Bierdépót van Brouwerij „ie Gekroonde M, INSTINR1CHTING C. P. COKJDES. BOUILLON Billartfabriek Van Vollenhoven Go., AMSTERDAM ei DORDRECHT. L. Veerman D.VAN PBOIJEN. Oppert 148. Rotterdam. STAATS-LOTERIJ. VOOR INMAAKPOTTEN, Koffiehuizen genieten rabat. HEUSDEN. DANIËL DUIJSER. Ververstraat 167, 's-Bosch. 's-BOSCH, aan de Parade. 67 ir.KUIJK, Ook te Deventer is men bezig met de voor- loopige plannen voor een te maken drinkwater leiding. Het beeft weinig gescheeld, of het provinciaal kerkbestuur van Gelderland ware door de Zut- phensche Classicale vergadering met een reeds sedert eenige maanden overleden ouderling be giftigd geworden. De heer M. Vos uit Doorn spijk, voor eenige maanden overleden, verkreeg 49 stemmen, tegenover mr. F. R. Peiinink, die met 52 stemmen gekozen werd. Gelukkig dat de levende het van den doode won! Iemand uit het tot de gemeente Geldermalsen behoorende dorp Meteren heeft een werktuigje uitgevonden, dat in staat moet zijn den Westing- house-rem te grijpen, en dientengevolge den trein te doen stoppen. Van zijne vinding moet hij uitvoerig melding gemaakt hebben aan het hoofd bureau van staatsspoorwegen te Utrecht, met de bedoeling, dat men daar zou onderzoeken, of zijne uitvinding practisch uitvoerbaar is. Het huishoudelijk bestuur en vele leden van het muziekkorps der dd. schutterij te Dordrecht, welks korps door den majoor-commandant is ontbonden, hebben tegen dat besluit geprotes teerd. Eerlang zal ons land, in de eerste plaats Rot terdam, bezocht worden door een Fransch paar denspel, waaraan tevens een tooneel verbonden is. De bijzonderheid van dat spel zal zjjn, dat veel werk gemaakt wordt van de opvoering van tooneelstukken, waarin de paarden-dressuur op het gunstigst uitkomt. In de groenlanden, de zoogenaamde Kop stukken, bij Musselkanaal, hebben eenige koe herders in den grond eenen pot met koperen munten gevonden, afkomstig uit het jaar 1100. Te Empe, onder Voorst, woont eene vrouw, die op 15 Januari 1788 geboren en dus 100 jaar oud is. Jacomina Berends, weduwe Ger- rit Duitsch, is nog in 't bezit van al hare ver mogens, weet heel aardig van den ouden tijd te vertellen, en wandelt nog dagelijks den akker of tuin rond van hare kleindochter, bij wie zij inwoont. De heer Okma heeft de uitnoodiging van het kiescomité in het district Wolvega aangenomen om inlichtingen te geven aangaande zijn schorsing als Wethouder, op grond van overtreding van art. 24 der gemeentewet. Hij zal Zaterdag a.s. voor de kiezers in het district optreden. De hevige vorst in den nacht van Maandag op Dinsdag j.l. (in de maand Juliheeft zoo meldt men ons uit het Noorden aan de veenboekweit groote schade berokkend. Er zijn boeren, die hun geheelen oogst hebben zien ver loren gaan, en om na te zaaien is te laat. Uit Schoonhoven wordt van 9 Juli geschreven: Het gaat er tegenwoordig in de christelijke gereformeerde gemeente alhier alles behalve rustig toe. Gisteren ochtend werden, zelfs gedurende het uur der godsdienstoefening, in de kerk op hevige wijze zeer bedenkelijke verwijtingen ge wisseld, en raakte men handgemeen. Gisteren avond verdrong zich een groot getal nieuwsgie rigen in en bij de kerk, maar toen herhaalde zich het schandelijke tooneel niet. Van het voor gevallene wordt, naar men zegt, proces-verbaal