De correspondent van de »Times« uit Buenos-Ayrts meldt, dat de leiders der revo lutie de overwinning zonden behahld heb ben, indien president Ctluian zijne belofte had gehouden. Celtuan beloofde aan zijn zwager, gem raai Roca en den vice-presi dent Pellegrini, dat hij zijn ontslag zou nemen indien de opstandelingen de wapenen neerlegden, maar tut dnsver bleef de presi dent in gebreke deze belofte te vervullen. Pellegrini heeft dan ook zijn ontslag ge nomen en generaal Roca is met zijn zwager in onmin. Evenwel wordt toch de aftreding van president Celman als onvermijdelijk be schouwd, hetgeen een geruststellenden in vloed oefent, te meer daar de voornaamste bankinstellingen hare betalingen bebben hervat. De strijd in de republiekj-ïs van Centraal- Amerika duurt voor'. Indien bet waar is, wat uit San Salvador te New-York gemeld wordt, dan beginnen de troepen van San Salvador de hoofdstad van Guatemala meer en meer te naderen; j.l. Vrijdag zonden 1800 hunner, ouder aanvoering van gene raal Contreras, op slechts 38 mijlen ufstand van die hoofdstad de leger-afdeelingen vau Guatemala in vier gevechten geslagen heb ben, waarbij zij 100 man en die van Gua temala 400 man aan dooden en gewonden1 verloren moeten hebben. Het leger van Gua temala telt 25,000 man, maar het is zamen- gesteld uit allerlei bestanddeelen, zoodat het meer gelykt op eene vereeniging van ver schillende horden, dan op een zamenhan- gend leger. De cholera breidt zich uit in de provin ciën Valencia en Toledo (Spanje). In de hoofdstad worden omvangrijke militaire voor zorgsmaatregelen genomen. De Amerikaansche Federation of Labor heeft thans naar Europa de uitnoodigingen "verzonden voor het internationaal arbeiders congres in 1893 te Chicago te houden, bij gelegenheid van de wereldtentoonstelling ter eere van den 400n gedenkdag van de ont dekking van Amerika. Het doel van dit con gres wordt in de door Samuel Gom pers, president der federatie, geteekende circulaire aldus omschreven: j>Ous doel is de talrjjke ▼ragen betreffende de arbeidersbelangen te bespreken en te formuleeren, aan den voor uitgang en aan de beschaving nieuw leven in te gieten en de wereld door onze onverander lijke vastberadenheid te overtuigen, dat wij er op staan een grooter aandeel dan totnogtoe te bezitten in de verkregen zegeningen van den nieuwen tijd. Een voorloopig uitvoerend comité, be staande uit 2 personen van elk vertegen woordigd land en 5 Amerikanen zal spoedig worden benoemd. Volgens eene correspondentie aan Speet. mil.« zou de Russische Minister van Oorlog uitgebreide proeven hebben bevolen, om te onderzoeken in hoeverre een soort maliën kolder voldoenden weerstand bood voor pro jectielen uit geweren. De uitvinder heeft aan den Minister doen weten, dat zijn inventie volkomen tegen geweerkogels beschermt en zelfs klein-kaliber projectielen niet in dezen maliënkolder doordringen. De riddertijd is in het verschiet! De Turksche minister van oorlog heeft de reserve-troepen opgeroepen ter versterking van de bezettingen in geheel Armenië, met het oog op de gisting in dat gewest. Zware overstromingen in China hebben Peking en Tientsin onder water gezet. De handel staat stil. Het aantal slachtoffers van de cholera te Mekka bedraagt reeds 500. Egyptische troepen zijn naar El Tor gezonden om het landen van pelgrims tegen te gaan. Een groote karavaan Bosnische pelgrims keert uit Mekka naar Bosnië terug. In »le Matin« van 5 Aug. komt een artikel voor van den afgevaardigde Jules Delafosse over de Fransche koloniale poli tiek. Naar aanleiding van de Brusselsche anti-slaverny-conferentie, waarin werd voor gesteld de Berlynsche Kongo-akte te wijzigen en daardoor het heffen van inkomende rechten mogelijk te maken, schrijft de heer Delafosse Goddank, in die vergadering van diplo maten, van wysgeeren en philantropen, die alleen met zich zelf raadpleegden en weiger den een handelaar te hooren, was ééne natie die voor alle verstand toonde te heb ben, het is Nederland, dat kort en bon dig zijne toestemming weigerde. Men heeft dat land dank te wijten voor zijn tegenstand, want die is voldoende om de zaak te be letten.