H.H. ROOKËRS! Scheurkalenders, PEELKAARTM Fotographie. OLREGIME. fotografie nstanUoé Billartfabriek Oppert HO. Rotterdam. J. Frans Gostelie Jzn. Verwerstraat 351, 's Hertopiitacli. Kantoor-Agenda's. ALMANAKKEN, enz. Chr. KUIJK, SIGARENFABRIKANT Onmisbare Zakboekjes. Sigaren-Depot van J. BOEREN, Engstraat, Heusden. Café Concordia te Heusden* Fotografische Portretten, voor Heeren, Dames en Kinderen, t W. Benger Söhne, te Stuttgart K. F. DEÜSCHLE, DDI rail IfflteMfllI Th. J. Jansen te 's Bosch, Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEIJNEN, gevestigd te 's Hertogenbosch, STEEN I lol WERIJ Landbouw. Men schrijft uit Oudemolen: De veehouders alb'er en in den omtrek gaan met het oog op hun rundvee den winter niet zonder zorg ie gemoet. Al het vee is thans zoo goed als opgestald, wegens schaarschte en duurte van het hooi is daarmede zoolang mogelijk ge draald, doch expiratie der pacht, koude en nat hebben de boeren genoodzaakt hun vee op stal te zetten. De prijzen zijn laag, zoodat meu voor »de vetten« nauwelijks bediugeu kan hetgeen ze mager gekost hebben; van weigeldverdiend te hebben is helaas dan ook slechts bij uitzon den ug sprake. Toch is men bereid te ver- koopen wegeus gebrek aan voeder, zoodat men van menigeu arbeider vernemen kan »ze motten vort,« want indien ik ze gedurende den winter naar beliooren zal onderhouden »vreten ze d'er êgen op.« In 't zoogenaamde »houtland« als Gastel, Rukten en andere plaatsen is het nog treuriger gesteld, daar heeft men totaal gebrek aan veevoeder. Tengevolge der dezen zomer ge- heerscht hebbende langdurige droogte, leverden de weilanden hoegenaamd geen gras op, en zag men zich genoodzaakt de graanvelden aan te spreken, om de rogge enz. groen te vervoeren, zoodat de boeren aldaar verschrikkelijk zullen moeten »martelen« en »tobben« om hun vee gedurende den w'nter aan »den eet« te houden. Voorloopig hebben de landlieden aldaar hun toevlucht genomen, de kronen en blaren der saikerpeeën tot veevoeder te bestemmen, en moe ten soms afstanden van 3 tot 5 uren afleggen om een kar van dien afval der peeën, waarvoor nog f 0,50 betaald wordt, machtig te worden. o De Eerste Nederlaudscbe Veeverzekering- Maatsehappij beeft zich te Gelderiualsen geves tigd, met den heer J. C. van de Blocquery tot directeur en de baron W. C. van Pallaudt tot pres.-commissaris. Wij verheugen ons ia deze oprichting, waar aan reeds jarea behoefte gevoeld werd, ook in onze streekmaar waarvan de daarstelliag meer malen door kleingeestigheden werd terugge houden. Wij hebben de statuten vluchtig nagegaan en daaruit scheen dat de verzekeringsprijs voor paarden tot f 500 is f 3,50springstieren tot f 300 is f2; ossen tot f250 is f 1,75, (even zoo koeien en melkkoeien tot eenzelfde bedrag); jong vee tot f200 is f 1,75 en kalveren tot f 100 is f2,50. Wie er meer vau weten vil, vrage een exemplaar der statuten aan bjj den agent voor deze streek, de heer W. Uithoven te Wijk. o De veehouders laten zich te Vrijhoeve Kappelle en in den omtrek nog niet afschrikken door de strenge koude der laatste dagen, want op de binnenweilanden loopen, zoowel 's nachts als bij dag, nog zooveel grazende koeien, dat men zich verbeelden zou in het voorjaar te zijn. Zelfs vele melkgevende koeien blijven 's nachts nog buiten, want de veehonders houden rekening met den winter, die langdurig kan zijn, terwijl litin voorhuid wintervoeder niet groot is. Boekaankondiging. De wintermaanden, die zich zoo bij uitstek leenen tot gebruik van lectnur, maken dat de Uit gevers daarvan partij trekken door op verschil lende wijzen de aandacht tot hunne uitgaven te trekken. De redacties der onderscheidene bladen ondervinden dit in de eerste plaats en zij, die als dit blad, zich op een onzijdig standpunt plaatsen, ontvangen meermalen de meest uiteen- loopende zaken. Wij hebben ter aankondiging voor ons liggen Enkele jaren geleden verscheen bij de firma Bogaerts de eerste druk, die, bij eene oplaag van 30,000 exemplaren, spoedig was uitverkocht. Keurig van uitvoering was eene uilgaaf van vijftien gulden toch