paar hunne kinderen meermalen op de be schreven wijze straften. Toen de buren wisten waarom het ver schrikkelijke echtpaar gevangen genomen was, wilden zij het begrijpelijkerwijze lynchen. Te Antwerpen wordt stellig verwacht, dat Keizer Wilhelm II voor zijn bezoek aan Engeland zich aldaar zal inschepen. Zijne komst wordt op 2 Augustus tegemoet gezien, en het voornemen bestaat het kort stondig verblijf van den Dgitschen Keizer met schitterende feesten op te luisteren, waartoe ook zou behooren eene militaire revue, waartoe een groot aantal garnizoenen des lands de troepen zouden leveren. Tegen het einde dezer maand verwacht men op de reede van Antwerpen het schitterend schouw spel van een groot aantal Engelsche en Duitsche oorlogschepen, bestemd om het koninklijk Engelsche jacht Victoria and Albert* aan boord waarvan de Keizer zich inschepen zal, te begeleiden. In de Belgische grensgemeente Bommers- hoven, bij Tongereu, heeft een gendarme een dubbelen moord gepleegd. In den nacht van 23 op 24 Juni waren de maréchaussees Peeters en Varendonck, van de brigade Tongeren, aldaar op surveillance. Na ver scheiden herbergen te hebben bezocht, landde men ook aan in die van zekeren Lakei, waar gedanst werd. De maréchaussee Peeters danste herhaalde malen mede, waarover zijn wapenmakker hem berispte. P. werd hier over boos op zijn kameraad en later nog meer op den kastelein, die hem, wegens zijne verregaande dronkenschap, drank* weigerde. Iljj laadde terstond zjjn karabjjn en plaatste zich nadat allen uit de zaal gevlucht waren in een hoek, onder be dreiging ieder te zullen doodschieten, die den drempel mocht overschrijden. Toevallig kwamen er nog twee jonge lieden uit het dorp, en, alvorens men tjjd had hen te waarschuwen, had een kogel reeds beiden doorboord. De eene, August Dieu, bleef op de plaats dood, de andere, Van Huizen, overleed 's anderen daags. Peeters is aangehouden. Uit de hertogelijke stoeterjj te Harzburg (Bruswijk) zijn 13 éénjarige volbloed veulens in het openbaar verkocht voor niet minder dan 59440 mark. Verleden jaar werden voor 14 dergelijke veulens 56000 mark betaald. Parijs zal een onderaardschen spoorweg krijgen. De ontworpen Ijjn is omsireeks 11 kilometer lang, met een korten zijtak en verbindt de stations BastilleVincennes, ParijsLyon en ParijsOrleans spoorwe gen. Slechts 6 mijl loopt de spoorwegljjn onder den grondhet overige deel gaat ze over of onder viaducten. De onderneming wordt uitgevoerd door eene vereeniging van kapitalisten en zonder Staatshulp of garantie. Er zullen aandeelen ter waarde van 25 millioen frs. en obligatiën voor 36 millioen frs. worden uitgegeven. Calvisson, in het departement du Gard (Frankrijk), was jl. Dinsdag het tooneel van eene verschrikkelijke gebeurtenis. Ten- medelijden was. Zonder liefde had ze geleefddat was 't, wat Cola begreep in zijn gansche beteekenis. Ze reden naar de eerste zitting bjj Aldridge. Hij trad haar vol vreugd tegemoet. »Zulk een zon zulk een klare he mel dat zal een lichteffect geven dat hij zuchtte. »Ik zal uw hoofd toch niet kunnen treffen. Ik heb onlangs met Wal dorf nog uren lang over u gesproken, Mejuffrouw Charlotte. Cola voelde, dat ze kleurde, en was bljj dat tante het woord opnam. »Hoe komt ge aan dien man?* vroeg ze. >We hebben elkander op een reisje door de bergen ontmoet in Zwitserland meestal maakten we onze schetsen op dezelfde plaats. Hij is een prachtstuk!* »Hij spreekt te weinig,* berispte Mevrouw Harland. »Ja, hij is een weinig gesloten. Ik houd hem voor niet gelukkig, 'k Weet eigenljjk niet, waarom niet hjj heeft een romant «de zin werd niet voltooid. Op dit oogenblik werd er aan de deur ge klopt en Aldridge ging met een veront schuldiging heen. Slechts modellen,* zei hjj, toen hjj terug kwam, »'t is verbazend hoeveel leeljjke vrouwen zich voor volmaakt schoon houden. De verstandigsten zijn, wat dat betreft, nog net als de kinderen! Zoo mjjn lieve dame mag ik nu aan mijn Mignon be ginnen?