Fotographie. mmmmmmmmmm Billartfabriek J. Frans Gostelie Jsn. TerwsM351J Cafü.MCI I C. F. C0EDES. stoBiii-lioi!tzai[erü en schavefü „DE LIFTGE." GORINCHEM. Chr. KU Oppert 148. Rotterdam. PL de J01TGH, STEENHOUWERIJ Café Concordia te Heusden, Fotografische Portretten, gevestigd te 's Hertogenbosch, SIGARENFABRIKANT - STALLING voor PM'RDEN k Binnenpl aats voor Mij tuigen. 's-BOSCH, aan de Parade. HOUTHANDEL. Te Gaastmeer zonk 's nachts een ark, waarin zich man, vrouw en vier kinderen hadden ter ruste begeven. Slechts met levensgevaar werden •allen uit het zinkende woonschip gered. - Dooi den trein, die om 0. 20 van Amsterdam naar Wintel iwijk vertrok, is in de zanderijen tusschen Naaiden en Hilversum de remmer van eenen ballastrein, De Man genaamd, overreden, liij was onwiddelijk dood. - Te Loppersum is oen 20 jarige jonge dochter, die aan toevallen leed, in het vuur gevallen en aan de bekomen brand wonden overleden. Te Antwerpen is uit het groote Oude Dok het lijk opgevischt van T. A. Van Hoorn, 29 jaar, ongehuwd en gewezen onderwijzer in Nederland. De overledene was sedert 25 Sept. uit zijn woning, Biekortstraat, verdwenen. Hij werd geboren te Drunen, in Nederland. - Hij een gas-ontploffing in een huis op de Nieuwe- haven te Rotterdam zijn de vensters en al wat daarbij behoort met zulk een kracht naar buiten geworpen, dat zoowel de witte rolgor dijnen als de overgordijnen van irlandais in de booinen hangen die langs den waterkant staan. - Tusschen eenige keruiisgangers te Raainsdonk- veer en een tamboer en een hoornblazer, heeft nabij Geértruidenberg een vechtpartij plaats ge- had met stokkenen sabels, waarbij een werkman, die trachtte te vluchten, sabelhouwen en een mësstoot in de zijde ontving, zoodat zijn leven in' gevaar ia De dader is gevat en tot bekentenis gebracht. De ongelukkige gewonde is de kost- winnende zoon eener oude weduwe. - Bij het Centraal-station aan het Westerdok te Amsterdam had door misverstand eene botsing plaats tus schen twee treinen, een van den Iiijn- en van den Hoilandschen spoor, die gerangeerd werden. Zij liepen tegen elkander op, zoodat de twee wagens geheel verbrijzeld werden. De baan van de Rhjjnspoor was door dit ongeval korten tijd versperd. Persoonlijke ongelukken hadden echter niet plaats. - Terwijl do familie v. A. te Beesd het midduguiaal gebruikte, kreeg een der huis- geuooten een stukje vleesch in de keel met het gevolg, dat hij bijna onmiddelijk dood bleef. De leerlooierij en het woonhuis van den heer P. van de Laak in de Langstraat te Gestel, werd in korten tijd een prooi der vlammen. Oor zaak onbekend. Alles, was verzekerd. - Zekere 0. uit Wijlre moest een koe naar Vaals bren gen. Onderweg zette het dier het op een loopen. De man, die het touw, waaraan hij het dier leidde, om zijn arm hack gedraaid, werd geruimen tijd yppB gesleept eu. Aieptangevolge- .dusdanig ver wond, dat hij eenige uren later overleed. - De meelhandelaar J. F., te Horst (Limburg), is sedert Zaterdag j.l. verdwenen met al zijn geld, zijn vrouw en 6 kinderen hulpbehoevend achter latende. Thans heeft de vrouw een brief uit Antwerpen gekregen, waarin F. meldt, dat hij naar Amerika is vertrokken. - Woensdag viel te Deventer een 25-jarige dienstbode uit een dak venster op straat. Zij bezeerde zich ernstig aan armen en beenen. De boerderij met schuur van de wed. G. te Neerasselt, brandde af. Een kalf en een geit, benevens hooi, stroo, rogge en het grootste deel van den inboedel zijn een prooi der vlammen geworden. Alles was verzekerd. Oor zaak onbekend. - Op de Oostburgergracht te Amsterdam kwam een 8-jarig knaapje al spe lende onder een tramwagen. Hoewel terstond werd geremd, werd het kind zoo deerlijk gekwetst, dat het dadelijk aan de gevolgen overleed. - Te Amersfoort is het 7-jarig zoontje van r. d. M. in de Langegracht geraakt en verdronken. - Op de Noordermarkt te Amsterdam is een dienst bodes, bezig zijnde met glazenwasschen, uit een derde verdieping gevallen. Zij werd per bran card naar het Gasthuis gebracht. - Bij Sluis beet