Twee K0STMEISJES, J. G, KART HON, te HEUSDEN, „De Amstef, AlgemeeneBrandwaarborgiaatschappü. H. J. YAN EGGELEN. Hoofdagent Heusden. wenscht te verzekeren, AGENTSCHAP Verzekering voor Brandschade, tevens Vlasserijen- en Landbouw-risico's. gravinnen van Viand ende tweede uit den tijd van prins Frederik Hendrik, waarin Amalia van Sol lus, en de derde uit den tijd van Willem den Vijfden, waarin Sophia Wilhelmina. Deze rijtui gen worden vervaardigd door de firma A. Haak Zonen, te Amsterdam, welke firma op de meest belanglooze wijze deze opdracht heeft aanvaard, evenzoo de heeren Aug. Prot Zoon, die zich welwillend met het decoreeren en schil deren hebben belast, een en ander volgens opgave van de heeren F. en D. van der Keilen. Door meer dan vijftig hoofden van huisgezin nen te Velzen, Heide en IJmuiden is aan direc teuren van postkantoren, chefs van stations en commissarissen van booten, het verzoek gericht, om aan hen op Zondag geen brieven, pakketten enz. te doen bezorgen. De »koude hondsdagen«, door ons met ware lijdzaamheid gedragen, moeten volgens een Engelsch specialiteit, professor Archibald, hun grond vinden in het vele noordpool-ijs in de IJslandsche Zee. In de zomer is ons klimaat af hankelijk van de Poolzee, in den winter van den Atlantischen Oceaan. Eene menschlievende dame te Rotterdam heeft aan Burgemeester en Wethouders vergunning ge vraagd tot het plaatsen van eene tent, hetzij op de Coolvest of Nieuwe Kerkstraat, welke alleen opgeslagen zal worden wanneer in den Doele of in den Schouwburg voorstellingen of concer ten plaats hebben, ten einde de daar wachtende koetsiers in de gelegenheid te stellen tot het bekomen van warme koffie en melk. Aan een der politiebureelen te Rotterdam had een vrij zonderling verschijnsel plaats. In den loop van den dag hadden Zondag zooveel be schonken personen in het bureel een onderkomen gekregen, dat er plaatsgebrek kwam. Met het oog op den aanhoudenden toevoer, werden toen diegenen, die het minst beneveld waren, uitgezocht en naar hunne woning teruggebracht. Woensdagnacht werd door de politie te Am sterdam in arrest genomen de heer P. d. R., burgemeester van een kleine Zuid-Holïandsche gemeente, die in staat van dronkenschap weigerde in een drankhuis op den N.Z. Voorburgwal zijne gemaakte verteringen te betalen, waardoor heel wat opschudding gemaakt en de politie ter assistentie geroepen werd. In de bosschen bij Kaatsheuvel (N.-Br.) heeft Woensdag een zware brand gewoed. Gelukkig werd de brand eindelijk gestuit door zware stort regens, welke van een hevig onweder vergezeld gingen. Te Wouw liepen de straten en huizen bij de zware stortregens onder; bij velen moest het vee uit de stallen verwijderd worden. Donderdagavond is uit het water van de Hob- bemakade achter het Rijksmuseum te Amsterdam opgehaald het lijk van een onbekende vrouw, naar gissing 23 jaren oud, met donker blond, kortgeknipt, gekruld haar, gekleed met witten, met bruin fluweel gevoerden stroohoed, bruin grijs manteltje niet geborduurde kuoopen, zwart tricot jacquet, donker geruiten rok, zwart ge weven kousen, molière schoenen, zwart laken met verlakt, bruin corset, ondergoed ongemerkt. Aldus voegt het »N. v. d. D.