ERFHUIS HEUSDEN. Eenigen INBOEDEL Dertig-Cents-Bazar. Gebleedde en Ongekleedde POPPEN, ZIE DE ÉTALAGE. Eenige prijs dertig cents. J. J. SONDEREG GOEDEREN OP MAAT. Jr. DE VOS Gz., J. S. en A. ran Kijk. Eenige Voorwerpen, op lïwüai a ZatertapiËai tei 2 ure. Nieuwstraat, Heusden. Ontvangen vele nieuwe Artikelen. HEEREN- eil KINDER-COSTUMES. Een flink assortiment Demi-Saisons. Gegoten en Geslagen Keukenfornuizen. MACHINEBEHOEFTEN. Eenige li I nboe cl e 1, ■waaronder eenig O n el Porcelei n, voor het meerencleel geschonden. PUBLIEK TE VERK00PEN, en Tilbury. Voor het eerst te Heusden: WERY'S en CIRQUE, staande op de Vischmarkt, )peni ngs- Voorstelling Dinsdag 17 April, Schapenmarkt 451, Mr. Tailleur 's-Hertogenbosch. Magazijn van Fransche en Engelsche Stoffen, Alles tegen c o n c u rree r ende p r ij z e n Westwagenstraat C 5053, GORINCHEM, Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Ciir. Gkr, Gemeente. Gemengd Nieuws en Allerlei Advertentiën. VERKOOPEX, om contant geld: (ffeci t ii a zuiion worden "V erko c li t VOORRADIG Geëmailleerde Keukengereedschappen. TUIN-AMEUBLEMENTEN. deren werd verpleegd. Spoedig daarna liepen J verschillende geruchten, die allen er op wezen, j dut het kind door zijn vader zou zijn vergiftigd, te wiens huize het een boterham zou hebben ge geten. Ook werd verhaald, dat de vader, die van het zoont je niet veel scheen te houden, bij een apotheker onlangs rattenkruid had gekocht, welk laatste is gebleken waar te zijn. Naar aan leiding van een en ander arriveerden te Meppel de rechter-commissaris, officier van justitie en substituut-griffier van de rechtbank te Assen, om een onderzoek in te stellen. Na verhoor van den verdachte en van ver schillende personen uit de buurt, waarmede de gebeele dag verliep, werden termen gevonden om aanhouding van den verdachte en diens overbrenging naar Assen te gelasten. Met het uit- en inwendig onderzoek van het lijkje waren belast de doctoren 11. J. O. Stoffels en L. J. N. Van Setten. Ofschoon wij daaromtrent niets met zekerheid kunnen zeggen, hebben wij hooren beweren, dat op de maag eenige niet gewone vlekken zouden zijn gevonden. Het scheikundig onderzoek wordt te Assen voortgezet. Overbodig te melden, dat bet geval te Meppel veel sensatie verwekt en dat het in de straten wemelt van menschen, waarvan velen blijk geven den verdachte lang niet genegen te zijn, wach tende op diens transport, dat intusschen tot Maandag is uitgesteld. Zw. CtA o Te Kloetinge had dezer dagen een treurig ongeval plaats. Het aclit-jarig dochtertje van den arbeider R., in het gehucht de Groe, had Maandag 1.1. voor het eerst met de schoolbank kennis gemaakt, niettegenstaande den raad van den geneesheer, om het kind niet naar de school te zenden, met het oog op hare zwakke vermo gens. Het meisje schijnt zich hier dan ook niet te huis gevoeld te hebbenalthans des namiddags vóór den aanvang der middagscbool schijnt het reeds pogingen gedaan te hebben om zich naar huis te begeven. Door den veldwachter, die haar ontmoette, sehoolwaarts teruggeleid, wist het kind haar te genzin in de school niet te overwinnen, en be gaf zich nu op weg in een andere richting dan die van haar woonplaats, achtervolgd door 2 meisjes, zelve nog kinderen. Het jonge gezel schap liep tot het aangrenzende dorp Kapelle. De ouders, een half uur van het dorp woon achtig, middelerwijl op de hoogte van een en ander gebracht, begaven zich tot nasporing op weg. De vader werd dan ook des nachts hall' een uur in het op twee uur van hier gelegen dorp