AANBESTEDING. Kermis te Heusden J. Snijders, Heusden, Medelezers gevraagd Venster- en Spiegelglas enz. AANBESTEED: finaal verkoopen: WEB, Y's GLASWERK, KEULSG0ED enz. Groenten en Vruchten. B. W. VAN LAWICK, n De gezamenlijke koffiehuishouders Behangselpapier, Banden, Decors, Schoorsteenstukken, Was- en Vloerdoek, Loopers enz. Verfwaren, Vernissen, F. LJJIJT, Wijksche Straat, Heusden. Notaris VAN MEERTEN Yoor het eerst komt alhier: Fijn en Grof A ARDE WERK, Circus in Miniatuur, VISCHMARKT. T)e winst, der stedelijke gasfabriek te Leiden, over 1887, bedraagt f 72,610,72|. hoorende Zijdewind eene droevige gebeurtenis genden maaltijd. Op die wijze is een vrij moeie- De Algemeene Groninger Werklieden-Vereeni- ging en de afdeeling Apingedam van het Alg. Ned. Werkliedenverbond hebben besloten geene gelden voor de werkstakers te Almelo af te zonderen. —o Op 2 dezer, den 2en Paaschdag, zijn met den lokaaltrein vervoerd en aangekomen aan het station en halt GiessendamHardinxveld ruim 800 personen. o De enkelroode hyacint, die op de tentoonstel ling van »vervroegde bolgewassen,in Januari van dit jaar te Overveen gehouden, zeer de aan dacht van de beoefenaars der hyacinten-cultuur heeft getrokken, zal onder den naam van Monsieur Krelage, dit jaar in den handel worden gebracht. üit Amsterdam werden in het vorig jaar 8057 landverhuizers vervoerd, tegen 4647 in 1886 Het aantal Nederlandsche landverhuizers bedroeg 5018 (2385 uit Amsterdam, 2633 uit Rotter dam); hieronder waren 2861 mannen, 1030 vrouwen en 1127 kinderen beneden de 10 jaar. o Ingevolge eene aanschrijving van den minis ter van justitie oefenen de rijksveldwachters zich in het schijfschieten met de karabijn. o De vorst van de laatste nachten heeft in Haarlemmermeer veel schade veroorzaakt. De tuinders en landbouwers beginnen weer te klagen. o Het kievitsei, dat uit Schoterland aan Do- mela Nieuwenhuis werd gezonden, is gevonden op1 April o Spoedig zal een gedeelte der Kalverstraat te Amsterdam electrisch verlicht zijn. Er is name lijk voor dit doel opgericht eene maatschappij, genaamd »Electra«, met een kapitaal van f 600,000 op aandeelen van duizend, en het voornemen bestaat nu het deel Kalverstraat Jonge RoelensteegSint Luciënsteeg electrisch te vellichten, in zooverre natuurlijk als de be woners zich bij de nieuwe maatschappij zullen abonneeren. Alle eigenaars van perceelen in dit deel der Kalverstraat, hebben verlof gegeven den kabel over hun terrein te leggen, zoodat allen gemakkelijk kunnen worden aangesloten. Het licht zal nacht en dag verkrijgbaar worden ge steld. Te Amsterdam is een Vereeniging »Het Bui tenlandopgericht, ten doel hebbende Neder landsche jongelieden behulpzaam te zijn, zich buitenslands te bekwamen in handel en nijver heid. Zij verschaft, zooveel dit in haar vermogen is, aan jongelieden gelegenheid tot plaatsing. Waar dit vereischt wordt, verstrekt zij hun, bij wijze van voorschot, het noodige geld voor de passage en een tegemoetkoming gedurende een korten tijd in de kosten van verblijf. Het lid maatschap wordt verkregenof door de betaling van een jaarlyksche contributie van f 25öf door een gift in eens van f 250. o Dezer dagen vertrokken uit Sliedrecht wederom dertien personen naar Ensenada bij Buenos-Ayros, om aldaar voor de firma J. C. van Hattum te Sliedrecht te werken aan de havenwerken voor de stad La Plata, de nieuwe hoofdstad van de pro vincie Buenos-Ayros. Reeds zijn, behalve eenige vrouwen en kinde ren, meer dan 100 Hollanders aldaar werkzaam. o De vrees voor groote sterfte onder de schaaps kudden op Tessel in den lamtijd, wordt tot dus verre door de uitkomst beschaamd. Reeds dui zenden lammeren springen en dartelen in de weide. Ofschoon de diertjes niet groot van stuk zijn, zien ze er toch vlug en tierig uit. Als nu bij de verzending in de Meimaand maar goede prijzen besteed kunnen worden, dan zal 't wel schikken. o Uit Terschelling wordt van 3 April gemeld Heden morgen, omstreeks half elf uur, werd de hemel in het oosten buitengewoon helder en de zee vertoonde zich in de