openbaar verboopen: EEN HUIS, Schuur en Erf, J. Frans Gostelie Jsn. Sigaren-Depót, in Made BOE Iff AS, Amerikaansche ORGELS. Engstraat, Heusden. SIGARENFABRIKANT STEENHOUWERIJ Notaris VAN MEEIIÏEN J. BOEREN, i gevestigd te 's Hertogenbosch. verstraat 167, 's-Bosch. J. van der Tak Co., Te Haarlem is in het Noorder-Spaarne een zeilbootje omgeslagen, waarin de brugwachter R. en acht kinderen gezeten waren, die allen te water zijn geraakt. Met behulp van eenige schippers zijn ze na veel moeite gelukkig gered. - Ben 80-jarige man geraakte te Leiden te water en bezweek, hoewel hij spoedig gered werd, kort daarna aan de gevolgen. - Te Helmond is een groote boerderij met 7 daar naast gelegen woningen in de asch gelegd. Drie koeien, 1 varken en 1 geit kwamen in de vlammen om. - Een bewoner der Suikerbakkersteeg te Amster dam heeft zjjne vrouw per ongeluk door een revolverschot aan den hals vorwond. Hij geeft voor het vuurwapen te hebben willen nazien, wetende dat het geladen was. De vrouw is ter verpleging in het Binnen-gasthuis opgenomen. - Te Gameren is een 2-jarig kind in een emmer met water verdronken - Onder Haaksbergen is zekere Grades Bos achter zijn woning doodelijk verwond liggende gevondenenkele uren daarna overleed hjj, zonder bij zijn kennis gekomen te zijn. De justitie uit Almeloo doet onderzoek. Den vermoekelijken moordenaar is men op het spoor. - Twee schooljongens te Echt, een van 9 en een van 10 jaar, kregen twist en ransel den elkander geducht af met hun klompjes. Een hunner ontving daarbij zulk een hevigen slag op het hoofd, dat hij kort daarop over leed. - Het lijk van den voor eenigen tijd ver misten effectenhandelaar V. d. W. te Maastricht, is te Mechelen aan De Maas opgevischt. Bij een vechtpartij op den Zeedijk te Amsterdam, tusschen twee Engelsche matrozen, gaf de een den ander een messteek in den rug. De getrof fene werd naar het gasthuis gebracht en de dader in verzekerde bewaring genomen. Aanbestedingen. Op Donderdag 24 Mei a.s., des voormiddags ten 11 ure, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Haarlem Op Dinsdag 29 Mei a.s., des nammiddags ten 2 uren, aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Assen: De verruiming van een gedeelte van het bo- venpand der Drentsche Hoofdvaart, tusschen de Hellingwijk en de Asser wijk. (Raming f 70,000). Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Wie zijn zelfzucht overwint, neemt den groot- sten hinderpaal weg, zoowel voor ware grootheid als voor waar geluk. Wat het beste is op de wereld? Gezond bloed, verstaalde spieren en sterke zenuwen. De machtigste is hij, die zich zelf in zijne macht heeft. Bijna iedereen zal in de meeningen, beslui ten en handelingen van anderen iets opmerken, dat hem vreemd of overdreven toeschjjnt. Ie dereen heeft genoeg scherpzinnigheid, zelfs de geringste fout van dien aard in anderen op te merken, wanneer deze namelijk verschilt van die, welke hjj zelf heeft. Iedereen beklaagt zich over de zwakheid van zijn geheugen, niemand echter over zijn gebrek aan verstand. De meeste menschen, die om raad vragen, zijn gewoonljjk reeds besloten, om te doen, wat hun bevalt. Den tijd te verdrijven, houden de menschen voor een der gewichtigste dingen, en om dat doel te bereiken, heeft men de gekste dingen uit gedacht, den tijd te verdrijven, noemt men leven, maar achter den tijd staat de dood met den zandlooper in de hand, de dood, die slechts wacht op den laatsten zandkorrel. Tijd verdrijf is dus niets anders dan een bestendige, langzame zelfmoord. Men moet niemand vertrouwen, die bij zijn verzekeringen de hand op het hart legt. Vele menschen kweeken in zich zelf aan wat zij in anderen sterk afkeuren. Gemengd Nieuws en Allerlei. In de courant 'voor »Lekkerkerk en Om streken,* uitgegeven bij Van Wieringen, teVlaar- dingen, leest men het volgende: Naar men verneemt heeft een tooneelliefhebber in een naburig dorp een stukje vervaardigd, getiteld (Kluchtspel vol akeligheden, in