Notaris DE GIER, 'wmrwiE-WÊ PL de J0NGR, le I MM Jan van Houten. L. Veerman De Fransche Taal JACOB HOBEffl. WÜLLINGS. Dr. RDSfittthal's nitmnntenfte ffletMe, li HET NIEUWS YAH BEN DAG, MANUFACTUREN- Nieuwe Bedden winkel, De Kapökbedden Heusdex, den 15 Juli 1889. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. vax Eggelen. Hoxcoop. Heusdex, den 15 Juli 1889. 331e EÜE li L A YD S O II E TE HEUSDEN. A clvertentiën. JACOB P. M. REIJERS, SIGARENFABRIKANT HEUSDEN—UTRECHT. TP VEEREN BEDDEN, door een haar onbekend heer, op een ka mer gelokt en daar schandelijk mishandeld. De heer verdween daarna. De straat, waar zich de kamer bevond, wist zij niet op te geven. Eenige oogenblikken daarna ont moette zij haar belager op den Singel. Zij herkende hem dadelijk, ofschoon zijn oogen nu met een gouden bril waren bedekt, en waarschuwde onmiddellijk een politieagent, die er in slaagde den man te arresteeren. Hij werd naar het politie-bureau, voor malig Gymnasium, gebracht. Daar bleek hij te zijn een zekere S., 25 jaar en van beroep diamantslijper. Algemeen gelooft men, dat deze persoon dezelfde is, die de vroegere aanrandingen heeft gepleegd. Te Amsterdam is Vrijdagmiddag om streeks 2 uur in de Spiegelstraat bij de Kerkstraat een gedeelte van den voorgevel bovenpui enz. van een huÏ3 met geweldig geraas naar beneden gevallen. liet kwam gedeeltelijk terecht op twee kinderen, die daar juist voorbijgingen. Een werd zwaar gewond weggedragenhet ander kwam er, hoewel eveneens gekwetst, gelukkig beter af. De straat was bedekt met puin, en het is te verwonderen, dat dit ongeval in die zoo drukke straat betrekkelijk zoo goed afliep. Door het overlijden van Ds. G. J. Van Spall te Hardinxveld zijn thans in den ring Gorinchem van de tien gemeenten zes vacant, namelijk Spijk, Hoornaar, Giessen-Oudekerk, Hoog-Blokland, Hardinxveld en Giessendam. Van deze gemeenten zijn Spijk reeds 14 en Hoornaar ruim 8 jaar zonder predikant. De tramkoetsiers en conducteurs te Am sterdam hebben zich schriftelijk tot het bestuur der Amst. Omnibus-maatschappij gewend met verzoek om één vrijen dag in de week. Op dit verzoek is echter afwijzend be schikt. Sedert Woensdag 10 tot Vrijdag 12 Juli zijn aan de visckmarkt te Goriuchem afge slagen 28 zalmen, van 3 tot 41 halve kilo's, prijs per half kilo f 0,75 tot f 1,25. Er bestaat plan, om te Amsterdam een bouillonhuis op te richten, waar men staande, als aan de Eugelsche »bars«, soep en evenzoo vleesch en groenten tegen zeer lagen prijs kan gebruiken. Als de ondernemer, de heer B. J. Smits, door zeer spoedige plaatsing der nog beschikbare nandeelen in staat wordt gesteld deze inrichting tot stand te brengen, vlijt hij zich daarmee tevens bij te dragen tot het beteugelen van misbruik van sterken drank. In onderscheidene lokalen te Amsterdam zal een nieuw automatisch toestel in wer- werking komeneene zelfwerkende speel doos, welke door het inwerpen van 1 of 2 cent aan den gang gaat. De uitvinder heeft in België, Duitschland, Frankrijk, Zwit serland en Engeland octrooi genomen. De zaak wordt gedreven door de Maatschappij tot exploitatie van automatische muziek werken^ De toestellen in de verschillende lokalen worden om de week door andere vervangen. Voor het vinden der lijken van den heer Von Lindern en diens knecht, zooals wij in ons vorig nummer berichtten, bij Slikker veer door het