Zooverre tie opvarenden, aangaat, maar schip en lading zijn geheel verloren. Het was jammer van den heelen oogst Menado-koffie. o In April zullen te Parijs worden verkocht de diamanten, meubelen en schilderijen van mme. Boucicaut. De Diamanten moeten zeer kostbaar zijn. o Bij het vergaan van het Fransehe schip «Fleur de Mer* bij de kust van Guyana, zijn 08 men- schen omgekomen. Men schrijft uit Berlijn d.d. 8 Maart: Het heden uitgegeven bulletin, onderteekend door dr. Lauer, luidt: De Keizer had een zeer onrustigen nacht en gevoelt zich zeer zwak. Het «Reichsgezctzblatt* publiceert het Kei zerlijk besluit van 17 Nov. 1887, waarbij Prins Wilhelm wordt belast met de vertegenwoordi ging van den Keizer-Koning, voor zoover de loo- pende Regeeringszaken betreft. BERLIJN, 9 Maart. De Duitsche Keizer is heden nacht te 2.35 uur in den ouderdom van 91 jaren OVERLEDEN. De minister van oorlog heeft verklaard dat Spanje zijne onzijdigheid ten strengste moet hand haven, maar dat daartoe noodig is dat het zijn leger versterkt tot 500,000 man, met gewe ren van nieuw model, en dat de kusten door een groot aantal kanonnen worden verdedigd. Hij stelt zich voor, zonder groote kosten, aan Spanje een leger te schenken van 500,000 man met een reserve van 180,000 man. o In het dorp R^nda (Zwitserland) zijn 40 hui zen door een sneeuwval bedolven. Slechts 2 men- schen kwamen om, maar veel vee ging verloren. - Door de sneeuw is het verkeer tusschen Florence en Bologna geheel gestremd. Het dorp Bugliaga werd letterlijk onder de sneeuw begraven. Men vond reeds 6 lijken. Te Corio werden 13 per sonen onder de sneeuw bedolven. Livorno werd voor een paar dagen van watertoevoer afgesne den, door een geweldige aardstorting bij San Giusto. - In Westpruisen is het spoorwegver keer door de sneeuw gestremd. De Berlijner nachttrein bleef bij Terespol in de sneeuw zit ten en hetzelfde lot ondergingen nog vele an dere treinen. - Door een geweldigen orkaan is een deel van Tamatave den 22 Febr. vernield 11 schepen aan de kust vergingen, o. a. een Fransehe kruiser en 7 Engelsche schepen. 20 personen kwamen om. - Te Abbeville zijn het klooster en het pensionnaat van Saint-Joseph afgebrand. De nonnen en de kinderen werden gered, maar de inboedel ging verloren en 11 personen werden gewond, 3 zeer ernstig. - Te Linares in Andalusië hadden aardbevingen plaats één schok duurde 6 seconden. - Te Barcelona stortte een stellage van het tentoonstellingsge bouw in. Een werkman werd gedood, terwijl 8 mannen werden gewond. - De schouwburg van Jassy (Moldavië) is door brand vernield. In dor pen in de Alpen zijn meer dan 200 lijken ge vonden van menschen, bedolven onder lawines. - Uit Kopenhage wordt bericht, dat het spoor wegverkeer in Denemarken en Zweden stilstaat tengevolge van sneeuwstormen. Hevige sneeuw stormen maken het verkeer op de Duitsch-Rus- sische spoorwegen onmogelijkzelfs de toevoer van levensmiddelen voor de Russische troepen aan de grenzen is gestuit, zoodat menschen en dieren aldaar met gebrek bedreigd werden. Bekendmaking. «Op het gewemel van deez' aard« «Ziet gij trotsch neder van uw paard,* declameerde een ander officier, wiens jeugdig, smal gelaat door de over 't voorhoofd gekamde en in 't midden gescheiden haren iets meisjes achtigs had. «Van paard gesproken, Walsing, wanneer laat ge uw vos angliseeren?* »Nooit,« antwoordde deze kortweg, «kan die mode niet dulden.* «Dat ben ik met u eens,c sprak Martens, «die geangliseerde paardenstaarten zijn niet alleen lee- lyk, maar ook onpractisch. «Ja 't is zelfs een wreedheid de arme dieren door die operatie van 't eenige middel te berooven dat ze hebben om de vliegen te verjagen.