W.F. Jt puike Steenkolen HUIS, BOUWLANDEN. VERPACHTEN: Expositie N ederlandsche STAATS-LOTERIJ. L. Veerman Veilen en Verkoopen: Erf en Boomgaard, Openbare Verpachting STEENHOUWERIJ 3 KIPPING, MODELHOEDE Dansonderwijzer te 's Hertogenbosch. De Notaris Yerberxe, JSSSF" Alles zooals luidende op 1 October 1888. geheel opgeruimd en het materieel zal, naar men verneemt, te koop worden aangeboden. Van wege de gemeente Tilburg is do gedenk steen aangebracht in den gevel van het huis, waarin professor Donders het levenslicht aan schouwde. Op last van den officier van justitie te Maas tricht is dezer dagen naar het krankzinnigenge sticht te 's-Hertogenbosch overgebracht eene circa 50-jarige arme krankzinnige vrouw, die zich sedert meer dan 10 jaren schuil hield in een geheel verlaten en bouwvallig huis te Die- pendaal-Epen. Haar toestand was in den laat- sten tijd van dien aard, dat zij meer op een dier geleek dan op een menscb. Het gemeente bestuur van Wittera, ofschoon met haren toe stand bekend, liet baar ongemoeid, zoodat de officier van justitie eindelijk op de zaak opmerk zaam werd gemaak. Een gelukkig niet alledaagsch voorval had te Rotterdam in een gezin plaats, waar bij het gebruiken eener boterham eennaald met draad uit het brood werd te voorschijn gebracht. Als iets ongehoords kunnen wij melden dat een meisje van den arbeider G. Gankema, te Kalkwijk, dat nog slechts den ouderdom, van 11 jaren heeft bereikt, voor een paar dagen ge wogen, de enorme zwaarte had van 147 halve kilo, niettegenstaande zij een lengte heeft, die, in vergeljjking van andere kinderen op dien leeftijd, middelmatig kan worden genoemd. De heeren geneeskundigen beweren, dat dit een gezonde zwaarte is, en er hoegenaamd geen ziekte bij het meisje te bespeuren valt, die bij haar deze ontegenzeggeljjke zwaarte teweegbrengt. In de school is er dan ook een aparte zitplaats voor haar ingericht, omdat de gewone school banken te nauw zijn om haar omvangrijk lichaam daarop plaats te geven. C. Braber Kz., landman te Ooltgensplaat en doleerend prediker te Oud-Beierland, vertrok, in plaats van naar Oud-Beierland, om daar een preekbeurt te vervullen, naar Noord-Amerika, in gezelschap van zijn oudsten zoon en de lieve duiten van een doleerend inwoner van Ooltgensplaat. Men meldt uit MaasdamAlhier werden in ondertrouw opgenomen een 71-jarig man, reeds tweemaal weduwnaar, en eene 75-jarige (jonge)- dochter, wier hoofd onder het loopen bijna even na aan den grond is als hare beenen. Beiden werden uit armen-fondsen ondersteund. Oprechte en standvastige liefde scheen de bruidegom voor zijne bruid niet te koesteren, want hij heeft de gemeente verlaten, zonder daarvan ter bevoegde plaatse kennis te geven, zijne lieftallige bruid in hopeloozen toestand achter latende, want van trouwen komt niets, vermits de bruidegom reeds aan de buren had gezegd er van af te zien, omdat zijne aanstaande zoo lastig was. Het Vliegend Blad« van Amsterdam, zegt: Den 24n October ontving de commissaris van politie der le sectie te Amsterdam een schrij ven, veel geljjkende op een brief door de poli tie te Londen ontvangen. De brief is vol hoog dravende woorden, als: »wij spotten met de justitie, gij kunt ons nooit ontdekken,enz. De dag waarop, of liever den nacht waarin de onbekende zal moorden, is bepaald op Vrijdag nacht en dan zullen er tusschen 2 en 3 niet minder dan 12 a 14 slachtoffers vallen, 't Is vreeselijk. Voor vele schoonen zal het een angst wekkend bericht zijn. De brief draagt het post merk Amsterdam. De vreeselijke man schijnt reeds in ons midden te zijn. Dus opgepast en 's nachts geen vrouwen of meisjes op straat. Zij die door heeren worden aangesproken, doen wys maar zoo hard mogelijk te schreeuwen, om zoo de aandacht te trekken, te meer, daar het niet bekend is of zy op straat dan wel in een huis gelokt, zullen worden omgebracht. Landbouw. Heeft men gedurende de afgeloopen maanden beenderen, wollen lompen, hoornafval