omslaan van den boeier ver dronken, is f 1000 uitgeloofd. De heer J. te Groningen vierde Woens dag zijn 87n verjaardag en werd bij die gelegenheid o. a. gecomplimenteerd door zijn twee zusters, respectievelijk 85 en 79 jaar oud, en door zijn broeder, die ook reeds den eerwaardigen leeftijd van 72 jaren be reikt heeft. Allen, te zamen 323 jaren tel lende, zijn nog gezonden krachtig van gestel. Op de stoomtramlijn Den HaagScheve- ningen van de Ned. Rijnspoorweg-Maat schappij had Vrijdag een treurig ongeluk plaals. Een heer was met zijn' dochter den weg van de cellulaire gevangenis komen afwandelen en stond op den paardentram te wachten, toen een stoomtram in aantocht was. Daarop opmerkzaam gemaakt, verliet de heer O. de plaats waar hij stond, om de rails over te stappen. De machinist, die vol gens zijn verklaring den heer O. eenige seconden te voren had opgemerkt en over tuigd was, dat deze op een veilige plaats stond, dacht niet aan stoppen. Hoe het ook zij, de heer O. werd door de machine ge grepen en zoodanig verwond, dat hij on middellijk den geest gaf. Op het Janskerkhof te Utrecht zakte Zaterdagmiddag een kermisreiziger (koop man in kitlijm enz.) blijkbaar door vermoeie nis uitgeput, plotseling ineen. Door een medelijdenden kramer in zijn kraam opge nomen, verergerde 's mans toestand echter al spoedig zoodanig, dat de hulp van een geneeskundige moest worden ingeroepen, die zijn onmiddellijke overbrenging naar het zi-k ahuis gel;..-fe, waar hij echter reeds weinige oogenblikken later overleed. Door Spaansche veekoopers wordt tegen woordig in Friesland fok vee aangekocht tegen hooge prijzen. Y erschillende gissingen worden gemaakt naar het bedrag der onkosten, die de Shah Tl van Perzië heeft op zijn tocht door Enropa. Een Engelsch blad heeft berekend, dat deze som omstreeks 250,000 pond sterling of omstreeks f 3,000.000 zal bedragen, als de Shah in zijn eigen hoofdstad Teheran is teruggekeerd. In den ouderdom van 79 jaren is te Amsterdam overleden mevr. de wed. Jan Eduard De Vries, geboren Bia Engelman, indertijd een der sieraden van het Neder- landsch Tooneel. van brand werd spoedig geblnscht. De zich in den molen bevindende werklieden kwa men er met den schrik af. - Onder Slenaken (L.) sloeg de bliksem in een buisje; een naaimachine werd vermeld en een vrouw en twee kinderen omvergeworpen. - Onder Breukélen is Zaterdag de veerman T. nabij den Zogdijk door den bliksem gedood. - Twee koeien van den veehouder S. werden daar ook doodgeslagen. O c kan hun geen beter geschenk medegeven dan de vroomheid der ouders. Ieder toone, dat zijne godsdienstige levens beschouwing hem dringt om het vuderland lief te hebbenmet woord en daa l. Geheel ons geestelijk leven heeft, om te bloeien en te rijpen, storm en onweer noodig. BEKENDMAKING. Voor de betrekking van adjunct-directeur van Nederlandsch Mettray bij Zulten, op f 1000, vrije woning, tuin en geneeskundige hulp, hebben zich niet minder dun ruim 270 sollicitanten aangemeld, waaronder zelf hoofdofficieren en officieren. Het aantal mededingende onderwijzers is zeer groot. De fabrieksarbeiders der nieuwe weverij en spinnerij van de firma Blijdenstein Co. te Enschedé, zullen Zaterdag een uitstapje naar Amsterdam maken. Het O. M. heeft tegen Taselaar, beschul digd van moord, dd. 2 Juni 11. te Stompwijk gepleegd, eene gevangenisstraf van 6 jaar