STEENKOLEN. Fotografie Instantané, J. A. BUSE Jr., Kraepelien Holm's 9 Hardinxveld. STEENHOUWERIJ Kerkstraat A, 131, 's Bosch, PIERRE WEIJNEN, Reederij P,KON!NGS&Co. te Heusden. Cigaretten tegen Asthma. Salmiak-Pastilles. als stukken, van het zoogenaamde deksalon, van de ijlkamer, van de verschansing enz. gevonden. Bij alle berichten over de aanvaring van de >Holland« en de >Friesland« is wel gemeld, dat beide booten van elkander geraakten, maar niet dat men het behoud van de >Holbind< hoofdza kelijk te danken heeft aan den heer Kürt, inge nieur te Leeuwarden, die door de passagiers naar achteren te brengen en ze door heen en weder loopen de boot in een roeiende beweging te brengen, direct veroorzaakte, dat de Friesland* uit de beklemming geraakte. Zonder dien gepas- ten maatregel zouden beiden booten in zee zijn gezonken. De reclame-optocht, 18 dezer te Amsterdam te houden, zal bestaan uit 22 groepen, waarin vertegenwoordigd zullen zijn, voor zoover reeds bekend, bloemisten, koks, kappers, spekslagers, bedden-, meubel-, schaatsen-, rijwiel-fabrikanten en smeden. Bjj den heer Van den Akker te Hazerswoude werd een haas bezorgd, levend gevangen op de lange jacht. Het beest werd, na gemerkt te zijn, weder vrijgelaten, doch later wederom op dezelfde wijze met de honden gesnapt. De houder van een aanzienlijk magazijn aan de Hoogstraat te Rotterdam is, met achterlating van vrouw en kinderen, naar een onbekend land gereisd. Men verzekert, dat hij zich te voren voorzien heeft van al de fondsen, waarover hij beschikken kon. De ondernemer van het zoogenaamde »Café du Bagno* op de Hoogstraat te Rotterdam, is Maandagmiddag spoorloos verdwenen, vele tee kenen achterlatende, dat het dit bagno niet voor den wind is gegaan. Men schrijft uit 's Hage Gisterenavond, tusschen vijf uren en half zes, heeft op den Kanaal weg, tusschen de Wit- tebrug en Scheveningen, waar 's avonds en 's nachts geen enkele lantaarn brandt, een zeer brutale aanranding plaats gehad. Een heer, vergezeld van eene dame, keerde huiswaarts naar de Stoomwaschinrichting aan het Kanaal en werd op ongeveer 100 meter afstand van de fabriek door een zestal Scheve- ningers staande gehouden, waarschijnlijk omdat één uit den troep boos was geworden, dat de heer zijn wensch van goeden avond onbeant woord liet. Dadelijk werd hij door de zes man nen omringd. Eerst dreigden zij hem in het kanaal te zullen werpen en dadeljjk daarna werd hij aangepakt en ontving hij, vermoede- ljjk met een klomp, een hevigen slag op het hoofd, waardoor een ernstige wond werd ver oorzaakt. Na deze heldendaad wierp de bende hem in de vaart, maar gelukkig wist hij zich te redden en naar de fabriek te vluchten, waar de hem vergezellende dame inmiddels heenge- sneld was en haar broeder te hulp riep. Dit familielid zette de mannen, die inmiddels het hazenpad gekozen hadden, achterna en 't mocht hem gelukken, een der onverlaten in te halen, beet te pakken en aan de politie over te leve ren. Tengevolge van deze arrestatie is de politie ook de medeplichtigen op het spoor. Nader verneemt men nog, dat gisterenavond ook een 70-jarig man, werkzaam aan de wasch- inrichting van den heer Heijnen, op den Kanaal- weg, door hetzelfde zestal werd aangegrepen, dat later den heer en de dame aanrandde. Ook met den werkman werd op in 't oog loopende wijze twist gezocht, over het uitwijken op het grind pad. De nog flinke grijsaard trok evenwel zijn mes en wist