Kipping, openbaar verboopen Uil) Hl Een HUIS, „DE LINGE." STEENKOLEN 50 cent per mud. 1111, MM Notaris Van Meerten GORINCHEM. steenkolenhandelaar, TE IIEIJSDEN* Publiek Yerkoopen: HOUTHANDEL. Kalverstraat 158, Amsterdam, Notaris VAN MEERTEN, te Andel, Schuur, Erf en Boomgaard, \enbosoh, werd te Nieuwediep door het over- sktto van het zeil ci het water geworpen en door den stroom medegevoerd, Reeds was hij zinkende, toen het ongeval aan boord van het instructieschip »het Loo« werd opgemerkt. On middellijk werden pogingen aangewend om den drenkeling te redden, doch toen men hierin slaagde, gaf deze reeds geen teekenen van leven meer. Naar het marine-hospitaal overgebracht, had men daar echter, na eene langdurige be handeling, de voldoening hem in het leven terug te roepen. - Zekere B. wilde te Rheden uit een stoomtramrijiuig springen. Hij geraakte onder den wagen, met het gevolg dat hem 3 vingers en een voet werden verbrijzeld. Hij werd ook aan het hoofd verwond. - Te Amsterdam heeft ejn man in de Palmstraat in twist met zijn vrouw zich de beide polsen afgesneden. Hij is onder het vervoer naar het gasthuis overleden. - Te Steenbergen is een kind van twee jaar in een sloot geraakt en verdronken. - Het jonge paard van den voerman Huberts te Broekhuizen, werd schuw en ging op hol, waardoor de be stuurder onder het rad kwam en onmiddellijk op de plaats dood bleef. - Uit de Maas te Kra lingen is het lijk van een jongen man opge haald. Hij was gekleed met donker kamgaren jas en vest, zwart gestreepte pantalon, zwarte kousen, zwartzijden strikdasje op het witte over hemd, wit katoenen hemd, waaronder een flenel- len hemd, wit dimetten borstrok en onderbroek, alles ongemerkt. In zijn vestzak bevond zich een gouden remontoirhorloge, op de wijzers diaman ten steentjes, waaraan een nikkel ketting. Yoorts aan zijn linkerhand een gouden ring met diamant, alsmede in zijn zakken eenige stalen pennen, knip- mesje en een busje met potloodjes. Het lijk is door de politie naar het drenkelingenhuis over gebracht. - Te Botterdam is een man, die zich op het terras van den Rijnspoor op een hand wagen te slapen wilde leggen, te water geraakt en verdronken. - Zondagmorgen is te Kuilenburg in de Lek de vrouw van den schipper W. Jansen over boord gevallen en verdronken. Burgerlijke Stand- Drongelen, van 1 Juli tot 1 Aug. Geboren: Hendrina Pieternella, d. v. W. de Wind en F. S. Verhoeven Hendrikus Matheus, z. v. P. de Wind en J. van Vuuren. Overleden: Johanna Cornelia Colijn, 5 m. Eethen c. a., van 1 Juli tot 1 Aug. Ondertrouwd: W. M. Branderhorst, jm. 24 j. met M. J. van der Beek, jd. 19 j. Geboren: Adriaan, z. v. M. van Enkhuizen en P. PaansDeerkje Cornelia, d. v. C. Broek huizen en J. Kamerman. Overleden: C. van Gammeren, 69 j., wed. van G. BranderhorstH. W. P. van Tilburg, 6 m. Aanbestedingen. Op Woensdag 22 Augustus a.s. zal aan het ministerie van waterstaat enz. te 's-Gravenhage worden aanbesteed Het voltooien van het beneneind van den strek dam aan den rechteroever der Nieuwe Merwede. (Raming f 6200). Aanw. 15 Ang. 29 Aug. Het uitvoeren van werken tot ver zekering van de vaargeul in de rivier de Oude Maas, tusschen de kilometerraaien 120 en 123, onder de gemeenten Zwijndrecht, Dubbeldam en Groote Lindt, behoorende tot de werken der Dordtsche waterwegen. (Raming f18,530.) 29 Aug. Het verdiepen van den zuidelijken mond der rivier de Noord, onder de gemeenten Zwijndrecht en Papendrecht, behoorende tot de werken der Dordtsche waterwegen. (Ram. f3330). 