« hierbij het ons van politiewege toegezonden bericht. Van ooggetuigen en anderen vernamen wij, dat in den avond van Donderdag, omstreeks elf uren, op het terrein achter het Rijksmuseum, aan den kant van de Ruysdaelkade, aanhoudend en dringend hulpgeroep weerklonk. Personen, op de Ruysdaelkade aanwezig, poogden zich toe gang tot het afgesloten terrein te verschaffen en slaagden daarin eerst na de schutting gedeel telijk verbrijzeld te hebben. In het water zoe kende, vonden zij, met inmiddels van de andere zijde toegeschoten hulp, het lichaam van boven bedoelde vrouw, wier kleeding van zekeren wel stand getuigde. Het gelaat was gedeeltelijk verwrongen. Niet ver van die plaats werd een wandelstok gevonden. In mogelijk verband met deze gebeurtenis werd aan de politie medegedeeld, dat omstreeks half acht op het terrein gezien werd een in levendige woordenwisseling gewikkeld jeugdig paar, waar van de man met een stok allerlei gesticulaties maakte. Na eenigen tijd scheidde de vrouw of het meisje zich van hem af en verwijderde zij zich in de richting van de tribune, waarheen de man baar volgde. Uit een later door de politie ingesteld onder zoek is gebleken dat de jonge vrouw Cato Zijlstra was genaamd en woonachtig was in de Gerard- Doustraat. Zij leefde buiten echt met een diamant slijper, aan de Achtergracht woonachtig en, zoo het schijnt, was de vorige week tusschen hen oneenigheid ontstaan. De diamantslijper wordt sedert Donderdag uit zijne woning vermist. Te Schiedam is een jongen van 8 jaar, die op een Rijnschip een eind wilde meevaren, over boord geslagen en ten aanschouwe van een talrijke me nigte verdronken. - Aan het station te Haarlem werden eenige paarden uit een waggon gelost. Een der dieren, dat zeer onwillig was, steigerde en kwam toen met de pooten op het hoofd van een der werklieden terecht, tengevolge waarvan deze niet onbelangrijk werd gekwetst. - Aan den Zevenbergschen Hoek is een twintigjarige jonge ling verdronken. Bezig zijnde met grassnijden in de nabijheid van een sloot, had hij het ongeluk daarin te vallen. - Te Ambt-Almeloo had een hevige vechtpartij plaats tusschen twee aldaar wonende fabrieksarbeiders, waarbij de een aan zijn tegenpartij eenige belangrijke sneden aan hoofd en rug toebracht. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. - De stuurman eener boot was te Geer- truidenberg behulpzaam bij bet ontschepen van vee. Hij viel met een koe van de loopplank en kreeg het dier op zich. Vrij ernstig aan armen en beenen verwond, werd hij huiswaarts gebracht. - Op de scheepstimmerwerf van den heer Boot onder Vrijenban had het volgende ongeluk plaats. Op een vaartuig, dat men bezig was te herstellen, sloeg plotseling de mast naar beneden en trof den schip per zoodanig dat hij zeer zware kneuzingen be kwam. De ongelukkige is in het Gasthuis ter ver pleging opgenomen. - De conducteur P., eerst korten tijd in dienst, is te Rosendaal door een trein uit Lage Zwaluwe komende overreden en kort daarna bezweken. - Te Schoonrewoerd is een meisje van 5 jaar in een sloot geraakt en verdron ken. - De bliksem is te Berlikum (N.-Br.) gesla gen in den toren en heeft daar aanmerkelijke schade aangericht. Nabij Den Bosch werden een paard en haar veulen doodgeslagen. - Te De Lier- is het 7-jarig zoontje van M., spelende op een schuit van zijn vader, in het water gevallen en verdronken. Uit het water aan de Nieuwe Plantage te Rotterdam is opgehaald het lijk van de weduwe IC., daar wonende. - Te Amsterdam is een lom penpakhuis aan de Oudezijds-kolk geheel uit gebrand. - Een meisje is te Soest uit een dak venster gevallen en spoedig daarna bezweken. - Een 28-jarige man te Leeuwarden, die zijn hond iets uit het water liet apporteeren, viel daarbij zelf in het water en verdronk. - Een krankzin nige vrouw sloeg te Stad.,kanaal eenige ruiten in en sprong daarna in het water. Zij werd gered. - Het lijk van een slager te Sneek, die dezer da gen zijn vrouw