NICOLAAS BONTEN VISGRHMDEL J£ publiek verkoopen: Een perceel W Een perceel Weiland, VERGADERING, DMaf 28 Fetaari 1888, Kon. Ned. Grofsmederij. uracil li Groenten en Vruchten. B. W. VAN LAWICK, J. A. BTJSE Jr., BOOMKWEKER, n AaÉier va» Tuinen e» Boomgaarden. UI Notaris E A 1ST T, Een perceel Weiland, Maatschappij van Landbouw, Stoombooten te huur. g Hardingsveld. Jyg Yerverstraat 167, 's-Bosch. te GOUDA, Repareeren van Stoombooten en Baggervaartuigen. Vijzeldok en Dwarslielling. Edam is door een luilc, van den zolder in den stal gevallen, en tengevolge daarvan overleden. - Te Kuilenburg zijn op een der grachten, twee jongens door het ijs gezakt, waarvan er een spoedig levenloos werd opgehaald, terwijl de an der inet een nat pak en den schrik vrijkwam. - Nabij Bubel, op de lijn Roermond—Antwerpen, is de wachteres M. J. door den trein overreden. Zij was terstond dood. Aanbestedingen. Op 9 Maart e.k. zal aan het gebouw van het prov. bestuur te 's-IIertogenbosch, worden aanbesteedhet voortzetten der oever verdediging door steenglooiïng, langs de kanaaldijken der Zuid-Willemsvaart, in de provincie Noord-Bra bant. (Raming f 52,850.) Op 28 Maart e.k. zal aan het ministerie van waterstaat, enz., te 's-Gravenhage worden aan besteed het bouwen van een syphoon en het maken van bijbehoorende werken nabij Zeeburg, gemeente Amsterdam, behoorende tot de werken voor den aanleg van het kanaal ter verbindii van Amsterdam met de Merwede. (Raming f 630,000). zegt de een en Afloop van Aanbestedingen. Aan het Dep. van Waterstaat enz. werd Woensdag aanbesteed 1. het voortzetten over een lengte van 260 M. der verhooging van het Noorderhoofd van den Nieuwen Maasmond te Hoek van Holland, voor de verbetering van den waterweg van Rotterdam naar Zee. (Raming f 100.000).) Minste inschrij vers, de heeren A. Volker Lz. te Sliedrecht en P. A. Bos te Gorinchem, voor f78.600; 2. het voortzetten der verruiming vau de door graving te Hoek van Holland en het beneden einde van het Scheur en van de verdedigingswer ken langs den rechteroever der doorgraving, voor de verbetering van den waterweg langs Rotterdam naar Zee. (Raming f 351.000). Minste inschrijver, de heer M. C. de Jong P.Mz. te Sliedrecht, voor f328.800; 3. het voortzetten van de verdedigingswerken aan den rechteroever der doorgraving aan den Hoek van Holland, voor de verbetering van den waterweg langs Rotterdam naar Zee. Minste in schrijver, de heer A. Boer Wz. te Sliedrecht, voor f 10.548; 4. de uitvoering van baggerwerk tot onderhoud van de bodemsdiepte in de haven voor Rijksvaar tuigen te Hoek van Holland, behoorende tot het onderhoud en herstel der werken aan den Hoek van Holland. Minste inschrijver, de heer A. L. van Wijngaarden IJz, te Sliedrecht, voor f 0.333 per kub. Meter, van postuur worden en het minder dikwijls voor komt dat zij de maat niet hebben. Deze gunstige omstandigheid wordt toegeschreven aan de goed koopte van brood en spek in de laatste jaren. Bij de loting te Steenvvijk gehouden, heeft een der lotelingen het nummer uit de bus ge trokken, dat een zijner huisgenooten een dag te voren had genoemd als het voor hem bestemde. Merkwaardiger ging het daar bij de loting in het afgeloopen jaar. 