Cocosnoot-Zeep Fotografie Instantané, Openbare Verhuring Woonhuis en Schuur GRASGEWAS, Billartfabriek Oppert 148. Rotterdam. Ph. de JOUGH, H.H. HOOKERS! J. Frans Gostelie Jzn. Ververstraat 351, 'sHertopM. Notaris RAUT Openbare Verhuring s Hertogenbosch. D. van Proyen. van P. TAN DOORNIK 's-Boscli. Chr. KUUK. stoom-bontzaierij ei schaverij „DE LIE"GE." GOH INCITE AL SIGARENFABRIKANT HOUTHANDEL. Sigaren-Depot van J. BOEREN, Engstraat, Heusden. W. Schopenhauer, ENGSTRAAT, HEUSDEN. Th. J. Jansen te 's Bosch, Kerkstraat A131's Bosch, PIERRE WEiJNEN, 1 gevestigd te 's Hertogenbosch. met ERF en TUIN, TE HEUSDEN. publiek verhuren: Yerverstraat 167, Bierhandel Bottelarij t)e lieer P. Domda Nieuwen huis heeft, naar het Iagblsdc meld:voor de Ka mercandidatuur, uern oor de algemeen-stemrechters te Noord - wolde aangeboden, bedankt. Niemand is verplicht het mandaat van volks vertegenwoordiger aan te nemen. Wanneer men echter aan het hoold eener politieke of sociale partij staat en er kans is, dat deze nu ook in het Parlement zal worden vertegenwoordigd, waarin tot dusverre geen harer leden eene plaats had, dan is men zedelijk gehouden de lasten van die taak te aanvaarden. Dit is ook eene waardiger wijze om voor eene richting te strij den dan in straatblaadjes altijd het woord al leen te voeren, in stede van in 's lands vergade ring zijne beginselen te verkondigen. Of zou ook de heer Domelu Nieuwenhuis van oordeel zijn, dat men met de redeneeringen als in Recht voor Allen« voorkomen, niet kan optreden te genover menschen, die in staat zijn ze te toet sen en te weerleggen? o Uit Gorinchem wordt aan de »N. Rott. Ct.« gemeld, dat bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen het voornemen bestaat, het doen loopen van locaaltreinen tusschen Dordrecht en Gorinchem met Januari a.s. te staken. Zijn wij echter goed ingelicht, dan kunnen wij dit bericht ten stelligste tegenspreken, daar er van een der gelijk plan bij bevoegde autoriteiten niets bekend is. De reden, die er bij opgegeven wordt, dat n.l. de locaal-treinen niet opgeleverd hebben, wat er van verwacht was, is bovendien zeer onwaar schijnlijk, daar van den locaaltrein tot nog toe een vrij druk gebruik wordt gemaakt, o Voor 15 cents te zamen krijgt men thans, volgens de Amsterdamsche correspondent der Ct.«, in het »Amsterdamsch Café« een glas bier, een bord erwtensoep, zuurkool, een gebakken forel en een stuk wild of gevogelte. rO Men is den vermoedelijken dader van den te Naarden gepleegden diefstal van scherpe patro nen op het spoor, een korporaal van het 7e regement infanterie, die met de surveillance van het corvee werkers was belast, schijnt de schuldige te zijn. Men vermoedt dat deze be langrijke hoeveelheid scherpe patronen te Am sterdam is verkocht. o Voor eenige weken is zekere S., te Leiden woonachtig, met achterlating van vrouw en kinderen, met de noorderzon vertrokken. Nu de moeder, sedert dien tijd, voor zich zelve en hare 4 kinderen moest zorgen, scheen zij ten einde raad en besloot zij er ook maar »van door* te gaan. Volgens de uitdrukkingen, welke zij tegen hare kinderen zou gebezigd hebben, b. v.: »over 9 dagen zullen jelui niet lachen*, vreest men het ergste. De kinderen zijn bij een der familieleden opgenomen, en, daar men ver moedt dat hun vader zich te 's Hage ophoudt, wordt een onderzoek naar hem ingesteld. o Een bedroevend ongeluk had te Winschoten dezer dagen plaats. De pijpendoppenmaker Cohen en vrouw bewoonden met hun tweeën een der vertrekken van het Israëlitisch armhuis. De man was een rechte ongeluksvogelnu eens werd hij hier, dan weer daar uit een sloot, een gracht of een kanaal gehaald, en doch ter zake. Naar alle waarschijnlijkheid heeft de man iu den laten avond het bed verlaten en zich eene slaapplaats op den vloer gezocht nabij het vuur, waarom heen ongeveer een 20- a, 25-tal turven waren geplaatst. De kleeren schijnen nu vlam te hebben gevat en de man rolde zich om en om, want men bespeurde later verschillende gaten in den vloer, en einde lijk stond hij als het ware in vlam. Zonderling genoeg ontdekte Rebekka, zijne vrouw, vóór haar man geheel in brand stond, niets, zij scheen derhalve in vasten slaap te zijn. Toen echter zou zij naar buiten zijn gegaan, roe pende: >brand!