en kind verliet, is nabij Leeuwar den uit het water opgehaald. - Een vroegere kuiperbaas, die aan lager wal was geraakt, heeft zich aan den Singel te Leiden met een revolver doodgeschoten. Gemengd Nieuws en Allerlei. Te Woldendorp doet zich het zonderlinge geval voor, dat twee zwaluwen haar nest bouwen in de openbare lagere school. Zij vliegen bij dag door de openstaande ramen in en uit. Heel aardig weten ze klei en strooitjes aan een der balken vast te hechten. De diertjes zijn zóó mak, dat ze, gedurende den tijd dat de kinderen een liedje zingen, op het schoolbord gaan zitten en na het zingen een deunlje snateren op eigen hand. In de fabriek van Marrel, bij Rive de Gier, is een stoomhamer gemaakt, die 40,000 kilogram weegt en met meer dan 40 paarden moet wor den vervoerd. Een Italiaan heeft een lichtgevenden druk inkt uitgevonden, zoodat het mogelijk wordt boeken en couranten in het duister te lezen. En hoeveel dienst zullen lichtgevende land- en zeekaarten niet kunnen bewijzen Een onaangename ontdekking heeft de Itali- aansche professor Mossa gedaan en wel dat in het bloed van den paling een dergelijk venijn aanwezig is als in dat van de adders en slangen. Een paling van twee kilogram heeft in zijn bloed genoeg vergif om tien menschen te ver giftigen, maar gelukkig hebben de palingen niet de werktuigen, evenals de slangen, om het gif over te brengen, dat bij het gebruik van den paling als voedsel van geen kracht meer is. Nu en dan ontmoet men somtijds zonderlinge namen. Zoo werd dezer dagen, naar men ons mededeelt, bij een Maatschappij een brief ont vangen van een sollicitant, die zeker een der zonderlingste namen draagt, die ooit gehoord zijn. De man teekende zich nl. »lvwaadistieniet.« Een Weener blad geeft de volgende bloem lezing uit de annonces en officiëele kennisge vingen in verschillende couranten»Eerste groote brillant vuurwerk onder persoonlijke ontsteking- van den heer Patselt.« »Voor een gezant aan het Koninklijk hof wordt een min ge vraagd.* »Kennisgeving (betreffende armen- voeding)Iedere bon vermeldt een bepaalden dag en de dame, die dan aan de beurt van koken is, draagt een gedrukte spijskaart en is op de rugzijde met den afdruk van onzen stempel voorzien.»Professor dr. Kranz kan heden niet lezen.Allen, die ons bij het ontstaan van den brand te hulp zijn gekomen, onzen diepgevoelden dank.* »Ter eere van Zijne Ma jesteit den Koning van Saksen wordt heden het geheele garnizoen verplicht op straat slechts met den helm te verschijnen.»Het inenten der kinderen van het kalf zal op den 23n dezer plaats hebben.* »Met den verkoop van wij len mijn echtgenoot zal worden voortgegaan. »De Keizer gaf het teeken tot den aanvang o O van het feest met een koraalgezang.»Een driejarige ezel, wegens zijn tamheid ook geschikt om met kinderen om te gaan, wordt te koop aangeboden.»Door den garnizoens-com mandant van Glogau zal worden aanbesteed het maken van elf kleerkasten voor luitenants van grenenhout.»Zij, die nog aanspraak hebben op akten uit de nalatenschap van mijn overle den man, den advocaat B., worden uitgenoodigd zich binnen vier weken aan te melden, daar zij in tegengesteld geval worden vernietigd.