Sétretaris-PenniflgmeesteF Openbare Verkooping Vlijiiicusclie Veld MEERLAND, Oobbe van Pelt J. Frans Gostelie Jzn. Openbare Verko oping TE VERKOOPEN m* Openbare Teekenschool onder VLIJMEN. BOOMGAARD Openbare Cnrsns in liet Teeltenen, STEENHOUWERIJ Yerwerstraat 351, 's Hertoplioscli. onder WIJK en MEEUWEN. Notaris DE GIEK PIID™ A. Het met Bladriet en Rijs hout beslaan van vakken dijk tot het Waterschap belioorende, in 4 perc. B. Het leveren van 6000 hos sen Bladriet, in 1 perceel. C. Het leveren van: 4000 hossen Holl. Rijs, 100 v Geld. 100 Bleeslatten, in 1 perceel. Donderdag 6 October e.k. Notaris W. J. N. LANDRÉ MEERLAND, 5 SIGARENFABRIKANT plaats, ten gevolge waarvan 30 matrozen wer den gewond, 10 zeer ernstig. Uit NewYork wordt bericht het faillissement van Gebrs. Pope (ijzer import-firma) met onge veer één millioen dollars passiva. Zekere heer Dresbach, van San Francisco, die in graan gespeculeerd heeft, is door eene daling geheel geruïneerd. Hij is failliet met een passief van 12 millioen dollars (30 millioen gulden), waarvan de helft is gedekt door eene schuldvordering, die niet ten volle kan worden gehonoreerd. Op de kust van New-Foundland hebben zware stormen gewoed. Een groot gedeelte der vis- schersvloot is vernield en het getal personen, dat daarbij het leven verloor, bedraagt meer dan 80. Er is niet één schip, dat onbeschadigd bleef. 40 schepen, die in volle zee waren, zijn niet terug gekeerd. Men vreest, dat ze alle ver gaan zijn. Terwijl door het stoomschip »Elbe«, behoo- rende tot de »Royal Mail Company«, proeven werden genomen met nieuwe machines en ke tels, sprong een dezer laatste, waardoor 8 per sonen, onder welke de hoofd-ingenieur, gedood werden. Met de werken voor den tunnel door den Simplon zal onmiddellijk een aauvang worden gemaakt. De tunnel kost 30 millioen, waarvan Zwitserland en Italië elk de helft zullen betalen. Dr. SchWenninger is naar Konstantinopel ont boden. De Sultan wil een der prinsen en som mige dames van zijn harem een kuur tegen de zwaarlijvigheid doen volgen. Twee botsingen tusschen treinen hadden in Amerika plaatseen tusschen Chicago en St. Paul, waarbij 5 personen omkwamen en velen gewond werden, en een tusschen Pittsburg en Chicago, die eveneens aan 5 personen het leven kostte. Te Londen heeft men een vernuftigen kunst greep van eenige oplichters ontdekt, die daardoor bij gelegenheid van wedrennen weddenschappen kónden aangaan zonder ooit te verliezen. Een telegrafist, zekere Wilkes, had zich zonder iets kwaads te vermoeden, laten belezen het telegram van den uitslag een korten tijd achter te houden en in plaats daarvan het bericht af te zenden van de deelnemende paarden, waarbij hij den winner altijd in de derde plaats noemde. Be doelde oplichters wien men op het spoor moet zijn hadden dan nog even den tijd om met kennis van zaken te wedden. Eenige book makers*, die telkens het kind van de rekening werden, kregen achterdocht en kwamen eindelijk achter het kunstje. Een manteltje van pl. m. 10,000 gulden. De vrouw van een Amerikaansch millionair, die te Parijs woont, laat voor het aanst. seizoen een mantel maken, die wegens zijne overgroote kost baarheid wel niet »toonaangevend« zal worden. Hij wordt n.l. uitsluitend gemaakt van borstvel van paradijsvogels. Iedere paradijsvogel kost ongeveer f 18; zijn borstvel is echter slechts 12 centimeters lang en 18 breed, zoodat er wel 5 0 stuks voor den mantel noodig zijn. Zoo kost dus alleen het ruwe materiaal van dezen kost baren mantel 9000 gulden, zonder dat daarbij berekend is de som, die zal worden uitbetaald aan de modemaakster, welke er het vereischte kleedincrstuk naar de laatste smaak van zal ver vaardigen. Een Russische zangeres heeft den Czarewitch 75.000 gulden nagelaten. In haar testament had zij geschreven: Dit legaat is een restitutie. Een nabestaande van Z. K. Hoogheid schonk mij vroeger die som; ik geef die terug aan hem, die, zoo