De politieke veroordeelden, die aan be oproer te Oporto deelnamen en die zich aan boord van ter reede van Lissabon vertoe vende schepen bevonden, hebben voor den Hoogen krijgsraad terecht gestaan. In ge vangenwagens, geëscorteerd door een pique' cavalerie, werden zjj naar het rechtsgebouw gebracht. Op een te Oporto gehouden meeting heeft men zich verklaard, tegen een smeekschrift om gratie voor de veroordeelden tot de koningin te richten. Het aantal Israëlieten, die, krachtens de uit Petersburg aan den tijdelijken gouver neur van Moscou gezonden bevelen, laatst genoemde stad metterwoon zullen moeten verlaten, bedraagt niet minder dan 120,000 van de 800.000 inwoners. Donderdag is te Parijs de algemeene ver gadering gehouden van het instituut-Pasteur. De secretaris, professor Granger, gaf mede- deeling van den financieelen toestand en deed lezing van de verslagen over de ver schillende takken van dienst. De goede uitslag van 't middel tegen hondsdolheid kan niet meer worden ontkend. Gedurende het jaar 1890 zijn 1546 gebeten personen behandeld; daarvan zijn er slechts 10 over leden, waarvan 6 in de vijftien dagen, die op het enten zjjn gevolgd, en 4 na die vijftien dagen. In 't algemeen kan worden aangenomen, dat de sterfte onder de patiënten 0.26 pCt. is geweest. Behalve de hondsdol heid hebben de professoren aan 't instituut ook andere ziekten gekozen voor hun micro- bische onderzoekingen. Het testament van Jéróme Napoleon zal niet publiek worden gemaakt, aldus hebben zijn zonen besloten, en wel om de pijnlijke wijze, waarop daarin over Prinses Clotilde wordt gesproken. Jéröme verwijt nameljjk zijn vrouw, dat zij van hem scheidde en dat zij hem te Parijs verliet, juist toen haar tegenwoordigheid daar het meest vereischt werd. De Petersburgsche correspondent van het »Berliner Tageblatt* deelt den inhoud mede van een gesprek met den daar vertoevenden kapitein BenderefF, den leider der Bulgaar- sche uitgewekenen, die verzekert, dat hij Rusland in vier jaren niet heeft veilaten en geen deel beeft aan den jongsten moordaan slag, die te Sofia tegen het leven van den minister Stambuloff is gepleegd. Volgens BenderefF, die verklaarde politieke moorden ten zeerste af te keuren, was deze aanslag uitsluitend een wraakneming wegens den dood van majoor Panitza. Naar hij meende zouden nog wel meerdere pogingen om Panitza te wreken worden aangewend. De opening van den spoorweg van Natal naar Langenek, aan de Transvaalsche grens, werd Dinsdag schitterend gevierd. De Gou verneur van Natal ontving Kruger en Joubert aan de grens met een salvo van geschut, en onder de menigte heerschte groote geestdrift. Ter eere van Kruger werd een feestmaal ge geven. Aan den »Soleil« wordt uit Marseille gemeld: Een handelaar aldaar, die op de stoomboot in gezelschap van prins Louis gereisd heeft, toen deze zich van Tiflis naar heel zwart als een kool wezen zal.« »Dat is een mooie boel!* »Ja, hij moet er uit.* »Denk er om 't is een voortand! »Wat maakt dat uit! 't Is om de overige te redden. »Alle duivels, dat is een leelijk geval »Och, 't doet geen pijn, zet u, zoo. »Wat, hebt je hem er al uit? Nu, je maakt ook kort proces! Nu moet ik eens in den spiegel zien! Ontzettend, dat mis maakt me geheel! Dat merkt iedereen, als ik den mond openLieve hemel, als mjjn bruid me zoo ziet! 't Is een afgrjjseljjk gat! En wat nu?« »Een valschen tand!* »Een valschen t >Gaen ander middel!* »Nu ben ik in den aap gelogeerd!* »Denk er eens over!« »Dat is zeker, dat ik me zoo niet aan Marianne vertoonen kan. Vriend, je hadt met dat ver tandtrekken niet zoo overhaast te werk moeten gaan!