daarmede de laffe »mannen«, die zich niet ontzagen met hun zessen één oud man aan te vallen, in bedwang te houden. Een lichte mishandeling kon hij evenwel niet ontgaan. Uit Venloo wordt gemeld: Zes volle kisten met het opschrift Fortes*, komende van Ant werpen, werden te Duisbergen in een schip ont dekt. Bij opening bleek de inhoud uit niets anders dan dynamiet te bestaan. De schipper verklaarde niet beter te weten, of de kisten bevatten Zuid vruchten. Men verwondert zich in Pruisen, dat noch de Nederlandsche noch de Pruisische grens beambten op het vervoer eenige aanmerking maakten en geen onderzoek instelden, daar toch de kisten ook op de begeleidende uitvoerlpsten onder den naam Fortes* voorkomen. De schip pers en de beide expediteurs, aan wie de kisten geadresseerd waren, zijn in arrest genomen, doch tegen de noodige borgstelling weder in vrijheid gelaten. Het dynamiet is in beslag genomen. Te Meiel bij Asten (N.-Br.) is een oppassend jongeling van 20 jaren, Linders genaamd, op gruwelijke wijze vermoord. Een ander jongeling had verkeering met een meisje uit Helden. Dit hinderde eenige jongelingen uit die gemeente zoozeer, dat zij hem Zondagavond aan de Hel- densche brug opwachtten, ten einde hem te over vallen en duchtig de les te lezen. Toen de on gelukkige Linders over de brug kwam, schijnen zij zich door de duisternis in den persoon ver gist te hebben en sloegen zij dezen met knuppels dood, terwijl de persoon dien zij zochten, en die hun toeleg vermoedde, een anderen weg had ge kozen en zich het kanaal liet overzetten. De justitie heeft natuurlijk een onderzoek ingesteld en reeds zijn eenige personen als verdacht in hechtenis genomen. Nabij de Kruisbaan in de Watergraafsmeer is een man door den Gooischen stoomtram over reden en gedood. De man liep met een geit en trachtte toen hij gegrepen werd, het dier voor overrijden te behoeden. - Het lijk van een on bekenden zeeman, dat in zee drijvende werd ge vonden is te Egmond aangebracht. In een zak was een mesje en een zijden doek, gemerkt A. J. H. 6. - Te Rotterdam viel een werkman in het ruim van een daar in de Westerhaven liggend schip. Hij viel met zijn borst tegen een staand ijzeren bint, waardoor hij een rib brak verder raakte zijn hoofd een spijker, zoodat de man zich het geheele gezicht openhaalde. Onder vreeseljjke pijnen werd hij naar zijne woning aan de Adrianastraat overgebracht. - Te Haar lem is in het Spaarne drijvende gevonden het lijk van eeu man. Bij onderzoek bleek dat hij genaamd was H. v. H. Vermoedelijk is hij bij ongeluk te water geraakt. - Zondagavond is trein no. 566 tusschen Boxtel en 's-Hertogenbosch aan een groot gevaar ontsnapt, daar men in de na bijheid van Vucht, bij een overweg, die van uit een naburigen wachtpost bediend wordt, een kei van 12 kilo op de rails had gelegd. Gelukkig ontspoorde de trein niet. Naar den dader wordt onderzoek gedaan. Toevallig had dit feit weder op ongeveer dezelfde hoogte plaats, waar in den loop van dit jaar op een trein geschoten werd. - Te Oorschot is de bestuurder van een kar met bleekgoed onder de raderen van zijn kar geko men en na hevig lijden bezweken. - Uit het IJ aan de De Ruyterkade te Amsterdam is het lijk opgehaald van een bejaard man. - In de Weste Wagenstraat te Rotterdam is een jongen, die voor een handwagen liep te trekken, gevallen en er door overreden. Bewusteloos en zwaar ge kneusd werd hij opgenomen. Burgerlijke Stand. Heusden, van 6 