Cocosnoot-Zeep HJL ROOK Fotographie. Billartfabriek mi SeÉéi L.Veerman J. Prans Gfostelie Jsn. 1351, Tl. i YAN D E, itolicring, 's Hertogenbosch. D. van Proijen. Chr.KV IJK, Oppert 148. Rotterdam. m P. VAN DOORNIK 's-Bosch. Th. J. Jansen te 's Bosch, ST A ATS-LOTERIJ. SIGARENFABRIKANT Sigaren-Depot van J. BOEREN, Engstraat, lensden. Café Concordia te Heusden, Fotografische Portretten, Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEUNEN, Bierhandel Bottelarij VÉ1UTABLES TKUFFES fraiches du Mill 11 gevestigd te 's Hertogenbosch. Y erver straat 167, iji W. Schopenhauer, ENGSTRAAT, HEUSDEN. Aanbestedingen. Afloop van Aanbestedingen. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Gemengd Nieuws en Allerlei. Marktberichten, Advertentiën. van Heupen in het Café Concordia. urn FOUZALGUE, a Vitry prés PARIS. voor het KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, meer is een. jongeling, die aan toevallen leed, te water geraakt en verdronken. Zijn broeder kwam voor korten tijd op gelijke wipe om liet leven. - Te Neder weert is de 75-jarige land bouwer J. V., door de duisternis misleid, in de Zuid-Willemsvaart gevallen. Zijn lijk is later opgeviócht. Op Woensdag 14 December a.s. roorm. 11 uur, zal aan het dep. van Waterstaat te 's-Hage worden aanbesteedhet vormen van een ge deelte rivier tusschen de Dussende Gantel en liet Holleke nabij Keizersveer, onder de gemeente Waspik, lèassen en Kuautsdonk, (Noordbrabant) behoorende tot de werken voor bet verleggen van de uitmonding der rivier de Maas. Raming f 1.270.000 Op 7 December 1887 wordt de noodige aanwijzing op de plaats gedaan, aanvangende des middags te twaalf uren aan het directie- verblijf nabij Keizersveer; voorts zijn nadere inlichtingen te bekomen aan het bureel der werken voor de verlegging van den Maasmond te 's Hertogenbosch. DRUNEN, 10 Nov. Door het gemeente bestuur alhier werd op lieden aanbesteedhet maken eener aördebaan en het met keien be straten van twee wegen, lang 1046 en 1584 M., waarop werd ingeschreven door de heeren O. J. Jaarsveld te Silvolde voor t 25,655J. van den Dungen te Schijndel f24,715; II. van Stokkum te Vlijmen f22,990; C. de Kleijn te Raamsdonk f 21,900 J. C. Schonk te Oosterwijk f21,078; H. Timmer te Meppol f 20,274G. W. Metsers te Ginneken f 19,997A. Wilgers te Nieuwkuik f 19,674; J. van Oijen te Schijndel f 19,495; F. Otten te Helmond f 19,300; Th. van der Lee te Veghel f 19,250A. W. van der Linden te 's-Bosch f 18,995; A. de Kort en H. J. Dekkers te Baardwijk f 18736, aan welken laatste het werk is gegund. Geendroomen, maar waken en het leven schoon maken. Kleed uw idealen in ware vormen, deze zullen blijven; geloof aan het goede en vooral vernietig uw eigenzin, uw zelfzucht. Vleien is iets dat men diep verafschuwt., zoolang het op ons zelf geen betrekking heeft. Hoe koud, bekrompen, afgepast doet ieder zijn plicht, zoodra hij het om der gerechtigheidswille doet; maar geeft hem liefde hoe geeft en over drijft hij dan. Wanneer ik haat, dan ontneem ik mij iets wanneer ik liefheb, word ik datgene rijker, wat ik liefheb. Om goedheid te leeren moet men goed zijn. Om aan onze kinderen te leeren zachtzinnig, geduldig, deugdzaam te wezen, moeten wij trach ten het geduld en de deugd in alle opzichten te beoefenen. Men kan in de wereld door nieis zooveel uit richten, als door een consequent neen. Menschen moeten, evenals boeken, meer dan eens gecorrigeerd worden, om zooveel mogelijk van fouten gezuiverd te zijn. Hit datgene wat men denkt, valt op te maken, of men iemand van geest en beschaving is, maar hoe men denkt, is de proefsteen voor karakter en gemoed. Geen geheim is zoo zeker bewaard, als dat, waarvoor de ijdelheid op schildwacht staat. Eene schoone vrouw behaagt het oog, eene goede het hart; gene is een edelgesteente, deze een schat. Te Maasdam heeft een wethouder, die te veel gebruik bad gemaakt van de vergunning,liet