* Hoe twee minnende harten streven Om elkaar toe te behooren in 't leven Vindt men in alle romans beschreven. Maar hoe zij voorts moeten plooien en wrijven, Zich schikken en voegen om samen te blijven 't Schimt mij grooter kunst toe, om dit te schrijven. Naar Fried. Bodenstedt. Bij de theorie. Milicien. Volgens de na tuurwetten moeten de kogel Onderofficier. Zwijg toch van die domme natuurwetten, die kennen we in den dienst niet; wij hebben alleen militaire wetten, onthoud dat, dommerik. Zeker heer zond zijn knecht naar den schouw burg, om te vernemen wat er dien avond ge speeld werd. Men zeide hem daar»het Laby rinth of de strijd met de elementen.De knecht bracht 't aldus over: »Het lamme kind of de strijd met de olifanten. Natuurlijke wensch. Wanneer gaat tante Marie trouwen, mama? vraagt kleine Lize. Aanstaanden Donderdag, Liesje! Hé, mama, als ik trouw, mag dat dan op een Zaterdag wezen Dan heb ik maar een hal ven dag school en heb den Zondag om uit te slapen. Bedelaarsdank. Mijn hartelijksten dank voor uwe aalmoes, zei onlangs een bedelaar tot een heer, van wien hij een kwartje had gekre gen, zoo'n gift wekt op tot lust en liefde voor ons vak. Een groote volharding heefteen zelfmoordenaar in Venetië getoond. Nadat hij zich revolverko gels in het hoofd had geschoten, stortte hij zich in het kanaal, maar werd er weder uitgehaald, waarop hij door messteken een einde zocht te maken aan zijn leven. In het ziekenhuis gebracht, zeide de jonge man met veel galgenhumor, dat hij er nu ge noeg van had, zich den duivel op te dringen, die hem toch niet hebben wilde. Een Ëngelschman besprak met een Amerikaan de waarde van de Theems tegenover de Mis sissippi. Och wat riep de laatste eindelijk verstoord uit in de geheele Theems is niet zooveel water dat de Mississippi er haar mond mee kan spoelen. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend- Men moet de verdiensten van een meuseh niet booordeelen naar zijn grooten aanleg, maar het gebruik dat hij er van maakt. Achting is niet de wortel, waaruit de tak der liefde opwast, maar zij is de stam, langs welken deze teedere rank zich opheft, om hare kostelijke vruchten te laten rijpen. Achting verdient elk, die datgene doet, wat hij vermag. Elk wezen kan slechts op zijn eigen wijze en in zijne mate goed zijn. Achting wilt gij verwerken? Liefde wilt gjj genieten? Achting verschaft u de daad, liefde bereidt u uw wezen. Streef naar het roemrijke feit jaag naar het nuttige doel, en achting zal elk u vereeren; maar slechts uw liefdevol hart zal u de liefde veroveren. Men wekt het vermoeden zich zelf niet veel te achten, als men al te begeering zich toont om de achting van anderen te zoeken. Wij voelen ons door de achting der grooten gestreeld, maar het is de achting der kleinen, die het meest ons vereert. Achting voor ons zelf is een sterke drijfveer tot de deugd. Laat haar opwassen, want zij verheft u en haar stijgende kracht zal u beveiligen tegen het lage en onedele. AATSLÖTE RIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. Ie Klasse. Trekking van 23 Juli. Prijs van f 5000, no. 15418; f 2000, no. 5307'; f 1500, no. 20804; f 1000, nos. 5980 en 11965f 400, no. 7898f 200, no. 9990 f 100, nos. 5345, 14009, 16563, 16884 en 19300. Marktberichten. HEUSDEN, 21 Juli. Grasboter 85 a 90 cent per stuk van 6 ons. Ilooiboter 00 a 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3$ a 4 cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 23 Juli. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 175 vette kalveren en 4 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 42 a 46 et., 2e kw. 38 a 42 ct., 3e kw. 34 a 38 ct. per kilo. De vette var kens golden 36 a 40 ct. per kilo. Den 25 Juli was de prijs der boter 1.00 tot 1.86 cent. GORINOHEM, 23 Juli. Aangevoerd 107 runderen. Zware Kalfkoeien f 160 ii f230. Kalfkoeien f 000 a 1' 000. Kalfvaarzen f 100 a 160. Melkkoeien f 120 a 180. Vaarkoeien f 00 a f 000. Anderlialf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f80 a f 120. Pinken f40 a f80. Graskalveren f20 a f'40. 