opgemaakt. Gent Roo, te Meppel, veroordeeld tot 20 jaren gevangenisstraf wegens moord op zijn vierjarig zoontje, is heden per trein naar Leeuwarden overgebracht. Vrijdag zal K., de dader van de aanranding op den heer Huidekoper, voor de Rechtbank te Arn hem terechtstaan, beschuldigd van poging tot doodslag, althans van toegebracht zwaar lichame lijk letsel. Zooals men weet, bedreigt artikel 287, in verband met art. 45 van het wetboek van straf recht, de poging tot doodslag met gevangenisstraf van hoogstens 10 jaren en het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel met gevangenisstraf van ten hoogste 4 jaren. Men deelt uit Arnhem aan het »U. D.« mede, dat de silhouet-tist, die in het »Café Centraal* aldaar werd opgemerkt en later in hechtenis ge nomen, niet is de silhouetten-knipper der Haagsche tentoonstelling, die den poelier, bij wien hij woonde, van eenige effecten beroofde. De te Arn hem in bewaring genomene is intusschen over de grenzen gebracht, omdat zijn beroep niet werd geacht, middelen van bestaan te kunnen verschaffen. Naar men mededeelt zullen een der conduc teurs, die bij het bekende ongeluk met den trein te Ruinerwolde zoo deerlijk werd gekwetst en te Groningen werd verpleegd, thans nog beide beenen worden afgezet. O Tusschen Oegstgeest en Sassenheim is een man door een stoomtram overreden en gedood. Het bleek de 25-jarige huisknecht J. v. K., van Voor hout te zijn. - Uit het water aan den Hoogen Boezem te Rotterdam is het lijk vau een vrouw opgevisckt. - Nabij Prattenburg bij Venendaal is zekere O. de L. door C. K. zoodanig met een steen op het hoofd geslagen, dat men aan het behoud van zijn leven wanhoopt. - Een kermis reiziger stal uit de toonbanklade eener herberg te Eindhoven een zakdoek, waarin f 500 gebor gen waren. Hij werd nagezeten en gevat. Het geld, dat hij weggeworpen had, werd door een beambte van Van Geiul en Loos gevonden. - Drie inbrekers zijn door de Rotterdamsche politie gepakt. - Een der bedienden van het lokaal der Vereenigiug, in de Warmoesstraat te Amsterdam, is bij het schoonmaken van de glazen overdek king der groote zaal door het glas heen naar beneden gevallen. Zeer ernstig gewond werd hij per raderbaar naar het gasthuis vervoerd. Zijn toestand is zorgwekkend. - Achter het Rijks- Museum aldaar geraakte een 11-jarige knaap te water. Hij werd er levenloos uitgehaald. - Een landbouwer te Zelhem, lijdende aan zwaarmoe digheid, heeft zich in een boschje opgehangen. - De werkman M., werkzaam op 's Rijks werf te Hellevoetsluis, kreeg een stuk ijzer tegen het hoofd, ten gevolge waarvan dit lichaamsdeel zoo danig werd gewond, dat hij onder geleide van een ziekenoppasser der marine naar zijn woning moest gebracht worden. - Op Tesscl zag een moeder haar 2-jarig kind in de dijksloot liggen. Zij sprong in het water om het te redden. Twee mannen brachten haar en de kleine, die geen teeken van leven meer gaf op het droge. Na een kwartier te hebben gewerkt, gelukte het hun de levensgeesten weder op te wekken. - De blik sem heeft te Roermond een 20-jarig meisje ge troffen. Zij bekwam een opgezwollen arm. - Te Eelderwolde is het kind van B. N., 2| jaar oud, met het hoofd naar beneden in een waterton geraakt en verdronken. - Een 61-jarige vrouw heeft te Utrecht een kleinen drenkeling, dien