Spoorwegdienst „STAD HEUSDEN" Holl. IJzeren Spoorweg. Heusden naar Drunen v v. A. D0EDIJNS. Bijvoegsel behoorende bij het Nieuwsblad van Neusden enz., van 18 Oct. 1890. Stoombootreederij 1! KG. f 0.15. Van meer dan 1-3 a f 0 20. it it 3-5 a f 0.25. ii ii a 5-10 f 0.30. Binnenland. Gemengd en .AAJeriei. WEERBERICHT. Verwachting: N.-W. wind. Vertrek van HEUSDEN 6,50 vm., 11.50 vm. en 7 uur nm. Vertrek van DRUNEN 7.40 vm., 12.35 nm. en 7.45 nm. Zilveren Medaille I. F -E. te Londen. Men meldt ons van gisteren nit Apeldoorn Verbetering in den toestand van Z. M. is, helaas, geenszins te bespeuren. De aanvallen van het nierlijden herhalen zich somtijds in hevige mate. In de naaste omgeving des Konings acht men het strerke gestel van den Hoogen Lijder reeds dermate ondermijnd, dat het einde van den laatsten Oranjevorst niet verre meer zijn kan. Bjj voortduring houdt men zich op het ergste voorbereid. De Tweede Kamer is uiteengegaan met het voornemen den 11 en November de werk zaamheden te hervatten, behoudens het geval dat in het laatst van de maand de beide Kamers in vereenigde vergadering mochten worden bijeengeroepen, met het oog op maatregelen ter voorziening in de waar neming der regeering. Het Dagblad van Wiesbaden* deelt, in strijd met vroegere berichten, mede, dat hertog Adolf van Nassau het regentschap over Luxemburg, indien bij daartoe geroepen wordt, zal aanvaarden, maar dat hij zich in geen geval vóór den dood van Z. M. den Koning der Nederlanden naar Luxemburg zal begeven. De verkiezing van een lid van de Provin ciale Staten van Zuid-Holland in het hoofd- desdistrict Oud-Beierland, in de plaats van vijlen den heer mr. A. van Weel, is be haald op 12 November. In een schrijven uit Brussel aan de Köln. 'tg. wordt medegedeeld, dat de Regeering an den Congo-staat bereid is »haar eisch ot heffing van invoerrechten van 10 pCt. n haar gebied te laten vallen, als Neder- and wil toestemmen in een verhooging van het op slechts 10 francs per hectoliter be paalde recht op gedistilleerd.* De berichtgever voegt er aan toe, dat ook bij deze tegemoetkomende houding der Congo-Regeering een overeenstemming met Nederland nog niet gemakkelijk te verkrij gen zou zijn, wegens de houding, door Nederland aangenomen ten opzichte van het door den Britschen gevolmachtigde ter con ferentie voorgestelde recht van fr. 50 op gedistilleerd. Wij zouden integendeel durven verzekeren, dat overeenstemming dan zal verkregen worden. Verzetten wij ons daartegen, het zou een treurigen indruk maken, maar te oordeelen naar hetgeen over deze quaestie geschreven is, valt van geen enkele zijde verzet te wachten. Ook de Indépendance laat doorschemeren, dat er voorstellen tot conciliatie zijn gedaan, zonder echter te beweren dat van de invoer rechten geheel is afgezien. Dit blad zegt verder, dat de technische commissie, die in elk geval het tarief in bijzonderheden moet uitwerken, 5 November II bijeenkomt. De »Haagsche Crt.« deelde onlangs mede, dat de Braziliaansche regeering aan den ingenieur van 's rijks waterstaat R. P. J. Tutein Nolthenius den bouw had opgedragen van de ontworpen havenwerken te Rio Grande do Sul. Thans verneemt het blad, dat de minister van waterstaat aan den heer Nolthenius het door dezen aangevraagde verlof van twee jaren heeft geweigerd. Eene der redenen, die den minister tot deze weigering bewogen, was hoogst vleiend voor den heer Nolthenius, nl. dat het vader land zijne diensten als chef bij het werk der verlegging van den Maasmond niet missen kan. En ook het bezwaar, dat in de openvallende plaats in het ingenieurs korps zou moeten worden