LAND tii Mil HOOIGRAS Bedden en Matrassen, Jan van Houten. VERKOOPEN Openbare Verkooping Openbare Verpachting I. f. Op Zaterdag 23 Juni. zeker plaats hebben. Toegang tot het terrein 10 Cents. MANUFACTUREN De Notaris Van de Mortel, VERPACHTEN: De Notaris VERBERNE Het YOORGRAS van den Koornwaard en den Hol landseben waard, onder Poederoijen, in perceelen afgebakend. Het HOOIGRAS van ver schillende perceelen, in 96 partijen. 1590 tot 2090 Gulden jaarlijkselie bijverdienste YERP ACHTEN Openbare Verpachtingen Notaris DE GIER c. Op Donderdag 21 Juni, e. Op Yrijdag 22 Juni, g. Op Maandag 25 Juni, b- Op Woensdag 27 Juni, z. Op Donderdag 28 Juni, j. Op Yrijdag 29 Juni, Gemengd. Nieuws en Allerlei. Marktberichten. Advertentiën. OPENBAAR VERKOOPEN a. Op Maandag 18 Juni 1888, b. Op Dinsdag 19 Jimi, d. Op Donderdag 21 Juni, ^appndr^pht orovRp.kte ï11 (D O r" vov "'rink LYY ageningen is do ui-jarige G. P. in een pat naby zijn waning geval kun en daarin ver dronken. Üe man la.d vrouw en 7 kin reu nu. - In een sloot nabij hel. abattoir te Rotterdam is gevonden het lijkje van een pasgeboren kindje gewikkeld in een stuk gonjebaal. - Bij het lossen van vreugdeschoten te Broeksiitard heeft men een man van 72 jaren verwond. De man stierf van schrik. - Te Nijeholtwolde heeft men een hert, dat in een veen put geraakt was, le vend gevangen. - Onder Doornspijk zijn een paar gevallen van diphtheriüs met doodelijken afloop voorgekomen. - Een patrouille nam Maan dag te Deventer eenige opgewonden verlofgan gers in arrest; een hunner, die zich tegen zijn arrestatie verzette, werd met een sabel gevaar lijk in den nek verwond. - In een onbewoond huis in de Bakkerijstraat te Arnhem vond uien een kindje, dat daar door de ouders achterge laten was. Door de buren wordt voorloopig voor het kind gezorgd. - Een arbeider te Ven- loo heeft zijn vrouw zoodanig mishandeld en geslagen, dat haar leven in gevaar is. Zij is naar het gasthuis overgebracht. - Te Maassluis is 1 jon geling, bij 't zwemmen in de Maas verdronken. - Een logementhouder te Maastricht vermiste nu en dan geld uit de lade. Er werden daarom eenige gemerkte geldstukken in die lade gelegd en daardoor de vermoedelijke dader gevonden. De rijksambtenaar K., die bij R. inwoonde, scheen n.l. kennis te dragen, dat de sleutel van eene kast tevens op de geldlade paste. Bij onderzoek werden twee geteekende stukken van een frank bij hem gevonden. - Een milicien uit Tilburg is te Geertruiden berg door het omslaan van een roeibootje verdronken. - Een man in kennelij- ken staat van dronkenschap verkeerende, viel op de Groote Markt te Rotterdam over eene groentenmand. Toen men hein wilde ophelpen bleek het dat hij reeds een lijk was. De man was blijkbaar door eene beroerte getroffen. Onder Eindhoven zijn 4 bouwhoeven met stallen enz. door brand vernield. Twee varkens en twee geiten kwamen in de vlammen om. Slechts twee der hoeven waren verzekerd. - Een 11-jarige knaap is aan het zand in de Zijpe bij het baden verdronken. - Het 3-jarig zoontje van den linnenwever Scheren te Kessel had het ongeluk onder een met hout beladen wagen te geraken, waardoor het zoodanig gekwetst werd, dat de dood onmiddelijk volgde. - Uit de Schie te Rotterdam is opgehaald het lijkje van een pasge boren kindje. - Woensdag viel te Deventer het zoontje van I. Van 't Laar in de Haven (IJsel.) De moeder zag het en sprong haar kind achterna. Beide waren evenwel verdronken, indien niet schipper Dijkleboom het ongeluk had opgemerkt en hen uit het water haalde. Thans kwamen zij er met den schrik en een koel bad er af. - Nabij het station Peperga is een arbeider onder een lorrie geraakt, waardoor hij zware kwetsuren aan linkerbeen en voet heeft bekomen. Per brand- card is de gewonde met een trein naar Leeuwar den vervoerd en daar naar het diaconessenhuis overgebracht, alwaar amputatie van den voet moest plaats hebben. - Te Pannerden is opge- vischt het lijk van een geheel ontkleed jong- niensch van 20 a 25-jarigen leeftijd. 