® Eene algemeene werkstaking der spoor wegambtenaren, der mijnwerkers An der ar beiders in de dokken is in het geheele zuiden van Wales uitgebroken. De spoorwegdienst is gestaakt; de postdienst geschiedt per koerier te paard. De gebetle Belgische pers maakte Don derdag avond een groote beweging over bet verzoek van luitenant-generaal baron Van der Smissen, commandant in de 2e militaire afdeeling, om van den actieven dienst te worden ontheven. De generaal steunt dit verzoek op de ontevredenheid, welke de jongste bevorderingen en benoemingen van officieren in de Leopoldsorde in het leger gemaakt zouden hebben. Na een miui>ter- raad in het ministeriëele hotel van den heer Beernaert, is den minister van oorlog op gedragen den Koning een ontwerp-besluit ter teekening aan te bieden, waarbij op het verzoek van generaal Van der Smissen gunstig wordt beschikt. Dit besluit is door den Koning geteekend en zal in den »Mo- niteur® worden openbaar gemaakt. Heden dus zal baron V«n der Smissen niet meer tot het leger behooreu. Dit is eene gebeurtenis, welke niet alleen iu het leger, dut den generaal op de handen draagt, maar in het geheele land een diepen indrak maken zal. Gen er aai Van der Smissen is 69 jaar oud. Hij is adjudant des Konings en dit ambt zal hjj wuarschgnlijk wel be houden. I3I jt t ««Gi jit Nieuws. HEITSDEN, 7 Augustus. Gisteren avond te circa half elf ure kwam een paard onbeheerd de Wijksche poort bin nen gewandeld en marcheerde door tot nabij de stal van den rijtuigverhuurder H. Doe- dijns. Aangezien niemand iets omtrent de her komst wist, heeft D. het voorloopig op zijn stal geplaatst en de politie daarmede in kennis gesteldin afwachting dat de eige naar zal komen opdagen. VEEN. De Heer W. E. M. Engelberts predikant te Ommen heeft voor het beroep naar onze gemeente bedankt. MEEUWEN, 4 Aug. Ds. A. H. Over man heeft een beroep ontvangen naar Babiloniënbroek. I WOUDRICHEM, 6 Aug. J.l. Maandag zou de bekende postschipper Jan van YVyn- gaarden na zijn dienst op Gorinchem ver vuld te hebben, de terugreis bespoedigen door zijn bootje vast te maken aan de Sleenwijksche veerboot. Onverwachts komt de sleepboot »Stad Gorinchemfull speed aanvaren en stoomt juist tussclien bet roer der veerboot en bet bootje van genoemde postschipper door. Aan de tegenwoordigheid van geest gepaard met vastberadenheid van Jan van Wijngaarden is het te danken dat hier geen groot ongeluk heeft plauts gehad daar hij het onheil ziende naderen het mes trok en de verbinding tusschen de veerboot en zijn bootje door afsnjjden van het touw verbrak. SLEEUWIJK, 6 Aug. Zeker is de naam van J. E. Sprenger, in den wandel Jan Sprangers van Sleeuwjjk schier ieder bekend, en het was gisteren namiddag toen bij met een koopman en eenige kinderen zou gaan rijden. Doch op de straatweg wil het paardje een zijweer in ondanks den wil des bestuur ders, met het gevolg dat het paardje met het voertuig en eenige personen in een sloot terecht kwamen, hoewel er één persoon onder het voertuig en één onder het paard waren gevalleü, kwamen allen met den schrik vrij behalve bovengenoemde Jan Sprangers, die ernstig gewond huiswaarts werd gebracht en heden avond nog geen teeken van be wustzijn heeft gegeven en steeds in een slapende toestand verkeert; men vreest het ergste. DEWERKEN, 5 Aug. Bij koninklijk besluit van den 31 Juli is benoemd tot heemraad van den Ver voornepolder de land bouwer A. C. Bakker. GORINCHEM. Maandagmiddag vermaak ten zich eenige jongens met baden in de rivier, ter hoogte