0KR0EBKi\D GOED Openbare Verkoapmg lorMaiiMie Maatschap van Landliouw. Errare humanum est. G. van Loon, Waalwijk. Te DRUNEN by P. VELTMAN. Notaris DE GIER te Heusden Algemeene Yergadering ten op hun producten aan de Duitsche grenzen. Duitsche bloemisten, boomkweekers enz. hebben in overweging gegeven, hooge invoerrechten te heffen op die artikelen. Het »Venl. Wkbl.« vreest, dut het weldra met onzen invoer van planten, groente.] enz. in Duitschland gedaan zul zijn en de 1 meiers der Hollandsche grenzen met hun producten, hoe voortreffelijk ook, zullen blijven zittm. He firma J. G. Ilaweter, te Dordrecht, is op de tentoonstelling van photographiëu te Lü- beck bekroond met eere-diploma. Een behoeftig arbeider, werkzaam in de ate liers der Staatsspoorwegen te Tilburg, ontving voor een paar dagen de verrassende mededee- ling, dat een zijner verwanten hem een bgaat had vermaakt van f2000, die in Den Haag gedeponeerd waren. De gelukkige huisvader stoomde daar heen om de erfenis te aanvaar den, maar notaris V., die het geld moest uit- keeren, was verdwenen. Men meldt uit Arnhem, dat de vermoedelijke dader van de pogingen om treinen bij Yelp en de Steeg te doen ontsporen in hechtenis werd genomen. Het is de 18-jarige zoon van een spoor wegarbeider te Yelp. Zijn verdediging? »Hij wilde wel eens een trein zien ontsporen Men meldt uit Vlaardingen: De stoomtabaksfabriek met zich daarin bevin dende winkel en kantoor van de firma W. J. van der Boor alhier, staande aan de Hoogstraat, is totaal afgebrand. De schade is aanzienlijk; niets is gered kunnen worden; men koestert nog de hoop dat brandkast onbeschadigd zal bljjken. De belendende perceelen, hoewel zij zwaar hebben geleden, zijn gespaard geblevende brand weer hield zieh uitmuntend. Brand behoort gelukkig tot de zeldzaamhe den hier, zoodat voor het eerst van de water leiding, voor dat doel, gebruik gemaakt is. Het is voor het grootsie gedeelte daaraan te danken, dat geen meer perceelen zijn aangetast, omdat anders zoo spoedig geen water had kunnen ge geven worden. Hoe blijkt hierbij alweer 't nut van waterleiding. Te Put (L.) is door den rijksveldwachter ge verbaliseerd tegen zekeren Rethen en zjjn huis vrouw, die in den morgen van 23 dezer om 5 uur hunne woning verlieten en hun 9-jarig zoontje aan een boom in eene weide hadden vastgebonden, waar het kind, schreiende van honger, 's namiddags om 3 uur werd gevonden. Door de politie ondervraagd, verklaarden de ouders het kind niet naar hun werk te kunnen medenemen, maar steeds aan een boom vast te binden en, zoo voegden zij er bij, dit ook te zullen blijven doen. Uit Yenloo wordt gemeld: De nieuwe gebouwen van het pensionaat en klooster der Urselinen te Venraai zijn geheel verbrand. Van de bijna G00 kinderen zijn er 130 en van de 300 zusters zijn er 80 benevens vele geestelijken en vreemdelingen zonder dak. Er zou een groot feest gegeven worden, bij ge legenheid van het SOjarig bestaan van het klooster, waarvoor alles prachtig versierd was. De gebouwen zijn verzekerd. Geen persoonlijke ongelukken hebben plaats gehad. Uit Ierseke meldt men van Zondag Heden namiddag, op klaarlichten dag, is hier op eene kleine hoeve, een groot kwartier bui ten het dorp, eene afgrijselijke misdaad gepleegd. Terwijl de andere bewoners afwezig waren, is de vrouw op eene schandelijke wijze vermoord door iemand, die het waarschijnlijk op het aan wezige geld gemunt had; althans uit eene kast werden ruim f70 en andere voorwerpen ver mist. Het lijk werd in een voederbak van een jongen stier gevonden, waarom men eerst meende dat dit dier de