verte als een witte streep. plaats gegrepen. Bij gelegenheid van den ver koop van eenen inboedel zakte een man door den zolder van het huis. Een tweede persoon, mede aldaar aanwezig, wilde hem nog te hulp komen en grijpen, maar stortte daardoor mede naar beneden en kwam met het hoofd op de steen en neder, tengevolge waarvan hij op de plaats dood bleef. Eerstbedoelde persoon viel be wusteloos neder en is tot heden niet bij zijn verstand teruggekeerd. o Een treurig ongeval had te Dordrecht plaats bij een brand van weinig beteekenis. Zekere H. van Nijmegen bood hij het blusschen de behulp zame hand en, was te dien einde in de goot ge klommen. Wellicht door eene duizeling bevan gen, viel de ongelukkige ruggelings op straat en was kort daarna een lijk. Hij laat vrouw en kin deren achter. o In het droge dok te Rotterdam zijn 4 werk lieden van een stelling gevallen. Zwaar gekneusd werden er twee naar het ziekenhuis en de twee andere naar hun huis gebracht. - Door de rijks ambtenaren te Zevenbergen is een belangrijke aanhaling gedaan van een partij zeep, afkom stig uit de zeepziederij van den heer G. te Leur. Paard en wagen, waarmede de zeep werd ver voerd, zijn in beslag genomen, en de som, door den heer G. wegens smokkelarij verschuldigd, bodraagt ongeveer f800. In den laatsten tijd werden verscheidene transporten zeep van dezen zeepzieder wegens ontduiking van den accijns benaderd. - Te Helden-Panningen (L.) geraakte dezer dagen de metselaar H. J. onder een voer tuig en bekwam daarbij een ernstige kwetsuur aan een been, aan de gevolgen waarvan de man is overleden. - Een der portiers van een stoom- werktuigenfabriek te Delfshaven is met eenig geld der werklieden op de loop gegaan en in beschonken toestand door de politie opge pakt. - Een man, die in de pauze de stallen van het circus Carré te Amsterdam bezichtigde, kreeg van een der paarden een paar trappen, waardoor hem 4 ribben werden gebroken. Kort daarna overleed hij. - Te Amsterdam is een man in hechtenis genomen, die op de Leliegracht een extra-tijding liep te venten van den dood van den nieuwen Duitschen Keizer. De bulle tins hadden betrekking op den dood van den vorigen Keizer, maar de datum, 9 Maart, was onzichtbaar gemaakt. - Gorlitz, die onlangs te Olst heeft ingebroken en te Zutfen in voorar rest zat, is naar het krankzinnigengesticht te Medemblik overgebracht. - Een veld-artillerist te Utrecht in garnizoen, is te Breda, waar hij met verlof was, bij een vechtpartij zoo hevig ge wond, dat hij kort daarna in het hospitaal over leed. De aanleiding tot. den moord was de vol gende De vader van den verslagene, in dezelfde fabriek werkzaam met zekeren Schetsmeijer, leefde met dezen in vijandschap en was reeds meermalen door hem bedreigd. Toen de artil lerist zijn vader van de fabriek afhaalde en Schetsmeijer dezen te lijf wilde, kwam hij voor zijn vader op en ontving toen van S. een steek met een groot mes in het linker oog, die tot in de hersens doordrong. De dader is gearres teerd. - Op het station Gouda ontspoorden eenige waggons van een goederentrein. De personentrei nen ondervonden geen vertraging. lijk vraagstuk zeer doelmatig opgelost. Het voeder, alzoo bereid, is sappig, smakelijk en licht verteer baar; de uiers der koeien zijn vol als in de maand Juni en de producten zijn uitstekend. o Naar van het eiland Tholen wordt bericht, waar vroeger met het uitstekendste gevolg mee krap en ajuin werden verbouwd, is in de laatste jaren, door achteruitgang in eei'stgenoemd pro duct, het telen van suikerbieten ingevoerd. Ook hiervoor bleek de grond bijzonder geschikt te wezen. En ofschoon de landbouwers niet zeer met dien roofbouw zijn ingenomen, zullen er dit jaar, door den hoogen verkoopprijs en het be langrijk voorschot, aanzienlijk meer beetwortelen worden uitgezaaid dan verleden jaar. o Uit Wonseradeel in Friesland wordt bericht dat de aardappelhandel is aangevangen. Dui zenden hectoliters worden ontkuild. Over het algemeen zijn ze goed bewinterd en van puike kwaliteit. De voorraad voor den handel is groot; wegens den lagen prijs bleef den verloopen herfst veel onverkocht in den Frieschen bouwhoek. Men tracht voor een deel aftrek naar het bui tenland te vinden. Een vasten marktprijs is nog niet op te geven. Gemengd Nieuws en Allerlei. Als vermakelijke bijdrage tot de kennis van taal, stijl en spelling van een Nederl. uitgever uit het laatst der 19e eeuw (een unicum na tuurlijk!) kan, volgens het »N. v. d. B.