zij was nagesprongen uit den Krommen Rijn gered. - In de Muidergracht te Amsterdam is Zondag een roeibootje, waarin zeven kinderen gezeten waren, ten gevolge van het schommelen omgeslagen, waardoor allen zijn te water geraakt. Zes van van hen zijn spoedig door een schipper gered, terwijl het zevende, oud 14 jaar, eenige oogen- blikken daarna levenloos is opgehaald. - Te Ameide is een 2-jarig dochtertje van T. B. in eenen pot met kokend zeepwater gevallen en spoedig daarna aan de gevolgen bezweken. - Te Nijmegen is een gruweljjke daad gepleegd. Een zekere M., van beroep vogelvanger, heeft, in woede over het te laat te huis komen van een zijner zoons, twee dezer, 18 en 22 jaar oud, en een kleinzoontje van twee jaren, met een mes ernstig verwond, zoodat zij in het ziekenhuis moesten worden opgenomen. Een 24-jarige jon geling, die op het geroep om hulp de woning binnensnelde, werd door hem zoodanig verwond, dat men voor zijn leven vreest. De ontaarde vader is in arrest genomen. - Zondagavond is, naar wij vernemen, op den Yoorschotenschen weg een ongeveer 30-jarig jonkman overreden. De man had zich vermoedelijk op de rails te slapen gelegd, terwijl het voor den machinist niet mogelijk was het ongeluk te voorkomen. Een 6-jarig meisje, wonende aan den [Jbberg- schen veldweg te Nijmegen is door het bij on geluk inslikken van een suikerbal, dien zij voor een van haar vader gekregen cent in een snoep winkeltje had gekocht, om het leven gekomen. Alle pogingen om den bal te verwijderen of met warm water in keel van de kleine te doen smel ten waren mislukt. - Een huis, bewoond door twee gezinnen, is te Breukelerveen afgebrand. - Tusschen Elburg en Harderwijk is door een rukwind een visschersvaartuig omgeslagen. De visscher en een 15-jarige zoon zijn gered. Een ander kind, 13 jaar oud, dat in de kooi lag te slapen, is omgekomen. - Het horloge, dat vóór eenige dagen op de O.-Z. Voorburgwal te Amsterdam aan een kellner, woonachtig te Baarn, werd ontrold, is door de politie te Utrecht teruggevonden. - Een docter, die in de Tuinstraat te Amsterdam door eenige jongens met groen- tenafval werd geworpen, gaf een hunner een slag met zijn parapluie. Dit verwekte een volks verzameling, waarbij de docter door den vader van den knaap en door een slagersknecht werd mishandeld. - In het N.-H. Kanaal heeft men het ljjk gevonden van een onbekend persoon. Burgerlijke Stand- Heusden, van 5 tot 12 Juli. Geboren: Johannes Antonius Willebrordus, z. v. J. A. van Bavel en J. M. van Schijndel. Woudrichem, van 1 tot 30 Juni. Ondertrouwd: Antonie Verschuur met Grietje Kokje; Hendrik van der Tak met Antje Willemina ViveenCornelis van Tilborg met Grita Peternella Vink; Marcus Antonie Maas met Johanna Goverdina Borg. Getrouwd: Johannes Golverdingen met Catharina van den Bogerd; Martinus Ruis, wedr. van Teuntje Golverdingen met Johanna Willems; Lucas Borg met Hendrika Willemina Borg; Hen- drikus de Kriek met Jannigje van der Kaa. Geboren: Arie, z. v. J. D. Roomer en J. van Stigt; Jan Dirk, z. v. A. Kant en O. Roza; Wil lemina Wouterina, d. v. D. J. Wilhelm en J. Baks; Willem Frederik, z. v. J. Baks en A. W. WeverlingJohanna Maria Cornelia, d. v. J. den Tek en E. van de Werken; Gerrit, z. v. M. Ruis en M. E. Bruins; Cornelia Sara, d. v. B. M. Ver zijl en C. van