* »'t Is nu eenmaal mode,* zei vrijheer von Krall, de officier met het meisjesachtig gelaat de schouders optrekkend. »Ik ben er ook lang tegen geweest,merkte graaf Zeek aan, »want eigenlijk vind ik die mode ook leelijk.* Maar om de gelijkheid in 't regi ment moet men meedoen. Je zult er ook aan moeten gelooven, Walsing; toen ge ons giste ren tegenkwaamt liet de Brigadier zich een paar woorden ontvallen.* De adjudant haalde zwijgend de schouders op de andere heeren zetten zich aan tafel en graaf Zeek sprak, zich tot Martens wendende «Het is toch jammer, dat Pleiszenbach niet meegekomen is. LJ kent hem van vroeger. Was hij altijd zoo ingetogen?* «Volstrekt niet; hij was integendeel tot alle vroolijke streken geneigd, ja dikwijls de aanleg ger van de grootste dwaasheden.* »Dan is hij na zijn huwelijk erg veranderd,* merkte baron Krall op. «Trouwen is goed, maar niet trouwen is be ter,* riep de adjudant van den haard, waar hij een sigaar zat te rooken. »Fameus paard, die «Agamemnon* van Pleis zenbach,* zei Krall, »heb grooten lust, het tegen mijn »Diana« te ruilen, maar hjj wil vijftig kronen toe hebben.* «Vijftig kronen is niet veel,* zei Zeek, «de Agamemnon is een echt raspaard, van on- Tot dusver zijn gekozen 33 liberalen, 19 an ti-revolutionairen, 20 katholieken en 1 conser vatief. Over 27 zetels moet een herstemming plaats hebben. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 9 Maart Bij beschikking van de den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken van 6 Maart I gedurende haar leven een uitkeering toegekend 1888, is met ingang van het tijdstip waarop van f540 per jaar, welke uitkeering aanvang Aan de weduwe van den hoofdconducteur Barink, die bij het spoorwegongeluk te Rui- nerwold het leven verloor, word door de Maat schappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen hij na 31 Maart a. s. zijne betrekking zal aan vaarden, benoemd het onderwijs bij de leerschool, verbonden aan de Rijks-Kweekschool te 's-Her- togenbosch, de heer J. H. Hermans, thans on derwijzer alhier. DALEM, 7 Maart. Van de 75 kiezers voor de 2e kamer hebben te Vuren Dinsdag j.l. 74 hunne stem uitgebracht. BAARDWIJK, 7 Maart. Voor de tweede maal is de sluiting der school met acht dagen 1 Febr. 1889. Voor het jaar, begonnen 1 Febr 1888 en eindigende 31 Jan. 1889, ontvangt zij een uitkeering van f700, terwijl haar reeds een som van f 75 is uitbetaald als eerste onderstand en vergoeding van begrafeniskosten o Voor de betrekking van hoofd eener openbare school le kl. te Amsterdam hebben zich 215 sollicitanten aangemeld. o verlengd Na een langdurig lijden is te Haarlem over- Bij de heden gehouden verkiezing van I leden, de heer J. J. Beijnes, rijtuigfabrikant te dier een lid van den gemeenteraad zijn uitgebracht stede. De overledene was een man van onder- 142 geldige stemmen, waarvan op H. J Dek- nemingsgeest. Als jongen in een kleine wagen kers Hz. 82 stemmen en op A. van Iersel 50 makerij geplaatst, heeft hij zich door taai geduld stemmen, zoodat de heer H. J. Dekkers Hz. en oefening een werkkring weten te openen, gekozen is. waarvan met giooten lof kan worden gewaagd. SLEEUWIJK. De jongste vergadering van Gedurende een reeks van jaren is zijn rijtuig den gemeenteraad was in meer dan één opzicht fabriek onder de beste inrichtingen van dien gewichtig. Vermeldden wij reeds dat als toen aard geteld. Vooral had hij in Nederland en ook een benoeming tot Secretaris heeft plaats gehad, gelijkertijd werd ook tot gemeente-ontvanger ge kozen de heer J. Verbeek en tot onderwijzeres Mejuffr. A. Maarleveld te Vlaardingen. Binnenland. EIND-UITSLAG VERKIEZING. 