Schore nog zoekende gevonden. Helaas alles te vergeefstoch werd het kind in de onmiddelijke nabijheid van het dorp Krui- ningen op een afstand van ongeveer drie uren van Kloetinge dood aan den weg gevonden. Het te Wolvega gevonden lijk is herkend als zijnde dat van een inwoner van Amsterdam, die Zaterdag uit Leeuwarden, waar hij zijne familie had bezocht, vertrokken was en 's avonds om half elf te Wolvega was gezien. - In het Drentsch Westerveld heeft een hevige brand gewoed, die naar schatting 500 are boscb en beide in de ascb beeft gelegd. Vooral de heeren Raving, Minnuer, Bazuin en Scheper hebben veel schade geleden. - Te Maastricht viel een meisje van 9 jaren in de Zuid-Willemsvaart, waarin zij zeker zou zijn ver dronken, zoo niet een 14-jarige knaap, Antoon Theunissen genaamd, haar ware nagesprongen en zoolang boven water gehouden had, tot beiden door inmiddels toegeschoten personen weiden ge red. - Zaterdagmorgen vond men te Centert bet lijk van den beer G S., oud-burgemeester aldaar, niet liet hoofd in een sloot en het overige van het lichaam op bet droge liggende. Waarschijn lijk is hij, door de duisternis misleid, op deze wijze omgekomen. - Een dronken marinier viel te Schiedam des nachts in het water. Hij werd niet moei'e gered. - Een arbeider te Boon hakte zich met een bijl bij ongeluk in de knie. Om de wond te genezen werd er tabakspapier en spinnewebben opgelegd, met het gevolg, dat er bloedvergiftiging ontstond en de man overleed. - Ten huize van mej. de wed. T te Maasbommel, had een brutale diefstal plaats. De dief of die ven zijn door een goed gesloten valluik boven den koestal binnengedrongen, namen ongeveer 80 pond boter mede, het vleesch en spek van drie varkens, benevens eenige flessclien drank. De politie doet ijverig onderzoek, maar men is nog geen der daders op het spoor. - In het bad huis aan de Achtergracht te Amsterdam, heeft zich iemand de beide polsen afgesneden. Hij is per raderbaar naar bet Israëlitisch ziekenhuis vervoerd. - In het kleine laboratorium van het kruitmagazijn in het fort te Helder had een onge luk plaats. Bij het ledigen van geladen patroon- hulsen moet een dezer door een of andere tot heden onbekende oorzaak zijn gesprongen, waarop onmiddellijk een in de nabijheid in een open bak aanwezige hoeveelheid buskruit ontplofte. Drie werklieden bekwamen ernstige kwetsuren aan hoofden en banden en werden in het hospitaal opgenomen. - Te Deventer is de stoker van de sleepboot »IJsel,« Clercqx, vader van 5 kin deren en wonende te Zutfen, met het hoofd tns- sehen de machine geraakt. Hij was terstond een lijk. Maandagmorgen is in de Leidschestraat bij de Kerkstraat te Amsterdam, een op een boven kamertje gehuisvest Indisch heer uit een raam op een plat gesprongen. De buren, die van zijn geschreeuw opgeschrikt werden, zagen dat Mj alleen onderkleederen aan had. Men kwam hem te hulp, maar te vergeefs; men kon den razenden man niet beletten op een nog lager gelegen plat te springen, eindelijk werd men hem meester. Hij is zwaar gewond naar het gasthuis vervoerd. - Te Oud-Beierland is een GO- jarig man onder een wagen met masthout geraakt. Hij was bijna terstond een lijk. De lieer E., deurwaarder te Winschoten, is door de duisternis misleid te Hoogezand in het water geloopen en verdronken. - Wegens aan houdend wangedrag is de matroos 3e kl. De V., dienende aan boord van het wachtschip te Helle- j vo'-tsluis. met. een briefje van ontslag weggezon den. - Te Dalerveen is de landbouwerswoning van D. Smit met bijna al