Openbare Verkooping MEERLAND, „DE LIME," Jaap uit s-Bosch, Notaris A. J. RANT, HUIS en ERF, Fotografie Instantané, VSg. A. H. JURRIAANS. gl as-as sus: anti e, onder VLIJMEN. GORINCHEM. mv Notaris W. J. N. LANDItÉ MEERLAND, HOUTHANDEL. ST00M-H0UTZA6ERIJ EN SCHAÏERIJ IIEUSDEN heeft gevestigd, ©1 Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEIJNEN, Vensterglas Sptegalglasg Lijsten, «ni oorstraat 405, nabij de uilpoort, Uoiïdeeciit. V 0, heden en belangrijke aanlokkelijkheden. Het Uitvoerend Comiteit heeft het voorstel aange nomen om in de lokalen der Tentoonstelling eene groote toonbank van Internationale dran ken te stellen De bezoekers zullen, aan een zeer geringe prijs, de dranken vau alle landen kunnen proeven. Het Comiteit zal, h. el waar schijnlijk, de beslissing nemen van eenen over- grooten Aquaiium te doen bouwen, met zee water gevuld en waarin levende visschen van verscheidene nieters lengte. De schikking der planten en schelpen evenals de vrijen omloop der zeemonsters zullen eene schilderachtige ge dachte weergeven der geheime diep tens van het Oceaau. Om de nieuwsgierigheid der menigte te wekken bereid den Grooten Prijskamp won derlijke aanlokkelijkheden op eene dusdanige wijze, dat den bijval der vermakelijkheden aan zijnen Nijverheidsluister zal beantwoorden. (Ministerie van Landbouw, Nijverh. en Openb. Werken in België.) Burgerlijke Stand- Heusden, van 7 tot 19 Sept. Ondertrouwd: A. van Yuuren, 30 j. en M. J. de Hoogh, 21 j. Getrouwd: C. Net'keus, 35 j. en H. Hu- negraaf, 33 j. Geboren: Frans, z. v. Maria de Bruijn. Overleden: J. B. Ernst, ongeh., 17 j. A. J. Talmon, echtg. van F. Burghout. Dussen. Gehuwd: J. M. Yerlinden met G. vau Dijk. Geboren: Franciscus Ludovicus, z. v. F. v. d. Pluijm en W. vau Hees. Johanna Maria, d. v. G. v. d. Pluijm en C. v. Dinteren. Johanna Maria, d. v. O. Nouwes en A. v. d. Broek. Johanna, d. v. A. v. Bergen en L. Valk. Antonia Maria, d. v. P. v. d. Pluijm en F. v. Dinteren. Elisabeth, d. v. F. Donkersloot en E. Teuling. Overleden,: Maria Louisa Collot, vrouw v. A. v. d. Pluijm 70 j. Johanna Theodora van Dinteren, 9 m. Franciscus Hendrikus van dei- Steen, 22 d. Een levenl. k:nd vrouw, geslacht. Bastiana Elizabeth van Moergestel, 6 m. Juriana van Wijngaarden, 6 m. Antonia van Spijk, wed. J. Boelen, vr. v. J. Akkerman, 88 j. Autonie van Krimpen, jui., 20 j. Willem Roubos, wedr. van Olj'-ui van Daalen. Landbouw. DALEM. Men is hier druk bezig met het rooien der late aardappelen; de oogst is over het geheel zeer goed, daar sommigen maar 2 roê noodig hebben voor 1 mud. De prijs i3 in den laatsten tijd iets dalende, en bedraagt he den fl.60 a f 1.70. De hooiprijzen daarentegen sty genmen spreekt reeds van f17 a f18. o Omtrent het tabaksgewas meldt men Het late aardgewas geeft een groot uitgewas sen blad, en men verwacht ook een groot uit gewassen blad bestgoed, 't welk echter veel dikker zal zijn dan in 1886. liet aardgoed is in de Betuwe bijna overal geoogst en met het breken van het bestgoed is men druk bezig. Met de levering van geel zand goed kan, bij droog weer, spoedig een aanvang worden gemaakt. De hooilompen, die dit jaar, evenals het gele zandgoed, veel geleverd zullen worden, zullen mooi van kleur zijn. Er is tot heden geen handel in zandgoed; te Amerongen bleven van het 1886er gewas nog 5 partijen onverkocht. Overigens is zoo goed als alles opgeruimd. o Het bijengewin is afgeloopen en de honigoogst kan voor goed als mislukt beschouwd worden. De voorspelling, die voor eenigen tijd gedaan werd, is bewaarheid en 1887 is voor de ijmkers geen vetpot. De heide heeft maar zeer korten tijd gebloeid en gedurende dien tijd was het weder met uitzondering van slechts 5 a G dagen regenachtig en ongunstig. Een gevolg hiervan is dan ook, dat de meeste korven licht zijn gebleven. Korven vuu 25 kilo's zijn bij vele bijkers zeldzaamheden. Ivostbijen van 15 tot 20 kilo's zijn er wel en daarmede zet de bijenhouder weer zijn hoop op de plank voor een volgend jaar. De late zwermen hebben den kost niet kunnen winnen. Met het breken (honigpersen) wordt een begin gemaakt. De prijs van den honig kan nog niet worden op gegeven. Kerknieuws. Ned. JIkrv. Keek. Beroepen: naar Baardwijk (N.