FHUIS te WIJK. AANBESTEDEN: HONOOOP. Eon 31 [2-jarig bruin Merrie- paard, twee Koeien, drie Pin ken, vier Kalven, twee vette Yarkens, ongeveer 10000 kilogram Hooi, een Boeren wagen, Stortkar, Ploegen, en m e er B o u wger e e d s cli ap p en A. Het met Bladrieten Bijs- liout beslaan van vakken dijk tot het Waterschap behoorende, in 4 perc. B. Het leA eren van 6000 bos sen Bladriet, in 1 perceel. C. Het leveren van: 4000 bossen Holl. Hijs, 100 Geld. 100 Bleeslatten, in 1 perceel. De politie had groote moeite, Domela Nieu- wenhuis en zijne volgelingen te beschermen. o De »Pr. N.-Br. Ct.® niellt: Sommigen meen-m dut Domelu I\ieuweul»uis wel eenigszins bekoeld zul zijn do -r eenige maanden gevangeni-. Zondag heef. bij xchter in eene vergadering van socialisten deze mee ning gelogenstraft. sIndien men soms hoop mocht koesteren,® zoo sprak hij, >dat ik verbeterd in hun oogen terug kom, dan bed; it gen zij zich. Neen, waar men steeds bezig was de verbittering te zaaieD, daar kan het niemand verwonderen dat ik ver bitterd uit mijn cel terugkeerde. »Ik herneem nrjn plaats in de rangen der onverzoenlijkenIk herneem miju plaats in de gelederen vau het strijdend proletariaat!® En wat vreeselijke dingen men van zijn vol gelingen te wachten heeft, zeggen de volgende woorden van Croll, op die vergadering gespro ken »Ik heb niet genoeg gehaat,zeide hij, som dat ik geen kind beu uit de arbeidende klasse ik heb geen honger geledenhad ik dat ge daan, ik zou niet naar de pen, maar naar den dolk gegrepen hebben.® (Daverend applaus.) »Zij hebben Domela Nieuwenhuis gratie ver leend,® aldus ging hij voort, sop den verjaar dag van een kind dat wij niet kennen, en die zelfde regeering heeft hem in een boevenpak achter tralies vertoond aan zijn eigen kinderen. sZullen wij dus liefde toonen aan dat k' id Stemmen: snooit! nooit!® Als proeve van de ontwikkeling onzer lagere standen kan dienen, dat dezer dagen te Tiel twee huwelijken voltrokken weiden, waarbij slechts één bruidegom de schrijfkunst machtig was. Dus konden van 12 personen 11 niet schrijven, te weten: 1 bruidegom, 2 bruiden, 2 vaders, 2 moeders en 4 getuigen. o De milicien H. J. Zomer, van het 8e reg. inf., is bij Hardenbtrg met zijn linkervoet onder den tram geraakt, tengevolge waarvan hij een belang rijke verwonding aan de teenen bekwam, terwijl hij bovendien bij het voorover vallen op den weg een kwetsuur aan het hoofd kreeg. Z. had verlof gekregen om zijn moeder een bezoek te brengen. Toen hij dicht langs het huis reed, kon hij zich niet langer bedwingen en sprong voor dat de tram stil hield er af. Hij moest nu met een wagen naar huis gebracht worden. - De heer Gijsbers te Bre da was in zijne fabriek nabij het station bezig een lat te spijkeren en stond daartoe op een ijzeren voorwerp. Vermoedelijk is de man daar af gegle den, met het ongelukkig gevolg dat hij met zijn hoofd in het vliegwiel geraakte en in de rondte werd geslingerd. Toen hij door zijn werkvolk werd opgenomen, kon slechts de dood geconsta teerd worden's mans linkerarm en borstbeen waren totaal verbrijzeld. - Bij het rangeeren van een personentrein te