Mr. 1T. Vredenrijt Enpleiilmr, Christine I. Fos. OPROEPING. Bericht m Inzet. Onder lesten, pmeente Eethen c. a. 0I0E11 «Hl veilen en verkoopen: Groenten en Vruchten. B. W. VAN LAWICK, 4 F. J. 31.BITS, FINAAL VERK00PEN: gasthuis gebracht. - Onder Gouderak is een Jon geling van 19 jaar, die schaatsen reed, dooft een troepje rijders aangereden en omvergeworpen. Hij bleef bewusteloos liggen en overleed! eenige uren daarna. - Een 11-jarige jongen |s op de stoomhoutzagerij »Hollandia« in de Grc/ote Wit- tenburgerstraat te Amsterdam, door (éigen on voorzichtigheid tusschen het hout beklemd geraakt en zwaar aan het hoofd verwond. Ói ij is per raderbaar naar het Binnengasthuis veyvoerd, maar bij aankomst aldaar was hij reeds/overleden. - Tusschen het Ivaterveer en Zulk zijri op de uiter waarden van den IJssel, drie boerenknechts door het ijs gezakt. Een werd gered; dé twee anderen verdronken. - Een vrouw, uit Berg, bij Maas tricht, welke voor eenigen tijd, óp weg naar huis zijnde, door een Duitschen schipper werd aan gerand, geshigen en beroofd., is tengevolge van den schrik overleden. - Door de politie te 's Bosch is aangehouden Johanna V., oud 19 jaar, wo nende te Tilburg, die in den laatsten tijd bij verschillende winkeliers diefstal pleegde van schoe nen, pantoffels, manufacti&ren en laatstmaal bij een horlogemaker een gouden remontoir-horloge ontvreemdde.Zij is in voorloopige hechtenis gesteld. In de spekslagerij van den heer R. te Didam kwam een jonge man met den rechterarm tus schen de raderen eener worstmachine. De arm werd zwaar verwond. - Te Driel speelde een 12- jarig meisje in een kamer waar een geladen ge weer stond. Door een ongelukkig toeval ging het schot af, waardoor het kind doodelijk werd ge wond. - Twee kooplieden vroegen te Hulst in een bierhuis, waar zij een pak goed in bewaring gaven, f150 te leen. De houders van dat bier huis, jong gehuwde lieden, gaven de som, en se dert zijn de negocianten spoorloos verdwenen. Een onderzoek van het pak goed bracht aan het licht, dat het nog niet een derde van de waarde der geleende som vertegenwoordigde. De politie doet onderzoek. - Door den burgemeester van Hoensbroek (Limburg) is proces-verbaal opge maakt tegen 5 gemeenteraadsleden, ter zake van valschheid in geschriften. - De moeder van het kindje, waarvan het lijkje op de wallen van Naar- den gevonden is, is ontdekt. Zij, zekere vrouw V. is naar Amsterdam overgebracht en moet reeds bekend hebben. - Zaterdag is te Utrecht eene openbare lagere school aan de Van Wijckstraat afgebrand. - Te Noordbroek is Zaterdag een moord gepleegd. Een winkelier H. V. verdacht zekeren F. v. D. de oorzaak te zijn, dat hij wegens overtreding van de drankwet door de veldwach ters was bekeurd. Dit gaf aanleiding tot eene hef tige woordenwisseling. V. D. trok zijn mes en trof V. daarmede in de borst. V. gaf binnen een half uur den geest. De dader is in hechtenis ge nomen. De verslagene was een paar jaren geleden gehuwd en ruim 30 jaar oudde dader is ruim 70 jaar. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. De droefste, maar ook de heiligste tranen, welke 't menschelijk oog weenen kan, het zijn de tranen om een rein, vernield ideaal. Als de ouders het voorbeeld geven van werk zaamheid, en dat voorbeeld idealiseeren, om het zoo eens te noemen, door zich de moeite van on derhoudenden kout te getroosten, dan wijzen zij ongezocht aan de kinderen het pad door de maat schappij. Weten neen de behoeft aan weten de heerlijke onvolkomenheid, die ons prikkelt tot volmaking, is als honger, groei, vreugd en smart, is menschelijke eigenschap, en tevens de voor waarde van ons bestaan. Het leed vereent spoedig; waar het oog in zijn bitterste tranen wordt gezien, daar ligt de ziel open. Hjj die zijn plicht doet, behoeft niet voor de eenzaamheid te vreezen, hij zal haar leegte met zijn herinneringen vullen, en niet verlaten zijn. Menschen, die nooit een groot geluk of een groot leed ondervonden hebben, worden dikwijls oppervlakkig. Hun gevoelsleven verkruimelt zich in alledaagsheden. Gemengd Nieuws en Allerlei. Uit Sluis schrijft men: Een als heer gekleed persoon, Duitscher van afkomst, ging dezer dagen in den omtrek van Sluis met ellewaren rond, vergezeld van iemand, in blauwen kiel als tolk en van een persoon, die de goederen kruide. Naar het scheen had de koopman zijn vertrou wen op den tolk misplaatst, want deze schroomde niet den koopers den voorslag te doen samen den Duitscher te bedriegen. Men moest nl. veel koopen en hij zou zeer ruim metenden volgenden dag zou hij, de tolk, terug komen om voor eigen rekening op te koo pen, wat men te veel had ingeslagen. De winst op die wijze te behalen, zou gedeeld worden. Verlokt door dit aanbod, neemt iemand 3 rollen fijn linnen, elk berekend op 120 M. 't Is maar voor één dag. Toen evenwel de Duitscher vertrokken was, werd 't koopje eens nader bekeken en nieuws gierig als men was naar de overmaat, ook eens nagemeten. Eerste verrassing: Wat men gekocht had was geen linnen slechts half-linnen Tweede verrassingelke rol bevatte slechts p. m. 85 M. Een tweede kooper besteedde voor f 44, den kende aan den dag van morgen, want hij had slechts f 22 in huisdit bleek toen er betaald moest worden De rest werd aangezuiverd met een hor loge, een paar oorbelletjes en een vijf franc- stuk, dat de tolk hem tijdens 't koopen in de band had gestopt, om zjju kooplust aan te moe digen De rijkspolitie te Sluis, van een en ander in gelicht, waarschuwde die van de omliggende plaatsen en zocht den Duitscher met zijn tolk op. Nu bleek, dat de Duitscher en tolk de ge broeders J. en M. de W. uit Rotterdam waren De reis naar Amerika die de Duitscher voor nemens was te ondernemen, omdat hij in Pruisen soldaat moest worden,kon wel eens voor goed uitgesteld moeten worden. Ieder lette op, in zijn eigen belang! Een machinist van de Scholtendie bij het vergaan van dat schip omkwam, zou bij zijn terug komst te Rotterdam in het huwelijk zijn ge treden met een dienstmeisje, wier uitzet reeds kant en klaar was. Men kan zich de smart van het ongelukkige oppassende meisje voorstellen, toen zij den dood van haar aanstaande vernam. Zij kon zich echter met het denkbeeld van zijn dood niet vereenigen en heeft, volgens de Maas bodedienst genomen op het schip Galand van dezelfde maatschappij, in de hoop dat zij haar minnaar nog eens zal wedervinden. Aan de mededeeliug dat »burger« Crol direc teur is geworden van de sociatistische drukkerij in Den Haag, voegt het »Nwsbl. v. Ned.