-B.), ds. G. W. Locher, te Aalst. 325e STAATSLOTERIJ. 5e Klasse. Trekking van 19 Sept. Prijzen van f 100 en daarboven. Prijs van f 1500: no. 8205; f 1000: nos. 7271, 11159, 12280 en 18426; f400: nos. 2812, 8395, 1174G, 13472 en 17852; f200: nos. 418, 4961, 6565, 7234, 11081, 12083, 14223 en 17588; flOO: nos. 10458, 10589 en 19372. BH3K—B—mBMBMMB——WE■IWr^H Als een bewijs, dat het in de Gemeenteraad zittingen niet altijd even kalm toegaat, diene hetvolgende, uitdezitting van Dinsdag öJSept. 1.1., gehouden te Montfoort. Nadat er reeds eenige zaken behandeld wa ren, vroeg de heer v. F. het woord, en ging na een paar woorden over andere zaken gespro ken te hebben, aldus voort »Mijnheer de Voorzitter,>het is wensche- lijk dat een burgemeester zich bij zijne inge zetenen zoo populair mogelijk tracht te ma ken. Wanneer u echter het gerucht niet kunt logenstraffen, dat over uwe handelwijze van Zaterdag j.l. verspreid is, dan blijkt daaruit op nieuw dat u slechte middelen blijft kiezen om u populair te maken. Ik acht het zeer verre beneden de waardigheid van een burgemeester, om als geheim agent van politie te ageeren. Ik zeg zulks naar aanleiding van het gerucht dat handigheid hebben begaan dan ooit te voren, door namelijk zelf een kind van elf jaar, van zeer fatsoenlijke burgerlieden alhier, te hebben gewresteerd, omdat hetop een af gesloten terrein van den heer Van den Berg, met diens voorkennis, een beetje gras voor zijne konijntjes bad geplukt. Wie haalt niet de schouders op voor een man, die een kind van fatsoenlijke lieden dwingt om, als een groot misdadiger, bem door een groot gedeelte van de stad en tot scbaude van 't pu bliek, na te loopen en daarna zoo'n kind bang te maken, zijn ouderen broeder op 't stadhuis te ontbieden en het ook dezen man nog lrsiig te maken. De zaak krijgt voor u nog treuriger aanzien, nu de heer V. d. B. mij dezen morgen persoonlijk mededeelde, datZ.Ed. reeds in Mei j.l. eene schriftelijke verklaring aan den heer Groen had gegeven, dat zijn broertje voor zijne konijn tjes vrij gras mocht snijden. Als u zoo belust waart om weer eens iets van uwe heldendaden te laten hooren aan het parket der rechtbank, waarom dan niet liever eerst een flink onder zoek ingesteld, voor dat u zoo kordaat te keer gingt tegen een fatsoenlijk kind van elf jaar? Ter gelegenheid uwer herbenoeming tot burge meester dezer gemeente, wensch ik, zoowel in uw eigen belang als in dat der ingezetenen, dat u te de eerstvolgende zes jaren niet zoo ele dom heden zult uithalen als in de zes voorafgegane, o o zooals onder meer in de algemeen bekende pijpen doppen-geschiedenis. Ik deel deze treurige ge schiedenis hier niet mede, om u M. d. V. een pique sous l'ean te geven, zulks zij verre van mij, maar als raadslid reken ik het mij tot een duren plicht, om u voortdurend op uwe kinder achtige en ongepaste handelingen te wijzen, waarvan de ipgezetenen vooitdurend de dupe zijn. Liefst had ik deze mededeeling in besloten vergadering gedaan, maar achtte het overbodig daartoe een vooictel te doen, overtuigd als ik was dat èn Voorzitter èn mijne collega's de zaken liefst in 't openbaar behandelen. De Voorz. maakte er