Eeite Dienstbode, Bericht van Inzet. veilen en verkoopen: Schmeink F. J. M. RITS, Vervaardigt OVERHEMDEN naar maat, Uitgebreide keuze in Heeren-Artikelen. Onder Heesbeen,gemeente Eethenc.a. Chemisier, Vuchterstraat G 21, 's-BOSCH, Paraphiies in groote verscheidenheid, Goederen worden ter keuze gezonden en Prijs-Conranten op aanvrage gratis verkrijgbaar. weet waar heen. Men spreekt van een groot tekort. - Bij gelegenheid van een houtverkoo- ping op het land Eikenhorst, tissschen Yucht en Boxtel, vond men, in een sloot vastgevro ren, het lijk van een sedert weken vermisten gepensioneerde uit Boxtel. De man, die aan vallende ziekte leed, is waarschijnlijk tengevolge daarvan te water geraakt. Burgerlijke Stand. Heusden, van 8 tot 16 Jan. Ondertrouwd: Godefrides Bruijstens, 80j., met Cornelia van Vlijmen, 23 j. Overleden: Cornelis van der Wees, 3 w.; Antonie van der Mooren, wedr. van Bastiaantje Blokland, 61 j.; Leendert van Gent, wedr. van Anna Hofland, 73 j. Meeuwen, van 1 tot 31 Dec. Geboren: Teuna, d. v. A. van den Steen hoven en J. C. Haverhals; Christina, d. v. II. van Bommel en M. Liebert; Jakobus, z. v. C. Bouwman en A. van der Kolk; Pietronella Jo hanna, d. v. G. van Olst en P. Mathon. Woudrichem, van 22 Dec. tot 1 Jan. Geboren: Christina, d. v. H. van Andel en S. Donkersloot; Cornelia Pieternella, d. v. M. Boelen van Andel en B. C. van Vugt; Adriana, d. v. J. H. van Straten en G. TrouwAntonia, d. v. J. van Wijngaarden en M. Hartman; Cor nelia Hendrika, d. v. H. Krielaart en A. van der KaaSandrina, d. v. J. H. F. Bron en A. van Andel. Overleden: Arie Willem Havelaar, 3 m. Johanna Antonia Otto, 20 j. 326e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 16 Jnn. Prijs van f 1000: no. 10128; f400: nos. 9119, 14210, 18615 en 20454; f200: nos. 3898, 16698 en 19836; f 100: nos. 4703, 5881, 9720, 9934, 13672, 17844, 17937 en 18315. Gemengd Nieuws en Allerlei. De eenige vriend. Moeder. »Maar Johan, waarom speelt gij altijd alleen, hebt gij dan geen enkelen vriend Johan. »Neen!« Moeder. »Geen enkelen Johan. »0, ja wel, ik heb er wel eenen, maar dien kan ik niet uitstaan. Gertrude. »Foei, Amalia! gij moest u scha men, ik hoor dat gij u gisteren in de voorka mer hebt laten kussen. Amalia. »En wat zou dat, gij laat u toch ook wel kussen.* Gertrude. »Ja, maar alleen door mijn brui degom.* Amalia. Welnu, ik heb mij ook alleen door uw bruidegom laten kussen.* Een misverstand. Een jonge bedelaar. »Ik bid u, mijnheer, geef mij asjeblieft een aalmoes.* Mijnheer. »Bengel, waarom loopt gij te be delen, hebt gij geen vader meer?« Bedelaar. »0, ja wel, mijnheer Mynheer. »En wat is uw vader dan?« Bedelaar. »0, die is zeer gezond, dank u.« Een aardig boerinnetje komt in een boek winkel en vraagt den bediende om een rouw- kaartje, om aan een overledene te zenden. (Historisch.) Een boer komt bp een plattelands genees heer en wil hem raadplegen over eene onge steldheid. De geneesheer maakt een drankje en een pleister voor hem gereed, en by het over reiken vraagt de boer hoeveel hij heeft te be talen. »Het drankje is fl.00«, krijgt hy ten ant woord, »en dan zal ik de pleister maar niet rekenen.* »Wel, dan is het 't beste dat ik het eerst de pleister probeer,* zegt hij dood bedaard en stapt heen. (Historisch.) Het honorarium der ridders van de hooge C is tot een verbazende hoogte geklommen. Men heeft van een beroemden tenorzanger uit onze dagen berekend, dat hem ieder zijner tonen met een daalder betaald wordt. Deze goed betaalde te norist is een economisch man. Eens in een winkel een dasspeld uitgezocht hebbende, vond hy den prijs f 6 te hoog. Wel mynheer«, zei de chef der zaak, »hoe kunt u dat zeggen, daar elke toon uwer keel f 2 waard is.« De zanger nam de speld, ging naar het hokje van den kassier, en zong: »do, re, mi, fa maakt f 8, asjeblieft f 2 terug Scherpzinnig. Luitenant tot zijn oppasser »zeg, jongen, heb je bij 't borstelen niet een gul den in mijn zak gevonden?