Venlo brak een verkoppe- lingsbeugel, waarbij de wisselwachter B. een slag in de zijde kreeg. In bewusteloozen toestand werd hij naar het gasthuis gebracht. - De koren- en zaagmolenaar li. Makkinga te Ommen, bezig zijnde de as te smeeren, terwijl de molen in wer king was, geraakte met zijn kleeren vast en werd daardoor rondgesb'ngerd, tengevolge waarvan een zijner beenen boven en beneden de knie geheel werd verbrijzeld. - In het plantsoen te Wagenin- gen heeft zich v. IJ., werkzaam op een stoom- houtdraaierij aldaar, door ophanging van het le ven beroofd. - Te Maastricht is een 14-jarige loodgietersleerling van het dak der Synagoge ge vallen en in hopeloozen toestand naar het gast huis overgebracht. - Aan de werkplaats der Hol- landsche Spoorweg-Maatschappij te Haarlem is de jeugdige werkman v. d. YV. door een wagen van een rangeertrein overreden. Een zijner bee nen werd geheel verbrijzeld, zoodat hij naar het gasthuis overgebracht moest worden. Hij was werkzaam aan de nieuwe wagenmakerij der werk plaats. - Een winkel van comestibles van den heer C. te Almelo is geheel uitgebrand. De twee be lendende perceelen leden veel schade. - Eenige urtisten van een Theater Nationaal, staande op de kermis te Zaandam, hebben Zondagnacht een vroegeren collega, die bij dezelfde directie is werk zaam geweest, zoodanig mishandeld, dat hij Zon dagmorgen onder politietoezicht in bedenkelijken toestand naar het gasthuis te Amsterdam werd vervoerd. De daders zijn allen in handen der po litie. - Te Bedum is een kind, dat zich tusschen twee aaneen gekoppelde wagens begaf, overreden. Het was terstond dood. - Te Loosdrecht is een huis verbrand en te Noordwolde een boerenwo ning. Een gedeelte van den oogst ging daardoor verloren. - Zondagmorgen is te Arnhem door den sergeant-majoor der schutterij Van E. uit wraak eeu geweerschot op den sergeant-majoor Ter II die de woning van v. E. voorbijging, gelost; de kogel giug Ter H. rakelings langs het hoofd. De zaak is in handen der justitie. - Te Hoorn had eeu groote uitslaande brand plaats in de kisten- uiakerij van Jonkman. Het perceel is geheel uit gebrand en ook het aangrenzende woonhuis werd bijna geheel vernield. De bewoners werden met levensgevaar gered. Aan de goede werking der spuiten moet het toegeschreven worden, dat de ramp bij den heerschenden wind geen grootere uitbreiding verkreeg. - Te Rotterdam is een werk man door een bok omver geloopen. De man brak daarbij het linkerbeen. - Te Amsterdam is een klein meisje door een tram overreden, liet kind is ernstig verwond naar het gasthuis vervoerd. - Te Rotterdam is een slachter bij bet dooden van een varken in het abattoir uitgegleden en met zijn pols in een groot mes gevallen. De man werd Bij de la.atste voorstelling-, gegeven door den lieer ..O. .fruyré te Alkmaar, is een rW een arm hralc. - Een matroos van een En- gelsch schip, liggende ia de Houthaven te Am sterdam, die naar boord wilde zwemmen, is daarbij verdronken. - Het kind, dat bij het on geluk in de fabriek van den heer Ro^ gen kamp zulke hevige brandwonden bekwam, is aan de gevolgen overleden. De vader is naar het hos