3000 meters hoog met de tanden aan een luchtballon. Zekere Miss Leona Dare die met de tanden aan een trapéze onder aan een luchtballon, 3000 meters boven de aarde kan hangen en dezer dagen bij het kristallen paleis te Londen optrad vertelde den reporter al wat hij maar weten wilde. »Ik ben eene Amerikaansche, uit de Zuide lijke staten, en werd voor het tooneel opgeleid zeide zij. »Ik werd eerst gymnast en trapéze- kunstenares; een ongeluk, dat mij te Valencia in Spanje overkwam, deed mij naar iets rusti- gers omzien, en ik koos het hangen aan een ballon, waar het meer op de tanden, dan op de armen of beenen aankomt. Ik stelde mij in be trekking tot een luchtreizigerhij beproefde eeu trapéze onder aan het schuitje van den luchtbal lon vast te maken, dan een ijzeren haak aan den trapéze, een stuk caoutchouc aan den haak en dit stuk caoutchouc pakte ik met de tanden. De proef gelukte uitstekend, en ik heb veel succes van mijue voorstellingen. Hoelang kunnen uw tanden en kaken die inspanning wel uithouden, want uw geheel li chaam hangt er toch aan?« vroeg de reporter. »Ja, een kwartier of twintig minuten lang; maar in dien tijd zijn wij soms 3000 meters hoog en in alle gevalle buiten het gezicht van het publiek. Daar grijp ik den trapéze, geef den kapitein, met wien ik al zes jaar reis, een teeken, en kom in de mand, door een luikje iu den bodem. Ik bedek dan mijn gedecolleteerd travestie met een gewoon wandeltoilet en wij doen ons best om ergens neer te dalen, waar ik kan uitstappen. »Maar daar kunt ge uw tanden mee breken of uitrukken! »Ik heb door flink oefenen mijn tanden, ka ken en nekspieren versterkt, en zoodra ik ver moeienis gevoel, zal ik het werk laten varen. Het werk is wat ongezond; dikwijls zijn mijn hals en armen daar boven met ijs en sneeuw bedekt geweest, als ik warm van beneden kwam. Een uur na het nederdalen heb ik nog geruisch in mijn oorentoch hebben niet, zoo- als bij anderen het geval wel was, mijn gehoor en gezicht geleden, ofschoon ik gewoonlijk drie of viermaal per week opstijg. Zenuwachtig ben ik niet. »De aarde moet er, van die hoogte, curieus uitzien. »Ja, curieus en kleinde boo men lijken twijgjes, de rivieren smalle lintjes, de menschen vermin deren langzamerhand, tot men ze als mieren ziet krioelende spoortreinen schijnen lange, smalle kruipende dieren. Het luidste applaudissement en geschreeuw komt niet hooger dan 800 Meter, op 1200 Meter hoort men nog muziek en hon dengeblaf, op 1200 a 1500 Meter nog het gefluit der treinen en, zonderling genoeg, nog op 2000 Meters het hanengekraai. Hebt ge nooit gevaarlijke avonturen gehad? Weinig hehaHe ten gevolge "an weer en wmd. Bij Bad» Pesth kwamen we eens iu een veld op eenigen afstand van de stad neer, en nooit zal ik het komieke gezicht vergeten van al die Hongaarsche boeren, dia niet wisten voor welk onbekend monster zij ons houden moesten en in hun wijde witte broeken met reuzenschreden op den loop gingen. Te VVeeuen is graaf