WEEKHEID, BEKENDMAKING. AANBESTEDING. Notaris RANT, VERHUREN, Groenten en Vruchten. berichten, dat van af ZATURDAO10 MAAKT a.s. zal plaats hebben, de OEOOTE Japonstoifen.Buckskins en Kamparens, en TUKOT GOEDEREN. H. B. Tail Aniel 1e Heitel. BEKENDMAKING. B. W. VAK LAWICK, (10 MantelstoffenZwarte LakensGekleurde en Zwarte Fransche Merinossen in alle breedten, Gekleurde KatoenenMeubelchilsenKatoenen en Wollen DamastenGordijn NeteldoekenWille Katoenen en LinnensServetgoederen Wollen en Gestikte DekensBedspreienBeddentijkenOmslagdoekenMantels B. BRANDERHORST Az, te Eethen, AANBÈSTEDEK: het afbreken van het bestaan de en liet weder opbouwen van een nieuw Achterhuis en eenige daarbij behoo- rende werken. Om 1 jaar te Weiden, of 'n boukje veur iederijne. WESTER O van groote en zeer voordeelige partijen Marktberichten- 110. Advertentiën. SIGARENFABRIKANT, HEUSDEN. Door stoom Geconserveerde Het „Comptoir Franco-Hollandais" wordt heeft een kiezer te Rotterdam, op den dag ('er laatste algemeene verkiezing voorleden der Tweede Kamer, eerst te Rotterdam en daarna te Dordrecht gestemd, en als hij nog hij ook te Willem - komt te Heusden bij den heer De J. humeur «lat zij voor moet komen, zegt: noodig.« »Oeh »dat is treurig; tijd over had geha i, was stad gaan stemmen. Een vermomde bedelaar zijn postpapier aanbieden De meid, al reeds uit haar zoo'n kerel uit de keuken wij hebben geen papier kom,« zegt nu de bedelaar, dan wordt het tijd, dat ge toch leert schrijven 71 Beteekenisvolle kritiek. Een kamerlid heeft zijn redevoering klaar en loopt op zijn kamer deze te memoriseeren. Zijn hond schijnt daar niet tegen te kunnen en begint te brommen, en hoe geestdriftiger de afgevaardigde spreekt, des te harder huilt hij. Dat was niet uit te staan. W oedend grijpt hij naar het schelkoord. »Johan, breng dat ellendige beest naar de schuur »Goed, meneer* zei de oude knecht, »niaar f mag ik met uwes permissie u herinneren, dat 't niet de hond is, maar u, die begonnen zijt Roofdieren. Jantje: »Papa, waarom npemt men sommige dieren roofdieren Omdat ze des nachts op roof uitgaan, mijn jongen »Papa, u gaat immers ook wel eens 's nachts uit Hans van Bülow repeteerde eens te Hannover met een orkest, waaraan een dameskoor mee werkte. Toen 't op zekere plaats niet naar zijn wensch ging, liet hij ophouden en legde den heeren musici zijn' intentiën uit. De dames namen natuurlijk de gelegenheid waar elkaar over de wasch, de mode enz. te onderhouden. Verstoord en geërgerd keerde Von Biilow zich om en riep: Dames, er is hier geen capitool te redden, we komen hier alleen om de muziek De paardenkooper M. te Kapelle (bij Zieriksee) bevond zich onlangs in Duitschland en verzocht in een restauratie een middagmaal. De kellnerin, die hem niet volkomen begreep, vroeg: Wollen Sie essen? (Wilt gij eten?) ^Waarachtig niet«, sprak onze paardenkooper, sgeen ersens (hersenen), mar biefstuk mok Verkeerd begrepen. Aanspreker: Overleden in den ouderdom van 9 jaren de oudste zoon van den heer die in den afgeloopen nacht zacht en kalm ontsliep. Dienstmeid(boven aan de trap, die van den heelen rimram alleen maar het laatste sliep hoorde) »Niet noodig, scharensliep, wij slijpen zelf. Tentoonstelling van kies materieel. - De secre tarissen van kiesvereenigingen en verdere opstel lers van circulaires en manifesten worden beleefd genoodigd daar zij de dingen vooreerst zei ven toch niet noodig hebben, eens ter bezichtiging te willen stellen de volgende voorwerpen a. »de sporendie door hunne caudidaten bij verschillende gelegenheden verdiend zijn; h. »de spitsen waaraan deze zich altijd ge steld hebben c. een proefje van »de brandende kwestie d. den welbekenden vogelaar» met zijn »fluit«; e. twee kiezers, die schouder aan sehouder naar de stem bas zijn gegaan; f. de eigen beenen« waarop alle flinke kiezers gestaan hebben g. de neuzenwaarop al de kiezers hebben moeten passen h. de eigen