VERKOOP BOÖMEN R P. VAN NUNEN, Echte Antieke Meubels. H. <1. VAN EGGELEN-MIGHELS, Gouden en Zilveren Werken C. J. DE JONGH, GROOT BILJART Eindhovensch -ft-art Koffiehuis, a la Wanned'Or. Wed. J B.VIGIER. Ontvangen de laatste Nouveauté s, St. Nicolaas-Cadeaux. P Bij J. A. VAN BAVEL, Handel in Eiken Houtwaren. Parapluies, Parasols, Wandelstokken, enz. o k v2 kg. en SIGARENHANDEL. NIEUWSTR A AT, HEUSDEN W. LEBEN. beroofd. Dit is de zeven en dertigste zelf- sergeant-majoor-geweermaker werd gedra- Binnenland. gelijk in tjjden van vreugde en voorspoed, in den grooten <veg nanr Vedink door de' beken zijn losgemaakt. Maar wat nog erger is, het spoorwegverkeer iu de richting naar Bocholt heeft opgehouden, omdat het riviertje de Aa nabjj Oeze buiten zijne oevers is ge treden en o.a. de spoorbrug heeft vernield. De hoogst belangrijke goederen-aanvoer uit Noordeljjk Duitschland, voor Nederland en elders bestemd, is geheel gestaakt. Burger Ijjjke Stand. O O Met het oog op het St. Nicolaasfeest (Zaterdag a.s zal dit Blad DONDERDAG AVOND verschijnen, terwijl het Bijvoegsel Vrijdagavond verzonden wordt. Het feuille ton wordt dan niet verzonden Koek- en Banketbakker HUISDEN, op de BOTERMARKT Wolvenhoek te 's-Bosch. "V erkrij gbaar Lakens, Buckskins en Stoffen, -- Baaien, Bevers en Flanel, in diverse soorten en kleuren. Tapijten, Karpetten en Tafellxleeden. ÏIAINDEL IIN 'S-BOSCH, HINTHAMERSTRAAT 43, 'S-BOSCH. Stooten a f 0.15. Fraaie JPrijzen. Sluiting1 v/h. Concours O DECEMBER a.s. O g Schapenmarkt 453, 's-Hertogenbosch. zeer grescliikt voor tnoord, welke daar dit jaar door ongeluk- gen naar de audiëntiezaal, kige spelers werd gepleegd. j Iu de rouwkamer, waar het lijk thans rust, is het Smyrna's vloerkleed met een Plaatselijk JXieuvvH. HEUSDEN, 27 November. Ter openbare terechtzitting van burgerlijke schoorsteen en zaken voor het Kantongerecht airier, wer.l door den Ed.Achtb. heer Kantonrechter, Mr. Wesseling, een dankbaar woord van hulde gebracht aan de nagedachtenis van den overleden geëerbiedigdeu Vorst; daaraan toevoegende de beste wenschen voor de Koningin-Regentes en de jeugdige Koningin. Heden ziet men hier geregeld kleine ploegen polderwerkers passeeren, met hun gereedschappen over den schouder, waaraan een bundeltje kleedingstukken hangt, op weg naar de plaatsen van herkomst. Het zijn allen personen, die door den vorst gedrongen werden het werk te staken, onder Dussen en het baanvak Aalburg - Hagoirt van den Nieuwen Maasmond. In het laatste vak waren een 200 a 300 tal werkzaam. Een aantal, dat in keeten geherbergd wordt, blijft op het terrein. Door Notabelen der Herv. kerk als Kerkvoogd, de alhier is herbenoemd heer G Beunders. In verschillende gezinnen deden zich gevallen van mazelen voor. In enkele ook van keelziekte; onder welke laatsten er helaas ook met doodelijken afloop worden aangetroffen RIJSWIJK. De mazelen zpn in deze gemeente epidemisch. Geen huisgezin bjjna of er zijn lijders aan deze ziekte. De school is sedert enkele dagf-u reeds gesloten. Gelukkig is de ziekte tot nog toe van geen kwaden aard. Ook in de naburige gemeente Giesen begint ze offers te eischen, NEDERHEMERT, 27 Nov. Door het nog steeds wassende water is heden morgen het eiland alhier ondergeloopen. DUSSEN, 27 Nov. Tengevolge van de ingevallen vorst zijn de werkzaamheden a/d Maasmond alhier, tijdelijk gestaakt en eeD 500 polderwerkers buiten werk gesteld, HERWAARDEN, 24 Nov. Gistcuen werd hier onze nieuwe herder en leeraar, de Wel- eerw. heer W. Oudegeest uit Vlijmen, plechtig in zijn ambt bevestigd door zijn