De werk si airing van South M-iropo'i a gasfabriek te Lou--en is geëindigd, daar !.f bestuur d r fabriek he; voorstel van do igus- 8 obers en *jouw<»rlitt(it-ii lu*» ft aangenomen. oiu tot hot 8 uur- iv rkstel.sel ti rug te keuren en hij het openvallen vmi 11 an'sen aau de vroegere werklieden hoven vreemdelingen de voorkeur te geven. Te Ni wport hebben 500 dokwerkers strike gemaakt; te Louden oreigt een tiienwe algeuieene werkstaking in de dokken, ten einde op die wijze de karrelieden te hu!}) te komen. De orde is niet verstoord, uiaur de p-ditie houdt toch de wacht, vooral op de werf van den heer Hoy. Ben Fillelt heeft zicii naar Liver pool begeven, om, zoo mogelijk een ver- eeniging tot stand te brengen van de dok- werkersvereenigingen te Liverpool, Birken head en Londen. Wegens het mislukken van den oogst in Galicië heerscht daar gebrek onder de be volking. De Hertog van Orleans, de zoon val) den graaf van Parijs, is ten huize van den her tog van Luynes in In elite nis genomen, en naar de conciergerie overgebracht. De in hechtenisneming is geschied op grond van de wet welke aan de hoofden der geregeerd hebbende familiën verbiedt het Fransche territoor te betreden. De Ministerraad, onder voorzitting van Carnot, hield zich Zaterdag bezig met de zaak van den Hertog van Orleans. Volgens de wet ven 1886 zal de Hertog terechtstaan voor de correctioneele Rechtbank. De Hertog verscheen te 1.15 uur voor de tweede correctioneele Rechtbank. Na •enkele opmerkingen en op het verzoek van den Prins om een advocaat te mogen kiezen, is de zaak verder tot aanstaande Woens dag verdaagd. Neêrlaridiich lndië. BATAVIA, 11 Jan. Uit het officiëel verslag blijkt, dat kleine benden steeds de posten blijven beschieten. Den 9n December werd even buiten Lam- baroe een Europeesch-korporaal-kleermuker, en op den Dec. binnen Boekit-Karang een Europeesch fuselier gewond. Den 14n ge lukte het een detachement, dat de werk lieden aan den weg tussclien Kota-Pohama en Pakan Kroeng-Tjoet dekte, van eene bende van vijf a zes man, drie personen neer te schieten; terwijl op den 15n weer een bende van circa 20 man op een in hinderlaag liggend detachement stuitte, en op korten afstand verscheidene salvo's had te doorstaan. De Atjehers sloegen met ge wonden op de vlucht en lieten een doode, een Pedirees, in onze handen achter. Den 18n werden Atjehers van binnen de linie, die niet ver voorwaarts van Lampermé aan een waterleiding werkten, door een bende van ongeveer twaalf man beschoten. Toen naar aanleiding daarvan het werk gestaakt werd, richtte de bende hare schoten op de ver sterking Lampermé en werd daardoor een inlandsch fuselier gewond. Den 19n Dec. werd bericht ontvangen, dat in den afgeloopen nacht Njaq Makam met een tachtigtal gewapende volgelingen in 5 prauwen van Koewala Gigieng naar Balohan (Poeloe Waij) overgestoken was ter beslèchtiging van een geheel persoon lijk geschil tusschen hem en Daoed Pang- liiua Moeda Setia, hoofd van Balohan en vertegenwoordiger van ons gezag aldaar. Ter ondersteuning van Daoed vertrok den 20n d. a. v. Zr. Ms. »Bromo« derwaarts, medenemende Pangeran Hoesin, Toeankoe Abdul Madjid, onzen zendeling Njaq Mo- hamed en den