* »En wanneer je dan over acht dagen met een zwarten, afgebrokkelden tand ge- loopen had en over een jaar vijf, zes zulke geloof je dan dat je vrouw je mooier zou gevonden hebben?» »Neen ongelukkige, daar heb je geljjk in Alzo o. Wanneer kan dat ellendige ding van een tand klaar zjjn?* Morgen, een uur later dan nu »In Gods naam dan! Maar onkenbaar moet dat vervloekte valsche ding zijn, dat zeg ik u!« »Het zal een waar meesterstuk zijn! »En dus moet ik tot morgen voor mijn aanstaande onzichtbaar big ven.* »Ga met mg mee, naar buiten!* »Goed, dat doe ik!« Rome begaf ter gelegenheid van den dood zijns vaders, verhaalt dat hij een belang rijk gesprek met hem heeft gehad. Prins Louis heeft hem namelgk verklaard, dat hij aan de mogelijkheid van het herste van het keizerrijk niet gelooft; dat bi voor zich nooit zal optreden als kroon pretendent; dat hij niets gevoeld voor de politiek, doch met hartstocht ingenomen is voor het beroep van soldaat; dat het zjjn wensch was in het Fransche leger te dienen, maar het noodlot heeft dit niet gewild Ik ben geen partijhoofd, maar eenvoudig Franschman liet hij er op volgen. Hij gaf verder te kennen, dat hij in de maand Mei den president der republiek om eene audiëntie zal vragen, teneinde eene loyale verklaring in dien zin af te geven. Een heer uit Sittard had zich onlangs naar Aken begeven om bij dr. W. eene operatie aan zijne tanden te ondergaan. Hij kwam bij vergissing terecht bij een ander dentist naast het huis van dr. W. De 25-jarige bediende van den dentist gaf zich uit voor dr. W. en trok den armen man 21 kiezen, zonder hem van te voren gechloroformeerd te hebben, ten einde een nieuw kunstgebit van 400 mark te kunnen verkoopen. De patient leed tengevolge dezer ruwe behandeling gedurende meerdere dagen aan koortsen. De strafkamer te Aken veroor deelde den bediende, tegen wien eene aan klacht was ingediend, tot 3 maanden ge vangenisstraf wegens verwonding. Te Grenoble werd een 19-jarige leeuwen- temster door een leeuwin, met welke zjj toeren verrichtte, neergeworpen en geworgd. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Heusden; Gezien art. 5 der wet van 28 Juni 1891 'Stbl. no. 97); Brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoekschrift van J. Hartogs tot verkoop van sterken drank in 't klein in een beneden-voorlocaal van het iuis, gemerkt wijk O no. 82, staande in de Gasthuisstraat, alhier. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, II. J. tan EgGBLBN. HoNCOOP. Plaatselijk IVietiwss. HEUSDEN, 10 April." Voor de a.s. kermis alhier, die op 21 April a.s. aanvangt, zjjn reeds tal van aan schrijvingen, ontvangen, als: De stoom-vélocipède* van D. Slieker; Magneta, eene zwevende dame voorstellende de gebakkraam van de Wed. van der Schulp de Galanteriekraam, ter lengte van 20 meter van Gjjbels uit Utrecht, eene caroussel met seweegbare pootjes van Leanderde oliebollen en wafelenkraam van de Wed. van Riel; de schouwburgtent van W. Hart, Directeur van het Nederlandsch Tooneelge- zelschap, bestaande uit zestien personen de ent van Gorter, voorstellende de legende van Diana, laurierboom of bedelstaf; twee slagmachines, de dubbele stoom-vélocipède, met electrische verlichting van de Wed. haflaire; eene oliebollenkraam van Van Gemert; de caroussel van P. Lobbe; de galanteriekraam van Bolwerk Co.; de loekkraam van J. B. de Gierde machinale snel-vélocipède en het Panorama van Dob- jeluire; de tent van Schildmejjer; de koek- rraam van Van der Leeuw en de van ouds rekende Bossche koek- en suikerkraam van Janssen. Een dag na de bruiloft, onder het ont- )ijt, kwam het de schoone Marianne voor, dat haar gemaal onder 't kauwen plotse- ing bleek en onrustig werd. »Lievert, wat heb je?» »Niets, mijn zoet kind, in 't geheel niets.* »Neen, neen, het is wel wat! Ik bid u, zeg het.