16,015 Amsterdam. 15988. buiten 's lands een grooten naam verworven in het vervaardigen van spoor- en tramwagens. Ook viel hem de eer te beurt een prachtigen en kostbaren salonwagen voor Z. M. den Koning te leveren. De heer Beynes was versierd met de orde van den Ned. Leeuw. o Te Geldermalsen zijn reeds de eerste lentebo- Na de door ons gegevene opgave in het Bij- deri) <je ooijevaars, aangekomen. De lente zelve voegsel, is geblekendat de als vermoedelijk ig er echter n0£, niet> opgegeven gekozene liberalen de overwinning hebben behaald. Herstemming tusschen de heeren Beaufort met 5561 en Veegens met 5415 st. (beiden liberaal.) 3423 Brielle. 3030 Goekoop, l. 1629. Heemskerk, a.-r. 1380 3086 Dokkum. 2820 Rengers, l. 1326. Huber, a.-r. 1410. Ilerst. tusschen Huber en Rengers. 4283 Enkhuizen. 3901 Visser van Hazerswoude, l. 2150. Heems kerk, a.-r. 300. Bos, r. k. 1410. 4175 Goes. 3559 Six, I. 1321. Savornin Lokman, a.-r. 2194. 3633 Helder 2774 Land, 1072 en Loman, l. 705. Van Marle, a.-r. 973. Herst. tusschen Land en Van Marle. 3419 Hontenisse. 2998 Vogelvanger, l. 353. Van Meerdervoort, a.-r. 1194. Walter, r. k. 1419. Herst. tusschen Walter en Van Meerdervoort. 3038 Oostburg. 2643 Hennequin, l. 1238. Glinderman, a.-r. 879. Schaepman, r. k. 499. Herst. tusschen Hennequin en Glinderman. 3457 Zierikzee. 3168 Kerkwijk, l. 1797. Fabius, a.-r. 1351. In onze opgave van de Kamerleden, die be dankt hebben, ontbrak de naam van den heer F. H. H. Borret (Tilburg). De opgave der niet herkozenen moet heden aangevuld worden met mr. Levy. Behalve de gisteren vermelde, moeten nog herstemmingen plaats hebben te Den Helder tusschen de heeren Land en Van Marle, te Amsterdam tusschen het aftredend lid De Beau fort en den heer Veegens (mede te Groningen vermengd bloed.* «Weet 't zeker, graaf?* vroeg Walsing. De ritmeester knikte deftig en Martens merkte op: »het paard is waarlijk prachtig; ik heb het van middag bereden; prachtig paard!* De graaf maakte een toestemmende buiging; hij had Martens dien middag voorbij zien rijden en diens sierlijke en niettegenstaande alle los heid toch vaste houding met genoegen opgemerkt. «Wat zeg je wel van de laatste streek van den vaandrig, graaf?* riep de adjudant van den haard. »Ik dank God, dat die twee lichtzinnige jon gens niet in mijn escadron staan,zei de rit- meester. «Mijnheer de wachtmeester von Virzowski is natuurlijk weer de belhamel!* wierp vrijheer von Krall er tusschen. o Op Noord-Beveland, aan den Anno-Frisopol- der, heeft Zondag 1.1. weder eene oeverafschui- ving plaats gehad, ter breedte van ongeveer 200 en ter lengte van 100 M., terwijl nog voort durend stukken grond wegvallen en het water tot dicht bij den dijk staat. o Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat bij den landbouwer B. te Ingen een schaap 5 jongen ter wereld heeft gebracht, waarvan 4 nog in leven zijn. o Zestien werklieden op 's Rijks Werf te Hel- levoetsluis ontvingen de aanzegging, dat eeni- gen hunner 15 Maart, de overigen 1 April a.s., onder toekenning van onderstand, zullen wor den ontslagen. o Te Weststelling werf had men op de secretarie vergeten, de vereischte stempels op de stem biljetten af te drukken. Men ontdekte de fout toen de biljetten reeds bezorgd waren en goede raad was duur. Toch moest het veranderd wor den en de veldwachters haalden de biljetten te- omdat er een drukfout in stondNa stempeling werden zij terug bezorgd, of men kreeg een nieuw briefje. Als een bijzonderheid en bewijs van de sterkte van het ijs in dezen winter dient, dat de vorige week eenige sleden, met vaten olie beladen, door de groote sluis van Zaandam zijn gegaan, een feit, dat daar zelfs in de strenge winters van 1822, 1839 en 1845 niet is voorkomen. o Naar aan de Dordt. Crt.