zich af door te ant woorden, dat de heer v. F. noch als gewoon persoon, noch als raadslid iets met de poh'tie- zaken had te maken. De heer v. F. vroeg nu nogmaals 't woord om over eene andere zaak te spreken, doch de Voorz. was te kwaad om iemand 't woord te geven, sloeg als een razende met den hamer op de tafel, ten teeken dat de vergadering was gesloten en liep weg zonder iemand te groeten. VERBETERING. Door het wegvallen vau een tusschencijfer, in het bericht nit Ossendrecht, zie ons vorig nummer, is het getal verkregen stemmen door den Heer M. A. Boll niet duidelijk. *Men ge lieve daarvoor te lezen 115 stemmen. ■OMcn?irwgirp—BBEggaMB— W A T E R TI O O G TE K E U L E N. 16 Sept. 1.90 M. hoven 0. 17 Sept. 1.87 M. 18 Sept. 1.84 M. 1 9 Sept. 1.82 M. M ar kt b er icliten IIEUSDEN, 17 Sept. Boter 80 a 81 cent per stuk van 6 ons. Eieren 4£ en 5 cent. 's-HERTOGENBOSCH, 19 Sept. Op de heden alhier gebonden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 104 vette kalveren en 0 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 44 it 48 ct., 2e k\v. 40 ii 44 et., 3e kw. 36 it 40 ct. per kilo. De vette var kens golden 00 it 00 ct. per kilo. Den 19 Sept. was de prijs der boter 1 10 tot 130 cent. Advertentiën- Heden overleed te Deventer, na eene kortstondige ziekte, mijn geliefde Echt genoot, de Heer B. J. VAN ENST. Wed. B. J. VAN ENST— Tenth op. Apeldoorn18 September 1887. Eenige en algemeene kennisgeving. van het op Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. De nagedachtenis van een groot man heeft- minder te lijden van de kwade trouw zijner lasteraars, dan van de ontwetendheid zijner lofredenaars. Of Gods zegen voor ons zegen is, dat hangt van ons hart af. Ons hart kan zóó zijn, datj nietsmaar kan ook zóó zijn dat cdles een zegent voor ons is. Er is in het leven meer goeds, dan de mees ten er in plegen te erkennen. Als er niet veel goeds in was, zouden de menschen niet op het behoud van hun leven gesteld zijn. 't Is waar, dat menige hoop, door ons ge voed, niet in vervulling ging; maar 'tis ook waar dat menige vrees, door ons gekoesterd, niet word bewaarheid. Die 't eene in 't gehcu gen bewaart, moet ook het andere niet verge-f ten. De genoten weldaden zijn als zoovele lichtjes) op het pad, dat wij achter ons hebben; als wij nu zelve maar niet in den weg gaan staan, dan| werpen die lichtjes, die achter ons flonkeren, ook een vriendelijk schijnsel vooruit. Aan dank-1 bare herinnering verbindt zich hoopvolle ver-) wachting. Een mensch heeft het dan vooral goed, wan4j neer hij gevoeltGod is goed, God is liefde. De gedachten zouden ten laatste stoornis in dt hersens brengen en er zelfs een ontploffing ver-; oorzaken, indien de mond niet als veiligheidsklep) in de nabijheid ware. Gemengd Nieuws en Allerlei. Een ingezetene van New-Jersey is overleden! tengevolge van de beet van een spin. Terwij de man in eene steengroeve werkzaam was, ge voelde hij iets steken op zijn arm. Hij zag een', grooten, zwarten spinuekop, dien hij van den arm afsloeg, er verder geen acht op slaande.; Kort daarna begon de arm geweldig te zwellen en werd tweemaal zoo dik als voorheen. In het hospitaal gebracht, overleed de man eenige dagen later aan de gevolgen van hevige bloedvergif- j tigiug. Bij Doncaster had Vrijdag een botsing plaats tusschen twee pleiziertreinen. Er werden 20| personen gedood en 70 gekwetst. Late Tanden. Welke tanden krijgt dt mensch het laatst? vraagt meester aan zijl leerlingen. Valsche, Meester! is liet onmiddelijk antwoord. m Weet jij, wat een aria is? vroeg een matroos aan een collega. Neen; jij? Ja zeker; ik zal het je zeggen. Als ik zoo tegen je zeg: Janus, geef me die handspaak eens aan,« dat is niets; maar, zie je, als ik zeg:»0 Janus Janus, geef, geef, geef, me die hand, hand, lnmdspnak eens aaaan!