van de groote griend, toen een der jongens plotseling verdween. Gelukkig werd dit door de andere jongens opgemerkt en mocht een van hen er in slagen, door te duiken, den reeds zinkende jongen te grijpen en boven te brengen, toen de anderen hem grepen en op den wal brachten. Door kramp in de beenen aan getast, bad bij zich niet kunnen ophouden en was gezonken. Na een wrij vingskuur ondergaan te bebben, kon hij weder loopen. Weder zijn in 's-Bosch twee nieuwe zaken geopend, n.l. door de heeren Krijbolder en Van den Heuvel, welke beide een sieraad van deze stad mogen genoemd worden. Om aan de voortdurende vraag naar nieuwe artikelen steeds te kunnen voldoen en om de concarrentie het hoofd te bieden, wordt dan ook een groote ondernemings geest vereischt, en tot. eer van de genoemde firma's mag gezegd worden, dat zij het mogelijke in het werk stellen om aan alle eischen te voldoen. Een bezoek aan hunne magazijnen zij een ieder aanbevolen. Amsterdam is weer een perceel rijker geworden, dank zij den ondernemingsgeest der Assurantie-Maatschappij tegen brand schade »de Nederlanden® te Zutphen. Door deze Maatschappij werden in den loop van het vorige jaar aangekocht twee onooglijke perceelen, hoek Sophiaplein en Kalverstraat, met het doel daar een harer bij kantoren te vestigen. Daar dit terrein wel een gun stige ligging, maar zeer weinig oppervlakte had, en het dus een moeilijk vraagstuk was daarvoor eene goede indeeling te vinden, werden door haar eenige architecten uit- genoodigd, bi- rvoor plannen in te leveren. De uitslag dt-ztr besloten prijsvraag was, dat aan architect Evert Breinau, den bouw meester van den sigarenwinkel aan de over zijde van iet Sophiaplein, de uitvoering zijner goedgekeurde plannen werd opge dragen. Het gebouw draagt het karakter der Duitsche renaissance. Tot de eerste verdie ping uitgevoerd in bardsteen, is bet verder boven den cordon band gebeei opgetrokken in rooden baksteen, met ruime toepassing vau Udelfanger zandsteen voor de raarn- omlijstingen, enz. De ruime winkel uiet magazijnen is, naar wij vernumen, verhuurd voor een zaak in Amerikaansche artikelen, de overige verdiepingen, met afzonderlijken toegang, zijn deels door de Assuraniie- Maatschuppij in gebrnik genomen, deels als kantoren verhuurd; terwijl de zoldervtr- dieping als photographische werkplaats inge richt, door een bekend Amsterdamscb photo- graaf zal worden betrokken. Nog zij vermeld, dat midden October des vorigen jaars de bonw werd begonnen door den aannemer J. N. Hendrix, die door zijn voortdurenden aria id tot de spoedige en deugdelijke voltooiing kluchtig heeft bijge dragen. F/tinnen la Ti <L Volgens het Hbl, heeft de Minister van Finunciën een wetsontwerp gereed tot be lasting van het roerend vermogen effecten. In den vorm van een zegelrecht, dat elk jaar betaald moet worden wenscht de Minis ter inkomsten uit effecten te belasten. Dit recht zou echter ook kunnen worden betaald na eenige jaren als de effecten worden ver handeld, wat voor families, die hun fondsen onveranderd in de brandkast laten liggen, aangenaam zou zyn. De »Arnh. Ct» spreekt het gerucht tegen, dat mevrouw BulkleyBekking zou gear resteerd zijn. In de 18e zitting van de Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk kwamen o.a. aan de orde de voorgestelde wijzigingen en aanvulling van het reglement op het hulp predikerschap. Dit wetsvoorstel had ten doel bekwame godsdienstonderwijzers van vijf jarigen diensttijd de bevoegdheid te verlee- nen om als hulpprediker op te treden in vacante gemeenten. Over deze wetswijzi ging was het gevoelen der prov. kerkbe sturen en classicale vergaderingen zeer ver schillend geweest. In de provinciale kerk besturen adviseerden evenveel leden vóór als tegen. In de classicale vergaderingen was er eene zeer kbine meerderheid voor. De kerk was