* »Wezenljjk, het is niets. Ik verzeker het u!« »Lieve man, lieg nu niet. Ik zie het u aan, gij zijt er ontroerd van!« »Ja, beste, ik wil open met u spreken, ik wil u alles bekennen, want dezen toe stand hou ik niet langer uit. Marianne, iedere maal, wanneer ik eet, vrees ik, dat de geschichte door een onvoorzichtigen beet uitkomt. Lieve vrouw, heb meelij met me, ik heb een valschen tand!* »Gjj ook,* wilde Marianne uitroepen, doch ze hield zich nog bijtijds in. »En dat kwelt u zoo?* zei ze zacht, »o kinderachtige man, wanneer je een heel valsch gebit had, ik zou je er niet minder om liet hebben!* »0 engel van een wijf! Ik zou van mijn kant niet zoo grootmoedig geweest zijn!* >Wat is 't dan maar goed, dat ik louter gezonde, echte tanden heb,* antwoordde de lieve Marianne, 9n lachte zacht, als de on schuld in persoon. O die hupsche, kleine, valsche vrouw Bedenkt men daarbij, dat er nog dagelijks nieuwe aanvragen inkomen, dan laat het zich aanzien dat het dit jaar eene flinke kermis zal zijn. WAALWIJK, 8 April. In de onder wijzersvergadering werd gisteren het herziene reglement goedgekeurd en aangenomen me algemeene stemmen. Bij de keuze van een nieuw bestuur gaven de heeren Van der Sluijs en Both te kennen, de eerste dat hi niet meer als voorzitter, de laatste als secretaris in aanmerking wenschte te komen. Onder dankbetuiging voor de goede leiding, die de heer Van der Slugs aan de vergade ringen steeds wist te geven, stelde de heer districts-schoolopziener voor, hem toteerelid te benoemen. Met daverend applaus stemden de leden met de woorden van den districts schoolopziener in. De heer Van der Sluijs aanvaardde het eerelidmaatschap met eene treffende toespraak. Het bestuur bestaat nu uit de h.h. Spijker man, v. Santen, v. Oudenhoven, Treffers en Goossens, respect, als voorzitter, ond.- voorz., secr., penningm. en bibliothecaris In de vergadering, aldeeling Waal wijk van het N. O. G. is tot afgevaardigde voor de Gewestelijke Vergadering te Oos- terwjjk benoemd de heer Mollenberg. De liedertafel is voornemens deel te nemen aan de internationalen wedstrijd te Keulen. VEEN. Jongstled.n Maandagavond maakte M. V. alhier, door ophanging een einde aan zijn leven. Hij laat na een weduwe met 6 kinderen. UITWIJK. Bjj de Herv. Gemeente van Uitwijk en Waardhuizen zijn gekozen tot ouderlingen L. Combee en A. van Herwijnen en tot diaken A. Nieuwenhuizen. DALEM. In het benedengedeelte van de Tielerwaard, althans te Herwijnen en Hellouw, doet zich het verschijnsel voor, dat de meeste drachtige paarden doode veulens werpen. Men vermoedt, dat dit in verband staat met eene tot heden minder bekende ziekte, welke onder de drachtige marden voornamelijk heerschende is. WERKENDAM,' 7 April. De zetting der joter is deze week 55 ct. per half K.G. en de prijs der eieren f 0.75 per 26 stuks. De winkelprijs der natuurboter is 60 ct. de prijs der le soort margarine is 45, der 2e soort 35, der 3e soort 30 ct. per half K.G. Binnenland. Door den minister van waterstaat is bij beschikking van 31 Maart bepaald, dat, in geval bjj de uitvoering van eenig werk onder het beheer van zijn departement de verzekering van werklieden tegen onge lukken zal worden voorgeschreven, daar omtrent in het bestek of de overeenkomst de volgende bepaling zal worden opgenomen De aannemer is verplichta. al de onder bazen, opzichters, werklieden enz. (niemand uitgezonderd), welke op het door hem aan genomen werk, hetzij middelljjk, hetzjj on middellijk, in zijn dienst werkzaam zjjn, voor den geheelen duur van het werk, met inbegrip van den onderhoudstermijn, bij eene verzekeringmaatschappij tegen onge lukken te verzekeren, volgens de bij ge noemde beschikkingen vastgestelde voor schriften