Jaap uit s-Bosch nmvritiJi) Zoog» Hengstveulens AANBESTEDEN: Café „CONCORDIA", Heusden. KRAEPELIEN HOLM'S Amenkaansclie ORGELS. Openbare Verkooping onder VLIJMEN. Bekendmaking. J. BOEREN, Eistraat, HensRen. DINSDAG den 20 SEPTEMBER e.k., STALLING voor PAARDEN HEUSDEN heeft gevestigd, te WIJK. VERKOOPEN: Een 3 Ga-jarig bruin Merrie- paard, tw ee Koeien, drie Pin ken, vier Kalven, twee vette Yarkens, ongeveer 10000 kilogram Hooi, een Boeren wagen, Stortkar, Ploegen, en meer Bouwgereedschappen Notaris W. J. N. LANDRE 0PE\B4AR VERKOOPEN MEERLAND, 3 A. Het met Bladrieten Rijs hout heslaan van vakken dijk tot het Water schap behoorende, in 4 perc. B. Het leveren van 6000 hos sen Bladriet, in 1 perceel. C. Het leveren van: 4000 hossen Holl. Rijs, 100 Geld. 100 iBiceslatten, in 1 perceel. Binnenplaats voor Rijtuigen. gereed gehouden om op eerste aanvrage naar Sliedrecht te kunnen vertrekken, ten einde de orde aldaar te helpen handhaven. o Men meldt nit Haarlemmermeer, dat zich ten gevolge van een onlangs gedane oproeping meer dan 200 personen hebben aangemeld oui als ploe ger naar een drooggcmaakten polder in Frankrijk te gaan, terwijl er maar slechts 8 noodig zijn. o Dezer dagen schoot jbr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden in de duinen onder Zandvoort, op één dag 53 patrijzen. o- Men schrijft uit Arnhem: Dinsdagavond, toen zekere heer W., een ge wezen timmerman, rentenierende van zijne huisjes, uit Kevelaar thuis kwam, werwaarts hij Zondag ochtend getogen was, werd hij al dadelijk uit het veld geslagen door sporen van inbraak, die zich overal vertoonden. Bij nader onderzoek bleek, dat men niets ondoorzocht had gelatefi. Alles lag het onderst boven. Onder het genot van een glas wijn uit zijn eigen kelder had men het kaf van het koren zitten schiftenmen liet de effecten met de couponbladen als waardeloos liggen en vergenoegde zich met het zilver en het bank en muntpapier, ter waarde, zegt men, van bij de f 1000. o Onder Wateringen is een watermolen door den bliksem getroffen en afgebrand. De be woners hebben niets dan een bed, hun geld en een kastje gered. Te Ambt-Deutichem sloeg de bliksem in een boerenwoning. Het huis brandde tot den grond toe af. Te Am sterdam heeft een man door een feilen bliksem straal het gezicht verloren. De rijtuigverhuurder lt. te Valkenburg, had het ongeluk door een zijner eigen rijtuigen over reden te worden. Hij werd zoodanig gewond, dat men voor zijn leven vreest. - In een manu- factuurmagazijn op den Nieuwendijk te Amster dam heeft een zware binnenbrand gewoed. Binnen een half uur was men er de vlammen meester. - Te Eist bij Reenen is bij een vrij hevig onweder de bliksem in een huis geslagen, waarin 7 per sonen in 3 bedsteden sliepen. De bliksem baande zich, zonder brand te veroorzaken, een weg door die slaapplaatsen, terwijl slechts 2 personen licht gewond en een bedwelmd werd. - Een tot dus ver onbekend gebleven man heeft zich aan den Krommendijk te Dordrecht opgehangen. Hij droeg een trouwring gemerkt C. L. - Te Velp heeft een jeugdig metselaar, die een te zwaar geweer af schoot, zich zoo ernstig aan de hand gewond, dat hij waarschijnlijk wel een paar vingers zal nloeten missen. Het geweer sprong bij het lossen van het schot. - Een vrouw, die in de Laurier straat te Amsterdam goed ophing, is van een hoogte van drie verdiepingen op straat gevallen en crustig gekwetst naar het gasthuis gebracht. - Aan de machinefabriek »De Maas« te Delfs- haven, heeft een cirkelzaag een man twee top pen der vingers afgezaagd. - Aan het station Beurs te Rotterdam viel een verver van de kap op het perron. Hij werd zwaar verwond naar het gasthuis gebracht. - Op de Palmgracht te Amsterdam is een 3-jarig kind uit een derde verdieping op straat gevallen. De kleine was dadelijk dood. - Te Delft zijn door het breken van een steiger in een winkelhuis twee der werklie