vrouw gedood had. Het hoofd der vrouw was gedeeltelijk ver brijzeld met eene spade en de neus plat getrapt, terwijl in buik en armen met een mestvork steken waren toegebracht. Als vermoedelijke dader is een zwager der vermoorde gearresteerd, die ongunstig bekend staat. Onder kerktijd was hij door enkelen in den omtrek der hoeve gezientwee vrouwen hebben hem er in en uit zien gaan. Later was hij kwistig met zijn geld en had nog 10 gld. Hij ontkende echter alles. Bij het ljjk gebracht was hij ontroerd, maar hij bleef bij zijne ont kenning volharden. Bij Muiden, ter hoogte van de kruitfabriek, trachtte een persoon zich van het leven te be- rooven, door bij het naderen van den Gooischen stoomtram op de rails te gaan liggen. Het gelukte den machinist nog bijtijds te stoppen. - Te Jutfaas is een korenmolen met 2 aangren zende schuren verbrand. - Te Amersfoort is tot den grond toe afgebrand de boerderij genaamd »Het Lazerushuis« buiten de voormalige Kamp- poort. Een dienstbode van den bewoner kreeg zeer ernstige brandwonden. - Te Wamel is de arbeiderswoning van Aart van Zuidam afge brand oorzaak onbekendalles verzekerd. - Een 5-jarig zoontje van v. d. Giesen, wonende aan de Kil onder de gemeente Dewerken, is in een onbewaakt oogenblik in de bernisloot ge raakt en levenloos opgehaald. - Het woonschip van Hendrik Broekema is te Veendam gezon ken. De bewoner met vrouw en 4 kinderen konden nog bijtijds worden gered. - Het 10- jarig jongetje van den kastelein IJ. Hazenberg te Lukaswolde nabij Marum, was voor een buurman het schaap gaan halen, dal dicht bij liet huis aan een lijn weidde. Hij struikelde doordien het schaap in vollen ren om oen boom liep en de ijzeren pen, waarmee het was vast- gestoken, stootte den jongen in den hals. Binnen korten tijd was hij een lijk. - Tengevolge van hooibroiion is de arbeiderswoning van J. v. d. Wielen te Lithooijen afgebrand, benevens een partij hooi. Het huis was verzekerd, de inboe del deels gered en het hooi niet. - Te Oud-Bei erland heeft een man, die daar gelogeerd was in het logement »De Nies,« twist gekregen met zijn vrouw en haar den strot afgesneden. De vrouw verkeert in levensgevaar. De man is naar de gevangenis te Dordrecht gebracht. - De dienstbode te Kralingen, die een paar da gen geleden door een schrik haar spraak ver loor, is ter behandeling naar het Ziekenhuis te Leiden overgebracht. - In de Nieuwe Lelie straat te Amsterdam viel een kind uit de tweede verdieping van een huis. Het kind werd dood opgenomen. - Nabij Laren is de lan lbouwer N. P., tengevolge van het schichtig worden van zijn paard, door een van zijn wagen val lende egge zoo gekwetst, dat hij aan de gevol gen is overleden. - In de Klaterbuurt, (gem. Beemster) is door een onbekende oorzaak het huis afgebrand, bewoond door Slot, knecht op de stoomboot »Alkmaar-Packet.« Alles was ver zekerd. - De bliksem is in den toren der R.-K. kerk te Peij, gemeente Echt geslagen; de aan gerichte schade is niet gering - Een 7-jarig knaapje, aan de Bolswarder trekvaart bij den cementmolen aan het spelen, geraakte te water, en bleek te zijn overleden toen men de moeder, die op bezoek was, er bij gehaald had. - Te Leeuwarden is een 23-jarig werkman, op het stationsterrein met een zwaren steen gestruikeld en achterover gevallen, waardoor hij dien steen op het lichaam kreeg. Hij bleek inwendig zwaar gekneusd te zjjn. - Te Musselkanaal is het lo gement genaamd »De Knie« afgebrand. Het 3-jarig zoontje van den landbouwer L., te Zoeterwoude, viel van de brug vóór het huis in het water. Zijn vader snelde terstond ter hulp, maar