MUZIEK, Modelhoeden Vraagt overal UN GILS ELIXER, I. J. ROOIJAKKERS, e Rijtuigen le koop. Appy's Rollmops HEUSDEN. Rijtuigverhuurder. Oppert 148."Rotterdam. Groot Na.tiona.al Paardenspel, Vischmarkt te Heusden. NIEUW! NIEUW! NIEUW! Amerikaansche Rutschbaan. De Snelste vaart over Berg en Dal. EXPOSITIE A. VAN DER HEIJDEN, Gemarineerde Haring Weekers Rondvisch. Nieuwe Beddenwinkel Jan van Houten. C. F. C0HDES. N. COHEN, CKL Groote Voorstelling, 's avonds 8 ure. KERMIS TE HEUSDEN Breestraat, nabij het Stadhuis H. GRÜNKORN. P. J. VAN GILS, Waalwijk. 's-BOSCH, aan de Parade. op Zondag' aanstaande, H EU S D E N. Tabak, Sigaren, Zalm, Kreeften, Sardines hoek Wijksche Straat, MANUFACTUREN- De Kapokbedden Groot vermaak voor jong en ond. Uurgeriijke Stand. i Aïloop Van Aanbestedingen. Land- en Tuinbouw. Veeteelt. HARMONIE „DE EENDRACHT," DICKER STELT JENS, VUCHTERSTRAAT G 2, 'S-BOSCH, liet beroemde in Wijnen en Gedistilleerd. UBOSSIEBDEKU IN PALING IN GELEI. Prima Kwaliteit VEEREN BEDDEN, van r 11, r 13 en f 16, FOTOGRAFISCHE Cognac f 1.20, f 1.50 en f 1.80 per flesch. 4 1 1 a a "j Brandewijn f 0.70, f 1.— en f 1.25 JB4.jLlCft JTUJ-OT W PRIJZEN DER PLAATSEN: Yoor liet eerst op cle Kermis. I )e Directeur, wijzer, in Friesland woonachtig, heeft thans, na 70 malen te vergeefs gesolliciteerd te hebben, zich verhunrd als bakkersleerling. Men schrijft aan de »N. R. Crt.«: Een kramer bezoekt des zomers geregeld met zijne kraam de kermissen van eenige dorpen. Des winters, tot den tijd dat de kermissen weer beginnen, trekt hij de dorpen door met krame- rijen, glaswerk, enz., welke li ij bij zijne lieden vertoont, en tevens tracht hij hun dan loten te verkoopen a 25 cent per stuk, want al de voor werpen, die hij met zich voert, zullen worden ver loot, als het bepaalde getal lootjes verkocht is. Deze lootjes bestaan uit een stukje papier, dat een nummer draagt, welke nummers de kramer opteekent in een boekje, met den naam van de houders. Maar sedert het doleeren in zwang is gekomen, kan hij bij velen van die lieden zijn lootjes niet meer kwijtraken, want in loterijen deel te nemen is zondig. Wat doet de kramer nu? Hij schrijft de nummers nu niet meer op pa piertjes, maar op den zijkant van Zweedsche lucifersdoosjes, en verkoopt dan die genummerde doosjes tegen 25 cent per stuk bij de lieden, die zonder hun geweten te verontrusten, toch wel een kwartje voor een doosje lucifers mogen geven. Daar steekt geen kwaad in. Die doosjes koopen zij dus. De kramer schrijft den naam der koopers op met het nummer daarachter van het doosje, dat gekocht is, en de zaak is in orde. Valt later op dat nummer een prijs, dan wordt die met een gerust geweten aangenomen. In de vorige week werden te Bergen-op-Zoom circa 110.000 oesters naar het buitenland ver zonden. Bij de voltrekking van een huwelijk op een plaats in Noord-Brabant, gaf de vader der bruid op de vraag van den ambtenaar van den burger lijken stand, »of hij toestemming gaf tot het hu welijk zijner dochterten antwoord: »ja! om van haar af te komen, want zij is altjjd zoo kwaad voor mij geweest Boven Gelderland en overijsel heeft een hevig onweder gewoed, hier en daar gepaard met zware windvlagen en hevigen hagelslag. - Te Duiven sloeg de bliksem in de woning van de gebroe ders Jansen. Het hoofd van het gezin en diens inwonende nicht werden getroffen en waren ge- ruimen tijd bedwelmd. De bliksem had, na een en ander in huis te hebben vernield, zich een uitweg door het dak gebaand en een begin van brand veroorzaakt, hetwelk gelukkig werd ge- bluscht. - Onder Ommen sloeg de bliksem in de woning van Timmerman, zonder brand te veroorzaken. In den stal werden een koe en een paard gedood. - Te Almeloo ging het on weder vergezeld van een