b. vóór den aanvang van het werk aan de directie de polis der verzekering over te leggen en bij het verschijnen van eiken betalingstermijn het bewijs te toonen, dat de tot op dat tijdstip verschuldigde premiën en de door de verzekeringsmaat schappij aan de verzekerden verschuldigde uitkeeringen zijn betaald. De aannemer blijft bovendien jegens de verzekerden aan sprakelijk, ook na afloop van het werk, voor de uitbetaling van het overeenkomstig de beschikking verschuldigde, voor het ge val de verzekeringmaatschappij niet aan hare verplichtingen mocht voldoen. Het bericht omtrent de komst van Hare Majesteiten te Amsterdam schijnt onjuist te zijn. De dag blijkt nog niet vastgesteld. Vermoedelijk zal Den Haag geruimen tijd de tegenwoordigheid van de Koninginnen moeten missen, daar de terugkomst in het vaderland zoo zal worden geregeld, dat daarop dadelijk het bezoek aan Amsterdam zal volgen, terwijl dan de zomerkwartieren zullen betrokken worden. Waarschijnlijk zal weder Het Loo als verblijfplaats worden gekozendaar wordt althans op dit oogen- blik druk gewerkt aan allerlei herstellingen en verbeteringen, die in het laatst van 's Konings leven zgn nagelaten'; en de spoed, waarmede die vrij omvangrijke werkzaam heden moeten plaats hebben, doet een aan staand verblijf van onze Vorstinnen aldaar vermoeden. Vele handen vinden daar nu arbeid, en een zeer aanzienlijke som gelds wordt daaraan besteed. van der Wijk, Tj. Stienstra, Jan Stap en mej. G. C. Stellingwerf geb. Jentinck. De influenza breidt zich op Tessel al meer en meer uit. Voornamelijk worden zij aan getast, die de influenza reeds gehad hebben, maar te vroeg in de open lucht gingen. In de Heer-Hugowaard en den Schermer heerscht de influenza in hevige mate onder de paarden. Men schrijft van Het Bildt: Tot heden 7 April is nog weinig van toenadering tusschen werkgevers en arbeiders te be speuren. Wel werden gisteren door één boer twee leden van Broedertrouw op de gestelde voorwaarden aangenomen en boden zich bij een ander vier arbeiders zonder gevolg aan, doch bij dergelijke op zich zelf staande ge vallen bljjft het. De groote massa houdt steeds vol. Gisterenavond trad voor de arbeiders de heer Van der Veen op, uit Schoterland, die een socialisme predikte op godsdienstigen grondslag. De toeloop was groot, vrijheids liederen klonken in den stillen avond. Op merkelijk is het, dat de meer bekende socia listische sprekers zich tot nu toe, ten minste openlijk, buiten de beweging houden. Duizenden trekvogels, van welke de meeste tot de orde der steltloopers behooren, zgn dezer dagen op het eiland Tessel neer gestreken. In plaats van hun nest te bouwen, zitten de arme vogels te verkleumen in 't moeras en betreuren blijkbaar den spoed, dien ze gemaakt hebben om het Noorden te bereiken. Wegens de koude worden ook de kievits eieren maar schaars gevonden en met 35 cents per stuk betaald. Uit Vianen wordt gemeld: Naar men verneemt, zullen de hoepel- abrikanten alhier het loon der werklieden met 10 percent verhoogen. Zeer zeker is dit een bewijs, dat het fabrikaat hoepels, na den langen stistand van den handel ge durende den strengen winter, goeden aftrek vindt. De verhooging wordt door het werk volk met vreugde tegemoet gezien, wat na de armoede in den laatsten tijd zeer goed te verklaren is. Door J. A. Fontuijn en De Boer te Am sterdam, is, als gedelegeerden van een groot aantal vakvereenigingen, aan B. en W. een adres gericht, waarin zij verzoeken hun vergunning te verleenen om op den avond van 1 Mei een optocht met fakkels en muziek van werklieden-vereenigingen te houden »ter viering van het feit, dat in de geheele zoogenaamde beschaafde wereld de werklieden op dien dag zijn vereenigd tot