broeder, den Weleerw. heer W. J. Oudegeest uit Vucht, en wel naar aanleiding van (Jol. I 27 (laatste gedeelte). Des namiddags hield de bevestigde zjjne intreerede, en had tot grond slag daarvan Col. I 23. Beiden, zoowel de bevestiger als de be vestigde, boeiden door hunne schoone, kern achtige rede en hunne hartelijke toespraken de aandacht der talrijke schare, die uit de gemeente en ook van elders was opgeko men. Jammer maar, dat het zoo ongunstige weder voorzeker nog velen uit den omtrek zal weerhouden hebben, de plechtigheid bij te wonen. Toch deed ware vriendschap, be halve familie en ringbroeders, nog enkele ingezetenen uit de vorige standplaats over komen; wel een blijk hoe noode men aldaar den predikant zag heengaan. BABILONIENBROEK, 26 Nov. M.j. S. A. M. v. d. Linden te Aalburg is door den Raad van Meeuwen c. a-., iu zijne vergade ring van 25 Nov. j.l., benoemd tot onder wijzeres aan de openbare school alhier. WERKENDAM, 25 Nov. De zetting der boter is deze week 57x/2 ct. per de prijs der eieren f 1.70 per 26 stuks. De winkelprijs der natuurboter is 62y3 c de prijs der le soort margarine is 45, der 2e soort 35, der 3e soort 30 ct. per 1/2 kg. DALEM, 26 Nov. De veelvuldige regen, op Zondag en Maandag j.l. gevallen, ge volgd door tamelijk strenge vorst, is het vee ten goede gekomen, althans men heeft het nu gestald. L)e landerijen, en vooral j rouwwageu, het winterkoren zullen er echter minder goed bij varen. UITWIJK. Bedankt voor het beroep naar de Herv. gem. van Uitwijk c. a. door E. J. J. Loeft', candidaat tot den II. J). te Dordrecht. WOUDRICHEM. Van 17 tot 23 Nov. zijn in het vischwater dezer gemeente ge vangen en aan den afslag gebracht 3 wiuter- zalmen a f 1.70 de halve KG., 5000 stuks houting a 10 ct. per stuk. Snoek bracht op 13 a 18 ct. en paling 50 ct. per half KG. zwart overtrek bedekt. LaDgs de wanden hangen met krip omwoelde lusters. Op den aan den ingang der zaal branden waskaarsen. De kist is op twee niet hooge schragen geplaatst in een berceau van hoog opgaand groenaan weerszijden staan candelubres met brandende kaarsen. Op ieder, die het rouw vertrek binnentreedt, maakt het een diep plechtigen indruk. Kwart vóór tien nren was de droevige verrichting afgeloopen. Tw<e kamerheeren bleven iu de zaal achter ter bewaking. Maaudag a.s. zal het lijk van Z. M. den Koning door de koninklijke jachtopzieners in uniform uit het paleis naar den gereed- staanden extra-trein worden gedragen. De rouwstoet, welke het stoffelijk over schot van den Koning van Het Loo naar de residentie begeleiden zal, zal eenvoudig zijn. Achter den koninklijken rouwwagen zul len zich vier volgrrjtuii/en aansluiten,^aarin gezeten zijn de groot-officieren; de kamer heer-ceremoniemeester en kamerheeren van liet Huis van den ontslapen monarch. De rouw trein vau de Staatsspoorwegmant- schappp gaat over Amersfoort, Utrecht, Woerden en Gouda, waar het garnizoen onder de wapenen komt tot het brengen van het eeresalut. Te 's-Hage aan het Staatsspoorweg-station (voormalig Rijnstation) aangekomen, wordt het koninklijk lijk overgebracht in den rouwwagen. die, gevolgd door den kleinen stoet, deiizelfden weg naar het paleis zal nemen als Z. M. de Koning tjjdens zpn leven steeds gewoon was te volgen, te weten Rijnstraat, B<-zuidenhout, Prinsessegracht, Korte en Lange Voorhout, Heulstraat en Noordeinde. Het geheele garnizoen der residentie komt onder de wapenen en ook zal de schutterij Maandag tot den dienst worden opgeroepen. De groote eetzaal in de achterzijde tegen over de vestibule van het paleis in het