pitaal te Groningen overgebracht en is iets be ter. - Te Barendrccht is een 4 jarige knaap in de haven gevallen en verdronken. Burgerlijke Stand. Heusdenvan 24 Aug. tot 1 Sept. Ondertrouwd: Constantinus Nefkens, 35 j. met Helena Hanegrauf, 33 j. Geboren: Joseph, z. v. Johannes van de Leur en Wilbelmina van Diem. Thomas Leen- dert, z. v. Hendrik v. Baak en Henriëtte Kuil. Overleden: Anna Zuijdervelf, ongeb., 20 j. Eetlien, van 1 Aug. tot 1 Sept. Ondertrouwd: Arie van Wijlen jm., 32 j. met Hillegonda Spronk, jd., 22 j., te Rumpt. Geboren: Jan, z. v. Goveit van Wijlen en Cornelia van Wijk. Drongelen, van 1 Aug. tot 1 Sept. Overleden: Eellje Pietronella Treffus, jd., 24 jaren. Hedikhuizen, van 1 Aug. tot 1 Sept. Geboren: IJuberdina, d. v. Machiel van Ingen en Maria van Vugt. Overleden: Geertruida Johanna Pi nu, 5 ra., d. v. Johannes Pirm en Johanna Maria Bj uijstens. Woudricnem, van 1 tot 30 Aug. Geboren: Antonio, z. v. D. Daim en A. Nieu- wenhuizen. Bernardus Clazinus, z. v. J. G. Groe- neveld en K. B. Bankers. Maria Elizabeth, d. v. P. W. voor den Dag en C. H. Brienen. Anneke Maria, d. v. J. Daim en C. Versteeg. Adriana Cornelia, d. v. A. Struick en C. v. Vugt. Jan Matthijs, z. v. H. Ottevauger en A. O. v. Vugt. IJmert, z. v. A. v. Straten en M. Borg. Albertus, z. v. II. Hartman en F. A. Groeneveld. Sophia Cornelia, d. v. H. Groeneveld en R. Kentie. Jan, z. v. P. J. v. Heukelom en A. J. de Joode. Overleden: Levenloos geb. kind van het vr. geslacht vau H. de Koter en J. C. Havelaar. Johanna Catharina Ilavelaar, echtg. v. H. de Koter, 41 j. Teuna van Someren, 2 m. Zeger Daniël Johan Wilhelm Gulden, echtg. v. E. Uyt- hoven, vroeger wed. v. C. A. Tjeenk, 50 j. Hen- drikus Struik, 1 m. Antje Cornela Maria van Til burg, 4 m. Gehuwd: Pieter van Rijk, 22 j. met Antonia Ruis, 24 j. Nederhemert, van 1 Aug. tot 1 Sept. Geboren: Maria Elizabeth, d. v. Leendert Jan van Ilelvoort en Rozetta Frank. Jan, z. v. Dirk v. Ooijen en Elizabeth v. d. Zalm. Theodora, d. v. Johannes Marinus Simon Baljon en Johanna Elizabeth Hart de Ruijter. Overleden: Jan van Aalsburg, 02 j., echtg. van Elizabeth van Genderen. 325e STAATSLOTERIJ." Prijzen van f 100 en daarboven. 4e Klasse. Trekking van G Sept. Prijs van f 5000: no. 17701; f 1500: no. 2087Ö; f 1000nos. 44G1, 7377, 10226 en 14724; f400: no. 10370; f 200nos. 1004 en 1978; f 100: nos. 6303, 12706, 16814, 18469 en 19440. 4e Klasse. Trekking van 7 Sept. Prijs van f 1500: no. 18317; f'400: nos. 9043' en 20710; f 200: nos. 5865 en 7977; f 100nos. 5102, 9057, 18491, 19301 en 19544. 4de Klasse. Trekking vun 8 Sept. Prijs van f 1000: no. 4073; f 100 no. 8809. Landbouw. RIJSWIJK. De graanoogst kan men als geëindigd beschouwen, en wel onder de gun stigste omstandigheden. Beschot zoowel als hoe danigheid beantwoorden volkomen aan de goede verwachting, welke men er van had. De aardappelen leveren veel op en zijn zeer goed van qualiteit. Van de suikerbieten heeft men na den overvloedig gevallen regen nog eene goede verwachting. De weilanden hebben het verzengd aanzien weder verloren en beginnen zich weder goed voor te doen. De toemaat hooigras