29 Aug. Het maken van het derde of noordelijk perron met bijkomende werken op bet centraal persouenstation te Amsterdam. (Bedrag der be grooting f 67,500). 29 Aug. Het herstel van dwarskribben en strek dammen gelegen in de rivier de Lek, onder de ge meenten Tuil en 't Waal, Vreeswijk, Viauen, Jaarsveld, Lexmond, Langerak, Willige Lange- rak, Groot Ammers, Bergambacht en Streefkerk. (Raming f 6000). Aanw. 22 Aug. 328e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. Ie Klasse. Trekking van 6 Augustus. Prijs van f20,000: no. 1944; f1000: no. 10674; f400: no. 4106,6075,14588,15386; f200: no. 20939; f 100no. 17744, 18024. Wat moet mijn zoon worden? Dit onderwerp, dat men bijna dagelijks door ouders hoort behandelen, hoorde uw correspon dent dezer dagen in eene coupé 3e klasse van het Staatsspoor bespreken. Mocht uwe Redactie het waardig keuren ter opname, het zou hem aange naam zijn. Nadat een soort koopman, niet zonder bluf, tegen zijn metgezel had gesnoefd, dat zijn zoon de geheele cursus van de Hoogere Burgerschool liad doorloopen en nu ook te veel kennis had op gedaan, om in het vak zijns vaders te treden, vroeg hij, en terecht, maar wat moet ik er nu mede beginnen? Alle staatsbetrekkingen zijn door het grooter aanbod dan vraag nagenoeg onbereik baar en wat wordt er nu van mijn goede geld, dat ik voor hem ten koste legde? De aangesprokene, een schipper, zoo als mij spoedig bleek, gaf daarop ten antwoord, dat hjj ook spijt gevoelde van de dubbeltjes, die zijn met gezel had weg geworpen, om zijn zoon te maken tot een ongeschikt persoon, wanneer het nament- Ijjk waar was, dat hij zich te trotseh gevoelde voor het vak zjjns vaders. Hij deelde daarop zijne erva ring mede en deze was het, die mij noopte om ze hier neder te schrijven. Ik heb ook een zoon, zoo zeide bijhij is mijn alles, mijn trotseh, mijn hoop op de toekomst, zoo- Wel voor mijn gezin als ook dan wanneer ik eens vroegtijdig eene weduwe mocht achterlaten. Ik heb hem echter niet iaten studeeren. Hij heeft tot zijn vijftiende jaar de school bezocht en toen nam ik hem op mijn schip. Het waren vier genoeglijke jaren, dien hij met mij aan boord doorbracht en al spoedig won hij een knecht voor mij uit. Ik begreep toch dat ik voor mijn genot de toekomst van mijn zoon niet mocht bederven; daarom besloot ik dat hij in den vreemde zou gaan en zich aan orde en tucht zou gewennen, op eene wijze zooals die de beste ouders niet kunnen verschatfen. Het toeval hielp mij bizonder. Mijn zuster, sints enkele jaren weduwe, had ook een beurtschip en hare oudste zoon, juist van denzelfden leeftijd als mijn Willem, was haar steun en haar alles. Hij viel echter in de loting en wat moest zij nu beginnen? Ik zei tegen Willem, waarom zoudt gij niet voor je neef in de bres springen Gij zijt vrijgesteld als eenige zoon en jou zou ik kunnen missen en ge weet wat er van »de beurtvan mijn zuster moet terecht ko men, als Dolf (haar zoon) moet optrekken. Wil lem was stil geworden en ik sprak er niet meer overmaar den volgenden morgen deelde hij mij reeds mede, dat hij besloten had voor zijn neef aan de militie deel te nemen en ik drukte Willem aan het hart en was nooit zoo trotseh op mijn zoon geweest en mijne vrouw stortte tranen èn van geluk èn van spijt dat ze haren Willem zou moeten missen. Hij heeft zijn tijd bij de marine doorgebracht en toen hij huiswaarts keerde, was hij recht in zjjn schik, dat hij ook eens door vreemde oogen was geregeerd geworden. Zal ik nu weer op de schuit komen, vroeg hij mij. Wel zeker, Avas mijn antwoord, als ge dat wilt, hoewel ik het anders met Barend, onze