geëischt. Te Groningen is men reeds met het dor- scben van het koolzaad begonnen. Ver scheidene stukken koren zijn mede reeds gemaaid. Men herinnert zich niet, dut dit ooit zoo vroeg is geschied. In navolging van Friesland is door verschillende land bouwers een proef genomen met den ver bouw van snikerij-wortelen. Naar het schijnt, is de grond er geschikt voor, althans het gewas staat onverbeterlijk en belooft zeer winstgevend te worden. Terwijl de landbouwer W. B. te Lopik zijn stier naar Schoonhoven zou brengen, overkwam hem een groot ongeluk. Onder weg werd B. eensklaps door den den stier opgeuomen en in een naast den weg ge legen sloot geworpen, waaruit hij door in middels toegeschoten hulp, met gebroken arm werd uitgehaald. Een 4-jarig meisje in de Paulus Potter straat te 's-Hage, trok bij afwezigheid der moeder een koffiepot om en kreeg het keete vocht over het lichaam. Zij werd erg ge brand. - Aan de Veenkade bij de Dacosta- straat te 's-Hage werd een oude vrouw door een groentenwagen overreden. Het oudje werd in een wagen naar haar huis in de Westerstraat gebracht. Te Valkenswaard (N.-Br.) is een oude vrouw ten huize van haar schoonzoon door den bliksem gedood; twee kinderen, die bij haar zaten, kwamen met den schrik vrij. Onder Sehayk is een huis door den bliksem in brand gestoken en geheel vernield. Het vee werd gered. - Tengevolge van het inslaan van den bliksem zijn te Grevenbicht (L.) twee huizen, be nevens 3 schuren, in de asch gelegd. - Onder Tilburg zijn door dezelfde oorzaak drie huisjes afgebrand. - Op het einde van liet vorig jaar werd uit een schuit van zeke ren E. te Vinkeveen een bedrag van. pl. m. f 700 ontvreemd, zonder dat men den dader kon ontdekken. Deze is thans gevonden. Het is zekere v. V.; er werd nog f 500 bij hem gevonden. Bij Roptazijl is een schuit met zand geladen, in zee gezonken. De twee opvarenden werden door de reddingsboot gered en te Harlingen binnengebracht. - On der Schipluiden is een 3-jarig kind te water geraakt en verdronken. - Op het Rokin te Amsterdam is een knaap door een tram overreden en in het gasthuis overleden. - Een verver viel aldaar in de Jan v. d. Heij- denstraat van een dak op straat. Hij bleef op de plaats dood. In de ringvaart van de Watergraafsmeer is een boolje omgeslagen en een der roeiers verdronken. - Bij het station Maliebaan te Utrecht is een zoontje van een opzichter door een trein aangereden en zwaar ver wond. - Een 6-jarig meisje is te Amster dam in de Kattenburgergracht gevallen en verdronken. - Te Rotterdam is aan het Terwenakker een jongen van 7 a 8 jaar van een sleeperswagen gevallen, met het hoofd op de straatsteenen. Een kwartier daarna overleed hij. - Te Delfshaven is "Zaterdag de bliksem geslagen in den wind- korenmolen »'t Vertrouwen«. Een begin Burgemeester en Wethouders van Heusden; Gelet op de artt. 264266 der Gemeentewet; Brengen ter openbare kennis dat het kohier der Hoofdelijken Omslag der gemeente voor het dienstjaar 1889 goedgekeurd door Heeren Gedeputeerde Staten bij besluit van den 11 Juli 1889, G no. 55/21, aan den gemeente-ontvanger ter invordering is toegezonden en een afschrift daarvan van den 17 Juli a.s. af gedurende 5 maanden ter Secretarie voor een ieder zal zijn neder- gelegd dat ieder aangeslagene binnen 3 maanden na de uit reiking van zijn aanslagbiljet bezwaren tegen den aanslag op ongezegeld papier bij den gemeenteraad kan indienen, van wiens beslissing binnen 30 dagen na de mededee- ling daarvan in beroep kan worden gekomen bij Heeren Gedeputeerde Staten. De Burgemeester van Heusden brengt ter open bare ksnnis, dat het kohier (primitief) der Provinciale belasting op paarden en andere trekdieren, dienst 1888/89, is invorderbaar verklaard, en van den 17 dezer af ge durende 8 dagen voor een ieder ter lezing is nederge- legd op de secretarie der gemeente. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. .Aanbestecli ugen. Aan het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid zal worden aanbe steed 31 Juli. Het uitdiepen van een gedeelte der spoorweghaven te Feijenoord en het maken van eenige bijkomende werken al daar; (raming f 13300,) aanw. 23 Juli. 31 Juli. Het verdiepen van het groot scheep vaar wat er in het Scheur tusschen de Buskruithaven en het kanaal door het bene deneind van Rozenburg; (raming f50000,) aanw. 24 Juli. 7 Aug. De uitvoering van baggerwerk tot voortzetting der normaliseering van de Waal, onder Valburg, Beuningen en Ewijk, tusscheu kilometerraaien 30 en 35(raming f18350, aanw. 31 Juli. 7 Aug. De uitvoering van baggerwerk in het Aardappelengat, behoorende tot de Dord- sche waterwegen (raming f 0.30 per M3.,) aanw. 31 Juli. 14 Aug. Het maken en stellen van de ijzeren bovenbouwen voor 7 draaibruggen en een hooge voetbrug over het kanaal vak tusschen Nigtevecht en de schutsluis bewes ten Utrecht(raming f92100,) aanw. 7 Aug. 14 Aug. Het voltooien van de voorhaven van de nieuwe schutsluis binnen den Lek dijk onder Vreeswijk; (raming f 6800,) aanw. 7 Aug. De uitvoering van baggerwerk in het vaarwater der rivier de Waal, boven Nijme gen en beneden Loevestein (raming f 0,185.) Te Terborg, 6 Aug. Het bouwen van 5 groote stuwen en schutsluizen op den Ouden IJssel, in perceelen van f78487, f61980, f57500, f55280 en f66385 en in massa, benevens het voor deze werken benoodigde ijzerwerk geraamd op f 50000. Gedaoliten, Bid en werk ora et labora van deze aloude spreuk schijnt wel, voor velen onzer tijdgenooten, het eerste lid zijne be- teekenis grootendeels verloren te hebben. De wex-eld heeft goudmijnen voor den delver en hij, die haar wist te beploe gen en te bezaaien, heeft dertig en honderd voud geoogst. Dankbaar te genieten wat ons het leven biedt, en van goeder harte te plukken de bloemen, die daar bloeiden op ons pad, dat is godsdienst. Voor de vorming van der menschen ka rakter, ter versterking van 't zedelijk en godsdienstig leven, is geen middel krachti ger, dan het goede voorbeeld. Zeg het voort, dat wij ten deele kennen, opdat we niet vergaan in de zee eener ge droomde waarheid. Zonder kracht is de rechtvaardigheid machteloos, en zonder rechtvaardigheid wordt het gezag dwingelandij. Als de ziel u vraagt om brood, geef haar geen steenenals zij verkwikking begeert, biedt haar geen doodelrjke verveling. Velen hebben het geloof aan Gods na bijheid en putten er noch troost noch kracht uit. Het, goudstuk alleen heeft het voorrecht om alle menschen te behagen. Zelfverloochening is de eenige kampioen, die opgewassen is tegen de zelfzucht. Wie op ons gemoed werkt, wint ons licht.