ik er niet was geweest, het geld zou hebben gekregen.De Czarewitch heeft het legaat aanvaard en het geld onder de hospitalen van Moskou verdeeld. Dertig maal millionnair. Men meldt de terug komst te Saint-Palais (Basses-Pyrénées) van een persoon, die in Amerika een kolossaal fortuin heeft kunnen winnen. Hij heet Armand Oyar£abal; ziehier eenige bijzonderheden uit zijn leven: In 183G, zes jaren oud zijnde, was hij met zijn vader, een brave, maar zeer arme metselaar, wo nende in de gemeente Saint-Palais, naar Amerika vertrokken; Oya^abal bracht zijne jongelings jaren in den grootsten nood door, zoodat zijn vader, die melk^erkooper was (hetgeen echter soms zeer winstgevend is in die streken) na twin tig jaren gebrek en lijden overleed, zonder zelfs zijn vaderland te mogen weerzien. Na den dood zijns vaders bood Armand Oyar^abal zich aan als dienstknecht bij een rijken eigenaar, wonende in de omstreken van Buenos-Ayres. Door zijn geest en zijne rechtschapenheid, had hij "weldra het vertrouwen zijns meesters verworven. De rijke Amerikaan stierf ongehuwd, en bij testament gaf hij zijn geheel fortuin aan Oyar^abal, die de gelukkige gedachte had, het geheel en al te besteden tot het aankoopen van overgroote pampas, gelegen tusschen de rivieren Paraguay en Salado, en welke hij tot een spotprijs ver kreeg. Sinds dien tijd heeft hij deze verkocht tegen een prijs, 16 maal hooger dan de aankoops- prijs; men kan dan gemakkelijk begrijpen, hoe de fortuin van dezen stouten spekulant 30 mil lioen overtreft. Oyar^abal wil zijne laatste jaren doorbrengen in zijne geboortestreek. Men kent het verhaal van den vos, die met zijn poot in den val was geraakt en, bij zich zeiven redeneerende, dat het beter was op drie pooten te leven dan op vier pooten doodgeslagen een dief nagevolgd. We dienen er echter bij te voegen, dat het afgesneden lichaamsdeel niet aan den operateur zei ven, maar aan zijn vriend toebehoorde. Twee inbrekers toch waren des nachts in een vreemd en bewoond huis gedrongen, doch de bewoners werden gewekt door het geknars van een op onhandige wijze geopend slot, zoo dat de huisheer en zijn knecht beneden kwa men. Dan, voor zij er waren, had een der die ven zich reeds onder een ledikant verborgen, maar de andere werd gegrepen en met stevige touwen aan de trap vastgebonden, waarna de heer naar zijn kamer terugkeerde en de knecht de politie ging halen. Nauwelijks waren zij weg of de andere dief kwam uit zijn schuilplaats te voorschijn en wilde zijn medeplichtige be vrijden, doch het touw was zóó stevig en de knoopen waren zóó ingewikkeld, dat hij het niet gedaan kon krijgen. Eindelijk was het hem evenwel gelukt zijn makker, op één arm na, ge heel los te maken, en dien arm sneed hij in drift, daar hij de politie reeds hoorde naderen, af en sleurde zijn verminkten kameraad met zich meê het venster uit en de straat op, zeggende Het is beter dat gij met één arm vrij zijt, dan met twee aan de galg komt. Een koddige wijze van adverteeren. In het »Leidsch Dbl.« lezen we deze advertentie: De Oorlog is verklaard Het Kampement is opgeslagen op de hooi gracht No. 7, te Leiden, onder bevelhebberschap van Anthonie II. De Kreek. Honderden manschappen in gedaante van echte Ilollandsche eieren zijn daar aangekomen, welke door de dames en heeren bij 10 stuks tegelijk tegen 2a ct. per stuk zullen worden geleverd. Dan heeft ondergeteekende van af dit oogenblik bevel ontvangen om de boter met 7i cfc. per i kilo af te slaan enz. Een klein koopman. De kleine X, wiens grootvader als marskramer zijne loopbaan begon, om als millionair te sterven, krijgt van zijn mama voor elk dozijn spelden, dat hij van den grond bijeenbrengt, een stuiver. Grietje,zeide het knaapje verleden week, toen hij zijne stuivers zag aangroeien, »weet je wat ik doe, als ik zes stuivers bij elkaar heb?