11 (111. Fotografie Instantané, mm tin veilen en verkoopen: puik WEILAND, best WEILAND, J. Frans Gostelie Jzn. Groenten en Vruchten. STEENHOUWERIJ J. H. Struijk van Bergen, yerkoopen: De Notaris VEBBERffi le Dossen, goed WEILAND, Verwerstraat 351, 's Hertopnboscb. B. W. VAN LAWICK, n W. Schopenhauer, SIGARENFABRIKANT H. J. van Eggelen. Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEIJNEN, Erf, Tuinen, Arbeiderswoning en Boomgaard, KRAEPELIEN H0LM. Zeist. hren daarna aan de gevolgen overleden. - Te Maasdam verdronk een oppassende en veelbe lovende jongen van 14 jaar. Roekelooze waag halzerij was hiervan de oorzaak. Bovendien zakten nog 3 andere jongens, waarvan 2 van meer gevorderden leeftijd, door het ijs. Deze werden echter gered. o Te Alphen aan de Rijn heeft een veldartille rist met verlof, in den nacht van 1 op 2 dezer, met zijn sabel eene geheele laan met hoornen zoodanig gehavend, dat zij geheel verloren wor den geacht. - Aan het station te Uitgeest viel een spoorwegarbeider, juist toen een locomotief kwam aanrijden. Gelukkig viel hij tusschen de rails. Een zijner armen werd aangereden en ernstig verwond. - Te Tiel is een stal afgebrand. Een loodgietersknecht, die er met een brandende spirituslamp werkzaamheden verrichtte, kwam daarmede te dicht bij het hooi en veroorzaakte het ongeluk. Proces-verbaal is opgemaakt. Onder Eindhoven is bij J. M. door inbraak ont vreemd aan geld f 470, benevens de gouden lijf sieraden der vrouw en een gouden horloge. Ook de spaarpot van een kind is geledigd terugge vonden in de nabijheid der woning. De politie zoekt den dader. - Vrouw W. d. K. te Werk hoven, nam een aarden pot met koffie van de kachel, de bodem viel er uit, en de inhoud stortte over een 2 jarig meisje, dat hevige brandwon den bekwam en na een smartelijk lijden is over leden. - In de Engelsckesteeg te Amsterdam heeft een vrouw, bij het naar beneden laten van een kast, die op het hoofd gekregen. Vrij ernstig gekneusd werd zij naar het Gasthuis overge bracht. - Te Werkhoven ging bij het wegzetten van een geweer het schot af, waardoor W. v, H. de geheele schouder werd verbrijzeld. Hij is onmiddellijk naar het ziekenhuis te Utrecht over gebracht. - Een oude, doove vrouw werd te Tilburg door een achter haar hollend paard om ver geworpen en hevig tegen de borst getrapt, tengevolge waarvan zij zoo ernstige inwendige verwonding bekwam, dat haar toestand levens gevaarlijk is. - Nabjj het Ziekenhuis op den Coolsingel te Rotterdam, is een kinderlijkje ge vonden, gewikkeld in een grauw papier en doek. - Een weesjongen, die zich te Leeuwarden op een steiger van een in aanbouw zijnd huis bevond, is door de gladheid er af gevallen en op de plaats dood gebleven. - In een rioolput in de Larestraat te Zutfen is het lijkje van een pas geboren kind gevonden. De justitie doet onder zoek. Door de politie te Amsterdam is een jong- mensch gearresteerd, onder beschuldiging, valsche rjjdsdaalder in omloop gebracht te hebben. Zij doet ijverige nasporingen naar de handelingen van dien man, die, na eerst in zeer behoeftige omstandigheden te hebben verkeerd, den laatsten tjjd zich uitgaven veroorloofde, zonder dat men wist, waarmede hij het geld verdiende. Men ver moedt nu toch eindelijk op het spoor te zijn van de valsche munters of in den aangehoudene den dader zelf te hebben gevonden. Een later bericht zegt dat de bende valsche munters ont dekt is, en wel in een geheime werkplaats in de Goudsbloemstraat. Drie personen werden door de politie gearresteerd. - Te Bingel- rade is een klein kind, toen de pleegouders naar de kerk waren, in brand geraakt en met haar brandende kleertjes naar buiten geloopen. De buren doofden de vlammen. De kleine is aan de gevolgen bezweken. - In de