hoos, waardoor ver scheidene daken van pannen beroofd werden. - Onder Den Ham brak de mast van een aak en geraakte de schippersvrouw met twee kinderen daarbij te water. Zij werden gered. - Een ker miswagen werd aldaar omgeworpen, geraakte in brand en werd geheel vernield. Een vrouw kreeg daarbij ernstige brandwonden. Een tweejarig meisje van den landbouwer H. Wagemans te Einighausen bij Sittard, geraakte, terwijl het met andere kinderen aan het bloempjes- plukken was, in een gracht, waaruit het een half uur later levenloos were opgehaald. - Twee jonge lingen uit Gilze zijn gevangen genomen, beschul digd te Dongen een huis in brand gestoken te hebben. Het pand brandde uit. - Te Barneveld is een verpleegde uit het Oude-lieden-huis te water geraakt en verdronken. Te Zutfen zijn twee kinderen van ongeveer 12 jaar, al spelende te water geraakt en ver dronken. - Een 88-jarige dame is te Bergen-op- zoom om het leven gekomen, door het in brand geraken van haar kleederen. Zij was rustig aan de ontbijttafel gaan zitten met een warme stoof onder de voeten. Een kwartier later vond men haar geheel verschroeid en half verkoold liggen. - De vrouw van W. Krikke te Beilen had Zaterdagavond het ongeluk van een in de schuur staande ladder te vallen, met het onge lukkig gevolg, dat zij een ernstige schedelbreuk bekwam, waaraan zij na weinige oogenblikken overleed. - Te Heerlen is een dienstbode, be schuldigd van kindermoord in hechtenis geno men. Het lijkje van het pasgeboren kindje werd in het bed verborgen gevonden. - Een glazen- wasscher is te Amsterdam van een hoogen ladder gevallen en inwendig zwaar gekwetst naar het gasthuis gebracht. Heusden, van 25 April tot 2 Mei Ondertrouwd: Johannes Cornelis van den Eijnden, 35 j., en Anna Paulina van Don gen, 37 j. Geboren: Adriana Arnolda, d. v. Petrus van den Bosch en Allegonda van Dal. Overleden: Wilhelmina Catharina van den Broek, 52 j., echtgen. van Dirk Schuit; Henri Goutier, 7 in., z. v. Dirk Goutier en Anna Daniels. 330e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 4e Klasse. Trekking van 30 April. Prijs van f 25000: no. 18729; f 1000: no. 6443'; f400: nos. 17215 en 17426; f200: nos. 3187 en 14563: f 100tins. 74-2.4 en 10592 4e Klasse. Trekking van 1 Mei. Prijs van f 1500: nos. 5491 en 8552 f 1000: nos. 3105 en 4988; f200: nos. 15682 en 18675; f 100: nos. 5575, 14464 en 17839. 4e Klasse. Trekking van 2 Mei. Prijs van f 400: no. 18669; f 100: no. 7340. Woensdag is aan het ministerie van Water staat Handel en Nijverheid aanbesteed: I. de aanleg van een gedeelte kanaal, van nabij den Zeijlweg onder Maarssen tot de Schutsluis, bewesten Utrecht, zoomede het in verband daar mede verleggen van de beide Rijnspoorwegbanen UtrechtAmsterdam en UtrechtRotterdam, enz. Minste inschrijver A. D. v. Seters, te Yught, voor f 2,029,000. II. het voortzetten der verbreeding langs den rechteroever en het verleggen der dwarskribben aan den linkeroever van het Scheur, beneden Maassluis, enz. Minste inschrijver F. E. Terwindt, te Pannerden, voor f 208,900. In het Westland is alles thans groei, bloei en leven. Woei de wind in den laatsten tijd nog al dikwijls uit den kouden hoek, moeder natuur schonk toch in voldoende mate malschen regen en koesterenden zonneschijn, om de gewassen voordeelig te ontwikkelen. De boomen staan over het algemeen prachtig. Appels beloven veel, peren zeer goed, pruimen en bessen goedde laatste en vooral de jonge struiken lijden nog al door de zoogen. spruiten- eters. De druif vertoont aan den kouden muur zijne eerste blaadjes. De vroegste aardappelen staan al met forsch loof frisch boven den grond en zijn zeker bjj verleden jaar ruim 14 dagen vooruit. De uien staan, dank zij het aanhoudende natte weer na