Wedstrijd om Fremiën, TE WAALWIJK, JOH, HOFFS Generaal-Dépöt Akte-Examen Ouderwijzers. J. Frans Gostelie Jzn. Fotografie Instantané Maatschappij van Brandverzekering, Voor let leste lVjarip Veulen, Voor let leste vette Rui, Ververstraat 351, 's HertopitacL Tan P. VAN DOORNIK 's-Bosch. SIGARENFABRIKANT Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEIJNEN, 21 September e.k. Pm Mstnlrip. f(19flf(nif0 1(1 pn f(l 7(1 STEENHOUWERIJ gevestigd te 's Hertogenbosch, Bierhandel Bottelarij De welvaart, als een zoete vrucht; Een milde bron van bloei en leven Een hefboom tot steeds hooger vlucht Een onwaardeerbre hulpbetooning Als 't kille Noord di-n vloed verstijft, En d'onverbidbre Winterkoning Zijn zware schotseji zeewaarts drijft. Wat heeft het noodlot u beschoren, Dat gij voor zijne slagen zwicht? Alvorens nog te zijn herboren, Reeds ziek en hulploos nederligt? Hoe komt ge toch zoo droef bezweken, En blijkt uw beendrenstel zoo teer? Wat deed uw zware ribben breken, En wierp meêdoogenloos u neêr? Heeft zich de wetenschap bedrogen, Te weinig zorg aan u gewijd? Niet goed gewikt, niet goed gewogen Of was zij haren maatstaf kwijt? Of waren somtijds de praclijken Wat strijdig met de theorie, En de oorzaak dus van uw bezwijken Gebrek aan goede harmonie? Moet het aan karigheid geweten? Aan dwaling in den nieuwen stand Of heeft men schraal u toegemeten Was bod en eisch niet in verband? Aan andren zij het te overleggen, Wat al of niet moet zijn geschied Die 't weten laten wij het zeggen, En komm'ren ons om d'uitslag niet. Maar wenscben meer u op te dragen Aan allen, die door kloek beraan U hoeden voor vernieuwde slagen Uw schoone toekomst op doen gaan, Die diep in uwen ouspoed deelen Naar al de hun geschonken kracht, Met allen spoed, uw wonden heelen Om 't even hoe ook toegebracht. Wordt zoo dan dra, wat gij moet wezen, Ten nut en sieraad dezer stad: Alom bekend, alom geprezen, Door elk gezocht, en hoog geschat! Op de Heeregracht te Leiden kregen twee vrouwen het te kwaad. Juist toen 't gekijf 't hoogst was gestegen en ze elkaar te lijf wilden, werd dit belet door een schoorsteen, die door andere stormen van het dak geworpen werd en juist tusschen de twee dames inviel. »En op eens was de lust Om te kijven gebluscht.« Een gewoon soldaat te Portsmouth kreeg de zer dagen het bericht dat zijn vader in Ame rika was gestorven, hem 37,000 pd. st., dat is ruim 4 ton, nalatend. In een hospitaal in Illinois is een vrouw reeds 219 dagen slapend. Men slaagt er niet in haar wakker te maken en zij kan slechts weinig voed sel opnemen, zoodat de doctoren vreezen, dat zij niet lang meer zal kunnen blijven leven. Volgens de »Hann. Cour.« is de Colorado kever te Lohe (Kreiss Meppen) in Hannover, waar er trouwens niet meer dan 2 morgen aard appelland door aangetast waren, geheel bedwon gen. De bij ministeriëele beschikking van 23 Juli er tegen uitgevaardigde maatregelen hebben doel getroffen. Uit Saksen zijn geen nadere berichten. De nalatenschap van Koning Lodewijk II van Beieren is thans geregeld. De voornaamste schul den, die de ongelukkige Vorst door zijn bouw- manie gemaakt had, werden afbetaald of zulk een schikking getroffen, dat over vijf jaren alles afgedaan zal zijn. Dat is mogelijk geworden door de zuinigheid, die thans ten Hove betracht wordt, door verkoop van allerlei kostbaarheden uit de nalatenschap en door de opbrengst van de entreegelden, geheven van hen, die de kastee- len van den overleden Vorst kwamen bezichti gen. Alleen in 1887 brachten die gelden ruim 130.000 mark op. Een volgend jaar zal boven dien te Munchen eene tentoonstelling gehouden worden van verschillende voorwerpen, van bij zondere waarde, uit de kasteelen bijeengebracht. In de golf van Californiê is het Engelsche schip »Sara« door een hevige stormvlaag om geslagen, en allen, die aan boord waren, ver dronken, met uitzondering van den kapitein en vier matrozen. Dezen hadden zich aan het om gekeerde