Bierdépót do Kipping, Examen-Dressuur. Bedden en Matrassen, Jan van Houten. STEENKOLEN 50 cent per mud. C. F. C0RDES. VEEN. Van Vollenhoven Co., AMSTERDAM en DORDRECHT. „Hoe tornt lijn jonen toch ioor zijn oiam?" Openbare Yerkooping RAYENSWAARD Notaris DE GIER, MANUFACTUREN Koffiehuizen genieten rabat. steenkolenhandelaar, 's-BOSCH, aan de Parade Boksmeer schrijft men: Burgerlijke Stand. Kerknieuws. Gemengd Nieuws en Allerlei. Marktberichten. Advertentiën. HEUSDEN. DANIËL DUIJSER. TE HEUSDEN. FOTOGRAFISCHE \lit Sedert drie weken heeft de klompenmaker v. A. alhier zijne woning verlaten, drie jeug dige kinderen achterlatende. De kleinen verkee- ren in een toestand van verregaande onreinheid, en zijn in hunne ouderlijke woning door lief dadige personen tot dusver onderhouden. Nu de eigenaar hunne woning aan een ander heelt ver huurd, waardoor de ongelukkige kinderen zonder dak zullen rondloopen, ware het meer dan wen- sckelijk, dat de bevoegde auroriteit zich het lot der veriatenen aantrok en den ontaarden vader liet opsporen. Te Amsterdam was j.l. Zondag een lijder aan delirium in zulk een toestand, dat hij het glas, waaruit men hem in eene herberg aan de Palm- gracht, spuitwater te drinken gaf, met de tanden verbrijzelde, waarvan het gevolg was, dat de scherven in mond en keel drongen en een hevig bloeden veroorzaakten. Waanzinnig van pijn, snelde hij de Palmbrug op, kermende en onder de hevigste gebaren naar zijn mond wjzende, om zich in wanhoop te verdrinken. Door een zestal burgers en een agent werd dit hem echter belet. Hj werd nu naar het bureau op de Noor- dermarkt gebracht, doch stelde zich zoo woest en krankzinnig aan, dat men hem een dwang buis moest aandoen. Vandaar werd hij naar het Buitengasthuis vervoerd. Op de raderbaar moest bij met touwen worden vastgemaakt, om hem te beletten van pijn er uit te springen. Hij moet des avonds aan de bekomen inwendige wonden gestorven zijn. Een koopman in oude kleeren en huisraad te Utrecht kocht voor een halven gulden een bed. Bij 't opentornen viel er een oude tabaks doos uit, die een zilveren horloge met ketting en f 4000 aan bankpapier inhield. De verkooper wilde den schat terughebben, maar de koopman weigert, daar hij het bed onvoorwaardelijk heeft gekocht. De bewoners aan de Kortekade te Kralingen verkeerden in het begin dezer week in een zenuwachtige spanning. Er werd namelijk een jongeling vermist, die Maandagmiddag de ouder lijke woning had verlaten om werk te zoeken, doch bij het verlaten een woord zich had laten ontvallen, waarover men ging nadenken, toen hij Maandagavond niet terugkwam. De geheele nacht werd rusteloos door de ouders, broeders en zusters doorgebracht en het: weee en »ach«, het waaromen het »waartoe« vloeiden van hunne lippen. De morgen brak aan en nog was hij niet verschenen. Een brave jongen was hij op en top, nooit had hij een nacht buiten het huis zijner ouders doorgebracht, derhalve viel er nu te denken, dat hem een ongeluk overkomen was. De buren werden met dit geval in kennis gesteld en algemeen was het gevoelen, dat hem een ongeluk overkomen moest zijn; men stelde zich in de verbeelding al voor zijn lijk in de verte te zien drijven. En of de buren de bloed verwanten al met troostwoorden overlaadden, niets kon baten. Ten slotte kwam er licht in de duisternis. Eensklaps staat de gewaande doode, terwijl bijna alle bloedverwanten in Rotterdam ronddolen ten het water bekijken, om den vermiste te zoeken, voor de oogen zijner moeder en is verbaasd