oogen« waardoor zij hebben moeten kijken i. de candidaat, die het een of ander »in den kortst mogelijken tijd tot eene oplossing zou brengen en j. den dito die de vrijheid redden zou »cer het te laat is«. r Dezer dagen zijn te Egmond aan Zee bij ste- vigen WZW. wind en woelige zee door de red- o te) dingboot proeven met oliubakken genomen. Men bleef twee uren in zee. Eene bus was half vol met mineraal- en een ander half met raapolie- doch de proef mislukte, daar de olie niet loopen wi!d<\ Den volgenden dag werd de proef her haald, en wel niet gunstigere uitslag. Er woei een hevige bries uit het NW.het weer was buiig en de zee stond hol, zoodat de beman ning niet buiten levensgevaar was. De oliestor ting ging zeer goed en volgens zeggen van den bootsman gaf de mineraalolie meer slaak dan de raapolie. De boot bleef weer twee uren iu zee. Wat de verpleging van kamerplanten gedu rende den winter betreft, zoo lette men in de eerste plaats op liet zorgvuldig begieten, wat men niet eerder mag doen dan wanneer de aarde aan de oppervlakte droog is geworden, men be- giete dan echter ook ruimschoots zoodat alle wortels door het water bereikt kunnen worden. Als de aarde gedurende geruimen tijd niet op droogt, is dit een tecken dat de opening onder in den pot verstopt, de aarde verzuurd en de plant ziek is. Men begiece steeds met water van dezelfde temperatuur als het vertrek, waarin de planten staan. Van de planten, die men in den kelder bewaart, begiete men slechts zeer zelden die, welke in blad staan, de anderen in bet geheel niet. Voor onze huismoeders! Ofschoon de winter ons nog niet schijnt te willen vaarwel zeggen, zijn er evenwel reeds eenige huismoeders, die aan de groote plaag der mannen »den schoonmaak* beginnen te den ken. Volgt nu op den strengen winter een heete zomer, dan zal ook de vliegenplaag niet uitblij ven. Plafonds en witte muren vooral dragen alsdan de sporen, die hun bezoek aan onze wo ningen achterlaten. Om dit nu te voorkomen, menge men onder een emmer reeds opgeloste witkalk, voor 10 cents fijne aluin, bij eiken drogist verkrijgbaar, en 't geen men hiermede gewit heeft, blijft van 't bezoek der vliegen verschoond. Daarbij is aluin geheel onschadelijk voor den mensch en volkomen reukeloos, terwijl het middel proefon dervindelijk gebleken is, afdoende te zijn. Amerika heeft bij ons een zeer verdachte repu tatie, wat het wonderbaarlijk vindingsvernuft van zijn inwoners betreft. Onder anderen gaan de Yank.es door voor de uitvinders van de volgende praeparaten: Stroop uit zwavelzuur en stijfsel; vloeibare gelei uit oude laarzentheriakel uit kool- teer; anchovis-saus uit oud vischtuig; Cayenne peper van verroeste spijkers; ingelegde gember uit deurmattencaviaar uit boekbanden van oud Russisch leer; zoogenaamde sponskoek uit oud flanel - en wat dies meer zij. De Rotterdamsebe kiezer, hier boven genoemd, was van beroep pianostemmer. 327e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. Ie Klasse. Trekking van 19 Maart. Prijs van f 20.000 no. 17208; f'5000: no. 7102'; f 1500: no. 5745; f 1000nos. 11701 en 17001; f'400 nos. 1177 en 12557f200: nos. 1282 en 17709; f 100: nos. 4705, 10061., 10394. 12960. 14642 en 17399. HEUSDEN, 17 Maart. Boter 55 a 58 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3 a 3| cent. 's-HERTOGENBOSCH, 19 Maart. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 156 vette kalveren en 14 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette var kens golden 35 a 38 ct. per kilo. Den 19 Maart was de prijs der boter 100 tot 1.20 cent. DUSSEN, 15 Maart Aangevoerd 276 kilo boter. Prijs f0.70— f 0.98. GORINCHEM, 19 Maart. Aangevoerd 53 runderen. Zware Kalf koeien f 160 a f 210. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen 1100 a 160. Melkkoeien f 120 a 160. Vaarkoeien f 000 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f80 a Guiste Vaarzen f 80 a f120. Pinken f40 a f SO. Graskalveren f20 a f 40. 