den licht en één ernstig verwond. - Uit de Wijn haven te Rotterdam is het lijk opgehaald van een man, die vermoedelijk in den nacht bij on geluk in het water was geloopen. Het lijk, dat door de familie is herkend, is naar de loods voor drenkelingen overgebracht. Zekere V. uit Goes is bij Ossendrecht door een stoomtram overreden en gedood. Het lijk was zeer verminkt. - Een meisje uit Geffen, ver dacht van kindermoord, is gevangen genomen en naar den Bosch gebracht. - Op de »Merwede« voor Dordrecht, is een roeiboot, waarin zich een schippersvrouw en een jongen bevonden, aan gevaren en gezonken. Zij werden met moeite gered. Gemengd Nieuws en Allerlei. In S.-Staffordshire en E.-Worcestershire heb ben 15,000 spijkersmeden, om een loonsverhoo- ging door te zetten, den arbeid gestaakt. Een dynamiet-ontploffing had plaats in het kantoor van inkomende rechten te Callao. Zes personen werden gedood, 8 gewond. In Zuid-Rusland was het in den laatsten tijd verbazend warm, en in een maand viel er geen regen. 6 van de 15 Caucasiërs, die door een dollen wolf waren gebeten, zijn in het hospitaal te Odessa dol gestorven. Te Needmere, bij Nashville, stortte een kerk ia, terwijl zij vol menschen was. Ze ventig personen werden min of meer ernstig gekwetst. Het circus van Newsome te Edinburg is afgebrand. Een duiker was Maandag bij de haven van Menton neergedoken. De man die het veiligheids- koord vasthield, bemerkte aan verschillende schokken dat de caphander in gevaar verkeerde. Dadelijk kwam een andere duiker hem te hulp. Hij vond hem worstelend met een reusachtige zeespin, die zich om een been en een arm van den duiker gekronkeld had. Deze was er in geslaagd om verschillende pooten van het monster te verbrijzelen, maar het liet hem niet los. De andere duiker stak het toen de oogen uit en zij maakten zich meester van het gedrocht. Het was 2.70 Meter in doorsnede. In het lichaam werden stukken van een kinderschoen gevonden. 1 beperkt tot de aangestoken huizen. Des nachts i kwamen 300 soldaten met een extratrein uit Kaschau om de bevolk:ng, die zich geen slaap gunde, te ondersteunen. Te Xeusiedel brak een vernielende brand uit, die het halve dorp, 1 ongeveer 150 huizen, in asch legde. Eene vrouw is gestikt, terwijl er een kind vermist wordt. De geheele oogst is verloren gegaan. De uit breiding van de brand werd begunstigd door een hevigen storm, die juist boven het plaatsje woedde. De stad Losoncz, bij Pest, is in een ver- _i_ *1.1i-ii. Te Rouaan is een 60-jarige dame overleden men vond haar buiten kennis liggen onder de tafel harer eetkamer die geheel alleen een groot huis bewoonde. Zij ging dagelijks naar de markt om leeftocht op te doen en was een trouwe bezoekster van den schouwburg, van waar zij steeds door een pobtie-agent naar huis werd gebracht, die niet heengmg voordat hij de woning van den zolder tot den kelder had onder zocht, of er ook dieven verscholen zaten. Ilaar eifgenamen hebben in het laadje van een nachttafeltje acht liassen van 50,000 francs elk en bovendien nog 100,000 francs in goud gevonden. Ten overvloede was de overledene eigenares van een aantal huizen. Een bericht uit Saint-Pierre meldt, dat 50 Fransche visschers in den jongsten storm op de kusten van Newfoundland zijn omgekomen. De bemanning van de visschersvloot is moede loos het bericht voegt er bij, dat het seizoen op een noodlottige wijze voor de reeders ein digt. Te Falkensteiu heeft een arbeider eerst zijn vrouw, d;e hem verlaten had om naar haar vader terug te keeren, daarna zijn schoon vader en ten slotte ook zichzelf doodgeschoten. Te Sebastopol is het groote waren-entrepot van de Russische Stoomvaartmaatschappij des nachts afgebrand. Het gebouw was van hout; de schade is zeer aanzienlijk. Ook te Nevel (gouv. Vitebek) heeft een vreeselijke brand ge woed, waarbij meer dan 100 woningen ver nield en verschillende personen