Noordeinde wordt ingericht voor de ont- vungst van het lijk van Z. M. den Koning. Het plafond, de wanden en de vloer wor den geheel met zwart laken bekleed. De lijkbaar zal geplaatst worden op eene verhevenheid onder een baldakijn van zwart fluweel, aau den binnenkant met wit satijn gevoerd. Op een vak aan de achterzijde van dezen troonhemel zal bet koninklijk wapen prijken. Gedurende twee dagen, n.l. Dinsdag en Woensdag a.s. van 1 tot 4 uur, zal bet aan het publiek vergund wor.leu een bezoek te brengen aan de lijkbaar. De bezoekers zullen hut paleis binnen treden in het Noordeinde en het verlaten door de Koningspoort iu de Molenstraat. De ouwspoorwaggon, waarvan het tlra- peeren aan de firma Pander is opgedragen, is te Haarlem in de werkplaatsen der Huil. Spoorwegmaatschappij iu bewerking. De wapens van Nederland en eeuige vreemde staten worden op de buitenzijden aangebracht. Van het spoorstation te 's-IIage wordt bet stoffeljjk overschot in den koninklijken waarop pluimen van struis- veeren, naar het paleis geleid. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, heeft de Firma Borzo en Zn. hun Spiegel- magazjjn weder heropend. Mocht die firma heinde en ver reeds een goeden naam hebben, door de juiste uit voering van hun werk en degelijkheid, nu hun Magazijn weder aanvankelijk vergroot en uitgebreid is, zal zeker het publiek nog meer reden tot tevredenheid hebben. St. Nicolaas is ook daar afgestapt, een ieder raden wij aan, aan genoemd Magazijn eens een kijkje te gaan nemen. Uit het Loo wordt omtrent de plechtig heid der kisting van 's Konings lijk het volgende bericht: Dinsdagavond te 8 uren kwam uit de residentie de lijkkoets aan die het stoffelijk hulsel des Konings zal bevatten. Nadat de kist per wagen van Apeldoorn naar het paleis was vervoerd, begon de treurige plech tigheid even vóór 9 uren. In de sterfkamer werd het lijk van het doodsbed op het laken in de kist neergelegd, waarna deze op eene kleine handbaar werd geplaatst en door vier lakeientwee kamerdienaren, twee onderadjudanten-ordonnancen en een Op den dag der begrafenis zal er te Am sterdam en Rotterdam geen beurs gehouden worden. De dagorder die Woensdag aan alle gar nizoenen hier te lande is voorgelezen, luidt als volgt: Officieren, Onderofficieren en Soldaten De zware slag, die het Koninklijk Huis en liet Nedr-rlandsche volk getroffen heeft, door het afsterven van onzen geliefden Vorst, Koning Willem den Derde, zal ook het leger met smartelijke deelneming vervullen. Maar de hoop der natie, en dus die ook van het leger, is, in deze erus'ige ure, ge vestigd op 's Konings Dochter, thans Ni êr- lauda Koningin. Gij hebt het zooeven gehoord, vooiloopig zal namens Hare Majesteit Koningin Wil- helmina, Hare Doorluchtige Moeder, de Koningin-Weduwe Emma, als Regentes van het koninkrijk optreden. Mag Uwe Koningin ijverige en stipte plichtsbetrachting uwerzijds vorderen, uwe gehechtheid en trouw aan ons Vorstenhuis, uwe liefde voor onzen vrijen geboortegrond, zullen Haar ten waarborg zijn van uwe onverdeelde toewijding. Het Vaderland heeft er behoefte aan, daarop steeds met vertrou wen te kunnen rekenen. Officieren, Onderofficieren en Soldaten Gedachtig aan den eenmaal door U af- gelegden eed en aan de door U aangegane verbindtenis, zp het bewustzijn Uwer plich ten bp U steeds levendig En daarbij klinke, in nooden en gevaren, steeds luide Uw roep: Leve Koningin WILHELMINA! De Minister van Oorlog, J. W. Bergansios. Naar men verneemt, is de samenkomst van de Vereenigde Vergadering der Staten- Generaal, waarin H. M. de