één bedrijf.) personen: Piet Spreekboer: Doleerend predikant en twee- drachtsfabrikant. Nolletje: Leverancier van muilkorven voor dolee- rende gemeenten. Teun de Leeuwin: Zijn vriend, tuinier bij jonge dames. Een vroedvrouw, uit de verlichte eeuw, en eenige toeschouwers met lange vervelende gezichten. Met belangstelling wordt de uitgaaf hiervan te gemoet gezien. Geen vrijers in huis! Zijn schip lag weer zeilree. Hij had nimmer tegen de gevaren eener zeereis opgezien, nu was dat geheel anders, ofschoon de lange scheiding voor hem van meer gewicht was dan de drei gende gevaren. Hij zou zijn Truitje moeten verlaten, met wie hij eerst onlangs verkeering had aangeknoopt. Gaarne zou hij haar nog eenmaal willen zien en aan het hart drukken, alvorens heen te gaan, zoo ver van hier. Trui diende bij een Heldersche familie, waar, helaas, de toegang voor minnaars van de dieu-tboden verboden was. Terwijl Jan-maat dezer dagen tegen den avond het huis van zijn liefje pas seerde, zag hij haar in de voorkamer druk be zig met de schoonmaak. Hij tuurde door het raam en zag zijn liefste Truitje alleen. De straatdeur stond op een kier. Met kloppend hart waagde Janmaat 't bin nen te sluipen. Eenige seconden later ontmoetten twee paar lippen elkaar, om zwijgend een gymnastiek uit te oefenen, waartoe zich de lippen van min nenden zoo bij uitstek leenen. Verdiept in 't zoet genot en alleen oog en oor voor elkander hebbende, schrikte Truitje op door een welbekenden, slepen,len tred in den gang. »Daar is mevrouwtrilde 't van haar lippen. Jan-maat wilde retireeren, doch langs den weg dien hij gekomen was, ging dat niet meer. »Wat raad?« steunde Truitje. De zeeman tuurde onderzoekend rond en had een veilige schuilplaats ontdekt. Naast een hooge kast stond een groot vloerzeil opgerold, met een wijde, kokervormige opening in het midden. Jan-maat stapte op een stoel, sloeg de han den aan den rand der kast, slingerde zich met de beenen boven den cylinder en verdween met de vaardigheid, waarmede goochelaars iets ver duisteren. Juist werd de kamerdeur geopend en trad de minnaarshatende oude dame binnen. Trui bloosde vreeselijk, doch glimlachte toch en roemde in stilte haar galant. »Zoo'n zeeman weet toch altijd raad*, dacht de schoone. Mevrouw bleef een geruime poos praten. Jan-maat, die het in zijn engen kerker alles behalve prettig vond, merkte dat het vloerzeil langzamerhand achterwaarts uitweek. Hij spande zich flink in om de cilinder weer een verticale richting te geven. De ruk was echter te sterk en in plaats van achterover te zakken, stortte het vloerzeil met een smak voorover. Vlak voor de voeten van de hevig verschrikte dame lag een matroos der Koninklijke Neder- landsche Marine. Tableau Uit een opschrift op het oud kerkorgel te Tinallinge (Groningen) van het jaar 1549 blijkt het volgende Een melkkoe kostte destijds f 3.20 een kilo roode boter 2£ cent; een mud rogge 39 ct.gerst 171 ets. en haver 10 ets. per mud 33 hoender eieren werden betaald met één stuiver. Mozes was een fatsoenlijk man, zei een kas telein te Ha«rlem tegen een zijner klanten. Neen, zei W. F., een brillenkoopman, dat was hij niet. Mozes was onfatsoenlijk want hij liet Pharao in de Roode Zee verdrinken. Ieder hunner hield voet bij stuk en wilde den ander geen gelijk geven, totdat de brillenkoopman eindelijk met bebloed hoofd op straat stond. Toen hij tot bezinning kwam, deed hij aangifte van het voorgevallene, waarna proces-verbaal tegen den kastelein is opgemaakt, zoodat de rechter nu zal hebben uit te maken wie het aan het rechte eind had. Niet gelijk verdeeld. Betsy begeert van Ma ma het oude en eeuwige nieuwe nieuws te weten »van waar de kindertjes komen,* en ontvangt het bekende ooievaars-bescheid, waarmede echter maar half genoegen wordt genomen. »Maar« dus klinkt het twijfelend »maar, waarom gaan de Mama's dan dadelijk in bed liggen?* »Wel omdat ze zoo geschrokken zijn, lieve »Maar Ma! schrikken dan de Papa's nooit?