* Oppasser. »Heelemaal niet naar gezocht, luit'- nant Luitenant. »Dut is wel stom ook. Hoe licht kan zoo mijn geld verloren gaan!* Oppasser. »Luit'nant vergeet dat 't van daag de 28ste is Verschrikkelijke operatie. »Zeg, zie je dien student, dien is laatst in de schermschool een arm afgeslagen O o »Is 't waar? Welke arm?« >Alle bei.* »Kom gekheid »Neen gerust! En bovendien nog 't linker en rechter been!« »Zeg, schei nu uit!* »Op mijn woord; en zijn lichaam en....« Zeker zijn hoofd ook?« »Ja, zijn hoofd ook, op 't puntje van zijn neus na, dat is alleen overgebleven. Dat wat daar even hier voorbij ging is het afgeslagen stuk van den armen kerel!* Wat is de grootste onbeschaamdheid? In een hevige regenbui een schuilplaats vra gen in een parapluwinkel. Een dienstbode die pas kort voor het eerst in eene stad diende, moest voor mevrouw een ver zegeld pakje naar het postkantoor brengen, om als postpakket verzonden te worden. »W"eet gij wat het pakje bevat vraagt haar de postbeambte, daar het verzegeld was. Alleen maar valsche tanden van mevrouw, zegt ziji (Historisch.) In den strijd, dien Columbia voor zijn onaf hankelijkheid tegen Spanje heeft gestreden, is door een knaap een heldenmoed getoond en door een Spaansch generaal een wreedheid, waarvan men de weerga maar zelden aantreft. Generaal Morillo, het meest bloeddorstige en verradelijke werktuig, zag eens, terwijl hij in tent zat, een knaap weenend op hem afkomen en vroeg hem wat hij kwam doen. Het kind antwoordde, dat hij om het behoud van 't leven zijns vaders, die krijgsgevangen was gemaakt, kwam smeeken. Wat kuut gy doen, om uw vader te redden? vroeg de generaal. Ik kan maar weinig doen, maar wat ik kan, wil ik gaarne doen. Morillo nam den kleinen knaap bij het oor en zeide Zoudt gij dat oor wel willen missen, om uws vaders leven te redden? Zeker wel, antwoordde de jongen zonder aarze len. Daarop riep de generaal een soldaat en beval hem het oor van den knaap af te snijden. De knaap weende, maar had zich niet verzet, toen het barbaarsche bevel werd uitgevoerd. Zoudt gy nu uw ander oor ook nog liever wil len verliezen, dan uw vader zien sterven? vroeg Morillo vervolgens. Ik heb veel pijn gehad, maar voor myn vader kan ik nog wel meer pijn lijden, was het antwoord van den knaap. En ook het andere oor werd op bevel van den generaal afgesneden, zonder de edele jongen dit maal zelfs weende. Ziezoo, zeide nu Morillo, die niet het minst ge troffen was door zooveel moed, geestkracht en kinderlijke liefde. Gij kunt straks gaan, maar eerst moet de vader van zulk een zoon sterven. En het monster liet in tegenwoordigheid van den knaap, die dus tevergeefs geleden had voor zyn vader, deze het hoofd afslaan. Welk een kontrast in die twee menschelijke wezensMen stelle het edele karakter van den subliemen jeugdigen held tegenover het laffe en valsche van den wreeden, ellendigen generaal. Uit Goes wordt aan de »Zierikzeesche Nieuws bode* gemeld: Eene erfenis van zeventien duizend gulden en dan onder twee stakenmeneer! Is het te ver wonderen dat de beide »staken« (erfgenamen), reikhalzend uitzagen naar den dood van den erf later, een 70-jarigen oud-oom, en die nu toch op zijn uiterste lag? Is het te verwonderen, dat de beide toekomstige erfgenamen, die doodarm zijn, reeds crediet namen op de erfenis, hetgeen hun, bij de algemeen vaststaande gegoedheid van den adspirant-doode, met volkomen gerustheid werd gegeven? En toen de groote maaier eindelijk den levensdraad van den lievenoom had doorge sneden, gunde men zich nauw den tijd tot het lijk koud was. Nu aan het zoeken en snuffelen. Oom stond bekend als een zonderling en een vrek. Waar zou hy al zijn geld verstopt hebben, ja, waar Men vond niets. Zou de