een strooper een der veldwachters bij een wor steling een stuk van den neus af. De dader is gevlucht. - Aan de broodfabriek «De Haan* te Amsterdam viel een metselaar in de machine kamer, waar hij een schoorsteen metselde, en kwam met zijn beide beenen tusschen het vlieg wiel. Met verbrijzelde beenen werd hij in het Gasthuis opgenomen. - Te Wijnaldum (Barradee!) is een 3-jarig meisje al spelende in de Zeedjjks- vaart geraakt en verdronken. De vader vond het lijkje zijner lieveling. Te Edam is zekere Z. uit Monnikendam, in verregaand beschonken toestand, in de haven geloopen en jammerlijk verdronken. Hij laat vrouw en kinderen na. - Onder Nijemirduin (Gaasterland) is het lijk gevonden van H. Arends, gewezen veldwachter in Ferweradeel. Hij werd in Maart gesignaleerd als verdacht van verduis tering van gemeentegelden. In de nabijheid van het lijk, dat misschien sedert April daar gelegen heeft, werden gevonden een stok, een dichtge knoopte zakdoek, waarin een brieventasch met f 60, een tabaksdoos en een ongeladen revolver, benevens f 6 aan geld. - Te Amsterdam is een kind in een pot niet kokende erwtensoep geval len. De kleine brandde zich deerlijk. Zaterdag namiddag is te Arnhem de lampenist Polman onder een trein gekomen. Beide beenen werden hem afgereden. Kort daarop overleed hij. - Een I O-jarige jongen is te Schoonhoven uit het raam van een hooizolder voorover op de straat ge vallen en aan de gevolgen overleden. - Een 5- jarig kind is te Sim 1de iu een sloot gevaiten. en verdronken. - De 63-jarige vrouw ilazoliger, die op den windkprenmolen to Barneveld meel wilde halen, werd door een wiek getroffen en gedood. - Een slagersknecht te Amersfoort ont ving van een koe zulk een hevigen slag, dat hij naar zijn woning overgedragen moest worden. Burgerlijke Stand. Hedikhuizen, van 1 Sept. tot 1 Oct. Géboren: Adriana, d. v. Gerard us Tumson én Catharina Didden. Adrian us Lainbertus, z. v. Jan van de Water eu Gijsberdina Boelen. Cor- nelas Johannus, z. v. Cornells Brokke en Helena van Mierlo. Wilhelmus, z. v. Wilhelmus Coense en Christina Klaren. Antonius, z. v. Laurens van der Heijden en Huiberdina de Vaan. Iluiberdina, d. v. Cornells van de Wiel en Olasina Fitters. Overleden: Allegoiida Koks, 3 m., d. v. Jan Koks en Jucoba Verklaren. Theodora Maria Konings, 75 j., wed. van Wilhelmus, van Bijnen. Adriana Branten, 74 j., wed. van Cornells van Eu lier. Meeuwen, van 1 Sept. tot 1 Oct. Geboren: Eimert Johannes, z. v. J. van Daalen en A. Smits. Catharina Margaretha, d. v. P. Flieriuga en A. H. Notenboom. Adriana Mar garetha, d. v. A. Muskens en E. Akkerman. Overleden: Hendrika, d. v. B. Brander horst en Id. C. van Diiuren. Landbouw. Blijkens de openbare kennisgeving van het gemeentebestuur, voorkomende in dit nummer, stelt de heer D. Duyser zich voor, in de Wijk- sche straat te Heusden, eene varkensslachterij op te richten. Naar wij vernemen zijn reeds een 200-tal varkens voor dat doel aangekocht en is het voornemen eene geregelde verzending van geslachte varkens op Engeland te bewerkstelli gen. Mocht dit voornemen aan de gestelde ver wachting beantwoorden, dan kan dit den land bouwer en veehouder zeer te stade te komen en zal het weldra blijken nooclig te zijn, dat men zich meer op de varkensfokkerij gaat toeleggen. Boekaankondiging. Wij nemen deze beschouwing gaarne in zijn geheel over, te weten Kaart van Europa- 't Is eene waarheid, dat kaarten bij het onder wijs in de aardrijkskunde onmisbaar zijn. Kunnen atlassen groote diensten bewijzen bij het klassi kaal onderwijs, wandkaarten haast die zijn van groote waarde, 't Is'ons daarom een groot ge noegen te kunnen wijzen op eene oudé bekende; die tot den tegenwoordigen tijd bijgewerkt is, n. m. de schoolkaart van Europa, vroeger uit gegeven door Noothoven van Goor. Een lang- durig gebruik heeft de doelmatigheid ervan in 't licht gesteld. Overladen met namen is ze niet, de grenzen, rivieren, bergen enz. komen duide lijk uit en kunnen goed door de geheele klasse gezien worden; de poolstrooinen en eenige verr keerswegèn zijn er op aangegeven. Ais school kaart verdient ze om het bovengenoemde alle aanbeveling, mede om den lagen prijs waarvoor ze door den heer Veerman te Heusden verkrijg baar is gesteld*. W. 325e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 5de Klasse. Trekking van 7 Oct. Prijs van f 1000: Nos. 1120, 3733, 6530 en 17924. 