- Door het geloof wordt ook de kleinste, meest onopgemerkte werkkring geheiligd en hervormd, tot een plaats van waar over huis en maatschappij een kracht uitgaat en overvloedige vrucht. Wie zijne kinderen in den vreemde zendt, Gemengd en AlJerlei. Zaterdag werd door de politie te Dublin een vrouw gearresteerd, die aan den open baren weg bedelde. Aan het bureau trok het de aandacht dat zij er zoo log en zwaar uitzag en eene vrouwlijke beambte doorzocht haar kleediner. Toen werd ontdekt, dat zij een aanzien lijk geldsbedrag aan baukpaier, gond, zilver en koper bij zich had. Een lederen, om het lijf gebonden,, gordel bevatte veertien kilogrammen koperen muntstukken. Een oud jachtvalies onder baar rokken bevatte een bedrag van veertienhonderd gulden in goud. Om het naakte lichaam had zij een doek gebonden, waarin bankbiljetten zaten een er van was van zeshonderd gulden. Het geheele bedrag, dat de bedelaarster met zich rondsleepte, beliep zes-en-zestig honderd gulden. Bovendien had de juffrouw nog een partij aardappelen, een paar pond erwten en andere zaken in haar zakken Een uitmuntend en afdoend middel tegen muggenplaag is: zich, voor men te bed gaat, handen en gelaat te bestrijken met eenige droppels geest van hertshoorn, in elke apotheek voor een paar stuivers te verkrijgen. Proefondervindelijk is het geble ken, geheel te helpen tegen de verstoorders van onze nachtrust. Excuus gevraagd. De kleine Ernst heeft tante Aurelia, die komt logeeren, be- leedigd door haar aandachtig gade te slaan en verbaasd uit te roepen: »He, tante, wat is u leelijk Hij krijgt een paar klappen om zijn oor en wordt gedwongen, tante op aanstaanden voet excuus te vragen. Hij voldoet hieraan, door met veel weemoed haar toe te roepen »lk heb er erg veel spijt van, taute dat u zoo leelijk is.« Aï arktbericht«.'n. ii te Sleeuwijk bij Groi'incliem. te Heusden bericht, dat de Stoomboot „Stad Heusden" Is IN (LUZITi1 als volgt le koop: Stoomboot, Ingezet opi*6400. Niet gehoogd. 2e koop^Aanleerplaats, Ingezet op Gehoogd met - ^^>0. 3e koopAlassa 1 en 29 Ingezet opf 9075. Gehoogd met - 1495. 4ekoopVei*]>laatsbareloods, Ingezet opf" OO. Definitieve Verkoop en Toewijzing op Jixli 1889, des namiddags ten 2 ure, in het koffiehuis van de Erven SWAANS, te Heusden. STA ATS-LOTERIJ. O De eerste trekking van de EERSTE KLASSE der 331ste STAATS-LO- TERIJ vangt aan op 22 JULI e.k. Geheele en gedeelten van Loten zijn steeds voorradig bij Gedelegeerde der Staats-Loterij. HEUSDEN, 13 Juli. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.35 tot f 1.59. Aanvoerder der grootste hoeveelheid M. de Wilt, te Herpt. Kooper der grootste hoe veelheid Michaël, te Genderen. 's-HERTOGENBOSCH, 15 Juli. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensinarkt waren aangevoerd 185 vette kalveren en 3 vette varkens. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 48 a 52 ct., 2e kw. 44 a 48 ct., 3e kw. 40 a 44 ct. per kilo. De vette varkens golden 50 a 60 ct. per k.g. Den 15 Juli was de prijs der boter 1.20 tot 1.44 cent. GORINCHEM, 15 JuliOp de veemarkt waren lie den aangevoerd 133 runderenicaarvan de prijzen waren als volgt: Zware kal/vaarzen f 200 a 250 kalfvaarzen f 120 a 180, melkkoeien ƒ120 a 200, vaarkoeiena anderlialfjarige ossen f 100 a 130, gulste vaarzen 100 a 120, pinken f 40 a 80 graskalveren f 20 a 40, 11 nuchtere kalveren ƒ6 a 12, - lammeren f - a per stuk. Aangevoerd 8 vette varkens, van 19 a 22 cent per half kilo, schapen f a 340 biggen, f 8 a 12 per stuk. Boter ƒ0.60 a 0.70 per half