over den treurigen toestand waarin zij verkeert. Dat kon hij zich maar niet begrijpen, hij had werk gezocht en dat verkregen op een boot, dat hem den geheelen nacht had bezig gehouden en waarmede hij goed wat verdiend had. De blijd schap was groot in de buurt over den verloren ge waanden zoon. Aan het Park te Rotterdam is een man, die met een emmer water schepte, in de Maas geval len en verdronken. In de laatste 14 dagen zijn uit de Maas en in de binnenwateren te Rotterdam niet minder dan 10 lijken opgehaald. - Te Zijder- veld is een 5-jarig zoontje van een landbouwer te water geraakt en verdronken. - De spoorwegar beider L. te Velp, die aan den conducteur van een trein naar Zutfen een pakje wilde overreiken, struikelde daarbij eu werd door een uit genoemde plaats komenden trein overreden en gedood. De man laat een weduwe en 5 kinderen na. - Te Ber- gen-op-Zoom geraakte bij de oefeningen der veld artillerie een der manschappen beklemd en ver ward tusschen een voorwagen en de strengen der paarden, met het gevolg dat hij, vreeselijk ver minkt en gekneusd, per brancard naar het hospi taal moest worden vervoerd. - Te Roermond is bij het baden in de Roer verdronken de 16-jarige bakkersknecht M. B. Zijn lijk is nog niet gevon den. - Door de politie te Maastricht is gearresteerd zekere D. aldaar, die, des nachts dronken tehuis komende, zijnen vader deerlijk mishandeld en hem een arm stuk geslagen had. Hij is ter beschikking van den officier van justitie gesteld. - Op O verak ker, onder Ginneken, is het kind van J. Wouters, terwijl de vader zich even verwijderd had, in een greppel, die vol water stond, verdronken. - Te Helmond is de echtgenoote van den heer W. om haar hondje te krijgen, dat uit den stoomtram was gesprongen, van den reeds in gang zijnden wag gon gesprongen, gevallen en overreden. Zij was onmiddellijk een lijk. - Onder de gemeente Mij drecht heeft een 3-jarig jongentje een klap van een molenwiek gekregen, met het gevolg dat het eenige minuten daarna is bezweken. - In do Spuistraat te Amsterdam is een jungen onder een tram ge raakt en ernstig verwond. - Aan boord van de stoomboot »Willem I«, is tusschen Lobith en Nij megen de stoker K. met den rechterarm tusschen de machine bekneld geraakt. Dat lichaamsdeel werd verbrijzeld. - Een arbeider te Rozendaal, die j.l. Vrijdag in het veld door een zonnesteek: werd getroffen, is Maandag aan de gevolgen daarvan overleden. - Het lijkonderzoek van het 4-jarig kind in het Koningshofje in de Koningstraat te 's Hage, dat Zaterdag plotseling overleed, heeft er toe geleid, dat de stiefmoeder in hechtenis is gesteld, als verdacht het kind geworgd te hebben. De beschuldigde geeft voor dat het meisje door een stuk brood, dat in haar keel bleef zitten, is gestikt. - In een boschje onder Vaals is het lijk van een onbekenden man gevonden. - Te Leeuw arden is een man van het dak der H. B. school gevallen en op de binnenplaats neergekomen, ten gevolge waarvan zijn hoofd letterlijk verbrijzeld werd. De dood volgde onmiddelljjk. - Tengevolge van bet breken van een touw aan een stoomhei- stelling te Oosterwolde, had een der werklieden het ongeluk getroffen te worden door het heiblok, zoodat rechterarm en linkerbeen gebroken eu zijn hoofd gevaarljjk gewond is. De heer dr. Feikema, toevallig ter plaatse aanwezig, verleende oogen- blikkelijk geneeskundige hulp. - Een jongen, die van een plank op eene stelling voor een in repa ratie zijnd pand by de Delftsche poort te Rotter dam, door het dompen