Dames-Modelhoeden AANBESTEDING. Fotographie. ra 's Heeren Tafel", L J. Frans Gostelie Jzn. Yerwstraat 351, 's Eertapnloscl. jiflverzeKeniig AANBESTEED: 9 Prijs m\ gratis PremieM slecte 90 Cents. SIGARENFABRIKANT schoof. De Directie. HOUWEBIJ Het maken eener Aard e- b a a n en liet met Keien Bes t r a ten van t w e e Café Concordia te Heusden, Fotografische Portretten, gevestigd te 's Hertogenbosch. ba uk van leening in beslag genomen. - Een 0-jarige knaap is te Amsterdam door eigen on voorzichtigheid (hij kroop onder de gesloten sluitboomen door) door een personentrein over reden. De knaap verkeert in levensgevaar. - Te Maasdam is een man in de Binnen-Maas gevallen en verdronken. - In de stoomstroopa- pierfabriek te Leeuwarden is een 14 jarige jon gen tusschen de drijfriemen geraakt. In zorg- wekkenden toestand en inwendig zwaar ge kneusd, is hij naar het diaconessenhuis ver voerd. Landbouw. DALEM. Het ziet er voor den veehouder niet rooskleurig uit. Het vee toch is zeer laag, het hooi daarentegen bijzonder hoog iu prijs. Bovendien hebben de vele regens en de daarop gevolgde nachtvorsten het gras sterk vermin derd, zoodat de staltijd vroeger dan gewoonlijk zal aanbreken. o De jaarlijksche verkoop van griend- en hoep hout is te Beest zeer tegengevallen en bracht nog niet de helft op van vroegere jaren. o Dat de veehandel in den laatsten tijd zeer gedrukt is, waarvan trouwens de veemarkten genoegzaam bewijs opleveren, blijkt uit het feit, dat in de Alblasserwaard verkocht werden 6 flinke vaarkoeien en nog 4 van minder ge halte, gemiddeld tegen f37.50 per stuk. o Dat de boeren het vee nog niet algemeen stallen, daar toch het weer zoo ongunstig mo gelijk op 't vee in de weide werkt, is eenvou dig een gevolg hiervan, dat de boer, met het oog op de duurte van het hooi, er tegen op ziet 't vee nu reeds op stal te voederen, want elke week kosten 20 a 25 koeien op stal den boer niet minder dan f70 en die zijn door hem tegenwoordig niet zoo gauw verdiend. 0 Te Vianen is een aardappelstruik gerooid van 4 vierk. meter in omtrek, waaraan zich 115 stuks aardappelen bevonden, waaronder er wa ren van 0 ons zwaar. Het is een Zwitsersche soort. o De appeloogst in de tuinen van het Luxem bourg te Parijs heeft een aanvang genomen. In deze boomgaarden, slechts aan weinig Pa- rijzenaars bekend, worden door de tuiniers 232 soorten gekweekt en in die boomgaarden komen de Fransche boomkweekers hun loten halen. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Naarmate de wetenschap onzen hoogmoed ter neer zet, vermeerdert zij onze macht. Men overwint een slechte gewoonte gemak kelijker van daag dan morgen. De natuur van onzen geest is zoodanig, dat afwisseling meestal meer verkwikking brengt dan rust. Wij moeten niet klagen dat alles vergankelijk is. Het vergankelijkste wekt in ons iets onver gankelijks, als het slechts diepgevoelend treft. Onze verwachtingen zijn als de romans; een weinig waarschijnlijkheid voldoet reeds. Het gevoelig hart ljjdt het meest door zijne vatbaarheid voor weerpijn, maar geniet ook het meest door zijn rijkdom aan liefde. Wantrouw den man, die aan het huiselijk geluk niet wil gelooven. IJdelheid is een vlam, die weinig voedsel be hoeft, om andere goede eigenschappen te ver nietigen. Er is een kracht tot zelf beheersching, die be- wjjst, dat de laatste hoop verdwenen is. Daar is niets harder dan een gestolde lava stroom. Laat ons met zeggen, dat zij die sterven, ge lukkig zijn hun taak te kunnen neerleggenhet eenige geluk in deze wereld is, juist goed die taak te volbrengen. Er is niets dat zoo zeer het karakter bederft en goede hoedanigheden verstikt als onver Bij gelegenheid van het bezoek, dat president Cleveland en zijn echtgenoote op 4 October j.l. aan Chicago brachten, bevatte de Daily News« van Chicago welkomstgroeten in het Engelseh, Indisch, Duitscb, Fransch, Hebreeuwse!), Noor- weegsch, Zweedsch, Boheemsch, Hchotsch, Welsch, Spaansch, Russisch, Turksch, Arabisch, Italiaanse!), Grieksch, Armenisch, Japanseh, Ser