enz. ver zameld, dan moet men ze in den grond bergen, om daar te ontbinden en gereed te zijn tegen den tijd, dat de planten ze noodig hebben. Deze stoffen zjjn van veel waarde als meststof. Vermindert de eetlust bij varkens of ontstaan er storingen in het spijsverteringskanaal, geeft dan de varkens wat zout door het voeder, on geveer 6 gram per dag. Ook is het goed een weinig bloem van zwavel bij het voedsel te men gen. Zelfs wordt dit middel aangewend om sto ringen in het spijskanaal te voorkomen. Gemengd Nieuws en Allerlei. Gisteren (Zondag) was het koffiehuis van de gezusters Swaans te Heusden met tal van be zoekers bezet, toen de avond daalde en de nacht met zijn sluier het aardrijk bedekte. Na enkele malen vergeefs beproefd te hebben het gas te ontsteken, ziet men buiten van alle zijden de lantarens verlicht. Een boodschap naar den direc teur, naar den gasfitter, naar den timmerman, alles hielp niets, want allen waren eveneens op Zondag uit en de »gouden leeuw* bleef in eene Egyptische duisternis gehuld. Eindelijk komt een der bezoekers op den inval om zelf eens te on derzoeken of de meter wel openstond en ziet nu was het geheim ontdekt en brandden de lampen weldra allen even lustig. Gelukkig dat de zoo aantrekkelijke directeur geen getuige was van de vele vriendschappelijke ontboezemingen, in het donker uitgesproken, en die thans allen evenzeer ongegrond bleken. Een Geldersche stijfkop! Haast je wat! riep men op het stationsplein te Utrecht Woensdagmiddag een boer toe, die zich naar den trein spoedde. Het boertje liep dan ook zoo hard hij kon het perron op. Er stond een trein en hij stapte in een der 3e kl.-waggons. De conducteur vroeg en verkreeg zijn kaartje. »Er uit!* riep hem de haastige conducteur toe, »je moet naar Maarsbergen en deze trein gaat naar Rotterdam.* »Nee, nee, mannetje!* hernam de boer al hijgende, »je zei me nie pakken, in die waogen bin ik van morgen hier gekomme en daor mot ik weer mee naor huus, dan mot je maor wat omrijden: ik hep 't retour betaold.* Het boertje werd er echter, niettegenstaande zijn tegenspartelen, met geweld uitgetrokken en hij kon nog een uur op zijn waogen* wachten. Een ingezetene van Haarlem heeft een nieuw middel aangewend om muizen te vangen. Een plaat bordpapier, besmeerd met vogellijm, werd des avonds door hem in de kamer gelegd, met het gevolg, dat den volgenden ochtend niet minder dan veertien muizen elkander verschrikt zaten aan te kijken op deze beperkte kleverige vlakte. Scheuren in kleederen herstelt men weder, als men op de rugzijde van de stof een lapje gutta percha legt, de gescheiden deelen op de juiste plaats brengt en een heet strijkijzer op de defecte plaats zet. Dadelijk zijn de scheuren geheel met elkandey vereenigd. Men moet daarom steeds zulke stof in huis hebben. Het spreekt van zelf, dat bij groote herstellingen deze methode niet kan worden toegepast. Politieagent (bij een oproer, tot een buiten man die in de stad op de straat stiltaat): Zie je niet, dat overal is aangeplakt, dat het ver boden is op straat te blijven staan? BuitenmanJa welBreng me dan maar een stoel, dan zal ik 'n beetje gaan zitten! Juffrouw (tot een bedelaar): Hier heb je nog een paar oude laarzen, die kan je zeker wel gebruiken. Bedelaar: O, lieve juffrouw ik ben u duizend maal dankbaarik zou u wel willen zoenen In een schoolblad stond onlangs de vraag: Wat is de grootste gruwel? 