vond het kind reeds verdronken. - Te Mouland-Eisden is een tienjarige jongen onder een oogstwagen geraakt en op de plaats gedood. - Aan de Oude Plantage te Rotterdam is in de rivier de Maas een lijk gezienin de nabijheid lag op het droge een manshoed en stok met metalen ring, waarop gegraveerd stond L. de Groot. De drenkeling is nog niet opgevischt. - De zoon van een Rhijnschipper viel in de Spoor- haven te Rotterdam bij het aan boord gaan, door het uitglijden der loopplank te water en is levenloos opgehaald. - Een werkman te Kralin gen is van een aan het Rijnspoor liggende stoom boot in de Maas gevallen en verdronken. - Te Utrecht is een driejarig zoontje bij het spelen met andere kinderen gevallende moeder nam het dood op. - De bliksem heeft te Rimburg, bjj Heerle, een wilg verbrijzeld en op 10 minuten afstand een molen en een poort vernield. - Te 't Meer, bij Heerenveen, is een meisje van drie jaar, dat een oogenblik alleen gelaten was, te water geraakt en verdronken. Aanbestedingen. Op G Sept. zal bij de Genie te Amsterdam worden aanbesteed 1. Het maken van zandophoopingen enz., voor het fort bezuiden Uithoorn, onder voorwaarde dat het zand moet zijn van de duinen voor het fort te IJmuiden, en geleverd moet worden door tussehenkomst van den heer J. C. Moorman te Haarlen. 2. Het maken van dit werk zonder die voor waarde. Raming voor sub 2, f 207,500. Raadsel beide wordt niet wie vindt tegenspoed beide maar leert dien Oplossing in 't volgend no. moedig dwaze testament: »Tk, Jean Noëll M., zal mij zelf dooden omdat ik genoeg van het leven heb. In den linkerzak van mijn pantalon laat ik een tien-francstuk, dat b» stemd is voor den dokter, die mijn dood zal constateeren. Verder wil ik dat mijn Lik Haar den dierentuin zal woelen gebracht, in stukken gesneden worden en den wilden «lieren tot voedsel zal dienen, opdat zij zich zullen onthalen aan mijn vleesch.« Da overheid heeft dit dwaze testament niet geëerbiedigd, doch den man eenvoudig doen be graven. Mevrouw: »Kunt ge goed koken MeidJa, Mevrouw, 'k eb zeuven joar den hoer ediend en veur verkens ekookt.« Gemengd Nieuws en Allerlei. De »Zutphensche Ct.,« de oude minnares van het afschuwelijk ph-gebruik, breekt thans het woord Zutphen aldus af: »Zutp-hen.« Tien tegen een dat die zetter een afstammeling is van Van Lennep's dienstbode, die het tooneel- stuk »Demophontes« aanzag voor »De mop hondjesen »prophaan« beschouwde als het mannetje van de prop-hen Vriend. Wel, professor, wat doet ge daar? Professor. Ik schud den sleep mijner vrouw uit, die zoo juist van een wandeling buiten de stad terugkeert en dan vind ik steeds een rijken oogst voor mijn natuurkundige verzameling rup sen, kevers, torren, slakken enz. De landbouwer D. te Etten heeft een peere boom, die sinds jaren geene vruchten meer droeg. Een vriend ried hem een paar jaren geleden aan, onder in den stam verroeste spijkers te slaan: de boom zou het volgende jaar bloeien en vruch ten geven. Als men gevaar loopt iets te verlie zen, waarop men prijs stelt, wendt men graag alle middelen aan, die ons het behoud beloven. D. sloeg daarom eene partij spijkers, van de hoedanigheid bovengenoemd, in den stain, en zie, o wonder, het volgende jaar leverde zijn boom duizenden vruchten op en ook dit jaar buigen de takken weer door van den zwaren last peeren. Waarom, vraagt Sancbo in de Figaro zoo oorlog een onvermijdelijk kwaad is, niet volstaan met een gelijk aantal afgevaardigden van twee landen met elkaar te doen vechten? Aphorisme van Alphonse Karr. Men reist niet om te reizen, maar om gereisd te hebben. Te Parijs heeft zich een koetsier van het le ven beroofd. Men vond in zijn zak het volger.d Marktberichten. HE IJSDEN, 25 Aug. Grasboter 70 a 75 cent per stuk van G ons. Hooiboter 00 a 00 cent per stuk van G ons. Eieren 4 a 4| cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 27 Aug. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 174 vette kalveren en 3 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 42 a 4G ct., 2e kw. 38 a 42 ct., 3e kw. 34 a 38 ct. per kilo. De vette var kens golden 44 a 48 ct. per kilo. Den 20 Aug. was de prijs der boter 1.00 tot 1.30 cent. WOUDRICHEM, 25 Aug. Aan de markt alhier werden verkocht van af 18 tot en met 24 Aug., 17 zalmen, tegen f 0.80 a f 1.25 per half K.G. GORINCHEM, 27 Aug. Aangevoerd 235 runderen. Zware Kalf'koeien f 160 a f230. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 175. Melkkoeien f 120 a 180. Vaarkoeien f 00 a f 000. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 110. Guiste Vaarzen f 80 af 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f40. 9 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 2 vette varkens, van 18 a 20 c. per half kilo. 0 schapen, f 0 a f 00. 345 biggen, f4 a f 12 per stuk. Boter 60 a 65 c. per half kilo. Eieren f 0.95 a f 1.00 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. ROTTERDAM, 27 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 165 runderen, 74 vette en graskalveren, 5 nuchtere kalv., 1985 schapen of lammeren, 478 varkens, 0 biggen, 2 bokken, 0 paarden, 00 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 65 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 55 a 00 ct., kalve ren le kw. 87| ct., 2e kw. 80 a 75 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 55 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 22 a 00 ct., 2e kw. 21 a 00 ct., 3e kw. 20 ct., licht soort 19 a 00 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren 3.40 a 3.50. Overm. dito f 3.70 a 4.00 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 10.00 a 10A. Aange voerd 2 partijtjes. Zoetemelksche kaas 23.00 a 27 per 50 kilo. Aanvoer 20 partijtjes. WATERHOOGTE KEULEN. 24 Aug. 3.80 M. boven 0. 25 Aug. 3.85 M. 26 Aug. 3.84 M. 27 Aug. 3.82 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Zuid-Westelijke wind. Advertentiën. ONDERTROUWD: Jfldriaan Straver Wzn., van Babilonienbroek, 'Petertje Pcerritje jEïrander/torst, van Gender en. Babilonienbroek,! 0, A 1000 24 Aug. 1888. Genderen, te IllClJ&IJKUV. Door eene spijtige doch verklaarbare vergissing der Redactie, bevatte het vorig nummer van dit blad de onjuiste mededeeling, dat ik den 26n dezer mijn zilveren ambtsfeest zou herdenken. Ofschoon velen nog tijdig van deze dwaling werden onderricht, zoo zijn mij toch van ver schillende zijden bewijzen van warme belang stelling gezonden. Voor die belangstelling, al is zij dan ook ontijdig, betuig ik mijn hartelijken dank:. G. VOS Jr. Al wie iets te vorderen heeft van, !l? of verschuldigd is aan nu wjjlen PIETER DONKERS, in leven te Woudri- chem woonachtig en aldaar in dato 3 Mei 1888 overleden, wordt verzocht ten spoedigste daar van opgave te doen ten kantore van Mr. ALBERT BOSCH, Advocaat en Procureur te 's Hertogen bosch. Zoo juist ontvangen eene mooie partij VETLEER, van puike kwaliteit, voor Laarzen, aan concurreerende prijzen. is voornemens,ten verzoeke der Erven P. Konings, publiek te VËRKOOPM: Provisioneel op Vrijdag7 Septom- ber 188H en finaal op V'rfjdng £21 Septombei* 1888, beide degen des namiddags ten 6 ure, ter herberge van Mejuffrouw de weduwe Dekker aan de Haven te lieusden. Een II EE REN HUIS met twee Kamers beneden, Keuken met klein Keukentje, Kelder en PLAATS uiet TUIN en hoven twee Kamers, sectie A No. 11, groot 00,01,25 Hectare. Een SCHUUR met KELDER. Een HUIS met twee Kamers beneden en Kelder en een Bovenkamer, sectie A No. 12, groot 00,00,74 Hectare. le Koop te aanvaarden 1 Juli 1889. 