schanslooper Fluks met mes en schaar de voering losgetornd en ook niets. De troostelooze erfgenamen von den niets dat op geld gelijkt. De 17,000 gulden vormden een dier luehtkasteelen, welke even spoedig, zoo niet spoediger, afgebroken dan op gebouwd worden. Dubbelzinnig. In een Duitsch blad kwam eens de volgende grappige advertentie voor »Voor den verkoop van oliën en lakken wor den reizigers gevraagd. De laatsten zijn in dro gen toestand zoo glanzend en hard als glas, sprin gen en scheuren niet, zijn in den handel in fles- schen en kruiken verkrijgbaar en zyn van het merk onzer firma voorzien. Een dorpspredikant preekte op een warmen Zondag-namiddag, dat het zweet hem van 't ge laat gudste. Geen wonder dus, dat hy het ver drietig vond, toen hy een zijner weinige toe hoorders, een ouderling nog wel, zag slapen en hoorde snorken. Toch was de gemeente verbaasd, toen zij eensklaps van den kansel hoorde roepen Mijnheer D trek het raam boven uw hoofd even dicht. De doktoren zeggen, dat het zeer ongezond is, om met open ramen te slapen W A T E R II O O G T E KEULEN. 13 Jan. 3.83 M. boven 0. 14 Jan. 3.58 M. 15 Jan. 3.30 M. 16 Jan. 3.16 M. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 20 biggen, f 6 a f 10 per stuk. Boter 65 a 70 e. per half kilo. Eieren f 1.40 a f 1.60 per 26 stuks. Kippen f 0.70 a f 1.00 per stuk. ROTTERDAM, 16 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd342 runderen, 60 vette en graskalveren, 1 nuchter kalf, 165 schapen of lammeren, 578 varkens, 00 biggen, 0 bokken, 00 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 63 ct., 2e kw. 58 ct., 3e kw. 53 a 00 ct., kalve ren lekw. 102-| ct., 2e kw. 95 a 90 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 17 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 0.00 a 0.00 Overm. dito f 0.00 a 0.00 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 00.00 a 00.00. Aange voerd 0 partijtje. Zoetemelksche kaas f 23.00 a 25^ per 50 kilo. Aanvoer 4 partijtjes. HARDINGSVELD. Van 9—15 Januari zyn aan de vischmarkt alhier verkocht0 zomer en 122 winterzalmen, waarvan de pry zen waren als volgt: Zomerzalm f 0.00 a 0.00, winterzalm f 0.95 a 1.20 per half K.G. Van 28 Jan. is aan de vischmarkt alhier niets verkocht. VIANEN, 11 Jan. Weiboter f 0.60 a f 0.62. Kaas f 0.00 a 0.00. Goeboter f 0.65 a f 0.68. Eieren f 0.05 a 0.05i. Biggen f4.00 a f7.00. Lammeren f 0.00 a f 0.00. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. 60 a 66 ct., 2e kw. 52 a 58 ct. Vette kalveren (vuil) 52 a 56 et. Vette Varkens 34 a 36 ct. Alles per K.G. Vette Schapen f 00 a f 00. RECLAME. Vraag: Waardoor ontvlamt zelfs den kalmsteii persoon in toorn? Antwoord: Wanneer hij zijn toilet maakten slechts de keus heeft uit overhemden die aan den hals niet sluiten, waarvan de mouwen niet op maat zyn en het geheel niet de kunstenaarshand op dat gebied verraadt. Vraag: Waardoor kan deze minder heilzame prikkeling worden voorkomen? AntwoordDoor den heer E. Schmeink, Vuch- terstraat te 's Bosch, by voortduring met uwe le verantie te belasten. Honderden heeren zullen volgaarne getuigen: dat zijne overhemden, op maat vervaardigd, altijd volmaakt passendat het daarvoor gebezigde linnen steeds van de beste kwaliteit is en zyne prijzen niet hoog zijn. Gelijkertijd kan men zich dan nog ten zijnent eenige andere Heeren-artike- len aanschaffen, waaromtrent achterstaande ad vertentie u volledig kan inlichten. Advertentiën. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Vader en Behuwdvader, de Heer LEENDERT VAN GENT, in den ouderdom van by na 74 jaren. J. VAN GENT. M. VAN GENT--Hoogvliet. V. WUIJSTER—Van Gent. H. WUIJSTER. JAC. VAN GENT. A. VAN GENT—De Raadt. Heusden14 Januari 1888. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lyden, onze geliefde Vader, Behuwdvader en RrO.prl.Ar?TJ o/>y Marktberichten. HEUSDEN, 14 Jan. Boter 74 a 77 cent per stuk van 6 ons. Eieren 6 a 6j cent. 