tot 13 Dec. Getrouwd: Ths. Jobs. Remmers, jtn. met T. Burghout, jd.; Johs. van der Sanden, jtn. met M. Verhoeven, jd. Geboren: Willem, z. v. A. Straver Wz. P. G. Branderhorst. Overleden: Berbera v. Weerthuizen, 75 j., echtgen. van Johs. Genet; Kasper van der Beek, z. v. Micliiel van der Beek en Johanna Maria van Her wijn en. Meeuwen c. a., van 1 tot 31 Dec. Ondertrouwd: Willem Smits, 24 j. met Neeltje de Waal, 29 j. Overleden: Johanna Cornelia Vera, 6 m. Kerknieuws. HEUSDEN. Tot kerkvoogd alhier is her kozen de heer S. Verhagen. WIJK. Beroepen te Klundert ds. Draaisma alhier. BRAKEL. Beroepen te Nissen ds. W. van Esveld alhier. BABYLONIENBROEK. Onze predikant ds. Vlieringa komt voor op het zestal te Steen- wjjkerwold. ZUILICHEM. Met algemeene stemmen is herkozen tot presideerend kerkvoogd de heer J. Ter Wal; met hem stonden op de voordracht de heeren G. Ivuijntjes en A. M. Ruimschoot. Landbouw* We hebben schrijft de »L. Crt.«, op onzen weg ontmoet een nieuwe groente, die nog slechts in kleine hoeveelheden wordt gekweekt op de kweekerij Nippon, van den heer J. Mater (firma Von Siebold te Leiden.) 't Is de Japansche An- doorn, in 't Japansch Chore Chi. 't Schijnt nu de tijd te zijn dat de eenigszins uivormige bol letjes gerooid worden. De smaak doet 't meest denken aan dien van aspergekoppen. Afloop van Aanbestedingen- Aan het Min. van Waterstaat werd Woensdag o. a. aanbesteed: De aanleg van een gedeelte kanaal met bij- behoorende kunstwerken van nabij en benoorden de grensscheiding tusschen de gemeenten Wees- perkarspel en Nigtevecht tot nabij en benoorden den Haarrijn (gemeente Breukelen Nijenrode), behoorende tot de werken voor den aanleg van een kanaal ter verbinding van Amsterdam met de Merwede. (Raming f 1.692.000). Minste in schrijver, de heer II. Th. Wiegerink te Groenlo, voor f 1.611.900. Het leggen van spoorbanen en wissels en het maken van bijkomende werken op de Midden- en Ooster-Eilanden van het Centraal-personen- station te Amsterdam, ten behoeve van den spoorweg van Nieuwediep naar Amsterdam. (Raming f 123.900). Minste inschrijver, de heer F. E. Terwindt, te Pannerden, voor f 92.500. De uitvoering van baggerwerk met bijbe- hoorende werken in de Boven-Merwede, boven Gorinchem. Minste inschrijver, de heer T. Yolker, te Dordrecht, voor f 61.695. Gemengd Nieuws en Allerlei. Als eene proeve van buitengewone accuratesse bij de postadministratie werd ons heden eene briefkaart getoond, verzonden uit Amsterdam, met het opschrift »den heer Jacob Hobein, si- garenfabriekant,zonder verdere aanduiding. Hij kwam niettemin behoorlijk aan het adres van den heer Ph. de Jongh, sigarenfabrikant en invoerder van genoemd merk te LYrecht. De in houd der bestelkaart had daaraan zeker veel toegebracht, wijl het merk Jacob Hobein* thans eene algemeene bekendheid bezit. Op het PostkantoorEen dienstbode, die ge hoord heeft, dat eerstdaags nieuwe postzegels worden ingevoerd Dienstbode: »Een postzegel van 7£ Ct. asje blieft. Beambte: »Voor dien brief is een van 5 Ct. voldoende. Dienstbode: »0! ik dacht dat de postzegels waren opgeslagen »Zie ik mijn gehoor aan,* sprak onlangs een predikant, »dan moet ik vragen: waar zijn de armen? Maar let ik op de opbrengst der collecte, dan vraag ik: waar blijven de rijken?