuis vervoerd. otof voor eene weldaad. Eenige dagen ge leden kwam de koning van Rumeniè' in het studeervertrek van zijne gemalin, Carma Sylva, en zeide: »Stel u eens voor, welke giillige en wreede spelingen van het noodlot er toch zijn. Een mijner adjudanten, die zijne kinderen te Parijs liet opvoeden, reisde naar de Fransche hoofdstad om hen met de vacantie naar huis te halen en de moeder met hun komst te ver rassen. Op den dag van zijn vertrek werd zijn vrouw ziek en overleed na weinige uren. Nu komt uit Parijs het bericht, dat bijna te gelijker tijd ook de vader gestorven is. Wellicht kunt ge nu hierin stof vinden voor een drama. »Ge vergist u,« was het antwoord der vorstin, »daarin vind ik stof voor een goede daadlaat dadelijk telegrafeeren, dat men de kleinen onder een veilig geleide naar hier zendt: ik wil voor hen zorgen, hunne moeder zijn.« Oog om oog en tand om tand. In een Beiersch stadje stond een slim boertje terecht wegens bedrog. Hij leverde boter aan een bakker in stukken van drie pond. De bakker begon eens te twijfelen aan het gewicht, woog na, vond te weinig en klaagde den boer aan. Rechter: »Hebt gij geen weegschaal Boer: »Ja.« »En toch gewichten ook?« »Neen, die heb ik niet.« Waarmee hebt ge dan de boter gewogen »Dit is heel eenvoudig. Zoo lang als ik den bakker boter lever heb ik mijn brood van hem. Ik heb altijd drieponds brooden, en die leg ik maar in de schaal. Een nieuw gezichtspunt. In een van de ge schriften van prof. Tyndall komt eene anecdote voor van een Amerikaansch kapitalist, die zich de hulp wilde verzekeren van een man, uitmun tende door zijn wetenschappelijke onderzoekin gen, ten einde zekere wetenschappelijke begin selen tot een winstgevend doeleinde aan te wenden. Hij stond echter als door den bliksem getroffen, toen de wijsgeer hem antwoordde, »dat hij geen tijd had om uit zijn kennis geld te slaan. Deze woorden ontsloten voor den kapitalist een geheel nieuw gezichtspunt, waaruit men het menschelijk streven kan beschouwen. Wat men ziet. Twee nichtjes van Hildebrand's buitentje spelendejonge dames, die, in haar verlangen om de Arcadische geneugten van het landleven, ten volle te genieten, naar den boer zijn gegaan om melk te drinken. Zij waagden zich in den koeienstalverzochten de boerin om het kannetje I dadelijk te vullen. »Dat vindt men toch maar alleen buiten hé zegt eene der dametjes tot haar vriendinnetje echte, onvervalschte melk.« Hier is men ten minste zeker van zijn zaak; laten zij u hier eens foppen Wat men niet ziet. Een lange, dunne, houten pijp, een soort van goot, die rechts met de pomp, links met den melkemmer correspondeert. Bij de pomp eene: grinnekende boer, aan den emmer de ij verige| melkster, die met hare breede rokken den ach-| tergrond voor de dametjes verbergt. Rechtspraak in de Transvaal (historisch). Voor den landdrost te Pretoria, den ambte-o naar, die ongeveer de functiën van onze kanton- rechters uitoefent, werd onlangs aanhangig ge-;: maakt een zaak wegens diefstal van een paard.) Als beschuldige was aangewezen en veischeen) een neef van den rechter. Na eenige vragen eng antwoorden was de conclusie genomen en werdl het neefje vrijgesproken, maar omdat tocli- wel eenigszins aan die onschuldigheid scheen; getwijfeld te worden werden de kosten töj zijnen laste gebracht. Hierop volgde ongeveer* deze woordenwisseling Neef. Ja, oome, maar dat is ja niet goe nie jij zeg, ik die koste mot betaal en ik toch nie: gedaan heb nie.