dus te dezen opzichte in twee ge lijke helften gesplitst. De conclusie van bet rapport, en dit was het eenparig gevoelen der commissie, ried aan dit ontwerp niet vast te stellen. Over deze conclusie, die even als het wets voorstel warme vóór- en tegenstanders telde in de vergadering, werd geruimen tijd be raadslaagd. De uitslag was, dat met 14 O O tegen 5 stemmen de conclusie van het rap port werd aangenomen en mitsdien het voor gestelde wetsontwerp verworpen. De Wielerwedstrijden, 15, 16, en 17 Au gustus in Nijmegen te houden, beloven zeer interressant te zullen worden, daar Lebr, de kampioen van Europa en Crump, één der beste Engelsche rijders mede zullen dingen. Waarschijnlijk zal ook Osmond Eugelands kampioen aanwezig zijn. De opstal en inhoud van de stoomspin nerij der firma Gebr. Van Heek op bet Schuttersveld te Enschede, eergisterenavond afgebrand, waren verzekerd voor f290,000, nagenoeg geheel aan de Amsterdauische beurs, en in hoofdzaak bij buitenlandsche maatschappijen. De reizigers, die Dinsdag avond, met een onafzienbaren trein het Rijnspoorstation te Amsterdam te 9 u. 35 in. verlieten, zijn er goed afgekomen. Ongeveer op 10 minuten afstand sporens van Amsterdam, schrikten 5 paarden, die zich met twee boerenknechts in eene weide bevonden, voor den naderenden trein, sloegen het afsluitingshek aan stuk en holden den weg op in dezelfde richting, waarin de trein zich bewoog, waarmede zij ten slotte een wedren hielden, de trein op het reebter- en de paarden op het linkerspoor, waar zij bij het schijnsel van het licht der locomotief door de reizigers konden worden waargeno men. Ongelukkigerwijze kwam op hetzelfde oogenblik de trein uit Rotterdam aansnorren. Wat nu gebeurde, is met geen zekerheid te zeggen. Naar alle waarschijnlijkheid hebben de paarden, dol van angst voor de naderende locomotief, eene uiterste poging gewaagd en zijn zij er in geslaagd den Amsterdamschen trein voorbjj te komen, om toen rechts te zwenken, met het doel om den trein uit Rot terdam te ontloopen. Toen echter bereikte hen de locomotief van den Amsterdamschen trein en ging er over heen. De reizigers kon den een schok waarnemen, maar in hetzelfde oogenblik stond de trein stil. De machinist had met zooveel kracht gestopt, dat de treinl tot 8taan was gebracht op dezelfde, plek, waar bet oDgelnk gebeurde. De verminkte, deels aan stukken gescheurde dieren lagen nog onder de wagens en werden alsnu verwijderd in tegenwoordigheid vau de bedoelde boeren knechts. Vier paarden waren gedood. Het vijfde was het met eene wonde aan den kop ontkomen. De trein kon eindelijk zijnen weg vervolgen. Het voor Rotterdam bs stemde ge deelte kwam door bet oponthoud 20 minuten te laat aai'. Het onderstel vau de locomotief en ook dat van sommige wagens zagen er uit, alsof zij met ruode verf waren bestreken. Het treinpersoneel heeft kalm en bedaard zijnen plicht gedaan. Ook de talrijke reizigers onthielden zich bij den schok en bij het plot seling tot stilstand brengen van den treiu van alles wat naar opgewondenheid zweemde. De twee visschers, die in de vorige week door overzeiling onder de gemeente Zuid- Beierland verdronken zijn, zijn beiden op- gevischt. Een heeft men met dreggen ge- vischt en den ander vond men bij het op halen der kubben aan de reep. Beide lijken zijn naar den Moerdjjk vervoerd. Maandag namiddag is in de rivier de Lek by Ameide verdronken een 16-jaiige knaap nit Langerak, die met een makker aan het baden was. Uit Oene schrijft men aan het »U. D. Hier en onder Epe liggen in eenige huisgezinnen oudere en jongere personen ziek, tengevolge van het eten van vleesch eener koe, welke, naar men zegt, reeds ge storven was aan eene besmettelyke ziekte en voor slechts drie gulden verkocht was. De zaak wordt door de bevoegde auto riteiten streng onderzocht. Maandag avond, te