voorzien en dan na verstrijking van het verlof een ingenieur 2e kl. overcompleet zijn, kan bij den mi nister hebben gegolden. De agenten van Engelschen booten willen te Harlingen een slachthuis zetten, om het geslachte vee naar Engeland te kunnen uit voeren. Mevrouw A. C. YalentonVoorhoeve en mevrouw J. P. WesselingVan Rossum te Utrecht, hebben dit jaar voor de zoogenaam de »reisbelasting« ontvangen f1748,43 72? en uitgegeven f 1653,96. Voor die som zijn 43 personen naar buiten gezonden. Het zal misschien niet aan al onze lezers bekend zijn, dat deze »belasting« wordt bij eengebracht door landgenooten, die des zomers op reis gaan, en op verzoek van van bovengenoemde dames, een klein deel van het daartoe te bestemmen geld willen afzonderen, ten voordeele van zoo vele min- der-gefortuneerden, die ook behoefte hebben aan verandering van lucht, doch dit niet uit eigen middelen kunnen bekostigen. Naar wordt gemeld, heeft de rechtbank te Amsterdam, 4 in raadkamer, geweigerd rechtsingang te verleenen met verwijzing naar de openbare terechtzitting, der zaak Aafke Kujjpere. De officier van justitie moet tegen deze beslissing in verzet zijn gekomen bij het gerechtshof. Wanneer deze beslissing der rechtbank door het Hof wordt bevestigd, moet de rechtskundige raadsman van mej. K. eene actie tot schadevergoeding willen instellen tegen de dagbladen die in deze het woord gifmengster bezigden. Uit eenige plaatsen komen berichten in, aangaande kleine onheilen door het onweder, dat gisteren over ons land trok, aangericht Zondag avond had te Baarn het volgende plaats. Twee landbouwers keerden met hun tentwagentje huiswaarts en wilden in eene herberg op den Eemnesserweg nog eens op steken*, het paard aan de hoede van een stalknecht overlatende. Onderwijl kwam er iemand uit Soest, die beweerde familie te zijn van de eigenaars van het rijtuig en nog een paar familieleden met het wagentje te moeten afhalen. Onder dit voorwendsel greep hij de teugels en reed weg. Vreemd keek een oogenblik later de eigenaar op, toen zijn rijtuig op zulk eene zonderlinge manier verdwenen was. De politie werd met de zaak in kennis gesteld, en het gelukte haar nog denzelfden avond den dader in de nabijheid van Amersfoort op te sporen. Het Duitsche stoomschip »Elsa,« dat wegens den mist de brug te Velsen door aanvaring zwaar heeft beschadigd, is, nadat f 50,000 borg was gesteld, naar Zaandam opgevaren. De heer Senderman, provisor in de apotheek van de firma Van Gils, te Waalwijk, wiens eehtgenoote in het begin van dit jaar na eene korte ongesteldheid is overleden, heeft zich bij den officier van justitie te 's-Bosch vervoegd, met de verklaring, dat hij door vergiftiging een einde gemaakt heeft aan het leven zijner eehtgenoote. Dientengevolge is hij voorloopig in arrest gesteld en het Ink opgegraven, om aan een geneeskundig onderzoek onderworpen te worden. Te Vucht werden Woensdag morgen in de R. K. kerk door den koster drie mannen gevonden in de sacristie, eene plaats niet voor het publiek toegankelijk. Op zjjn ver- verzoek om heen te gaan, werden zij brutaal, zoodat door hem de hulp werd ingeroepen van een voorbijganger. Daar zij er zeer ver dacht uitzagen en bljjkbaar met geen eer lijke bedoelingen ter plaatse aanwezig waren, riep men de hulp in van een korporaal met twee soldaten, die toevallig in de nabijheid op post stonden, als behoorende tot het garnizoen uil 's-Bosch, dat te Vucht veld dienst had. Onder geleide dezer militairen werden de drie mannen naar het gemeente huis gebracht, waar ze door de maréchaussee uit 's-Bosch in verhoor werden genomen en daarna