Koningin Emma den eed zal afleggen als Regentes en als Voogdes over haar dochter, voor- loopig bepaald op Vrijdag 5 December, den dag na de begrafenis van Z. M. den Koning. De Tweede Kamer heeft de werkzaam heden geschorst tot Dinsdag 9 December. Naar men verneemt, kan het tijdstip van de hervatting der parlementaire werk zaamheden nog niet worden bepaald, omdat het Ministerie het oorbaar acht de porte feuilles ter beschikking te stellen van H. M. de Koning-Regentes. Deze kan daarop echter geen beslissing nemen, alvorens zy het Regentschap heeft aanvaard, door het af leggen van den eed. Indien H. M. de Koningin-Regentes er bezwaar tegen mocht hebben tot het af leggen van den eed vóór de uitvaart naar den Haag te komen, is het zeker gewenscht, dat de Staten-Generaal naar Het Loo wor den bjjeengeroepen, waar dan de eedsaf legging zonder vele formaliteiten kon plaats hebben. Anders zouden de begrootingsdiscussiën opnieuw moeten worden verdaagd en ver moedelijk enkel de Indische begrooting kunnen worden afgedaan vóór Nieuwjaar. Ook in 1884 is, na de Kamer-ontbinding, wegens de herziening van art. 198 der Grondwet, geen tjjd geweest om de Staats- begrooting af te doen, zoodat zij eerst in het voorjaar van 1885 is vastgesteld. Maar een herhaling van zulk een late behandeling behoort zooveel mogelijk te worden ver meden, vooral nu fn het voorjaar de leger- wet aan de orde behoort te komen. Het water is nog steeds wassende. Blijkens bericht uit Yeendam van 25 dezer is door den steeds kliuimenden water stand de scheepvaart langs Stadskanaal, Wildervank en Veeudam gestremd. Het water staat 75 cM. boven peil. Uit Roermond bericht men, dat de Maas buiten hare oevers is getredenbouw- en wt-ilanden, alsmede de gehuchten den Donck, het Hateboer en de Weerd zijn overstroomd. De rivier was 1.20 M. gewassen en stond 18.80 M. boven AP. f Tal van buurtwegen te Maastricht zijn onbegaanbaar en ook over den Scharnerweg loopt een breede stroom, die het verkeer belemmert. Een gedeelte van bet stadspark te Maastricht staal blank. De scheepvaart op het kanaal ondervindt mede vertraging, daar de stooinbooten Luik niet kunnen be reiken, maar te Herstal moeten lossen. Bp de Vinkebrug op den Muiderstraat- weg is de dijk van de Diem doorgebroken, waardoor overstrooming plaats heeft. Ook te Diemerbrug is de vaart reeds zoo hoog gestegen, dat de straatweg en de li'n van den stoomtram gedeeltelpk onder zpn geloopen. Het eiland Marken staat onder water. TIN te Heusden, van 20 tot 27 Nov. Geboren: Johannes, z. v. Johannes Rethans en Maiia Elisabeth Boounnaars. Overleden: Carolus Sens, echtgen. v. Jacoba Antonia Blaisse, 66 j.Lambertus Martinus van Diem, 4 j., z. v. N. Tan Diem en J. van der Velden; Josepbus Waaijers, 4 j., z. v. Josephus Waaijers en E. Dukiud. Aan 'k Rijks munt te Utrecht wordt een penning geslagen, ter nagedachtenis aan het overlijden des Konings. De penning vertoont aan de eene zijde de beeldtenis van Z. M. aan de au lere zijde eene sarcophaag met treurenden engel. Uit Eibergeu wordt gemeld Tengevolge van hevige regen, die op Westphualsch ge bied zij» gevallen, zpn de kleine rivieren de Berkel, de Schipbeek en de Slinge zoo ge weldig gewassen, dat Groenlo, Eibergen en Haaksbergen er grooten overlast van onder vinden. Te Eibergen is in geen honderd jaar een vloed geweest zoo hoog als de tegenwoordige. De communicatie met Haaks bergen, Neede, Borculo en Bekken is afge broken het water staat aan de oostzijde van het dorp een hal ven meter diep op de straten. De bewoners van vele huizen heb ben hunne