nog te groot om dit werk, dat van alle zijden door de Katholieke pers ge roemd wordt, in aller handen te brengen. Ook de Uitgever heeft dit begrepen en thans eene editie op touw gezet, die in kleiner formaat, dezelfde platen en dezelfde tekst geeft voor de helft van den vroegeren prijs, n.l. zeven gulden vijftig cent, te voldoen bij zes weeksche uitga ven van 90 cent. Ook dit werk maakte furor en wij kunnen onze Katholieke lezers eene ken nismaking ten zeerste aanbevelen. Al het bovenstaande is bij den Boekhandelaar L. Veerman, steeds voor belangstellenden ter bezichtiging voorradig en te ontbieden. 326e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. Ie Klasse. Trekking van 21 Nov. Prijs van f20,000: no. 18705; f5000: no- 1038; f400: no. 11712; f200: nos. 6025, 4667 en 5419; f 100: nos. 3004 en 7571. Aanbestedingen. Op 14 December e.k. zal aan het ministerie van waterstaat te 's Gravenhage worden aanbesteed het maken van eene dubbele ijzeren basculebrug over de in aanbouw zijnde schutsluis nabij de algemeeue begraafplaats te Goriuchem, behoo- rende tot de werken voor den aanleg van een kanaal ter verbinding van Amsterdam met de Merwede. Raming f 23,300. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Als de liefde klein is, schijnen de gebreken groot. Verandering draagt voor de oogen der jeugd altijd het voorkomen van een aanwinst, voor den ouderdom altijd dat van een verlies. Menschen, die enkel voor genot leven, genie ten het minst. Niet liij, die op de oppervlakte van het le ven zich bewegend, door zijne golven zich laat wiegelen en slingeren, omvat en kent het le ven in zijn diepten en weet het te beheerschen. Wie zijn geld geeft, staat niet zelden in de courant, wie zijn tijd, zijne kracht, zijne ziel geeft, schrijft zijn naam in de harten van hen, die hij zegent. Er zijn menschen, die waarachtig dichterlijk denken en voelen, al schrijven zij hun gansche leven lang geen verseven als er verzenmakers bij de vleed zijn, waarin geen aasje poëzie vlamt. Gij leert den man het best kennen uit de wijze, waarop hij over de vrouw en de vrouw het best uit de wijze, waarop zij over den man spreekt. Als men eenmaal zoover gekomen is, dat men zijn lust in zijn plicht heeft omgegoocheld, dan slaat onze goede genius de handen voor het gelaat en zweeft van onze zijde weg. Verstandig is hij, die altijd op den juisten tijd komt, maar nog verstandiger hij, die het juiste oogenblik kiest om heen te gaan. Och, de menschen vertellen u gaarne van den berg der opoffering dien zij voor u zouden wil len beklimmen, maar vergeten gewoonlijk den trap op te gaan en de kleinigheid te halen, die gij noodig hebt. Gemengd Nieuws en Allerlei. O tijden, o zedenEen man, die in zijn on derhoud voorziet door 't machinaal breien van kousen, sokken enz., huurde te 's-Hage een huis. Volgens de gebruikelijke voorwaarden zou hij per week betalen, doch op verzoek van den huis-, heer betaalde hij een week vooruit. Na verloop van acht dagen komt de huisbaas Om geld voor de nieuw ingetreden week vragen. Met een stoïeijnsche kalmte en daarbij passend effen gelaat antwoordt de huurder: »Ik betaal niet. Neen, ik betaal nooit huur! Dat is mijn gewoonte niet!« De huisbaas is dermate verbaasd, dat hij ver- boos te worden. »Dan zal ik je voor dagvaardeu Je doe maarik kom toch nietde kanton rechter kent me wel.« De huisheer, die de verstandigste partij kiest, verwijdert zich, terwijl de huurder glimlachend tot de op het gerucht van de woordenwisseling toegesnelde buren zegt: »Neen, die vind ik goed! Ik huur betalen? Dat is mijn gewoonte niet. Ik betaal nooit En met onweerstaanbare kalmte sluit liij de deur achter zich dicht. 