geboeid naar 's-Bosch overge bracht. Misschien blijkt het eene goede vangst. Men schrijft uit Rotterdam: Tijdens dikken mist had Maandag ochtend te 4 ure bij Dungeness een aanvaring plaats tusschen het ijzeren fregatschip Wellington, groot 1309 register ton, en het Belgische stoomschip Adolph Deppe. De Wellington was bestemd naar Nieuw-Zeeland. De Adolph Deppe was bestemd naar Antwerpen. De mist was zoo dik, dat zij niets van elkander zagen voor dat de aanvaring plaats vond, hoewel zij elkander voor dien tjjd gehoord hadden. De Wellington trof het stoomschip juist aan het bakboords achterschip en nam de geheele brug, schoorsteen en grooten mast mede. De bevelvoerende officier op de brug ontsnapte ternauwernood het gevaar van overboord geworpen te worden. Het stoomschip werd later door een sleep boot te Dover binnengesleept. De Wellington keerde weder naar Londen terug met inge drukte boegen en veel langszijde hangend tuig. Er zijn kenteekenen, dat door den mist meerdere scheepsrampen hebben plaats gevonden. De Rechtbank te Arnhem heeft den ge wezen brievenbesteller K. D. v. H. te Njj- megen, ter zake van het zich toeëeigenen, als ambtenaar eener openbare instelling van vervoer, van goederen (twee rijksdaalders) uit een pakket, aan die inrichting toever trouwd, veroordeeld tot 1 jaar gevangenis straf. Het O. M. had 3 jaren geëischt. Bg de militaire overheid te Maastricht heeft zich Maandag een deserteur van 77 jaar aangemeld. De man was vóór 50 jaren van het 7e reg. inf., waarbij hg als vrij williger diende, gedeserteerd, had naar Algiers dienst genomen en zich vervolgens in Frank rijk opgehouden. Tot zijne groote vreugde werd hem medegedeeld, dat zijn vergrijp verjaard en hij niet meer vervolgbaar was. Te Njjmegen is op 86-jarigen leeftijd overleden de gepensioneerde kolonel H. F. N. de Ronde, voormalig plaatselijk com mandant daar ter stede. Hij was de laatst overgeblevene officier van de vrijwillige jager compagnie tijdens de Belgische onlusten, ge vormd uit de studenten der Utrechtsche hoogeschool, waar bjj hij als le luit. werd overgeplaatst, en met welke compagnie hij aan den tiendaagschen veldtocht deelnam. Deze week mochten de rijks veld wachters Holders en Brisé drie Woudriehemsche visscbers op heeterdaad betrappen, die te Giessen-Nieuwkerk in een door een ander gepacht water »de Giessen* met den zegen aan het visschen waren, hetgeen reeds meer malen door hen gedaan was, zonder dat het mocht gelukken de daders te vinden. In verband met hetgeen wij in ons num mer van Dinsdag berichtten omtrent de on geregeldheden van Zaterdagavond te Amster dam ons van daar gemeld, dat een aantal sociaal-democraten vermoedelijk meer ontwikkelden onder hen reeds hun be klag hadden ingebracht bjj den centralen raad over de straatschandalen en opstootjes door de partijgenoot en telkenmale verwekt, en bij dien raad er sterk op hadden aan gedrongen, zijnerzjjds alles te doen wat strekken kan om aan die storingen der openbare orde een einde te maken. Dat verzoek is echter door den centralen raad beantwoord met eene oproeping in »Recht voor Allen* aan alle Amsterdam- sche partijgenooten om zich Zaterdagavond eens terdege te weren. JJurgerljjke Htund. Heusden, van 9 tot 16 Oct. Geboren: Johanna Elisabeth en Ma rina Jacoba, dochters van Hendrik Cornelis Hodde en Neeltje van Splunder. Overleden: Regina de Winter, 8 m.; Rozetta Nooteboom, 68 j., echtg. van Bern- hard FrankHendrikus Baajjens, 20 j. Almkerk, van 15 Sept. tot 15 Oct. Gehuwd: Pieter van der Wiel, 25 j., en Adriana Goes, 22 j.; C. K. van Hoven, 23 j., en J. Schotman, 22 j. Geboren: Hermin» Elisabeth, d. v. H. v. d. Mejjden en J. VinkCornelia, d. v. P. O. van Daalen en S. v. Vark; Cornelia, d. v. C. Dekker en M. v. AndelEngelberta, d. v. J. Sanner en J. Wijburg; Aart, z. v. P. van Vuuren en W. v. Oudheusden; Jan, z. v. G. v. Wijk en C. v. d. Wel; Hendrika, d. v. J. v. d. Koppel en J. P. RomjjnMaria, d. v. B. de Roojj Mz. en H. SchipperAlber- dina, d. v. A. Verwoert en A. Groenen berg; Johannes, z. v. A. Ouwerkerk en T. van der PijlBastiaan, z. v. P. v. d. Heuvel en N. v. d. Heuvel; levenl. kind vrouweljjk geslacht van A. Donkersloot en T. Uithoven. Over le den: H. Heiblom, 6 in.; P. v. d. Nat, 70 j. Over de maand Sept. Woudrichem. Getrouwd: Jan Schaap, 24 j., met Huibertje Adriana Borg, 24 j. Geboren: Pieter, z. v. P. G. Wilhelm en H. Verheij; Cornelia, d. v. P. F. v. d. Nieuwenhuizen en H. F. Bennink; Janna, d. v. R. v. Zijl en J. Ruiling; Teuntje, d. v. J. Baks en C. v. GammerenAmelia Cor nelia, d. v. G. Borg en P. C. Verzijl; Adri- aau, z. v. A. de Moor en W. v. d. Wiel; Willemina, d. v. C. Hartman en G. Verbeek. Overleden: Johanna Antonia Baks, 6 m.; Hermina van den Nieuwenhuizen, 20 m.; Goverdina v. d. Stelt, 9 m. Met het oog op het veelvuldig voorkomen van aluin in meel kan het zijn nut hebben, meent de Bakkers-Courant* erop te wijzen, dat meel, met aluin vermengd, gewoonlijk zuurachtig is. Men kan bijna zeker zijn, dat als men zuur meel aantreft, er 9 van de 10 keer aluin in zit. Twee vliegen in één klap Volgens advertentie lezen wij in een der dagbladen Oprecht gemeend. Een Partijgenoot, 27 jaar oud, wenscht in kennis te komen met een Meisje of jonge Weduwe, van de Partij, 't Liefst niet ge heel onbemiddeld. Zij die daartoe genegen zjjn, kunnen onbeschroomd hunne brieven franco richten aan Arie Bart, Veenhuizen, bg Oude Niedorp. Aan hetzelfde adres 100 mud uien te koop. De Wonderen der natuur. De poliep ver krijgt, evenals hydra uit de fabelleer, nieuw leven door het mes, dat opgeheven is om haar te dooden. In eene rups zijn vier duizend-een-en-veertig spieren. Hook heeft veertienduizend spiegels in het oog van een hommel ontdekt. Voor de ademhaling van een karper zijn dertienduizend slagaders, bloedvaten, aderen, beenderen, enz, noodig. Het lijf van een spin bestaat uit vier kleine massa's doorboord met een aantal gaatjes (onzichtbaar voor het bloote oog), en elk gaatje laat een enkelen draad door; al de draaden, ten bedrage van duizend voor el ke massa, sluiten aan elkander als zij er uit komen en vormen den enkelen draad, waarmede de spin haar web spint, zoodat, wat wij een spinnedraad noemen, niet meer dan vierduizend tot één vereenigde draden be staat. Door middel van den microscoop heeft Leeuwenhoek ontdekt, dat spinnen, niet grooter dan een zandkorrel, draden spon nen, zóó fijn, dat er vierduizend van noodig waren om een haar dikte te evenaren, 't Is bekend dat de vliegenspin een ei legt zoo groot als zg zei ven is. Van een buurtkermis in Limburg: Voor den dans: »Chriestjaon halt mein jonk is vast, dè'k ook is dans.* »Smiet het mer onder de bank, daar ljjt et mij ook.* Na den dans: »Graad wè hè'k nou ge danst, Polka of Schots, verdraeid es 'k 't weet.