's Avonds voor de loting ontmoetten een paar vrienden elkander, die bei den den volgenden dag zouden loten. »Wat dunk je van de loting« ontvangt gekscherend van den ander ten ant woord: »Geen gevaar, ik trek het hoogste num mer en dan volg jij.« Bij de loting werd de voor spelling volkomen bewaarheid. De twee vrienden trokken de twee hoogste nummers, in dezelfde volgorde als gezegd was. De stoere Friezen verdrijven de Duitschers Nu het bekend is geworden, dat ook flinke, goedgebouwde jongens plaatsing kunnen vinden, ook al zijn ze niet met haringvisscherij bekend, om zich te laten aanmonsteren voor de beman ning der haringvloot, voelen vele Friezen zich daartoe aangetrokken. Reeds ten vorige jare lieten zich enkelen aanmonsteren voor de haring vloot te Vlaardingen en dit voorbeeld zal waar schijnlijk door zeer velen worden gevolgd, daar volgens verklaring van hen, die dit eerst be proefden, de verdiensten goed waren Bij gebrek aan een voldoend getal Nederlan ders vonden tot heden jaarlijks vele Duitschers op die vloot plaatsing. Marktberichten. ZALTBOMMEL, 21 Feb. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt Boter f0.65 ii 0.80 per| Kg. Rogge f 0.00 a 0.00. Tarwe f 6.40 a 6.60. Garst f 4.00 a 4 50. Haver f 3.10 a 3.30, alles per HL. Eieren f 0.70 a 1.00 per 26 stuks. Biggen f2.50 a 5.25. Konijnen f0.00 a 0.00. Kippen f 0.65 a 0.75. Duiven f 0.00 a 0.00, alles per stuk. ROTTERDAM, 21 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1495 runderen, 185 vette en graskalveren, 157 nuchtere kalv., 3 schapen of lammeren, 2 varkens, 44 biggen, 3 bokken, 8 paarden, 00 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 62 ct., 2e kw. 58 et., 3e kw. 54 a 00 ct., kalve ren lekw. 102ï ct., 2e kw. 95 a 90 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 21 a 00 ct., 2e kw. 20 a 00 ct., 3e kw. 18 ct., licht soort 17 a 18 ct. per 5 ons. 120, hokkelingen dito f 0 a 00 I 230, kalf koeien f 130 a 240, 10, pinken f 00 a 00, paarden Stieren f 50 werden aangevoerd 79/8 stukken van een half k.; kw. f 68, 3e kw. f 66, per Deze maand op het post- Gedaehten aan verschillende schrijvers ontleend. Om iets te zijn, om zich zelf te zijn, moet men handelen, zooals men spreekt; men moet altjjd weten, wat men doen wij, het flink doen en nooit er van afwijken. De waarheid doet niet zooveel goed in de we reld, als de valsche schijn van waarheid kwaad. Wanneer men zijn gedachten nagaat, zal men bemerken, dat zij altijd bezig zijn met het ver- ledene of met de toekomst. Wij denken bijna niet aan het heden en wanneer wij daaraan denken, dan geschiedt het alleen om zijn licht te gebruiken tot opsiering van de toekomst. Het heden is nooit ons doel; het verledene en het heden zijn middelen; alleen de toekomst is ons doel. Op deze wijze leeren wij nooit, maar wij hopen te leeren, en terwijl wij altijd gelukkig hopen te wordenis het onvermijdelijk gevolg, dat wij het nooit zijn. Een zonderling wezen is de menscb. Hij schijnt met niets zoo vertrouwd te zijn als met verwach tingen en wenschen, die hij lang in zijn hart heeft gekoesterd en kweekt, en toch, wanneer zij vervuld worden, wanneer zij zich aan hem opdringen, herkent hij ze niet, en wijkt er voor terug. De meeste menschen worden door den strijc voor het dagelijksch brood