* »'t Was toch niet te veel gevergd, als ik meende dat ge wel had kunnen zorgen, dat hier iemand was om me gezelschap te hou den!* riep Mevrouw Harland, »'t behoort niet tot de eerste genoegens van 't leven om stommetje te spelen.* Carters komt.* »Wat moet ik met dien? Hij loopt Charlotte na!« »Dat zal hij heden niet. Hjj zal met u whistspelen. Hij brengt Janie Conners mee!* gevolge eener woordenwisseling lostte een gendarme drie revolverschoten op zijn bri gadier, waardoor deze zwaar gewond werd. Daarna vuurde hij, naar men vermoedt in een aanval van waanzin, op de menigte, die zich verzameld had. Hij doodde een kastelein der plaats en verwondde eene vrouw. Ten slotte maakt hjj eind aan zijn eigen leven, door zich een kogel door het hoofd te jagen. Het aantal slachtoffers van de ramp bij Saint-Etienne zal waarschijnlijk 186 be dragen. Yoor de nagelaten betrekkingen stroomen de giften van alle kanten toe. De Ministers Constans en Yves Guyot hebben zich naar St. Etienne begeven en daar persoonljjk een bezoek gebracht in de mijn St. Louis. Zij hebben in gezelschap van de ingenieurs van het departement verschil lende gangen doorloopeu en het is hun ge bleken, dat deze in de volmaakste orde waren wat stutten en lucht betreft, zoodat men zich de plaats gehad hebbende ramp niet anders kan verklaren, dan door de onvoorzichtigheid van een werkman, die ge tracht moet hebben te rooken. Te Montbrison (Frankrijk) speelden twee jongens met een pistool, dat één hunner uit de lade gehaald had. De jonge Choux, vijftien jaar oud, vuurde in de lucht en daar er geen schot afging, dacht hjj dat het wapen niet geladen was. Hij plaatste voor de grap de tromp onder de kin en riep: »lk schiet me voor den kop!« Hij trok af en viel dood neer. Zondagmorgen is de sneltrein van Keulen naar Frankfort, nabjj het station Röhrmoor, door verkeerden wisselstand, ontspoord. Acht passagiers werden gedood, elf gewond. Twee treinen met doctoren en verband middelen zjjn naar de plaats des onheils vertrokken. Tegen Prins Albrecht van Pruisen was door den vroegeren postbeambte F., eene klacht ingediend, omdat hij in 1886 ten gevolge van de gladheid vóór het paleis van den Prins gevallen was, waardoor hjj zoo danig letsel kreeg, dat hij voortdurend on bekwaam was zjjn ambt waar te nemen. De rechtbank te Berljjn heeft thans den Prins veroordeeld, aan F. levenslang eene maandeljjksche som van 75 mark uit te keeren. De fabrikanten te Brünn, waar de wevers, wegens het zeer geringe loon, het werk hebben gestaakt, hebben geweigerd met de afgevaardigden der werklieden te onderhan delen. Alle weveryen staan stil en men vreest voor ongeregeldheden, daar de aan gekondigde arbeidersbyeenkomst verboden is. Te Berljjn is op dit oogenblik eene veel belovende reuzin te zien, een Kozakken- meisje van 11 jaar, dat nu reeds eene hoogte van 2 meter bereikt heeft en dus, indien het zoo door bljjft groeien, vermoe- deljjk een wandelende Eiffeltoren zal worden. De gedachte dat een volwassen mensch hier als kind wordt voorgesteld, is op 't minst zeer onwaarschjjnljjk. Houding, vormen en »De allemansnichtPrettig!! Zal ze zin gen?* Sir William lachte. »Hier vermoedelijk niet we hebben hier geen instrument.* Roodharige vrouwen zjjn me een gruwel Cola, die haar gitzwart haar op Aldridge's verzoek had losgemaakt, zag naar Mevrouw Harland. »En roodharige mannen, tante?* vroeg ze lachend. Laf, antwoordde de gevraagde schielijk en nam toen de gereedliggende kaarten en begon ze te schudden. »Wilt ge hier op Carters wachten, Me vrouw Harland, of gaat ge mee naar 't atelier?