dier plank naar beneden viel, kwam neer op een man, die daar onder zat te werken. De jongen kwam met den schrik vrij, doch de man is, in den rug zwaar gekneusd, naar het stedelijk ziekenhuis moeten worden overge bracht. Tusschen den Noordlandschen dijk en de Ach- terwegstuinen onder 's-Gravenzande is in een sloot het lijk gevonden van een jongen, 13 a 14 jaar oud, die om een boodschap naar het dorp gezonden was en naar wien men tevergeefs gezocht had. Die knaap was lijdende aan epilepsie en men vermoedt dat hij door een toeval ge troffen, in de sloot gevallen en verdronken is. - Te Rijs (Friesland) zijn een 6-jarig zoontje van den heer De J. bij het visschen nabjj de ouder lijke woning en een 5-jarig dochtertje van G. v. W., dat onbewaakt aan de vaart speelde, ver dronken. - De woning van J. H. te Oude Schans, door drie gezinnen bewoond, is een prooi dei- vlammen gewordende inboedels zijn geheel ver nield en 2 paarden, 3 varkens en een schaap zijn in de vlammen omgekomen. - De halte» De York« (Betuwe) is door een onbekende oorzaak tot den grond afgebrand. - In de Zuid-Willems vaart bij Eindhoven is een schuit met ijzeraarde gezonken. Met moeite is de inboedel van den schipper nog gered. - Te Njenbeek, gem. Vled- der, bracht de landbouwer A, Bont een paard naar de weide. Het dier begon, terwijl het over een greppel werd gejaagd, achteruit te slaan, en trof Bont zoodanig tegen de borst, dat hij aan de gevolgen is overleden. - De 24-jaiige molenaarsknecht H., te Harderwijk, die tusschen de raderen van den molen geraakte, is niet zooals gemeld werd overleden, maar herstel lende. - Onder Kamperveen is verdronken in een kolk, zekere G. de K., schildersknecht uit Kampen. Heusden, van 9 tot 16 Aug. Ondertrouwd: Jan Baptist Kobessen, 35 j., jm., met Pieternella van Baardwijk, wed. v. Hendrikus Bax, 36 j. Overleden: Gerardus Jahamies Dollekens, 5 m. Ned. Hkrv. Keek. Beroepen: Naar Dussen (cl. Heusden) ds. J. Draaisma, pred. te Wijk bij Heusden; naar Nijehaske en Haskerdijke, ds. Westerbeek van Eerten, pred. te Meerkerk. Nog eenmaal de oorzaak van het slechte we- weder, dat dit jaar voor velen een streep dooi de rekening heeft gehaald. Dezer dagen deelden wij mede, dat een Engelscli geleerde de oorzaak zocht in de aanwezigheid van een buitengewoon groote massa ijs in de noordelijke zeeën, welke ons klimaat beheerschen. Een Engelsch zeevaar der, pas uit het hooge Noorden teruggekeerd, weet nu mede te deelen, dat de ijsmassa bestaat in een ijsveld, zoo groot als het koningrijk Groot- Brittannië en Ierland, (ongeveer tienmaal zoo groot als geheel Nederland) dat langzaam naar de Europeescbe kusten drijlt. Een mooi vooruitzicht! Een ander weerprofeet heeft zich in vroegere eeuwen verdiept en gevonden, dat ieder jaar, waarin drie gelijke cijfers voorkomen, zooals dit jaar, door hoogst ongunstig weder en andere treurige gebeurtenissen zich kenmerkt. Men ziet dat zelfs de weerprofeten het niet eens zijn. Op het stationsplein te Arnhem. Een gul- denstrcin is uit Amsterdam aangekomen. Eeii beweeglijk gezelschap van zes personen heeft door tusschenkomst van een witkiel een rijtuig gevonden. Men werd Let evenwel ondanks de drukte, waarmede onderhandeld wordt, zoo vlug niet eens over den prijs. De spruiten zitten reeds met de tascbjes en mandjes, maar ze moeten er weer uit. Dat helpt! Eindelijk is, dank zij vooral de tusschenkomst van den cicerone, de familie dan rijdvaardig. De witkiel krijgt voor zijn moeite een dubbeltje. De witkiel, het