HEUSDEN, J. A. BUSE Jr., PL de J0TOH, C. F. C0EDES. Amerikaanscho ORGELS. HooietaemMe 32, Rotterdam. BILLARTBALLEN, Queue's, Pomraeranzen, f andelstotten, Konst-Snii- en Draaiworken, Aanlever van Tuinen en Boomiaardea. kritasè BOENWAS, SCHOENSMEER, GEBRs. VAU TIEL, 's-BOSCH, aan de Parade. Woensdag 9 en Donderdag 10 Mei J. van der Tak Co., FC Cl IS Comp., Hardingsveld. JS H. W. KRUIJS ZOON, Zeer goede Rooktabak 20 ct. p. pond i, a Pruim a 14 Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws en Allerlei. Landbouw. Marktberichten. Advertentiën. Huusden, 2 Mei 1888. HERVORMDE KERK HEUSDEN. FOTOGRAFISCHE Handelaren in Verfwaren en Vensterglas te 's-HERTOGENBOSCH, IJzersteentegels, RETSEEiHATER I4LE A Engelsche IJzeraardenBuizen Lekkerkerk Rotterdam. Hertekade.9 ter van den monsterbaard 13 jaren van buitenge wone verzorging gekost, om bet zoo ver te bren gen. Vroeger was Biillesbach vaandrig in de Prui sische armee. Bij enkele landbouwers te -Engwicrden (Fries land) doet zich het eigenaardig verschijnsel voor dat de kalveren, welk in de laatste weken ge boren zijn, spoedig na de geboorte sterven, ter wijl onder de kalveren, een weinig na Nieuw jaar geboren, niets wat naar een of andere ziekte zweemt, voorkomt. Kort na de geboorte zijn ze lusteloos, willen bijna niet drinken. Bij drie landbouwers zijn al zeven, zes en vier overle den, namelijk, koekalveren de jonge stieren wor den terstond dood gemaakt. varken Te Fochteloo (Friesland) heeft een een schaap in de weide de keel algebeten en zoodoende gedood. Een 20-jarig man is'te Amsterdam tusschen de buffers van een paar waggons geraakt en ernstig gekwetst naar het gasthuis gebracht. - Uit het IJ aldaar is opgehaald het lijk van een onbekende vrouw. - Aan het Stieltjespad te Feijenoord is het paard, voor een wagen waarop drie personen zaten, op hol gegaan. Twee sprongen er af, voor de wagen met paard in de Koningshaven stortte. De derde, een meisje van 20 jaar en het paard verdronken. - Op de Nieuwe Lijnbaangracht te Amsterdam is door den wind een ladder van een in aanbouw zijnd perceel gevallen en neer gekomen op een opperman, die door dit ongeval te water viel en zwaar aan het hoofd gewond werd. Per raderbaar naar het binnengasthuis vervoerd, is hij ter verpleging opgenomen. - Onder Rouveen is een 3-jarig meisje in een sloot geraakt en verdron ken. - Te Stein (L.) viel een man in de Maas. Alle pogingen om hem te redden waren vruchte loos. - De dienstmeid, die vóór enkele weken haren meester, een spekslager op de Rozengracht te Amsterdam, bestal en naar Rotterdam vluchte, zit thans in arrest. Haar minnaar, met wien zij naar Amerika zon vertrekken, heeft haar aan baar lot overgelaten en is er met de ontvreemde gelden alleen van doorgegaan. - Bij Schellinkliout is uit zee opgeviscbt het lijk van zekeren W. Th., uit Hoorn, die voor bijna vier maanden van daar ver dween, vrouw en kinderen in moeielijke omstan digheden nalatende. - De bewoners van de Hei steeg te Arnhem hoorden in een gesloten huis het gekerm van een kind. Men opende de deur en vond een klein kind tegen de kachel aan liggen. Het is deerlijk gebrand naar het kinderziekenhuis overgebracht. - Te Gasselterboer-Veensche mond is een 5-jarig meisje verdronken. - Onder Schie dam is een werkman van den in vaart zijnden tram gesprongen en onder de wagens gekomen. Beide beenen werden hem afgesneden. Zijn toestand is zorgwekkend. - Donderdagnamiddag