Sigaren-Depót, IK Van Vollenhoven Co., AMSTERDAM en DORDRECHT. TE ROOP: Drie HITTEN. Daniël Duijser, Firma W. van doren te Assen. Amerikaansehe ORGELS. 32, Rotte Koffiehuizen genieten rabat. HEUSDEN. DANIËL DUIJSER. Daniël Duijser. L J. BOEREN, Engstraat, Heusden. J. van der Tak Co., Burgerlijke Stand. Ingezonden. Rechtzaken. Aanbestedinge; Gedachten aan verschiUende schrijvers ontleend. Gemengd Nieuws en AHerlei. - 2,-. Marktberichten. Advertentiën. te Heusden. WEEKBLAD IJzersteentegels, Engelsche IJzeraardenBuizen liep, den goeden weg kon zij niet vinden, 't Werd duister; onder 't loof der booinen kon zij geen hand voor oogen zientoch liep zij door, totdat de dage raad den volgenden ochtend haar de behulpzame hand bood om den tjoeden we<? te vinden. Den o geheelen nacht had zij omgezwalkt, en haar be jaarde echtgenoot, onrustig geworden over haar lang wegblijven, was des avonds uitgegaan om haar te zoeken. De arme stakkert kwam in een sloot terecht, waaruit hij gelukkig gered werd. Dat na zulk een bangen nacht het wederzien der beide oudjes verrukkelijk was, kan men zich voorstellen. Kaar uit Brussel wordt gemeld, hebben op den aldaar gehouden wordenden grooten wed strijd tijdens de internationale tentoonstelling, de Kederlandsche inzenders, behaald 14 eere-diplo- ma's, 18 gouden, 32 zilveren en 8 bronzen medailles, alsmede 5 aanmoedigings-diploma's. Een ingezetene van Waalwijk had Vrijdag te Botterdam eene minder prettige ontmoeting. Per rijtuig eenige commissies verrichtende, werd hij, bij het verlaten van een winkel, door een agent van politie uitgenoodigd in te stijgen en mede naar het politiebureau te rijden. Niet zonder protest werd hieraan voldaan. Te bestem der plaatse aangekomen bleek, dat hij werd aan gezien voor zekeren heer Van Kriemand die er eenigen tijd geleden schijnt van door te zjjn gegaan met geld van zijn deelgenoot in zaken, op wiens aanwijzing de Waalwijker thans was aangehouden. De commissaris van politie was spoedig van deze indentiteit overtuigd, maar 't kostte heel wat moeite om den aanwijzer zoover te brengen, die bij hoog en laag volhield, dat ze Van Kr. te pakken hadden. Na het aanbieden van excuses werd de aan gehoudene op vrije voeten gesteld, die zeker nooit gedacht zal hebben op deze wijze kennis te maken met een Rotterdamsch politiebureau. Te Munsterscheveld is een meisje van 3 jaren, terwijl de ouders afwezig waren, in een turfput gevallen. Het was reeds een lijkje toen het opge haald werd. - Twee vrouwen hebben te Rotterdam in de Hofstraat zoodanig gevochten, dat een zwaar aan het hoofd verwond naar het Ziekenhuis moest worden overgebracht. - De polder »Madroelen« bij Pernis is ondergeloopen. - Een korporaal van het O.-l. leger te Amsterdam heeft aangifte ge daan, dat hem door een vrouw in een hem on bekende straat f 180 zijn ontvreemd. - Een kruier is op het Spuiplein aldaar beklemd geraakt tus- schen een tramwagen en de door hem bestuurde handkar, tengevolge waarvan zijn neusbeen ge broken is. Hij is in het Binnengasthuis verbon den. - De brievengaarder R. G., van het hulp postkantoor te Ubbergen, is in hechtenis genomen en naar de gevangenis te Arnhem gebracht, we gens verduistering van verschillende sommen geld, welke hem ter verzending per post waren toe vertrouwd. - De heer D. O. te Marrum, lid van den gemeenteraad te Ferwerderadeel, is door de duisternis misleid in eene diepe vaart gevallen en verdronken. - Te Tilburg had een botsing plaats tusschen een locomotief van een goederen trein en een rangeermachine. Beide werden be schadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. - Op het station te Zwolle waren vier ververs bezig, met het verven van een kap bo ven de perrons. Zij bevonden zich op een stel ling, die aan de kap hing. Door het breken van een juffer stortten allen van een hoogte van 8 a 9 meter naar beneden. Twee van hen, beiden gehuwd, werden ernstig gewond; de eerste