ongeveer zes uur, is te Amsterdam het perceel 308, Ainstel bg de Achtergracht, waarschynlyk door uit wijking van de muren, ingestort. Het per ceel, eigendom van en bewoond door den heer Schapen, was bjjna voltooid; alléén waren eenige werklieden in het benedenhuis nog bezig. De heer Schagen woonde met zijne echtgenoote tydelyk op de zolderver dieping, en op het oogenblik der instorting bevond zich in baar gezelschap een kind van een der buren. Met donderend gekraak stortte de massa steen en balken ineen en daar men wist dat onder den bouwval eenige personen moesten bedolven liggen, haastte men zich, hoewel in de grootste ontsteltenis, de brandweer te waarschuwen. Deze begon spoedig met het werk der ontruiming en smaakte de voldoening om spoedig eenige werklieden, vervolgens juffrouw Schagen en bet kind van onder het puin te voorschgn te balen. Als door een wonder waren allen slechts in lichte mate gedeerd. De gekwetste werklieden werder. naar het gasthuis ge bracht, juffrouw Schagen vond bg de buren zorgvuldige verpleging en de kleine werd aan de ouders teruggegeven. Brandwachten en mannen van de straatreiniging bleven in het achtergedeelte van den bouwval nog aan het zoeken, daar men vermoedde dat nog de 71-jarige metselaar Burgerhout, die in het huis werkzaam was, onder het puin bedolven moest liggen. Later werd niet alleen bet lijk van den metselaar Krekelhof, maar ook dat van Dirk Burgerbout van onder de puinboopen te voorschgn gebracht. Het ongeluk zou daar aan zijn toe te schrgven, dat de oude balk- gaten der onderste verdieping niet dicht gemetseld waren en de nieuwe balken niet ver genoeg in den muur waren gelegd. De politie te Deventer beeft den dader van den diefftal van lood van 8 heeren huizen aldaar opgespoord. Het is zekere G. I. R., gewezen loodgietersbaas aldaar, die bekend heeft den diefstal gepleegd ie hebben. - Gisterenavond had een der kin deren van den klompmaker C te Zeven bergen het ongeluk al spelende in de haven te geraken. Het werd levenloos opgehaald. - Te Rotterdam is de bovenste verdieping van een meubelpakhui3 in de Schrgnwer- kerssteeg uitgebrand. - In de Dirk Smits straat aldaar is bg een twist tusschen vader en zoon eerstgenoemde van de trappen ge vallen en zwaar gekneusd naar het gast huis vervoerd. - Bg het lossen van hout uit een Engelsch stoomschip te Vlissingen werd door het kantelen van een balk de hand van een sjouwer verbrijzeld. - Een 70- jarige vrouw te Dordrecht heeft door het in brand geraken van haar petrolenmtoestel zware brandwonden bekomen en is naar het Ziekenhuis overgebracht. Hurtjerlijke SStiiiiG. Heusden, van 31 Juli tot 7 Aug. G e 1 r o u w d Pieter Hoogendoorn, 24 j., met Johanna de Volder, 18 j. Geboren: Cornelia, d. v. Judocus Man- naart en Maria Agatha van Os; Marinus, z. v. Dirk Gautier en Johanna Daniëls; Hen- drika Johanna, d. v. D. J. van Ilouwelin- gen en Ant. Vos; Maria Johanna, d. v. Gysbert Kugpers en Mecheüna Schouten. Overleden*. JoWrna van Baardwijk, 41 j., eéVitgen. ^an C. Donders; WvsaVettv Johanna Broeren, 9 m., d. v. J. A. Boeren en J. H. de Mol; Johannes van Baardwijk, 71 j., echtgen. van Johanna Gerdina Win ter veld. Meeuwen c.a., van 1 Juli tot 1 Aug. Getrouwd: H. Metzke, wedr. met G. Bax, jd. Overleden: G. de Bruin, 4 m., d. v. A. de Bruijn en J. van Vastenoun. 334e STAATSLOTERIJ. Pryztn van f 100 en daarboven. 2e Klasse. Trekking van 5 Auir. Prijs van f20.000: no. 16496; f1500: no. 11813; f 1000 no. 20258f 400nos. 1498 en 5646; f200: nos. 7668 en 19609; f 100: nos. 766, 5633, 9549, 10002, 10758, 12553 en 15214. 2e Klasse. Trekking van 6 Aug. Pry's van f 5000: no. 8621; f 1000; nos. 6324 en 20710; f400: no. 606; f200: nu. L0334. 