* Een belangrijke firma. De aanzienlijkste firma der wereld is Bismarck fy Zoon. Waarom Wel, zij laat een keizer reizen! Als een staaltje van dichterljjk genie diene de volgende inhoud eener briefkaart, die dezer da gen door een jongmensch aan zijn tante werd gezonden Lieve dante ik cent uw hier Bei mijn klomp en hoop als datter goed wat in komp doe de komblementen aan sinter klaas en zegt als dat pieter is een braaven baas hout tante zig goet met feest en stuurt geen roei al met dit feest.* Een aankomend koopman. Leeraar: In den Wilhelm Tell* van Schiller komen niet minder dan vijftig handelende personen voor!* Leerling: »Als ik vragen mag, Mjjnheer! waarin dreven al die menschen toch handel?* Terwijl mama en papa visites maken, moet de kleine Eduard thuis blijven en van deze ge legenheid maakt hij gebruik om met een scherp keukenmes zich in de houtsnijkunst aan een nieuwe tafel te oefenen. Hij is daarbij zeer onhandig, zoodat hij zich in de hand snijdt en daarbij naar behooren bloedt. De ouders komen terug en zien met ontsteltenis de aangerichte schade en de bloedende hand van hun jongsten lieveling. Mama. Maar Eduard, wat heb je gedaan? Eduard (in tranen badende). Lieve mama, ik zal 't nooit weer doenik wou me in den vin ger snjjden en toen ging het mes in de tafel Dat men door een naald kan worden dood gestoken, klinkt vreemd, doch dat 't mogelijk is, ondervond een soldaat te Lyon, die bij 't aantrekken zijner jas niet bemerkte, dat in het laken een naald zat gestoken. Toen hij zich een weinig bukte bij 't poetsen zijner patroontasch, gevoelde hij een stekende pijn op de hoogte van het hart en ontdekte toen, dat eene naald ongeveer 35 millimeters in het lichaam was doorgedrongen. Op het geroep van den soldaat schoten zijne makkers toe, die alle pogingen aanwendden om het scherpe voorwerp te verwijderen, wat einde lijk, na veel moeite, gelukte. Alleen een paar bloeddruppels wezen de kleine wond aan. Na zijn werk te hebben gedaan, ging de sol daat, die zich eenigszins ongesteld gevoelde, te bed, waar hij eenigen tijd later door zijne vrien den als lijk werd gevonden. De naald had het hart geraakt en was daardoor de oorzaak van zjjnen dood. Een Amerikaansch blad bevatte onlangs de volgende aanlokkelijke aanbiedingen van nieuwe abonné's Ieder die op ons blad inteekent, ontvangt elk kwartaal een levensschets van een beroemden spitsboef, met Paschen een gestreepte broek, met St. Jan een nieuwen hoed. Ook worden de abonné's om de zes weken het haar geknipt, en gevaccineerd. Wie drie jaar vooruit betaalt, ontvangt, als hij sterft een nieuwe doodkist of 6 zilveren lepels. Onlangs kwam een deurwaarder bij den stu dent N. N. en vroeg een bijdrage voor de ter aarde bestelling van den deurwaarder N. »Ja, mijnheer,* zeide hij, »het was een deurwaarder die zijn beroepsbezigheden met ijver vervulde. Nu is hij dood en laat geen cent na om de kosten zijner begrafenis te betalen. Daarom heb ben we besloten tot een collecte en nu was ik zoo vrij ook bij u te komen. Er ontbreekt ons nog tien gulden.* >Tien gulden roept de student uit, »ik ben waar lij k getoucheerd daar daar hebt ge in plaats van tien, honderd gulden maar laat dan asjeblieft nog een stuk of wat deurwaarders begraven. Marktberichten- DUSSEN, 6 Dec. Aangevoerd 342 kilo boter. Prijs f 0.95f 1.13. ROTTERDAM, 11 December. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1641 runderen, 216 vette en graskalveren, 8 nuchtere kalv., 000 schapen of lammeren, 1 varkens, 108 biggen, 2 bokken, 47 paarden, 0 veulen, 0 ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le kw. 68 ct., 2e kw. 64 ct., 3e kw. 58 a 00 ct., kalve ren le kw. 95 ct., 2e kw. 90 a 80 ct., 3e kw. 00 ct., schapen le kw. 00 ct., 2e kw. 00 ct., alles per kilo. Stieren f 130 a 240, hokkelingen dito f 00 a 0 melkkoeien f 000 a 000, kalfkoeien f 120 a 210, vaarzen f 70 a 130, pinken f 00 a 00, paarden f35 a 80. Op de botermarkt werden aangevoerd 77/8 en 90/16 ton en 1132 stukken van een half k.; prijs le kw. f 54, 2e kw. f 50, 3e kw. f 46, per half kilo 55 a 65 ct. KRALINGSCHE VEER, 13 Dec. Heden och tend werden aan de markt alhier aangevoerd 32 winterzalmen, die voor f 2.00 tot f 0.00 per 1 kilo werden verkocht. Advertentiën. II Tengevolge der sterke concur rentie vindt de ondergeteekende zich verplicht de SÏEEMKOLEN aan te bieden tegen de minst mogelijk concur- reerende prijs. Ook voorradig beste drooge Korte en Lange Winterdienst, aanv. 3 December Afvarend. Maand. Kaatsheuvel 'sm. ca. 2.00 Waalwijk 3.00 Heusden 5.00 Woudrichem 6.30 Gorinchem 7.30 Hardingsveld 7.50 Giesendam 8.00 Sliedrecht (Midd. v.) 8.20 Dordrecht 9.00 Te Rotterdam 10.15 Yoorloopig des Dinsdags elk station. Opvarend. Van Rotterdam Dordrecht Sliedrecht (Midd. v.) Giesendam Hardingsveld Gorinchem Woudrichem Heusden Waalwijk Te Kaatsheuvel 1888. Ov. w.d. 'sm. 2.30 3.30 6.00 7.00 7.30 7.50 8.00 8.20 9.00 10.15 3-| uur vroeger van Alle n.m. werkdagen, ca. 1.00 2.15 2.50 3.20 3.40 4.00 4.20 6.00 8.00 9.00 BOOMKWEEKER, Aanleipr van Tuinen en Bomparfa, HANDELAAR IN BLOEMBOLLEN, levert alle soorten van Vmichtboomen, Heesters RozenConifeerenBloembollen voor pot en vollen grond, tot concurreerende prijzen. Des Maandags te spreken in het Koffie huis »de Beurs* te Gorinchem. opwekkend, versterkend, koorts verdrijvend, Ijzerhoudend Quina Laroche bij bloedarmoede, etc. Prijs per flesch f 1.90 en f 1.00. De inademing van den rook dezer Cigaretten geeft den lijder aan Asthma terstond ver lichting. In Etui 80 en 50 cents. Een algemeen als goed erkend middel bij Hoest en Verkoudheidoplossend en verzach tend. Prijs per flesehje 20 cents. te 's HERTOGENBOSCH, Leverancier van Hardsteenen Raam- en Deur dorpels, Neuten, Gootsteenen, Stoepplaten en Banden, Vloertegels, Grafmonumenten en Zer ken en alles wat tot het vak behoort. Schoorsteenmantels in alle soorten ruim voor- radig. Ruime keuze van Plafond-Ornamenten, ver sierde Lijsten, Consols, Raam- en Deurversierin gen van gips en cement. Beste Engelsche aarden Buizen in alle af metingen buitengewoon goedkoop. PrivaattrechtersPortland-Cement eerste kwaliteit. Uitgebreide sorteering van deugdzame en zeer goedkoope cement-tegels voor vloeren. Hardgebakken Tegels in alle kleuren, voor winkels, gangen, keukens, stoepen, enz. Engel sche en Fransche Parketvloeren. Dakleien in alle soorten. Alles aan zeer lage prijzen. (Voorheen A. G. SCHULL. Fotograaf van Z. M. den Koning. Atelier tot vervaardiging van alle soorten FotografiënKooldrukLichtdruk en andere procédé. Specialiteit in vergrootingen tot Levens grootte naar kaartjes, Daguerrotype Glas beelden en Olieverf Ned. Hkrv. Kerk. ■■■■IMagMBMnaBMMWBM—B—aaBBMMWaMBB——I—BCtf—B—fc [was geteekendPIETER. 'tui Heusden. M. TAN DIJK. JL Kraepelien Holm, Apoth. Zeist. Verkrijgbaar in de Apotheken. van Dobbe van Pelt Orthenstraatbij de Yischstraat. Groepen. Landschappen. Architectuur. PORTRETTEN aan huis genomen. Samengestelde GROEPEN volgens opgaaf. Portretten in Olieverfenz. enz. enz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1888 | | pagina 3