« »Waar is dan de brand vraagt de nachtwacht Keijer. »Ocb,« zegt ze, »mien olie kerel staat in brandSpoedig sprongen eenige reddende buren toe en trachtten, door den man de kleeren van zijn lichaam te scheuren en met water te bevochtigen, den brand te blusschen. De man echter was half verstikt en meer dan half verbrand. Wel werd de hulp van den heer dr. T. Haak ma Tresling ingeroepen, doch voor het behoud van het leven van Cohen was geen kruid meer ge wassen. Wel deed men nog, wat mogelijk was, fnaar de man blies ongeveer 7 uur in den mor gen den butsten adem uit. De rechterzijde van zijn lichaam vooral was zeer diep ingebrand door dezen dood heeft, naar men wil, Winschoten zijn eenigen pijpendoppenmaker verloren. o Te Deventer werd Woensdag een weduwe van 70 jaren wegens openbare dronkenschap in arrest genomen. - Op de Oosterspoor heeft bij de halte Stroe (Veluwe) een botsing plaats gehad tus schen twee goederentreinen. Eenige wagens wer den vernield. Van het personeel werd niemand gekwetst. - Te Haarlemmermeer is uit een ge sloten kist, toebehoorende aan den 80-jarigen M., van waarde en een bedrag van pl. m. f 75 aan geld. De koker is, beroofd van zijn inhoud, terug gevonden. Van den diefstal wordt een gewezen militair verdacht. - Voor een groot gedeelte is de openbare school te Wiene, gemeente Ambt Delden, door onbekende oorzaak verbrand. - Een sjouwerman brak op de werf der Maatschappij »De Schelde« te Vlissingen een dijbeen, door dien bij het sorteeren van platen een zware plaat uit de ketting schoot. - In de bierbrouwerij van den heer Dittmann te Valkenburg, is een stel ling omgevallen. Een werkman, vader van 8 kin deren, kwam daarbij om, terwijl twee anderen gekwetst werden. - De stukadoor J. N. te Wa- geningen, was met een handkar aan het steen kolen rijden, toen in den Nieuwen weg de wagen kantelde en deze van den weg af in een sloot viel, terwijl N. er onder geraakte. Nadat N. onder de zware kar uit was gehaald, bleek het dat hij reeds was overleden. - Te Haarlem heeft zich in de Rustenburgerstraat een persoon door ophanging van 't leven beroofd. Een der huis- genooten, thuis komende, vond hem in de bed stede hangen. Familie-onaangenaamheden moeten tot dezen zelfmoord aanleiding hebben gegeven. Te Deventer is een zilveren horloge in beslag O O genomen, dat door een tamboer in de kazerne uit het kastje van een korporual was ontvreemd. - In een watermolen bij Rustenburg is een klein kind, bij afwezigheid der moeder, in den kin derstoel zittende, verbrand. - Te-Schiedam is een boer van een spoelingschuit gevallen en ver dronken. - Het stationskoffiehuis te Oostzaan is afgebrand. - Terwijl de vrouw van den sein- wachter W., onder Gorsel, bij haar woning den naderenden trein veilig seinde, zag zij, dat haar kind de kachel opende en dat de kleeren vuur vatten. Op hetzelfde oogenblik vloog de trein tusschen haar en haar kind voorbij, zoodat de ongelukkige moeder niet in staat was 't kind onmiddellijk ter hulp te snellen, terwijl zij de angstige smartkreten der kleine hoorde en tel kens tusschen de waggons door de vlammen zag. Hoewel deerljjk gebrand, bestaat er ge gronde hoop, dat de kleine herstellen zal. Gemengd Nieuws en Allerlei. In Duitschland wordt het Kerstfeest, zooals men weet, zeer algemeen gevierd. De statistiek heeft zich reeds van velerlei meester gemaakt, maar tot dusver is een Berlijnsche Kerstboom-statitiek iets nieuws. Wij vonden haar in de »Freis. Ztg.