de levende have een prooi der vlammen geworden. De bewoners hadden nauwelijks tijd te ontkomen. Er was niets ver zekerd. - Bij bet sloopen van een pakhuis te Wormerveer stortte een gedeelte muur in. Twee werklieden werden daardoor gedood en 3 min of meer ernstig verwond. - Zondagnamiddag is in een smalle en ondiepe sloot te Wolvega het lijk gevonden van een man, naar gissing on geveer een GO jaar oud. Het lijk schijnt daar een paar dagen gelegen te hebben. Het had eenig gras in de handen, waaruit men kan af leiden, dat de man nog gepoogd heeft zich aan den wal vast te houden. Er was eenig geld in zijn zak en een boekje, dat o. a. een loterij briefje bevatte. Tot nog toe is hij niet herkend. Op last van den burgemeester is de drenkeling naar bet lijkenhuis gebracht. - Zondagmiddag, omstreeks drie uur, waren een paar kinderen in een huis in de Rozenstraat te Amsterdam op de tweede verdieping aan het spelen voor de open vensters. Een der kleinen, een jongentje van vier jaar, viel uit het raam op de binnen plaats en werd meer dood dan levend opgenomen. Aluikerk, van 15 tot 18 April. Ondertrouwd: S. Rombout, 27 j. niet P. v. d. Oven, 26 j. Geboren: Geertruida, d. v. A. Strik en J. Verwoert; Hermina, d. v. H. v. Vark en G. v. d. Nat; Johanna Elisabeth, d. v. J. A. Ver meulen en A. Schoenmakers; Jasperdina, d. v. J. H. Bosen en J. Rutten; Albert, z. v. R. v. Drunen en P. Vink; Cornis Hennrik, z. v. A. Snoek en M. Redert; Teuntje, d. v. Oudheus- den en J. C. Verhoeven; Maarten, z. v. D. A. Littooij en M. de Man; Levenl. z. v. A. Strik en J. Verwoert. Overleden: C. v. Herwijnen, 11 m.; A. S. Donker, 22 j.; H. v. Haaften, 9 in.; J. Daggel- ders, 7 maanden. Beroepen: Naar Schiedam, ds. P. Biesterveldt, te Go- rinchem. 327e STAATSLOTERIJ." Prijzen van f 100 en daarboven. 3e Klasse. Trekking van 17 April. Prijs van f 1 000no. 4941f 400 nos. 51 10, 8814 en 15407; f200: nos. 754, 2265 en 15053; f 100nos. 2832, 7043, 8410, 12G3G en 12735. 3e Klasse. Trekking van 18 April. Prijs van f 25,000: no. 16583; f 5000: no. 2168; f 1500: no. 13761; f 1000: nos. 344 en 12911; f 400: no. 17922; f 200: no. 6065; f 100: nos. 6046, 6850, 7320 en 8376. 3e Klasse. Trekking van 19 April. Prijs van f400: no. 19775. Sedert een jaar is het onder de jonge dames te New-York mode geworden, om in haar tanden hier en daar diamantjes te laten zetten, die schit teren als zij maar even glimlachen. De dochter van een rijk bankier te Louiseville kwam al daar van New-York terug en al haar tanden had zij van voren laten volzetten met diamanten. if Op school. De onderwijzerStel dat acht uwer te zamen 48 appels, 32 perzikken, 56 pruimen en 16 meloenen hebt; wat zal dan elk krijgen? Een leerling: Buikpijn. Karei, een flinke jongen van zes jaar bemerkt, terwijl zijn mama hem voor de school aankleedt, dat zijn jas erg leelijk is zijn vriendjes had den hem er bovendien den vorigen dag mee ge plaagd. Hij vraagt: Moe, is pa rijk? Ja zeker Karei, erg rijk; hij heeft wel twee en een half millioen. Waar zit al dat geld, moe? Dat heeft pa immers gisteren nog gezegd, Karei. Jij bent een millioen waard en ik een millioen en zusje een half millioen Karei denkt eenige oogenblikken na en vraagt danMoe, zou pa zusje niet kunnen ver- koopen en ons dan van dat geld wat mooier kleeren koopen if Een belangrijke erfenis. In een Fransche provinciestad is op het oogenblik van niets spra ke dan een erfenis, die armen lieden zou ten deel vallen, de familie Oilier, bezemmakers. Zij hebben vernomen dat een oom van vrouw