te vermoeid en uit geput, dan dat zij zich zullen aangorden tot een nieuwen, harderen strijd niet de dwaling. De brug van willen tot doen is niet zoo kort of het goed kan er in kwaad verkeeren, en het kwaadwilligste hart kan de zoetste vruchten af- Vergissen is menschelijk werd te 's Gravenhage een brief kantoor bezorgd met bestemming naar Nisse. Het adres was duidelijk geschreven en achter den naam der woonplaats voorzichtigheidshalve sbij Goes« gevoegd. Toch deed de brief een reisje naar Nizza in Frankrijk en kwam van daar te Nisse aan. Aan alle oorlogsgeruchten is op eenmaal de bodem ingeslagen! Dank zij den arendsblik van een der Dordrecht- sche bladen, zijn wij Zaterdagavond te weten ge komen, dat het heele Buitenland in elkaar is gevallen Het aantal persoonlijke ongelukken wordt door het blad niet opgegeven, maar stellig bedraagt het eenige millioenen! Twee schrijvers hadden een gesprek over het leed der armoede. Ze verschillen van meening omtrent de wijze, waarop men het meest treffend beeld zou kunnen geven van menscheljjke ellende. Naar aanleiding van hun gesprek schreef een der beiden een lang verhaal, waarin hij kommer en gebrek tegenover rijkdom en weelde stelde. De andere schreef slechts deze enkele versregels 't Is herfst. De wind giert rond. Een kille regen (slaat De ontvolkte straat. Een effen grijze lucht hangt neder. In natte lompen, rillend, op een brug, daar staat Een vrouw, en slaat Den blik begeerig naar omlaag, en weder. Op 't vuile water dreef een wollen doek, verkleurd Een vod gescheurd En Aardig Eén vraagt: »Is dat stuk Van jou? »Ach, wat! 'k Wou, dat het waar was,« en de bloote voet, In gaatrig schoesel, schuifelt voort, door 't nat. Valsche munters hebben dezer dagen te Ma drid listig hun fabricaat aan den man weten melkkoeien f 110 vaarzen f 60 a f20 a 60. Op de botermarkt en 73/16 ton en 1038 prijs le kw. f 72, 2e half kilo 55 a 75 ct. BODEGRAVEN, 21 Feb. Op de weekmarkt werd heden aangevoerdKaas 18 wagens, te zamen 838 stuks, wegende pl. m. 4010 kilo. Prijs: le s. Goudsche 1 26,00 a 00,00; 2e s. f 22,00 a 24,50. Hieronder 0 wagens Derbykaas, le s. f 00,00 a 00.00; 2e s. f 00,00 a 00. 1 wagens Edammer, le s. f 00,00 a 00; 2e s. f 24,00 a 00,00. 0 wagen Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 0,00. 0 kalf, 0 schapen, 00 varkens, 0 biggen, 0 paarden. Varkeus f 00 a 00, biggen f 0 a 0. GOUDA, 23 Febr. Kaas. Aangevoerd 7 partijen, le kw. f 24 a 26.00. 2e kw. f 00 a 00. Zwaardere f 00.00. Noordhollandsche f 00 a 00.00. Goeboter f 1.65 a 1.75. Weiboter f 1.45 a 1.55. Melkvee. Zonder aanvoer. Vette Varkens, 19 a 21 ct. per h. K.G. Biggen voor Engeland 16| a 17| ct. Magere Biggen f 0.70 a 1.00 per week. Vette Schapen f 00 a 00. Lammeren, f 00 a f 00. Nuchtere Kalveren f5 a 10. Graskalveren f 00 a 00. VIANEN, 22 Feb. Weiboter f 0.66 a f 0.72. Kaas f 0.00 a 0.00. Goeboter f 0.70 a f 0.75. Eieren f 0.03 a 0.04. Biggen f 0.00 a f 00.00. Lammeren f 0.00 a f 0.00. te Waalwijkzal ten verzoeke zijner principalen, in het logement van den Heer VAN MOURIK, te Heus den, hij veiling op Zaterdag 3 Maart 1888, hij afslag op Zaterdag 17 Maart 1888, telkens des voormiddags elf uur, Koop i. micente Wijk, Sectie C hectare 41 aren 90 centiaren. Koop IX. genaamd »Keukenkamp«,gemeenteOud-Heusden, in de Rukens, Sectie A no. 48, groot 2 hecta ren 61 aren 69 centiaren. »in no. 