hoofddjaksa, alsmede 30 ge wapende volgelingen van eerstgenoemde. Bij aankomst van Zr. Ms. »Bromo« te Ba- loham trok de bende van Njay Makam, die de kampong van Toekoe Daoed reeds omsingeld en den ganschen nacht bescho ten had, naar het gebergte af, na alvorens een paar huizen van de gedei aan het strand in brand te hebben gestoken. Bjj eene po ging van Zr. Ms. »Bromo« om een paar prauwen, die van de oostzijde van Poeloe Waij onder den wal lagen, te vernielen, hetgeen echter door hoöge zee zeer werd bemoeilijkt, werd de luitenant ter zee der 2e kl. jhr. W. T. van Spengler door een schot door het bovenbeen (vleeschwond) ge wend. Toekoe Daoed liet weten, dat hij zich met den steun van Pangerin Hoesin enz. sterk genoeg achtte de aanvallers ver der te verdrijvende »Bromo« zou hem daarbij zoo noodig en zoo mogelijk met geschutvuur steunen en trachten de praauwen te bemachtigen, indien men beproefde de aanvallers naar den vasten wal terug te brengen. In den namiddag van den 23n werden 16 prauwen, elk bemand met pl. in. 15 man, ter hoogte van Pedropunt gezien. HM ]P ze prauwen wek 1 Kroeng Rafi..- dat Zr. M -. en toen Mer- üs f-emannicg bemerkte pit nadi rle. Aan het p! 'g'n van vjjHn.b hjh ihMen tusschen Njaq D.uied i n Xj .q MuLuiu weid op den 23n D. c. o or bemiddeling van Puiijjerin Hoesin n een i inde gemaakt. Op Poeloe Waij kan geacht worden, dat de ast wederom her- sleid is. foekoe Mansjot-r kwam den 20n met on gev.er 80 volgelingen te Kota Radja, om persoonlijk zijne onderwerping aan te bieden en als eerDe hoofd van Mrlaboe te worden geïnstalleerd. Eene poging door Zr. Ms. stoomschip Seuiarang,c den 18n dezer in het werk gesteld, om. versterkt met 30 bajonetten van het garnizoen te Edi, de te Bajjan ingevoerde 600 geweren en 20 pikols kruid te bemachtigen, mislukte, omdat die contrabande reeds gedeeltelijk verkocht, ge deeltelijk meer binnenslands vervoerd was. »Tei wjjl op Poeloe Wny.« schrijft men aan de Javabode, »de vijand ons bezig houdt, spannen wij al onze krachten in, ten einde Kota-Pohama een veilige gemeen schap met Pakan Kroeng Tjoet te bezorgen, en het uitzie ht in de richting van het ge vechtsterrein van 26 Juli ruimer te maken. De weg en de daarin gelegen bruggen zijn thans geheel hersteld, waarna tot het kap pen zal worden overgegaan. De herstelling van dien weg heeft onze soldaatjes nog een voordeeltje bezorgd. Eerst werd bij aan neming f 5000 gevraagd, waarvan f 3000 direct in de zakken van Tiroe zouden gigden. Chineesehe koelies waren echter voor dat werkje niet te krijgen, waarop de generaal besloot, onze mannetjes dit sommetje zeiven te laten verdienen.* Het resultaat blijkt uit het volgende Re- geerings-bericht »Van den gouverneur van Atjeh is via Pudang het telegrafisch bericht ontvangen, dat in den nacht van 5 op 6 dezer de positie Kota Baroe Toeankoe zonder verlies onzer zijds verrast is.« Het particulier telegram der Javabode deelt aan het »Vad.