Kal- noky tweemaal met ons opgestegen. Te Moskou was ons haast iets ernstigs overkomen. Wij wis ten niet dat het land zoo onbewoond was, en toen wij neerkwamen zagen wij, zoover het oog reikte, niets dan ééne hut. De boer was bang voor ons en bracht ons brood en kaas, maar hij wilde ons niet iu huis hebben, zoodat wij in een schuitje moesten overnachten, in de koude, 's Morgens kwamen er andere boeren en ontsta len ons alles wat draagbaar was, tot zelfs onzen barometer, ofschoon zij er het gebruik niet van kenden. Toen wij trachten weer op te stijgen, werden zij kwaadaardig, en wilden ons tegen houden. Wij waren met ons drieën, ieder ver dedigde één kant van het schuitje, uiaar de vierde kant was onbeschermd, en het was haast slecht met ons afgeloopen. Gelukkig kwam er een kozak, te paard, waarschijnlijk uit Moskou gezonden hij deelde rfeehts en links klappen uit met zijn sabel, en bevrijdde ons. Anders hebben wij overal vriendelijkheid ontmoet. Het einde van een internationalen zwendelaar. In de gevangenis te New-York is overleden in gevolge een ziehzelven toegebrachte wond, een der gevaarlijkste en geslepenste internationale zwendelaars, die jarenlang met succes zijn werk heeft uitgevoerd onder den naam van George Benson. Een 18-tal jaren geleden had hij Engeland ge kozen tot het tooneel zijner bedriegerijen. On middellijk na den Fransch-Duitschen oorlog ver scheen hij in Engeland onder den naam burggraaf De la Soubise, een edelman, die zich op zeer hooge relatiën beriep en met zijn kennis van vreemde talen, zijn ridderlijk voorkomen en zijn beschaafd optreden, toegang kreeg in de voornaamste krin gen, waar hij zich voordeed als afgevaardigde van den Franschen adel. Op welsprekende wijze schilderde hij de gruwe len, door de Duitschers in Frankrijk gepleegd en voorzien van brieven van hooggeplaatste edelen in Frankrijk, zamelde hij geld in voor de onge lukkiger!, die door den oorlog have en goed ver loren hadden. De pseudo-burggraaf reisde overal rond, werd met eer ontvangen, bedroog den een door den ander en zamelde duizenden ponden sterling in voor het bedrog ontdekt werd, waarop hij naar Amerika ontvluchtte. Daar leefde hij op grooten voet tegen de bekende millionairs op, tot de ontdekking van zijn bedriegerijen hem naar Mexico dreef en daar werd hij kapitein van politie in een kleine stad In die positie wist hij veel geld af te zetten aan de goedgeloovige bux-gers tot hij, na het begaan van een moord, weder naar het noor den vluchtte. Sedert eenigen tijd was liij in haiulen der New-Yorksche politie, die hem naar Mexico wilde uitleveren, waarop hij beproefde zich door een ijzeren bout een been te breken, om zoodoende in het hospitaal te komen en dan daaruit te ontvluchten, maar de verwon dingen waren van dien aard, dat hij er aan overleed. Onder de personen, die het offer werden van den geslepen schurk, behooren de president Diaz van Mexico, de prins van Wales en tal van andere hooggeplaatste personen. De schoone Galathée, die in Castan's Panopti cum te Berlijn zoo dikwerf het veranderingsproces van koud marnier in warm kloppend leven en van dit in een korf levende bloemen onderging, om ten slotte weder tot marmer te verstijven, zal thans in een geheel nieuwen vorm opstaan. Alhoewel deze schoone zins-begoocheling tot dusver een der meest verrassende is geweest, die in de laatste ja ren werd bedacht, zullen de hoeren Castan met behulp van nieuwe uitvindingen, het sprookje der schoone Galathée tot