visch, Croatisch en ook in het Ilollandsch. Twee koetsiers van voornamen huize maken kennis. De eerste koetsier (gewichtig) tot den ander:Jullie ook twee paarden De ander (met stijve waardigheid): »Neen, maar één. Maar we hebben een gouvernante voor de jongejuffrouw. Zoo, is u de heele wereld rond geweest? Zeker: ik ben tot het uiterste eindje geweest nog een stap en ik zou niets meer gevonden heb ben om mijn voet op neer te zetten. Een aardig cadeautjeEen Turksch hoog waardigheidsbekleder, die den jongen vorst van Bulgarije aangenaam wilde zijn of misschien eenige afleiding wilde bezorgen, zond hem dezer dagen naar Sofia een jonge, beeldschoone slavin, wier hoogste kunst bestaat in het gereed maken van Turksche koffie. Vorst Ferdinand nam de surprise met herhaalde dankbetuigingen in ontvangst, maar heeft het jonge meisje van »slavin« tot eerste »koffiezet- ster« verbeven, iu welke qualiteit zij nu aau 's vorsten hofhouding is verbonden. Zielroerende welsprekendheid. Toen Grant zicli candidaat voor het Amerikaansch president schap had gesteld en de leus der democraten was: »Alles om het van Grant te winnen hield de oude kolonel Zeil, een zuidelijk unionist van de ultra-school en een groot bewonderaar van Grant, eene toespraak tot eone vergadering van vurige republikeinen, bij welke gelegenheid een democraat, die achteraan onder de menigte stond, hem toeschreeuwdeJe hebt gemakkelijk praten, kolonelmaar den volgenden keer zullen we je wat anders laten zien.« Dadelijk keerde de kolonel zich om, en met opgeheven handen, te berge rijzend haar en vlammende oogen, riep hjj uit: »Bouw een ijzeren hek om de zomer- sche dagen in den winterschep de wolken met een theelepeltje van het uitspansel afvang een donderslag in eene blaas op beteugel een orkaan bedwing een aardbeving met onderaardsche sluizen; stuit een sneeuwvnl door hem te strik ken timmer een deksel op den krater van een vulkaan in werking; pak al de sterren in een spijkervat; hang den oceaan op een wijngaard- rek te drogen; leg den hemel in een pompoen te weeken, en plak »Te IIuur« op de zon en de maan, maar haal je nooit een oogenblik in het hoofd, dat je het van Grant kunt winnen VÉR1TABLES TRUFFES fraïches du Périgord, qualité extra, a 20 francs ie kilo net, rendues franco h la gare la plus pres du destinataire. TRUFFES conservées du Périgord, a 25 francs Ie kilo net, rendues franco it la gare la plus prés du destinataire. Afin de nous éviter les frais ilop onéreux de retour d'urgent, nous invitons nos clients de faire suivre le montant de la eommaiide, eu nous donnant des ordres d'expédition. Donner tres lisibles ses norns et adresses. On demande de sérieux représentants, trés bonne commission. POUZALGUE, a Vitry prés PARIS. Vuchterstraat te 's-Boscli, bericht hare geachte clientele van Hensden en Omstreken, dat zij ruim voorzien is van de fijnste en élégantste in de billijkste prijzen. Op zicht zendingen francodoch franco terug. Zuiver o volbloed Deensche TE KOOF», (G weken oud.) Vorige dracht bekroond met Gouden en Zil veren Medaille. Te bevragen bij It. C. BL AA UBOEIi, te WATERHOOGTE 28 Oct. 1.34 M. 29 Oct. 1.34 M. 30 Oct. 1.31 M. 31 Oct. 1.30 M. KEULEN, boven 0. Aangevoerd 9 I schilligheid. Druk den pjjl niet af, die nooit terug keert; geluk te rooven valt licht; maar zwaar liet weer te geven. Gemengd Nieuws en Allerlei. Twee van de Fransche heeren, die te Dor drecht den graaf van Parijs kwamen bezoeken, droegenklompen, ofschoon zij overigens naar de mode gekleed waren. Waarschijnlijk hebben de heeren zooveel gehoord van de voch tigheid van ons land, dat zij zekerheidshalve maar op klompen daar heen gingen. In de Doubletstraat in Den Haag werd de vrouw, bekend onder den naam van »Haagsche Leen«, dood in hare woning gevonden. Haar dood moet te wijten zijn aan schromelijk mis bruik van sterken drank. Met recht kunnen de straatjongens nu zingen Haagsche Leen, wat heb je koude voeten, Iiaagsche Leen, wat zijn je voeten koud! Onder de doleerenden te Veenendaal bestaat strijd over de vraag, hoeveel kerkeraadsleden er bij eene doleereude kerk moesten zijn. Een hunner wilde van niets anders dan van 12 weten en dit beweerde bij was alleen bijbelscb, omdat.er ook 12 apostelen waren. Marktberichten- HE IJSDEN, 29 Oct, Boter 78 a 82 cent per stuk van 6 ons. Eieren 7\ en 8 cent. 