« mede dat de Atjehers evenmin als wij verliezen hebben geleden, daar van weerszijden geen enkel schot is gelost. De twee genomen bentings liggen tegenover elkander aan beide zijden van een lagune, niet ver van Pakan Kroeng Tjoet; Kota Toeankoe Baroe werd op 26 Juli jl. genomen, maar kotta Hagoe niet; de eerste werd toen na de inneming weer door de onzen verlaten, zonder tot de tweede door te dringen. Tusschen beiden in ligt in de lagune een eilandje, van waar de onzen toen beschoten werden. Kotta Hagoe is een eigen lijke versterking, een veclit-benting, kotta Toeankoe Baroe een ben ting, die voort durend bewoond werd. m de richting Taalschool dezer gemeente is eene aeboolspwuf-l maal te TTens.W den 8 F - ">81 Burgemeester en Wethouders voornoemd, Uit Macassar wordt geseind: Het onderzoek naar tin op het eiland Flores door den mijn-ingenieur Van Schelle is mislukt. Terwijl men bezig was met een onderzoek van den bodem, werd de expeditie door Inlanders aangevallen, waarbij de heer Van Schelle een klewanghouw kreeg over hoofd en nek. Dientengevolge keerde men naar Macussar terug, van waar de heer Van Schelle den lön Januari naar Soerabaja vertrok. Aan het telegram kan men van particuliere zijde het verblijdend bericht toevoegen, dat de heer Van Schelle slechts licht gewond werd en reeds hersteld is. De expeditie had geen militaire bedekking en bestond in het geheel uit dertig man. PlnatselljU Nieuws. rbc HEUSDEN, 8 Februari. Van verschillende zijden worden ons öf bewijzen getoond of mededeelingen gedaan, die aantoonen, dat de dierenwereld zelfs met het saizoen in de war komt. Eerst kwam men ons 3 levende mei kevers toonendaarna deelde men mede dat 2 ooievaars onder Bern waren gezien terwijl eindelijk nog werd medegedeeld, dat een eksterpaar niet alleen bezig was een geschikte plaats voor woning uit te zoeken maar zelfs aan het bastion de »halveruaan« bezig was hunnen nest te bouwen. GENDEREN. Door stemgerechtigde leden der Ned. Herv. Gem. van Doeveren en Genderen is tot predikant beroepen de WelEerw. heer N. P. Fockens predikant te Schelluinen. 's-BOSCII, 11 Febr. Heden namiddag overleed alhier Mr. VV. U. Bosch, Presi dent der Arrondissements-Rechtbank alhier. Algemeen werd dit bericht met de grootste ontsteltenis vernomen. De overledene, die algemeen geacht was en bij de Rechterlijke Macht bizonder gunstig bekend stond, pre sideerde nog de zitting van 4 Februari 1.1. Kort daarna door eene ongesteldheid over vallen nam die Zaterdag een verontrustend karakter aan waarop de noodlottige afloop volgde. ZEVENHUIZEN. Aan de le openbare öcnd.v, f;ie re: is eenige jaren met vracht gewerkt heef'r. Over het jaar i890 is ingelegd 2476,5 7 gulden en uitbetaald I4u9,08 gulden, zoodat er een saldo bestaat van 1067,39 gulden. De landbouwers zijn hier weinig ïuet de graanrechten ingenomen. Geen won der! De meeste zijn hnurboeren. Zij zijn overtuigd, dat die rechten de huren hooger zullen maken, zoodat de landhuren met de voordeelen gaan strijken, terwijl door het duurdere graan het brood, bet hoofdvoedsel van den arbeider, dnurder worden zal. Wei figt hier een adres ter teekening tot onder steuning van net voorstel Bahlm&n, maar het telt slechte enkele handteekeningen. Den 28 Februaii zal de zang-ver- eeniging »Apollo« eene uitvoering geven ten voordeele van de algemeene armen. BESOIJEN, 7 Febr. Donderdag den 6den Febr. vierde onze burgerij feest. Het gold de installatie van den nienw