* Figaro* deelt het volgende staaltje mede van de zuinigheid van Koningin Victoria en haar dochter, de tegenwoordige Duitsche Keizerin. Tijdens haar jongste verblijf te Charlottenburg vroeg de Koningin wat de Keizerin had gedaan met een rolstoel, dien zij haar bij gelegenheid van haar zwangerschap in 1859 had toegezonden. »Dien ge bruikt de Keizer in zijn ziekte* was het ant woord. Juffrouw Singer, de dochter van den Ameri- kaanschen naaimachinen-fabriek, heeft bij gele genheid van haar huwelijk, te Parijs met den her tog Decazes, o. a. van een handelsvriend haars (overleden) vaders als geschenk gekregen een ge heel zilveren naaimachine voor haar boudoir. Er was een brief bij, waarin de gever schreef, dat hij dit cadeau üad gekozen, opdat zij in haar geluk kige toekomst niet vergeten zou, dat 't door eer lijken arbeid van haar vader was, dat zij tot zoo hoog aanzien en rijkdom is gekomen. Een musicaal tweegevecht. Te Londen moet een vreeselijk tweegevecht hebben plaats gehad. Twee muzikanten, van wie de een den ander zwaar beleedigd had, hebben geduelleerd. Het wapen was de piano, 't Gevecht heeft 48 uren geduurd. De strijdenden moesten zonder te eten of te drinken, ja zonder «én oogenblik op te houden, blijven voortspelen. Dansmuziek was verboden. Een der partyen heeft 580 maal ach tereen het Miserére uit den Trovatore gespeeld. Toen hij voor de 58le maal wilde beginnen, is hij door een beroerte getroffen, dood neerge vallen. Den tweeden pianist heeft men naar een gasthuis moeten dragen. De vier getuigen schij nen sedert aan vlagen van krankzinnigheid te lijden en wat de piano's betreft, die zijn voor altijd bedorven. Een dokters-rekening. Dat er nog altijd baas boven baas is, bewijst het volgende: Een bekend Amerikaansch staalsman, de heer iSamnel Tilden, die een twaalftal jaren geleden op enkele stemmen na tot president van de Re publiek der Vereenigde Staten was verkozen, is dezer dagen overleden met nalating van een groot fortuin. De geneeskundige, die hem in de laatste acht jaar zijns levens geneeskundige hulp heeft ver leend, heeft aan de erfgenamen wegens visites en consulten zijn rekening ingezonden, die een cijfer beloopt van slechts 143,350 dollars, of meer dan 3£ ton gouds. Marktberichten- DUSSEN, 9 Mei. Aangevoerd 163 kilo boter. Prijs f 1.09 f 1.20. WOUDRICHEM, 11 Mei. Aan de markt alhier werden verkocht van af 28 April toten met 8 Mei 146 zalmen, tegen f 0.80 a f 1.03 per half KG. En 7102 elften voor f 0.70, a f 1.05, per stuk. ROTTERDAM, 8 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 2126 runderen, 155 vette en graskalveren, 125 nuchtere kalv., 5 schapen of lammeren. 2 varkens, 251 biggen, 2 bokken, 9 paarden, 00 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 72 ct., 2e kw. 68 cl, 3e kw. 62 a 00 ct., kalve ren le kw. 100 ct., 2e kw. 90 a 80 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 55 ct., alles per kilo; varkens le kw. 20 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 cl, 3e kw. 16 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. Stieren f 60 a 190, hokkelingen dito f 00 a 0 melkkoeien f 120 a 230, kalfkoeien f 140 a 270, vaarzen f 70 a 140, pinken f30 a 70, paarden f20 a 50. Op de botermarkt werden aangevoerd 169/8 en 110/16 ton en 1118 stukken van een half k.; prijs le kw. f 46, 2e kw. f 42, 3e kw. f 36, per half kilo 55 a 70 ct. GOUDA, 9 Mei. Kaas. Aangevoerd 43 partijen, le kw. f 23 a 25.00. 2e kw. f 20 a 22. Zwaardere f 00.00. Noordhollandsche f 00 a 00.00. Goeboter f 1.00 a 1.10. Weiboter f 0.75 a 0.90. Melkvee. Goede aanvoer. Vette Varkens, 18 a 20 ct. per h. K.G. Biggen voor Engeland 17 a 17i ct. Magere Biggen f 0.80 a 1.00 per week. Vette Schapen f 16 a 20. Lammeren, f 00 af 00. Nuchtere Kalveren f 2.50 a 5. Graskalveren f 00 a 00. BODEGRAVEN, 8 Mei. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 179 wagens, te zamen 9582 stuks, wegende pl. m. 43080 kilo. Prijs: le s. Goudsche 1 22,00 a 24,50; 2e s. f 19,00 a 21,00. Hieronder 18 wagen Derbykaas, le s. f23,00 a 24.50; 2e s. f20 a 21,50; 25 wagens Edammer, le s. f 26,00 a 00; 2e s. f 22,00 a 25,50. 0 wagen Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 0,00. 1 kalf, 0 schapen, 0 varkens, 39 biggen, 0 paarden. Varkens f 00 a 00, biggen f 6 a 8. WATERHOOGTE KEULEN. 8 Mei 3.87 M. boven 0. 9 Mei 3.72 M. Advertentiën. De ondergeteekende brengt bij dezen zijnen hartelijken dank aan allen, van wie hij op 1 Mei j.l. zoovele en zulke treffende blijken van belangstelling en toegenegenheid mocht ondervinden. D. SCHOLTEN. Voor de vele en treffende blijken van belang stelling bij onze 25-jarige Echtvereeniging ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. J. Pu. VAN DER ROS. P. J. VAN DER ROS- Groenhof. Tegen 15 Juni of 1 Augustus gevraagd: een fatsoenlijk Meisje, P. G. als Brieven franco, letter Z. Hulpk. Helvoirt. te Andel, zal op Vrijdag-en IS en 25 Mei 1888, telkens des voormiddags e 1 f ure, in de herberg van de erven 5 C. BOUMAN te Aalburg bij veiling en afslag, in het aan de Polstraat te Aalburggroot zeven Aren 90 Centiaren, Sectie C nummer 848, bewoond door en behoorende aan Jan van Kuijk en de Weduwe Gijsbert van Kuijk te Aalburg. Verwerstraat 351, 'sHertoptacli. Bijzondere aanbeveling verdienen de merken: Nederland per stuk 2 ct. p. m. f 19.00 La Flor de Jouquin Lanza 2-1 -24.00 Dona Elvira 3 - 29.00 Puike Havanna a 7 en 10 ct. per stuk. Kistjes van 25 en 50 stuks in diverse merken verkrijgbaar. KONINGRIJK DER NEDERLANDEN, Directeur: Jhr. P. J. van der Does de Wil- lebois. Agenten in het Land van Heusden en Al- tena, de Langstraat en de Bommelerwaard, EetlienM. ABollGorinchemC. J. Loe ven GeertruidenbergN. MeijersHeusden W. Posthumus en G. H. Malinpré; Kaatsheu vel P. van Dortmond Gz.SprangJ. Dor- renboom; Sleeuwijk: L. J. W. Struik; Vlij men: A. van den Tillaart Jr.; Woudrichem: R. Roomer; Waalwijk: A. J. M. Verbunt van Overbeek; Waspik: J. Teunen; Zalt-Bommel: J. F. M. van Boeckel. De zoo zeer gerenommeerde voor Meubels, Marmer en gevernisd Houtwerk, H. W. KRUIJS ZOON, Handelaren in Verfwaren en Vensterglas te 's-HERTOGENBOSCH, is steeds verkrijgbaar in fleschjes a 17| Cent PTI hll flP TiPPVPTl J. BOEREN te Heusden, A. JANSEN te Vlijmen, G. G. VAN HULTEN te Waalwijk, H. CASTELIJNS te BaardwijkA. VAN DEN OORD te Nieuwkuik, J. DE GOUW te Drunen Mej. D. VUGTS te HaarsteegH. MOLEN SCHOT te Kaatsheuvel. Plaatsen waar nog geen dépots gevestigd zijn worden gevraagd. PP C±3 Yer D Levering van alle soorten zoowel naar buiten als binnen de stadook bij abonnement tegen zeer billijke conditiën. t=d toto »-=d tod .VAN PRO IJEN. te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamenten, ver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. PrivaattrechtersPortland-Cement eerste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel sche en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. Stoomfabriek van Amerikaansche Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar. Hooptozemtaile 32, Rotteriam. IJzersteentegels, METSELM ATERIAEEIV Engelsche IJzeraardenBuizen Lekkerkerk Rotterdam. Hertekade.9 ZEER BILLIJKE PRIJZEN a. Het leveren van brik en steen en het be storten der Heldersche zeewering, behoorende tot de rijks zeewerken in de provincie Noord holland, in twee perceelen. (Raming: le perceel f 1415, 2e perceel f 10,585). b. Het maken en leveren van betonblokken voor de zeebrekers van de havenhoofden te IJmui- den, met het maken van een stapelplaats voor betonblokken nabij het Zuiderhavenhoofd, be hoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. (Raming f 16,000). Het Dwangbuis van Brammetje of de Kerkeraad doleert. Hemden9 Mei 1888. Heusden, 10 Mei 1888. Keukenmeid. Monsterkisten ivorden tegen rembours toe gezonden. voor het Vaste premiën. van I1 abrieksmerk gedeponeerd. ANDEL p=5 F=«3 p-h van Orthenstraat, bij de Yischstraat. en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3