dubbelte op de platte vlakte van zijn band zoekende: Zeker ook meer ge wend meteen handdouwer, as met een landouwer te rijden Een buitenman richtte tot een weeshuis het verzoek hem een weesjongen te zenden, een flinke, ferme, gehoorzame, geschikte, vlijtige, zindelijke, schrandere jongen met een goed voorkomen, fat soenlijk en bescheiden. De directeur evenwel antwoordde hem, dat men ongelukkigerwijze niet aan zijn verzoek kon voldoen. In zijn inrichting werden geen wonderkinderen verpleegd. Een oude bedelares met pijpedoppen maakte het een paar heeren lastig door de volharding, waarmede zij haar »koopwaar« opdringt. Einde lijk voegt een der heeren haar boos toe»Dank je, ik maak ze zelf.« Zij: Mijnheer zeker ook in Hoorn gezeten?* Een lord bekend om zijn onmetelijken rijkdom, maar tevens berucht wegens zijn buitensporig heid, had te Parijs, gedurende de wedrennen, een ganscli gemeubeld buis gehuurd. Den vol genden morgen, nadat hij het betrokken had, kwam de kamerdienaar van mylord zijn lord schap in zijn slaap storen, zeggende dat men het huis wilde zien. Het huis? maar ik heb het gehuurd. Juist mylord; maar de eigenaar wil het ver- koopen en een gegadigde vraagt belet aan mylord. Zeg aan den eigenaar dat ik het huis koop, en laat me met rust! Donderdagavond had in de zitting van het Engelsche Lagerhuis het volgende vermakelijke staaltje plaats. Zooals men weet vergaderen de leden van Engeland's Tweede Kamer altijd 's nachts. Dien avond of naeht was Sir John Smisburne, de geachte afgevaardigde voor Lich field, door de warmte en de welsprekendheid van een zijner medeleden in diepen slaap ge raakt. De beraadslagingen waren afgeloopen, de heeren gingen Sir John voorbij, maar hij sliep door. De bedienden begonnen de deuren der zaal te sluiten, Sir John ontwaakte niet. De concierge kwam nog eens kijken of de zaal ledig was het geachte lid ontwaakte niet voor de eoncierge hem wekte. Toen stond Sir John op en wilde stemmen, bij wreef de oogen uit, keek verbaasd rond en ging heen. In een der Eransche grensplaatsen aan de Duitsche grens bevindt zich een merkwaardig gemeente-hoofd. Hij moest dezer dagen een pas opmaken voor een hem bekende dame, voor naam, rijk en ondanks een leelijk lichamelijk gebrek, zeer ij del. Als galant man moest onze burgervader nu trachten dat gebrek zoo min mogelijk te ver melden. Na eenig nadenken schreef bij»Oogen donker, mooi, zacht, vol uitdrukking, een er van afwezig. Z ALTBOMMEL, 14 Aug. Op de weekmarkt van heden waren de prijzen als volgt Boter f 0.75 a 0.85 peri Kg. Rogge f 0.00 a 0.00. Tarwe f 8.00 a 8.50. Haver f 3.40 a 3,50. Garst f 4.50 a 5.00, alles per HL. Eieren f 0.80 a 1.00 per 26 stuks. Biggen f3.50 a 8.50. Konijnen f 0.40 a 1.20, per stuk. Kippen f'0.35 a 0.80 Duiven f 0.00. a 0.00 alles per stuk. ROTTERDAM, 14 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd688 runderen, 223 vette en graskalveren, 22 nuchtere kalv., 12 schapen of lammeren, 00 varkens, 81 biggen, 1 bok, 12 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 70 ct., 2e kw. 65 ct., 3e kw. 60 a 00 ct., kalve ren le kw. 87f ct., 2e kw. 80 a 75 ct., 3e kw. 00 ct., schapen le kw. 60 ct., 2e kw. 55 ct., alles per kilo; varkens le kw. 19 a 00 ct., 2e kw. 18 a 00 ct., 3e kw. 17 ct., licht soort 16 a 18 ct. per 5 ons. Stieren f 70 a 200, hokkelingen dito f 00 a 0 melkkoeien f 150 a 225, kalf koeien f 140 a 260, vaarzen f 60 a 120, pinken f 00 a 00, paarden f20 a 70. Op de botermarkt werden aangevoerd 118/8 en 91/16 ton en 1126 stukken van een half k.; prijs le kw. f 52, 2e kw. f 48, 3e kw. f 44, per half kilo 55 a 70 ct. BODEGRAVEN, 14 Aug. Op de weekmarkt werd heden aangevoerd: Kaas 166 wagens, te zamen 9875 stuks, wegende pl. m. 43,981 kilo. Prijs: le s. Goudsche 1 25,00 a 28,00; 2e s. f 22,00 a 24,50. Hieronder 10 wagens Derbykaas, le s. f 26,00 a 00.00; 2e s. f23 a 25,00; 18 wagens Edammer, le s. f 29,00 a 00,002e s. f 24,00 a 26,50. 