Vugt. Overleden: Adriana Johanna Verzijl, 82 j., geh. met Pieter Borg; Adriaantje van der Lin den, 72 j., wed. van Hendrik HartmanTeuntje Smeermaas, 76 j., geh. met Jan Viveen; Gerdina Gaasbeek, 72 j., wed. van Adrianus Johannes Kentie. Kerknieuws. Aangenomen: Naar Werkendam en De Werken uoor G. J. Van de Pol, te Veen. Afloop van Aanbestedingen. Aan het centraal-bureau der maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen te Utrecht, werd voor rekening van den Staat der Neder landen aanbesteedhet verrichten van grond werken, het leggen en wijzigen van sporen en wissels en het maken van gebouwen en inrich tingen ten behoeve van de werkplaatsen te Ble- rick (raming f 148,800). Laagste inschrijver de heer A. van Herik, te Kerkdriel, voor f137,200. Aan het departement van waterstaat, handel en nijverheid te 's Hage is Woensdag aanbe steed lo. Het voortzetten der verbreeding van het Scheur, langs den rechteroever, westwaarts van de haven van Maassluis, met bijbehoorende werken, een en ander voor de verbetering van den Waterweg langs Rotterdam naar zee. (Ra ming f115,000). Eenige inschrijver de heer A. van der Vlies, te Zalt-Bommel, voor f 115,000. 2o. Het vormen van een gedeelte rivier tus schen den Hoogen Maasdijk, nabij het Heleind en den Bernschen dijk, onder de gemeente Herpt en Bern, provincie Noord-Brabant, behoorende tot de werken voor het verleggen van de uit monding der rivier de Maas. (Raming f338,000). Laagste inschrijver de heer L. J. van den Steen hoven, te Dordrecht, voor f282,992. Door het Prov. bestuur van Noord-Holland werd o. a. Donderdag aanbesteedhet herstellen van stormschade aan de hoofden no. 1, 2,5,6 en 7, op het Noorderstrand van Vlieland, (raming f5750.) Minste inschr. de hr. T. Volker Czn., te Sliedrecht, f 6450. Gemengd Nieuws en Allerlei. Vraag: Wat is de tegenwoordige Zomer? AntwoordEen naar de eischen der mode ingerichte Winter. Een opmerkelijk verschijnsel is het, dat dit jaar zoo weinig zwaluwen naar Engeland zijn teruggekeerd. In nog noorderlijker gelegen stre ken zijn ze geheel weggebleven. Men vermoedt, dat het ongunstige, ruwe weder en de dienten- volge onder de luchtinsecten voorkomende uit roeiing, hiervan de oorzaak is. De vogels hebben zeker geen insecten genoeg meer kunnen vinden, zoodat ze wel genoodzaakt waren in Zuidelijker landen te blijven. Een aantal beambten der Pennsylvania-spoor- weg-maatschappij bestreden onlangs den hoofd ingenieur der Boldwin locomotievenfabriek, dat een locomotief in vier-en-twintig» uur tijds kon worden gemaakt. De hoofdingenieur verklaarde, dat daartoe twintig uren reeds voldoende waren en sloeg een weddenschap voor. Deze werd aan genomen en glansrijk gewonnen, want in de genoemde fabriek werd een locomotief eerste klasse vervaardigd in den verbazend korten tijd van zestien uur vijf-en-twintig minuten en kant en klaar voor het gebruik afgeleverd. Baas (zijn jas aantrekkende): Drommels! ik kan de armsgaten niet vinden, steekt de duivel in mijn jas? Leerjongen: Nog niet, baas. Bij een onlangs gesloten huwelijk was de bruid toen zij in het register op 't stadhuis moest tee kenen, zoo zenuwachtig, dat een groote inktvlak uit de pen, die zij in de bevende vingers had, op het boek viel. »Moet- ik het overschrijven vroeg zij blozend aan haar echtgenoot. »Neen, 't is goed, maar >0, wees niet boosik zal een volgenden keer beter oppassen Marktberichten. ZALTBOMMEL, 10 Juli. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt Boter f0.55 a 0.65 peri Kg. Rogge f 0.00 a 0.00. Tarwe f 7.25 a 7.50. Haver f 3.00 a 3.40. Garst f 4.80 u 5.00, alles per HL. Eieren f 0.85 a 1 00 per 26 stuks. Biggen f3.50 a 8.00. Konijnen f0.20 a 1.00, per stuk. Kippen f 0.25 a 0.70 Duiven f 0.00. a 0.00 alles per stuk ROTTERDAM, 10 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1379 runderen, 137 vette en graskalveren, 44 nuchtere kalv., schapen of lammeren, 000 varkens, 88 biggen, 0 bok, 0 paarden, 0 ezels. De prjjzen waren als volgt: runderen le kw. 68 ct., 2e kw. 64 ct., 3e kw. 60 a 00 ct., kalve ren le kw. 90 ct., 2e kw. 80 a 75 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 21 a 00 ct., 2e kw. 20 a 00 ct., 3e kw. 19 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. Stieren f 100 a 250, hokkelingen dito f 00 a 0 melkkoeien f 130 a 220, kalfkoeien f 140 ii 250, vaarzen f 50 a 110, pinken f30 a 60, paarden f20 a 60. Op de botermarkt werden aangevoerd 128/8 en 83/16 ton en 1066 stukken van een half k.; prijs le kw. f 52, 2e kw. f 48, 3e kw. f 44, per half kilo 55 a 70 ct. BODEGRAVEN, 10 Juli. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 199 wagens, te 7-amen 11911 stuks, wegende pl. m. 56015 kilo. Prijs: le s. Goudsche t 24,00 a 27,50; 2e s. f 21,00 a 23,00. Hieronder 27 wagens Derbykaas, le s. f23,00 a 26.00; 2e s. f 20 a 22,50; 18 wagens Edammer, le s. f27,50 a 00; 2e s. f 22,00 a 25,00. 0 wagen Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 0,00. 0 kalv. 2 schapen, 0 varkens, 10 biggen, 0 paarden, 15 lammeren. Varkeus f 00 a 00, biggen f 11.50 a 17. Schapen f 0.00 a 0. Lammeren f 6 a f 9,00. WATERHOOGTE KEULEN. 10 Juli 4.03 M. boven 0. 11 Juli 3.95 M. 12 Juli -'{.91 M. WEE R BERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: Noord-Westelijke wind. Advertentiën. Heden overleed na eene korte onge steldheid, in den ouderdom van 68 jaren, onze geliefde Moeder en Behuwd- moeder, Mejuffrouw KATHARINA VAN GAMMEREN, Weduwe van den Heer G. Brander- horst Dz. 1). BRANDERHORST. W. P. VAN ANDEL. J. VAN ANDEL— J. VAN DER POL. C. G. VAN DER POL— Branderhorst. A. L. BRANDERHORST. D. BRANDERHORST— Zindelijker en beter dan blazen. bjj L. VEERMAN, te Stout 10 Ale 12 Pilsener 10 Beijersch 10 Lager 12 O De eerste trekking van de EER STE KLASSE der 328ste STAATS-LO TERIJ vangt aan den 23 Juli e.k. Loten en gedeelten van Lo ten zijn steeds voorradig bij TE HEUSDEN. P=i Levering van alle soorten zoowel naar buiten als binnen de stadook bij abonnement tegen zeer billijke conditiën. o 3 S=ü fcö j=cj t==d FOTOGRAFISCHE Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat d a g e 1 ij k s gelegenheid tot poseeren.Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt bet Atelier om half een gesloten. raagt overal Ver krijg- blllir lü flHH MMH hmh het groot JIXTRACT' bij de fa-^"""1 brikanten J. H. NIEUWEN-' HUIJS Jr. &C°\ Pr. Hendrik kade 146, AMSTERDAM, aanbevolen door vele H.H. Genees kundi gen. en bij HH. Grossiers in Comestibles. Branderi lotist. Van Wijk. Gmderen5 Juli 1888. miiïPM VISCDBANDEL »-=! (=>->

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3