Kipping, Bierdépöt ra de Brouwerij Je Gekroonde Val," Billartfabriek De Appelen, Peeren, PrÉeii, Noten STEENKOLEN 50 cent per mud. Van Vollenhoven Co., AMSTERDAM en DORDRECHT. Chr.KUIJK, Oppert 148. Rotterdam. IJl C. F. C0RDES. Amerikaansclie ORGELS. HQOïfitaÉaie 32, Rotterdam. Notaris VAN MEFRTEN, te Andel, Publiek Yerkoopen: steenkolenhandelaar, Koffiehuizen genieten rabat. te GOUDA, Repareeren van Stoombooten en Baggervaartuigen. 's-BOSCH, aan de Parade. J. van der Tak Co., ijgheid ter voortduwing der schuit zijn handen op de rails te slaan. - Aan den Binnenweg te Botterdam is Zaterdagavond een werkman door -den stoomtram overreden en gedood. Het onge val was aan onvoorzichtigheid van den gedoode te wijten. - Als verdacht van verduistering van gelden, werden onlangs aangehouden J. Van de Wouwer, wed. C. Hazer, 72 jaar, zonder be roep, en T. T. Hazer, 31 jaar, metselaar, bei den wonende te Ossendrecht. Op aanwijzing van de verdachten is nu dezer dagen in hun woning gevonden een som van f 6000 aan geld en gelds waardig papier. - Op de Rotte te Rotterdam is een bootje omgeslagen. Een der opvarenden ver dronk. - Bij Zevenaar is de woning van G. Sanders door brand vernield. - Zaterdagnacht ging te Rotterdam een jongen van 19 jaar aan de Coolvest uit overmoed te water, met het doel over te zwemmen. In het midden gekomen zonk hij en hoewel het aan een agent van politie ge lukte hem met een dreg te redden en hij weer tot bewustzijn werd gebracht, overleed hij eenige uren daarna in het gasthuis. Een 15-jarige loodgietersknecht is te Amster dam van het dak van een in aanbouw zijnd per ceel in de Polanusstraat op straat gevallen. Hij is per raderbaar naar het Binnen-Gasthuis ver voerd en aldaar ter verpleging opgenomen. - Uit het Donkere Spaarne is opgehaald het lijk van een 18-jarige jongeling, die sedert Zondag daar werd vermist. - Te Oldelamer, gemeente West stellingwerf, is de boerenhuizinge, bewoond door den eigenaar, G. L. Brouwer, afgebrand. Ook de inboedel verbrandde bjjna geheel. Het vee werd gered. Huis en inboedel waren verzekerd. De brand is vrij zeker aan hooibroeien toe te schrij ven. - Een 25-jarig jongeling, A. Rozenberg ge naamd, te Hooge Zwaluwe (N.-B.), is door het neerslaan eener openstaande klep van een ledigen zandwagen gevallen en door den trein overreden; hij bleef op de plaats dood. - G. Ketter, horloge maker te Maasbrée, had te Leunen (gemeente Venraai), het ongeluk bij het restaureeren der kerkklok te vallen en op de plaats dood te blij ven. - Op den Centraal-spoorweg, nabij Utrecht, is een bejaarde man overreden en kort daarna overleden. - Een 2^-kind is te Rijsoord in een sloot verdronken. - Te Rotterdam is een 3-jarig kind voorover in een waschteil gevallen, die met kokende stijfsel was gevuld. Het kind bekwam daardoor zware brandwonden aan het lijf en de armen. Burgerlijke Stand. Woudrichem, van 1 tot 31 Juli. Ondertrouwd: Geertrui Antoinet, d. v. I. Vriens en A. C. Kentie; Adriana Geertruida, d. v. G. de Joode en A. van Straten. Getrouwd: Antonie Verschuur, 30 j., j.m., met Grietje Kokje, 20 j., jd.; Marcus Autonie Maas, 19 j., j.m., met Johanna Goverdina Borg, 21 j., j.d.Cornelis van Tilburg, 24 j., j.m., met Grita Pieternella Vink, 21 j., j.d.; Hendrik van der Tak, 21 j., j.m., met Antje Willemina Viveen, 19 j., j.d. Geboren: Cornelis Frederikus, z. v. A. de Joode en G. Roza; Aagje Bastiana, d. v. A. van der Stelt en A. van AndelJohanna, d. v. G. Ha- velaar en A Wijgers; Cornelia, d. v. A. van Vugt en J. NieuwenhuizenAdriana Christina, d. v. W. F. G. L. de Joode en C. J. ten Hagen. Overleden: Francijntje Verbagen, wed. v. Cornelis Verschuur, 73 j.Johannes Adrianus Kentie, 3 j. De ÏOO.OOO. Onze lezers zullen allen weten, dat de trek king der Staatsloterij plaats hebben in Den Haag. Doch velen onzer lezers weten niet waar en op welke wijze die trekkingen plaats hebben. Zjj, die mochten meenen, dat dit geschiedt in een groote zaal, met zekeren ernst, waardoor een plechtige indruk ontstaat, zouden zich al zeer teleurgesteld zien. Wij wenschen voor de velen, die het niet weten, eene kleine schets te leveren hoe bijzonder eenvoudig wij zouden haast zeggen zonderling de regeering met die trekkingen