Hoerenhuis niet Erf, EILAND, Een perceel Weiland, Sigaren-Depót, Kalverstraat 157, Amsterdam. illl A Opleiding tot Hoefsmid. Veilen en Verkoopen: n O L REGIME. Engstraat, Hensden. enz. K. F. DEUSCHLE, Kraepelien Holm's BOOMGAARD en BOUWLAND, W, Benger Söhne, te Stuttgart, 11 Notaris LANDRÉte Vlijmen, J. BOEREN, voor Heeren, Dames en Kinderen, Cigaretten tegen Asthma. Salmiak-Pastilles. I mr. De C ister, on cl-proc.-gen. bij 't Hoogge- rechtsl of, m Th. K. ran Slingelandt, oud-raads- ].eer ii 't He oggereel tshof van Ned.-Indie, A. W. J. van Deldt a A. Ié. J. ramerus, dir. der Ned.-Ind. Handels bank, A. Jung, dir. der Air. Handelsvennootschap, Ch. M. Fraissinet, oud.-dir. der Surinaamsche bank, P. Smidt van Gelder, industrieel; jhr. mr. Junius van Hemert, lid van Ged. Staten van Overijsel en J. M. Smeets, id. van Limburg; jhr. Ortt, oud insp. van den Waterstaat, T. A. Pols, oud insp. der posterijen; dr. J. N. Ramaer insp. der krankzinnigen ge stichten, dr. C. Stemberg; A. van de Velde, referendaris van onderwijs; mr. J. D. van Ketwich Verschuur, mr. Besier, mr. Coenegracht, jhr. mr. E. L. de Geer; de letterkundigen mr. L. P. C. van den Bergh, oud rijksarchivaris, Bobidé van der Aa, Douwes Dekker, Roorda van Eysinga, mej. Hasebroek, J. C. Gewin, J. A. F. baron Van Pleeckeren, mr. J. A. D. Nepveu, mr. S. J. E. Rau, dr. A. M. Lede- boer en de journalisten mrs. J. J. Enschedé, J. D. Doorman, mr. A. Th. Heyligers, C. Zwaarde maker de kunstschilders L. de Koningh, F. H. Weis- selbruch, J. W. Geistenhauer Zimmerman, J. H. Koelman, A. J. van Wijngaardt en A. van Dor- molen de architecten N. J. Kamperdijk en J. Singels de tooneeldirecteur Van Lier; de katholieke 'geestelijken Tielens, Donders, Moormans, Schagt en Sengers; de onderwijzers 0. J. Vetbake en J. C. Degen- hardt verder nog te 's Gravenhage J. W. Middelburg, em. pred., mr. W. N. van Hamel, comm. Buitenl. Zaken, dr. G. Molenaar, mevr. S. K. de Bronovo, notarissen Schuurman en Eikendal, dr. W. Hama ker, off. v. gez., Van Doorn, boekhandelaar. Van de meest bekende buitenlanders noemen wij prinses Marie van Wurtemberg, Lord Iddes- leigb, Lord Lyons, A. Depretis, Raoul Duval, Katkoff, de hoogleeraren Laurent, Caro, Von Langenbeck, Reclam, Vischer, pater Cecchi, pater Beckx, kardinaal Jacobini, Alfred Krupp, Kras- zewski, de schilders Schweninger, Pfannschmidt, Ph. Rousseau, Gaillant en Nicaise de Keyser, Carrier Belleuse, beeldhouwer; Jenny Lind, Henry Ward Beecher, Jules vanPraet,adm. Jauriguibéry, generaal Von Werder, Marlitt. Het jubilé van den Paus. Joachim Vincentius Raphael Luigi Pecci werd geboren den 2n Maart 1810, te Carpineto, een stil stadje tusschen Rome en Napels, uit een familie van grondbezitters. Op 8-jarigen leeftijc kwam hij op het Jezuïeten-college te Viterbo waar hij zich door zijn ijver en vroomheid a spoedig onderscheidde. Te Rome deed bij zijn voorbereidende studies voor het priesterschap hij studeerde in de letteren, de wijsbegeerte, de godgeleerdheid, in het Romeinsch en Kerkelijk recht en, nadat hij tot doctor in de theologie was gepromoveerd, werd hij door kardinaal Odescalchi op den 31n Dec. 1837 tot priester gewijd. Paus Gregorius XVI merkte al spoedig, dat in den jongen priester een diplomaat stak en bij droeg hem dan ook verschillende zendingen op (naar Benevente en Perugia); reeds in Jan. 1843 werd Pecci tot bisschop van Damiate in partibus benoemd en in hetzelfde jaar als nun- cius naar Brussel