VISITEKAARTEN. imerihaimltc imist-Soi]- cn Draaiwerken, Kraepelien Holm's HoopïoezeiMe 32, Rotterdam. BILLARTBALLEN, Queue's, Pomieranzen, Waielstotteii, stooilontzaierij en schaverij „DE LIÏÏGE." GESTEENDRUKTE Pt W. Schopenhauer, L. YEERMAN te Heusden. Cigaretten tegen Asthma. Salmiak-Pastilles. J. van der Tak Co., Sigaren-Depot van J. BOEREN, Engstraat, Heusden. FUCHS Comp., HOUTHANDEL. diet h I' ij» noord), is aan de gevolgen bezwe ken. In le Spoo Laven te Zwolle is het lijk gevonden van den visscher B. Hengel, die zich daar dikwijls bezig hield om stukken steenkolen en cokes, die bij het lossen te water geraakten, op te zoeken. Het schijnt dat hij bij dat werk verdronken is. - Een paar werklieden waren op het machinegebouw bij het stoomgemaal in de Beemster werkzaam, toen een zwaar voorwerp viel en neer kwam op het hoofd van den ma chinist Van Nus, die terstond zijn bewustzijn verloor en nog denzelfden dag overleed. Ilij liet een vrouw met 6 kinderen na. Te Rotterdam is in de Wilhelininastraat een kind in een kuip met kokend water gevallen en kort daarna bezweken. - Door een schipper is in de Wijde Ee, onder Bergum, opgehaald het in staat van ontbinding verkeerend lijk van een onbekend manspersoon. Naar alle waarschijnlijk heid is dit het lijk van den schippersknecht J. v. d. Velde, die den 1 ln November het ongeluk had, óver boord te slaan. - De 25-jarige Maria K. te Dedemsvaart, verliet Dinsdagavond de ouder lijke. woning, ten einde eenige boodschappen te verrichten. Toen zjj te 10 uren nog niet terug was, werd men ongerust en vond men haar ver dronken in de Kalkovenswijk. Zij leed aan toe vallen. - Een werkman te Fijenoord, werkzaam aan boord van de »Atjeh,« gleed van de loop plank en viel in het droge dok, waarbij hij zich ernstig bezeerde. - Te Nijmegen is de trein- poetser Schoonenberg door een trein overreden. Aan hoofd en beenen deerlijk verwond, is zijn toestand zeer zorgelijk. - Te Goor is een weg werker met de hand tusschen de buffers van twee wagens beklemd geraakt, waardoor een vinger werd afgekneld. - Nabij de Belgische grensgemeente Welkenraedt is de baanwachter Antoon Keutgen, door een goederentrein over reden en op de plaats doodgebleven. Zijn vrouw kwam hem juist het ontbijt brengen en was ge tuige van het ongeluk. Te Haarlem is Zaterdagavond eene 60-jarige metselaar bij het ins'ikken van een stukje vleesch gestikt. - Vrijdagavond werd een vrouwelijk ver pleegde in het dhconie verplegiDgsgesticht te Zierikzee vermist, en na lang zoeken vond men Zaterdagochtend haar lijk in een regenbak. Naar men verneemt, gaf de ongelukkige sedert eenigen tijd blijken van niet wel bij het hoofd te zijn. - De justitie uit Breda heeft zich naar Moerdijk begeven, ten einde een onderzoek in te stellen naar een aldaar gepleegden kindermoord. Zekere weduwe de G. was daar heimelijk bevallen; zij heeft haar kind geworgd en in een schuur be graven. Na volledige bekentenis werd zij naar Breda overgebracht. - Te Rucphen (N.