geraakte een stilstaand spoorwegrijtuig op het stationterein te Nijmegen, door den feilen wind in beweging, en rolde voor den wind in de groote draaischijf bij de locomotiefloods voort. De wissel wachter J. Schevers, die het rijtuig in zijn vaart wilde stuiten, had het ongeluk bij de draaischrijf, in wier ledige ruimte het rijtuig nederstortte, daar onder te geraken, met het noodlottig gevolg dat de man onder het rijtuig werd verpletterd. - Het bekende logement »Londen« te Austerlitz bij Zeist is geheel uitgebrand. - Een man van omstreeks GO jaar te Herveld was op de hooizolder geklommen om eenig hooi voor zijne koe af te gooien, toen hij een misstap deed en op den grond viel, zoodat hij terstond een lijk was. Bij het sloopen van een boerenhuis te Binnen, werd een kinderlijkje gevonden, gewikkeld in een bonten katoenen doek. De politie doet onder zoek. - Aan den Rotterdamscben dijk, nabij Schie dam, is gisterenochtend op de werf van den bouw man Van der Velden, het lijk gevonden van een onbekenden man, die, naar men vermoedt tengevolge van misbruik van sterken drank overleden is. Hensden, van 30 April tot 7 Mei. Getrouwd: Antonius Bruijstens, jm., 28 j. met Godefrida van Dal, jd., 21 j. Geboren: Susanna Ac tonia, d. v. Hendri- kus Mourik en Alida Antoinetta van der Horst. Overleden: Johan Jacob Malhuijsen, wedr. van Anna Wilhelmina Smits, 84 j. Woudrichem, van 1 tot 30 April. Ondertrouwd: Hendrik 40 j. met Elisabeth van Stigt, 32 j. Geboren: Aart. z. v. N. Borg en J. G. van Vugt; Adriaan, z. v. A. Spiering en J. Verhoe ven Huibert, z. v. G. van Straten en H. Haeser. Overleden: Sara Wijnbelt, 15 j.; Cornells Groeneveld, echtg. van Sophia Cornelia Leeuwen- haag, 08 j.; Kuinira van der Pol, weduwe van Adriana van der Wiel, 72 j.; Catharina de Graaf, 72 j.; Huibert Struik, 48 j.; Lucia Maria Schou ten, echtg. van Gerrit Kamermans, eerder wed. van Hendrik Versteeg, 70 j.; Sara Willeuiina Kentie, 61 j.; Maarten van der Wiel. 3 j.; Kaatje van den Berge, wed. van Robbert Viveen, 79 j.; Adriana Cornelia Struick, 25 j.; Cornell's Baks, 3 j.; Cornelia Hendrika Krielaart, 4 m. Drongelen, van 1 April tot 1 Mei. 28 j. met S. Ver- Ondertrouwd: W. de Wind, jm F. S. Verhoeven, jd., 27 j. Getrou w dW. de Wind met F, hoeven. Geboren: Eliza, z. v. P. Nieuwkoop en A. BoonPhilippina Dina, d. v. C. Millenaar en M. de Haan; Formijna Antonia, d. v. G. J. W. Kramer en W. van Honk. Eetben, van 1 April tot 1 Mei. Ondertrouwd: A.M. Vos, jm., 25 j. met A. M. van Zee, jd., 27 j. Geboren: Antonia Maria, d. v. A. L. van der Beek en M. A. van Wijk; Eva, d. v. A. Nieuw koop en H. Kuijpers. Overleden: T. van Mersbergen, 61. j., wedr. van P. In 't VeldG. M. Combée, 3 m. Onder de miliciens, die te Assen opkwamen, bevonden zich een met één arm en een gebochelde, die verzuimd hadden redenen van vrijstelling op te geven. Zij werden, naar men meldt, inge deeld. Bij de indeeling der miliciens te Leiden ont dekte men een man, die zich niet anders dan met behulp zijner krukken kon voortbewegen en die verzuimd had redenen van vrijstelling- op te geven. Hij werd ingedeeld bij de veld artillerie, te 's-Gravenhage in garnizoen In Labouchère's weekblad »Truth« werd on langs een prijsvraag uitgeschreven voor 't beste nieuwe spreekwoord. Meer dan 400 antwoorden zijn daarop ingekomen, waaronder de volgende o. a. voor den prijs in aanmerking komen: »Een slecht muzikant, die voor zichzelf de ba zuin niet kan blazen.»Wie het ei wil eten, moet de schaal breken.»Egoïsme is een alphabet met éen letter.»De zekerste weg tot de eer is haar te verdienen.»Een gefluisterd schandaal geeft nog een echo te hooren aan de geheele wereld.Het hor loge dat 't hardst tikt gaat daarom nog niet 't zekerst.»Op zuchten kan men moeilijk vliegen.