schip vastgeklemd, en eerst na acht dagen van verschrikkelijke ontbering en lijden, kwam hulp voor hen. De dag na het ongeluk kwamen de lichamen van 's kapiteins vrouw en kinderen bovendrijven; zij werden voor de oogen van den man en vader door de haaien verslonden. Twee of drie dagen later wilden twee matrozen, radeloos door het gebrek aan drinkwater en voedsel, beproeven naar land te zwemmen. Maar zij waren nauwe lijks te water gegaan, of zij werden een prooi van de haaien. Eindelijk, na verloop van een week, werden de drie overgeblevenen door het visschers- vaartuig Réfugié opgenomen. De Engelsche Regeering heeft den Schah van Perzië 500,000 gulden beloofd, voor het geval dat hij Ayoub Khan weer meester wordt. Door de aanhoudende droogte hebben hevige boschbranden in Turkije plaats gehado. a. zijn 20,000 bijna 100 jarige olijfboomen en uitge strekte eikenbosschen vernield. In de bosschen van San Romolo, in de om streken van San Remo, is een hevige brand ontstaan, welke slechts met moeite gebluseht kon worden. De schade wordt op 100,000 lire begroot. Men zegt dat De Brazza in twee maanden het crediet van 1.600.000 frs. heeft besteed, dat hem voor het jaar 1887 was toegestaan. Een dame te Rome opende dezer dagen een kast om iets daaruit te nemen, toen zij plotse ling verschrikt terugdeinsde, daar zij een man daarin ontdekte. Op haar-hulpgeschreeuw kwam de politie aauloopeu, die den »dief« wilde op brengen. Deze protesteerde echter eu nu bleek dat hij de minnaar van de kamenier der markiezin was, dat het paar door de onverwachte komst der dame overvallen was en dat het verliefde, maar nu erg verschrikte kameniertje toen niets beters had weten te doen dan haren minnaar in mevrouws kast te verbergen. De militaire manoeuvres in Luxemburg zijn geëindigd; zij hebben tien dagen geduurd. De vreemde militaire attachés hebben zich alleen voldaan betoond over de uitmuntend bespannen artillerie, die met groote gemakkelijkheid zich beweegt. De Duitsche officieren die bij de manoeuvres tegenwoordig waren, hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt om te Arlon Zaterdag verscheiden van ouds beroemde Ardenner paar den voor het veldleger aan te koopen. Een kind van 8 maanden werd in de Itali- aansche gemeente Savvieco door de moeder alleen thuis gelaten. Een varken kwam op de lucht af en verscheurde het kind. Toen de moeder thuis kwam vond zij alleen nog het onherkenbare hoofdje. De moeder is wegens onwillige doodslag door onachtzaamheid in hechtenis genomen. De Keizerin van Oostenrijk heeft den Goms- feld, 2024 meter hoog, bij Ischl beklommen, vergezeld van eene hofdame en een gids. Zij bracht den nacht door in een gewone hut en zag 's morgens de zon opgaan. Te 2 uren des namiddags was zij te Ischl terug; de excursie had 26 uren geduurd en daarvan had de Keizerin er 18 gewandeld. Twee Russinnen hebben onlangs in 20 uren den top van den Mont Blanc beklommen. Be halve een Fransche dame zijn zij de eenige vrouwen, die zich tot hiertoe zoo hoog waagden. Woensdag is te Glasgow een regen gevallen, die wel op een zondvloed geleek. Tal van straten waren overstroomd, maar erger was het op den ondergrondspoorweg van Queenstreet naar Cha ring Gross. De rails stonden een paar voet onder water en het electrisch licht werd uitge doofd. De treinen leken meer te zwemmen dan te loopen. Een erg ongeval heeft, schrijft het »Handels- blad van Antwerpen,op de Schelde plaats gehad nabij Pijp-Tabak. De Engelsche stoomer »John Adamson,« kapitein Gibbs, had de haven van Antwerpen verlaten, met bestemming naar Shields met ballast. Nabij Pijp-Tabak gekomen, ontmoette het vaartuig een anderen Engelschen stoomer, de »Salisbury,« kapitein Durham, welke van Philadelphia kwam met eene lading tarwe.. Door eene nog onbekende oorzaak had eene geweldige botsing plaats, waardoor beide schepen zware averij bekwamen. De »Jolm Adamson« was verplicht om terug te keeren op de reede en voor