gezonden. Gedurende zijn nun- ciaat bezocht Pecci ook ons land. Drie jaren bleef bij nuncius en keerde toen als bisschop van Perugia naar Italië terug, na Londen en Parijs te hebben bezocht. Alvorens zijn zetel te aanvaarden, deed hij een bedevaart naar Por- tiuncala. Van 184ö tot 1878 bleef Pecci het bisdom Perugia besturen. In 1853, dus reeds op 43-jarigen leeftijd, was hij intusschen tot kardinaal verheven, wel een bewijs, hoe hoog hij te Rome stond aangeschre ven. Men weet dat de kardinaal Pecci, na den dood van Pius IX, dezen als Paus opvolgde; bij de derde stemming vereenigde hij 44 van de 61 stemmen op zich. Den 3n Maart 1878 werd hij als Leo XIII gekroond. Hoe men ook inojre denken over de politiek, door den tea'en- Dreigt onafzienbaar leer! uw liar* rnnéé" tp srtipnrpn. Gemengd Nieuws en Allerlei- De looper van een winkelier wenschte een rijk ingezeten veel heil en zegen met het nieuwe jaar. Deze beantwoordt den wenscb met een soortge- lijken. Is dat alles? vroeg de looper teleurgesteld. Is dat niet genoeg? welnu, dan wensch ik er je nog een paar prettige dagen bij. De taal van 't vak. Het spijt mij dat ik een kleinen jongen zoo'n taal hoor uitslaan,zei eeue oude dame. »Weet je wel wat er van kleine jon- gens die vloeken, wordt »Jawel,« antwoordde de guit, »zij worden |f huurkoetsiers. Een gezegend man. De cantine-liouder van bet 146e linie-regiment te Toul (Frankrijk) heeft 27 kinderen gehad, waarvan er nog 17 in leven zijn. Wel taai. Een visscher van Tessel, een? geloofwaardig persoon, verhaalt hoe hij onlangs een aantal botten op een steenen vloer onder een bedstede neerlegde, met het doel de visch eenige dagen later op te peuzelen. Bij 't schoonmaken was de visch nog zoo levend, als toen zij pas uit het water kwam. Evenwel vond de man, dertig dagen later, bij 't schoonmaken van dat steenen vloertje, nog een bot, die vergeten was. De visch was nog spring levend. 1 W. 50 <-'L. alles a 00 2 - t - 21 a UO -oort 8 a, 20 et per 5 uns. Zoetemelksehe kaas 20.00 a 24.00 per 50 kilo. Aanvoer 3 partijtjes. W A T E R H O O G T E 30 Dec. 2.39 M. 31 Dec. 2.25 M. 1 Jan. 1.90 M. 2 Jan. 1.90 M. K E U L E N. boven 0. Advertentiën. na een onze overleed plotseling en geduldig lijden, veel geliefde Moeder PETRONELLA BAIJENS, Weduwe van Joh. Reatsch, in den ouderdom van 49 jaren. Uit aller naam, G. REATSCH. Heusden, 1 Januari 1888. zal op Dinsdag 10 Januari 1888 provisioneel, en op Dinsdag 24 Januari '1888 definitief, telkens des avonds ten .6 uren, ten huize van de Wed. P. EKELS, te Haarsteeg, Hedikhuizen, lo. Onder- VLIJMEN. Een goed onderhouden te Haarsteeg, Vlijmen, Sectie A nommers 587, 802 en 803, groot te zaïnen 21 Aren 55 Cen tiaren. 2o. Onder HEDIKHUIZEN. AA::X. ,';A. SLr' AfV Heden ontsliep zacht en kalm na een langdurig en smartelijk, doch ge duldig lijden, onze geliefde oudste Dochter ANNA LODOVIKA, in den ouderdom van ruim 44 jaren. J. H. PRILLEVITZ. S. E. PRILLEVITZ-Kluit. Wijk2 Januari 1888. in de Zeggelaars, Sectie A nommer 366, groot 86 Aren 40 Centiaren. 