- Vloek den bakker niet uw brood hebt geproefd.Wie te leeft, heeft den dood als gast genoodigd.« haastig- Een eigenaardig tweegevecht had dezer dagen plaats in de wachtkamer van het spoorwegsta tion te Antwerpen. Twee boerinnen uit Haze- broek,van oudsher vijandinnen, ontmoetten elkan der daar, ieder met een mand vol eieren bij zich, bestemd voor de markt. Zij begonnen eikander duchtig uit te schelden en weldra wierp de eene, in woede, een ei naar het hoofd van haar tegenpartijdeze deed evenzoo, en nu vlo gen de broze kogels door de zaal, tot schrik van de ijlangs vluchtende omstanders en schade voor de banken en kussens. T politie kwam om de vechtenden te scheiden en procesverbaal op te maken, waren al de eieren op, en dropeu de heldinnen van den gelen in houd harer zonderlinge kogels. tot oen de Te Breda liad eene algemeene vergadering plaats van leden der afdeeling „Noord-Brabant" van de vereenigingen der Ne- derlandsche rundvee- en paarden-stamboekeu. Tot bestuursleden van het paardenstamboek werden gekozen de heeren B. Snoek te Almkerk, voorzitter; M. A. Boll te Eetben, onder-voorzitter; A. J. Viamings te 's-Bosch, D. Sneep te Ossendrecht en C. Aarden te Standaardbuiten, leden. Voor het rundvee-Stainboek werden tot bestuursleden be noemd de heerenB. Snoek te Almkerk, voorzitterV. Schol- ten van Ascbat te Roosendaal, onder-voorzitter; D. Sneep te Ossendrecht; G. E. llagens Cz., te Nieuwendijk bij Zevenber gen en J. J, van Erp te Bercliem, leden. De lieer Bol], vroeger voorzitter van beide afdeelingen had verzocht als zoodanig, wegens drukke bezigheden buiten aan merking te blijven. Als afgevaardigden ter algemeene vergadering werden aange wezen voor het paardeu-stamboek de heer B. Snoek en voor het rundvee-stamboek de heer V. Scholten van Aschat. Om het nuttige van beide vereenigingen meer ingang te doen vinden bij de ingezetenen dezer provincie, werd besloten eene brochure te verspreiden, samen te stellen door een com missie van redactie, bestaande uit de heeren A. J. Viamings tc 's-Bosch, V. Seholten van Aschat te Roosendaal en J. H. Stael te Dussen. Nog werd besloten aan de hoofdbesturen een bijdrage te verzoeken uit de algemeene kas der vereenigingen, voor pre- micn, toe te kennen bij een in het najaar van 1889 te houden wedstrijd van ingeschreve» hengsten, merriën stieren en koeien met hunne afstammelingen uit de provincie Noord-Brabant. Door een der leden werd nog medegedeeld, dat in Gelderland het bericht de ronde doet, als zou Noord-Brabant zich afscheiden van de vereenigingen der Nedcrlandsche rundvee- en paarden stamboeken. Dientengevolge achtte de vergadering het raadzaam door opname iu de nieuwsbladen de juistheid van dit bericht te weerleggen, onder opmerking, dat de Noord-Brabantsche afdeelingen toonen levenskracht te bezitten, zoowel door het groote aantal leden, als door de vele aanvragen om inschrij ving van paarden en rundvee reeds nu ingekomen, terwijl er overeenstemming bestaat met de Noordbrabantsehe Maatschappij van Landbouw, door wie die afdeeliDgen worden gesubsidieerd. Breda