400Nos. 4298, 14517 en 19782. 200: Nos. 8069, 8608, 10951, 17194 en 18375. f 100: Nos. 913, 1426, 7295, 8501, 11020, 15356, 15972, 17373 en 18894. Gemengd Nieuws en Allerlei. Als een zeldzaam geval lean vermeld worden, dat zich thans in het Oude-Mannen- eu Vrou wenhuis te Tiel moeder en zoon tegelijk onder de verpleegden bevinden. De eerste is daar reeds een 30-tal jaren, terwijl de laatste, na zijn reis door het leven, op primo October 11. als een 60-jarig grijsaard weder in de woning zijner nog krasse 91-jarige moeder terugkeerde en evenals in zijn jeugd, nu dagelijks weder met haar aan dezelfde tafel aanzit. De »L. Ct.« bevat het recept van den «hut- sepot*, zooals ze gegeten werd door de belege raars der stad Leiden in do 16e eeuw, en zoo als ze waarschijnlijk ook werd gevonden door den weesjongen in den buitgemaakten ijzeren pot buiten de veste. Aardappelen waren toen bij de huismoeders niet bekendze kwamen cr dan ook niet in voor. Wat er wel in voor kwam, schrijft de «L. Ct.« af uit een «secreet- of koockboek«, in 1574 of' 1575 geschreven: «Neemt schape- of kaif'svleesch, wascht het schoon en hackt het fijn en doet daer groen kruyt en pinksternakelen of gestoofde pruymen ende sap van limoenen, oft oraengen oft citroe nen toe, oft een pint stereken en claren azijn, mengtse samen, ende steltse op 't vier en laet se sieden en doet er gingember en sucer toe en gbij snit eenen schonen hutsepot bereyden». In Nederland heeft men een probaat middel om luiaards te genezen. Men plaatst hen in een hoogen bak, dien men vo! partij schoenen gestolen. Twee agenten van. politie arresteerden den dief, zoociat de schqen- makir geen schade hiul, daar hij al het gesto- 1' veder in bezit kreeg. In zijne blijdschap lief de schoenmaker de volgende dankbetuiging plaatsen: «Hartelijk dank betuig ik aan de agenten van politie Grijp en Paktem voor de behulpzame hand, welke zij mij geboden hebben bij de in braak van gisteren-nacht.» Dat de edele schrijfkunst nog niet door ie dereen naar eisch beoefend wordt, moge uit het volgende adres blijken, voorkomende op een brief, die dezer dagen in de bus aan een onzer postkantoren werd gevonden «Den Heer vuur Ztoker eerste kl. Aan boort Zmijps tijd, Alk maar te Ziels of' elders Gemeent engel lant.« vrako spoet. Door een wijnkooper te Frankfort is onlangs een restant Johaunisberger van 1861 (200 fles- schen) verkocht voor den nog nooit bereikten prijs van f' 63 per fleseb. Een stadsheertje was verliefd geworden op een meisje, de dochter van een eeuvoudigen, doch rijken boer en ging er na veel aarzelen toe over om liaar ten huwelijk te vragen. Hij deed dit met veel strijkages en vroeg den vader, zooals het behoort, om de band zijner dochter. «Haar band?« sprak do oude man verbaasd. «Alleen haar hand? Als ik in jou geval was, dan had ik haar toch maar liever heeleijiaal.« WATERHOOGTE KEULEN. 7 Oct, 1.39 M. boven 8 Oct. 1.37 M. 9 Oct. 1.34 M. 10 Oct. 1.82 M. 0. Marktberichten. HEUSDEN, 8 Oct, Boter 85 a 88 cent per stuk van 6 ons. Eieren 6i en 7 cent. 's-HERTOG ENBOSCH, 10 Oct. Op de beden alhier gehouden kalveren- en varkensinarkt waren aangevoerd 152 vette kalveren en 46 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette var kens golden 35 a 38 ct. per kilo. Den 10 Oct. was de prijs der boter 100 tot 136 cent. GORINCHEM, 10 Oct. Aangevoerd 515 runderen. Zware Kalf koeien f 180 a f 260. Kalf koeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f 100 a 170. Melkkoeien f 140 a 200. aarkoeien f 100 a f 130. Anderhalt-jarige Ossen f 80 a 110. G uiste Vaarzen f 00 a f 000. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f 20 a f 50. 