omspringt. Tegenover het Departement van Waterstaat te 's-Hage gaat men langs een smalle, vuile trap naar een klein vertrekje, hetwelk onze hoogge roemde zindelijkheid schande aandoet. Gelukkig dan ook dat slechts enkele leêgloopers, die voor eenigen tijd in den vroegen morgen een heen komen zoeken, de trekking met hun tegenwoor digheid vereeren. Vreemdelingen moeten omtrent de houding der personen en de plaats waar de trekkingen der Staatsloterij plaats hebben, al een slechten indruk van Nederland's regeering krijgen. Op dat hokje dan nemen, op een verhooging, tegen half negen des morgens, eenige beambten plaats, wier getal om de vijf minuten met één vermeerdert, zoodat eindelijk een veertiental per sonen hebben plaats genomen. Langs de beide tegenovergestelde wanden ziet de bezoeker een ijzeren bak, die ongeveer den vorm en de grootte heeft van een scheprad. Nadat de sloten van de beide kolossale ijzeren trommels door een beambte zijn afgenomen, wordt in dien, waarop staat: Prijzen*, de inhoud uit een linnen zak overgestort, de zak daarna het binnenste buiten gekeerd evenals een gooche laar doet en de doos gesloten. Daarna worden beide trommels met zekere kracht rondgedraaid en eindelijk -- evenals een filtreer van on deren geopend. Nu heeft alles plaats met zekere onverschil ligheid, die doet denken aan den bekenden sleur, en nadat iemand roept: »al klaar!* trekt een knecht uit de doos, waarop staat: »Nummers,« een rolletje, terwijl tegelijkertijd een andere knecht uit den daartegenover staanden trommel eveneens een rolletje neemt. Beide geven dat opgerolde papiertje respectievelijk aan beambten, rechts van hen zittende, die de ringetjes er afnemen om het daarna aan andere beambten over te geven. Hierop gaat alles aan 't werk met groote snel heid, en de voorlezing der nummers, gevolgd door de afroeping der piijzen van de overzijde, ge schiedt met zulk een rapheid, dat er voor een gewoon mensch niets van is te verstaan. Men hoort b. v. de nummers der loten afroe pen: vierduizend negenhonderd acbt-en-zestig, tienduizend tweehonderd zes-en-veertig, zes-en- dertig, zeventienduizend eenhonderd twee-en-vijftig negentienduizend driehonderd vier-en-vijftig, een honderd acht-en-veertigenz., en daartussehen door: derdig gul dertig gul hondgul.... En dat zóó snel, dat er gemiddeld 21 loten en prijzen in de minuut worden getrokken. Het aardigste van alles is nog de preektoon van den beambte, die als uit één adem de num mers afroept. Wij raden onze lezers aan, bij een bezoek aan de residentie, vroeg op te slaan en de trekkin gen der Staatsloterij te gaan bijwonen. Men trekke evenwel geen goed costuuin aan - - vooral niet de dames want de spinraggen zijn niet te ontwijken en de plaats wnar men staat, ge lijkt veel op het vuile hok waarin de Amster- damsche kantonrechters zitting houden, maar.... dan nog iets vuiler! Men verzuimt, de trekkingen bijwonende, ge lukkig niet veel tijd, daar om half tien alles is afgeloopen en de uitslag bekend, want telkens gaat een jongen met een strookje papier, waarop nummers en prijzen staan, naar de drukkerij der ljjsten, of wel naar het telegraafkantoor. Gedachten aan verschillende schrijvers ontleend. Niemand wordt al sluimerende wijs; slechts door moeite, arbeid en inspanning bereiken wij den steilen tophier is de strijdplaats, niet de rustplaats. Arbeid is een levensbalsem, Arbeid is een bron van deugd. Niets doen is sterven; Arbeid is leven; Godd'lijk is de aandrift Tot werken en streven. Nood leert bidden Arbeid leert, Hoe men tegen nood zich weert. De vrucht van den arbeid is het zoetste ge not. Het is beter te verslijten dan te verroesten. Wij rnenschen beklagen ons dikwijls, en mij dunkt ten onrechte, dat de goede dagen zoo weinige, en de slechte zoovele zijn. Wanneer wij altijd een geopend hart hadden om het goede te genieten, dat God ons eiken dag be reidt, dan zouden wij kracht genoeg vinden om het leed te dragen als het komt. Het is met de naargeestigheid als met de traagheid, want zij is ook een soort van traagheidonze natuur is daartoe zeer geneigd, en toch, als wij maar eenmaal de kracht hebben om ons te verman nen, dan gaat ons de arbeid kloek van de hand en wij vinden in werkzaamheid de ware vreugd. Hij die zich aan een werk kan wijden, dat zijn gansche ziel vervult, is nooit ongelukkig; wie ooit een liefdewerk onderneemt, dat hij om Gods wille en onder Gods zegen verrichten kan, die heeft altijd een goeden dag. Gemengd Nieuws en Allerlei. »Hup!