be kwam een verwonding aan het hoofd en brak twee ribben, de andere werd inwendig gekneusd. De derde, ongehuwd, kwam er met een lichte verwonding af, maar de vierde, mede ongehuwd, is zoo ernstig gekwetst, dat zijn leven in ge vaar. Een der vier ververs, zekere H. Belt, is reeds bezweken. De anderen zijn redelijk wel. De vruchtenkoopman L. S. Az. te 's Graven- zande heeft door ophanging een einde aan zijn leven gemaakt. Achteruitgang in zijn zaken schijnt de oorzaak van deze wanhopige daad ge weest te zijn. Hij laat een weduwe en 9 kin deren na. - Bij Oosterhuizen werd een onbe kende vrouw stervende gevonden. Kort daarop is zij overleden. Een flesch jenever had zij bij zich. - De kapt. L. te Vlissingen wordt ver mist. Men vreest dat hem een ongeluk is over komen. - Een 60-jarige man, zekere D. te Zand- voort, sloeg ten huize zijner dochter in drift de petroleumlamp van de tafel met het ongelukkig gevolg dat de kleine, die op den schoot der moeder lag, met de brandende petroleum over goten werd. De toestand van de kleine is zeer gevaarlek. - Een welgekleed jongmensch verkocht Zaterdag te Venlo, zich voor een Pruisisch offi cier uitgevende, een paard voor f77. De politie pakte hem op, daar het bleek, dat hij het dier in Pruisen gestolen had. - Een getrouwd man en vader, die met een meisje van slechte repu tatie te Groningen een wandeling maakte, kreeg met haar twist en bracht haar met een mes een zeer ernstige verwonding toe. - Een dron ken man is bij De Bilt te Utrecht onder een tram geraakt. Zijn been werd verbrijzeld. Baardwijk. Gehuwd: J. W. van der Lee, wedr. van B. G. Schalken, 39 j. (van Waalwijk) met J. A. van Heesbeen, 31 j., alhier; G. van den Hooven, wedr. van J. Verkuil, 33 j. (van Drunen) met M. van Es, 24 j., alhier. Geboren: Adriana, d. v. J. Schilders en Th. MaasAnthonius Josephus, z. v. G'. Pullens en C. Ph. van der Mee; Laurens Maria, z. v. C. van Herpt en M. J. van Iersel; Josephina Anna Maria, d. v. J. A. van der Mee en J. Pul lens; Cornelia Clasina, d. v. P. G. Verhoeven en H. Maas; Goverdina, d. v. C. Bijnen en A. M. Molenschot; Adrianus Wilhelmus, z. v. B. Baijens en A. van Drunen; Wilhelmina, d. v. W. van Noort en C. van Cromvoirt; Adrianus Petrus, z. v. C. Schonis en A. M. van HuitenCatharina Hu- berdina, d. v. W. Pullens en A. M. Pelders Maria Petronella, d. v. A. Verhoeven en M. A. van Delft; Adrianus Cornelis, z. v. H. Schilders en E. van Delft; Wilhelmus Petrus, z. v. C. Swin- kels en M. A. van der Pennen; Laurens, z. v. A. Pullens en W. van Zon; Adriana Maria, d. v. G. Laros en J. de Kloe. Overleden: Adriaan de Leeuw, 29 j. Mijnheer de Redacteur Het schijnt u onmogelijk toe, dat de opgaaf van de keurings-commissie onjuist was. Ik geef u de plechtige verzekering dat zij ongelijk heeft. Wilt gij meer zekerheid daaromtrent hebben, stel ik u beleefdelijk voor aan het gemeente bestuur te vragen wie gelijk heeft. Onder vriendelijke dankzegging voor dc op neming dezer regelen, noem ik mij hoogachtend, Uw dw. dienaar Almkerk, J. C. W. M. van SITTERT, 6 Oct. '88. Correspondent. Men moge wel eens met verbazing het hoofd geschud hebben over kollossale eischen tot. schade vergoeding of geldboetein de zitting der arr.- rechtbank te Dordrecht au Vrijdag werd een eisch gedaan, welke zeker tot de zeldzaamheden zal behooren. De rijks-advocaat eischte namelijk tegen den in staat van faillissement verkeerenden zoutzieder C. J. S. aid;;! r, vege: hei minder zout of pekel in zijne ziederij aanwezig K bben dan waarvoor hij als zoutzieder is gedebiteerd, eene geldboete va niet ninder dan f 101,363.05, terwjjl het O. M., bij onvermogen van den ge daagde om de boete te betalen, requireerde 1 jaar hechtenis. 