« Oom. »Nou jij tegenspreek; ons laat ons nie| koejeneer nienou jij betaal die koste en jij oo mot sit twee daag in die tronk (gevangenis) Ons zal jou wel leer.« Erg billijk! Een Amerikaansch geneeskundige van onder vinding« heeft zich onledig gehouden met het: zoeken naar een afdoend middel tegen de ook bij ons te lande niet geheel onbekende ongestelde heid die afwisselend kouvattenzinkingen »hem beet hebben« of te »pakken krijgen« ge noemd wordt en meer algemeen als »verkoude heid« bekend is. De vernuftige Yankee zet in eene geleerde beschouwing uiteen dat een kon niets anders is dan »een zenuwschok, teweegge bracht door de myriaden van zenuwtjes, die o oppervlakte van de menschelijke huid zich ver takken.De opperhuid moet dus zooveel mo gelijk tegen dien schadelijken invloed bescherm worden. En nu kwam onze Amerikaan op d gedachte om voor te stellen dat men zich dea| ochtends een half uur in Adams-costuum (de maii noemt het »in puris naiuralibus«) aan de frissch buitenlucht zal blootstellen. Men beginne, luid des Amerikaan's leefregel, met 5 minuten eiv klimme tot een half uur op. Er is dan no maar één bezwaarvóórdat het maximu bereikt is, zal men het wel eenige keeren heb ben »beet gekregen -* Marktberichten. WAALWIJK, 2 Sept. Vee, aanvoer gewoon, handel levendiger. Boter, aangevoerd G15 Iv.G., prijs f 1.42 a 1.58 per kilo. Z ALTBOMMEL, 30 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt: Boter f 1.40 a 1.50 per Kg. Aangevoerd Kg. Tarwe f 7.00 a 7.25. Garst f 4.00 a 4 25. Haver f 3.00 a 3.25, alles per HL. Eieren f 0.80 a 0 90 per26stuks. Biggen f3.00 a 8.00. Konijnen f 0.40 a 0.50. Kippen f 0.4 0 a 0.50. Duiven f 0.10 a 0.15, alles per stuk. ROTTERDAM, 30 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1614 runderen, 229 vette en graskalveren, 14 nuchtere kalveren, 000 schapen of lammeren, 7 varkens, 85 biggen, 0 bokken, 8 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. G4 ct., 2e kw. GO ct., 3e kw. 5G a 00 et., kalve ren le kw. 82£ ct., 2e kw. 75 a 00 ct3e kw. 70 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 22 a 00 ct., 2e kw. 20 a 00 ct., 3e kw. 19 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. Slieren f 80 a 180, liokkelingen dito f 00 a 00 melkkoeien f 100 a 200, kalf koeien f 125 a 275, vaarzen f 50 a 120, pinken f 00 a 00, paarden f30 a GO. Op de botermarkt werden aangevoerd 87/8 en 87/16 ton en 1172 stukken van een half k. prijs le kw. f 58, 2e kw. f 54, 3e kw. f 50, per half kilo 55 a 70 ct. GOUDA, 1 Sept. Kaas. Aangevoerd 56 partjjen. le kw. f 2G a 29.00. 2e kw. f 22 a 25. Zwaardere f 00.00. Noordhollandsche f 24 a 28.50 Goeboter f 1.25 a 1.35.Weiboter f 1.00 a 1.15. Melkvee. Geen aanvoer. Handel Vette Varkens, 19 a 21 ct. per h. K.G. Biggen voor Engeland 17£ a 18Y ct. Magere Biggen f 0.80 a 1.10 per week. Vette Schapen f 20 a 25. Lammeren. Tamelijke aanvoer, f 12 a f15. Nuchtere Kalveren f 16 a 30. BODEGRAVEN, 30 Aug. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 116 wagens, te zamen 6639 stuks, wegende pl. m. 34.466 kilo. Prijs: le s. Goudsche f 24,00 a 27,00; 2e s. f21,00 a 23,00. Hieronder 14 wagens DerbjLaas, le s. f23,00 a 26; 2e s. f21,00 a 22*. 13 wagens Edammer, le s. f 28,00 a 00,00; 2e s. f 22,00 a 25,00. 0 wagens Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 00,0. 0 kalf, 0 schapen, 0 varkens, 27 biggen, 0 paarden. Varkens f 00 a 00, biggen f 7 a 11 WATERHOOGTE KEULEN. 30 Aug. 2.20 M. boven 0. 