* In een Duitsch boerendorpje kwam de schoolinspecteur een poolhoogte nemen. Alles was in de school in orde, maar onder de kaarten aan den muur mistte hij die van Europa. Hoe dat zoo? »Ja, heer in specteur*, zeide de meester, »die kaart kost zoo razend veel geld en de gemeente is zoo arm. De heer inspecteur moest er ons maar van ontslaan. Wie weet of ooit iemand uit onze arme gemeente in Europa komt*. Te Fochteloo in Friesland vindt men in het veen de overblijfselen van een reusach tig woud uit den voortijd. Boomstammen van bjj na ongeloofbare dikte liggen daar ver spreid. Deze stammen rusten op zandgrond, en de bovenaarde is venig. Door het gestadig zakken der drassige veenlaag zijn de stam men voor het licht gekomen. Bijna al de boomen liggen in dezelfde richting, van het Noordwesten naar het Zuidoosten. Kolosaal zijn de afmetingen van deze reuzen des wouds. Men treft er aan, die met wortel en al zijn omgerukt, doch de meeste zijn bij den stam geknakt. Verbazend moet de kracht geweest zijn, waarvoor deze reuzen bezweken. Stammen van 2 meter diameter behooren tot de ge wone. Een stam had den omtrek van 32 mansvoeten. Van de beste boomen is, volgens de »N. R. Ct.,« successievelijk hout afgehaald, om te gebruiken voor damleggers, kleine ge binten, palen, brandhout enz. Wanneer men het verbrandt, geeft het veel hitte. Het be vat veel harstdeelen en geeft een zwarten walm, die aflaat. Bij de laatste verkiezing in het hoofd kiesdistrict Hulst moet, volgens de »Tern. Ct. c te Zuiddorpe, de woonplaats van den heer Moerdijk, een der candidaten, het volgende gebeurd zjjn Om den uitslag spoedig te weten had iemand twee duiven, echte postduiven, mede naar Hulst genomen. Als teeken van over winning zouden de duifjes een lintje aan een poot hebben. En zoowaar daar kwam omstreeks één uur een duifje aanvliegen met het afgesproken teeken hiermede ver kondigende, dat de heer Moerdjjk was ge kozen. Geheel Zuiddorpe was in een oogen blik in feestdos. Van vele huizen wapperde weldra de driekleur; zelfs van den toren waaide de vlag. De heer Moerdijk, gevoelig voor de hooge onderscheiding, hem te beurt gevallen, ont haalde zijn bezoekers op heerlijk druivensap en beloofde den dorpelingen in iedere her- berg 7s ton schuimend gerstenat. Helaas, als een doodshoofd, dat op een feestdisch komt vallen, arriveerde de ware tijding: herstemming*. »Weg was de feestvreugde, verdwenen waren weldra de vlaggen! Een grappen maker was het afgesproken teeken te weten gekomen, had een duifje uit het hok bij een zekeren E. v. N. gehaald, een lintje aan zijn poot gebonden en laten vliegen.* Gedurende de eerste helft dezer maand zaait men veldsla op een onbeschaduwden en daarbij liefst lossen, vetten, vochtigen grond. De veldsla is tegen de vorst bestand en mag niet diep gezaaid worden, 't Is in het voorjaar de eerste salade. De gehaele maand door kan men de kleine witte pootuitjes, zoo bjj uitstek ge schikt om in te maken, zetten. Omtrent plaats en grond is dit gewas tameljjk on verschillig. Toch een goede, vruchtbare grond is het verkieseljjkst en in de scha duw behooren ze niet. 's Zomers, als het loof gaat sterven, rooit men ze laat, dan de korreluitjes liggen voor latere voortplanting. Op deze wijze kan men hetzelfde bed tal van jaren gebruiken, daar zij na rooiing en geljjkmaking van het bed in grooten getale weer opkomen. Een paar keer in het jaar laat men het bed flink begieten met verdunden mest van kippen of duiven, roet- water of zoo iets. Ze weêrstaan de vorst goed en behoeven dus geen bedekking in den winter. Ook sjalotten, indien men zwaar gewas wil hebben, poot men in de laatste helft van October Men kieze een zonnige, vrucht baren, maar geen versch gemesten grond. Ze eischen een afstand van 15 centimeters. Plaatst men ze drie rjjen op het midden van een bed, dan kan men daar 's zomers stokboonen overheen bouwen, zonder dat het hindert, want de sjalotten zijn uitge wassen, als de boonen hun hoogte bereikt hebben. Ze zjjn rjjp als het loof verdort. Als ze bijna den vollen wasdom bereikt