7 Nuehtoren kalveren f8 a f 12. Aangevoerd 7 vette varkens, van 17 a 19 c. per half kilo. 00 schapen,*, f 00 a f 00. 34.5 biggen, f 5 a f 9 per stuk. .Boter 60 a 70 c. per half kilo. Eieren f 1.30 a f 1.50 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. BOTTERDAM, 10 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 160 runderen, 48 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalveren, 1332 schapen of lammeren, 698 varkens, 000 biggen, 2 bokken, 00 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 64 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 56 a 00 ct., kalve ren le kw. 921 ct., 2e kw. 85 a 80 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 53 ct., 2e kw. 48 ct., alles per kilovarkens le kw. 22 a 00 ct., 2e kw. 20 a 00 ct., 3e kw. 18 ct., licht sooifi 19 a 20 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren 4,40 a 4.50 Overm. dito f 4.70 a 4.90 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 12.00 a 14.00. Aange voerd 4 partijtjes. Zoetemelksehe kaas 24.00 a 27.00 per 50 kilo. Aanvoer 13 partijtjes. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. 58 a 64 ct., 2e kw. 52 a 58 ct. Vette kalveren (vuil) 38 a 40 ct. Vet tv Varkens 36 a 42 ct. Vette Schapen 00 a 00 ct. Alles per K.G. Handel vlugger. Advertentien. Heden beviel mijne vrouw van een li I levenloos kindje. I Dr. H. C. M. VAN GORKOM. I n Heusden, 7 October 1887. Eenige kennisgeving. water laat loopen, doch waarin oen pomp is, zoodat zij alleen door aanhoudend pompen zich voor verdrinken kun nen behoeden. Dit leest men in de«Familij Herald*, die het in allen ernst meedeelt. Bij een schoenmaker waren door inbraak een ij I Ondergeteekende bericht door deze, dat hij eiken Vrijdag zich zal bevinden in het tot het vervaardigen van en wel van des voorm. 10 tot des nam. 3 uur. Inlichtingen te bekomen bij den Heer P. van Herpen in het Café Concordia. riten (ILVjiUljljllj ruil UI UlllU I ViüVlilU HIqJ KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Wil- Agenten in liet Land van Heusden enAl- teiia, de Langstraat en de Bommelerwaard, Eethen: M. A. Boll; Gorinehem.: C. J. Loe venGeertruid mbergN. Meijcrs; Heusden: W. Posthumus en G. II. Maling re; Kaatsheu vel P. van Dortmond Gz.SprangJ. Dor- lenbooui; Sleeuw ij kL. J. W. StruikVI j- A. san den Ti baart jr.Woudriehem li. Roomer; Waal w ij iz: A. J. M, Verbant van OverbeeltWaspikJ. Tonnen 'alt-Dommel J. F. M. van Boa TC. De ondergeteekende beveelt zich beleefd aam De Kastelein, .«ivki P. M. VAN HERPEN. te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten eu Banden, Vloei tegels, Grafmonumenten en Zer ken eu alles wat tot liet vak behoort. Schoorsteenmantels in alle. soorten ruim voor radig. ;if Ruime keuze van Plafond-Ornamentenver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Béste Ehgelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. Privaattrechters Portland-Cement eer ste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor, winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel-, sclie en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. FOTOGRAFISCHE Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquareH en Olieverf, in alle verlangde formaten.Aan het Atelier bestaat dagelijks gelegenheid tot poseeren. Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren1 Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesio.cn. S G A S{ l l R R I Iv A N I HEUSDEN. Bekroond op de AMSTERDAMSCHE WERELDTENTOONSTELLING. Monsterkistjes worden bij verrek en-pakket toege zonden. De WekkerNieuwe bijdrage voor liet Onder wijs, bespreekt in zijn nummer van 5 October 1.1. de door onzen Uitgever aangekochte KAART VAN EUROPA in 9 bladen, die door hem a 4,op doek met rollen eu vernist a 11, in den handel wordt gebracht. lawhb—biiml mimi IIii Will mlilbi IP III hm II"! 'IIllIHIIll I will wiiiwi mi in wii iii miii mui hi h i n VOOR II KT Vaste premiën. fhois Monsterkisten ivorden tegen renihours toe gezonden. - lil EN VAN Dobbe van Pelt, Ortlienstraat, bij de Vischstraat.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3