-Br.) zijn in een gezin drie kinderen op één dag overle den. - In een houtzagerij te Klundert kwam een werkman met zijn arm in aanraking met een drijfriem der machine, met het gevolg, dat de arm verbrijzeld werd. - Twee boeren, die uit Tiel met hun kar terugkeerden, geraakten met paard en voertuig in de sloot, doordien het paard schrikte. Een der landlieden bekwam daarbij zulk een slag tegen de borst, dat hij spoedig daarna overleed. - Een ingezetene uit Smilde, die te Appelscha een veenverkooping had bij gewoond, geraakte op zijn terugtocht te water en verdronk. - Aan het politiebureau te Amster dam is een 8-jarig meisje gebracht, wier vader, een schipper, tijdens zij op school was, is ver trokken, zonder dat zij weet waarheen. - In de Wielingen is de Belgische vischsloep »Heyst 41 door een stoomboot overvarentwee man ver dronken. Drie visschers werden gered. Boekaankondiging. »Aanleeren van vreemde talen door zelf onderricht.* Taalstudie zonder meester.* Onder dezen aanhef vestigt de firma W. J. Thieme Co. te Zutphen, de aandacht op de bij haar uitgegeven Methode-Langenscheidt, over gebracht door Servaas de Bruijn. Hoe velen zijn er niet die het zich beklagen, dat zij in hunne jonge jaren de gelegenheid moesten derven om b. v. Fransch, Duitsch of Engelsch aan te leeren en nu op gevorderden leeftijd dagelijks daarvan het ongerief ondervin den, zoowel in hunne zaken als in hun privé- leven. Toch zal hun dat klagen niet baten, wanneer het niet gepaard gaat met den vasten wil om zich alsnog het ontbrekende eigen te maken. Niemand behoeft zich die weelde te ontzeggen. De kosten zijn gering en den daar voor te besteden tijd is lichtelijk gevonden. Bij eene uitgaaf van 30 cent per week, met eene studie van twee uren daags, kan men in circa 9 maanden zóóver komen, dat men eene gewenschte taal kan lezen, schrijven en spreken. Doch niet alleen een tiental talen; maar ook andere wetenschappen, als Schei-, Natuur- en Wiskunde is op deze wijze te beoefenen, het geen èn aan fabrikanten èn aan Ambachtslie den, van de vroegere school, zeer te staan zal komen. Wat de Talen betreft, mag de heer Serv. de Bruijn aanspraak maken op den dank van het Nederlandsche volk; terwijl voor scheikunde, Dr. Snijders, en voor Natuur- en Wiskunde, de Heer van Koten, Natuurk. Ingenieur, zich niet minder verdienstelijk hebben gemaakt. Met vrijmoedigheid wekken wij dan ook onze Lezers op van uchtei staande advertentie Nota te nemen" en bij den Uitgever van dit blad een uitvoerig prospectus aan te vragen, dat gratis geleverd wordt en bij franko aanvrage ook port vrij wordt toegezonden. Onder de vele scheurkalenders maakt de Laudbouw-Scheurkalender (uitgever B. D. K. Busé, te Hardingsveld), een goed figuur. Met een keurig schild, bevattende verschillende voor stellingen van het landbouwbedrijf, is de tekst, voor zoover wij hebben nagegaan, praktisch gekozen. Ook is de op- en ondergang van zon en maan, bij eiken dag aangeduid, voor het gebruik zeer gemakkelijk. Wat de blaadjes bevatten, is natuurlijk ten geheim, dat bij den dag geopenbaard wordt. Wij hebben toch dien sluier even opgelicht en vinden o. m. op de eerste dagtn in Januari de volgende punten behandeldStroo als winter voeder stroo met ander voeder vermengd snoeien van opgaand hout; over den melkkel der; tuinzaden; ziekte bij vee; gewenschte sa menwerking onder de landbouwersstand, enz. enz. enz. Wie er meer van weten wil, bestelle 1 ex. bij den uitgever van dit blad voor slechts 60 cent. Burgerlijke Stand. Heusden, van 11 tot 19 Dec. Geboren Pefrus Johannes, z. v. J. Waa'jers en E. Dukino; Johanna, d. v. A. Mallant en A. van Riet; Maria Johanna, d. v. G. de Hart en M. van den Brekel; Marinus, z. v. F. C. M. van der Grindt. 326e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. 3e Klasse. Trekking van 19 Dec. Prijs van f 1500: no. 12358; f 1000no. 10090; f200: nos. 5231 en 19971fl00;nos. 586, 1823, 4910, 10526 en 13764. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Elke toestand laat eene vreeselijke leegte achter, eene onrust, eene vermoeidheid, een lust om iets anders te kennen, omdat van dit alles niets vol komen voldoet. Geen taal zóó schoon, geen taal zóó rijk, En toch vol eenvoud, tegelijk, Als d' uwe, nooit volprezen bloemen Hoe blij is 't kind, als 't u maar ziet, En toch vat u de wijsgeer niet U, 't schoonste wat de feestzaal biedt, Maar ook, ja, 's armen troost te noemen. De eerste liefde, even als de eerste smart, is hard om te dragen. Er zijn dingen, die men niet mag aanraken, die gevoelig zijn als een schitterend gepolijste stalen klomp, die alleen door er op te ademen zijn glans verliest. Rust is het ideaal van velen. Ach hoe is het mogelijk, te rusten, terwijl geen zonnestofje rust, maar alles om ons heen zich voortdurend wentelt en beweegt. Het leven is prozaïsch. Er zijn niet veel on overkomelijke rampen, en er is nog minder avon tuurlijk geluk. Er is eene koude, hooge rots, werkelijkheid geheetenen tegen haar worden alle illusies verbrijzeld. Laat ons dan slechts denken aan het heden, en den tijd niet ver spillen met te droomen van de toekomst. Gemengd Nieuws en Allerlei. In de gemeente Opsterland wonen twee broe ders, die tweelingen zijn. Zij zijn 72 jaren oud en gehuwd met twee vrouwen, die zusters zijn. Beide echtparen hebben evenveel kinderen, even veel jongens en meisjes. De namen der kinde ren van het éene echtpaar zijn dezelfde als die der kinderen van het andere. Van ieder der beide huisgezinnen zijn evenveel kinderen over leden, die de zelfde namen droegen. Beiden heb ben nu nog evenveel kinderen met dezelfde na men. Zeker zeldzaam Door een vindingrijk man is dezer dageu een versiersel voor een heerendas gemaakt, dat niet alledaagsch is. Vanwege den horlogemaker D. N. Swart, St. Luciensteeg te Amsterdam, wordt een miniatuur horloge vertoond, ter grootte van een stuivertje ongeveer, dat met behulp van het onzichtbaar geplaatst werk nauwkeurig den tijd aangeeftvoor heil, die den drager ontmoeten want deze zelf is buiten staat de wijzerplaat te zien. Men zou zeggen dat de vinding aangemoedigd verdiende te worden door de gemeente, die op na genoeg elk nieuw huis een klokje wil zien. Vier honderdduizend wandelende uurwerken. Welk een ideaal Moeder heeft oliekoeken gebakken en elk der kinderen heeft zijn portie gehad. Ze zijn allen vol daan alleen de kleine dikke Herman is niet te verzadigen, maar moeder vindt, dat hij ge noeg heeft. Hoe zal hij het nu aanleggen, om haar te bewegen hem nog één te geven, nog ééntje. Maar hij krijgt geen inval. Hij klimt op een stoel aan het raam en met zijn mollige armpjes op de vensterbank geleund, tuurt hij droomcrig naar buiten. Eensklaps weerklinkt muziek en Herman springt op. Daar komen soldaten aanDoch de muziek klinkt niet vroo- lijk en niet zijn mooie, blinkende soldaten, maar een begrafenisstoet trekt voorbij. Daar hoort hij moeder zeggen»Muziek bij een begrafenis, wat klinkt dat toch plechtigen als een bliksem straal komt den kleinen schelm een gedachte in het hoofd. »Moedertje« zegt hij vleiend, »als u ons nu nog ieder één oliekoek geeft, dan zal u ook met muziek begraven wordt n«. Alle plaatsen in den tramwagen zijn bezet; een heer ziet zich genoodzaakt zijn zevenjarige zoon op de knie te nemen. De tram houdt stil, een jonge dame