21 Nuchtcren kalveren 14 a 110. Aangevoerd 6 vette varkens, van per half' kilo. 00 schapen, f 00 a i' 00. 142 biggen, f6 a 1'9 per stuk. Boter 40 a 55 c. per half kilo. Eieren f 0.95 a f 1 00 per 26 stuks. Kippen f 0.70 a f 0.90 per stuk. 6 a 18 c. W A T E R 11 O O G T E KEU L E N. 16 Maart 6.55 M. boven 0. 17 Maart 6.40 M. 18 Maart 6.21 M. 19 Maart 6.00 M. EENE ZINDELIJKE van goede getuigen voorzien, die een burger pot kan koken, wordt GEVRAAGD bij BURGEMEESTER en WETHOUDERS van H e u s d e n Gezien art. 3 van het Reglement op de Waterleidingen in Noordbrabant van 4 Novem ber 1874 (Provinciaal Blad van 1875 No. 2); IM i»li e n It e li end: dat de ontworpen Ligger A van de Waterleidingen in deze gemeente, te rekenen van den 20 Maart a.S. gedurende veertig dagen op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd dat gedurende dien termijn en veertien dagen daarna iedereen bevoegd is, mondeling of schrif telijk bezwaren tegen dien ligger in te brengen en dat zij tot het eanhooren van bezwaren, die mondeling worden ingebracht, ten raadhuize zullen zitting houden op Woensdagen den 11 en den 25 April a.s., dis voormiddags van 10 tot 12 uur. Heusden, den 16 Maart 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester H. J. van Eg gei, rn. Honcoop. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Heusden; Gezien art. 11 van het Reglement op de Openbare Wegen en Voetpaden in Noordbrabant, van 8 Juli 1874 (Provinciaal Blad no. 21); M.o 1cen belcentl dat de ontworpen Ligger der Openbare Wegen en Voetpaden in deze gemeente te rekenen van den 20 Maart a.S., gedurende dertig dagen op de Secretarie voor een ieder ter inzage zal zijn nedergelegd; Dat gedurende dien termijn en acht dagen daarna, iedereen bevoegd is, mondeling of schrif- lijk bezwaren tegen dien ligger in te brengen en dat zij tot het aanhooren van bezwaren, die mondeling worden ingebracht, ten Raadhuize zullen zitting houden op Woensdagen den 11 en den 25 April a. s., des voormiddags van 10 tot 12 uur. Heusden, den 16 Maart 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester H. J. van Eggelen. Honcoop. Bekroond op de AMSTERDAMSCHE WERELDTENTOONSTELLING. Monsterkistjes worden bij verreken-pakkel toege zonden. zal op Woensdag 28 Maart e. k. ten zijnen huize bij insehrjviiig Bestek en teekening ligt ten zijnen huize ter inzage. Aanwijzing ter plaatse op Maandag 20 Maart. Beide dagen des voormiddags ten 10 ure. te W a a 1 w ij k, zal voor de Heeren A. Vos en J. Millknaar te Drongelen ten herberge van PIET NIEUWKOOP, op den Dijk te Drongelenop Vrijdag" 23 3Iaart 's namiddags 2 uur, publiek Onder EETHEN: I. WEILAND, groot 1.37.40 Heel. 11. id. 2.16.80 Hecfl III. id. 3.54.20 Heet.,zijnde massa van I en II. 'IV. id. 2.92.60 Hect. V. id. 1.80.90 Hect. VI. id. 4.73.50 Hect.,zijnde massa van IV en V. VII. id. 2.85.80 Hect. VIII. id. 1.65.90 Hect. Prijs per pakje van f Pond. Soepgroenten 25, 22'A, 17'/s, 12'A Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes 12'A Ct. Sn ij boon en 3 2'A, 2 7 Va Ct. Aspercieboonen 45, 30, 22'A Ct. Doperwten 45, 40, 37'A Ct. Tuinboonen 45, 40, 37'A Ct. 60 Gram van deze groenten staat gelijk met een Kilogram in blik. Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zinggratis en franco. Leidsc bestraat bij de Heerengracht 10, A MSTE1S ïAVk 3Ï. Wie slechts 35 Cent'zendt per postwissel of aan postzegels, aan R. ROELFSEMA, te Oude-Pekelaprovincie Groningen, ontvangt oniniddelijk franco per post het keurige Boekjegetiteld Niemand verzuime om met dit boekje kennis te maken. 20, RUE HÉROLD, bij het Nieuwe Postkantoor te PARIJS. Agent van Hollandsche bladen voor Frankrijk. Belast zich met het plaatsen van advertentiën in Fransche bladen, het vertegenwoordigen van handelshuizen en het behartigen van alle Neder- landsche behingen in Frankrijk. JPRUIMING

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3