3o. Onder HIJRJPT. in het Herptsche Veld, Sectie C, nommer 344, groot 1 Heet. 14 Are 80 Cent. in de manége te] woordigen ning over Leo schapenheid en Paus gevolgd, er is slechts één mee- XIII als mensch, over zjjn recht- vlekkeloozen levenswandel. Berijmde Grepen voor 1888. In een paardenspel staat een der habitués, een rentenier, met de jeugdige rij der es miss Lora t praten in de gang tusschen de stal en de manége Schertsend is bij op bet breede zadel van he paard gaan zitten, waarop straks, als het vol gend nommer van bet programma, miss Lori bare bevallige sprongen maken zal. Daar klinkt het signaal, om verschijnen. Het paard, dat sinds lang daarop1 gedresseerd is, rent naar binnen met den rentenier. Van het geheele programma verwier: dit nommer den meesten bijval. In een onzer garnizoensplaatsen wandelde dezer dagen een jeugdig korporaal met zijne tante. Op| zijne wandeling ontmoette hij een officier, welki hij, zonder te groeten, passeerde. De officie: onderhield hem over zijne nalatigheid en doo: den korporaal werd tot verontschuldiging aan gevoerd, dat hij meende, wanneer hij met eenel dame wandelde, de officier het eerst diende te groeten Wij gelooven niet, dat de officier van zijne nota heeft Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij de geboorte en de ongesteldheid hunner dochter, betuigen ondergeteekenden hunnen bartel ij ken d a n k. M. A. VAN DER MOOREN. H. A. M. VAN DER MOOREN-Jong. Heusden2 Jan. 1888. Bijzondere aanbeveling verdienen de merken Nederland per stuk 2 ct. p. m. f 19.10 LaFlordeJouquin Lanza2| -24.00 Dona Elvira 3 - 29.00 Puike Havanna a 7 en 10 ct. per stuk. Kistjes van 25 en 50 stuks in diverse merken verkrijgbaar. gelooven verontschuldiging uitsluitend vervaardigd in de gerenommeerde, door Dr. G. JAEGEReenig geconcessionneerde Fabriek van TOT LAAGSTE PRIJZEN. Dépót van Dr. Jaegers Orig. Normaal- Wolartikelen. opwekkend, versterkend, koorts verdrijvend, Ijzerhoudend Quina Laroche bij bloedarmoede, etc. Prijs per flesch f 1.90 en f 1.00. De inademing van den roqk dezer Cigaretten geeft den lijder aan Asthma terstond ver lichting. In Etui 80 en 50 cents. Een algemeen als goed erkend middel by Hoest en Verkoudheidoplossend en verzach tend. Prijs per fleschje 20 cents. Apoth. 1 Marktberichten HEUSDEN, 31 Dec. Boter 80 a 82 cent per stuk van 6 ons. 's-HERTOGENBOSCH, 2 Jan. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 164 vette kalveren en 48 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 50 a 54 ct., 2e kw. 46 a 50 ct. 3e kw. 42 a 16 ct. per kilo. De vette var kens golden 00 a 00 ct. per kilo. Den 2 Jan. was de prijs der boter 100 to 130 cent. GORINOHEM, 2 Jan. Aangevoerd 35 runderen. Zware Kalfkoeien f 200 a f 260. Kalf koeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f 140 a 200. Vaarkoeien f 120 a f 150. Anderhalf-jarige Ossen f 80 120. Guiste Vaarzen f 80 a f 130. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f 20 a f40. 6 Nucbteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 16 vette varkens, van 16 a 18 c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 20 biggen, f 6 a f 8 per stuk. Boter 60 a 75 c. per half kilo. Eieren f 1.60 a f 1.75 per 26 stuks. Kippen f 0.70 a f 0.90 per stuk. ROTTERDAM, 2 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd220 runderen, 34 vette en graskalveren, 5 nuchtere kalveren, 584 schapen of lammeren, 489 varkens, 00 biggen, 1 bokken, 00 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw 65 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 55 a 00 ct., kalve ren le kw. 105 ct., 2e kw. 92£ a 85 ct 3e kw De Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw beeft, met machtiging van Zijne I Excellentie den Minister van Oorlog en in overleg met den Heer Generaal-Majoor, Gouverneur der Koninklijke Militaire Akademie te Breda, beslotenin weder voor DRIE