benoem den burgemeester, den heer O. G. Ver wiel. Reeds Maandag was de voor het feest be noemde commissie aan den arbeid getogen om er iets schoons van te maken. Een wer kelijk, de aanblik van die nette versierin gen. die sierlijke bogen, dien prachtigen optocht met praalwagen en ambachtswngen en bestaande uit wel 17 corporatiën, over trof de stoutste verwachtingen. Het is on doenlijk van alles tot in bijzonderheden verslag te geven, toch mag ik niet nalaten een kort overzicht der feestelijkheden te geven. Omstreeks half drie arriveerde zijn Edel.Achtb alhier, en, nadat hij door den voorzitter der feestcommissie was gecompli menteerd, werd hem door de liedertafel Oefening en Vermaakvan Waalwijk en Besoijen een schoon welkomstlied toegezon gen. Nu zette de stoet zich in beweging onder de vroolijke tonen der beide harmo- niën »Espérance« en »Chrispijn«. Nog wer den den burgemeester onder den optocht welkomstliederen toegezongen door de beide pas opgerichte zangvereenigingen »Cecilia« en »Öns Genoegen«, terwijl van enkele zijden door »maagdekens« hem bouqnetten werden aangeboden. Ook de schooljeugd liet zich niet onbetuigd. Een der hoogste leerlingen toch overhandigde den B. namens zijne medescholieren een sierlijk bloemen mandje, terwijl het hoofd der school den B. namens de onderwijzers complimenteerde en hem in sierlijke en krachtige bewoor dingen om medewerking verzocht voor de school. 't Was een verrukkelijk schouw spel, dien prachtigen optocht te zien voorbij trekken, geopend en gesloten door een flinke eerewacht te paard. Vermakelijk was ook de ambachtswagen, waarop schoenmakers, leerlooiers, bakkers, slagers enz. vertegen woordigd waren en waar de flesch lustig rondgingVooral werd door de buitenlui, die in grooten getale, zelfs van verre op gekomen waren om het feest mee te vieren, de praalwagen met 50 a 60 »maag- dekens« in 't wit, hoogelijk geroemd. Wij gelooven dat de burgemeester wel den indruk moet hebben verkregen, dat de bur- berij van harte met zijne benoeming is in genomen en omgekeerd gaf de B. de duide lijkste blijken dat de feestelijkheden hem zeer aanstonden. Moge zijn bestuur voor deze gemeente onder Gods zegen de schoonste vruchten afwerpen. GOKINCHEM. Dat 14 onderofficieren in de Willemskazerne alhier, erg in hun schik zijn is niet te verwonderen, daar hun een tiende van de f 100,000 werd bezorgd. 1' 8500,is toch waarlijk wel een buiten kansje. Een half lot van den hoogsten prijs is alhier aan verschillenden uitbetaald. Onge twijfeld zal dit animeeren voor de volgende loterij. Een bewijs van goede verstandhouding tusschen patroon en dienstpersoneel vindt men bij onzen stadgenoot Jan van Brouwers haven, die Maandag j.l. den dag herdacht, waarop hij voor 40 jaren in dienst trad bij de firma de Beer alhier. Aan den Groenenweg te Blokland is in een sloot het lijk gevonden van den marskramer J. J.; naar men zegt is hij kort te voren aldaar gezien, te water geraakt en er op onverklaarbare wijze slechts half uitgekropen en alzoo door den strengen vorst bevroren. BEKENDMAKING. LOTING NATIONALE MILITIE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Heusden, brengen ter openbare kennis 1°. dat de loting