0 wagen Leidsche, f 00,00 schippond. Boter halve kilo's, f 0,00. 0 kalv. 15 schapen, 0 varkens, 25 biggen, 0 paarden, 00 lammeren. Varkens f 00 a 00, biggen f 4,00 a 16. Schapen fO.OO a 00. Lammeren f0 a fO.OO. GOUDA, 16 Aug. Kaas. Aangevoerd 93 partijen, le lew. f 27 a 29.00. 2e kw. f 22 a 25. Zwaardere f 00.00. a 00.00. Noordhollandsche f 00 a 00.00. Goeboter f 1.30 a 1.50. Weiboter f 1.10 a 1.2.5 Vette Varkens, 17 a 20 et. per h. K.G. Biggen voor Engeland 17 a 18 ct. Magere Biggen f 0.75 a 1.10 per week. Vette Schapen f 16 a 30. Lammeren, f 11 a f 18. Nuchtere Kalveren f 8.00 a I I. Graskalveren f 11 a 25. SCHOONHOVEN, 15 Aug. Hennep. Prijs van gelling f 19.00 a f20.00, bind f 18.00 a i8.50, schil f 19.00 a f 20.00, alles per 50 kilo. Hen nepzaad f 8.00 a f 0.00 per beet. In de afgeloopen week werden - partijen hennep aangevoerd. W A T E R HOOGTE KEULEN. 14 Aug. 4.31 M. boven 0. 15 Ausf. 4.14 M. va.n H 001G RAS van de onder Op Dinsdag 28 Augustus 1888, des namid dags ten 3 ure, zal de ter herberge van JAN VOS, in het Veerhuis te Veenvoor den Heer P. L. Honcoop en den Heer A. Blankers Jz., te Veen, IViiblïelf Verkoopen: Het HOOIGRAS van de Ravens waard onder Veen, in 22 perceelen. De Kill in 10 perceelen. De Hoeuff in 5 perceelen en bet Plaatje in 2 perceelen. 4 Breeder bij biljetten omschreven. EN SPECIALITEIT IN Springveerkn-, Kapok-, Paardenhaar-, Zeegras- en Houtwol-Matrassen. Veeren-, Kapok-, Zeegras- en Houïwot.- Bbddln. IJzeren Stoelen, Dekens, enz. Nette bewerking en lage prijzen. Wasschen en Opmaken van Bedden en Matrassen. Levert met 't grootste succes een goed gevuld KAPOKBED, PELUW en 2 KUS SENS a f 8.zwaar gevuld, te zamen a f 10.en hooger. Langend ijk, W ijk B 214, G o r i n c h e m. iP§> Woont dus niet meer op 't hoekje Langendijk, doch schuins daar tegenover. 15 ets. per halve flesch. 12 10 10»» 12 „uu uu1uuu11uu 1uj1ü, Stout Ale Pilsener Bejersch Lager Bericht dat hj met eene groote lading puike is gearriveerd, en deze zoowel uit de schuit als uit het pakhuis voortdurend aflevert tegen 16 Aug. 3.98 M. WEERBERICHT. medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Veranderljke wind. Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverf, in afle verlangde formaten. Aan het Ateh'er bestaat dageljks gelegenheid tot poseereu.Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bcLioo d met Zilveren Medailles voor Vergroo ringen en andere Fotograf! ën. Des Zondags wordt het Atelier om haft een gedo en. Bj de Uitgevers Blom Olivierse te Culem- borg is verschenen: Antwoord op de vraag: Een woord over de voorbereiding tot Cadet of Adelborst Naar aanleiding van Photographic of Schil derij?* van T1SZOOJ, door TACO H. DE BEE R. Prijs40 Cent. Verkrijgbaar bj alle soliede boekhandelaren. Op plaatsen waar geen boekhandel gevestigd is, zenden de Uitgevers bet franco na ontvangst van postwissel. Ouders en Voogden, en verder allen, die op eenigerlei wjze bj het onderwjs betrokken zjn of daarin belangstellen wordt de lezing ten zeerste aanbevolen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3