Jongelingen gelegenheid te openen, om, onder leiding van den Heer paardenarts 2e klasse VA. A. DE MAN, aan voornoemde inrichting te Breda een. cursus te volgden in liet pms litiscli en theoretisch beslaan van paarden. De opleiding geschiedt kosteloos. Als tegemoetkoming in de uitgaven voor kost en inwoning, verleent de Maatschappij eeue toelage van f 60 aan i« der Jongeling, uit te keeren na het met goed gevolg vol eindigen 15 lo. 2o. 3o. 4o. brabant van deu Juli. Vereischten tot toelating zijn die vier maanden duurt en wel van 15 Maart tot leeftijd kennis eenige tusschen 20 en 25 van lezen, schrijven bedrevenheid in het jaren en rekenen hoefsmeden inwoner der Provincie, met vooruitzicht zich na genoten opleiding in Noord- te blijven vestigen. Belanghebbenden moeten zich vóór 15 Februari e.h. schriftelijk wenden tot den Algenieenen Secretaris-Penningmeester der Maatschappij, den Heer L. G. P. MAX te 's-Hertogenbosch. Is verschenen mm No. 1 van den DERDEN JAARGANG (Niet kwetsend voor godsdienst of zeden.) Verschijnt in 52 wekelijksche nommers ot 12 maandelrjksche afleveringen. IPrijs per jaar slechts f 1.60, franco per post fS.— Bij het einde van eiken jaargang zijn de inteekenaren voor dien spotprijs in het bezit gekomen van minstens twee boeiend geschreven en geïllustreerde Romansbenevens één geïllustreerd Humoristisch boekdeel met duizenden alleraardigste anecdoten en ruim 600 geestige platen met bijschriften. Titels en Omslagen worden gratis verstrekt. Men abonneert zich bij H.H. Boekhandelaren, Postdirecteuren en bij den Uitgever C. MISSET te Doetinchem. Grijp nimmer li. Mflr r!i nn, \tn ii urn: 't Van voolit 11 r r In-uren. Geen wond wetM uwn-ii. ■••■•r ut h> slijk te sleuren. Mistrouw grooLnanueiaais in zwaar verguide pillen, Wal. hooge, zek're winst ze u wel voorspieg'len willen 't Zijn groote kunstenaars in 't uit den zadel tillen, Om van hun leêge beurs de zware pijn te stillen. In 's levens loterij, zijn, ja heel goede prijzen, Die (door verstand en vlijt, bij deugd) nog altijd rijzen Maar op wat nieten-tal kan men, htlaas niet wijzen Smaalt deze of gene pauw, al pronkend inet haar veêren, Door scheef getrokken bek op d'eenvoud uwer kleêren Denk aan haar pooten, ohaar hersens, ochhaar beenen Wat moet zoo'n aardig dier ook al manieren leenen Verligt al naar het voegt den druk van 's levens lasten, Maar zoek geen heil bij hen, die om u te vergasten Wat audren heilig is dolzinnig aan gaan tasten Het gladst mahoniehout ontsieren door hun kwasten. Waar alle wild ontbreekt daar haat het niet te kooien Wie arm aan parels is behoeft ze ook niet te gooien Op 't ruw en doornig pad onnoodig zand te strooien Voor poten bang te zijn bevrijdt ook van het rooien; Aan een bedorven kind valt weinig meer te looien Hoe lager van gehalt hoe hooger vaak in t tooien. Is uw gewin wat klein geef het niet veel te dragen 't Is een gevaarlijk werk den laatsten zet te wagen Denk aan Pandora's doos met al haar zware plagen De kennis met beleid geeft grooter kans op slagen. Vermijd (hoe 't soms bekoort) met zorg den ijdlen schijn; Dit spaart u in 't vervolg verwijting, angst en pijn, Want niemand dit staat vast wil gaarn bedrogen zijn, Verkies een goed glas bier ver boven zuren wijn. 