Simon Willemstraat, onder Nieuwer-Ainstel, is een man van een steiger gevallen en zwaar gewond naar het gasthuis gebracht. - In de Heerengracht bij de Brouwersgracht te Amsterdam is de schipper van een zandschuit over boord gevallen en ver dronken. vele jaren in het café werkzaam, bracht hem zijn wapen en trachtte tevens met een zoet lijn tje den sergeant hei mes te ontnemen. Op dit oogenblik hief de militair het mes op en sneed daarmede den bediende schier den linkerpols af. Met getrokken sabel vluchtte hij daarna het koffiehuis uit, doch werd nog op het Plein gevat. De bediende werd per rijtuig naar het poli- tiebureel aan de Groenmarkt gebracht en van daar naar het ziekenhuis, alwaar hem heelkun dige hulp werd verleend, De gewonde heeft, na een pijnlijke heelkun dige behandeling, het ziekenhuis kunnen verlaten en bevindt zich vrij wel. Had een Leidsch tand arts, toevallig in het café aanwezig, niet onmid- delijk de wond afgebonden, de gewonde zou aan de gevolgen van hevige bloeding bezweken zijn. Aan het politiebureel moet de onderofficier, die in garnizoen ligt te Gorinchem, den gewonde zijn leedwezen over het gebeurde betuigd en ver klaard hebben niet te begrijpen, waarom hij de daad eigenlijk gepleegd had. By een veehouder te Appelscha waren Drent- sche schapen en varkens in één hok geraakt. Toen de boer :s morgens den stal inspecteerde, mistte hij een schaap op den kop na: de var kens hadden des nachts smakelijk een Drentsch schaap opgepeuzeld. Onlangs bevond zich op de boot, die van Rot terdam op den Moerdyk vaart, ouder de passa giers der tweede klasse een langen boer van mid delbaren leeftijd, die, toen de controleur hem zeer beleefd om zijn kaartje vroeg, deed alsof hij sliep, en eerst na een vry harden tik op zijn schouders ontvangen te hebben, eensklaps uit een droom scheen te ontwaken. Uw kaartje, als 't u beliefd, mynheer? Mijn kaartje? 'k Heb geen kaartje. Waarheen denkt gij te gaan? Ik? Wel een eindje de rivier op. De controleur was niet veel wijzer geworden na dat antwoord en vroeg nogmaals Waar wilt gij aan land stappen? Nergens, mijnheer, 't Bevalt mij uitstekend dat varen. De controleur het vragen moede, en meenende een gek voor zich te hebben, ging den kapitein raadplegen, die nu zelf den zonderlingen passa gier aansprak met de vraag: Hoever gaat ge met ons mede, mijn brave? Wel, ik ga een eindje met u de rivier op 't bevalt mij uitstekend, kapitein. Maar mijnheer, zeide de kapitein, die zag dat de man volstrekt niet gek was, maar zich slechts zoo hield, gij hebt geen kaartje genomen, noch aan den controleur uw plaats betaald, en gy zijt oud genoeg om te weten, dat het op stoom-j ten de gewoonte is, om iemand die zijn plaats niet betaald heeft en niet betalen wil, bij de eerste de beste gelegenheid aan wal te zetten.? Wel zoo, kapitein, als dat zoo de gewoontes is, vind ik het uitstekend. Dit antwoord deed den kapitein zijn geduld verliezen en met een knoop draaide hij den boe den rug toe, om, zoodra de eerste aanleg in gezicht was, de boot te laten zakken en de: vreemden passagier aan wal te brengen. Toen de boer dat plan werd aangekondigd e: hem verzocht werd op te stappen, antwoordd hij zeer kalm Uitstekend, vrienden. Daarop stapte hij in de boot, liet zich wal roeien en zeide herhaaldelijk tot den roeier Uitstekend, mijn jongen! Aan wal gekomen hoorde hij, dat de kapitei hem nog een onaangenaam woordje toevoegde, en zelfs met een pak slaag bedreigde, indien hi" hem ooit weer te zien kreeg. Nu wierp de boe: echter zyn masker af, en riep met een donde-f; rende stemI Frissche morgen, kapitein, ik woon hier maai tien minuten vandaan. Kom my eens opzoeken, als ge tijd hebt. 