der in het vorig jaar voor de Militie ingeschrevenen, voor deze gemeente zal plaats hebben in het Gemeente huis, op Zaterdag den 22 Februari 1890, des voormiddags te 1.0 uren; 2°. dat dageljjks des voormiddags van 10 tot 12y3 uur, ter Gemeente-Secretarie aanvraag kan worden gedaan voor de ge tuigschriften, ter bekoming van vrijstelling wegens broederdienst, of als eenige wettige zoon 3°. dat, om vrijstelling wegens eigen militairen dienst of die van broeders te verkrijgen, moet worden overlegd een pas poort of ander bewijs van ontslag of een uittreksel uit het Stamboek of een bewijs van werkelijken dienst; welke stukken bij den Burgemeester dezer Gemeente moeten zijn ingeleverd, ten minste tien dagen vóór den dag, waarop de eerste zitting van den Militieraad wordt geopend, zijnde den tweeden Maandag in de maand Maart. Afgekondigd en aangeplakt voor de tweede Do Secret aris, II. J. VAN FGGELEN. Durgemeester, iloxcoop. NIET SCHOOLGAANDE KINDEREN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Heusden maken bekend, dat de staat, ver meldende de kinderen boven de zes en be ueden de twaalf jaren, die zich op 1 Januari van het loopende jaar in de Gemeente be vonden en niet voorkomen op de lijsten der schoolgaande kinderen of van hen, die huis onderwijs genieten, op de Secretarie der Gemeente ter lezing is gelegd. Zij herinneren hierbij, dat ouders of ver zorgers van op dien staat voorkomende kin deren geene ondersteuning, geneeskundige hulp uitgezonderd, van wege de Gemeente verkrijgen, tenzij zij aantoonen, dat hunne kinderen ten onrechte op dien staat zijn gebracht of het niet schoolgaan van deze aan hen niet te wijten is. Afgekondigd te Heusden, den 8 Fe bruari 1890. De Secretaris, H. J. van Eggelen. De Burgemeester, IIoncoop. I 2 inn lancl Naar het »Utr. Dbl.« verneemt, is een comité in wording, dat zich ten doel stelt de vormiug eener Utrechtsche maatschappij tot aankoop en ontginning van in dat ge west gelegen heidevelden. In het natte dok op 's Rijkswerf te Wil lemsoord zijn in Dec. jl. proeven genomen met een duikertnestel der firma Denayrouse. Zij beoogden hoofdzakelijk een onderzoek naar een nieuwe, vereenvoudigde, vernuftig uitgedachte helmsluiting en het beproeven van een telephoon bij het werken onder water. Beide vindingen voldeden uitstekend. Naar het Marineblad thans verneemt, be staat het voornemen enkele exemplaren aan te schaffen, ten einde een langdurige proef te nemen. Harddraverij met sinaasappelwagens Dinsdagavond jl. waren op den Steenweg te Utrecht een twaalftal aankomende sinaas- appelventsters met haar wagens, die liefst zooveel mogelijk bij elkaar staan, bezig haar waren te koop aan te kondigen. Doch de politie wil die opstopping in de drukke stra ten niet gedoogen, en had haar daarop reeds vroeger opmerkzaam gemaakt. Zoodra nu een dezer straatmadeliefjes een blinkenden helm in 't gezicht kreeg, waarschuwde zij haar gezellinnen en onder het schreeuwen van: »daor hè-jum dien leelijke roaje vos!