« de opmerking toe: Een directeur bij de sociaal-democraten Hoe is het mogelijk? Wij dachten dat in den sociaal-democrati- schen staat ieder zijn eigen directeur was Zie je nou wel mins, dat 'n dier 't beter het dan iemand die arm is! riep te 's Ilage een vrouw uit de volksklasse. Wat gebeurde er? Een geleider van een paard, een paardenkooper, vraagt aan een bakker om een roggebrood voor zijn paard. Juist uitverkocht, zegt de bakker. Geef me dan twintig krentenbroodjeshernam de ander, die flink markt gehoudenhad, en het volgend oogenblik gebruikte het paard zijn heerljjk diner midden op de straat. Dezer dagen waren op een onzer Noord-Hol- landsche dorpen de diakenen bijeengekomen om de rekening van het afgeloopen jaar op te ma ken. De gecollecteerde centen werd geteld, enz. enz. Toen men eindelijk het geld vergeleek met de boeken, sloot de rekening niet. Er kwam tien gulden te kort. Hoe men ook zocht, nergens was in de administratie een fout te bespeuren en toch bleek er steeds tien gulden minder aanwezig dan o o er moest zijn. Zoo bleef men doorcijferen tot 's nacht half twee. Zoekensmoede besloten de armverzorgers huiswaarts te keeren en zochten hoeden en petten. Toen bleek, dat de fout in de pet van één der armverzorgers schuilde, die in den vooravond dienst had om er voor tien gulden centen in te tellen en met den inhoud onder de tafel was geplaatst. Te Rotterdam trok iemand een twintigste van de f 50,000 uit de Staatsloterij. Hierover geraakte hij in een zoodanigen vreugderoes, dat hij zijn patroon het werk opzegde, de meest dwaze inkoopen deed en met een zwerm vrien den »uit« ging. Op het oogenblik moet hij reeds ongeveer de helft hebben zoek gemaakt. In eene der Tweutsche gemeenten kwam een boerenknecht op bet stadhuis, om eene koe aan te geven, die geslacht moest worden. Of men hem daar ook nog zoo duidelijk mededeelde, dat hij aan het verkeerde kantoor was, het Kelp niet. De knecht meende in zijn recht te zijn en gooide het meegegeven geld er neer en zeide »Ik laot mi nig veur den gek holden! Wie kunt de koo boeten ow breefken ook wal dood kriegen!« en ging heen. Een ongelukkige vergelijking. Adolf komt uit school thuis en begint in zeer opgewonden stemming een beschrijving van een straattooneel, door hem bijgewoond. Zich tot zijn vader wen dende ontvalt hem: »en toen kwam er een vreemde man, een "kerel zoo als u Verschrikkelijk. De kleine Nelly: »Oom, ziet eens, onze Bertha speelt met neef Gustaaf vierhandig Wie weet hierop te antwoorden? Tante wat is dat? Een klavier. Wat doet men daarop? Daar speelt men op. Waarom speelt men daarop? Goede raad. »Moe, u spreekt onder 't bak ken geen woord »Maar mijn ventje, wat zal ik dan zeggen »Wel, u kunt b.v. zeggen: Jan, wil u niet een oliekoek proeven Een vader tot zijn 17-jarigen zoon op een Za terdag-avond Ik heb je nu de geheele week thuis gehou den, het zal je tot leering strekken, voortaan 's avonds vroeger thuis te komen. Loop nu even naar het Loterij-kantoor en kijk of mijn briefje er nog in is, maar zorg 10 uur thuis te wezen, anders kom je er niet meer in. Half elf komt zoontje terug en belt. De vader door de brievenbus schreeuwend Je weet wat ik gezegd heb, je komt er niet meer in. De zoon door de brievenbus terugroepend Vader, goede beste vader, u is er uit met (Onmiddelijke opening der deur.) Waarmee, beste jongen? Met een >niet,« ^ader! Kinder-logica. »Pa, waarom is de kerk toren hooger dan de