6 Nucliteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 2 vette varkens, van 17 a 19 c. per half kilo. 0 schapen, f 0 af 00. 254 biggen, f 6 a f 10 per stuk. Boter 50 a 60 c. per half kilo. Eieren f 0.90 a f 1.00 per 26 stuks. Kippen f 0.75 a f 0.80 per stuk. HARDINXVELD. Aan de vischmarkt alhier zijn van 16 tot 22 Juli verkocht: 24 zomerzalmen, waarvan de prijzen waren als volgt: groote van 73 tot 87 ct., kleine van 00 tot 00 ct. per 5 ons. Benevens 20 steuren van f44,00 f 14,50 per stuk. ROTTERDAM, 23 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 124 runderen, 131 vette en graskalveren, 1 nuchtere kal v., 1432 schapen of lammeren, 567 varkens, 00 biggen, 1 bok, 0 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 68 ct., 2e kw. 64 ct., 3e kw. 60 a 00 ct., kalve ren le kw. 87| ct., 2e kw. 80 a 75 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 21 a 00 ct., 2e kw. 19 a 00 ct., 3e lew. 17 ct., licht soort 18 a 19 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 3.10 a 3.20. óverm. dito f 3.50 a 3.70 de 100 stuks. Sebepkaas per 50 kilo 9.00 a 11.50. Aange voerd 5 partijtjes. Zoetemelksche kaas 20.00 a 27 per 50 kilo. Aanvoer 20 partijtjes. iv win riTTirnrrrBiiiirirrTivrrrrwirrMmii nTTrnwawraaamiwBiiMMBMMiJMWMnr W A T E R 11 O O G T E K E IJ L E N. 20 Juli 3.88 M. boven 0. 21 Juli 4.00 M. 22 Juli 4,12 M. 23 Juli 4.80 M. W E E R B E R I O II T. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut). Verwachting: Zuid-Westelijke wind. Advertentiën. Heden overleed, na een smartelijk lijden, ons teeder bemind dochtertje ADRIANA, in den ouderdom van ruim 9 jaren. P. F. MIG-HELSSnijders, die tevens hunnen diepgevoelden dank betuigen aan zoovelen, die herhaalde lijk bewijzen van belangstelling gaven tijdens hare ziekte. fel» De ondergeteekenden betuigen bij deze hunnen welgemeenden dailk aan de Brandweer van Hemden en Ilerptaan den Heer Uommandant der artillerie met zijne onderofficieren en man schappen en voorts aan allen die tijdens den laatsten brand hulp en bijstand hebben verleend. Firma C. H. van der HEIJDEN Co. (H. REKLEBEN en A. van der HEIJDEN.) mug* Dij M-.'j. Ch. J. F ARRET, Hoofd der Burgerschool voor Meisjes te Gorinchem, bestaat de gelegenheid voor de plaatsing van nog die het onderwijs aan die inrichting wenschen te volgen Agent der Assurantie Compagnie van 1771, te Amsterdam, der Antwerpsche Verzekering- Maatschappij »Securitas« als van de Onderlinge Brandwaarborg-Maatschappij »Concordia« te Z wolle. AMSTERDAM-ROTTERDAM. De ondergeteekende beveelt zich beleefdelijk aan voor de levering van Victoriawater .20 ets. per flesch. Voor ledige flesschen wordt 6 ct. terug betaald. Spuitwater 5 ets., Champagne Cider 12 ets. en Eene uitgebreide sorteering Sigaren van af f 10 tot f 60 per duizend en booger. Verder alle soorten van Kruidenierswaren. Voor eene nette en directe bediening zal steeds worden zorg gedragen. M. J. ROOIJAKKERS. HEUSDEN, (Wijksche Eind). Aangiften ter verzekering worden aangenomen door Correspondent voor Heusden en Omstreken. f Hemden18 Juli 1888. .AI wie zich voor Brandschade v ervoege zich hij is. ii. m a Min, Bessen nap25 Witte Bessenwijn 50, Boode 45 Cognac per 3 flesschen f 6.40, f4.50 en f3.60. Jenever per 2 Liter- 1.44. Brandewijn p. 2 Liter f 1.64, p. 3 flesschen - 3. Citroen Limonade 12 ets. per kogelflesch. Kleingoed en Boterjanhagel 60 ets. per halve Kg. Banket 65 UFA. Dw. Dienaar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3