knecht, sints uw vertrek gehuurd, heel goed kan stellen. Ik weet echter iets beter. De Willem Barendtz« zoekt matrozen, voor zijn tocht naar het noordenziet dat ge daarop geplaatst wordt. Ge hebt nu orde geleerd in uwen dienst, tracht nu ook gevaren te leeren kennen. Willem ging naar den kommandant en werd aangenomen en wat waren zijne brieven ons altijd welkom, hoe wel vrouwlief ze niet anders dan met betraande oogen kon lezen. Hjj kwam terug en hij wist, o zooveelte vertellen. Kom ik nu op de schuit, was zijn vraag, en ik zei weder, als ge wilt, injjn jongen, kunt ge dat doen, want alles wat ik heb en alles wat ik tracht te verkrjjgen, is voor jou bestemd, dat weet ge immers ook welmaar ik zou liever in jou plaats eerst eens een paar reizen met een koopvaardijer doen. Nu hebt ge orde geleerd, gevaren onder het oog gezien, leer nu ook nog landen en volken kennen. Willem heeft naar mij geluisterd, heeft een reis naar Oost-Indië gemaakt en verschillende reizen naar Amerika, Rusland en wat niet al. Hij is van zelf opgeklommen tot stuurman, welke studie hij geheel uit zijne verkregen gage heeft betaald. Hij heeft een snoeperig, aardig wijfje ge trouwd en als ik hem nu vraagWillem, wil je niet op mijn schuit komen varen, dan zegt hij, nu, om je de waarheid te zeggen, liever nietmaar wanneer je ziek mocht worden, of niet langer meer mocht kunnen, dan hebt ge maar even te spreken en ik spring op de schuit en zal voor uw zaken zorgen en voor mijn goed oudje (daar meent hij mijn vrouw mede). Zooals ge ziet heb ik mij nooit angstig ge maakt over de vraagwat moet mijn zoon wor den? want ik heb hem geleerd zich zelf een weg door het leven te banen, zonder dat dit de ouders op groote kosten heeft gejaagd en zonder dat hij later te trotseh behoeft te zijn, om van zijn vader te spreken. Wat dunkt u lezer? Vindt ge de theorie van den sehepper goed en zou het geen zaak zijn die man in praktijk te brengen? Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend- Al wat u niet wijzer maakt, niet beter en niet vroolijker, zij in uw oog als niets. Al wat u liefderijker maakt en verstandiger en edeler, zij u heilig. Onderzoek alle dingen, behoud het goede en maak u het ware ten nutte. »En dat is allesriep de verzadigde Ce- sar op het toppunt van zijn glorie. Niets is verderfelijker voor ons karakter, dan dagelijks om te gaan met menschen, tegen wie wij een antipathie voelen, want dit gewent ons liefdeloos en onrechtvaardig te zijn. De wereld vaart er beter bij, als zij aan ieder toestaat zóó te leven als hem goeddunkt, dan dat zij eischt dat iedereen zal leven zooals het al de anderen goed dunkt. Wij zeggen iederen dag en ieder uur van an deren, wat wij eigenlijk niet meer recht van ons zelf zouden zeggen, indien wij onzen oprnerk- zamen blik zóó scherp op ons zelf richtten, als wij dien nu om ons heen slaan. Vele menschen hebben in zich zelf lief, wat zij in anderen haten. Ernstige arbeid verzoent ten laatste altijd met het leven. Gemengd Nieuws en Allerlei. Regenontboezemingen. Alweer een buidat geeft gewin Het voordeel stroomt mijn emmers in. Een melkboer. Weer regen; wat is 't weer gemeen. Enfin, nu rijdt ook iedereen. Een tramconducteur. Vraagt gij welk weer het is, mijnheer? Als alle dagen: 't regent weer. Een dienstmeid. Geen jaar dat zooveel winst mij gaf; Ik kan het werk haast niet meer af. Een parapluiefabrikant. Men kan niet wand'len meer op straat: De blos zelfs regent van 't gelaat. Een geblankette. Moe, kijk eens wat een lekkre plas; 'k Wou dat ik nu alleenig was! Een jongen. Steeds