menschen Opdat de menschen gemakkelijker het luien kunnen hooren »Chut, pa, dan ben u ook hooger gegroeid dan wij, opdat wij u gemakkelijker zouden kun nen hooren. Wat is een wonder? Als een actrice ongeblanket de waarheid zegt. Als 't leven van een kaalkop aaneen haar hangt. Als »een afschaffer van vleesch« den weg van alle vleesch gaat. Vreeselijke straf. verrast in een teer gesprek met haar knappe keukenmeid: »Emil, wat moet ik zien? wacht maar, in 8 dagen krijgt ge geen kus van mij Koud. Oppasser »Luitenant!« »Hebben de dames naar mij omgezien »Ja wel, luitenant »Laat hen smachten Uit Betty's dagboek. Dominé te worden is wel moeielijkdomineesche nog veel meer. Uit den kindermond. - Moeder: »foei, hoe koud! Zou in dezen afsehuwelijken winter de zon in 't geheel niet meer te roorschjjn komen De kleine Betje»Moe, de zon wacht zeker, tot het warm geworden is!« Hij kent hem beter. - Meester: »Let op, Karei! Als gij een halven appel hebt en uw broer geeft er u nog twee, hoeveel hebt gij er dan?« Kareltje schudt het hoofd. - »Mijn broer geeft me geen appels, meester Marktberichten. 's-HERTOGENBOSCH, 23 Jan. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 195 vette kalveren en 32 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette var kens golden 34 a 38 ct. per kilo. Den 23 Jan. \vas de prijs der boter 90 tot 1.20 cent. GORINCHEM, 23 Jan. Aangevoerd 89 runderen. Zware Kalfkoeien f 180 a f240. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f 130 a 180. Vaarkoeien f 000 a f 000. Anderbalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f 80 a f 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f40. 6 Nuchteren kalveren f8 a f 12. Aangevoerd 5 vette varkens, van 17 a 19 c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 42 biggen, f6 a f8 per stuk. Boter 60 a 70 c. per half kilo. Eieren f 1.40 a f 1.50 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 1.00 per stuk. ROTTERDAM, 23 Jan. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 218 runderen, 26 vette en graskalveren, 5 nuchtere kalv, 182 schapen of lammeren, 615 varkens, 0 biggen, 0 bokken, 00 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 62 ct., 2e kw. 58 ct., 3e kw. 54 a 00 ct., kalve ren le kw. 102| ct., 2e kw. 95 a 90 ct., 3e kw. 00 ct., schapen le kw. 58 ct., 2e kw. 53 ct., alles per kilovarkens le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 17 ct., licht soort 17 a 18 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 0.00 a 0.00 Overm. dito f 0.00 a 0.00 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f 00.00 a 00.00. Aange voerd 0 partijtje. Zoetemelksche kaas 24.00 a 00 per 50 kilo. Aanvoer 1 partijtje. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. 56 a 66 ct., 2e kw. 50 a 56 ct. Vette kalveren (vuil) 50 a 56 ct. Vette Varkens 36 a 40 ct. Alles per K.G. Vette Schapen f 00 a f 00. Correspondentie. Nu het premiewerk »Tweeërlei kruis«, oor spronkelijke roman door mevr. Silvé, aan de inzenders der bon algemeen is verzonden en het werk zeer in den smaak valt, komen van alle zijden nog aanvragen om 1 ex. a 40 cent of franco per post a t'0.50 te ontvangen. In de meeste gevallen is echter de bon niet meer te vinden. Wij hebben gemeend aan dien aandrang ge volg te moeten geven en stellen alsnog het werk op bovengenoemde voorwaarden verkrijg baar. Bij gemis van een bon is ook een brief kaart voldoende. De namen der abonné's zijn aan de administratie bekend, zoodat er geen misbruik kan plaats hebben. Deze vernieuwde aanvragen worden echter uiterlijk tot 31 Janu ari a.s. ingewacht, bij den uitgever L. J. VEERMAN. WATERHO OGTE KEULEN. 