31 Aug. 2.13 M. 1 Sept. 2.07 M. 2 Sept. 2.02 M. Advertentiën. In een Kruidenierszaak wordt ten spoedigste gevraagd, uit Heusden of uit de Omstre ken, een WINKELKNECHT, die goed kan lezen en schrijven en goede getuigenissen kan overleggen. Brieven aan den Uitgever dezer Courant onder de létters A.B. van van voor HH. Honoraire Leden met hunne Dames, op ZONDAG aanstaande, aanvang des avonds ten HALF ZES URE, in de Muziekzaal van J. Buijs, te Herpt. De ONROERENDE GOEDEREN van Hendrik van Wijk, te Wijk, zijn ingezet en verhoogd als volgt: le Koop2800. 2e Koop- 3300. 3e Koop- 2000. 4e Koop- 3550. 5e Koop- 1000. 6e Koop- 300. 7e Koop- 2500. Massa van de 5e, 6e en 7e Koop - 4500. 8e Koop- 500. TOEWIJZING, 6 SEPTEMBER; voormid dag 10 ure, bij Van der Maaden te Wijk. BIJ DEN door de XIV Afd. der N.-Br. Maatsch. van Landbouw uitgeschreven tegen zijn onder andere de volgende prijzen uitgeloofd le prijs f 15.00. 2e id. f 10.00. le prijs f 15.00. 2e prijs f 10.00, mits binnen de provincie te huis behoorende. Aangifte vóór of op 14 Sept. e.k. bij den Secre taris, den Heer J. A. J. van Heijst, te Baardwijk. Men zie verder de advertenties in de De Noordbrabantsche Maatschappij van Land bouw, afdeeling Hev-sden, zal op gelijk met de Heusdensche Jaarmarkt, eene doen houden van 3 waarvoor wordt uitgeloofd een Diploma en 15. De prijs voor het bekroonde Zoog-Hengst- veulen wordt alleen uitbetaald wanneer het op de Heusdensche September-Jaarmarkt van 1888 als Hengst kan worden getoond EN VAN waarvoor als le prijs wordt uitgeloofd een Diploma en ƒ20.en als 2e prijs een Diploma en 10. Om de toegekende prijzen te kunnen genieten zullen de bekroonde Stieren gedurende een zoogenaamde dektijd, dat is van den dag dat de Wedstrijd plaats had tot den In Juli daaraanvolgende, in een der gemeen ten tot de afdeeling behoorende, tot dekking beschikbaar moeten zijn. Ook zal niet meer dan f 1.voor dekloon mogen gevor derd worden. De Wedstrijd zal plaats hebben op het BURCHTPLEIN, des voormiddags ten elf ure. Het Bestuur der afdeeling voornoemd L. J. VEERMAN, M. A. BOLL, Secretaris. Yoorzitter. zal te Heusden in de Korenbeursop Zater dag 3 September 1887, voorin. 11 uur, in het openbaar EINAAL A. 2.03.30 Heet. BOUWLAND, te Aalburg gem. Wijk, in het Buitenblok, sectie C no. 34, iugezet en verhoogd tot f 5300. R. 2.80.40 Heet. WEILAND aldaar, achter den vorigen Koop, sectie O nos. 33 en 35, iugezet op f 6300. De beide koopen worden ook in massa afgeslagen. van onder Op WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1887, 's morgens ten tien ure, zal de Notaris DE GIER ter herberge van Jan Vos, in het veerhuis te V een, voor den Heer P. L. Honcoop en den Heer A. Blankers Jz. te Veen, 1 9 ^9 m tegen vooruit vast te stellen premiën, gevestigd te Geldermalsen, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 14 Mei 1887 no. 32, berigt bij dezen, dat zij voor de provincie Noord-Brabant heeft aangesteld als HOOFD-AGENT den Heer W. A. COOLEN, Notaris te Helvoirt, en als Agenten, de Heeren A. van Abeelen te Haaren. A. van Boxtel te Deursen. L. H. Gooien te Rercliem. A. Koeken te Mecjen. J. Verheijen te Rijckevoort. J. de Vries te Gemert. J. van den Hout te Rakel. F. van Dommelen te Veldhoven. A. van Zon te Gilze. A. J. van Son te Wouw. A. Maris Az. te Fijnaart. W. Uithoven te Wijk. DE DIRECTIE. Aangename, Gezonde, Versterkende, Voedende en Licht Verteerbare Drank, voor jong en oud. Iu bussen van Kilo a f 1.70i Kilo a f 0.90 en i Kilo f0.50. Alleen verkrijgbaar voor HEUSDEN on OMSTREKEN bij Jfc Eikel-Cacao. t -nnnTvnvrrL

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3