« »Neen kind,* was het antwoord. »Wel dan koop ik een heele brief spelden en strooi die over den grond,zeide de koopman van zes jaar. Vroolijkheid van hart. Wat het meest de opgeruimdheid bevordert, is genoegen te vinden in de gewone alledaagsche zaken, die het leven oplevert. Het gezang der vogels en de geur der bloemen, de heldere lucht en het frissche gras, de pret van kinderen, de huiselijke belangen, het gezelschap van vrienden, de ééne vrije dag, als wij geen langer vacantie kunnen hebben, het kleine geschenk, waar een grooter niet mogelijk is, de honderden kleine bewijzen van vriendelijkheid en beleefdheid, van hartelijkheid en welwillendheid, die zoo weinig kosten en zoo veel beteekenen dit alles en het geheel is legio kan, als wij zeiven het niet tegenwer ken, het leven veraangenamen en het hart met vroolijkheid vervullen. Maar wanneer het terzijde wordt geschoven als de aandacht niet waardig; wanneer elke zenuw gespannen is om grootsche,vèr verwijderde droombeelden na te jagen, is het geen wonder, dat wij de vatbaarheid om genoegen te smaken, die wij in ons laten verhongeren, eindelijk geheel verliezen en dat een sombere misnoegdheid, uit teleurgestelde hoop of onbereikbare verlangens ontstaan, den glimlach van de lippen en de blijmoedigheid uit het hart verdrijft. WATERHOOGTE K E U L E N. 20 Sept. 1.78 M. boven 0. 21 Sept. 1.76 M. 22 Sept. 1.70 M. Marktberichten. DUSSEN, 22 Sept. Aangevoerd kilo boter. Prijs f 1.30f 1.50. Z ALTBOMMEL, 20 Sept. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt Boter f 1.40 a 1.50 per Kg. Aangevoerd Kg. Tarwe f 6.75 a 7.10. Garst f 4.00 a 4 10. Haver f 3.00 a 3.25, alles per HL. Eieren f 0.95 a 1 05 per 26 stuks. Biggen f4.00 a 9.00. Konijnen f 0.40 a 0.50. Kippen f 0.40 a 0.50. Duiven f 0.10 a 0.15, alles per stuk. GOUDA, 22 Sept. Kaas. Aangevoerd 60 partijen. Ie kw. f 27 a 30.00. 2e kw. f 22 a 26. Zwaardere f 00.00. Noordhollandsche f 22 a 28.00. Goeboter f 1.35 a 1.45.Weiboter f 1.05 a 1.20. Melkvee. Tam. aanvoer. Handel matig. Yette Varkens, 19 a 22 ct. per h. K.G. Biggen voor Engeland 18 a 19 ct. Magere Biggen f 0.80 a 1.15 per week. Vette Schapen f 20 a 27. Lammeren, f 16 a f20. Nuchtere Kalveren f 6 a 10. Graskalveren f 30 a 45. BODEGRAVEN, 20 Sept. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 162 wagens, te zamen 9.323 stuks, wegende pl. m. 48.778 kilo. Prijs: le s. Goudsche f 24,00 a 27,00; 2e s. f21,00 a 23,00. Hieronder 14 wagens Derbykaas, le s. f 23,50 a 27.00; 2e s. f 21,50 a 23.00. 21 wagens Edammer, le s. f 29,00 a 00,00; 2e s. f 24,00 a 26,00. 0 wagens Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 00,0. 0 kalf, 0 schapen, 0 varkens, 00 biggen, 0 paarden. Varkens f 00 a 00, biggen f 0 a 00. ROTTERDAM, 20 Sept. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1816 runderen, 174 vette en graskalveren, 11 nuchtere kalveren, 3 schapen of lammeren, 00 varkens, 115 biggen, 5 bokken, 10 paarden, 1 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 65 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 55 a 00 ct., kalve ren le kw. 85 ct., 2e kw. 80 a 00 ct 3e lew. 21 a 00 ct., 3e kw. 20 ct., licht soort 19 a 20 ct. per 5 ons. Stieren f 60 a 140 hokkelingen dito f 00 a 00 melkkoeien f '110 a 230, kalfkoeien f 130 a 280, j vaarzen f 50 a 110, pinken f 00 a 00, paarden f 30 a 65. Op de botermarkt werden aangevoerd 100/8 en 94/16 ton en 1176 stukken van een half k. prijs le kw. f 62, 2e kw. f 58, 3e kw. f 54, per half kilo 55 a 75 ct. VIANEN, 21 Sept. Weiboter f 0.55 a f 0.58. Kaas f 0.18 a 0.22. Goeboter f 0.60 a f 0.65. Eieren f 0.04£ a 0.05. Biggen f 5.00 a f 9.00. Lammeren f 0.00 a f 0.00. Advertentiën- Heden overleed te Deventer, na eene kortstondige ziekte, mijn geliefde Echt genoot, de Heer B. J. VAN ENST. Wed. B. J. VAN ENST— Tenthof. Apeldoorn, 18 September 1887. van en Op Woensdag 12 October 1887, provi sioneel en op Woensdag 26 October 1887, voornemens, krachtens bevel der Arrondissements Rechtbank, ter herberge van den Heer Jan Bouman Jz. te Wijk, L le KOOP. Een perceel WEILAND op den Biesheuvel onder de gemeente Wijk, Sectie B, nummer 584, groot 2,17,10 Hectaren. 