« Volgens het blad belasten zich in de Duitsche hoofdstad 1725 behoorlijk gepatenteerde hande laars met den verkoop in het klein. De groot handelaar geeft zijn voorraad slechts bij zestig tallen aan de winkeliers af, aan elk gewoonlijk een. Van deze zestig gaat echter 20 percent ver loren aan de versiering der overige acht-en-veer- tig. Zoo worden er circa 80,000 Kerstboomen in straten en op pleinen neergezet, een geheel bosch, wanneer ze naast elkaar in den grond wortelen. Wanneer 25 percent onverdocht blijft, zoo worden toch nog steeds 60,000 Kerstboomen in de groote van de hand gezet. Neemt men aan, dat ieder van hen gemiddeld met 20 appels, 20 noten en 20 peperkoeken be hangen word, dan is dat te zamen 1200,000 ap pels, even zooveel noten, en als men voor één peperkoek slechts 30 gram meel gebruikt, 480 centenaars meel. Draagt iedere boom niet meer dan zes kaarsen, elk van 20 cM. lang, dan zou den deze, aan elkaar geregen, een lijn vormen van 72 kilometer lengte. Wat kost Berlijn nu deze zestigduizendvoudige kertbooru Rekent men een boom op 75 pf., de 20 appels op 30 pf., de twintig noten met het verguld, dat men voor hen noodig heeft, op 15 pf., de peperkoeken op 15 pf., en de kaar sen op 20 pf., dan wordt dit in somma een kapitaal van 100,000 Mark. Dat een koe op het dak klimt, mag zeker wel iels merkwaardigs genoemd worden. En toch heeft op de bouwhoeve van Gr. P., in het land van Knik een koe dezer clagen zulk een sterke toer verricht. In een buitenkooi van een var kenshok terechtgekomen, kroop het dier op de knieën op het lage dak en wist er eveneens met de achterpooten op te schuiven, 't Was onmogelijk haar er af te krijgen, en zij ware misschien op de vorst van het huis geklouterd, indien zij, gelukkig of ongelukkig, niet beproefd had te gaan staan. Daardoor trapte zij door het strooien dak, viel er vervolgens geheel en al door en kwam in een varkenshok terecht, zonder zichzelve of een van de varkeus te kwet sen. Die koe is ongetwijfeld voor kunstenares in de wieg gelegd. Als Carré het wist, hij kocht ze stellig aan voor zijn paardenspel. r »Ze maken de spiegels niet zoo goed meer als vroeger,* zeide eene oude dame, toen zij in den hare een gerimpeld gezicht, met een paar matte oogen en een ingevallen mond aan schouwde. De Parijsche speelgoedwinkels kondigen tegen het nieuwe jaar een nieuw soort pop aan »Men drukt haar op den buik en dan zegt zij»Carnot«. Arme Parijzennars. Minstens een week lang, zal men in elk koffiehuis, in elk. theater, ja in elke huiskamer, niet anders booren dan: »Cur- not, Carnot*, zooals alleen een pop met mecha niek in haar buik dat zeggen kan. Een ei van f 2000. In Londen is dezer dagen in tegenwoordigheid van een groot aan tal ornithologen een ei verkocht van de noor delijke penguins. Voor den verkoop werd medegedeeld dat in 1880 twee eieren van dezen vogel respectieve lijk f1200 en i 1225 opbrachten. 25 eieren van dit dier zijn in musea en 41 in particuliere verzamelingen van welk 66-tal er 43 in Enge land zijn. Het eerste bod op het hoogst zeldzame ei bedroeg f 600 en ten slotte werd het toegewe zen aan zekeren heer Fields, een bekend orni tholoog, voor de kleinigheid van f 2000. Voor hen, die aan wintervoeten lijden, wordt het volgende middel als heilwerkend aanbevo len: Men bestrijke (1e pijnlijke plaats met het sap van aardbeziën; daar deze in den winter moeilijk te krijgen zijn, wordt een ieder, die aan deze kwaal lijdende is, aangeraden om het des zomers, wanneer deze vrucht er volop is, te bewaren in flesschen, vermengd met zoete olie. Men kan verzekerd zijn dat het gebruik van dit heilzaam middel iu weinige dagen de hevigste pijnen doet bedaren. Jammer maar dat de goede raad zoo laat komt. WATERHOOGTE KEÜLE N. 23 Dec. 4.23 M. boven 0. 