Austruweel het anker te werpen. De Salisburymoest in zinkenden staat op de plaat gezet worden. Zoodra de tijding der ramp te Antwerpen aankwam, zijn er onmiddellijk een groot getal sleepers en lichters naar Pijp-Tabak vertrokken om de lading der »Salisbury« over te nemen en andere hulp te brengen. De »Salisbury« was den 13n Augustus uit Philadelphia vertrokken. De toestand van het vaartuig is zeer ge vaarlijk. Het schip werd getroffen aan stuur boordzij, onder de waterlijn, en de »John Adam- son's: is aan den voorsteven beschadigd, maar te hoog om gevaar voor zinken op te leveren. De schade moet zeer aanzienlijk zijn, zoowel wat de twee schepen als wat de lading der »Salisbury« betreft. Er zijn gelukkig geen gekwetsen. Gedurende de maand Augustus hebben de stads-keurmeesters te Antwei'pen ongeveer 9910 kilo visch afgekeurd. Zekere A. Bach, muziekonderwijzer te Eden- burg, heeft een instrument uitgevonden, dat hij resonator noemt en dat, in de keel gebracht, de stem belangrijk versterken moet. Tyndall heeft het onderzocht en zal spoedig zijn be vinding meedeelen. Het gewone behangselpapier alsmede het ver ven der muren hebben eenen geduchten mede dinger gekregen in de oliedrukpapieren, volgens het octrooi van Voss. Diens behangselpapier wordt op de manier van den boekdruk vervaar digd, op een snelpers, die in staat is papier zonder einde van de plaat zonder onderbreking op te nemen en te bedrukken. Papier van 50 en 60 cm. breedte en 50 cm. lengte wordt zoo gedrukt en komt de rol van 8 in., in vier kleu ren gedrukt, niet hooger dan 60 tot 70 pen ning. Patronen in 1 of 2 kleuren komen nog billijker. Het papier ziet er fijner en fraaier uit dan het gewone. In een courant las men de volgende mede- deeling Heden wordt een der weinige nog levende veteranen van den bevrijdingsoorlog met militaire eer besrraven.« Een zeer romantisch echtpaar was gezegend met tal van dochters, van wie de oudste Caroline, de tweede Eveline, de derde Angeline, de vierde Adeline en de vijfde Evangeline heette. Toen werd hun nog een zesde meisje geboren eu reeds hadden zij eenigen tijd te vergeefs gezocht naar een naam met den gewenschten uitgang, toen de moeder eensklaps uitriep Rechter (tot de vrouw van een beschuldigde.) Gij behoeft in deze zaak geen getuigenis af te leggen, vrouwtje. Vrouw. Neen, mijnheer, maar de gelegenheid, om mijn man eens goed de waarheid te zeggen, laat ik zoo maar niet voorbijgaan. Tusschen dokter en patiënt. Dokter. Hebt ge reeds eenig geneesmiddel gebruikt? Patient. Neen; maar wel boopen van medi cijnen. W ATERHOOGTE K E IJ L E N. 3 Sept. 1.99 M. boven 0. 4 Sept. 1.98 M. 5 Sept. 1.92 M. Marktberichten. 's-HERTOGENBOSCH, 5 Sept. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 160 vette kalveren en 0 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 44 a 48 ct., 2e kw. 40 a 44 ct., 3e kw. 36 a 40 ct. per kilo. De vette var kens golden 00 a 00 ct. per kilo. Den 5 Sept. was de prijs der boter 110 tot 156 cent. GORINCHEM, 5 Sept. Aangevoerd 290 runderen. Zware Kalfkoeien f 160 a f240. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f120 a 180. Melkkoeien f 140 a 200. Vaarkoeien f 100 a f130. Anderhalf-jarige Ossen f 60 a 100. Guiste Vaarzen f80 a f120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f 40. Nuchteren kalveren f 6 a f 12. Aangevoerd 5 vette varkens, van 16 a 20 c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 425 biggen, f5 a f 10 per stuk. Boter 55 a 65 c. per half kilo. Eieren f 0.90 a f 1.00 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 0.70 per stuk. ROTTERDAM, 5 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 140 runderen, 86 vette en graskalveren, 1 nuchtere kalveren, 1672 schapen of lammeren, 408 varkens, 00 biggen, 0 bokken, 0 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 64 ct., 2e kw. 58 ct., 3e kw. 52 a 00 ct., kalve ren le kw. 82£ ct., 2e kw. 75 a 70 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 23 a 00 ct., 2e kw. 21 a 00 ct., 3e kw. 19 ct., licht soort 19 a 20 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 3.40 a 3.50 O verm, dito f 3.70 a 3.90 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 10 a 14.00. Aange voerd 5 partijtjes. Zoetemelksche kaas f 19 a 26^ per 50 kilo. Aanvoer 27 partijtjes. Advertentiën. BIJ DEN door de XIV Afd. der N.