2e KOOP. Een perceel BOOMGAARD aldaar, Sectie B, nummer 18, groot 51 Aren 80 Centiaren. 3e KOOP. Een perceel WEILAND aldaar, Sec tie B, nummer 587, groot 1,63,90 Hectare. 4e KOOP. Een perceel WEILAND aldaar, Sectie B, nummer 588, groot 1,09,70 Hectare. 5e KOOP. Een perceeltje HAKHOUT aldaar, Sectie B, nummer 13, groot 13 Aren 90 Centiaren. 6e KOOP. Een perceel WEILAND aldaar, Sec tie B, nummer 591, groot 1,22,20 Hectare. 7e KOOP. Een perceel WEILAND onder de gemeente Meeuwenin den Hilschen polder. Sectie A, nummer 120, groot 1,79,10 Hectare. De le, 2e, 3e, 4e, 5e en 6e koop komen eerst afzonderlijk en daarna in massa. Lasten voor rekening der koopers van af 1 Januari 1888. Aanvaarding 15 November 1887. Betaling der kooppenningen 7 December 1887. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van het Waterschap »de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden« c. a., zullen op Zaterdag den Ssten October 1887, des middags ten 12 ure in hunne gewone vergaderzaal nabij de Water poort te Ileusden, bij enkele inschrijving, publiek Alles breeder in het bestek omschreven. Inlichtingen geven Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, zoomede de opzichter I. van Tuijl Cz. te Ileusden, bij wien vanaf 24 September 1887 bestekken zijn verkrijgbaar ad 50 Cts. per exemplaar. Heusden, 9 Sept. 1887. De Dijkgraaf, HONCOOP Zij die wenschen in aanmerking te komen voor de betrekking van van het Waterschap genaamd »de Overwaard worden verzocht hunne verzoekschriften vóór 9 October e.k. in te zenden bij den onderge teekende. te HEUSDEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Ileusden, brengen ter kennis van belangheb benden, dat de (directeur de Heer M. C. VAN DER VEN), zal worden geopend op Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggelen. Honcoop. van het of te Vlijmen, zal, krachtens besluit der Markge- nooten, in het OPENBAAR VERKOOPEN. A of groot 171 Hectaren 13 Aren 10 Centiaren, in 133 perceelen, waarvan 53, gelegen westelijk van den weg van Vlijmen naar Bokhoven, uitsluitend in perceelen worden verkocht, voorts 80 oostelijk van genoemden weg, waarvan 79 eerst afzonderlijk worden ingezet, daarna in 13 ondermassa's, 4 gecombineerde ondermassa's en eindelijk in een generale massa, en bij de definitieve verkoopiug worden geveild, eerst in generale massa en vervolgens in combinaties, ondermassa's en perceelen. De INZET zal geschieden op Woensdag 12 October 1887, en zoo noodig volgende dagen, des voormiddags ten 10 ure. De definitieve VEILING zal aanvangen op Woensdag 26 October 1887, des voor middags ten 10 ure, alles ten huize van II. Daelmans te Vlijmen. Prospectussen met kaarten en opbrengst staatjes zijn op franco aanvrage, tegen betaling van f 1.verkrijgbaar ten kantore van ge noemden Notaris, door wien, evenals door den Heer A. HONCOOP, Boekhouder der Mark te Vlijmeninlichtingen worden verstrekt. Breeder bij biljetten. van te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Iïardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot bet vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor- Ruime keuze van Plafond-Ornamenten, ver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. PrivaattrechtersPortland-Cement eerste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel sche en Franscbe Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. Willi 'S lOÜ' te worden, zijn gevangen poot afknaagde en op drie beenen afmarcheerde. Dat voorbefeld van Eenige en algemeene kennisgeving. WEILAND finaal, telkens des morgens te 10 uur, is de De Secr. Penningmeester van den Overwaard, Mr. A. C. VISSER. Gorinchem, 22 Sept. 1887. Ileusden21 September 1887. Ortlienstraatbij de Vischstraat. Mimaterlcidpn uiOMil/nt 4/

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3