een tooverspel omwerken, dat alles, wat tot nu toe op optisch gebied werd vertoond, in de schaduw zal stellen. De hoogst bezoldigde Evangelische predikant is dr. Hall in New-York. Deze predikant heeft sinds September van het vorige jaar alleen voor huwelijks-inzegeningen 50.000 ontvangen, een feit, dat daaruit te verklaren is, dat de gemeente van genoemden geestelijke veel millionairs telt. De aanwezigen in de kerk vertegenwoordigen menigen Zondag 1000 millioen gulden. Dr. llall is zelf millionair en het is een streng gebruik, dat zich de milliouairs door hem laten trouwen. Nog dezer dagen betaalde een dier gefortuneerden hem f 1250 voor een inzegening. Daaruit blijkt dat het zeer wel te gelooveu is, dat dr. Hall een jaarlijksch inkomen heeft van 250.000. Zij waren dol op elkander en verloofd ge weest. Maar zij kibbelden en waren te trotsch om hij te leggen. Hij kwam een paar dagen daarna ten huize van haar vader natuurlijk om den ouden heer over zaken te spreken. Zij deed de deur open. Pardon, ik heb, geloof ik, het genoegen me juffrouw Jacobs te zien, niet waar? Is uw papa te huis?. Neen, mijnheer, antwoordde zij, »papa is op 't oogenblik niet te huis. Wilt u hem zelf spre ken Ja, mejuffrouw, antwoordde hij op vrij Imo gen toon, want hij meende te bespeuren dat zij de minste wilde zijn, »over een particuliere zaak.« En hij keerde zich statig om en vertrok met een lachje op de lippen. Neem me niet kwalijk, riep zij hem na, toen hij de onderste trede van de stoep had bereikt, »maar wie kan ik zeggen, dat er geweest is?« Hij lachte niet meer. DDSSEN, 14 Juni. Aangevoerd 237 kilo boter. Prijs f 0.87f 0.95. ZALTBOMMEL, 12 Juni. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt 1 Boter f 0.50 a 0.G0 per Kg. Rogge f 5.00 a 0.00. Tarwe f 6.60 a 7.50. Haver f 3.25 a 4 00. Garat f 4.20 a 0.00, alles per HL. Eieren f 0.75 a 0 80 per 26 stuki» Biggen f3.50 a 8.50. Konijnen f 0.80 a 1.00. per stuk. Kippen f 0.70 a 0.80 Duiven f 0.00. 0.00 alles per stuk WOUDRICHEM, 15 Juni. Aan de markt alhier werden verkocht van af 4 tot en met 11 Juni II zalmen, tegen f 0.90 a f 1.20 per half KG. En 12 elften voor fO.OO, a 1' 0.80, en 250 vinten voor a 9 cent per stuk. ■■■■MMfsnnopsnsBNBavsjBiffiaiDM WA TE R HOOGT E KEfJ LEN. 12 Juni 3.06 M. boven 0. 13 Juni 3.10 M. iu ni 3.15 M. W E E R B E B 1 G H T. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Yerwaehtino'Veranderlijke wind. Luchtballon! Het voorgenomen oplaten van een luchtbal lon, dat Zondag 1.1. door toevallige omstandig heden werd verhinderd, zal Zondag 17 Juni a.s., des namiddags ten 5 ure, OUDHEUSDEN. Wed. Th. Boeren—cle Bree. EN SPECIALITEIT IN Springveeren-, Kapok-, Paardenhaar-, Zeegras- en Houtwol-Matrassen. Veeren-, Kapok-, Zeegras- en Houtwol- Bedden. IJzeren Stoelen, Dekens, enz. Nette bewerking en lage prijzen. Wasschen en Opmaken van Bedden en Matrassen. Levert met 't grootste succes een goed gevuld KAPOKBED, PELUW en 2 KUS SENS a f 8.en ook te zamen a f 10. en hooger. Langendijk, Wijk B 214, Gorinchem. Woont dus niet meer op 't hoekje Langendijkdoch schuins daar tegenover. te 's Hertogenboschzal Zaterdag 23 Juni 1888 des voormiddags 10 uur, in het koffiehuis van den Heer H. Mourik aan de Wijksche Poort te Heusden A. Voor de Gravin Wolff-Metternxch onder Neder-Hemert. De Zevensehaar in 7 perceelen. Onder Heesbeen. De eerste kamp in de Fliert in 4 perceelen. Het Schadvolle kampje in 3 perceelen. B. Voor de Kinderen van Graaf Conrad Wolff-Metternich. De Bieskampen in 11 perceelen. De band in 4 perceelen. De fiecarij in 1 perceel. Veldeke in 1 perceel. De Vloeten in 27 perceelen. te D u s s e u, zal te Andel, in »de Zwaan«, Woensdag 20 Juni 1888, voorin. 