waarvoor nog hooge prijzen besteed zijn, zul zich evenwel niet ge heel kunnen herstellen. DALEM, 7 Sept. Dank de milde regen, is het gras in korten tijd buitengewoon gegroeid het vee kan er zich, zooals men soms zegt, in baden. Het is dan ook aan de nielligift goed zichtbaardeze is in een paar weken bijna ver dubbeld. Kerknieuws. Bedankt: Voor Hedel, D. M. Boonstra, te Oud-Alblas. Tweetal: Te Uitwijk en Waardhuizen, I. H. Bisperink te Moercapelle en I. C. Montijn te Schiedam. Ingezonden. Mijnheer de Redacteur! Zooals U bekend is, zal op Maandag 12 September a.s. het jaarlijksch landbouw-con- gres, thans te O^sendrecht, worden gehouden. Onder de vele punten, die ter vergadering zul len worden behandeld, is punt 5, »de benoeming van eenen voorzitter®, inzonderheid wel waard, dat daarover vooraf ernstig wordt nagedacht. Aan de keuze toch van het hoofd der vereeni- ging is voor een groot gedeelte den bloei der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw •verbonden. Was de aftredende voorzitter, de heer O. A. Davervcddt, een uiterst geschikt persoon en heeft de maatschappij aan hem veel te danken van hetgeen in de 3 laalste jaren door haar werd verricht, het algemeen reglement verbiedt eene herbenoeming, en er moet naar een op volger worden uitgezien. De betrekking van voorzitter is noch ge- k Vfd 'f Ir jiTi MfjUi ujrirÉ~LU 1 zooveel liefde voor den landbouw, dat het te ver-a j chten is, dat hij tijd en moeite gering J acht waar het de belangen dér Noord bra ba ut- sclie Maatschappij geldt eu dus een eventuëele benoeming zon aannemen. Die per>oon, ineen ik, wordt evonden in den heer M. A. Buil, burgemeester vau Eetheu en Drongt leu. Ook het hoofdbestuur za^ steeds in hem een man van beieekeni- op landbouw-gebicd, waarom het hem bij herhaling tot Lid van het dage- lijksch bestuur verkoop, en hem meermalen het onderzoek omtrent eenige onderdeeleu opdroeg, waarvan hij zich steeds met den meesten ij^er kweet. Schenkt hem zijne functie van Burgemeester eene gemakkelijkheid in de leiding van verga deringen, zijne praetische beoefening van land bouw en veeteelt doet nog meer in hem den rechten man op de rechte plaats te zoeken. Van uit verschillende zijden dezer provincie hoorde ik stemmen opgaan, die met het voren staande overeenkomen. Ik heb daarom gemeend die, in het belang van onzen landbouw, meer algemeen te moeten makeD, en Mijnheer do Rexlacteur zal de door opuame dezer regelen zeer aan zich verplichten Ken Lid van de Noordbrabantsclie Maat schappij van landbouw. Gemengd Nieuws en Allerlei. Uit Weenen wordt bericht, dat echtscheiding is aangevraagd door een man en vrouw, die 5 jaren getrouwd waren geweest en 2 kinderen hebbendoor een toeval was gebleken dat de uian de eigen broeder was van zijn vrouw; broeder en zuster waren sedert hun jeugd ge seheiden geweest. Beiden zijn diep rampzalig. De Senaat van Buenos Ayres heeft 500000 gld. toegestaan voor de deelneming aan de Ar- O O O gentijnsche Republiek aan de tentoonstelling te Parijs. Zekere Guilbert heeft den weg van Parijs naar Boulogne te voet afgelegd in 39 uren het gold een weddenschap van 5000 