de uitpoting, goed gelijk en krachtig en die, welke reeds in de eerste dagen van Februari werden gepoot, beloven een zeer vroeg gewas. De eerste asperges zijn thans reeds op den kou den grond gesneden, wat ook 14 dagen vroeger is dan in het vorige jaar. Yooral voor deze teelt is een vroeg gewas van het grootste belang, wijl het snijden tot een vasten datum duurt en bij laat gewas de markt dus geen geregeld verloop heeft, maar dadelijk overvoerd wordt. Kan de tuinder tevreden zijn wat de vooruit zichten der teelt betreft, ook de landbouwer ziet met welgevallen naar akker en weide. Het win terkoren toch staat prachtig, en het zomergraan kon goed worden uitgezaaid, al was het natte weer in den aanvang ook hinderlijk voor de be werking van het teellandde weiden voeren er goed bij, wijl het gras zoo spoedig en welig groeide, dat het eerste melkvee reeds 14 dagen vóór Mei buiten kon, iets wat den boer bij den slechten hooioogst van het vorige jaar uitmun tend diende. Alles te zamen genomen geeft 1889 wat groei en bloei betreft uitstekende vooruitzichten, en zoo de natuur mild blijft, en de producten willige markten vinden, zal het voor land- en tuinbouw een gunstig jaar worden. Bljjven nu de gevreesde nachtvorsten uit, dan zal binnen weinige dagen het Westland ééne schoone tuin zijn, vol geuren en bloemen om hoog en omlaag. Hoe lang kan men de merriën voor de fok kerij bezigen? Tot beantwoording van deze vraag heeft het Engelsche stamboek als gids ge diend dit leidde tot de volgende resultaten. Van 1000 merriën brachten een veulen ter wereld: 226, op den leeftijd van 20 jaren; 175, op dien van 21 jaren; 141, 22 jaren oud; 49, 24 jaren oud22, 25 jaren oud8, 26 jaren oud; 2, 27 jaren oud, en 1, op den leeftijd van 29 jaren. Het 30e jaar schijnt dus de grens aan te geven van het voorplantingsvermogen van edele paarden. Opmerkelijk is, dat volgens de aanteekening van het »Studbook«, de veulens, die van oudere merriën waren gevallen, nooit goede renpaarden zijn geworden. De leeftijd van 1215 jaar schijnt bij de merrie de grens te vormen, boven welke in het algemeen iets uitstekends niet meer te ver wachten is. Bij door arbeid versleten dieren is de grens buiten twijfel nog lager gelegen. In Engeland zijn uitstekend geslaagde proeven genomen met een nieuw model hoefijzer zonder nagels, dat thans bij het leger in gebruik is, en met een eenvoudigen stalen band aan den hoef wordt bevestigd. De band wordt over de kroon om den hoef gelegd en daarna met een stalen haak met het teengedeelte van het ijzer verbon den. Aan dit laatste zijn drie kleine verhoogin gen aangebracht, welke in den hoef gelaten kunnen worden om het verschuiven tegen te gaan. Ieder soldaat kan nu na een zeer kortstondig onderricht met behulp van een hamer of steen in 3 a 4 minuter (a van den tegenwoordig be- noodigden tijd) q^n nieuw ijzer aanleggen. Het nieuwe ijzer, dat licht, duurzaam en goedkoop is, laat den hoef volkomen vrij, zich uit te zetten en te groeien. NIurliTberieliten- DORDRECHT, 2 Mei. Tarwe. Jarigepuike Zeeuwsche Vlaamsche en Overmaassehe f 8.a 8.50, Overmaassehe goede en mindere f 7.50 a 8.Nieuwe puike Zeeuwsche VI. en Overm. f 6.60 a 7.10, dito goede f 6.a 6.30, dito mindere en blauwe f 5.50 a 5 80, dito Zomer f -.- a dito Canada f 5.20 a 5.50. Kogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassehe f 4.50 a 5.20. Gerst. Winter Zws. en VI. Zak- maat f 4.a 4.30, Overmaasch en Flakkeesch Zakmaat f 3.50 a 4.Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 3.80 a 4.Overm. en Flakkeesch Zakmaat f 3.40 a 3.90. Haver. Voeder ƒ2.70 a. 3.50; Dikke ƒ3.a 4.Boonen. Witte f 7.a 9.50Bruine f 8.a 11.50. Erwten. Blauwe Kook f 7.40 a 7.70, Voeder f 6.a 6.50. Koolzaad. Puik 2- en 3-jarig Zeeiuosch en Overmaasch op ƒ11.25 per hectol. en puik Odessa op f 320 per 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair Hemel dito Koningsberger fen Peters burger op fa naar deugd gehouden. Raapkoeken. Harde ƒ85 a 90 de 1040 stukz. Lijnkoeken. Zachte f.- a de 1040 sluks. Raapolie contant 31-25 a 30.75 6 weken f 32.25, na jaar ƒ25.50 Lijnolie f 21.75 a 21.50, zomer- ƒ21.87, te koop, najaar ƒ21.87» ROTTERDAM, 30 April. Op de veemarkt waren heden aan gevoerd 2342 runderen, 180 vette en graskalveren, 257 nuchtere kalveren, schapen of lammeren, varkens, 281 biggen, - bokken of geiten, 14 paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgtrunderen Ie qual. 68 cent, 2e ao ...„7 nT 2'- qual. 80 a 90 e nt, 3e qual. cent; schapen lei qual. 70 cent, 2e qual. 60 cent, alles per kilo; varkens le qual- 25 a c.nt, 2- qual. 24 u e nt, 3e qual. 23 cent, licht soort 20 u 22 cent, alles per half kilo. Op de botermarkt werden aangeroerd 1518 en 151 16 ton benevens 1114 stukken ran pen half kilo prijs le qual. f 46, 2e- qual. f 40, 3e qual. f 36, per half kilo f 0.55 a 0.70. Stieren f 40 160, hokkelingen dito fa melk koeien ƒ110 a 130, kalf koeien ƒ150 a 260, vaarz' u f 60 a 100, pinken f 30 a 60, graskalveren f a paarden 30 a 75. r3er--eTï\TKF»»p WATERHOOGTE KEULEN. 30 April 3.40 M. boven 0. 1 Mei 3.45 M. 2 Mei 3.43 M. WEERBERICHT. (medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut.) Yerwachting: Zuidelijke wind. Advertentiën. Voor de vele bewijzen van deelneming, onder vonden bij het overlijden van onze geliefde Zuster, Mevrouw de Wed. KLUITPrilleyitz, betuigt de ondergeteekende, ook namens Broeders en Zusters, haren oprechten dank. I. H. W. PRILLEVITZ. Ileusden2 Mei 1889. DOOR DE van FJerpt. Repetitie BIJ DEN HEER J. B U IJ S TE HER PT, des namiddags ten half zes ure. der de roem van alle bestaande Elixer-soorten. Hoogste onderscheiding op verschillende Wereld tentoonstellingen. Verkrijgbaar voor Heusden en Omstreken uit sluitend bij den Heer Eenige fabrikant: F. VAN HELVOORT, Rijlnigmaker te Heus den, biedt tegen billijken prijs aan Eeiie Victoi'ia-(1 ue, met Collings patent assen, zeer licht. Een Karretje op veêren (voor ponny) geschikt voor vier personen. Een Tilbury (voor ponny) met afne mende kap. Een sterken TTtrechtsclie wagen, voor 6 personen, zeer geschikt voor den handel. EN in glazen flacons. in blikken. BIJ EN Langendijk, Wijk B 214, Gorinchem. op trouw, voor de kwaliteit wordt ingestaan. zjjn ontegenzeggelijk de beste die men ergens ter wereld voor dezen prijs koopt. Woont niet meer op 'f hoekje Langen dijkdoch schuins daar tegenovernaast het Sigarendepöt van de heeren Boele. Specialiteit in Vergrootingen naar kleine Portretten in Kooldruk (onveranderlijke Foto grafie), CrayonteekeningAquarell en Olieverfin alle verlangde formaten. Aan het Atelier bestaat d a g e 1 ij k s gelegenheid tot poseeren. Opname met het instantané procédé. N.B. Tweemaal bekroond met Zilveren Medailles voor Yergrootingen en andere Fotografiën. Des Zondags wordt het Atelier om half een gesloten. onder Directie van den Heer staande met zijn geheel nieuwe welingerichte tent op de Bovengenoemde Directeur heeft de eer het geachte publiek van Heusden en Omstreken te berichten, dat hij alhier is gearriveerd met een uitstekend gezelschap Kunstrijders en Rijderessen, benevens eene collectie fraaie, gedresseerde Paarden. Daar hij niets onbeproefd zal laten om het publiek aangename avonden te verschaffen, zoo beveelt hij zich beleefdelijk tot een talrijk bezoek aan. Achtend, IV. COHEN, Directeur. le Rang f 0.99, 2e Rang f 0.60, 3e Rang f 0.40. Men zie voor nadere bizonderheden de programma's. STANDPLAATS:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3