nieuw gebouwde »hok« voor dronkaards inge wijd. Hij beeft, niet onverklaarbaar, reeds ontslag uit zijn ambt aangevraagd. In »Tivoli« te Amsterdam wordt verwacht »Le cocon,de pop van een zijdeworm. Zoo beet een geheimzinnige goocheltoer, uitgevonden door Buatier de Kolta, den wouderman die 't eerst een kooitje met vogeltje en al deed verdwijnen. De nieuwe goocheltoer heeft dezen zomer dui zenden gelokt naar de Egyptian Hall« te Lon den, waar Maskelyne, de ontmaskeraar der spi ritisten, nog steeds den scepter voert. Als de »Oocon« te Amsterdam wordt voorgesteld als daar, dan zal 't vrij wat verwondering baren. Bij Maskelyne was de voorstelling als volgt: Dwars over het tooneel wordt een touw gespan nen op behoorlijken afstand van het achterdoek. In het midden van dit touw geheel vrij een zwart raam gehangen, omlijstend en doorschij nend stuk papier. Voor de oogeu van het pu bliek wordt op dit papier een zijdeworm getce- kend. Nauw is de teekening gereed, of in liet vrij hangende raam ontstaat beweging. De geteekende zijdeworm veranderd plotseling in een pop. Geen geteekende pop. Het raam is nu geheel gevuld met een groote aan beide zijden uitstekende massa van dik karton, en men vraagt zich af waar komt 't van daan. Daarmee is de verrassing niet uit. Na een korte poos opent zich de vrij hangende pop en een vlinder komt te voorschijn, een reusachtige vlinder, want die vlinder wordt voorgesteld door een vrouw. Dit alles geschiedt, we herhalen 't, midden op het tooneel aan een touw, dat Iget publiek ziet spannen, althans zoo gebeurde 't te Londen. Te Roon is het vleesch, mis een paartje in ondertrouw, dat te samen 138 jaren telt. Voor de synagoge. Wat zie je zuur, Izak, scheelt je wat? »Nab, zou ik niet? Heb ik gehoord daareven dat de meusch stof en ascli is en dat hij moet weerkeeren tot stof en asch?« »Ach loop, en zou je je maken daarvoor mise rabel As je nou was goud eu je moest dan wor den stof eu asch, dan zou het zonde eu jammer zijn, doch nou kan je immers met den heelen handel niets verliezen De vrijwillige brandweer eener kleine stad oefende zich alle weken vlijtig, maar de gelegen heid om zich in de practijk eens te weren, wilde maar niet komen. Eindelijk na jaar en dag stond een schuur in brand. De brandweer was in vollen ijver aan liet werk, toen daar plotseling een spuit uit het naburige dorp kwam aanram- melen. De hoofdman der vrijwillige brandweer zag het, ijlde op de vreemde spuitgasten toe en riep: »Wat wilt ge hier? Maak dat ge weg komt! Deze brand is onze brand. Verstaan Proeve van stijlEn onder den indruk der bebagelijke kalmte volgde hij gedachteloos de fijne kringetjes blauwen rook, die bij slaap dronken uitblies met zijn blikken. 4 Onze kinderen. In een vreenuklingenbook vindt men het volgende 7 Mei 1887. Egbert as Kareisen, hoogcre burgerschool-leer ling, met vader. Om nederigheid te betrachten Volmaakt schoone vrouwen moeten, volgens iemand, die het weten kan, bezitten de volgende 30 zaken: Witte tanden, witte handen en witte huid, zwarte oogen, zwarte wenkbrauwen en zwarte oogharen, roode lippen, roode wangen en roode nagels, lange handen, lange haren en lang bovenlijf, korte tanden, korte voeten, kleine ooren, flinke schouders, breede wenkbrauwen en ruimte tusschen deze, smalle mond, smal middel en smalle enkels, lange armen, lange beenen en lange lendenen, fijne vingers, fijne haren en fijue lippen, kleine buste, kleine neus en klein hoofd. Arme blondines en brunettes! arme kleine! dikkertjes Over eene ongewone wijze van het onstaan j van brand aan boord van een schip, wordt bet volgende uit Melbourne medegedeeld Aan boord Blundel« die van tie üingeisclie bark Mary kort geleden van Hamburg te Melbourne was aangekomen, ontstond brand.) Dadelijk werden de noodige maatregelen genomen, liet schip werd onder water gezet, zoodat de lading van het schip, die op 16000 pd. st. geschat werd, voor het grootste gedeelte gered kon worden. De oorzaak van den brand was,j dat de ratten in e#n paar kisten met lucifers" hadden huisgehouden, waardoor deze waren ontvlamd. if if Dezer dagen zei een landbouwer nog eenl hortjen de heeste koste weer net zoo veul alsf toen ik boer wier.