's-IIERTOGENBOSCH, 31 Oct. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensniarkt waren aangevoerd 170 vette kalveren en 54 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 48 a 52 et,, 2e lew. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De veile var kens golden 32 a 35 ct. per kilo. Den 31 Oct. was de prijs der boter 100 tot 140 cent. GORINCHEM, 31 Oct. rundoren. Zware Kalfkoeien f 200 a f 230. Kalf koeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 140. Melkkoeien f 120 a 200. Vaarkoeien f 100 a f 140. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f 70 a f 120. Pinken f40 a f80. Graskalveren f 20 a f 50. 11 Nuchteren kalveren f8 a f 12. Aangevoerd 14 vette varkens, van 17 a 19 c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 316 biggen, f3 a f8 per stuk. Boter 75 a 70 c. per half kilo. Eieren f 2.00 a f 2.45 per 2G stuks. Kippen f 0.45 a f 0.75 per stuk. ROTTERDAM, 31 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd179 runderen, GO vette en graskalveren, 1 nuchtere kalveren, 1599 schapen of lammeren, G9G varkens, 000 biggen, 1 bok, 00 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. GO ct., 2e kw. 55 ct., 3e kw. 50 a 00 ct., kalve ren le kw. 95 ct., 2e kw. 90 a 85 ct3e kw. 00 et., schapen le kw. 46 ct., 2e kw. 42 ct., alles per kilo; varkens le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 16 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren 5.20 a 5.25 Overm. dito f 5.50 a 5.80 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 11.00 a 14.00. Aange voerd G partijtjes. Zoetemelksche kaas f 25.00 a 29.00 per 50 kilo. Aanvoer 30 partijtjes. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. 58 a 62 ct., 2e kw. 56 a 00 ct. Vette kalveren (vuil) 35 a 40 ct. Vett» Varkens 36 a 42 ct. Vette Schapen 00 a 00 ct. Alles per K.G. Op Donderdag den iOen November 1887, des middags ten 12 ure, zal, onder nadere goed keuring, door Burgemeester en Wethouders van Drunenin tegenwoordigheid van een Ambte naar van deu Provincialen Waterstaat, worden wegen. Perceel Papesteeg, lang 1046 Meter. Perceel Wolfshoek, lang 1584 Motor. De aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving. Inlichtingen te verkrijgen bij den Burgemees ter van Drunen en bij den Opzichter I. I. LUG- TEN Bz., te Ileusden. Daags vóór de besteding, des vooriuiddags ten 11 ure, wordt de noodige aanwijzing in loco gedaan, te beginnen aan de Lage Papesteeg, nabij liet Gemeentehuis. De bestekken zijn, zoolang de voorraad strekt, op franco aanvrage, onder toezending van f 1. verkrijgbaar bij den te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamentenver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin- gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. PiivaattrcchtersPorlland-Cement eerste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel sche en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. an de lezers dezer Courant berichten ■dat wederom bij ons is verschenen: wij, Burgemeester van Drunen. Gereformeerde Scheurkalender voor 1888. Behoudens ons oordeel over Scheurkalenders in het algemeen, kunnen wij de Gereformeerde Scheurkalender „Kruimkensyan 's Heeren Tafel", door ebr. van TV oor t wijk te Schiedam uitgegeven, wél aanbevelen, liet Schild is aantrekkelijk, en wat meer zegt, de bij schriften uit de pen van een Geref. Predikant, naar aanleiding van den dagtekst zijn degelijk,practisch, stichtelijk. Aan de keerzijde der blaadjes vindt men verhalen uit de Kerkgeschiedenis, zending, enz. De prijs van deze Scheurkalender is f 0 90, waarvoor men gratis nog een boekwerk