10 uur, publiek van van om tier Iletlikliuizen, Engelen, Vlijmen., Baaitdwijk, Oixtl- lieustleii. Doeveren en Veen. HET COLLEGE VAN REGENTEN OVER DE GODSHUIZEN TE HEUSDEN, zal op Woensdag den 27 Juni 1888, des voormiddngs ten 11 ure, hij de Gezusters Swaans aan de haven te H e u s d e n, in het Breeder bij biljetten omschreven. kunnen fatsoenlijke lieden van iederen stand, bij eenige werkzaamheid verdienen. Offerten onder letters E. V. H. Algemeen Advertentiebureau A. DE LA MAR Az., Amsterdam. DE ONTVANGER DER REGISTRATIE kn DOMEINEN te W er ken dam, zal op Dinsdag tien 26 Juni 1888, des voormiddags ten 8 ure, ten herberge van Mourik te Heusdenten overstaan van den Notaris Dis Gier aldaar, bij afslag Onderscheidene perceelen Uiterwaardsch en Binnenlandseh HOOGRAS en NA WEIDE, onder de Gemeenten Herpt en Bern, Hees- been, Eethen, Genderen en Drongelen, staande op de gronden onteigend voor den Maasmond. Boekjes, bevattende de voorwaarden en per ceelsbeschrijving, zijn gratis verkrijgbaar ten kantore van gemelden Notaris DE GIER en van den Ontvanger, die tevens nadere inlich tingen verstrekt. van voor het seizoen 1888, onder Veen, Andel, Giessen, Aalst, Oudheusden, Doeveren, Herpt en Bern. te Heusden zal v e r* p a. c li t e n x Voor den Heer Arie van der Kolk Az. des avonds ten 6 ure, ter herberge vau Antonie Timmermans te Doeveren: Voor den Heer J. W. Hoogezand. des namiddags ten 1 ure, ter herberge van J. Boll te Doeverentegenover de kerk: te Andel, ter herberge van Antonie van Andel aan de Rib, des morgens om 11 ure: De uiterwaarden onder Andelals van ouds. te Andelter herberge van J. Kalis, aan de Zwaan, des avonds te 6 ure: Voor den Heer A. Straver Jz. te B.-Broek. De Uiterwaarden, de Koewaard, Reukens- waard, Hoogewaard, Middelwaard, Lage- waard en Moeras aan den Dijk, in 14 per ceelen. des avonds om 5 ure, ter herberge van wijlen C. C. Bouman te Aalburg: Het Hooigras voor de Inboorlingen van Aalburg. te Heusdenter herberge van H. Mourik, des voormiddags 11 ure Voor den Heer S. Verhagen te Heusden. De Uiterwaarden onder Bern, als van ouds, in 25 perceelen. Voor de Diaconie van Oudheusden. 59 Aren, 50 Centiaren Hooigras in de Oosters te Oudheusden. Voor den Heer G. Branderhorst Johz. te Genderen. Het Hooigras van den Kleinen Haag onder Bern. Voor Mejuffr. E. Brouwers te Heusden. 1.49.00 Hectare Hooigras onder Herpt, genaamd de twaalf hond. Voor den Heer A. Straver Jz. De 10 morgen in 10 perceelen en de Jacht onder Herpt en Bern, voor 3 jaren. te Herpt, bij J. A. Buijs, des avonds te 6 ure: Het Hoogras van de Groote en Kleine Schutterswaard en binnen buiten aanwas. ter herberge van Jan Vos, in het Veerhuis te Veen, des morgens om 11 ure Het Hooigras van de Zaai waard, onder Aalst, in 21 perceelen, als van ouds. ter herberge van Jan Vos, in het Veerhuis te Veen, des namiddags ten 5 ure: Voor de Heeren P. L. Honcoop te Heusden en A. Blankers Jz. te Veen. Het Hooigras van de ltavenswaard, in 22 perceelen, de Kill in 10 perceelen, de Hoeuff in 5 perceelen, als van ouds. des morgens 11 ure, ten huize van J. Kalis, in de Zwaan te Andel: Het Hooigras van de Huiswaard en het achterste Bijlewaardje, in 7 perceelen. Zie vei der de aanplakbiljetten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3