« dan noemen ze dat een aria. Te Londen heeft een koopman in diamanten op straat voor 72.000 gld. aan diamanten ver loren. II ij heeft 6000 gld. beloofd aan den eer lijken vinder. te Vlijmenzal, krachtens besluit der Markge- nooten, in het OPENBAAR VERKROPEN: op groot 171 Hectaren 13 Aren 10 Centiaren, in 133 perceelen, waarvan 53, gelegen westelijk van den weg van Vlijmen naar Bokhoven, uitsluitend in perceelen worden verkocht, voorts 80 oostelijk van genoemden weg, waarvan 79 eerst afzonderlijk worden ingezet, daarna in 13 ondermassa's, 4 gecombineerde ondermassa's en eindelijk in een generale massa, en bij de definitieve verkooping worden geveild, eerst in generale massa en vervolgens in combinaties, ondermassa's en perceelen. De INZET zal geschieden op Woensdag 12 October 1887, en zoo noodig volgende dagen, des voormiddags ten 10 ure. De definitieve VEILING zal aanvangen op Woensdag 26 October 1887, des voor middags ten 10 ure, alles ten huize van II. Daelmans te Vlijmen. Prospectussen met kaarten en opbrengst- staatjes zijn op franco aanvrage, tegen betaling van f 1.verkrijgbaar ten kantore van ge noemden Notaris, door wien, evenals door den Heer A. HONCOOP, Boekhouder der Mark te Vlijmeninlichtingen worden verstrekt. Breeder bij biljetten. bericht zijne begunstigers, dat hij zich te hoek PUTTERSTKAAT en ZUSTERSTEEG. Hij zal voortgaan alles uiterst goedkoop te leveren en blijft zich bij voortduring bij het geachte publiek aanbevelen. De Commissie voor de Nuts-Zangschool alhier maakt bekend dat voor den cursus 1887/88 leer lingen kunnen geplaatst worden. Ouders en voogden, die hunne kinderen of pupillen van het onderwijs wenschen te doen ge bruik maken, worden verzocht vóór 1 Oktober e.k. daarvan opgave te doen aan een der Leden van de Commissie, de H.ff. De Gier, Duijser en Kruis wijk, of aan den Onderwijzer, den Heer Broers. Leergeld per jaar Voor één leerlingf 2.00. Voor twee leerlingen uit één gezin - 3.00. Voor ieder kind meer - 0.50, Onvermogende»Vrijgesteld. Kinderen beneden de 10 jaar worden niet toe gelaten. Namens de Commissie, KRUISWIJK, Secretaris. te Waalwijkzal ten verzoeke van den heer B. BAIJENS Wz., Grannkooper te Baardwijk bij Veiling op VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1887, ter herberge van J. A. van Schijn dei, te Baardwijk, en bij Afslag op VRIJDAG 7 OCTOBER 1887, ter herberge van J. de Kort, te Baardwijk, telkens des avonds 7 uur, VP VPS' Onder Oudheusden. KOOP I. Een perceel WEILAND, naast het perceel genaamd »Kooimausverdriet,<x Sectie A nes. 441 en 442, samen groot 1 Hectare 88 Aren 90 centiaren. Onder Baardwijk. KOOP II. Een perceel HOOILAND, »in de Vreiten« (Buitendijks), Sectie A no. 201, groot 99 aren 10 centiaren. KOOP UI. Een perceel WEILAND, binnendijks vóór de spoorlijn, Sectie D nos. 25 en 234, groot 78 aren. KOOP IV. Een perceel BOUWLAND, binnen dijks over de spoorlijn, ten Zuiden van koop III, Sectie D no. 235, groot 20 aren, 30 centiaren. KOOP V. Een perceel BOUWLAND, Sectie D no. 128, groot 1 hectare 32 nrén 30 centiaren, gelegen tusschen de le en 2e Zeine. KOOP VI. Een voor winkelnering en graan handel ingericht aan het Laageind, Sectie D no. 961, groot 2 aren. (Voorheen A. G. SCHULL.) Fotograat van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten FotógrafiënKool dm kLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf. Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz. VOORHEEN o MAGAZIJN VAN .Li.nil r ...iCTI rfTiiiitii «Oi-nin niiiiii i Vlijinensche Veld •Jfi v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3