« het volgend briefje dienen. Vermoedelijk corrigeert hij zijn uitgaven zelf en kunnen zij als caco- graphie heerlijk dienst doen Mijn heer ik laat u even weete u kan wel.... krijgen maar vooraf post Wissel bij de 100 hek- somplaten ct. en bij de 50 eksomp of min der ct. Franko aan huis ik heb ook nog voor u hetekoop de katagisemis voor de kristelijke ge- revormeerde kostenguide in delen ingenaait bij de 20 hesomplarect. Wees van mij voor het Dagblad van 's Gravenhage, Algemeen Handelsblad en Prov. X.-Brabantsehe en Bossche Courant. Adres aan den Boekhandelaar L. VEERMAN. Aan het publiek van Heusden en zijne omstreken berichten wij, dat de gegroedt Lastig. »0 mevrouw, in den oorlog gaat het verduiveld scherp toe, vast ieder oogenblik wordt men dood geschoten. »Hm, dat moet inderdaad zeer lastig zijn.* Van een beroemd man, die zeer klein van per soon is, was in gezelschap sprake. Weet ge ook, waarom men hem nooit op straat in het gedrang zien zal?« Omdat hij steeds bevreesd is dat een of an der zijn cilinderhoed tot een zitplaats kiezen zal.« Twee meiden. >Neen, weetje, bij de lui daar ik dien, daar bevalt het me niets. Je kunt niet gelooven hoe gierig ze zijn. Laatst was er een cent kwijt en daar maakte mevrouw een leven over als een oordeelze bracht de heele buurt in oproer. »Én waar was de cent?« »Wel, de kleine jongen had hem ingeslikt.* Landbouw. ALMKERK, 7 April. Las men voor eenige dagen in de Nieuwsbladen als iets bijzonders, dat een schaap vier ooien heeft geworpen, van hier kan worden gemeld, dat bij den heer G. W. Schou ten, landbouwer in deze gemeente, twee schapen ieder vier flinke jongen hebben ter wereld ge bracht, welke allen eene voortreffelijke gezond heid genieten en zeer in groei toenemen. Sneeuw-, hagel of regenbuien schijnen op de lieve diertjes geen nadeeligen invloed uit te oefenen, althans ze dartelen en springen, in gezelschap der moeders, op de hun als verblijfplaats aangewezen weide, dat het een lust is om te zien. o wordt d.d. April geschre- Uit Witmarsum ven: Op berichten uit Amerika, dat aldaar de aard appelen schaars en duur zijn, heeft men van hier, waar juist het tegendeel het geval is, eene zen- Hoog in de lucht zag men eene prachtige fata ding- derwaarts ondernomen. 300 hectoliter, ver- o—- De bemanning eener Tesselsche haringvloot ontdekte dat zich een groote bruinvisch in het net bevond. Het kostte groote moeite het dier, dat razend om zich heen sloeg, af te maken. De bruinvisch had een gewicht van ongeveer 150 KG. o Twee gelijknamige lotelingen in de gemeente Willige-Langerak moesten wegens eene bij de lo ting begane onregelmatigheid opnieuw loten, bij w lke gelegenheid hij, die eerst het hoogste nom- mer trok, nu het laagste uit de bus haalde, en omgekeerd. o Uit Oude Niedorp wordt van 5 April gemeld Gisteren heeft in het tot deze gemeente be pakt in zakken van 51 kilog., zijn gisteren af gezonden. Men hoopt zeer, dat zij bij de Ame rikanen in den smaak vallen en dat orders mo gen volgen. Er is nog overvloed van puike waar, die tegen f 1 a f 1.20 per hectoliter van de hand wordt gezet. o Rapen of knollen zijn, zooals men weet, een best voeder voor alle vee, maar men mag er de melkgevende beesten toch maar zeer weinig van geven, anders deelt zich de lucht dezer gewassen onvermijdelijk aan de melk en de boter mede; om die reden kan men zeggen, dat knollenvoer voor het melkvee weinig waard is. Een zeer bekwaam Engelsch veehouder bereidt een veel beter voeder voor zijn melkbeesten op de volgende wijze, een houten bak, 2 voet breed, 21.2 voet diep en 12 voet (Engelsch) lang, wordt gevuld met stroohaksel en gesneden