't Buitenhlok«, 38, groot 1 gemeente Oud-Heusden, »in A nos. 788 en 789, samen 22 aren 50 centiaren. Koopen II de Rukens«, Sectie groot 2 hectaren gelegen, ren 84 aren en III zijn naast elkaar en vormen één perceel, groot 4 hecta- 40 centiaren. Stoomkoffiebranderij WATERHOOGTE 21 Febr. 2.65 M. 22 Febr. 2.45 M. 23 Febr. 2.32 M. KEULEN, boven 0. Advertentiën. goed werpen, zich zeiven ten spijt. Gemengd Nieuws en Allerlei. Wanneer men de bollen van witte hyacinthen in water zet, waarin aniline is opgelost, en ze daarin laat, tot ze gaan bloeien, zal het gekleurde water de plant doordringen en de bloemen kleu ren. In Engeland heeft men op deze wijze bijzon der fraai gekleurde hyacinthen verkregen, die an ders nimmer in de natuur worden aangetroffen, en het is zeer wel mogelijk dat, wanneer deze methode op bollen van andere planten wordt toe gepast, ook hetzelfde resultaat zal worden be reikt. Als men een open haard in de kamer heeft en 's winters brandt, moet men 's zomers pruimen- pitten bewaren en drogen. Als men dan op een winteravond een handvol daarvan in het vuur werpt, springen zij met een luiden knal open en vullen bij het branden de kamer met een heerlij ken geur. Onlangs deed zich in een whistclub te Calcutta het zonderlinge geval voor, dat, nadat de kaar ten, als gewoonljjk, voor de gift behoorlijk waren geschud, de troefmaker alle 13 troeven in de hand had. Volgens de leer der kansrekening zou dit geval eens op de 158,750,000,000 keeren kun nen voorkomen. De opmerking wordt gemaakt, dat de lotelin gen met elk jaar er beter gaan uitzien, flinker man te brengen. Den dag waarop de nieuwe stuk ken van 5 peseta's (iets minder dan onze rijks daalders) met het borstbeeld van den jongen koning werd uitgegeven, stapte een heer in een tramwagen en gaf een nagemaakt 5 peseta-stuk in betaling. Het nieuwe geldstuk werd door alle passagiers bekeken. De heer vertelde, dat men hem zooeven aan de bank een som gelds in die stukken had betaald. Hij voldeed zeer bereid willig aan het verzoek van eene dame, die gaarne ander geld tegen zulk 5 peseta-stuk wilde wisselen; hij bood zelfs aan ieder die maar wilde, hetzelfde genoegen te doen, en velen maakten van zijne ^vriendelijkheids gebruik. Zoo raakte de heer al de valsche muntstukken die hij bij zich had en de trampassagiers het geld dat zij er voor wisselden kwijt. Een ijspaleis. De winter van 'tjaar 1740 was in gansch Europa buitengemeen streng. Tijdens de vreeselijke konde bouwde men te Petersburg het beroemde ijspaleis, dat ruim 52 voet lang en 16 voet breed was, en uit 2 tot 3 voet dikke, volgens de regelen der bouwkunst gehouwen ijsblokken bestond, die, door kleurig water besprengd, een voortreffelijk aanzien kre gen. Ook het dak en alle inwendige inrichtin gen, tafels, stoelen, canapé's enz. waren van ijs en regelmatig gevormd. Voor het paleis wa ren 6 kanonnen geplaatst en 2 mortieren van ijs, die op de draaibank waren vervaardigd, op de daartoe behoorende affuiten gesteld. De ka nonnen, 6-ponders, had men geladen. In tegen woordigheid van het gansche hof werd met een kogel van vastgestampte hennep, waarop