omgekomen zijn. Als bewijs hoe groot het aantal ruiten is, dat te Rotterdam verbrijzeld werd, zegt de »Maas- bode«, dient, dat een enkele glazenmaker Za terdag reeds 284 nieuwe ruiten te maken had. Zaterdag, verhaalt hetzelfde blad, is door den groothertog van Saksen-Weimar een bezoek aan Rotterdam gebracht. Door den burgemeester geleid, bezocht hij de handelsterreinen, het en trepot en de havenwerken op Fijenoord. Z. D. H. was met Rotterdam en zijne bewoners zeer iu zijn schik; het was, beweerde hij, de eenige stad, waar men voor hem gevlagd had. Pardon, moet daarop de burgemeester ge antwoord hebben, dat doen de winkeliers voor hunne spiegelruiten. In de »N. Gr. Ct.« leest men't volgend ver haal Een boer in de gemeente Denekamp meende een colorado-kever gevonden te hebben. Als 't wezenlijk zoo'n algemeen gevreesde aardappel verdelger was, dacht hij zeker van de autori teiten op zijn allerminst een pluimpje te krij gen. Hij spoedde er zich dus mede naar de dorpsgezagvoerders, die echter met algemeene stemmen verklaarden dat het een vleermuis was Eerste werkman (leest de courant)Kijk, dat is mooiIn het belang van den werkmansstand zal er op het stadhuis voortaan ook des Zon dags gelegenheid zijn om te trouwen. Tweede werkmanWel ja, nu nog mooier. Zouden we dan 's Zondags zelfs onze rust niet mogen houden Is het waar, mijnheerdat u van me gezegd hebt, dat ik rijp voor Meerenberg was? Dat niet, mijn waarde heer! dat in het ge heel niet; ik heb alleen maar gezegd dat, wan neer u er eenmaal waart, ze u er niet al te gauw uit moeten laten Uit de school. OnderwijzerWaartoe dient de wind? Leerling: Om vliegers op te laten. Niet genoeg kan de aandacht gevestigd wor den op de dwaze gewoonte om bedden, zoodra zij verlaten zijn, weder aan kant te maken en er bovendien een sprei op te leggen. Immers iedereen kan begrijpen dat zoo'n opgemaakt* bed, dat minstens 8 uur beslapen is, niet be hoorlijk heeft gelucht. En toch maken van de 10 vrouwen minstens 9 zieh aan deze zonde schuldig. Uit gezondheidsoogpunt mag hiertegen dus wel eens gewaarschuwd worden. WATERHOOGTE KEULEN. 13 Sept. 1.95 M. boven 0. 14 Sept. 1.97 M. 15 Sept. 1.92 M. WAALWIJK, 16 Sept. Vee, veel aanvoer, handel levendig. Boter, aangevoerd 693 Iv.G.j prijs f 1.30 a 1.55 per kilo. DUSSEN, 15 Sept. Aangevoerd 147 kilo boter. Prijs f 1.28f 1.42. WOUDRICHEM. Van 4 tot 10 September werden er aan den afslag aangevoerd 21 zalmen. De prijs was voor de groote zalm f 0.85 a f 1.10» de kleine f 0.90 a 1.08 en de St. Jacobszalui f 0.00 a f 0.00 per half KG. HARDINGSVELD. Van 5 tot 11 Sept.zijn aan de vischmarkt alhier verkocht: 97 zalmen en 2 St. Jacobzalmen, waarvan de prijzen wa ren als volgt: Groote zalm 1.10 a 1.12, kleine 0.82 a 1.09, St. Jacobzalui f 0.94 a 0.95 per half K.G. Z ALTBOMMEL, 13 Sept. Op de weekmarkt f 3.00 a 3.25, alles per HL. Eieren f 0.90 a 1 00 per 26 stuks. Biggen f4.00 a 9.00. Konijnen f0.40 a 0.50. Kippen f 0.40 a 0.50. Duiven f 0.10 a 0.15, alles per stuk. ROTTERDAM, 13 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1836 runderen, 282 vette en graskulveren, 16 nuchtere kalveren, 52 schapen of lammeren, 00 varkens, 165 biggen, 1 bokken, 8 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 64 et., 2e kw. 58 ct., 3e kw. 52 a 00 et., kalve ren le kw. 85 ct., 2e kw. 80 a 00 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 22 a 00 ct., 2e kw. 21 a 00 ct., 3e kw. 20 ct., licht soort 19 a 00 ct. per 5 ons. Stieren f 50 a 200, hokkelingen dito f 00 a 00 melkkoeien f 100 a 220, kalf koeien f 150 a 300, vaarzen f 60 a 120, pinken f 00 a 00, paarden f30 a 60. Op de botermarkt werden aangevoerd 100/8 en 97/16 ton en 1144 stukken van een half k. prijs le kw. f 64, 2e kw. f 60, 3e kw. f 56, per half kilo 55 a 75 ct. BODEGRAVEN, 13 Sept. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 191 wagens, te zamen 10.885 stuks, wegende pl. m. 56.244 kilo. Prijs: le s. Goudsche 1 24,00 a 27,00; 2e s. f 21,00 a 23,00. Hieronder 19 wagens Derbykaas, le s. f23,00 a 26.50; 2e s. f 21,00 a 22%. 22 wagens Edammer, le s. f 28,00 a 00,00; 2e s. f 23,00 a 25,00. 0 wagens Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 00,0. 0 kalf, 0 schapen, 0 varkens, 00 biggen, 0 paarden. Varkeus f 00 a 00, biggen f 0 a 00. Advertentiën. bericht zijne begunstigers, dat hij zich te hoek POTTERSTRAAT en ZUSTERSTEEG. Hij zal voortgaan alles uiterst goedkoop te leveren en blijft zich bij voortduring bij het geachte publiek aanbevelen. Notaris VAN MEEUTEN te An dol, zal op Donderdag den 22 September 1887voormid dags negen urevoor de woning van Hendrik van Wijk, aan de Veldstraat te Wijk, tegen contante betaling in het openbaar OF 1' te Vlijmenzal, krachtens besluit der Markge- nooten, in het groot 171 Hectaren 13 Aren 10 Centiaren, in 133 perceelen, waarvan 53, gelegen westelijk van den weg van Vlijmen naar Bokhoven, uitsluitend in perceelen worden verkocht, voorts 80 oostelijk van genoemden weg, waarvan 79 eerst afzonderlijk worden ingezet, daarna in 13 ondermassa's, 4 gecombineerde ondermassa's en eindelijk in een generale massa, en bij de definitieve verkooping ivorden geveild, eerst in generale massa en vervolgens in combinaties, ondermassa's en perceelen. De INZET zal geschieden op Woensdag 12 October 1887, en zoo noodig volgende dagen, des voormiddags ten 10 ure. De definitieve VEILING zal aanvangen op Woensdag 26 October 1887, des voor middags ten 10 ure, alles ten huize van H. Daelmans te Vlijmen. Prospectussen met kaarten en opbrengst- staatjes zijn op franco aanvrage, tegen betaling van f 1.verkrijgbaar ten kantore van ge noemden Notaris, door wien, evenals door den erA TiONrnnnp All /I AV 1\ T<1 vlr De Noordbrabantsche Maatschappij van Land bouw, ai'deeling Heusden, zal op gelijk met de Heusdensche Jaarmarkt, eene doen houden van waarvoor wordt uitgeloofd een Diploma en 15. De prijs voor het bekroonde Zoog-Hengst- veulen wordt alleen uitbetaald wanneer het op de Heusdensche September-Jaarmarkt van 1888 als Hengst kan worden getoond EN VAN waarvoor als le prijs wordt uitgeloofd een Diploma en ƒ20.en als 2e prijs een Diploma en 10. c^e toegekende prijzen te kunnen genieten zullen de bekroonde Stieren gedurende een zoogenaamde dektijd, dat is van den dag dat de Wedstrijd plaats had tot den lil Juli daaraanvolgende, in een der gemeen ten tot de afdeeling behoorende, tot dekking beschikbaar moeten zijn. Ook zal niet meer dan 1.voor dekloon mogen gevor derd worden. De Wedstrijd zal plaats hebben op het BURCHTPLEÏN, des voormiddags ten elf ure. Het Bestuur der afdeeling voornoemd: L. J. VEERMAN, M. A. BOLL, Secretaris. Voorzitter. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het Waterschap »de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden« c. a., zullen op Zaterdag den 8sten October 1887, des middags ten 12 ure in hunne gewone vergaderzaal nabij de Water poort te Hemdenbij enkele inschrijving, publiek Alles breeder in het bestek omschreven. Inlichtingen geven Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, zoomede de opzichter I. van Tuijl Cz. te Heusden, bij wien vanaf 24 September 1887 bestekken zijn verkrijgbaar ad 50 Cts. per exemplaar. Heusden, 9 Sept. 1887. HONCOOP. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aan. De Kastelein, P. M. VAX HERPEX. Aangename, Gezonde, Versterkende, Voedende en Licht Verteerbare Drank, voor jong en oud. In bussen van Kilo a f 1.70Kilo a f 0.90 en Kilo f0.50. Alleen verkrijgbaar voor HEUSDEN en OMSTREKEN bij Stoomfabriek van Amerikaansche Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar. o =k M arktberichten. o c? ERFHUIS van iiet Vlijmensche Veld of De Dijkgraaf, De Secretaris-Penningm. DUIJSER. en Eikel-Cacao,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3