2e Klasse. Trekking van 7 Aug. Prijs van f2000: no. 19187; f 100: nos. 1919 en 2051. B EKT NDlfA KING. Burgemeester en Wethouders van Heusden Gelet op de artt. 264-266 der gemeentewet Brengen ter openbare kennis, dat het kohier van den hoofdelijken omslag dezer gemeente over het dienstjaar 1890, goed gekeurd door heereu Gedeputeerde S'aten bg besluit van 24 Juli j.l., G no. 11/5, aan den gemeente-ontvanger ter invordering is toegezonden en een afschrift daarvan van den 11 Augustus a.s. af gedurende 5 maan den ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal zijn nedergelegd; dat ieder aangeslagene binnen 3 maanden na de dagteekening der uitreiking van zyn aanslagbiljet bezwaren tegen den aanslag op ongezegeld papier bg den gemeenteraad kan indienen, van wiens beslissing binnen 30 dagen na de mededeeling daarvan in beroep kan worden gekomen bij heeren Gedepu teerde Staten. Heusden, den 7 Aug. 1890. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggelen. Honcoop. Neêrlandsch Indië. Aan het journaal van den gouverneur van Aljeh, is omtrent de gebeurtenissen in Edi het volgende ontleend 12 Juni. De slag, aan den vijand op den linkeroever der Edi-rivier toegebracht, is blijkbaar zeer afdoende geweest, want in den nacht was zelfs geen enktle Atjeher terug gekeerd om de lijken der gevallen makkers te halen of te begraven. Volgens bericht zgn de meeste Mosleiuin overhaast naar hunne woonplaatsen terug gekeerd slechts eena betrekkelijk kleine bende moet zich nog genestel! hebben in enkele versterkingen naby de grens. 17 Juni. Volgens ingekomen berichten leed de vyand bij de gevechten in Bugoh een verlies van 13 dooden en eenige ge wonden onder de gesneuvelden bevonden zich een paar personen van gewicht. 21 Juni rukte de geheele brigade, waarby ook weder de marine landingsdivisie vun Zr. Ms. Prins Hendrikwas ingedeeld, tegen 's vgands stellingen in het Pedawa Pontongsche op. Deze positie was zeer versterkt. Door eene goed uitgevoerde omtrekking van den vgand, werden wg zonder eenig verlies meester van de voornaamste punten. Nagenoeg zonder tegenstand gaf de vgand duarop zijne geheele positie prgs, zoodat, toen onze troepen Pedawa Pontong binnen rukten, wy geen verlies geleden hadden; slechts een Europeesche on lerofficier kreeg een schampschot. Terwyl nu aan de troepen in Pedawa Pontong rust gegund werd. werd de aanval op vgands tweede stelling Niboeng en Toe- lang door artillerievuur voorbereid en deze daarna in front gelijktijdig door twee in fanterie-colonnes aangevallen. De eene colonne bestormde 's vgands rechtervleugel, de andere viel op 's vgands linkervleugel aan. Tot op het laatste oogenblik van den storm door de artillerie bestookt, was het den vgand, hoewel hij aanvankelijk vrg hevig schoot, niet mogelyk om naar be- hooren te richten, en leden de aanvals- colonnes dan ook geen verlies. Vóór dat tot den storm werd overgegaan, gaf de vgand zgne geheele stelling prgs, met achterlating van eenige dooden en enkele geweren. Eene vijandelyke bende hield aanvankelyk nog stand, doch toendeze onmiddellyk achter volgd werd, vlood hg in allergl naar zgne laatste positie. Tegenover deze laatste stelling van den vgand kwam de artillerie in batterij, en nadat zij 's vgands vuur nagenoeg tot zwygen had gebracht, rukte de infanterie wederom in twee colonnes ten aanval vooruit. 's Vgands weerstandsvermogen scheen echter gebroken, want nadat'hy tijdens den opuiarsch nog een vrij levendig geweervuur geopend had, dat ons één doode en twee gewonden berokkende, gaf kg zonder verdere verdediging zijne zeer sterke stelling prgs, welke door de artillerie tot bgna op het oogenblik van den storm onder vuur ge houden werd. Door dit voortdurend spoedig vluchten uit zyue stellingen, was de vgand steeds in de gelegenheid zijne dooden en gewonden te vervoeren en vielen weinig dooden of gewonden in onze handen. «r» iniftjam innw mujm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2