't Is gebleken, dat de man waarheid gespro ken heeft. Reeds 6 malen, sedert hij voor kor ten tijd uit Rotterdam naar 's-Hage kwam, is hij door den sterken arm van het gerecht uit zijn respectieve woningen gezet. Mina. Kijk, daar hebt je nou een lekker stuk gebraden vleesch, een halve flesch wijn, een kippetje en een pond tabak, stop dat nu maar bij je. Soldaat. Je bent een engel van een meid ij en als ik nu Minister van Oorlog was, dan gaf ik dadelijk permissie, om Mina. Om te trouwen, niet waar. Soldaat. Neen, dat niet, maar om grooter zakken in de kapotjassen te mogen dragen. In een parapluie-winkel. »Ge hebt me schandelijk bedrogen, mijnheer! Drie dagen geleden heb ik voor negen gulden een parapluie bij u gekocht en zie eens hoe ze er nu uitziet! De winkelier beziet de parapluie-ruïne van] alle kanten, schudt een paar maal met het hoofd; en vraagt eindelijk: »Hebt u er misschien meêj in den regen geloopen, mevrouw Als een staaltje van Oostersche onverschillig heid bij inlandsche soldaten, wordt het volgende door een kapitein van het O. I. leger verteld 's Zaterdags inspectie houdende, bemerkte ik] dat de inlander Sariman al de équipementstuk- ken had verkocht van de nieuwe uniform, die des Woensdags was uitgereikt; broeken,jassen, helm, de Leele rataplan de kerel stond in slaapbroek en kabaai voor zijn nachtleger. Hoe wel wetende, dat hij de boel had verdobbeld,;' deed ik niettemin de gebruikelijke vraag: Waar om heb je je goed verkocht?« »Nou, kapitein*, antwoordde de bruine broeder, »daar was me te veel aan te poetsen geet 't kantongerecht laten Marktberichten. HEUSDEN, 19 Nov. Boter 78 a 80 cent per stuk van 6 ons. Eieren 10 cent. DUSSEN, 17 Nov. Aangevoerd 208 kilo boter. Prijs f 1.12f 1.27. 's-HERTOGENBOSCH, 21 Nov. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 190 vette kalveren en 80 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 48 a, 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette var kens golden 34 a 38 ct. per kilo. Den 21 Nov. was de prijs der boter 100 tot 138 cent. WOUDRICHEM. In het vischwater dezer gemeente zijn gevangen en aan den afslag alhier verkocht van 13 tot en met 19 November: 1 zomerzalm, prijs per half KG. f 0,62en 704 houting ad per stuk 7 a 9 cent. Winterzalm werd niet aangevoerd. GORINCHEM, 21 Nov. Aangevoerd 470 runderen. Zware Kalf koeien f 150 a f 230. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f 130 a 200. Yaarkoeieu f 80 a f 130. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f 70 a f 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f 20 a f 50. 4 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 30 vette varkens, van 18 a 20 c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 286 biggen, f 6 a f 8 per stuk. Boter 60 a 80 c. per half kilo. Eieren f 1.70 a f 2.00 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. HARDINGSVELD. Van 14 tot 20 Nov. zijn aan de vischmarkt alhier verkocht: 4 zomer en 24 winterzalmen, waarvan de prijzen waren als volgt: Zomerzalm f 0.51 a 0.76, winterzalm f 1.26 a 1.46 per half K.G. ROTTERDAM, 21 Nov. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 195 runderen, 39 vette en graskalveren, 5 nuchtere kalveren, 1856 schapen of lammeren, 660 varkens, 0 biggen, 0 bok, 0 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 62 ct., 2e kw. 57 ct., 3e kw. 52 a 00 ct., kalve ren le kw. 95 ct., 2e kw. 85 a 80 ct3e kw. 00 et., schapen le kw. 50 ct., 2e kw. 45 ct., alles per kilo; varkens le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 16 ct., licht soort 18 a 00 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 5.50 a 5.80 a 6.10 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 12.75 a 14.00. Aange voerd 3 partijtjes. Zoetemelkscbe kaas 25.00 a 28.00 per 50 kilo. Aanvoer 16 partijtjes. VIANEN, In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. 54 a 60 ct., 2e kw. 46 a 54 ct. Vette kalveren (vuil) 44 a 48 ct. Vett» Varkens 32 a 40 ct. Vette Schapen 00 a 00 ct. Alles per K.G. VIANEN, 16 Nov. Weiboter f 0.00 a f 0.00. Kaas f 0.00 a 0.00. Goeboter f 0.56 a f 0.64. Eieren f 0.03| a 0.04 Lammeren f 0.00 a f 0.00 5.60 Overm. dito Biggen f 4.00 a f 6.00. Aclvertentiën. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER: H. A. M. VAN DER MOOREN— Jong. o Wie een pnike, geurige en kloeke sigaar wil rooken, vervoege zich in het Verkrijgbaar in liet groot en klein, beneden alle concurrentie. Vraagt bij uwen winkelier de in zeer groote verscheidenheid van af 30 tot f 1en hooger. cent voor Whist, Ombre en Piquet, van af de fijnste tot de goedkoopste soorten. Utrechtsche-, Dordtsche-, Brabantsche- Koster-, "Weezen-, Christelijke-, Bijbelscbe-, Katholieke-, S-t. "Vinceutius en andere Alles in groote keuze voorradig in den Boek handel van L. VEERMAN te Hersden. Ondergeteekeude bericht door deze, dat h jj eiken Vrijdag zich zal bevinden in hét tot het vervaardigen van en wel van des voorm. 10 tot des nam. 3 uur. Inlichtingen te bekomen ij den Heer P. van Herpen in bet Café Concordiaalwaar ëené groote sortee. 'ug portretten voor belangstellende ter bezichtiging is gesteld. Indien men aldaar voorat zijn verlangen kenbaar maakt, zal men op den aangegeven dag geen noodeloos oponthoud ondervinden. uitsluitend vervaardigd in de gerenommeerde, door Dr. G. JAEGEH, eenig geconcessioUueerde Fabriek van TOT 'LAAGSTE PRIJZEN. v li Dépót van Dr. Jaeger's Oiig. Normaal- van WoJautikeleu. o' van zijnde dit de beste die bestaat. WATERHOOGTE KEULEN. 18 Nov. 1.63 M. boven 0. 19 Nov. 1.70 M. 20 Nov. 1.56 M. 21 Nov, 1.51 M. (Vouiheen A. G. SCHULL.) Fotograaf van Z. M. den Kor'ng. Atelier tot vervaardiging van al'e soorten FotografiënKootdrukLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergroolingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz voor het KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Wil- lebois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de Boiumelerwaard, Eetlien: M. A. Boll; Gorinchem: C. J. Loe ven; GeeriruidenbergN. Meijers; Heusden: W. Posthumus en G. II. Malingré; Kaatsheu vel: P. van Dortmond Gz.Sprang: J. Dor- renboom; Sleeuwijk: L. J. W. Struik; Vlij men: A. van den Tillaart Jr.; Woudrichem: R. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbunt van Overboek; Waspik: J. Teunen; Zati-Dommel: J. F. M. van Boeckel. van te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Rnime keuze van Plafond-Ornamenten, ver sierde Lijsten, Consols. Raam- en Deurversierin- gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. Privaattrechters Portland-Cement e e r t kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel sche en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. De Illustration Européenne No. 6, van de loo- pende jaargang, dat met recht een »Gounad- nuuimer* mag genoemd worden en dat, behalve het portret van M. Charles Gounad, l'Auteur de Faust, in keurige voorstelling de 500e opvoering van Faust weergeeft, met een afbeelding der verschillende tooneelen dezer opera. Het nieuw procedé-Bwgacrts, waarmede alle gravures in de Illustration Européenne worden vervaardigd, heeft dit tjjdschrift niet groote schreden in den laat- sten tijd doen winnen. Wie zal het dan ook verwonderen, dat 00,000 abonne's, onder de meest beschaafde standen worden gevonden die gaarne deze Illustration wekelijks ontvangen tegen eene geringe contributie van 1,50 per 3 maanden. Kruimkens van 'sHeeren TafelGereformeerde Scheurkalender voor 1888, die bij de Heeren Gebr. van Noortwijk te Schiedam, het licht ziet en die, wat het uiterlijk betreft, het atelier der Heeren Tresling Co., alle eer aandoet. Ook het inwendige beantwoordt aan het uitwendige. Behalve de zaken, den almanak betredende, wordt bij eiken dag een tekst uit de H. Schrift aangegeven en verklaard en bevat de achterzijde een doorloopende novelle of een gedicht van een der grootste dichters. Bovendien is hieraan een premie toegevoegd, getiteld: Manna op den Levensweg.« Wij wenschen en vertrouwen dat dezen Kalender zijn weg spoedig zal vinden. Jlijbelsche Geschiedenisvoor het Katholieke Nederlandsche Volk, bewerkt door J. G. Heeren, Pastoor te Blaricum, met honderd Platen van Gustave Doré. Tweede herziene druk. Ileusden21 November '87. Monslerkisten worden legen rembours toe gezonden. Cocosnoot-Zeep s w U' ,-sU geheel Eenige Specialiteit in deze Ar li het en in Nederland. Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Vaste premiën. Dobbe van Pelt, Orthenstraatbij de Virchstraat.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3