't Is moeilijk juist voor elk in 't emmertje te meten Deez' is vermoeid van 't staan, die heeft te warm gezeten Hebt ge ook een grievental tracht ze allen te vergeten, De korte levenstijd mag niet in wx-ok gesleten. Vondt gij nog geenen God, o I zoek hem toch in 't heden Aan Wien ge uw danklied zrndt, uw ti-anen en gebeden Die weegschaal voert en zwaard, waar onrecht wordt geleden, En 't hart de rust weer schenkt door lijden afgestreden, Het wordt den mansch gezet eenmaal van hier te scheiden Zal hem in schooner oord een welkomstgroet verbeiden, Dan moet voor 't groot appel hij zich al vroeg bereiden, En jagen naar den Gids die steunen kan en leiden, Vóór 't vallen van den nbcht de peltxw zacht wil spreiden W. V. Algemeene kennisgeving u Wilt ge als van 't kiezreiaheir in uwe keus uiet falen Wik zelf zooveel gij kuntweeg met gevoel'ge schalen, En laat 's lands heil en vree alleen uw stem bepalen Bij heel den overvloed van «anen» en van „alen". Bereid uw kostbaar graan zóó keurig fijn te malen. De werkman gold voor nul een honderd jaar geleden Door stemrecht en getal is nu van macht de reden Ja, als de tijd nog eens die ruimte heeft doorschreden, Zal hij de volkstribuun 's lands raadzaal binnentreden Natuur-, staats-, burgerrecht ontvouwen en ontleden, Rijk door Minerva's gunst begaafd met kundigheden. Lacht u het huw'lijk toe zijt ge op den weg van trouwen Dan dient ge van eiken kant dat zaakjen te beschouwen Persoonlijkheid alléén uw heilstaat laten bouwen Wie daar slechts rijkdom jaagt, kweekt ruime stof tot rouwen. - Hebt ge een ondeugend wijf, manlief 1 't is geen mirakel Vermijd als Socrates bet maken van spektakel Volg nxi haar argument als ware 't een orakel, Wees dan Oost-Indiesch doof probatum voor gekakel Met spart'len x-aakt de suoek al vaster in de schakel. Doclx zijt gij zelf een baas in 't razen of in 't vitten, Die vrouw en kind onthaalt op bitter harde pitten Dan rnoogt ge uw leven door diep in de pekel zitten. Valt xi iets veel meer lang dan gij geduldig zijt, Zet uw gezicht in plooi vooral gaap niet te wijd, En leg een stuk in 't zuur voor een xncer schralen tijd. Vindt gij soxns wat te kort, och ga niet murmureeren: Rek, breid het zelf wat uit zoo ver gij moogt begeeren Denk met een Bredei'oo, maar altijd „'t kan verkeeren", Of neem den raad van Koen „wil niet desespereex-en". Zijt gij heel malcontent met wat men schrijft of praat, Zoodat uw bloed haast kookt, uw pols te driftig slaat Neem een kuudwaterbad totdat het over gaat. Raakt ge in het kwaad pakket van korzelige buren Van nukken ruim bedeeld vol anderhande kuren Vermijd ze waar ge ook kunt; wil liever wat verduren, Dan door elk rechtsgeding den strijdlust aan te vuren. Bij standjes groot en klein van vechten of van kijven Zal ieder weldoen zich als regel voor te schrijven (Waar plicht en eer 't vergunt) op verren afstand blijven. Vermeei'der nooit 't geial kax-aktexdooze knechten Denk aan uw werken eerst, dan ook eens aan uw rechten Laat xxouit een wichtig pleit door dommekracht beslechten. 't Is in dit aax'dsche dal zoo noodig vaak te remmen Leer reeds in d'eerste jeugd en lust en driften temmen, Voetangels liggen hier daar ginder staan weer klemmen. Zit er heel wat gevaar in overspannen sprongen, Dan dienen trots en waan naar eisch en tijd bedwongen De noten noch. te veel, noch al te hoog gezongen, 't Zij aan wat voet dan ook de schoen ons heeft gewrongen. Eenige Specialiteit in deze Artikelen in geheel Nederland. Kraepelien Holm, Apoth. Zeist. Te Heusden bij den Heer H. W. PRILLEVITZ, Tjlipypri lx q fx 1 pprif cursus mm iiiiiiïsiiscii en t M

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3