frs. Bij een vélocipède wedstrijd te Parijs legde Civry 100 kilometer af in 4 uur 3 minuten en 8 seconden. Uit Pesth wordt bericht dat ruim 200 huizen van de stad Weszuprin zijn afgebrand; 500 ge zinnen zijn zonder dak en een aantal personen kwamen om. De aardbevingen in Zuid-Carolina in het be gin van dit jaar hebben een herziening der gebouwde eigendommen noodzakelijk gemaakt. Daarbij is gebleken dat in het afgeloopen dienst jaar 6000 gebouwen herbouwd of hersteld zijn en 271 geheel nieuwe gebouwen zijn opgericht. De totale uitgaaf daarvoor is geweest 4,300.000 dollars, waarvan alleen ten laste van de bevol king van Charleston 3.000.000 dollars komen. f' Men zegt dat Possart 10 jaren bezig was, alvorens hij zieli in staat achtte Manfred te declameeren hij ging daartoe in de leer o. a. bij Biilow en Clara Schumann. Door een cycloon te Millbrook, in Kansas, zijn 75 huizen, kerken, hotels en scholen ver nield. - Bij Fiume is een haai gevangen, die 4meter lang was en 1460 kiligram woog. De maag van het monster bevatte twee menschen- voeten, met de schoenen er aan. - Door het snel wassen van den Nijl zijn de militaire ma gazijnen te Assouan overstroomd en werden 2 dorpen verwoest. De rivier kon nog 15 dagen aan het wassen blijven en men is dus zeer be zorgd. - Bij liet gieten van een kanon had een hevige ontploffing plaats iu de »Don Steel Works te Sheffield; 5 mannen werden gedood, terwijl later nog 3 aan de bekomen wonden bezweken. - Bij Stein aan den Donau stortte een rots in van bijna 400 meter hoogte. Een huis en verscheidene telegraafpalen werden ver nield, maar niemand kwam om. Het verkeer met het Wachaudal is gestremd. - Een dame wandelde met haar neef te Blackgang, op Wight, langs de kust. Door een sterke golf verloor zij het evenwicht eu werd zij in zee gespoeldhaar neef, die haar poogde te redden, verdronk insgelijks. Een 16-jarige Parijsche jongen verliet 8 da gen geleden het ouderlijk huis "met 8 a 10000 frs. uit vaders brandkast. De politie werd gewaar schuwd en de vluchteling nagezet, die einde lijk te Saint-Nazaire aangehouden werd, waar hij een biljet op een Trans-atluntische stoom boot, met bestemming naar Guyana genomen had. Voor zijn geld had hij eeu groot aantal revolvers, geweren, patronen en harts vangers gekocht en wilde in navolging van Chiistoforus Columbus een nieuwe wereld ont dekken. Het hoofd van den knaap was door het lezen van romans in de war geraakt. Papa, wien dit uitstapje op een aardig som metje te staan komt, is den dlandontdekker" te Saint-Nazaire gaan halen. W ATEIUIOOGTE KEULEN. 6 Sept. 1.92 M. boven 0. 7 Sept. 1.95 M. 8 Sept. 1.95 M. /.ij, die zich met i October op dit Blad tvenschen te abonneeren, ontvangen hel van af nu tot 1 October gratis. Marktberichten. HEUSDEN, 3 Sept. Boter 100 cent-per stuk van 0 ons. Eieren 4 en 4| cent. 1 r T 1 r ~r T aangevoerd, de handel, vooral in kalfkoeien, was zeer vlug, togen hoogere prijzen. Ter botermijn werden aangevoerd 513 kilogr., priis van f 1.68 tot f 1.88 per kilogr. WOUDRICIIEM. Van 20 Aug. tot 3 Sept. werden er aan d' n afslag aangevoerd 21 zalmen. De prijs was voor de