'k Vind hem uitstekend, I uitstekend Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Gniste Vaarzen f 80 af 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f40. 12 Nuckteren kalveren f G a f 12. Aangevoerd 8 vette varkens, van 15 a 18 c. per half kilo. 00 schapen, f 00 a f 00. 30 biggen, f 5 a f 7 per stuk. Boter 65 a 70 c. per half kilo. Eieren f 1.00 a f 1.10 per 2G stuks. Kippen f 0.G0 a f 1.00 per stuk. ROTTERDAM, G Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 131 runderen, 15 vette en graskalveren, 3 nuchtere lcalv, 33 schapen of lammeren, 42G varkens, 00 biggen, 0 bokken, 0 paarden, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 6G et., 2e kw. 02 ct., 3e kw. 58 a 00 ct., kalve ren lekw. 105 ct., 2e lew. 95 a 85 ct3e kw. 00 et., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 55 ct., alles per kilo; varkens le kw. 23 a 00 ct., 2e kw. 21 a 00 ct., 3e kw. 20 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. HARDINGSVELD. Van 30 Jan. tot 4 Febr. zijn aan de vischmarkt alhier verkocht: 0 zomer en 228 winterzalmen, waarvan de prijzen waren als volgt: Zomerzalen f 0.00 a 0.00, winterzalm 0.65 a 1.0G per half K.G. VIANEN. In de afgeloopen week besteedde men alhier voor vet rundvee, le kw. GO a 66 ct., 2e kw. 54 a 50 ct. Vette kalveren (vuil) 50 a 54 ct. Vette Varkens 36 a 40 ct. Alles per K.G. Vette Schapen f 00 a f 00. W A T E R II O O G T E KEULEN. 3 Febr. 1.66 M. boven 0. 4 Febr. 1.61 M. 5 Febr. 1.70 M. 6 Febr. 1.81 M. Advertentiën. Bevallen van een ZOON: Mevrouw M. E. REUMER— Heden ontsliep zacht en kalm, tot diepe droefheid van mij, mijne kindo ren en behuwdkinderen, inyne geliefde Echtgenoote JENNEKE BOLL, in den ouderdom van ruim 52 jaren. M. SMITS. 3 Februari 1888. aan, Burgerlijke Stand. Getrouwd: Godefridus Bruijstens, jm., 30 j. met Cornelia van Vlijmen, jd., 23 j. Overleden: Marianne Gotschalk, ongehuwd 21 j.; Jan Kamerman, 1 j. Heusden, van 29 Jan. tot 6 Feb. 326e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 3 Febr. Pry's van f 1500: no. 20416; f 1000: nos. 844, 1155, 1366, 2812, 3096, 3733, 7061 en 11749; f400: nos. 4751, 13046 en 17259; f200: nos. 8546, 9029 en 13834; f100: nos. 841, 2443, 5198, 7404,8242,8486, 9669,11846, 12111, 13479, 14233, 14339, 17190, 17238, 18218 en 19515. Gemengd Nieuws en Allerlei. Een ernstig voorval had plaats in een café- chantant te 's-Hage. Een sergeant van de vesting-artillerie, die van den aanvang af het spectacle-concert had bijge woond, bracht later in den avond een bezoek aan een der zangeressen, in een kamer achter bet tooneel. De bewuste vrouw begaf zich later in een an der gezelschap en dit scheen blijkbaar den on derofficier te hebben geërgerd. In de keuken nam hij een groot vleeschmes op en uitte bedreigingen tegen de knechts en zelfs tegen een daar aanwezige oude juffrouw, dcch niemand nam die bedreigingen ernstig op. Met het mes in de hand begaf hij zich daarna naar de gelagkamer terug en eischte zijn sabel op, die aan den muur hing. De bediende W. V., een knecht reeds sedert Te Ootmarsum is een varken geslacht, dat aa: een inwendig gebrek scheen te lijden, omdat het steeds een ongewoon geluid bij de ademhaling door den neus gaf. Bij het openen bleken long en lever zeer gezond te zijn, maar bij het afhakken bevond men, dat zich in den snuit een pruimen-, of kersenpit had vastgezet. Daar deze pit reeds| van een behoorlijk lange kiem was voorzien, had dit dier later hoogstwaarschijnlijk met een sier-| lijk boompje op den neus kunnen prijken en daarmede het bewijs geleverd, dat Münchhausens verhalen nog zoo dol niet zyn Ook een jubelé! In het »N. v. d. D.