iet verkrijgen van een arbeidsdag van acht Vermoedelijk door het springen van eefl rail ontspoorde Donderdagavond even voorbij het station Dordrecht de sneltrein van Am sterdam naar Pargs. De eerste locomotief bleef op het spoor, de tweede, een bagage wagen en het postrijtuig lagen buiten de rails. De route naar Rozendaal was dien tengevolge versperd en de reizigers moesten in een anderen trein stappen. Heden is men met het lichten van de locomotief en wagens zoover gekomen, dat het verkeer geene be lemmering meer ondervindt. De nachtboot naar Engeland vertrok ten gevolge van het oponthoud eerst des nachts te 1 uur, ia plaats van 10 uur. Als vervolg op ons bericht omtrent de poging tot moord, gepleegd op den stations chef te Melick-Herkenbosch wordt ons nog gemeld, dat de vermoedelijke dader, de 36 jarige herbergier W. K., wonende tegen over het station, Zondag geschil had ge had met den spoorwegwachter C. en zich toen uitgelaten had dat hg C. dien dag zou dooden, althans, zooals K. zich uit drukte, hem zou »koud« maken. Toen nu de stationschef tegen 11 uren Zondagavond buiten het station, nabij de woning van K, kwam, werd hij door dezen in het rechter been geschoten vermoedeljjk dacht K., dat hg den spoor wachter C. voor zich had. De dader is nog voortvluchtig. De ver wonde is buiten gevaar, doch zal geruimen tjjd geen dienst kunnen verrichten. De landbouwersknecht W. V., te Henge- loo, wilde, naar het schjjnt, een geweer nazien en moet daarbij de onvoorzichtigheid gehad hebben om, na het geweer geladen te hebben, den haan over te laten staan, Door een ongelukkig toeval moet hjj daar tegen gestooten hebben, waardoor het schot is afgegaan, ten minste men vond hem met geheel verbrijzelden schedel in de keuken liggen- Te Dinksperloo vergat Zondag ochtend een ouderenpaar, dat een kind in de Ned. Herv. Kerk liet doopen, bij de vooi lezing van het formulier op te staan. Dit gaf den predikant aanleiding om te zeggen, dat hg aan hun kind den doop niet kon toedienen en zij een volgenden keer maar terug moesten komen. Vader en moeder verlieten daarop onmiddellijk het kerkgebouw, terwijl zij, buiten gekomen, verklaarden, geen ge volg te zullen geven aan de invitatie tot terugkomst. uur.* Zoover we weten heeft Westbrand tot op dit oogenblik nog niet ervaren, dat het Het Comité van de op 3 Mei te Leeuwarden te houden groote provinciale meeting is er, niet dan met eenige moeite, in mogen slagen, daarvoor een geschikt terrein te krjjgen, jnl. een stuk land omstreeks I8/* heet. groot, louter gezond en echt* toch niet op alle j j achter de H tegenover het tanden zhner schoone vrouw betrekking ,nftn heeft, wat overigens slechts voor de bekwaam- iterrem dut b« de meeting v*a 27 APnl 1890 heid van den tandarts Boemder spreekt, j beeft gediend. Als sprekers zullen optreden dien we hierbjj ten zeerste aanbevelen, 'F. Domela Nieuwenhuis, A. H. Gerhard, J. Voor ecnigen tijd vertrok uit het Bilt iemand, die uitgebreide zaken dreef en vader was van volwassen kinderen, met een 22-jarig meisje naar Amerika. Door de rechtbank daartoe gemachtigd, zette de vrouw met behulp van eenen zoon de zaken voort. Het schijnt echter den landverhuizers in het »far West* niet te zijn bevallen. In het laatst der vorige week keerden zij erug, en de huisvader meende onmiddellijk weer in zijne zaken te kunnen stappen. De huisgenooten waren het echter hier- /rnede niet eens, en ondanks het tumult, het welk hij maakte, kon hij zijne rechten als ïeer en meester niet laten gelden. Toen hij vernam dat hij in het politie blad was gesignaleerd, beschuldigd een minderjarig meisje te hebben ontvoerd, is lij weer naar het buitenland vertrokken. Inmiddels is door de vrouw scheiding