13 Ost/zal te Zaamslag worden aanbesteed": Het maken van werken tot verdediging van uëü Oever aan d~r. salamiteusen Eendragtpolder. Raming f 15097. Aan het dep. van waterstaat te 's-Hage 24 Oct. Het verbeteren van 1 1 kribben en het verlengen, verbreedeu en verhoogen van 7 par ticuliere kribben tot verbetering van den Geld. IJsel bij Welsum, en bij het veer te Olst, tus schen de kilometerraaien 76 en 79. Raming f20450; aanw. 17 Oct. 24 Oct. Het maken van 9 kribben, het ver lengen en verhoogen van 5 en het verlengen van 2 kribben, allen behoorende aan de gemeente Zutphen, tot verbetering van den IJsel beneden Zutphen, tusschen de kilometerraaien 49 en 52. Raming f 11530; aanw. 17 Oct. 31 Oct. Het verdiepen van het groot scheep- vaarwater in het Scheur tusschen Maassluis en Ylaardingen, ter verbetering van den Rotterd. waterweg. Raming f 0.29 per M3. 31 Oct. Het maken van een strekdam, aan sluitende aan de strekdam aan de Vondelingsplaat langs den linkeroever der Noordgeul, tusschen de kilometerraaien 148 en 149 der Oude Maas en Botlek, ter verbetering van de Nieuwe Maas beneden de oostpunt van Rozenburg. Raming f 25,000; aanw. 25 Oct. 328e STAATSLOTERIJ. Prijzen van 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 5 October. Prijs van f 10,000: no. 16999; fl000:nos. 1935, 5030 en 6345; f 400no. 19708f200: nos. 3781, 4075, 8250, 8610, 11068, 11573, 15948, 17052 en 17204: flOO: nos. 159, 685, 1993, 2320, 2875, 5306, 7701, 8150, 12806, 13307, 16612, 19980 en 20374. Begin altijd zachtjes en kalm en houd uw adem en uw krachten, tot gij met uw werk in vollen gang en tot voltooiing komt. Wat gij niet begrijpt - en gij hebt den over moed alles te willen begrijpen of er althans zoo uit te zien, alsof gij alles begrijpt - dat verklaart gij voor onmogelijk, omdat gij niet beschaamd wilt staan. Zich in te beelden dat men behaagt is dik wijls het zekerste middel om te mishagen. Behaagzucht heeft evenmin grenzen als de hebzucht; onverschillig voor hetgeen reeds ge wonnen is, werpt zij rusteloos hare netten uit naar hetgeen zij nog niet heeft, en zij telt hare feestdagen naar hare veroveringen. Een van beidenOf gij alleen - of duizend anderen over u. Of gij moet u zelf beheerschen of anderen heerschen over u, en bepalen uwe handelingen, uwe ondernemingen, uwe gemoeds gesteldheid. Voor twee dingen moet men zich in het we- reldsch verkeer wachtenbelachelijk en bekla genswaardig ie zijn. Men wordt nooit zoo belachelijk door de hoe danigheden die men mist als door de hoedanig heden die men voorwendt. Ra, ra, wat is dat? In een onzer dagbladen komt een advertentie J voor, luidende: »Er biedt zich aan een twee derde candidaat-notaris.« De heer J. Dijksterbuis, uit Pretoria, deelt in de »Prov. Gron. Ct.« het volgende Transvaalsche liedje mee 1788. 1888. Boer ploeg hom moeBoer is op swier Dogter melk die koe Dogter speul klavier Vrouw is and' spinneVrou sit in satyn Seun ry gerwe binneSeuntji leer latyn Geld in die kasPlaats is belas Op een prijs-courant van Rijnwijn Fijne Hochheimer Extra fijne Echte f 0,80. - 1 jjuu uumuuuuv uimj Stout 15 ets. per halve flesch. Ale 12»» Pilsener 10 Beijersch 10 Lager 12 Prima fijne kwaliteit in blikken bussen van 25 stuks a 25 cent per bus. Voor de bussen moet 25 cent statiegeld wor den betaald. IIEUSDEN. Een vliegenfamilie Onder gunstige omstandigheden brengt de o r? o o vlieg jaarlijks zes generation voort; gemiddeld legt zij eiken keer 30 eieren. Neemt men nu aan, dat de helft der door die eieren voortge brachte vliegen van het vrouwelijk geslacht is, en dus van de 80 vliegen in de eerste gene ratie er 40 vrouwelijke zijn, zoo brengen deze bij de tweede generatie, gebaseerd op 80 vliegen eiken keer 3200 vliegen voort, waar van 1600 vrouwelijke. Deze berekening voort zettende, komt men tot het ontzagwekkende resulaat dat een vlieg na verloop van één jaar aan het hoofd kan staan van 8.192.000.000 (8 milliard en 192 millioen) afstammelingen! In Chicago is een nieuw soort van compto meter of rekenmachine uitgevonden, die de meest ingewikkelde wiskundige berekeningen gemakke lijk, juist en snel oplost. Het werktuig kan op een tafel gezet