« 't Is moeilijk uitte maken? hoeveel een koe toen gold, maar dat is een feit# dat zoo laag als het vee thans in prijs staat, nie-' mand bijna zoo'n prijs heugt. Op een boelhuisb dezer dagen te Poortegaal gehouden, werd vooi flinke melkkoeien slechts even over de honderdf gulden besteed en er waren er die voor f nog niet eens koopers konden vinden. 1 Iemand, die in een bierhuis een glas bier be-g glas dat voor de helft me stelde, kreeg een schuim was gevuld. »Hoor eens, kellner, zeide hij boos, ik kou! hier om bier te drinken maar niet om mij te later] scheeren De onaangename bijsmaak, dien boter verkrijgj als veel bictej doof en afgesneden kragen var mangehvorlels aan het vee gevoerd worden, kaïj worden verholpen door slechts li KG, drogj raapkoeken per dag en per stuk te vervoeren. Keukenmeid. Als mevrouw niet terugneemt wat zij mij gezegt heeft, dan blijf ik hier ni< langer. Werkmeid. Wat heeft zij dan wel gezegd? Keukenmeid. Wel, zij heeft mij gezegd, da ik mij van een anderen dienst moest voorzien. Voorzichtig. Een bankier wordt liet offe van een haudelscrisiseen zijner vrienden betui hein zijne deelneming. Dank je zeer, antwoordt de speculant, maa 't is anders overbodig; nooit waag ik mijneigei geld in mijne zaken. Twee reizigers vertellen elkaar liun avonturen »Ja, mijn goede vriend« zegt de een - Egypte is een schoon land en heet, zeer hee Wij hebben bijvoorbeeld, toen we de Pyramide bezochten, met behulp der zonnewarmte ee: portie spiegeleieren bereid.Welheet het u den mond van den ander, »te Zanzibar kookte we onze eieren in de hitte van het maanlicht. Mrs. Mackay, do excentrieke Amerikaanscbi millionnaire, heeft twee jagers naar Nieuw Gul nea gezonden om paradijsvogels te schieten, te einde van de vederen een mantel te dragen Als tegenstelling meldt men, dat de Kfizerin va Brazilië onlangs te Cannes aan een dame, di haar schilpadden waaier bewonderde, maar vree. waarom zij die niet met de prachtige vee re va de vogels van haar land sierde, antwoordde: »I houd zeer veel van mooie veeren en heb er ve aan, maar - alleen aan 't lichaam der vogeltjes die zoo dartel op de palmen in mijn tuin rond springen. WATER H O O G TE KEULE N. 11 Nov. 1.56 M. boven 0. 12 Nov. 1.50 M. 13 Nov. 1.48 M. 14 Nov. 1.45 M. HEUSDEN, 12 Nov. Boter 75 a 78 cent per stuk van 6 ons. Eieren 8 en 9 cent. 's-H ERTOGENBOSCH, 14 Nov. Op dé lieden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 165 vette kalveren en 135 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 52 a 56 ct., 2e kw. 48 a 52 ct., 3e kw. 44 a 48 ct. per kilo. De vette var kens golden 38 a 42 ct. per kilo. Den 14 Nov. was de prijs der boter 100 tot 140 cent. WOUDRICHEM, 13 Nov. In het visehwater dezer gemeente zijn gevangen en aan den afslag alhier verkocht: 1 winterzalm, 10 zomerzalmen, 4170 stuks houting. De prijs was f 1.82 af 0.00 voor de winter zalm, f0.20 a 0.61 de zomerzalm, per half KG. De houting tegen 4| a, 8 cent per stuk. ROTTERDAM, 14 Nov. Op de veemarkt waren lieden aangevoerd: 128 runderen, 42 vetteen grask al veren, 6 nuchtere kalveren, 1544 schapen of lammeren, 662 varkens, 5 biggen, 2 bokken, 00 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 63 ct., '2e kw. 58 ct., 3u kw. 53 a 00 ct., kalve ren le kw. 92| ct., 2e kw. 80 a 00 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 50 ct., 2e kw. 45 ct., alles per kilo; varkens le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 17 et., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. Zéeuvvsche eieren f 5.50 a 5.60 O verm, dito f 5.80 a 6.00 de 100 stuks. Scliepkaas per 50 kilo f 12.00 a 14.00. Aange voerd 1 partijtje. Zoetemelksche kaas 23.00 a 28.50 per 50 kilo. Aanvoer 24 partijtjes. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. 56 a 60 ct., 2e kw. 52 a 56 ct. Yette kalveren (vuil) 40 a 46 ct. Yettv Varkens 30 a 40 ct. Vette Schapen 00 a 00 ct. Alles per K.G. Heden overleed kalm en zacht, na een langdurig en geduldig lijden, onze geliefde Zoon en Broeder JACOBUS AD RIAN US v. DOVEREN, in den ouderdom van ruim 39 jaren. .Uit aller naam, J. VAN DOVEREN. Wijk13 Nov. 1887. Vraagt bij uwen winkelier de zijnde dit de beste die bestaat. O—- De eerste trekking van de EER STE KLASSE der 326ste STAATS-LO- TERIJ vangt aan den 21 November e.k. Loten en gedeelten van Lo ten zijn steeds voorradig bij ÏH HEUSDEN. 0- Wie een puike, geurige en kloeke sigaar wil rooken, vervoege zich in het Verkrijgbaar in het groot en klein, beneden alle concurrentie. SïïïSi r te. M f Ondergeteekende bericht door deze, dat hij eiken Vrijdag zich zal bevinden in liet tot liet vervaardigen van en wel van des voorm. 10 tot des nam. 3 uur. Inlichtingen te bekomen bij den Heer P. van Monsterkisten worden tegen rembours toe gezonden. (Voorheen A. G. SCHULL.) Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten FotografiënKooldruhLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrofype Glas beelden en Olieverf. Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz. Gouden Medaille Gouden Medaille Amsterdam 1883. Amsterdam 1883. IIOOFD-DEPOT voor s-Bosch en Omstreken der Reiersclibierbrouwerij de Amstel Ba - s li o Pale Ale en Extra Stout a 15 ct. p. ifl. Vollenhoven Cie Extra Stout a,12|- Dortmunder en Münche- nerbieren 19 et. p. 1 11.0 ct.p.ifl. Beierscb en Piisenerbieren 17»» 9 Prima Lagerbier licht of donker11 6 Dubbel gerstebier .10»» 5-| Holl. gerstebier 8»» 5»»» Bossche bieren etc. Alle deze bieren zijn mousseerend én steeds kristal heldêr, alleen fabrikaat van de eerste Brouwerijen. Naar buiten in kisten van 50 stuks. De prijs per fust is overeenkomstig de afname des verbruikers. Voor Bestellingen adressëere men zich aan de Kelders o/d Boterhal geopend van 's morgens 8 tot 's avonds 7 uur. Périgord, qnalité extra, a 20 francs le kilo net, rendnes franco a la gare la plus pres du destinataire. TRUFFES conservées du Périgord, a 25 francs le kilo net, rendues franco a la gare la plus prés du destinataire. Afin de nous évitèr les f'rais trop onéreux de retour d'argent, nous invitons nos clients de faire suivre le montant de la commando, ert nous dormant des ordres d'expédition. Donner trés lisibles ses noms et adresses. On deniande de sérieux représentants, trés bonne commission. Ar 'Is Vaste premiën. Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Wil-" lébois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de BomnielerWaard, Eethen: M. A. Boll; GorinchemO. J. Loe ven; GeertruidenbergN. Meijers; Heusden.: W. Posthumus en G. II. Mal in gr Kaatsheu vel P. van Dortmond Gz.SprangJ. Dor- renboom; Sleeuwijk: L. J. W. Struik; Vlij men: A. van den Tillaart Jr.; Woudricliem: R. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbunt van Overbeek; Waspik: J. Teunen; Zalt-Bommel: J. F. M. van Boeckel. o Steeds voorhanden: Zalm en Kreeft in blikken, Sardines a VHuile Paling in Gelei, gerookte Palinggerookte Engelsche Bokking en Sprot, Hoil. Waringin- gelegden Waring, Bergsche Ansjovis, gepelde en ongepelde Garnalen. Diverse Tafelzuren, Azijnen Aalbessensap, Frambozensap, Limonadesiropen, Marmeladen, Salade-Olie, gecondenseerde Melk, Chin. GemberBourbon Vanille, Sina's Appelen, Citroenen, versche Eieren, enz. Alle Vrijdagen Versche Visch. Verzending naar buiten de stad tegen zeer billijke conditiën. Onverbeterlijke HOUTSKOOL-BRIQUETTEN, met wettig gedeponeerd fabrieksmerk, leclei* 1 ïlolü SO uren vuur. Zijn geheel reukeloos en verwekken geen damp. Verkrijgbaar bij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3