't Antwoord wasWanneer men een onder wijzer, die vrouw en kinderen en maar 400 gulden inkomen heeft, smakelijk eten wenscht. Men spreekt thans in Duitschland van Wil helm der greise Ivaiser, Friedrich der weise Kaiser en Wilhelm der Reise-Kaiser. Twee jonge Fransche heeren hebben een aller zonderlingste weddingschap aangegaan. Beiden moeten ieder dertig caramboles op 't biljart ma ken, daarop een reisje van duizend M. op eene stoomboot doen, dan vijfhonderd M. ver roeien, vervolgens duizend M. op een twee- of driewieler afleggen en ten slotte een wandeling van twee honderd M. maken. Wie dat alles het vlugt doet, is overwinnaar; de vrienden der twee grappenmakers zijn het er niet over eens wie de gunstigste kansen heeft, maar wel gelooven ze allen, dat de wedders na afloop van hunne taak beiden een beetje vermoeid zullen zijn. Een nieuw gebruik in Parijs is, briefjes met goud-inkt te schrijven. Het gebruik is afkomstig yan eene schilderes, die een briefje aan eene adellijke vriendin willende schrijven, haar inkt koker inderhaast omgooide en toen de pen in het kokertje doopte, waaruit zi] bezig was, eene waterverf miniatuur met goud te versieren. De jonge gravin, hare correspondente, vond het idee orgineel en reed terstond er heen om het adres van de goudverf. In weinige dagen heeft, bij de groote correspondentie, die de lieden van de wereld er op na houden, het gebruik zich in een geheelen kring verspreid. In Huzeau, een klein dorpje in België, hoorde men Maandag-morgen plotseling den kreet weer galmen »Een dolle hondeen dolle hondDe burgemeester, een man van fortuin, zag uit zijn venster en bemerkte een grooten hond, die de dorpsstraat kwam afhollen. Verderop stond een troepje kinderen, die, verschrikt door het geroep, geen besef hadden om te vluchten, maar zich angstig tegen elkander aandrongen. Een hartsvanger grjjpen en de deur uitsnel- len was voor den burgemeester, een krachtig man van veertig jaar, het werk van een oogen- blik. Hij boog een knie en wachtte met het mes in de vuist het dolle dier af. De hond wierp zich op hem. Een verwoede strijd ontstond, dien de ontstelde bewoners van verre gadesloegen. Eindelijk lag het groote dier dood op den grond uitgestrekt, maar niet zonder zijn aanvaller aan de hand en in het been te hebben gebeten. Zijne vrouw wierp zich snikkend aan zijn hals, terwijl zij uitriep: »Ach, nu zult gij ook die vreeselijke ziekte krijgen. Waarom hebt gij 't beest maar niet laten loopen!* De heldhaftige man kuste haar zachtjes en daarop zich losmakende, zeide hij schertsend: »Wel, ik deed het met het oog op de ge meentekas. Had de hond al die kinderen van mingegoeden, die daar staan, gebeten, dan zoude de gemeente hen op hare kosten naar Pasteur hebben moeten zenden, nu ga ik alleen en voor mijn eigen rekening!* CORRESPONDENTIE. Aangezien het eerstvolgend nummer van Za terdag 3 November in zeer grooten getale alom zal worden verspreid, worden H.H. Correspon denten beleefd uitgenoodigd hunne nieuwsbe richten tijdig toe te zenden. Tevens is dit nummer om dezelfde reden zeer aan te bevelen tot plaatsing van advertentiën. Marktberichten. HEUSDEN, 27 Oct. Grasboter f 0.85 a f 0,87 per stuk van 6 ons. Hooiboter 00 a 00 cent per stuk van 6 ons. Eieren 7 a 7\ cent per stuk. 's-HERTOGENBOSCH, 29 Oct. Op de heden alhier gehouden kalveren- en varkensmarkt waren jumgevoerd 175 vette kalveren en 26 vette varkens. Men besteedde voor vette kal veren le kw. 44 a 48 ct., 2e kw. 40 a 44 ct., 3e kw. 36 a 40 ct. per kilo. De vette var kens golden 39 a 48 ct. per kilo. Den 29 Oct. was de prijs der boter 1.00 tot 1.24 cent. DUSSEN, 28 Oct. Aangevoerd 214 kilo boter. Prijs f 1.09fl.20. GORINCHEM, 29 Oct. Aangevoerd 213 runderen. Zware Kalf vaarzen f 180 a f240. Kalfkoeien f 000 a f 000. Kalfvaarzen f100 a 170. Melkkoeien f 120 a 180. Vaarkoeien f 100 a f 140. Anderhalf-jarige Ossen f80 a 100. Guiste Vaarzen f 80 a f 120. Pinken f 40 a f 80. Graskalveren f20 a f 40. 2 Nuchteren kalveren f6 a f 12. Aangevoerd 9 vette varkens, van 21 a 23 c. per half kilo. 0 schapen, f 0 a f 00. 240 biggen, f4 a f9 per stuk. Boter 55 a 65 c. per half kilo. Eieren f 1.60 a f 1.75 per 26 stuks. Kippen f 0.50 a f 0.70 per stuk. ROTTERDAM, 29 Oct. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 172 runderen, 66 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalv., 2028 schapen of lammeren, 546 varkens, 0 biggen, 3 bokken, 00 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le kw. 66 ct., 2e kw. 60 ct., 3e kw. 54 a 00 ct., kalve ren le kw. 90 ct., 2e kw. 80 a 75 ct3e kw. 00 ct., schapen le kw. 56 ct., 2e kw. 50 ct., alles per kilo; varkens le kw. 23 a 00 ct., 2e kw. 21 a 00 ct., 3e kw. 20 ct., licht soort 20 a 21 ct. per 5 ons. Zeeuwsche eieren 5.50 a 5.70. Overm. dito f 6.00 a 6.10 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo 10 a 11.50 Aange voerd 3 partijtjes. Zoetemelksche kaas f 21.50 a 25| per 50 kilo. Aanvoer 10 partijtjes. WATERHOOGTE KEULEN. 26 Oct. 3.26 M. boven 0. 27 Oct. 3.16 M. 28 Oct. 3.07 M. 29 Oct. 2.98 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Verwachting: Westelijke wind. Advertentiën. o De eerste trekking van de EER STE KLASSE der 329ste STAATS-LO TERIJ vangt aan op 19 November e.k. SflT" Geheele en gedeelten van Loten zijn steeds voorradig bij TE HEESDEJV. De ondergeteekende bericht bij deze aan zijne geëerde begunstigers, dat hij voortgaat met de levering van 3 wenscht bij genoegzame deelneming voor Jonge Juffrouwen en Jonge Heeren als ook voor Dames en Heeren te Heusden, een I_)axis-Cui*sus te openen. Belangstellenden gelieve zich tot primo No vember aan bovengenoemd adres te adresseren, waar tevens inlichtingen en conditiën te be komen zijn. met BAKKERIJ, HOUTSCHUUR, SCHUUR, op een der beste standen, te Wijkgeschikt voor elke nering; kadaster sectie A, nos. 788 en 789, groot 24-70 Aren. In 2 koopen en in massa. De ONTVANGER der Registratie en Domeinen, te Werkendam, zal op Zaterdag 10 November 1888, des voormiddags ten 9 ure, ten overstaan van Notaris DE GIER, te Heusden, ten herberge van MAURIK aldaar, in het openbaar bij opbod en afslag, Ongeveer 40 Hectaren I K >U VV- L.A-IVH>, onder de gemeenten Eetlien en Drongelen, onteigend voor den Maasmond. Boekjes bevattende de voorwaarden en per ceelsbeschrijving, zijn van af 1 November gratis verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris en van genoemden Ontvanger, welke laatste tevens nadere inlichtingen verstrekt. te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamenten, ver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. PrivaattrechtersPortland-Cement eerste k w zoowel uit de Schuit als uit het Pakhuis, tegen uiterst lage prijsberekening, beneden alk concur rentie. Kwam zijne ingestelde prysvermindering reeds menigeen ten goede, hij beveelt zich ook open- ljjk aan in de onmisbaren ster ;i van Hen. (en en omstreken, om gedurende den geheelen Winter op dezelfde wijze in het algemeen bel te kunnen voortgaan. JSt ïkolenlu ei ar, HEÜSDEA. DER DICKER STULT JENS, VUCH TER STRAAT G. 2, 'sBOSC By J. F. VAN DRUTEN,| f 1,90. Mr" MEIJER, f 1,90, Deze uitgaaf bevat in handig formaat en duidelijk gedrukt o. a. De Grondwet, Kieswet, Wet Prov. Staten, Gemeentewet, Naturalisatie, Vreemdelingenwetten, Vereeniging, Enquête, Polderbesturen, Waterstaatsbelangen, Onteigening, Verantwoording Mi nisters, Raad van State, Rekenkamer, Kerkgenootschappen, Armbesturen, Lager Onderwijs, Middelbaar Onderwijs, Hooger Onderwijs, Geneeskundigen, Apothekers, Beeldende Kunsten, Koninkl. Militaire Akademie, Nationale Militie, Schutterijen, Muntwezen, Nederl. Bank, Jagt en Vissckerij, Drankwet, Fabriekskinderen, Stoomtoestellen, Inrigtingen van Gevaar, Auteurs wet, Regeringsbeleid Ned. Indië. In deze editie der Nederlandsche Staatswetten is tevens de Invoeringswet verwerkt. Prijs in stempelband slechts f 1,90. Alom verkrijbaar, en tegen toezending van een postwissel ad f 1,90 by de Administratie van deue Courant en den Uitgever J. F. van Druten, te Sneek. o te DU SS E N, zal te Wij k, ter herberge van Hui bert van der Maden, op Vrijdagen 9 en 23 November 1888, v/m. 10 uur, in het openbaar een goed doortimmerd van Voor het seizoen 1889, eindigende 1 September. van Dabbe van Pelt Orthenstraat, bij de Yischstraat. Zesde, geheel vl het verwijzing naar de overeenkomstige artikelen, uitgegeven onder toezicht van Advocaat-Procureur te Leeuwarden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3