* >Natuurljjk ga 'k mee; daarvoor ben ik hier ik zal met Carters en de roode allemansnicht binnen wihst spelen. Charlotte, laatje dien tulban niet om 't hoofd winden jjj hebt haar, dat gezien mag worden.* »Sir William onderzoekt wat het best staat met of zonder doek.« »Ik ben waarljjk in twijfel,* zei deze, terwijl hjj van het podium, waarop Cola zat, af ging en eenige schreden achteruit liep. Zonder den tulban is het hoofd prach tig, en met den tulban is 't coloriet zoo heerlijk dat men niet weet, wat te kiezen.* »Er wordt geklopt* riep Mevrouw Har land zeer luid aan de deur. »Wie zal daar nu weer zijn?* »'t Zal Carters zjjn,* zei Aldridge. Bin nen! Drommels, Waldorf; dat is een ge lukkig toeval. Kom binnen! Welk een geluk! Ik heb een verstandig raadgever noodig een mensch met gevoel voor co- loriteit. Moet myn Mignon deze doek om 't hoofd hebben, of pardon ik over val u ge kent deze dames Mevrouw Harland Mejuffrouw Charlotte staat u toe, dat mjjn vriend Waldorf binnen komt?* (Wordt vervolgd.) gebaren laten geen twijfel, of 't kind heeft inderdaad den opgegeven ouderdom. Het lichaam is nog in den ontwikkelingstijd en de kleine* weet niet goed, wat zij met armen en beenen beginnen zal. Bovendien zjjn handen en voeten zoo groot als waren ze voor eene dubbel zoo groote reuzin be stemd. Er is te Weenen gebrek aan drinkwater. Het gemeentebestuur heeft zich genoodzaakt gezien den voorraad bronwater door water uit de rivier de Scbwarza aan te vullen. Daar dit water zeer onzuiver is, heeft de gezondheidscommissie aangedrongen op on- verwjjlde vermeerdering van den aanvoer van bronwater; tot dusver was echter het plan daartoe als te kostbaar opgegeven. Het duurste Aandeel der wereld zal hoogst waarschjjnljjk dit wel zijn, dat op 3 Juli jl. in een publieke veiling te Londen onder meerdere werd verkocht. Een aandeel name lijk der New River Company (de eeuwenoude maatschappjj die Londen van drinkwater voorziet) bracht op die veiling op de som van Honderdduizend pond sterling Russische bladen maken melding van het oprichten eener nieuwe stoomvaartmaat- schappjj te Petersburg, met vjjf millioen roe bels kapitaal, die het openen van de volgende ljjnen beoogt: PetersburgAntwerpenLa Plata; Petersburg—Antwerpen—Shanghai WladiwostockPetersburg Antwerpen Odessa. Het plan bestaat ook Spaansche en Italiaansche havens aan te deen. Men wil 25 stoomschepen in dienst stellen. In Britsch Indië is een nieuwe Mahdi opgestaan, een Muzelmansch fakir, Mirza genaamd, die in het district Dakka, in Ben galen, den heiligen oorlog predikt tegen keizerin Victoria. Hjj heeft reeds onder de Mohamedanen aanhangers gevonden en uit hen eene rooverbende gevormd, die op klaar lichten dag den bazar te Narsingdi plun derde. Een sterke politiemacht is tegen hen uitgezonden. Men zegt, dat de Paus kardinaal Lavigerie als zijn eventueelen opvolger heeft aanbe volen. De verslagen van het bureau voor land bouw melden, dat de vooruitzichten van in de laatste dagen gevallen regens, de voor uitzichten van den oogst aanmerkeljjk ver beterd zjjn in Minnesota en in noordelijk Dakota. Door overstroomingen in Texas is voor 2 millioen ds. schade veroorzaakt aan wegen en bruggen. Men telt ook eenige dooden. Plaatselijk: Nieuws. HEUSDEN, 9 Juli. Vrjjdag 1.1. werd op het werk voor den Nieuwen Maasmond, nabjj deze gemeente, een belangrijke vondst gedaan. Op eene diepte van 1.47 M. beneden A. P. werd in het te maken zomerbed, circa 4 M. onder den beganen grond, op een houten voor werp gestuit. Zeer voorzichtig werd nu met graven te werk gegaan, waarna men de vol doening had een volledige kano te voorschjjn te brengen. Het vaartuigje is van