groote zalm f 0.65 a f 1.05, de ld ine f 0.00 a 0.00 en de St. Jacobszalm fO.OO a f 0.00 p-r half KG. Z ALT BOMMEL, 6 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt Boter f 1.40 a 1.60 per Kg. Aangevoerd Tarwe f 7.00 a 8.00. Garst f 1.00 a 4 25. Haver f 3.00 a 3.25, alles per IIL. Eieren f 0.85 a 0 90 per 26 stuks. Biggen t'4.00 a 9.00. Konijnen f0.40 a 0.50. Kippen f 0.35 a 0.50. Duiven f 0.10 a 0.15, alles per stuk. ROTTERDAM, 6 Sept, Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1658 runderen, 201 vette en graskalveren, 21 nuchtere kalveren, 24 schapen of lammeren, 000 varkens, 98 biggen, 1 bok, 0 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 64 et., 2e kw. 58 ct., 3e kw. 52 a 00 ct., kalve ren. le kw. 82^ ct., 2e kw. 75 a 00 ct3e kw. 70 ct., schapen Le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 23 a 00 ct., 2e kw. 21 a 00 ct., 3e kw. 19 ct., licht soort 19 a 20 ct. per 5 ons. Stieren f 60 a 170, hokkelingen dito f 00 a 00 melkkoeien f 100 a 220, kalfkoeien f 150^a 270, vaarzen f 00 a 000, pinken f 50 a 70, paarden f00 a 00. Op de botermarkt werden aangevoerd 89/8 en 96/16 ton en 1128 stukken van een half k. prijs le kw. f 58, 2e kw. f 54, 3e kw. f 50, per half kilo 55 a 75 ct. BODEGRAVEN, 6 Sept. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd; Kaas 166 wagens, te zamen 9848 stuks, wegende pl. m. 49.156 kilo. Prijs: le s. Goudsche f 24,00 a 27,00; 2e s. f21,00 a 23,00. Hieronder 10 wagens Derbykaas, le s. f23,00 a 26; 2e s. f21,00 a 22\. 22 wagens Edammer, le s. f 28,00 a 00,00; 2e s. f 23,00 a 25,50. 0 wagens Leidsche, f 00,00 schippond. Boter -halve kilo's, f 00,0. 0 kalf, 0 schapen, 0 varkens, 00 biggen, 0 paarden. Varkeus f 00 a 00, biggen f 0 a 00. GOUDA, 8 Sept. Kaas. Aangevoerd 82 partijen, le kw. f 27 a 29.00. 2e kw. t 22 a 26. Zwaardere f 00.00. Noordhollandsche f 23 ii 27.00 Goeboter f 1.30 a 1.40.Weiboter f 1.00 a 1.15. Melkvee. Tam. aanvoer. Handel vooruit. Vette Varkens, 20 a 22 ct. per h. K.G. Biggen voor Engeland 18 a 19 ct. Magere Biggen f 0.80 a 1.15 per week. Vette Schapen f 22 a 26. Lammeren, f 00 a f 00. Nuchtere Kalveren f 20 a 30. Advertentiën. Voorspoedig bevallen van eeu ZOON Mevrouw J. J. VAN LAWICK— Papk. Princenhage7 Sept. 1887. Notaris VAN MEEM'EN te An del, zal op Donderdag den 22 September 1887, voormid dags negen urevoor de woning van Hen duik van Wijk, aan de Veldstraat te Wijktegen contante betaling in het openbaar VERKOIIPEN: DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het Waterschap »de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusdenc. a., zullen op Zaterdag den 8sien October 1887des middags ten 12 ure in hunne gewone vergaderzaal nabij de Water poort te Reusdenbij enkele inschrijving, publiek Alles breeder in het bestek omschreven. Inlichtingen geven Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, zoomede de opzichter I. van Tuijl Cz. te Heusdenbij wien vanaf 24 September 1887 bestekken zijn verkrijgbaar ad 50 Cts. per exemplaar. Heusden, 9 Sept. 1887. De Dijkgraaf zwaar verwond. Ned. Hkrv. Kerk. Kg.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3