hooi en daar door in een zekere hoeveelheid granen en meel gemengd. Dan wordt alles met kokend water overgoten, goed omgeschoten en de kist toege dekt; men laat den inhoud eenige uren rustig gisten. Wanneer de kist voor een maaltijd ge ledigd is, wordt zij dudelijk gevuld voor den vol- Barmhartigheid. In een scheerwinkel komt een arme man met een zwaren, zwarten baard en in plaats van brood, vraagt hij om gratis ge schoren te worden, opdat hij er weer als een christenmensch moge uitzien. De meester neemt het slechtste mes, 't welk hij had en dacht waar om zal ik op dat gezicht mijn goede messen stuk hakken? Terwijl hij den armen man schaaft, die niets durft zeggen omdat 't gratis geschiedt, jankt buiten een hond. De barbier vraagt aan zijn knecht wat het beest scheelt, doch de knecht zegt het niet te weten. De loopjongen weet het ook niet. De arme man onder 't mes echter zegt »hij wordt vermoedelijk ook om Godswil gescho ren, zooals ik. Een duur hoofd. Terwijl de laatste koning van Polen regeerde, brak er, gelijk dikwijls ge beurde, een opstand uit. Een der rebellen, een voornaam Pool, vergat zich zoover, dat hij een prijs van f 20000 voor 't hoofd des konings uit loofde. Hij schreef het den koning zelf. Deze echter bleef heel kalm en schreef koelbloedig terug: »Uwen brief heb ik ontvangen en ge lezen. Het doet mij groot genoegen dat mijn hoofd u zooveel waard is; wees verzekerd dat ik voor 't uwe geen rooden duit over zou heb ben.* Marktberichten. HEUSDEN, 7 April. Boter 60 a 62 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3 a 3i cent. 's-HERTOGENBOSCH, 9 April. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 110 vette kalveren en 16 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 54 a 56 ct., 2e kw. 52 a 54 ct., 3e kw. 50 a 52 ct. per kilo. De vette var kens golden 36 a 44 ct. per kilo. Den 9 April was do prijs der boter 1.00 tot 1.20 cent. aanvangt ZONDAG 15 APRIL a.s., des namiddasrs ten 5 ure. P. VAN HERPEN, (Concordia). H, DOLLEKENS, (Land van Heusden en Altena). ONTVANGEN: Een groote sorteering Tegen uiterst lage prijzen worden dezelve opgeruimd. Verder alle soorten Op WOENSDAG, den 18 APRIL e.k., des namiddags te 2 ure, zal, ten herberge van C. Vervoorn Lz., door den heer J. Kroon- stijiver, te Brakel, publiek bij inschrijving worden Het verbouwen van zijn Huis. Aanwijzing denzelfden dag, 's voormiddags 11 uur, door den opzichter A. Timmers, timmerman te Zuilichem, bij wien bestek en teekening ter inzage liggen. te Andel, zal op Vrijdag den 13 April 1888, voormiddag elf u r e, in de herberg van Jan van Rijswijk te Aalburg A. Voor de Erven Jan van Kuijk. Een perceel BOUWLAND in het Middelblok te Aalburg, groot 18 Aren 80 Centiaren. Ingezet opf 400. Voor Gijsbert Vos Pz. Een perceel BOUWLAND in het Buitenblok te Aalburg, groot 92 Aren 80 Centiaren. Ingezet opf 1400. WATERHOOGTE 7 April 4.42 M. 8 April 4.25 M. 9 April 4.08 M. KEULEN, boven 0. Advertentiën. bericht, dat hij op nieuw heeft ONT VANGEN: Alles tot de minst mogelijke prijzen. met daaraan verbonden personeel van Dames en Heeren Acrobaten, Gymnasten, Clown's en Pantoministen. De colossale houten Schouwburg-loge zal geplaatst worden op de Wordt nader bekend gemaakt. Wed. A. W EI JY, Directrice. Door stoom Geconserveerde Prijs per pakje van -} Pond. Soepgroenten 25, 2272, WA, 12'A Ct. Princesseboonen 30 Ct. Gesneden Worteltjes 127a Ct. Snijboonen 327a, 277s Ct. Aspercieboonen 45, 30, 2272 Ct. Doperwten 45, 40, 3772 Ct. Tuinboonen 45, 40, 3772 Ct. 60 Gram van deze groenten staat gelijk met een Kilogram in blik. Leidschestraat bij de Heerengracht 10, AMSTERDAM, morgananl. de stoomschelpenzuigers, welke in de Nieuwe Gronden bezig waren de schelpen op te halen. Een oogenblik daarna was het tooneel geheel veranderd, want eene dichte sneeuwbui bedekte de aarde met een wit kleed. P. DE BEEE, (Korenbeurs). Huisen Decoratie-Schilder. B. eene ruime sorteering Gedetailleerde Prijscourant met gebruiksaanwij zinggratis en franco.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3