20 Jan. 2.28 M. boven 0. 21 Jan. 2.07 M. 22 Jan. 2.01 M. 23 Jan. 1.90 M. Advertentiën. y -----j "Geduwd: 19 Januari 1888. Vrouw, die haar man Alle die iets verschuldigd zijn aan- of te vorderen hebben van wijlen den Heer JACOBUS VAN OS, overleden te Doeverenworden ver zocht daarvan betaling of opgaaf te doen, vóór 1 Maart 1888, aan den Notaris A. M. BOLL, te Dinther. Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd vader en Broeder, de Heer ANTONIE VAN DER MOOREN, in den ouderdom van ruim 61 jaren. M. A. VAN DER MOOREN. H. A. M. VAN DER MOOREN— Jong. A. C. VAN DER MOOREN. Wed. D. VAN LEEUWEN— Van oer Mooren. Notaris te s-Hertogenboschzal in het Logement van den Heer H. MOURIK te Heusden, op Zaterdag Januari 1888, voormiddag ten elf ure, in het openbaar 1. Eene Woning met Erf, Bouwland en Kade, aan den Stadsweg, kadas ter sectie E. 363 en een gedeelte van 364, te zamen nagenoeg 14 Aren 70 Centiaren. In huur bij N. VAN DIESSEN, te Heesbeen, tot 1 Januari 1890, voor jaar lijks f 60. 2. Een perceel Weiland aldaar, genaamd Witsland, kadaster sectie E. 124, groot 4 Hec taren 83 Aren 60 Centiaren. Bij openbare verhuring in huur bij JAN JOHANNES BUIJS te Herpt, tot einde van 1889, voor jaarlijks f 301. 3. Drie naast elkander gelegen perceelen Weiland aldaar, genaamd het Oud Witsland, te zamen groot 73 Aren 60 Centiaren, uitma kende het zuidelijk gedeelte van het perceel sectie E. 122. Te aanvaarden bij de betaling der koop penningen. In massa ingezet op 15,000. VERKOCHT: Het Bandhout op, in de nabijheid dier perceelen, aan den Staat verkochte perceelen. 21 Kanadaboomen op het Bedelaarsdijkje aldaar, en 22 Kanadaboomen op den Hoogen Maas dijk aldaar. Aanwijzingen geschieden door den Opzichter P. WAGEMAKERS te Heesbeen. J. H. Struyk van Bergen, Notaris te Drunenzal in het openbaar Onder "Wijk. 2 IL 44 A. 20 C. WEILAND »de Kijventse*. 2 H. 85 A. 50 C. BOUWLAND »d'Uiven«. 71 A. BOUWLAND »de Gansakker Onder Aalburg. 13 A. 65 C. HUIS, ERF en BOUWLAND aan den dijk. Onder* Genderen. 2 H. 28 A. 80 C. WEILAND in het Rekse- laar. Onder Oudheusden. 2 H. 21 A. 2 C. HAKHOUT in de Hooibroeken. Onder ITediI/lmis*in 76 A. 50 C. HOOILAND in de Geer. Inzet Zaterdag 28 Januari 1888, afslag Zaterdag 11 Februari 1888, telkens voormiddag 11 ure, bij H. MOURIK, te Heusden. Alles breeder bij biljetten omschreven. Inlichtingen geven genoemde Notaris en Notaris KUIJPERS te Breda. Door stoom Geconserveerde Prijs per pakje van Pond. Soepgroenten 25, 22'A, 17Y2, I2V2 Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes 127a Ct. Snijboonen 3272, 2772 Ct. Aspercieboonen 45, 30, 227a Ct. Doperwten 45, 40, 377a Ct. Tuinboonen 45, 40, 377s Ct. 60 Gram vau deze groenten staat gelijk met een Kilogram in blik. L e i d s c h e s t r a a t bij de Heerengracht 10, AMSTERDAM. EN" Heusden Eenige algemeene kennisgeving. Heusden14 Januari 1888. Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zinggratis en franco.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3