2e Koop dito. 3e Koop dadelijk. Lasten voor rekening der koopers van af 1 Januari 1889. Betaling der kooppenningen 2 November 1888. DER LEDEN MET DAARAAN VERBONDEN TENTOONSTELLING BOXTEL. Zondag 2 September 1888, 12 nur. Samenkomst der verschillende eommissiën aan het station te Boxtel. Feestelijke optocht door de versierde gemeente van 't station naar de Markt en van daar naar het Tentoonstellingsterreinhieraan wordt deel genomen door het muziekkorps der d.d. schutterij van 'sHertogenbosch. Opening der Tentoonstelling van Lanrlbouw- voortbrengselenTuinbouw, Bloemen, Hout, Werktuigen en Hoefbeslag, in tegenwoordigheid der leden van de bizondere commissie van bijstand, regelende de Tentoonstellingen, bedoeld in art. 14 der statuten van de Noordbrabantsche Maat schappij van Landbouw. I uur: Groot Instrumentaal-en Vocaal-Concert, onder directie van de heeren Chr. Kriens en Aug. Kors, met medewerking van het stedeljjk muziek korps der d.d. schutterij van 's Hertogenbosch en verschillende Liedertafels. Maandag 3 September, 10 uur. Tentoonstelling van Landbouwvoortbrengselen, Tuinbouw, Bloemen, Hout, Werktuigen, Hoef beslag en Pluimgedierte. 10| uur: Ontvangst van de Leden van het Hoofdbestuur der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw (ten Gemeentehuize) door 't Ge meentebestuur. II uur: Algemeene vergadering der Leden. I uurMatinee van het muziekkorps der stede lijke schutterij van Utrecht, onder directie van den heer C. Koenen. 5 uur. Gemeenschappelijke maaltijd van de Leden der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw. 8 uur. Concert op de Markt door de Fanfare van Vucht, onder directie van den heer Ed. Brohm. Dinsdag 4 September, 8 uur. Keuring van paarden, vee, schapen, geiten enz. II uur. Ofiicieele opening der Tentoonstelling van paarden, aangespannen paarden, paarden ge zadeld voorgereden, schapen, geiten en varkens. Wedvlucht van postduiven. 1 uur. Matinee, op het terrein der Tentoon stelling, door het stedelijk muziekkorps der d.d. schutterij van 's Hertogenbosch, onder directie van Chr. Kriens. 8 uur. Concert op de Markt door hetzelfde muziekkorps. Woensdag 5 September, 10 uur. Tentoonstelling van Landbouwvoortbrengse len, Tuinbouw, Bloemen, Hout, Werktuigen en Hoefbeslag. 12 uur. Groote Luchtvaart-wedstrijd. 1 uur. Matinee op het terrein, door de staf- muziek van het 5e regement infanterie uit Nijme gen, onder directie van den heer G. K.G. van Aken. 8 uur. Concert op de Markt, door de Harmonie »Arti et Amicitiae* van Oirschot. Groot schitterend Vuurwerk. Eene welingerichte Restauratiezaal met Verande is op het terrein van de Tentoonstelling geplaatst. Meer uitvoerige Programma's zijn verkrijgbaar bij den Secretaris der Regelingscommissie en bjj den Heer G. C. Bloem, te Boxtel. De Regelings-Commissie F. A. G. Baron VAN LAMSWEERDE, Eere- Voorzitter. H. G. VAN LEEUWEN, Voorzitter. J. G. ONLAND, Secretaris. van en Eenige kennisgeving.) Heusden27 Aug. 1888. Waterlaarzen. le KOOP. Se KOOP. 3e KOOP. 4e KOOP. 1/68 aandeel In de stoom bootmaatschappij onder de firma P. Konings Co. te Heusden. van PaardenVeePluimgediertenvoortbrengselen van Werktuigen voor Land- en Tuinbouw geregeld door de aedeeling

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3