-Br. Maatsch. van Landbouw uitgeschreven tegen zijn onder andere de volgende prijzen uitgeloofd le prijs f 15.00. 2e id. f 10.00. le prijs f 15.00. 2e prijs f 10.00, mits binnen de provincie te huis behoorende. Aangifte vóór of op 14 Sept. e.k. bij den Secre taris, den Heer J. A. J. van Heijst, te Baardwijk. Men zie verder de advertenties in de »Echo van het Zuiden Den Heere J. J. THUNNISSEN, N. Z. Voorburgwal 250, Amsterdam. Toen U mij in MEI 1.1. hebt aangeraden de M ALZKRUIDEN-TOITETZEEP te ge bruiken, als een middel tegen Zomersproeten, heb ik dit meer beschouwd als een fabeltje. Ik heb, zooals U weet, toen echter de proef ge nomen, denkende: »Baat 't niet, schaadt 'tniet.c Ik kan U thans echter tot mijn genoegen verzekeren, dat ik op het oogenblik geen enkele vlek meer in het aangezicht heb en dat mijn huid zacht en blank is als nooit te voren. UEd. volmacht gevende met dit schrijven naar eigen goeddunken te handelen, heb ik de eer met alle achting te zijn Uw dw. Dr. F. ODEMOALD. De INSPECTEUR van het lager Onderwijs in de le Inspectie, maakt bekend, dat de examens, bedoeld in artikel 56 onder a der Wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad No. 127), dit jaar, voor de tweede maal, op 5 October e.k. en volgende dagen zullen worden afge nomen. Hij, die zich daaraan wenscht te onderwerpen, gelieve zich onder overlegging van de stukken, in a:;. 59 der Wet genoemd, VÓÓr 20 Sep tember e.k. bij den Schoolopziener van het district zijner woonplaats aan te melden. De Inspecteur voornoemd, J. B. VERHEIJEN. (Voorheen A. G. SCHULL.) Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten Fotografiën: Kooldruk, Lichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf. te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamentenver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. PrivaattrechtersPortland-Cement eerste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel sche en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Wil- lebois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de Bommelerwaard, Eethen: M. A. Boll; Gorinchem: C. J. Loe ven GeertruidenbergN. MeijersHeusden W. Posthumus en G. II. MalingréKaatsheu vel P. van Dortmond Gz.SprangJ. Dor- renboomSleeuwijkL. J. W. StruikVlij men: A. van den Tillaart Jr.; WoudHcliem: R. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbunt van Overbeek; Waspik: J. Teunen; Zalt-Bonimel J. F. M. van Boeckel. Gouden Medaille Gouden Medaille Amsterdam 1883. Amsterdam 1883. HOOFD-DEPOT voor s-Bosch en Omstreken der Beierschbierbrouwerij »de Amstel Bass Cie Pale Ale en Extra Stout a 15 ct. p. i fl. Vollenhoven Cie Extra Stout al2£ Dortmunder en Mtinche- nerbieren 19ct.p.l/l, 10 ct.p.ifl. Beiersch en Pilsenerbieren 17»» 9»»» Prima Lagerbier licht of donker11»» 6»»» Dubbel gerstebier .10»» 5£» Holl. gerstebier 8»» 5»»» Bossche bieren etc. Alle deze bieren zijn mousseerend en steeds kristalhelder, alleen fabrikaat van de eerste Brouwerijen. Naar buiten in kisten van 50 stuks. De prijs per fust is overeenkomstig de afname des verbruikers. Te Cremona zakte een tribune in fiirtens een »Ik heb er een; we zullen haar Crinoline Zij, die zich met i October op dit Blad wenschen te abonneerenontvangen het van af nu tot i October gratis O O Amsterdam6 Augustus 1887. M! s-llertogenbosch1 Sept. 1887. Monsterkisten worden tegen rembours toe gezonden. Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz. VAN Orthenstraatbij de Vischstraat. VOOR HET Vaste premiën.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3