aan gevraagd in welke zaak eerstdaags vonnis zal worden geveld. Op den len April jl. waren in het Rijks opvoedingsgesticht »de Kruisberg* nabij Doetinchem, 239 verpleegden gehuisvest. Twee jonge Duitschers, die een paar dagen in een logement te Leeuwarden had den vertoefd, zijn daar aangehouden, nadat was gebleken, dat zij er valsche guldens vervaardigd en uitgegeven hadden. De in specteur Versteeg, met het onderzoek belast, wist met den agent van politie Ynia een der daders te arresteeren en nam bovendien allerlei grondstoffen en gereedschappen, die bij het vervaardigen der valsche muntstuk ken hebben gediend, in beslag. De mede plichtige, die begreep, dat de politie hem op de hielen zat en spoorloos wai ver dwenen, is, op een telegram van den com missaris van politie, te Harlingen aange houden en naar Leeuwarden overgebracht. Er werden nog eenige valsche munten (alle met het jaartal 1863 en de beeltenis van koning Willem III) bij hem gevonden. Zeer waarschijnlijk heeft men in dezen met een komplot van valsche munters te doen. AAuvj^er-lijlie Stand. Heusden, van 2 tot 9 April. xMarktberichten. WATERHOOGTE KEULEN. 7 April 3 69 M. boven 0. 8 April 4.50 M. 9 April 5.08 M. 10 April 5.14 M. Waterhoogte Heusden. 7 April (voorin. 8 uur) 2.61 M. -f- A. P. 8 April 2.90 9 April »»3.15» Advertentiën. JEievallen van een ZOON: H. A. M. VAN DER MOOREN-- Ondertrouwd j| Et G. F. VAN DE WESTELAKEN, MARIA A. KOEN. Dussen, 31 maart lg9l Haarlem", Hbusdbn, den 8 April 1891. Ondertrouwd: Gerrit Cornelis Westhoff, 22 j. en Josina van der Vliet, 21 j. Getrouwd: Cornelis Theunisse, 19 j., en Joanna de Vries, 24 j. Overleden: Jan van Rjjswjjk, 15 m. DORDRECHT, 9 April. Tarwe. Jarige, puike Zeeuw sche Vlaamsche en Overmaassche f 9.50 a 10.0, Over maas sche goede en mindere f -.a -.Nieuwe puike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 9.50 a 10.20, dito goede f 9.a 9.40, dito mindere en blauwe f 8.30 a 8.80, dito Zomer f 10.- a 13.50, dito Canada f 7.20 a 7.70. Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 6.60 a 7.10. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaat f 5.50 a 6.Overmaasch en Flakkeesch Zakmaat 5.30 a 5.80. Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 5.30 a 5.80, Overm. en flakkeesch Zakmaat f -. a -.Haver. Voeder f 3.80 a 4.80. Dikke f 4.50 5.20. Boonen. Witte f 9.a 12.50. Bruine ƒ11.50 a 14.Erwten. Blauwe Kook f 10.a 11.Voeder a 7.50 a 8.50. Koolzaad. Nieuw f a en jarig f a per hectoliter en puik Odessa op fper 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair Memel fdito Koningsberger fen Peters burger op fanaar deugd gehouden. Raap koeken. Harde f 78 a 82 de 1040 stukz. Lijnkoeken. Harde ƒ117.50 a 127.50 de 1040 sluks. ROTTERDAM, 7 April. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 1947 runderen, 200 vette en gras kalveren, 450 nuchtere kalveren, 6 schapen of lamme ren, 8 varkens, 184 biggen, 1 bokken oj geiten, 26 paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgt: runderen \e qual. 74 cent, 2e qual. 68 cent, 2e qual. 64 cent; kalveren ltf qual. 110 cent, 2e qual. 90 95 cent, 3e qual. - centschapen le qual. cent, 2e qual. cent, alles per kilo; varkens le quala cent, 2e qual. a cent, '6e qual. cent, licht soort a cent, alles per half kilo. Melkkoeien ƒ170 a 260, kalf koeien f 200 a 240, stieren 170 a 220, graskalveren fa pinken 60 a 70, vaarzen f 180 a 200, alles mager vee; paarden f 60 a 95. Op de botermarkt werden aangevoerd 118/8 en 122/16 ton, en 1092 stukken a '/3 kiloprijs le qual. f 50, 2e qual. f 46, 3e qual. 42, per half kilo 55 a 70 ets. Jong. Heusden, 9 April 1891.: C Cand-Not. en Eenige en algemeene kennisgeving

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2