« verzekerd wordt, bestaat bij de stoomboot-reederij Fop Smit Co. het voornemen, hoofdzakelijk tengevolge der concurrentie, welke de locaaltreinen tusschen Dordrecht en Gorinchem aandoen met den aanvang van den aanstaanden zomerdienst, den dienst harer raderbooten tusschen Dordrecht en Gorinchem gedeeltelijk, zoo niet geheel, te staken terwijl ook de dienst DordrechtRotterdam aan merkelijk zou worden ingekrompen. Naar aanleiding van dit bericht, schrijft de Directeur dier maatschappij dat die bewering bezijden de waarheid is. «Wel zegt hij is er in de eerstvolgende dienstregeling eenige wij ziging gebracht in eenige der nfvaartuigen, doch tot verandering van ingrijpenden aard is geen besluit genomen. De zomerdienst is vast gesteld met 10 reizen van Rotterdam naar Go rinchem en even zooveel in omgekeerde richting.* o G odsdienstd weeper ij heeft dezer dagen een Over Marten's gelaat trok bliksemsnel een kleine siddering bij het hooren van dien naam, I jong echtpaar te Zaamslag krankzinnig gemaakt, maar hij boog zich diep over zijn bord en was j De tusschenkomst der politie was daarbij noo- ijverig bezig met het ontleden van een kapoen vleugel. «Natuurlijk,stemde de adjudant toe; «maar onze goede Ilsen is er ook bij. De geschiedenis zal hem het uitzicht op de epauletten kosten.* «Die Virzowski heeft zijn jaar als vrijwilliger dig, want de man, in de meening dat hij de aartsvader Abram was, wilde zijn eenjarig kindje offeren. o Onder de gemeente Schinnen, zijn twee meisjes, een van 24 en een van 4 jaar door het stoo- bij ons regiment uitgediend,* aldus wendde graaf men van een petroleumlamp gestikt. De vader, Zeek zich tot Martens «en nu ondergaat hij een die in hetzelfde vertrek sliep, werd bewusteloos proef of hij geschikt is voor reserve-officier.gevonden. - Een spoorwegarbeider te Venloo is «Heb den kommandeur vooruit gezegd hoe van een waggon gevallen en op de plaats dood de proef zou uitvallen,* merkte Walsing aan, gebleven. - Een jongen kwam op het ijs van «maar....* een zeer verstaanbaar schouderop- trekken voleindigde den zin. «Een vlugge kerel is hij zeker,* viel baron Krall in.« Behoort hij tot de Virzowski's van Wolno?* vroeg Martens. «Zeker en hij is even overmoedig en losban dig als de heele familie,* antwoorde graaf Zeek. «Zijn laatste streek kenmerkt hem het best. Met een zijner makkers onze vaandrigs dwepen natuurlijk allen met hem komt hij van mor gen vroeg van den staklienst terug. (Wordt vervolgd.) de Kralingsche Plas in aani-aking met een ijs- schuit die aan het zeilen was. Hij viel, en de schuit ging over zijn lichaam heen. Bewusteloos werd hij opgenomen en in een woning aan den Bosch weg gebracht, daar hij niet naar zijn wo ning te Rotterdam kon worden vervoei-d. - Op de Weteringschans bij de Holl. gasfabriek te Amsterdam geraakte de hoed eener dame, door de vonken uit een pijp van een voorbijganger in brand. Een ander voorbijganger greep den hoed en trok dien van het hoofd der dame, die eerst in hem een aanrander zag, maar, door hem beter ingelicht, hartelijk dankte. De dame moest blootshoofds haar weg vervolgen. - Te Tilburg is een zoutsmokkelaar in