« riep dezer dagen aan de Biltstraat te Utrecht een boer, die er even »eentje genomen* had, tot zijn paard en plaatste zich op de kist van zijn dissel wagen. Het paard ging hup, doch de wagen met inbegrip van den boer, bleef on bewegelijk staan en had onze vriend niet spoe dig de tengels laten glijden, hij zou er door zijn paard netjes afgetrokken zijn. Het verbaasde ge zicht van den boer laat zich begrijpen, doch hij vergat om naar den hoek van de Kapelstraat te zien, waar hij eenige deugnieten van 10 a 12 jaar kon zien schateren van lachen en waar van er een zoolang op zijn paard gepast* had. Gelukkig voor den bedrogene werd zijn paard spoedig gegrepen en teruggebracht. Een wielrijder maakte een tocht door Bucken- hamshire en was vergezeld van zijn kleinen Schotschen dashond. Op eens miste hij den hond, hij steeg af en wachtte eenige oogenblikken, denkende dat het hondje hem wel zoude inha len. Toen dit niet geschiedde, reed hij een eind terug, en een meisje tegenkomende, vroeg hij dit naar den hond. Ja, het meisje had een beetje verder op, een hondje zien zitten op iets, dat wel geleek op eene ias. Maar toen zij het had willen oprapen, bromde de hond. Toen bemerkte onze reiziger, dat het jasje, hetwelk hij achter den zadel had vastgebonden, losgeraakt was, en het trouwe beest was er bij blijven zitten, om er de wacht over te houden. Uit den tijd toen Keizer Friedrich nog Kroon prins was. Op zekeren dag vroeg de Kroon prinses aan den hofmeester, een oud-gediende die er nog al een handje van had de baas te spelen, of het Apollinaris-water dat zij had be steld, nog niet was gekomen. Jawel,* was het antwoord, »maar er is nog zooveel Seltzer-water en dat moet eerst op.« Algemeen gelach, waar aan ook de Kroonprins deelnam. Een onfeilbaar middel tegen muggen: Meng vier ons kruidnagelolie, twee ons peper munt, drie ons lavendelolie, acht ons Spaansche peper, acht ons kamfer, een pint terpentijnolie en een half pond insecteupoeder. Yang de mug gen en geef haar elke minuut een hal ven thee lepel van dat mengsel. Zoodra zij teekenen van verlamming geven, verpletter ze dan. Alsdan kunnen ze zonder gevaar uit de kamer worden verwijderd. dezer dagen een dame op het station een pakje overhandigd, dat bij haar thuiskomst bleek niet het hare te zijn en hetwelk zij aan het bagage bureau liet terug bezorgen. Het pakje bevatte een waarde van 100.000 gulden. Een kleine vergissing. Te München werd Emma (overluid tot zich zelve)Honderd en tjen stekeu in den rug, vier en tachtig in de borst, twee en twintig in den schouder Karei: »Dat is verschrikkelijkWaar is die afschuwelijke moord nu weer gepleegd Emma: »0ch neen, lieve! Ik lees het patroon voor een borstrok, dien ik breien wil.* Het kind dat buyten spelen gaet, Seit boe het in den huyze staet. Een vernuftig Yankee heeft patent gevraagd voor een inrichting, die de dames in staatstelt met haar tournures te kwispelen. In de tournure bevindt zich een galvanische batterij. Drukt de dame op een knop, die onmerkbaar in haar kleeding is aangebracht, dan sluit zij den stroom en de tournure maakt precies de beweging, waardoor honden hun vriendschap uitdrukkenJammer dat de tournures uit de mode beginnen te gerakenOp een bal zou men nu (naar Van Alphen) kunnen zeggen: Zij kwispelstaart en springt in 't rond.* Een vriend der letteren. Dweep je óók zoo met De Génestet? JaDat is immers die man, die al die aardige versjes voor den scheurkalender heeft geschreven Marktberichten. HEUSDEN, 11 Aug. Grasboter 85 a 87 cent per stuk van 6 ons. Hooiboter 00 a 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 3| a 4 cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 13 Aug. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 173 vette kalveren en 18 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 46 a 48 ct., 2e kw. 40 a 45 ct., 3e kw. 36 a 39 ct. per kilo. De vette var kens golden 48 a 50 et. per kilo. Den 13 Aug. was de prijs der boter 1.10 tot 1.38 cent. GORINCHEM, 13 Aug. Aangevoerd 139 runderen. Zware Kalf koeien f 180 a f260. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f 1 00 a 170. Melkkoeien f 140 a 200. Vaarkoeien f 00 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f 90 a f 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f40. 4 Nuchteren kalveren f 6 a f 12. Aangevoerd 2 vette varkens, van 18 a 19 c. per half kilo. 0 schapen, f 0 a f 00. 345 biggen, f6 a f 10 per stuk. Boter 65 a 70 c. per half kilo. Eieren f 0.95 a f 1.00 per 26 stuks. Kippen f 0.50 a f 0.60 per stuk. WOUDRICHEM, 10 Aug. Aan de markt alhier werden verkocht van af 31 Juli tot en met 4 Aug., 6 zalmen, tegen f 0.00 a f 1.00 per half K.G. HARDINX VELD. Aan de vischmarkt alhier zijn van 6 tot 12 Aug. verkocht: 59 zomer- zalmen, waarvan de prijzen waren als volgt: groote van 73 tot 96 ct., kleine van 00 tot 00 ct. per 5 ons. 5 St. Jacobzalmen van 57 tot 75 cent per 5 ons. Benevens 9 steuren van f30.00 f5.50 per stuk. ROTTERDAM, 13 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 196 runderen, 148 vette en graskalveren, 1 nuchtere kal v., 4416 schapen of lammeren, 707 varkens, 0 biggen, 2 bokken, 0 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 70 ct., 2e kw. 65 ct., 3e kw. 60 a 00 ct., kalve ren le kw. 87£ ct., 2e kw. 80 a 75 ct., 3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 55 ct., alles per kilo; varkens le lew. 19 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 17 ct., licht soort 16 a 20 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren ƒ3.10 a 3.20. Overm. dito 3.50 a 3.70 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 8.00 a 11.00. Aange voerd 6 partijtjes. Zoetemelksche kaas 22.00 a 26 per 50 kilo. Aanvoer 28 partijtjes. WA TE KHOOGTE KEULEN. 10 Aug. 5.12 M. boven 0. 11 Aug. 4.86 M. 12 Aug. 4.68 M. 13 Aug. 4.50 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Westelijke wind. Advertentiën. Burgemeester en Wethouders van Heusden Gezien art. 22 van het Reglement op de open bare Wegen en Voetpaden in Noordbrabant, van den 8 Juli 1874 (Provinciaal Blad 1874, no. 21); Maken bekend: Dat de Legger van Openbare Wegen en Voet paden in deze gemeente, vastgesteld door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie bij besluit van 7 Augustus 1888, G no. 1 2| 13, l e Afd., 2e Bureau, van den 14 dezer af, ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage zal zijn neder- gelegd. Het GEMEENTEBESTUUR van Hemden; Gezien art. 10a van het Reglement op de Waterleidingen in Noordbrabant van 4 Novem ber 1874 Provinciaal blad no. 2); Alaakt bekend Dat de legger A van de W aterleidingen in deze gemeente is vastgesteld door Heeren Gedeputeerde Staten dezer Provincie, bij besluit van 2 Augustus 1888, G, no. 25, le Afdeeling, 2e Bureau. H. J. van Eggelkn. IIoncoov. zal op Vrijdag den 17 Augustus 1888, des avonds zes ure, in de herberg van ALUE ROZA, te Andel en andere Vrucliten, uit de Boomgaarden te Andel, van de Heeren Betaaldag 1 December 1888. TE HEUSDEN» Bericht dat hij met eene groote lading puike is gearriveerd, en deze zoowel uit de schuit als uit het pakhuis voortdurend aflevert tegen Stout 15 ets. per halve flesch. Ale 12» Pilsener 10 Beijersch 10 Lager 12 HEUSDEN. DANIËL DUIJSER. is speciaal ingericht voor het "Vijzeldok: en JDwarslielline'. FOTOGRAFISCHE Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverf, in alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat dagelijks gelegenheid tot poseeren.Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Vergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. Stoomfabriek van Amerikaa n sche Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of palissander hout met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar. Bekendmaking. Hkusden, den 11 Augustas 1888. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Heusdenden 11 Augustus 1888. Het Gemeentebestuur voornoemd De SecretarisDe Burgemeester FBUIT VSBEO OPIHCr. C. J. van AndelC. du BoeuffM. de Fijter A. van Herwijnen en D. den Dekker; Mejuffrouw A. den Dekker en Mejuffrouw Weduwe Blom van Herwijnenen uit den Boomgaard te Veen, van N. Zonneveld.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3