« geven eenige slagers uit Amsterdam per advertentie, kennis, dat de heer A. Somerdijk uit de Beem-i ster op den 3n Februari zijn 25-jarig jubilé heeft: gevierd alskoopman in kalveren. Ongelukkig toeval. Onderwijzer: »Kunt gy; mij zeggen hoe de rivier heet waaraan Madrid! ligt? Scholier, die het niet weet: »o God, waaroi moet nu juist Madrid ook aan een rivier liggen! Marktberichten. HEUSDEN, 4 Febr. Boter 73 a 75 cent per stuk van Eieren 3| a 4 cent. 's-HERTOGENBOSCH, 6 Febr. Op de heder alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 190 vette kalveren en 5c vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct. 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette var-i kens golden 33 a 36 ct. per kilo. Den 6 Febr. a/as de prijs der boter 90 tol 1.16 cent. GORINCHEM, 6 Feb. Aangevoerd 80 runderen. Zware Kalf koeien f180 a f260. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f 120 a 180. Vaarkoeien f 000 a f 000. Zij, die genegen zijn tot de bediening van het buffet in de vaste tent der »Heusdensche IJsclub,gelieven zich aan te melden bij den (Voorheen A. G. SCHULL. Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten Fotografiën: Kooldruk, Lichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf Ui 6 ons. Onverbeterlijke HOUTSKOOL-BRIQUETTEN, met Avettig gedeponeerd fabrieksmerk. Iecler blok 20 uren vuur. Zijn geheel reukeloos en verwekken geen damp. Verkrijgbaar bij ENGSTRAAT, HEUSDEN. te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamentenver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin- gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. PrivaattrechtersPortland-Cement eerste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel sche en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. Notaris te Drunen, zal in het openbaar Onder "Wijk:. 2 II. 44 A. 20 C. WEILAND »de Kyventsec, staande opf 4700. 2 H. 85 A. 50 C. BOUWLAND »d'Uiven«, staande op slechts f 2500. 71 A. BOUWLAND »do Gansakker«, slaande op slechtsf 1150. Onder Aalburg. 13 A. 65 C. HUIS, ERF en BOUWLAND aan den djjk, staande op slechts f 1000. Onder Genderen. 2 H. 28 A. 80 C. WEILAND in het Rekselaar, staande opf 3900. Onder Ondheusdcn. 2 H. 21 A. 2 C. HAKHOUT in de Hooibroeken, staande op slechts f 1200.— Onder Hedikhuizen. 76 A. 50 C. HOOILAND in de Geer, staande op slechtsf 1715. AFSLAG Zaterdag 11 Februari 1888, voormiddag 11 ure, bij II. MOURIK, te Heusden. Alles breeder bij biljetten omschreven. Inlichtingen geven genoemde Notaiis en Notaris KUIJPERS te Breda. zal te Almkerk, a/d Verlaatsche sluis, ter herberge van A. v. GOOL, op üoncler- dagen 10 February en 1 Maart telken dage voorin. 10 uur, in het openbaar A. te Almkerk, aan de Verlaatsche sluis, te zamen groot 17.85 Aren, in 3 koopen en in massa. B. 2.38.ÜO Heet. te Almkerk, in den Ouden Doorn. C. l.Gl.lO Heet. aldaar, in den Nieuwen Doom, het Dijkje. X>. 1.60.40 Heet. aldaar, op Gantelwyk. Breeder bij billetten omschreven. o KRAEPELIEN HOLMS bekroond op de Tentoonstelling van V oedingsmiddelen met Zilveren Medaille (hoogste onderscheiding). Alom verkrijgbaar in bussen a 1/2, 1/4 en 1/8 K.G. Door stoom Geconserveerde Prijs per pakje van i Pond. Soepgroenten 25, 227a, 17Va, 127a Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes 127a Ct. Snjjboonen 327a, 277a Ct. Aspercieboonen 45, 30, 227a Ct. Doperwten 45, 40, 377a Ct. Tuinboonen 45, 40, 377a Ct. 60 Gram van deze groenten staat gelijk met een Kilogram in blik. Leidschestraat bij de Heerengracht 10, AMSTERDAM. Van Versendaal. Almkerk5 Februari 1888. Ekthen, Secretaris-Penningmeester Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverf, enz. enz. enz. Dsbbe van Pelt, Orthenstraat, bij de Vischstraat. Monsterkisten worden tegen rembours toe gezonden. I 7 vAv: - g t lit n Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zing, gratis en franco.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3