werd wederom aangewezen als plaats voor het houden der volgesde algemeene vergadering. Van Keizer Fried rich verhaalt uien de vol gende goede trek. Te Charlottenburg woont een arm.; weduwe met drie zoontjes; twee daarvan zijn met moeite in het weeshuis geplaatst, de derde, een 7-jarige knaap, kon niet opgenomen worden en de moeder had groote zorg om den jongen behoorlijk te onderhouden. Te vergeefs beproefde zij steeds ook dien derden knaap in 't gesticht te krijgen, vooral omdat hij zelf zoo gaarne met zijn broertjes wilde samenzijn. On langs kwam de jongen op 't denkbeeld den Keizer te verzoeken zich met de zaak te bemoeien. Hij ging naar 't paleis en vroeg Z. M. te spre ken. Dat gelukte niet, maar men had schik in het ventje en zei hem, dat hij maar een blief moest laten schrijven. Te huis gekomen deed hij 't zelf. Op een uit een schrift gescheurd blad schreef hij: Lieve Keizer! Mijn twee broers zijn in het weeshuisik verlang zoo erg naar mijn broertjes. Lieve Keizer, beveel toch dat ik toch naar Potsdam moet komen. Uw 11 liefhebbende Karl.« Eenige dagen geleden kreeg de moeder bericht, dat haar jongetje, ingevolge bevel des Keizers, op verzoek van den knaap zelf, op 1 Oct. in het gesticht kan komen. Onder de vele treffende blijken van gehecht heid en liefde, die Keizerin Victoria op haar tocht door het geteisterd Elbegebied ontving, was er een, dat haar diep ontroerde. Te Wit- tenberge bood een 4-jarig meisje in de kinder bewaarplaats haar 't volgend versje van de jeugd aan Lieve God, heb toch erbarmen, Vervul van rijken en van armen »De beê, uit 's harten diepsten grond »Maak Keizer Friedrich weer gezond Wanneer men kalkwater in het oog krijgt wat blindheid kan veroorzaken moet men het binnenste van het oog vochtig maken met water, waarin veel suiker is opgelost. Dit sui kerwater laat men druppelsgewijze in de oog- leden glijden. Het suikerwater heeft de eigen schap, dat het de kalk oplost en wegspoelt. Men kan dit eenvoudig middel niet genoeg voor werklieden, bazen, aannemers enz. aanbe velen. IJdelheid der ij dolheden. Een dagbladschrij ver te Parijs, vond onlangs het recept van een schoonheidstniddellje terug, dat keizerin Jose phine, de vrouw van Napoleon I, gebruikte om een fraaie gelaatskleur te behouden en hij maakte dat recept bekend. De keizerin goot ie;Ieren morgen kokende melk over pas geplakte viooltjes uit en wiesch zich met de vloeistof, die met den geur der bloemen doortrokken was. Sedert het recept openbaar is gemaakt, kan men iederen dag in het boseh van Boulogne, in de nabijheid der hoofdstad, duizenden dames zien rondwandelen, die in 't wild groeiende vi ooltjes plukken. Mevrouw: »Za! je denken om een advertentie voor Fido?< Mijnheer: »Wees niet bang. Ik zal een knoop in mijn zakdoek leggen. Den volgenden avond leest mevrouw in het Nieuwsbfad Vijf gulden belooning. Verloren. Een vuilachtig geel mormel, met één oog en zonder staart. Te vet om te loopen. Luistert naar den naam van Fido. Geeft een lucht van zich als een uitgebrand magazijn van goedkoop reuk werk. Wie het dier verworgd terugbezorgt, zal een belooning van vijf gulden ontvangen. (Mevrouw valt in zwijm.) HE I JSDEN, 5 Mei. Hooiboter 60 a 65 cent per stuk van 6 ons. Grasboter 70 a 72 cent per stuk van 6 ons. Eieren 00 a 3 cent. GORINOHEM, 7 Mei. Aangevoerd 336 runderen. Zware Kalfkoeien f ISO a f 240. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalf vaarzen f 100 a 160. Melkkoeien f120 a 180. Vaarkoeien f 00 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 120. Guiste Vaarzen f 80 a f 130. Pinken f 40 a f80. Graskalveren f'20 a f40. 69 Nuchtere]], kalveren f 6 ii f 12. Aangevoerd 2 vette varkens, van 16 a 18 c. per half kilo. 10 schapen, f 12 a f 15. 660 biggen, f 5 a f 10 per stuk. Boter 50 a 53 c. per half kilo. Eieren f 0.75 a f 0.80 per 26 stuks. Kippen f 0.80 a f 1.00 per stuk. HARDINXVELD. Aan de vischmarkt al hier zijn van 30 April tot 6 Mei verkocht 00 zomer- en 75 winterzahnen, waarvan de prijzen waren als volgt: Zomerzalm f0,00 a 0,00, winterzalm f 0,70 a f 0,86 per half KG. Benevens 1 steur prijs f 39,50 en 6508 elften, prijs: f 0,75 a f 0,92 per stuk. ROTTERDAM, 7 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 207 runderen, 74 vette en graskalveren, 2 nuchtere kal v., 124 schapen of lammeren, 538 varkens, 0 biggen, 0 bokken, 00 paarden, 00 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 72 ct., 2e kw. 68 ct., 3e kw. 62 a 00 et., kalve ren le kw. 100 ct., 2e kw. 90 a, 80 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 55 ct., alles per kilo; varkens le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 16 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren 2.50 a 2.60. Overm. dito f 3.00 a 3.30 de 1 00 stuks. Schepkaas per 50 kilo 12.00 a 00.00. Aange voerd 1 partijtje. Zoetemelksche kaas 20.00 a 24 per 50 kilo. Aanvoer 33 partijtje W A T E R HOOG T E K E IJ L E N. 4 Mei 4.00 M. boven 0. 5 Mei 4.00 M. 6 Mei 3.97 M. 7 Mei 3.96 M. Voorspoedig bevallen van een MEISJE A. A. MOURIK. in de te op DONDERDAG 10 MEI (Heuielvaartsdags), 's middags te 3 ure, door den Heer J. BROERS. Programma's, tevens strekkende tot toegangs bewijs, zijn verkrijgbaar fx ZiSri cents, voor do Armen. SISARESI'iBBIKA N T, Bekroond op de AMSTERDAMSCHE WE RELDTENTOONSTELLING. Monsterkistjes worden bij verreken-pakket toege zonden. Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat dagelijks gelegenheid tot poseeren.Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. L)es Zondags wordt het A telier om half een gesloten. J'^j Wl 01 Stoomfabriek van Amerikaansche Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar. u 7 in Ivoor, Schildpad, Parelmoer, Been enz. enz. in het Fabriek en Magazijn van te 's-HERTOGENBOSCH, Keizerstraat, hoek St. Jorisstraat. Beveelt zich aan tot het leveren van alle soorten van Vrucht-, Woud- en SierboomenHeesters Conifeerenllozen enz., tot lage prijzen. Bericht zijne geachte Cliëntelle, dat hij voortaan des M a a n d a g s te spreken en te ontbieden zal zijn in de Sociëteit »de Beurs,te Gorinchem. De zoo zeer gerenommeerde voor Meubels, Marmer en gevernisd Houtwerk, van is steeds verkrijgbaar in fleschjes a 171 Cent pti nn np Tippfpii J. BOEREN te' Heusden, A. JANSEN te Vlijmen, G. G. VAN HULTEN te Waalwijk, H. OASTELIJNS te Baardwijk, A. VAN DÉN OORD te NieuwkuikJ. DE GOUW te Drunen Mej. 1). VUGTS te HaarsteegH. MOLEN SCHOT te Kaatsheuvel. Plaatsen waar nog geen dépots gevestigd zijn worden gevraagd. Fabrieksmerk gedeponeerd. en ZEER BILLIJKE PRIJZEN! duijsek ONTVANGEN: Bij eene hoeveelheid van 2| pond, minder in prijs en overwicht. merk: Jacquand Père 8f fils, bekroond te Amsterdam met de hoogste onder scheiding, is tot zeer lagen prijs verkrijgbaar bij de Kortendijk A 31, Grorincliem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3