kilo, eieren f 0.85 a 0.90 per 26 stuks, kippen ƒ0.60 a 0.80 per stuk. ROTTERDAM, 15 Juli. Tarwe. Jarige, puike f 7.25 a 8.25 goede en middelbare a Nieuwe. De beste J 6.75 a 7.30, goede f 5.75 a 6.50, geringe ƒ5.a 5.60. Per 100 kilo ƒ8.a 8.25. Canada Tarwe ƒ5.10 a 5.40. Rogge. De beste ƒ5.a 5.20, goede en mindere f 4.40 a 4.80. Gerst. Winter f 3. a 4.Per 100 kilo f a -.Zomer f 3.a 3.60. Per 100 kilo f 5.50 a -.Chevalier f -.a -.Haver, ƒ2.50 a 3.75. Boonen. Bruine. De beste qual. f 9.00 a 10.00, goede en mindere soort f 6. a 8.50. Witte. De beste qual. f 6.50 a 7.goede en mindere ƒ5.a 6.Erwten. Kook f 7.25 a 8. Kanariezaad. De beste qual. f 6.25 a 6.50, mindere soort f 5.a 6.Per 100 kilo f -.a ROTTERDAM, 15 Juli. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 140 runderen, 150 vette en gras kalveren, - nuchtere kalveren, 1126 schapen of lamme ren, 436 varkens, - biggen, 1 bokken of geiten, paarden, veulens, - ezel. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. cent, 2e qual. 68 cent, 3e qual. 62 cent; kalveren le qual. cent, 2e qual. 80 a 85 cent, 3e qual. ceitschapen le qual. 75 cent, 2e qual. 65 cent, alles per kilovarkens le qual. 22 a cent, 2e qual. 20 a cent, 3e qual. 18 cent, licht soort 20 a 21 cent, alles per half kilo. Zee-uwsche eieren f 3.40 a 3.50. Overmaassche dilo f 3.70 a f 3.90 de 100 stuksSchepkaas per 50 kilo f 9.00 a -.Aangevoerd 5 partijtjes. Zoetemelksche kaas f 20.00 a 24.50 per 50 kilo. Aangevoerd 25 partijtjes. WATERHOOGTE KEULEN. 12 Juli 3.26 M. boven 0. 13 Juli 3.20 M. 14 Juli 3.11 M. 15 Juli 3.06 M. WEERBERICHT. VerwachtingZ.-W wind. levend Ital. GE VOGEL TE goed en billijk betrekken wil, ontbiede prijslijsten van HANS MAIEIt te Ulm a. D. (Duitschland). Groote Import. Ital. Producten. om alleen door eigen oefening dus zonder onderricht te leeren Spreken, Schrijven en Lezen bewerkt door Leeraar Midd. Onderwijs. 2e druk. coaiplket in 15 brieyen a 60 cent Prospectussen, bevattende tal van aanbevelin gen en beoordeelingengratis verkrijgbaar in VEER MA N's Boekhandel, alwaar de 1ste brief ter inzage te bekomen is. Uit eene beoordeeling van de Times 3 De cember i870: Wij zijn het volkomen met Dr. Rosenthal's eens, dat de studie der spraakkunst wel een philoloog vormt, maar nooit een practisch taalkenner. Wij hebben zijne methode nauw keurig onderzoekt en hebben, om deze voor het publiek zoo gewichtige vraag proefonder vindelijk te behandelen, zelf een cursus van 20 lessen in de Spaansche taal genomen. Wij spreken derhalve uit eigen ondervinding en constateeren dat de methode goed doordacht en systematisch ontwikkeld is en dat zij, wat het vaardig spreken van vreemde talen betreft, in korten tijd tot werkelijk verras sende resultaten voert. SESÜÜ Ti mma Geurigste aangenaamste Opleiding voor verschillende Examens. Matig kost en leergeld. Prospectussen en adressen ter informatie zendt op aan vrage de Directeur 2£ Cts. Sigaar alom verkrijgbaar. van wordt geleverd door VEERMAN's Boekhandel. EN Langendijk, Wijk B 214, Gorinchem. op trouw, voor de kwaliteit wordt ingestaan. van f' ÏO, f" 12 en f 15, zijn ontegenzeggelijk de beste die men ergens ter wereld voor dezen prijs koopt. Woont niet meer op 't hoekje Lan gendijk, doch schuins daar tegenover,naast het Sigarendepöt van de heeren Boele.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1889 | | pagina 3