regenwelk een droevig lot Het graan verzuipt en 't, hooi verrot. Een boer. Nog regen; 't veld gelijkt een zee; Dat worde de Zondvloed nummer twee. Een mopperaar. Het regent nu al reeds een week Dat, wordt een waterige preek. Een kerkganger. Wij lezen in een der bladen de volgende een voudige manier om Avater koel te houden: Hoewel zoovele middelen gebruikt worden, om in het warme jaargetijde water koel te houden, zal het volgende zeker Avel het beste zijn, Avegens zijn doelmatigheid. Een gewone onverglaasde aarden kruik wordt in een vaatje of iets dergelijks geplaatst, dat groot genoeg is om aan alle kanten een ruimte van 10 tot 12 cM. open te laten; deze ruimte vult men met zand, tot ongeveer 25 cM. onder den rand van de kruik. Den bodem van het vaatje heeft men van te voren zoo dik met zand bedekt, dat de rand van de kruik gelijk met dien van het vaatje komt. Nadat het zand door en door nat gemaakt is, is het Avater, dat van het kannetje druipt, waarmee het uitgeschept wordt, voldoende om het nat te houden. Op deze wijze levert de kruik, wanneer zij ééns per dag gevuld wordt, zelfs in het heetst van den zomer een drank, die evenzoo goed smaakt als ijswater en in elk geval veel gezonder is. Op den tram. - Pas op, juffertjeVal niet! roept een goedig oud heer een jong dametje toe, dat wil uitstappen. Juffertje! Ik ben al veertien! O, pardonMaar maak dan wat voort, alsje blieft! We hebben geen tjjd om ons om een kind langer op te houden. Zonderling! Te Cincinnati deed zich 't vol gende voorEen kind van twee jaar, dat dorst had, ging naar een hydrant, nabij het huis, om te drinken. Het ging op de teentjes staan en drukte de lipjes tegen de pijp, terwijl het de kraan open had gedraaid. Zonderling de lip pen zaten aan de pijp vast en 't water stroomde den mond in, zoodat het kind stikte. Toen men het wilde verlossen scheurde zelfs de wang van mond tot oor op en gaf het kind den geest. Uit den Achterhoek. In den apotheek. »Geef me een paar hechtpleisters.Apotheker: »Wat is er gebeurd»0, niets, maar morgen is 't kermis !c Smachtend in het gouden avondschemerlicht zit hij aan het venster met zijn geliefde. Hij blikt in haar oogen en dweepend en zwijgend ziet zij op den hoop vollen jongelingDaar wordt zacht de deur geopend, het jongste zusje treedt binnen en zegt met heldere stem Marietje, je hebt bij vergissing Anna's gebit genomen. Anna wil uitgaan. Ze vraagt of ze haar tanden van je krijgt. Een veelvraat onder de menschenHoewel bijna ongeloofelijk, toch is het waar, dat de schrijmverker M. te Roermond dezer dagen 30 eieren binnen den tijd van een minuut gebruikte. De eieren Avaren ongekookt in vier glazen ge daan en door bedoelden M. in den tijd van een minuut gebruikt, ofschoon men hem daar voor 5 minuten tijd had gelaten. Hoe de man zich echter gevoelde, heeft hij niet verteld. Marktberichten. HE IJSDEN, 4 Aug. Grasboter 82 a 84 cent per stuk van 6 ons. Hooiboter 00 a 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3| a 4 cent per stuk. WOUDRICHEM, 3 Aug. Aan de markt alhier werden verkocht van af 21 tot en met 28 Juli 4 zalmen, tegen f 0.90 a f 1.00 per half K.G. GORINCHEM, 6 Aug. Aangevoerd 209 runderen. Zware Kalf koeien f 180 a f230. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 160. Melkkoeien f120 a 180. Vaarkoeien f 00 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f80 a f120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f40. 4 Nuchteren kalveren f6 af 12. Aangevoerd 6 vette varkens, van 18 a 20 c. per half kilo. 0 schapen, f 0 a f 00. 