eikenhout en uit een boomstam gehakt, heeft eene lengte van 7.30 M. bij eene breedte van 0.90 M. en eene diepte van 0.30 M. Het hout, dat eenige eeuwen onder den grond zat, heeft veel geleden en was het best te vergeljjken by uitgekookt vleesch, dat bjj de eerste aanraking direct in draden afwjjkt. De meeste behoedzaamheid diende daarom iu acht genomen te worden; waarom de wa terstaat het uiterst voorzichtig heeft doen overbrengen op een afgezonderd gedeelte van het werk, het van onderen met klei heeft aangevuld en van boven met planken doen bekappen; zoodat het nu veilig voor een ieder in zijn oorspronkeljjken toestand te bezichtigen is; zonder dat het beschadigd kan worden. Aan de lucht blootgesteld, verkrijgt het hout ook meerdere hardheid. Het vaartuigje, dat uit één stuk vervaar digd is, heeft een voor- en achtersteven, die blykbaar öf afzonderlijk aangebracht öf her steld zjjn. Aan het achterstuk bevind rich een metalen of bronzen plaat, verbonden door bronzen spjjkers. Zoowel plaat als spjj- kers waren zwart; doch niet bezet met roest, als jjzer gewoonlijk aankleeft. Zoodra men er op vjjlt, komt er zilverachtig wit met rooden weerschijn voor den dag, zoo dat men moet meenen met voorwerpen uit het bronzen tijdperk te doen te hebben. Dicht bjj de kano werden nog 2 voor werpen gevonden, het eene lang 56 en het andere 39 centimeter, die veel geljjkenis hebben met den tegenwoordigen kleinen artilleriesabel. Van boven loopen zij puntig toe, hebben aan de dikke zijde eene z. g. bloedgleuf en eindigen met een onbewerkt gedeelte dat vermoedeljjk iu een houten stok moest gevat worden, om het geheel tot een speer te maken. Deze beide wapenen zjjn eveneens van brons. Wanneer is deze kano nu in de nabij heid van Heusden beland? Het zal moeieljjk zijn hierop een bepaald antwoord te geven doch het is zeer waarschjjnljjk, dat dit heeft plaats gehad vóór Heusden eene stad was, dus in den eersten tijd onzer jaartelling en omtrent den tijd van de wording van Heusden, verkeert men in het onzekere. Jacob van Oudenhave schreef in 1651 »De Stadt Heusden is een seer oude Stadt. »Anno 857 wierde dese stadt van de Deenen »en Noormannen inghenomen en verdes- rirueert. Maer hoe lange dat dese stadt »voor dien tjjdt al gestaen hadde, daer van >en is geen bescheydt.« Oudheidkundigen zullen het vermoedelijk verder brengen dan wjj èn uit de genoemde voorwerpen èn uit het samengestelde metaal met meer juistheid kunnen opgeven, van welken tijd een en ander dateert. Voor de a. s. periodieke verkiezing van leden van den gemeenteraad zjjn aan de beurt vau aftreding de heeren Ch. de Jongh en P. van Bokhoven. Door de N.-Brab. Maatschappjj van Landbouw afd. Heusden, is bepaald, dat op 3 Augustus o. k. alhier eene keuring zal gehouden worden van zooghengstveulens, waarvoor verschillende prjjzen zullen wor den beschikbaar gesteld. Door Z. M. den Koning is, op ver zoek, eervol ontslag verleend aan den heer 8. Verhagen alhier, als Heemraad in het bestuur van het waterschap de Hooge Maas- dijk van Stad en Lande van Heusden c. a. BRAKEL. Donderdag avond werden aan de beurs alhier 770 mud aardappelen verhandeld. De prijs was iets vlugger. Men besteedde f 2.65 en f 2.70. DUSSEN, 9 Juli. Het uitwaterings-ka- naal van den Nieuwen Maasmond, behoo- rende tot het baanvak van den Peeren- boomsche sluis tot aan de Dussensche Gantel, is Zaterdag 1.1. voor de scheepvaart in ge bruik gesteld. De schepen naar Dussen be stemd moeten nu ook van dat kanaal ge bruik maken, daar den weg thans is afgesloten om door het Oude Maasje de Gantel binnen te loopen. GEN DEREN, Door het waterschap Genderen is de omslag voor dit jaar bepaald op f2 per hectare. Het vorig jaar was die f2.25. WIJK. By de Ned. Herv. gemeente al hier, is tot predikant beroepen, ds. E. J. Homoet te Opheusden. WOUDRICHEM, Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Juni ingelegd f 1179,77, terugbetaald f 1788,88. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 538, LOON-OP-ZAND, 6 Juli. Loon-op-zand doet tegenwoordig zyn naam er aan. 't Is al zand, wat men thans ziet; er is geen be- wjjs van vocht meer in den grond. Dor en droog staat dan ook alles in 't veld. De rogge is zoo goed als rjjp. Haver, boekwet en aard appelen kunnen zich op de meeste akkers niet meer staande houdenze hangen verlept of verdroogd. De afgemaaide weiden zjjn alle verschroeid, de afgegraasde gedeeltelijk. In den tuin ziet er ook alles droevig uithet weinige, dat er nog in staat, gaat staan ster ven komt er niet spoedig gunstig weer, dan is alles weg. Op andere plaatsen heeft men nog een enkelen keer regen gehad, hier heeft in weken geen enkele bui de planten gedrenkt. De groenteverkoopers maken hier goede zakenkomen er opdagen dan zijn ze dade- lijk heel hun voorraad kwijt, 't is een lust om te zien, hoe hun wagens bestormd worden. CAPELLE. Thans is wederom een rund van den heer H., tengevolge van miltvuur gestorven. Ook de heer R. heeft aan diezelfde ziekte eene koe dood. DRUNEN. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat door A. Verhoeven, op een zonderlinge manier een reiger is gevan gen. Mjjnheer Langbeen was n.l. aan een aflooper of zetljjn terecht gekomen, en vloog met den haak in den bek door het luchtruim, zoover als het touw dit toeliet, tot hjj ge vangen werd. 's-BOSOH. In de Vrijdag 1.1. gehouden vergadering der provinciale staten is be sloten de door gedep. staten aangeboden rekening en verantwoording over den dienst van 1887 goed te keuren. Bjj de behandeling der begrooting van enkel prov. en huishoudelijke uitgaven voor den dienst van 1890 wees het lid Van den Biesen op den gunstigen toestand der pro vinciale financiën. De behoefte aan aanleg van kunstwegen op groote schaal bestaat niet meer, en hij achtte derhalve de tijd gekomen om nogmaal met ernst te denken aan den aanleg van een kanaal, waarvan vroeger in deze vergadering sprake is ge weest, uitgaande van de Zuid-Willemsvaart loopende in de richting van Tilburg, Breda en zich ontlastende op een of ander punt aan den Moerdijk. Op zjjn voorstel werd met algemeene stemmen besloten een post van f2000 voor het doen van een voorloopig onderzoek voor dit kanaal op de begrooting uit te trekken. Voorts werd besloten: Op de begrooting van 1890 te brengen de aanvrage om subsidie voor het teeken- onderwjjs ten behoeve der teekenscholen in de gemeenten's-Bosch, Helmond, Breda, Waalwjjk, Heusden, Eindhoven, Grave, Oos terhout, Zevenbergen, Roosendaal en Was pik, tot een gezamenljjk bedrag van f 4000. Toe te staan de jaarljjksche subsidiën aan: het instifunt van doofstommen te St. Mi- chiels-Gestel f 1000. De onderlinge maatschappjj tot ver betering van den toestand der bewoners der kerkeljjke gemeente te St. Willebrord f500. Daarna werd de provinciale begrooting voor 1890 in haar geheel vastgesteld. In ontvangst ter soumie van f 649.828. In uitgaaf ter somme van f 651.821 Aan de gemeenten Rucphen en Bladel werd de gewone subsidie van f 300 in de jaarwedde van den geneeskundige toegekend. Het verzoek van de gemeenten Reusel, Hoog-Mierde en Ililvarenbeek om vervroegde betaling van het toegekend subsidie in de kosten van aanleg en kunstwegen, werd afgewezen. Voorts werd nog vastgesteld een besluit tot verkoop van strooken provincialen grond onder Drongelen en Eetheu, ten behoeve van de werken tot verlegging van den Maasmond. I i inn exil and. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht dat, te rekenen van Maandag 15 Juli a. s., een tweede wit licht zal wor den ontstoken op de westelijke borstwering van het fort Crevecoeur, aan de noordzjjde van de Dieze, tot aanduiding van de rich ting der scheepvaartgeul aan de monding. Het nieuwe licht, gezien loodrecht boven het bestaande licht, zal de scheepvaartgeul aangeven van het buitenscheep vaartkan aal der Dieze, van de vaargeul der rivier de Maas tot het punt waar de lichten van de schutsluis te Crevecoeur zichtbaar worden. Men deelt ons mede, dat door den Minis ter van Binnenl. Zaken, ter benoeming van een hoogleeraar aan het Romeinsch recht in de universiteit te Leiden, aan Z. M. den Koning voorgedragen zjjn1. mr. Th. Heems kerk 2. mr. Witsius de Savornin Lohman. Donderdagmiddag deelde de burgemeester van Leiden, de heer De Laat de Kanter, vóór den aanvang van de gemeenteraadszitting mede, dat als de geruchten, die op het oogenblik liepen, zekerheid behelsden, de curatoren der universiteit collectief haar ont slag zouden nemen. Die geruchten schijnen thans waarheid te zullen worden. Op de voordracht van curatoren kwamen de genoemde heeren niet voor. Door de commissie uit de Staten van Friesland is, in overeenstemming met het voorstel van Ged. Staten, gunstig geadvi seerd op het verzoek van het bestuur van het Ned. landbouw-comité, om door die pro vincie eene waarborgstelling te verzekeren van f 4000, tot dekking van mogeljjke ver liezen bjj eene inzending van vee op de in April 1890 te Buenos-Ayres te houden al gemeene landbouw-tentoonstelling, mits voor deze zaak door de hooge regeering het te vragen krediet van f25,000 worde verleend. Van de overige provinciën wordt f 16,000, van maatschappijen enz. f 20,000 en van particulieren f 10,000 gevraagd. Reeds heb ben enkele maatschappjjen en zelfs locale afdeelingen en ook particulieren in de waar- borgstelling deelgenomen. De afdeeling 'sHertogenbosch der Noord- brabantsche Maatschappjj van Landbouw heeft besloten tot het houden op 20, 21 en 22 Augustus eener driedaagsche tentoon stelling van paarden, runderen, schapen, varkens, pluimgedierte, planten, bloemen en vruchten, terwjjl zullen worden uitgeloofd groote gouden medailles ter waarde van f 50 en f 25, verguld zilveren dito ter waarde van f 20 en f 15 en zilveren dito ter waarde van f 10 en f5. Aan de Rijksmunt te Utrecht zullen voor rekening van de Hollandsche IJzeren Spoor- weg-Maatschappjj 4000 medailles geslagen worden, die bestemd zjjn ter herinnering aan het 50-jarig bestaan der Maatschappjj, dat in September e.k. zaj worden herdachl. De bevolking van Zuid-Holland bedroeg op 1 Januari 1888 447,257 mannen en 479,952 vrouwen, totaal 927,209. Dat cijfer bedroeg op 31 December 1888 943,495. Aan den 14-jarigen leerling der R. H. B.-school, Karei Hamm te Venlo, is Zon dagmiddag in gemelde school, in tegen woordigheid van het stedeljjk b.estuur, al de leeraren en zeer vele belangstellenden de koninkljjke medaille en loffelijk getuigschrift uitgereikt, voor het redden van een dren keling, die in levensgevaar verkeerde. Door eene Amsterdamsche Maatschappjj is heden aangekocht de grond, gelegen aan den Coolsingel te Rotterdam naast het café restaurant van den heer Deinum. Dit laat ste zal dientengevolge gedeeltelijk worden O O a. Het pare vaccinogène te 's-Bosch ad f 600. b. Het provinciaal genootschap van kun sten en wetenschappen te 's-Bosch f 800. c. De commissie voor de uiterljjke her stelling van de kathedrale kerk van St. Jan te 's-Bosch f3000» d. De commissie van het bestuur over e. De maatschappij tot verzachting van het lot van behoeftige kraamvrouwen f 500. g. De Noord-Brabantsche Maatschappij van Landbouw f 1000. h. Het instituut voor blinden te Grave f 1000. o O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 2