Oilier in Engelsch-Indië is overleden een vermogen nalatende van zeven-en-zeventig millioen, onder zeven erfgenamen te verdeelen. De arme lieden hebben dat bericht gekregen uit Londen van een bloedverwant en dadelijk zijn alle benoodigde papieren gezonden. De vrouw vooral, is uitgelaten van vreugde, omdat zij nu een zaakjekan beginnen. Nu, dat kan ook wel van elf millioen. Volgens de jongste waarnemingen, bedraagt de snelheid der electriciteit per seconde 464,000,000 Meter. Mevrouw had een vriendin van buiten ten eten en zou de meid flensjes laten bakken. De flensjes werden opgediend. Zijn dat flensjes? - vroeg mevrouw, en draai de verstoord de meel plakkaten met haar vork om en om. Zijn dat flensjes? Dat zijn ge wone pannekoeken. Dat weet ik wel, mevrouw. Ik hou niet van flensjes. Als mevrouw geen pannekoeken lust, ik des te liever. Mevrouw heeft ze niet te eten, as ze niet wil. W A T E R HOOGTE KEULEN. 16 April 3.72 M. boven 0. 17 April 3.88 M. 18 April 3.86 M. 19 April 3.79 M. p. p. c. 20 April '88. Eene dame vraagt tegen 1 Mei EEN E KAMER in of na bij H e ii s d e n, liefst met HUISELIJK VER KEER. Ook niet ongenegen de huisvrouw te assis- teeren. Reflecteerenden adresseeren zich aan den Ditgever van het blad, onder letter L. vaart Woensdag 'AT» April u.s. 's morgens half drie van Wijk, op de Ossche Veemarkt, v. v., zoodat de dienst van Heusden 's-Bosch op dien dag vervalt. Tot nadere aankondiging zal zulks slechts tijdelijk iedere Woensdag om de veertien dagen plaats hebben. DE DIRECTIE. ERFHUIS TE Op Donderdag 26 April 1888, des morgens ten 10 ure, is de Notaris DE GIER voornemens, ten sterf huize van G. A. Schermers, in de Wittebroodstraat, publiek te Een uur voor de verkooping te zien. ZEGT HET VOORT! TE Op Dingsdag 24 April 1888, des mor gens ten 10 ure, is de Notaris DE GIER voornemens, ten verzoeke van de Erven van den Heer A. van der Mooren, op de Boter markt, OM CONTANT OELD: Breeder bij billetten omschreven. Te zien daags voor den verkoop van 9 tot 12 uur voormiddag. toebehoorende aan Mejuffrouw de Wed. STAAL. ZEGT IIET VOORT! en verder eiken avond gedurende de Kermis. A :t ii v ;i n g ten H ure. Het kunstpersoneel bestaat uit Artisten van den len rang, waaronder vroolijke Clowns. Het groot aantal Apen, Honden en Ponny's is in vrijheid en naar de nieuwste methode gedresseerd. De voorstellingen worden besloten door een groot Ballet Pantomime. Prijzen le Rang f 0.99; 2e Rang f 0.75 3e Rang f 0.50 Galerij f 0.30. Kinderen beueden de 10 jaar: le Rang f 0.60 en 2e Rang f 0.40. Plaatsen dagelijks te bespreken. Extra Kincler-TJitvoerinqr Wed. A. WERY. Uitgebreide sorteering SPEELGOEDEREN in de grootste verscheidenheid, waarbjj o. a.: in meer dan 15 verschillende soorten. Voorts: Verfdoozen, Bouwdoozen, Teekendoozen, "Werkdoosjes, Werktaschjes, Heeren- en Dames Bortemonnaies, benevens groote keuze in Broches en Barures. Zeer goede Eau de Cologne en Odeurs ill vele differente merken. Fraaie Rookstellen, Asclibakjes, Tabakspotten, Tabaks- eu Sigarenpijpen, Wandelstokkeu, Zweepen enz. enz. Aan Heeren wederverkoopers wordt billijke korting toegestaan. GROOTE KEUZE IN is ruim gesorteerd in: Cilindermangels, Ledikanten, Wiegen, Kleeder- en Parapluiestandaards. Gegalvaniseerd Vlechtwerk en Heiningdraad. Asphaltpapier en Asphaltvilt. BALANSEN, BASCULES, MATEN en GEWICHTEN. ertegenwoordiger der Koninklijke fabriek van Gegoten Zink- en Bronswerken en Kunstsmeedwerk van L. SCHfiTZ ZOON te Zeist.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3