het veld ge vonden met bevroren voeten. De ongelukkige is ter verpleging naar het gasthuis overgebi'acht. - Een tweetal landbouwers uit Walcheren, betrok ken in een jachtwetovertreding, en van welke één beschuldigd wordt een valschen eed te heb ben afgelegd, ter ontlasting van den beschuldigde in deze zaak, hebben zich aan den sterken arm der justitie onttrokken, door in de vorige week het vaderland te verlaten en naar Amerika te vertrekken. - Te Stanadaarbuiten is een 12-ja- rige jongen op de Mark door het ijs gezakt en verdronken. - Zondag had te Deventer ten huize van den bakker B. een gasontploffing plaats. Een der knechten had verzuimd de kraan der gasleiding in den oven af te sluiten. Toen de vrouw des huizes 's avonds met een licht in den kelder kwam, had de ontploffing plaats. De ge- heele oven was in een puinhoop veranderd. De vrouw bleef ongedeerd. - De vrouw van den Amstei'damschen drogist, die Zaterdag bij den brand ten haren huize zulke zware brandwon den kreeg, is in het gasthuis aan de gevolgen overleden. - Onder Zwijndrecht is de hofstede «Develstein* door brand vernield. - Het kindje te Leiden, dat in de vorige week tijdens een korte afwezigheid der moeder in eene pot met kokend water viel, is aan de gevolgen overleden. - In de nabijheid van Rijsen op den in aanleg zijnden locaalspoorweg sprong een arbeider van een in beweging zijnden zandwagen, met het noodlottig gevolg dat de man oogenblikkelijk een lijk was. Onvoorzichtigheid was weder de oorzaak. - Te Zwolle is een 80-jarige vrouw door een stoof met vuur zoodanig in brand ge raakt, dat zij dadelijk aan de brandwonden is overleden. De schoenmaker Jan Hamel, die Zaterdag bij den brand ten huize van den drogist T. te Amsterdam een klein kind redde en daarbij eveneens ernstige brandwonden kreeg, verkeert in zorgwekkenden toestand. - Te Vinkeveen is iemand overleden ten gevolge van bloedver giftiging, ontstaan door het gebruik maken van blauwsel op een wond. - Een vrouw, wonende op Rapenburg, te Arasterdam, is door haar be schonken vader door een revolverschot aan den rechterarm verwond. Zij is ter geneeskundige behandeling naar het Binnengasthuis gebracht. De dader is gearresteerd. - Te Purmerend is een huis uitgebrand. Oorzaak was het omvallen eener petroleumlamp. - Bij Tessel zijn twee blazer schuiten met elkaar in aanvaring gekomen. Eén zonk. De opvarenden werden gered. - Te Schiedam is het lijk van een 40 a 50-jarigen man uit het water opgehaald. Bij hem werd o. a, een briefje gevonden, waarop geschreven staat M. v. Os. - De dienstbode van den slachter V. Prinsengracht hoek Rozengracht te Amsterdam, was Zondag bij afwezigheid van de slager en zijn vrouw belast met de zorg van de zuigeling. Bij hun terugkomst vonden zij het onverzorgd achtergelaten, de laden en kasten opengebroken, en een som gelds vermist. De meid was per spoor naar Rotterdam vertrokken, doch is door de politie opgespoord en naar Amsterdam over gebracht. Burgerlijke Stand. Eethen, van 1 Febr. tot 1 Maart. Geboren: Adriana, d. v. Ph. van Beuze- kom en J. van Hoven; Jenneke, d. v. H. M. Redeker en E. Colijn; Clazina, d. v. W. Vos en C. van Mersbergen; levenloos kind van J. van den Heuvel en A. Branderhorstlevenloos kind vaix A. Merkx en C. Eekels. Overleden: Jenneke Boll, 52 j. echtgen. van M. SmitsAlexander Millenaar, 84 j., wedr. J. BouwmanCatharina Eekels, 33 j., echtgen. van A. Merkx. Drongelen, van 1 Febr. tot 1 Maart. Geboren: Johanna Cornelia, d. v. J. H. Colijn en H. L. van der KolkBastiaan, z. v. A. Timmermans en M. M. van