24 Dec. 3.81 M. Advercentiëii. Wie een puike, geurige en kloeke sigaar wil rooken, vervoege zich in het Verkrijgbaar in het groot en klein, beneden alle concurrentie. lil Onverbeterlijke HOUTSKOOL-BRIQ UETTEN, met wettig gedeponeerd fabrieksmerk. Ieder blok SO uren vuur. Zijn geheel reukeloos en verwekken geen damp. Verkrijgbaar bij o- Vraagt bij uwen winkelier de VAN zijnde dit de beste die bestaat. (Voorheen A. G. SCHULL.) Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten FotografiëaKooldrukLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf VOOR HKT KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Wil- lebois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de Bommelerwaard, Eethen: M. A. Boll; Gorinchem: C. J. Loe ven GeertruidenbergN. MeijersHeusden W. Posthumus en G. H. Malingré; Kaatsheu vel P. van Dortmond Gz.SprangJ. Dor- renboom; Slceuwijk: L. J. w. Struik; Vlij men: k. van den Tillaart Jr.; Woudrichem: R. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbunt van Overbeek; Waspik: J. Teunen; Zalt-Bommel: J. F. M. van Boeckel. te W a a 1 w ij k maakt bekend, dat de BOERENHOFSTEDE te Aalburg, van de Wed. Corn. Poortkr en kinderen aldaar is ingezet en gehoogd tot 5500.— TOESLAGZalurdag31 Decem ber 1887, 's morgens elf uur, in 't Hotel ran den Heer C. MAURIK te Heusden. Dagelijks kan ten kantore van genoemden Notaris gehoogd worden, VAN EEN De Voorzitter van het College van Regenten der Godshuizen te Heusden, zal op Zaterdag den 31 December 1887, voormiddag 11 uur, ten Raatlhuize aldaar, voor den tijd van 6 jaren, PUBLIER VERHUREN: Een WOONHUIS en SCHUUR met ERF en TUIN, staande achter de Ned. Herv. Kerk, groot 0.08.70 H.A., laatst in huur bij G. Hkxspook, voor f 110.'sjaars. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Heer J. L. KLIEBISCH, Rentmeester der Godshuizen en bij den Opzichter M. II. VERHOECKX. VAN van Gemeente-gronden TJE I-I E U S D E IV. De Burgemeester van Heusden, zal op Zaterdag 31 December 1887, voormiddag 11 uur, ten Raadhuize, voor den tijd van één jaar, (om te hooien) Het GRASGEWAS van GemeenteTgronden, onder Heusden, Heesbeen, Oudheusden en Herpt. Breeder bij biljetten omschreven. O 8teeds voorhanden: Alle Vrijdagen Versche Visch. Verzending naar buiten de stad tegen zeer billijke conditiën. Gouden Medaille Gouden Medaille Amsterdam 1883. Amsterdam 1883. HOOFD-DEPOT voor s-Boscli en Omstreken der Beiersclibierbrouwerij de Amstel.« Bass Cie Pale Ale en Extra Stout a 15 ct. p. tl. Vollenhoven Cie Extra Stout al2£ Dortmunder en Miinche- nerbieren 19ct.p.l/l, 10 ct.p.|fl. Beiersch en Pilsenerbieren 17 9 Prima Lagerbier licht of donker11»» 6 Dubbel gerstebier .10»» 51 Holl. gerstebier 8 5 Bossche bieren etc. Alle deze bieren zijn mousseerend en steeds kristalhelder, alleen fabrikaat van de eerste Brouwerijen. Naar buiten in kisten van 50 stuks. De prijs per fust is overeenkomstig de afname des verbruikers. Voor Bestellingen adresseere men zich aan de Kelders o/d Boterhal geopend van 's morgens 8 tot 's avonds 7 uur. SIGARENFABRIKANT, HEUSDEN. Bekroond op de AMSTERDAMSCHE WERELDTENTOONSTELLING. Monsterkistjes worden bij verrek en-pakket toege zonden. ontvreemd een koker, bevattende eenige papieren $0$*' Monsterkisten worden tegen rembours loe- i gezonden. Groepen. Landschappen. Architectuur.. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz. Vaste premiën. Zalm en Kree/t in blikken, Sardines d VHuile Paling in Gelei, gerookte Paling, gerookte Engelsche Bokking en SprotHoil. Haring, in- gelegden Haring. Bergsche Ansjovis, gepelde en ongepelde Garnalen. Diverse Tafelzuren, Azijnen Aalbessensap, FrambozensapLimonadesiropen, Marmeladen, Salade-Olie, gecondenseerde Melk Chin. Gember, Bourbon Vanille, Sina's Appelen, Citroenen, versche Eierenenz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1887 | | pagina 3