493 biggen, f6 a f 10 per stuk. Boter 55 a 60 c. per half kilo. Eieren f 0.85 a f 0.95 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 0.90 per stuk. *HARDINXVELD. Aan de vischmarkt alhier zijn van 30 Juli tot 5 Aug. verkocht: 41 zonier- zalmen, waarvan de prijzen waren als volgt: groote van 80 tot 93 ct., kleine van 00 tot 00 ct. per 5 ons. Benevens 10 steuren van f36,00 f 15,00 per stuk. ROTTERDAM, 6 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 228 runderen, 104 vette en graskalveren, 6 nuchtere kalv., 2445 schapen of lammeren, 575 varkens, 0 biggen, 1 bok, 0 paardeu, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 70 ct., 2e kw. 65 ct., 3e kw. 60 a 00 ct., ka lve- ren le kw. 90 ct., 2e kw. 80 a 75 ct., 3e kw. 00 ct., schapen le kw. 58 ct., 2e kAV. 52 ct., alles per kilo; varkens le kw. 21 a 00 ct., 2e kw. 20 a 00 ct., 3e kw. 18 ct., licht soort 19 a 20 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren 3.10 a 3.20. O verm, dito f 3.50 a 3.70 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 8.00 a 11.00. Aange voerd 3 partijtjes. Zoetemelksche kaas 21.00 a 26| per 50 kilo. Aanvoer 36 partijtjes. Advertentiën. MIAMI W A T E R H O O G T E KEULEN. 3 Aug. 4.16 M. boven 0. 4 Aug. 4.27 M. 5 Aug. 4.36 M. 6 Aug. 4.66 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Weste wind. vraagt te Hensden een of twee verkoopers zijner TDJEIlüJE. Bericht dat hij met eene groote lading puike is gearriveerd, en deze zoowel uit de schuit als uit het pakhuis voortdurend aflevert tegen Bij akte verleden voor den Notaris DE GIER te Heusden, den 3 Augustus 1888, is met 1 Augustus 1888 ONTBONDEN de aldaar gevestigde Vennootschap onder de firma »C. H. VAN DER HEIJDENaangegaan blijkens akte verleden voor denzelfden Notaris, den 27 Augustus 1884, tusschen de H.H. HENDRIK WILLEM ANTHONIE RECKLE- BEN en ADRIANUS JACOBUS HENDRIKUS VAN DER HEIJDEN, kooplieden en fabrikanten te Heusden, tot het drijven eener stoom-Grut- en Meelmalerij, van een Koffiesiroop-, Peekoffie- en Cichorei-fabriek en van den handel in die en aanverwante artikelen. Bij gemelde akte is bepaald: Dat de Heer Reckleben is belast met de ver effening van alle zaken der ontbonden Vennoot schap, in naam der firma, met bijvoeging der woorden: »in likividatie«. FRUITVEMOOPIN6. zal op Vrijdag den 17 Augustus 1888, des avonds zes ure, in de herberg van ARIE ROZA te Andel, '11, 1111111111, en andere Vruchten, uit de Boomgaarden te Andel, van de Ileeren C. J. van Andel, C. du Boeuff, M. de Fijter A. van Herwijnen en D. den Dekker; Mejuffrouw A. den Dekker en Mejuffrouw Weduwe Blom van Herwijnen, en uit den Boomgaard te Veen, van N. Zonneveld. Betaaldag 1 December 1888. te Andel, zal ten huize van AART N1EUWENHUIZEN te Eethenten verzoeke van de Weduwe en Kinde ren van Jan Uithoven Nieuavenhuizen, op Vrijdag den 10 Augustus '1888, bij veiling, en op Vrijdag den 24 Augustus 1888, bij toewijzing, telkens des avonds zes ure, in het Een perceel in den Duijl te Emmichoven, gemeente Almkerk, kadaster sectie B nummer 219, groot 1.78.80 Heet. Te aanvaarden l December 1888. te Eethen, bij de kerk, kadaster sectie A, nummers 284 en 285, groot 18 Aren 83 Cen tiaren. Verhuurd aan D. C. Bron te Eethen, tot 1 Mei 1889, voor f 90.per jaar. Nadere inlichtingen worden gegeven door ge noemden Notaris VAN MEERTEN, en door den Notaris BOLL te D i n t h e r. Ai-Sfesï v; stooi-lioitzaierjj en scliaverij IBMUmUUÊBIÊIKMnUÊKmiÊUMMtSMnUÊÊÊÊÊIÊÊÊtÊÊÊBÊmËMBKMSÊtÊBUBMtUaiÊKUBKtttttUÊÊÈUtÊiaWBt*

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3