hebben, drukt men het loof met de hand wat plat, waardoor de sappen, in plaat® van naar boven te stjjgen, voor de sjalot behouden big ven. Een afdoend en snel middel tegen win terhanden of voeten is warm water. Meestal verdwijnt de vorst na een enkel bad van het zieke deel in het water, zoo heet als men maar verdragen kan (45° C. of 113* Fabr.,) gedurende een twintigtal minuten. Het best gelukt dit als men de tempera tuur van het bad, terwjjl hand of voet is ondergedompeld, geleideljjk verhoogt door het bijgieten van heet water. In ieder geval houdt de jeuking onmiddelljjk op, en men behoeft deze lichte broeiing nooit meer dan twee of driemaal te herhalen. Marlitberichten. 's-HERTOGENBOSCH, 15 Oct. Op de heden alhier gehouden paarden-, beesten en linnenmarkt waren aangevoerd 90 paar den, 240 runderen. 700 biggen, 1600 met» wit, grijs en blauw linnen en 500 meter pellen. Men besteedde voor werkpaarden f 175 a 240, kali koeien f 150 a 220, kalf- vaarzen f 150 a 220, pinken f 35 a 45 per stuk. De biggen golden f 1.15 a 1.25 per week. DORDRECHT, 16 Oct. Tarwe. Jarige, puike Zeetao- sche Vlaamscke en Overmaassche f 9.80 a 10.30, Over- maassche goede en mindere f 9.10 a 9.60. Nieuwe puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 8.70 a 9.20, dito goede f 7.90 a 8.50, dito mindere en blauwe f 6.70 a 7 20, dito Zomer f -.a 0.dito Canada f 6.80 7.Rogge. Zeeuwsche, Vlaamscke en Overmaassche f 6.a 6.60. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaat f 5.10 a 5.30, Overmaasch en Flakkeesch Zakmaat f 4.60 a 5.Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 4.50 a 4.80, Overm. en Flakkeesch Zakmaat f 4.50 a 4.80. Haver. Voeder ƒ3.a 4.Dikke f 3.50 4.50. Boonen. Witte f 10.a 11.50. Bruine ƒ9.— a. 12.50. Erwten. Blauwe Kook ƒ8.a 9.Voeder a 7.a 7.50. Koolzaad. Nieuw f 8.80 a 9.30 en jarig f a per hectoliter en puik Odessa op per 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair Memel fdito Koningsberger fen Peters burger op fa naar deugd gehouden. Raap koeken. Harde 74 a 78 de 1040 stukz. Lijnkoeken. Harde fade 1040 stuks. ROTTERDAM, 14 Oct. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 1659 runderen, 527 vette en gras kalveren, 29 nuchtere kalveren, 20 schapen of lamme ren, varkens, 419 biggen, 1 bokken op geiten, 53 paarden, veulens, - ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 74> cent, 2e qual. 68 cent 3e qual. 64 cent; kaloeren le qual. 95 cent, 2e qual. 85 'A 80 cent, 3e qual. centschapen Le qual. 00 cent, 2e qual. 00 cent alh.S per kilovarkens le qual. 00 a cent, 2e qual. 00 a cent, 3e qual. 00 cent, licht soort 00 a 00 cent alles per half kilo. Stieren 70 a 190, hokkelingen dito f a melkkoeien f 180 a 260, kalf koeien f 200 a 300, vaar zen f 120 a 160, pinken 00 a 00, graskalveren, 45 a 80, paarden 40 <z 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 75/8 en 67/13 ton, benevens 1156 stukken van een half kiloprijs le qual. f 64, 2e qual. f 60, 3e qual: f 56, per half kilo f 0.55 a 0,70. WATERHOOGTE KEULEN. 14 Oct. 1.97 M. boven 0. 15 Oct. 1.93 M. 16 Oct. 1.90 M. 9 Waterhoogte Heusden. 14 Oct. (voorm. 8 uur) 1.40 M. -f- A. P, 15 Oct. 1.32 16 Oct. 1.53 ADVERTENTIEN. in verbinding met den JPakketten worden op de navol gende wjjze franco aan huis ver zonden. it i i m VAN Afrit te Heusden»IXotel Con cordia.* Te Drunen aan het Station. De Ondernemer, Schakels, faling-- en Zeelt fuiken, Handzegens, Kruis- netten en Gebbens, in allerlei afmetingen, steeds voorhanden bjj G. SOOS, Fabrikant van Visschersgaren te Gouda, Prjjseourant kosteloos.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 5