ontvangt, getiteld: Manna op den Levensweg««. Voorts schrijven wij hier nog een enkel woord af van de Inteekenlijst »Nog berichten wij, dat elke Inteekenaar een keurig, uitsluitend voor dezen Scheurkalender ge schreven Boekwerk cadeau ontvangt, getiteld: MANNA OP DEN LEVENS WEG Losse bladen uit Gereformeerde Schrijvers. Wat het Schild betreft? Wij houden ons overtuigd dat er één roep zal zijn: nimmer wérd er zoo'ii keurig Schild voor een Christel ij ken Scheurkalender geleverd. Tegen ontvangst van ÖO Con t s in post wissel, verzenden wij Scheurkalender met Premie- loek franco door het geheele land. Op plaatsen waar niet voldoende met dezen Scheurkalender wordt gewerkt, worden alsnog solide personen gevraagd en zijn er bij ons nog Proefschilden disponibel. GEIill. VAN NOORTWIJK, Uitgevers te Schiedam. Stoom bootreederij L. de Beer Co. Gorinchem Heusden. in rechtstreeks verkeer met de Stoom bootreederij Fop Smit Co. Winterdienst aanv. 5 October 1887. 3.00, ca. 5.30, ca. 7, nm. ca. Maandag vm. 5.15 en 10 u. dat hij Ondergeteekende bericht door deze, eiken Vrijdag zich zal bevinden in het tot het vervaardigen van en wel van des voorm. 10 tot des nam. 3 uur. Inlichtingen te bekomen bij den Heer P. van Herpen in het Café Concordia. 1.80 u. en ca. 3. (In corr. naar Rotterdam en 4.45 naar Dordrecht. Overige dagenvm. ca. 7 en nm. 1 u. (In corr. vm. 10 en nm. 3 u. naar Rotterdam. Zondags: vm. 8 en nm. 1 u. (In corresp. vm. 10 en nm. 3 naar Rotterdam). Overige dagenvm. ca. 9 en nm. 5 u., na aankomst der boot van vm. 7.30 van Dordrecht en nm. 2 u. uit Rotterdam. Zondags nm. 5 u., na aankomst Dordrecht en 2 Advertentiën. de Wed. Pb. DE JONGH, Ileusden, 1 December o worden lii KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, Directeur: Jlir. P. J. van der Does de Wil- lebois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de Bomuielerwaard, de Langstraat Eethen: M. A. Boll; venGeertruidenberg vm. 9.30 en der boot van 7.30 u. vm. van u. nm. uit Rotterdam. De maanden December, Januari, Februari en Maart des Zondags geen dienst, en van af 22 November zal de laatste dienst van Gorinchem nm. ten 4 ure plaats hebben, in correspondentie met de boot van 1 uur uit Rotterdam. Op Vrijdag 28 October en Maandag en Dins- dag 14 en 15 November geen geregelde dienst van wege de Gorinchemsche paarden- en beesten markten. De dienst Maandag 3.uur van Heusden correspondeert niet op de boot van 4.45 naar Dordrecht. Stoomboot „Neutraal Dienst Gorcum 's Bosch. Op Werkdagen Van Gorcum naar 's Bosch 6.uur. Aankomst te 's Bosch 9.15 u. Van 's Bosch naar Gorcum, 's namiddags 1 uur. Aankomst te Gorcum circa 4 uur. (Correspondeert op de boot van 4,45 naar Dordt). Voor de Bossche Markten: Van Andel a/d Rib circa 5 uur. Des Maandags van 's Bosch 'smorg. 5.uur. Ammerzoden ca. 6. Nederhemert 6.30 Aankomst te Gorinchem circa 8 uur. En 's namiddags van 's Bosch 3 Van Gorcum n. 'sBosch 'sMaandagsm. ca. 11 u. De vrachten Neder-Hemert staan gelijk Riet- VAX Ie VAMENS. en Wieringerwaard, (Noord-Holland.) In perceelen en in massa. v j c - Orilienstraatbij de Vischstraat. »De Ilooproemt deze uitgave in de volgende bewoordingen »En waar er zoovele Kalenders zijn, die u geen volle waarheid brengen, daar brengt deze u immers door de leiding des H. Geestes de oude, beproeede waarheid, die ODze arme ziel behoeft. Van Ileusden naar Gorinchem. vui. Van Gorinchem naar Heusden Maandag: vm. ca. 5 en ca. 11.30, nm. 1, ca. 4 en ca. 5 u., na aankomst der boot van 9, 1 en 2 u. uit Rotterdam. Monsterkisten gezonden. tegen rembours loe- voor het Vaste premiën. GorinchemC. J. Loe- N. MeijersIleusden W. Posthumus en G. II. Malingré; Kaatsheu vel P. van Dortmond Gz.SprangJ. Dor- renboom; Slecuwijk: L. J. W. Struik; Vlij men: A. van den Tillaart Jr.; Woudrichem: It. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbunt van Overbeek; Waspik: J. TeuiicnZalt-Dommel: J. F. M. van Boeckel. Extra Dienst:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3