der Kolk. Landbouw. Wederom is in Engeland een nieuwe land- bouwplaag ontdekt, namelijk een soort van aardkever, die de jonge tarweplanten aantast. Verschillende waarnemers hebben de door dit insect aangerichte schade waargenomen en met de bekende insectenkundige, Miss E. A. Orsnerod, briefwisseling daarover gevoerd. Genoemde dame had nooit gehoord dat dit insect tarweplanten beschadigde. Het nadeelige insect behoort waar schijnlijk tot de soort die als zabrus gibbus bekend staat. Het tast de planten dicht by den grond aan, zoodat ze afbreken. De kever werd tot dusverre gezien op het eiland Wight en en graafschappen Middlesx en Hertford. Gemengd Nieuws en AHerlei- In een perceel in de Bloemstraat te Amster dam is een allertreurigst ongeluk voorgevallen. Terwijl de man, drogist, naar Utrecht was, werd door de vrouw op een peteroleumtoestel een pot met was gekookt. Het ongeluk wilde nu, dat de pot omviel, waardoor de vloeiende was, welke oogenblikkelijk vlam vatte, de vrouw als 't ware overstroomde. Te gelijker tijd deelde de vlam zich ook mede aan het houtwerk in den winkel, zoodat een ondoordringbare rook ieder belette om de ongelukkige vrouw op haar noodgegil hulp te verleenen. Eindelijk wist de vrouw, die geheel in vlam stond, op straat te komen, waar ze meer dood dan levend neerviel, met vreeselijke brandwonden bedekt. Haar op te nemen en in een in de buurt zijnden bakkerswinkel te brengen, was voor de talrijke omstanders het werk van een oogenblik. Er werd spoedig een rijtuig gehaald, doch daarin kon de ongelukkige niet vervoerd worden zoodat zij in een raderbaar naar het gasthuis werd gebracht. Intuschen brandde het huis voort en ontwik kelde zich meer en meer rook. Dat verhinderde niet, dat een schoenmaker, vernemende dat een kind zich nog in de woning bevond, zich in het brandende huis begaf, om het kind, dat slechts weinige maanden oud is, uit de achter kamer te redden. Het gelukte den braven man, echter niet zonder dat ook hjj aan beenen en Burgemeester en Wethouders van Heusdcn; Gelet op art. 2 der wet van 8 November 1815 (Stbl. no. 51), in verband met art. 125 der wet van 6 Juli 1850 (Stbl. no. 39) en art. 228 der wet van 28 Juni 1881 (Stbl. no. 85); Herinneren belanghebbenden, dat de schuldvorderingen ten laste van het Rijk, de Provincie en de Gemeente over 1887, vóór of op den 30 Juni a. s. bij de betrokken administratien, colleges, autoriteiten of ambtenaren, door wie de orders tot bet doen van leverautiën als anderszins gegeven zijn, moeten zjjn^higedieiHl^zullerHlt^itajrK^ii^ komen. Heusden, den 6 Maart 1888. De Secretaris, H. J. VAN EGGELEN. De Burgemeester, HONCOOP. als verjaard zijnde, niet meer voor betaling in aanmerYvbfc j Jq herstemming), te Dokkuui tusschen het af tredend lid Rengers en het voor Steenwijk ge kozen lid Huber, te Hontenisse tusschen de heeren Walter en Pompe van Meerder voort en te Oostburg tusschen de heeren Hennequin en Glinderman. Nieuw gekozen zijn de heeren Tak van Poort vliet en Rutgers van Rozenburg. De Burgemeester der gemeente Heusden, brengt ter openbare kennis, dat bet kobier der personele belasting no. 5, dienst 1887/88 is invorderbaar verklaard en aan den ontvanger ter invordering toegezonden. Heusden, 0 Maart 1888. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. De Burgemeester van Heusden, brengt ter openbare kennis, dat het 3e kwartaals-kobier van bet Patentrecht, dienst 1887/88 is invorderbaar verklaard en aan den ontvanger ter invordering is toegezonden. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 2