woningen moeten verlaten met hunne levende have. De fabriek van de lieeren G. I. ten Kate Zonen staat geheel onder water en is niet meer te bereiken. Eene partij vaten olie is daar weggedreven, terwijl ook op twee looierijen de huiden zijn weggespoeld. Op den weg x;aar Bekken is eene brug weggeslagen en onder Borculo een dijk door gebroken. Vele landbouwers hebben het water een meter hoog in huis. De spoorwegbruggen over het Berkeldal blpken veel te k 1-in te zijn om de stroomen water door te laten, dat met donderend ge weld er do ir vliegt. In de geleidingsdammen zpn reeds groote gaten geslagen en men vreest dat rl.-. hruggelioofdeii los zullen woelen. Te Hengelo (O is de beek ver buiten hare oevers getreden. Allo zandwegen om Hengelo staan ouder water. Twee fabrieken, de Tweutsche en de Hengelosche bont weverij, hebben moeten stoppen, omdat zij ouder water staan, liet water, dat van boven af passeert, vloeit door naar Borne en Almelo. Te Winterswijk beerscht groote ont steltenis door liet plotseling wassen van het water in den omtrek, een verschijnsel waar aan men daar weinig gewend is. Het water vertoonde zich aan de grens der gemeente en deze is voor de helft, het zuidelijke ge deelte, overstroomd eu het verkeer weinig minder dan totaal gestremd. Werkplaatsen, kelders en woningen zpn ondergeloopen. Een aantal ingezeteneu hebben hunne huizen moeten verlaten en elders een onderkomen zoeken het postverkeer staat stilde scholen zijn niet te naderenenkele fabrieken, zoo als die van de heeren Willink Puschen waar het water der Wbeuisbeek tot in de machinekamer is doorgedrongen, staan stil. Van een hoog punt gezien, vertoont zich ten zuiden en zuidoosten der plaats één groote plas. De verbinding niet Duitschland is afgesneden, doordien een of meer bruggen W A T E R H O O G T E KEULE N. 25 Nov. 5.12 M. boven 0. 26 Nov. 5.83 M. 27 Nov. 6.05 M. Waterhoogte Heusden. 25 Nov. (voorm. 8 uur) 3.15 M. -j- A. P. 26 Nov. 3.49 27 Nov. 3.95 Op DONDERDAG 4 DECEMBER 1890, voormiddags ten 10 ure. in de Koornbkues aldaardoor Notaris DE GrlEI?,; ten verzoeke van Kerkvoogden der Her vormde Kerk te Hausden. 11 stuks zware YPENBOOMEN, heb bende eene dikte van ruim 2 Meter. 1 zwaren ESSENBOOM. 1 PLATAAN van ruim 2 Meter dikte. Eenige LINDEN en andere BOOMEN, zooals zij genummerd zpn, allen staande op het Protesfcantsche Kerkhof te Heusden. Eenige KANADA BOOMEN, staande te Hedikhuizen, waarvan aanwijzing ge schiedt door A. van Gamhernn te Herpt. 2 nren voor den verkoop te bezichtigen op het Kerhof, Zie verder de aanplakbiljetten. TK is gevestigd het Depót van de beste en goed koopste Verduurzaamde Levensmid delen, uit de fabriek van J. H. SCHREU- DERS Co. te Amsterdam. Steeds voorhanden verschillende Groenten Soepen en SausenAugurkenUitjes, ge mengd Zuur, Mosterdzuur enz. Prijscouranten op aanvraag verkrijgbaar. Ook voorhanden alle soorten Engelsche en llollandsche Suikerwerken, van af f 1,80 en booger, per 3 kilo kistje. Drop, per fli-sch f 1.50, Engelsche Bis- kuits, Druiven Borsthoningi Horst Bonbons Podding Poeders, Gember, Liebig Vleesch- Extract en Cacao-poeder. Fijne Chocolaadgewoon en luxe ver pakt, in verschillende soorten. Ook ontvangen Prima ROOKVLEESCH en SAUSISSE DE BOULOGNE. En wat verder tot het vak behoort, Voorhken .1. L. KL1EBISCH .Jr. M A NTELSTOFF E .\T Ontvangen eet ie ruime keuze Stollen voor Demi-Saisons en Winterjassen. Stalen worden op aanvrage verzonden. VAN O 'r- Cj FABRIEK en MAGAZIJN van <r+- Qj 2 o O <ri

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1890 | | pagina 2