« maakten zij, dat ze zoo spoedig mogelijk met heur voertuig in een der zijstraten kwa men om een bekeuring te ontgaan. Onder O O algemeen gelach der toeschouwers werd daar een wedstrijd gehouden, waarbij de koop waar over den Steenweg rolde, en door de twistende straatjeugd grabbelend en over elkaar vallend, werd opgeraapt. De Raad der gemeente Slochteren heeft den onderwijzer K. te Siddeburen, wegens dronkenschap, uit zijn betrekking ontslagen. Uit Den Haag wordt aan de »N. R. Ct.« gemeld, dat van de verwerping der begroo ting van den minister van koloniën geen kabinetsquaestie zal worden gemaakt. De ministerraad heeft advies over de ontslagaanvrage van den minister van ko loniën uitgebracht, en aan Z. M den Koning verzonden. Eenige anti-revolutionaire kiesverenigin gen betuigen instemming met de motie voor den heer Keuchenis van »Nederl. en Oranje* te Amsterdam. Onder Akersloot is de vrouw van zekeren R. voorover in een ton gevallen en gestikt. De karrijder D. te Kooten, die beschim meld brood had gesneden, had daarbij het ongeluk zich een der vingers te kwetsen. De hand en arm zwollen zoo op, dat er van amputatie sprake is wegens bloedver giftiging. Te Gronau is de heer D. J. H. B., klerk bij de Maatschappij van Staatsspoorwegen op het station, bij het gaan over de lijn, door een waggon overreden. Hij overleed aan de daarbij bekomen verwondingen. 0 - - 77 r- v -e jeering tot den bouw vaa een ra 'rik, ter vervaardiging van nok ri ij boskru t, besloten, terwijl de vroegere dyiiHUiielfa'ur ek Nobel voor het zelfde doel zal worden ingericht. 500 mijnwerkers in de ijzermijnen van Iraengesberg (Zweden) hebben het werk gestaakt eu ongeregeldheden gepleegd. De gewapende macht moest tusschenbeiden ke rnen. Het aantal lijken, uit de mijn bij Newport gehaald, is tot hiertoe 161. Men denkt dat 200 menscben en 26 paarden bij de ramp om het leven kwamen. Te Luik zijn 2000 kilogram patronen ontdekt, afkomstig van deu voorraad van Corvilain, welke het schrikkelijk onheil te Antwerpen veroorzaakte. Het O. M. was door een naamloozen brief gewaarschuwd; bet bleek, dat er voor 150 kilogram gevulde bij waren; zekere A. had ze van een Ant werpenaar gekocht. Er is een onderzoek in gesteld. Onr«gerliiUe Sltnnvl. Meeuwen, van 1 Jan. tot 1 Febr. Geboren: Willem, z. v. M. in 't Veld en B. de Jong. Overleden: Anna de Rooij, 61 j., echt gen. v. H. Vos. Drongelen, van 1 Jan. tot 1 Febr. Geboren: PetronelJa Adriana, d. v, G. Schalken en P. Verbant; Leendert, z. v. W. Colijn en Ma van der Beek. Eethen c.a., van 1 Jan. tot 1 Febr. Ondertrouwd: G. v. d. Nieuwe- giessen, jm., 23 j., van Drongelen, en S. de Wind, jd., 24 j., van Genderen. Getrouwd: G. v. d. Nieuwegiesen met S. de Wind. Geboren: Cornelis, z. v. W. S. I. Mooijekind en M. C. Merks; Eliza, z. v. F. W. Colet en J. H. Kleinloog; Maaike, d. v. L. van Mersbergen en A. Branderhorst. Overleden: Cornelis Mooijekind, 1 d. Woudrichem. Over de maand Januari. Geboren: Egbert, z. v. E. van Veen en M. van AndelDirk, z. v. M. A. Maas en J. G. Borg; Grieta, d. v. H. Broek huizen en C. Vink. Overleden: Cornelia Christina Berm, 16 m.; Daatje Visser, 15 j.; Dirkje de Kriek, wed. v. Antonie Hartman, 85 j.; Geertruida Adriana de Jager, gehuwd met Pieter Jo hannes Kole, 33 j.Jenneke Sijke Ver schoor, 5 m. M arktberichten. HEUSDEN, 8 Febr. Op de boter mijn waren heden aangevoerd 181.9 kilo. De prijs