een gegoten kogel was geplaatst, een schietproef gedaan, die volkomen gelukte, want de doorboorde op een afstand van 60 passen plank van 2 duim dikte, terwijl de geschutbui- zen, die niet dikker dan 4 duim waren, door de kracht van het buskruit niet in 't minst had den te lijden. Dienstmeid van den kolonel, tot de schildwacht die voor diens woning op post staatZeg, is de melkboer al voorbij Schildwacht: Dat weet ik niet! DienstmeidNiet waarvoor sta jo daar dan eigenlijk Heden overleed alhier, in den ouder dom van 78 jaren, GERRIT ARNOLDUS SCHERMERS. NOORDBRABANTSCHE Afdeeling Heusden. «des Namiddags ten G ure, ten huize van den Heer H. MOURIK te Heusden. THEEHANDEL, opgericht in den jare 1820 Voorstraat hoek Boomstraat. o Gebrande Koffie, welke zuiver van smaak is, kan ik U thans offreeren tot f 1.00 per Kg., ook heb ik soorten tot fl.02 en f 1.03 en de beste qualiteit, zooals die sedert een aan tal jaren door mijne firma in den handel is ge bracht, noteer ik a f 1.05. per Kg. Men gelieve bij eene bestelling wel op te ge ven van welken prijs verlangd wordt en of u ook gemalen koffie er bij verlangt, die ik tot d e n z e 1 f d e n prijs noteer, dezelve is prachtig van korrel! Bovenstaande noteeringen zijn winkelprijzen. Voor particulieren noteer ik fl.10 per Kg. en de Preanger fl.12^ per Kg. Opgericht I ri||E;\ Opgericht 1836. 1836. ,n kogel een Officier-Paardenarts te Breda. Ook niet-Leden hebben ditmaal vrijen toegang. Namens het Bestuur, L. VEERMAN, Secretaris. Door stoom Geconserveerde Prijs per pakje van I Pond. Soepgroenten 25, 22'A, 1772, 127* Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes' 127s Ct. Snijboonen 3272, 2772 Ct. Aspercieboonen 45, 30, 2272 Ct. Doperwten 45, 40, 3772 Ct. Tuinboonen 45, 40, 3772 Ct. 60 Gram van deze groenten staat geljjk met een Kilogram in blik. Leidschestraat bij de Heerengracht 10, AMSTE H I >j\ M F=g cÊs ÜP P-H Levering van alle soorten zoowel naar buiten als binnen de stadook bij abonnement tegen zeer billijke conditiën. OQ i-3 t==l tö D. VAN PB OIJEN. Beveelt zich aan tot het leveren van alle soorten van Vrucht-, Woud- en Sierboomen, Heesters Conifeeren, Rozen enz., tot lage prijzen. Bericht zijne geachte Cliëntelle, dat hij voortaan des M a a 11 d a g s te spreken en te ontbieden zal zijn in de Sociëteit »de Beurs,te Gorinchem. speciaal ingericht voor het Voor Mejuffrouw de Weduwe en Kinderen Corn. Poorter te Aalburg: Voor den Heer Lambertus v. d. Kolk te Waalwijk Koop 111. Voor Mejuffrouw de Weduwe en G. v. Loon te Waalwijk: Kinderen Heusden21 Febr. 1888. op DORDRECHT. Zend hij tijds Uwe orders. Vervaardigt en Herstelt Stoom- en andeiïe Werktuigen, Baggermolens, Stoomketels van S t a a 1 en IJ z e r, Stoom- en Zeil vaartuigen. Ijzerwerken voor Aannemers, Gasfabrieken, Bruggen, Spoorwegen, Sluiswkrkkn, Kappen, Oliemolens, enz. enz., benevens licht en zwaar S mee werk voor Stoombooten en Fabrieken in S t a a 1 en IJ z e r, tot concurreerende prijzen. Dwarshelling, lang 485 Mr. (170 voet), en Lichttoestel voor Bootketels. Ankers en Kettingen met certificaten van Lloyd en Bureau Veritas. 1 Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zinggratis en franco. is

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3