opent het portier en ziet, naar een plaatsje zoekend, in het rond. De dreumes van zeven jaar weet hoe het behoort. »Papa,« zegt hij, »ik kan wel buitenop staan. Mag ik u mijn plaats aanbieden, mejuffrouw De slechtste betalers zijn doorgaans de slim ste s'*' nldeischers. In een courant komen nu en dan dwaze mis stellingen voor. Zoo had onlangs een blad on der de annonces met het gemeen sc mppelijk hoofd Publieke Vermakelijkheden* het bericht opgenomen der geboorte van een tweeling. Het Engelsche blad »The Youngman« verhaalt een romantische liefdesgeschiedenis. Een jonk man te Glasgow, J. R. Blackie, van de bekende uitgeversfirma, werd een paar jaren geleden ver liefd op een Amerikaansche jonge dame, die daar hare opvoeding genoot, en het meisje ging als zijn verloofde nuar haar vaderland terug, om haar stervenden grootvader te verzorgen. Na den dood van den ouden man werd het meisje, dat zich bij het verzorgen van den ster vende overspannen had, zelve ziek, en de schrik bij de nardbeving, welke Charleston verwoestte, werkte zoozeer op hare zenuwen, dat zij blind werd, zonder hoop op herstel, naar de deskundi gen verklaarden. Zij schreef toen aan haar verloofde, om hem zijn woord terug te geven. Maar de jonge Blackie weigerde zijn bruid op te geven. Hij kwam met de eerstvolgende stoom? boot zelf over, oiu haar te verzekeren, dat hij haaf liefhad en haar tot vrouw wilde nemen, hetzi dun blind of niet. De onverwachte vreugd daarover werkte gun stig op de gezondheid der jonge dame, haar ge zicht werd langzamerhand beter, en thans heef i zij, i a r the Young Manverzekert, »het hel' derste paar oogen dat men kan wenschen t« zien.« »Zeg Bezorgdheid. »Zeg toch eens, man, wat voor een genot je vindt in dat eeuwige drinken »Neen, dat zeg ik je niet; want als je het wist zou je ook gaan drinken.c Duidelijke wenk. Gids: »En hier, mijn i heeren, hebt ge het mooiste punt. Hier waren d j toeristen altijd zoo aangedaan, dat ieder mij twe< kwartjes in de handen stopte. Sehertsvraag. Wat is een hyperbool? Wanneer iemand zijn schoonmoeder de »ster ziju| levens* noemt. Verstrooid. Heer (op de wandeling)ochj dat is nu onpleizierig, daar heb ik nu mijn zaki doek vergeten, en ik wil er juist een knoop if leggen, om te maken, dat mij dit niet weer ge| beurt. Goed van pas. »Mijnheer, ieder woord uii uw mond is een leugen »Ge hebt gelijk, schoone dame!« Definitie. Een dief is etn mensch, die te ve: standig is om te verhongeren, maar te onverstanj dig om te arbeidente beschaamd om te bedele] maar juist onbeschaamd genoeg om te stelen. WATERHOOGTE 16 Dec. 4.07 M. 17 Dcc. 4.04 M. 18 Dec. 4.45 M. 19 Dec. 4.95 M. KEULEN, boven 0. Marktberichten. HEUSDEN, 17 Dec. Boter 73i a 78 cent per stuk van 6 ons. Eieren 5} a 7 cent. 's-HERTOGENBOSCH, 19 Dec. Op de hedei alhier gehouden kalveren- en varkensmarki waren aangevoerd 160 vette kalveren en vette varkens. Men besteedde voor vette kal| veren le kw. 50 a 54 ct., 2e kw. 46 a 50 ct.l 3e kw. 40 a ct. per kilo. De vette var? kens golden 36 a 40 ct. per kilo. Den 19 Dec. was de prijs der boter 100 tof 136 cent. DUSSEN, 14 Dec. Aangevoerd 245 kihj boter. Prijs f 0:95f 1.19. WOÜDRICHEM. In het vischwater dezef gemeente zijn gevangen en aan den afslag alhie| verkocht van li tot en met 17 December: 16 winterzalmen van f 0,90 a f 1.15 en 2j zomerzalmen, a f 0.40 per half KG. HARDINGSVELD. Van 12—18 December zijn aan de vischmarkt alhier verkocht: 1 zomer? en 65 winterzalmen, waarvau de prijzen wareif als volgt: Zomerzalm 0.35 a 0.00, winterzalm 1.0( a 1.20 per half K.G. GORINÜHEM, 19 Dec. Aangevoerd 125 runderen. Zware Kalfkoeien f 200 a f 260. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f 160 a 200. Vaarkoeien f 100 a f 140. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 120. Guiste Vaarzen f70 af 110. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f 40. 10 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 20 vette varkens, van 16 a 18c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 116 biggen, f 4 a f 7 per stuk. Boter 60 a 70 c. per half kilo. Eieren f 1.50 a f 1.70 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 0.70 per stuk. ROTTERDAM, 19 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd230 runderen, 51 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalveren, 810 schapen of lammeren, 650 varkens, 0 biggen, 0 bok, 00 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 65 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 55 a 00 ct., kalve ren lekw. 97£ ct., 2e kw. 90 a 85 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 45 ct., 2e kw. 40 ct., alles per kilo; varkens le kw. 19 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 17 ct., licht soort 18 a 00 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 5.80 a 6.00 Overm. dito f 6.20 a 6.40 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 12.00 a 14.00. Aange voerd 3 partijtjes. Zoetemelksche kaas f 24.00 a 27.00 per50 kilo. Aanvoer 7 partijtjes. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, lekw. 64 a 70 ct., 2e kw. 56 a 64 ct. Vette kalveren (vuil) 50 a 55 ct. Vette Varkens 34 a 38 ct. Alles per K.G. Vette Schapen f 00 a f 00. Advertentiën. Ui Onverbeterlijke HOUTSKOOL-BRIQ UETTEN, met wettig gedeponeerd fabrieksmerk, leder* blok: tiO uren vuur Zijn geheel reukeloos en verwekken geen damp. Verkrijgbaar bij ENGSTRAAT, HEUSDEN. Telken jare komen de bestellingen op gesteen drukte Visitekaarten op de laatste dagen van het jaar in en is het bijna ondoenlijk ze vóór Nieuwjaar allen gereed te krijgen. Wil men zeker zijn dat men ze keurig afgewerkt in een net étui, tegen billijken prijs, ontvangt, zend dan tijdig uwe bestellingen aan den Boekhan delaar opwekkend, versterkend, koorts verdrijvend, Ijzerhoudend Quina Laroche bij bloedarmoede, etc. Prijs per fiesch f 1.90 en f 1.00. De inademing van den rook dezer 'Cigaretten geeft den lijder aan Asthma terstond ver lichting. In Etui 80 en 50 cents. Een algemeen als goed erkend middel bjj Hoest en Verkoudheidoplossend en verzach tend. Prijs per fleschje 20 cents. Apoth. De gunstig bekende met bijschriften van Di*. E, LAURILLARD is in eiken Boekhandel a 90 Cents te bekomen, zoomede bij de Uitgevers S. W. N. VAN NOOTEN te Schoonhoven. Stoomfabriek van Amerikaansche Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.— en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar. Wie een puike, geurige en kloeke sigaar wil rooken, vervoege zich in het Verkrijgbaar in het groot en klein, beneden alle concurrentie. u in Ivook, Schildpad, Pauelmoo, Bekn enz. enz. in het Fabriek en Magazijn van te 's-HERTOGENBOSCH, Keizerstraat, hoek St. Jorisstraat. 1 r mmm Kradpelien Holm, Apotb. Zeist. Te Ileusden bij den Heer IT. VV. PRILLE V1TZ, Scheurkalender ROOKERSl - 'ö&'ialïrs' O TUNC HEM.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3