's-HERTOGENBOSCH, 16 Jan. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 172 vette kalveren en 78 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 52 a 56 ct., 2e kw. 48 a 52 ct., 3e kw. 44 a 48 ct. per kilo. De vette var kens golden 40 a 42 ct. per kilo. Den 16 Jan. was de prys der boter 90 tot 120 cent. GORINCHEM, 16 Jan. Aangevoerd 99 runderen. Zware Kalfkoeien f 200 a f 260. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f 148 a 200. Vaarkoeien f 100 a f 130. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 120. Guiste Vaarzen f 90 a f 130. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f40. 5 Nuchteren kalveren f 6 a f 12. Aangevoerd 20 vette varkens, van 17 a 19 c. Wordt gevraagd te Boxtel in een klein gezin van 2 personen, P. G. Leeftijd omstreeks 18 jaar, en bekend met de wasch om te gaan. Brieven franco onder letters J. T. aan de firma Wed. J. LORETZ, Boekh. 's-Roscfi. Notaris LANDRÉ te Vlijmen maakt bekend, dat de navolgende Onroerende Goederen zyn ingezet en gehoogd tot de na te melden sommen Onder "Vlijmen. HUIS, ERF, BOOMGAARD en BOUW LAND, Sectie A. nos. 587, 802 en 803, groot 21 A. 55 C. op2209. Onder Hedikhuizen. WEILAND in de Zeggelaars, Sectie A. no. 366, groot 86 A. 40 C. op f 1201. Onder Herpt. WEILAND in het Herptsche Veld, Sectie C. no. 344, groot 1 Heet. 14 A. 80 Cent. op1299. TOESLAG Dinsdag- 24 .Januari 1888, des avonds te 6 uren, ten huize van de Weduwe P. EKELS te Haarsteeg. Notaris te 's-Hertogenbosch, zal in het Loge ment van den Heer H. MOURIK te Heusden op Zaturdag 21 Januarij 1888 provisioneel, en op Zaturdag 28 Januarij 1888 definitief telkens voormiddags ten elf ure, in het openbaar 1. Eene WONING met ERF, BOUWLAND en KADE, genaamd »Kattcndyk«, aan den Stadsweg, ten Westen van het Witsland, uitmakende de tweede en derde koopen en daaraan grenzende; kadaster Sectie E. 363, en een gedeelte van het perceel Sectie E. 364, te zamen groot nagenoeg 14 aren 70 centiaren. In huur bij N. van Diessen te Heesbeen tot 1 Januarij 1890, voor jaarlijks f 60. 2. De aan den straatweg grenzende, Zuidelijk gelegen helft van het perceel WEILAND, genaamd »Witsland«; kadaster Sectie E. 124, voor het geheel groot 4 hektaren 83 aren 60 centiaren. 3. De Noordelijk gelegen wederhelft van het gemeld perceel, genaamd »Witsland«, Sectie E. 124, met de aan de Westzijde er aan grenzende gedeelten, van: De voormelde perceelen Sectie E. 124 en 423, voor het geheel te zamen groot 5 hek taren 10 aren 80 centiaren, zyn in huur bij Jan Johannes Buijs te Herpttot einde van 1889, voor jaarlijks f 301. 4. Drie naast elkander gelegen perceelen WEILAND, genaamd het »Oud Witsland*, ten Noorden van den derden koop, te zamen groot 73 aren 60 centiaren, uitmakende het Zuidelyk gedeelte van het perceel Sectie E. 122, met het ten Westen er aan grenzende Noordel ijk gedeelte van het perceel E. 423, zijnde het gedeelte Kaltendijk. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. 5. De eerste en tweede koopen in massa. 6. De eerste, tweede en derde koopen in massa. 7. De eerste, tweede, derde en vierde koopen in massa. Aanwijzingen geschieden door den Opzigter P. WAGEMAKERS te Heesbeen. 'abriekzaak vraagt .A-GrEINTEIV. Vak- eenige ambitie zeer gemakkelijk 6 a 7 Gulden dt. Uitmuntende bewijzen van eerlijkheid ver- JAR, Rotterdam. met guarantie voor volmaakt passen, ook ten opzichte van moeielijke figuren. Specialiteit in Glacé-Handschoenen voor Dames en Heeren. waaronder de Gloria Zijden Paraplui a f 3.50 (solide en elegante Heeren-Parapluie). a. het gemeld perceel Sectie E. 364, en b. het Zuidelijk gelegen gedeelte van het perceel Sectie E. 423, herkomstig van H. Redekek, tot aan het hek van het oud Witsland.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3