worden en werkt eenigszins als een schrijfmachine. Bij de eerste proefneming werden den uitvin der verscheidene vragen gedaan en de machine loste ze alle zonder uitzondering op. O. a. werd gevraagd, hoeveel dollars gelijk staan met 234 p. st. als de koers 484! is. In een seconde kreeg men het juiste antwoord, namelijk 1134,00f. »Zoo'n ding moesten wij op school hebben, zal menig scholier zuchten. HEUSDEN, 6 Oct. Grasboter f 0.73 a f 0,75 per stuk van 6 ons. Hooiboter 00 A 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 5 a 5| cent, p°. stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 8 Oct. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren aangevoerd 174 vette kalveren en 15 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 46 a 50 ct., 2e kw. 42 a 46 ct,, 3e kw. 38 a 42 ct. per kilo. De vette var kens golden 46 a 48 ct. per kilo. Dea 8.Qct. was de prijs der boter i .00 tot 1.24 cent. ROTTERDAM, 8 Oct. Op de veemarkt W&t8ö heden aangevoerd: 275 runderen, 61 vette en graskalviren, 2 nuchferelESiv., 2574 schapen of lammeren, 444 varkens, 0 biggen, 3 bokken, 00 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 62 ct., 2e kw. 58 ct., 3e kw. 54 a 00 ct., kalve ren le kw. 87| ct., 2e kw. 80 a 75 et3e kw. 00 ct., schapen le kw. 58 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 25 a 00 ct., 2e kw. 23 a 00 ct., 3e kw. 22 ct., licht soort 21 a 00 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren f 4.20 a 4.30. Overm. dito f 4.50 a 4.70 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 9.00 a 11.00. Aange voerd 5 partijtjes. Zoetemelksche kaas 22.00 a 26 per 50 kilo. Aanvoer 24 partijtjes. GORÏNÜHEM, 8 Oct. Aangevoerd 442 runderen. Zware Kalf koeien f 160 a f240. Kalf koeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f120 a 170. Melkkoeien f 120 a 200. Vaarkoeien f100 a f130. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 100. Guiste Vaarzen f 90 af 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f 20 a f50. 7 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 4 vette varkens, van 18 a 19 c. per half kilo. 0 schapen, f 0 a f 00. 288 biggen, f4 a f9 per stuk. Boter 55 a 65 c. per half kilo. Eieren f 1.40 a f 1.50 per 26 stuks. Kippen f 0.60 a f 0.80 per stuk. HARDINXVELD. Aan de vischmarkt alhier zijn van 1 tot 7 October verkocht: 8 zomer- zalmen, waarvan de prijzen waren als volgt groote van 1,15 tot 1,58 ct., kleine van 00 tot 00 ct., I winterzalm f 2,62 per 5 ons. WATERHOOGTE KEULEN. 5 Oct. 3.94 M. boven 0. 6 Oct. 4.73 M. 7 Oct. 4.54 M. 8 Oct. 4.57 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Noord-Oostelijke wind. )ri« stek 1 EN Te bevragen Steenfabriek, Wed. J. G. VAN KITIJK, NederhemertRietschoot. Bijzondere aanbeveling verdienen de merken Nederland per stuk 2 ct. p. m. f 19.00 La Flor de JouquinLanza2! -24.00 Dona Elvira 3 - 29.00 Puike Havanna a 7 en 10 ct. per stuk. Kistjes van 25 en 50 stuks in diverse merken verkrijgbaar. Gebroken maïs voor kippenvoer, vrij van meel, stof en onkruid. Het beste voer om de kippen gezond te hou den en veel eieren te rapen. Per mud f5.en ook in mindere hoeveel heden verkrijgbaar bij JÊl voor TuinbouwBloe menteelt, Boomkweekerij, Fruithandel, Landbouw en Veeteelt, m. ET BIJBLAD, gewijd aan HoenderfokkerijVogelteelt, Jagt en Visscherij. Abonnementsprijs per jaar voor beide bladen te zamen f 1,50 franco per post. Zoowel voor Handelaren als Liefhebbers is dit een onmisbaar weekblad. Proef nummers op aanvrage gratis verkrijgbaar bij den uitgever, METSEEMATEItlALEN kn ZEER BILLIJKE PRIJZEN! Stoomfabriek van Amerikaansehe Or gels, waarvan toon en constructie is als van de beste eenvoudigste Am. Orgels, maar in moderne gepolitoerde kasten in zwart-, noten- of pedissander hoid met lustres en handvatten. Prijs van f 65.en 10 jaar garantie. Geïllustreerde prijscouranten gratis ver krijgbaar.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3