variëerde van f 1.10 tot f 1.25. Kooper der grootste hoeveelheid v. d. Pol van Genderen. Aanvoerder der grootste hoeveelheid Van Bokhoven te Herpt. Gemengd en _A_l]er*lei. De minister van buitenlandsche zaken van Brazilië moet pogingen in het werk stellen om een bond tusschen de Zuid- Amerikaansche Staten te stichten, waartoe de 21 provinciën van Brazilië, Uruguay, de Argentijusche republiek, Chili, Peru, Bolivia, Ecuador, Columbia, Venezuela en Paraguay, zouden moeten toetreden, die dan, op de wijze van Noord-Amerika, in 150 geconfi- dereerde Staten zouden worden verdeeld. Volgens het »Fremdenblatt« heeft de 332e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 7 Febr. P rijs van JlöJ) no. van 11000 en premie f 30,000no. 057 1000 no. 18728; f 400: nos. 24Ó2, 3663, 11113, 15426, 16725, 17952 in 18024; f200: nos. 5180, 12595, 17671 en 18058; f 100: nos. 2311, 6520, 8*86, 11251, 13736, 14522, 15260, 16446, 17571, 17900, 19057 en 20488. 5e Klasse. Trekking van 8 Febr. Premie van ƒ3000: no. 14651; Prijs van f200: no. 13532; f 1000: nos. 6840, 8215, 9442 ei 17749. Waterhoogte Heusden. 8 Feb. (vrorm. 8 uur) 3.73 M. -f- A. P. 9 Feb. 3.53 - GORINCREM10 Febr. Op de veemarkt waren he- n aangevoerd 97 runderenwaarvan de prijzen waren als volgt: Zware kal/vaarzen f 230 a 330, kalfvaarzen f 150 a 230, melkkoeien ƒ180 a 260, vaarkoeien fa anderhalf-jarige ossen f 100 a 130, guisle vaarzen, f 100 a 130, pinken f 40 a 100, graskalveren f 30 a 70, 64 nuchtere kalveren f 10 a 20, - lammeren f a per stuk. Aangevoerd 11 vette varkens, van 21 a 24 cent per half kilo, -- schapen fa 97 biggen, ƒ8 a 13 per stuk. Boter f 0.50 a 0.65 per half kilo, eieren ƒ1.00 a 1.10 per 26 stuks, kippen f 0,90 a 1.per stuk. ROTTERDAM, 10 Febr. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 250 runderen, 48 vette en gras kalveren, nuchtere kalveren, 65 schapen of lamme ren, varkens, biggen, 1 bokken of geiten, 16 paarden, veulens, 1 ezel. De prijzen waren als volgt: runderen le quad. 80 cent, 2e qual. 74 cent, 3e qual. 68 cent; kalveren le qual.cent, 2e qual. 97 a 105 cent, 3e qual. cent; schapen le qual. 60 cent. 2e qual. 50 cent, alles per kilo; varkens le qual. 26 a cent, 2e qual. 25 a cent, 3e qual. 24 cent, licht soort 21 a 23 cent alles per half kilo. Zeeuwsche eieren f 4,25 a 4.50. Overmaassche dito f 4.70 a f 5.de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo f a Aangevoerd - partijtjes. Zoetemelksche kaas 24.50 a, per 50 kilo. Aangevoerd 2 partijtjes. ROTTERDAM, 10 Febr. Tarwe. Jarige, puike a goede en middelbare f -.a Nieuwe. De beste J 6.80 a 7.10, goede f 6.70 a 5.00, geringe -.a Per 100 kilo ƒ7.50 a 9.Canada Tarwe ƒ4.75 a 5-70. Rogge. De beste ƒ5.30 a 5.50, goede en mindere f 4.75 a 5.20. Gerst. Winter f 4.25 a 5.70. Per 100 Ulo f 7.25 a 9.00. Zomer f 3.50 a 4.60. Per 100 Ulo ƒ0.00 a 0.00 Chevalier f 5.50 a 5.80. Haver, ƒ3.25 a 3.60. Boonen. Bruine. De beste qual. f 7.50 a 8.goede en mindere soort f 7.25 a 6.00. Witte. De beste qua1., f 8.50 a 8.75 goede en mindere ƒ8.25 a 7.Erwten. Kook ƒ7.75 a ƒ8. Kanariezaad. De besle qual. f 6.25 a 7.mindere soort f 5.75 a 6.Per 100 kilo fa

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2